Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

VensanKasel
Postovi: 2001
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la VensanKasel » 09 maj 2024, 11:54

FoSte95 je napisao/la:
09 maj 2024, 11:27
Surreal je napisao/la:
09 maj 2024, 11:15
Ma ja bih čak rekao - okej, nije da na ovo nismo navikli, ali dobrom "dečku", treba javiti da on nije više opozicija, da način njegovog političkog djelovanja ne može ostati pljuvanje po isključivo "političkim" protivnicima.

Ti si Ministar vanjskih poslova, a dva mjeseca pričaš isključivo o dokazanom kriminalcu, braniš neke kumove i rođake za koje postoji jasna sumnja da su činili krivična djela, optužuješ novinare za neko "pakovanje" i botovanje, molim? Je li ovo Haris Zahiragić ili Elmedin Konaković?

Ako smo tako sređeni i sve nam je krasno, pa MVP nema baš nikakvog posla u državi, aferim. Čista bruka i destrukcija ono malo reputacije što mu je ostalo.
Pazi SDA i NiP su ista g*vna. To ako si promijenio boju kravate ne znači da si ti sada pošten i prepošten. Jedina šteta je što se mora sarađivati sa nekim od ove dvije partije
Nisu ista g.ovna , SDA moto je kradi i daj meni , meni i opet meni , ako slučajno ostanu neke mrvice ni slučajno narodu nego daj meni .

Narod i Pravda krade , ali i daje narodu .
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13253
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la nerkolfc » 09 maj 2024, 11:58

VensanKasel je napisao/la:
09 maj 2024, 11:54
FoSte95 je napisao/la:
09 maj 2024, 11:27
Surreal je napisao/la:
09 maj 2024, 11:15
Ma ja bih čak rekao - okej, nije da na ovo nismo navikli, ali dobrom "dečku", treba javiti da on nije više opozicija, da način njegovog političkog djelovanja ne može ostati pljuvanje po isključivo "političkim" protivnicima.

Ti si Ministar vanjskih poslova, a dva mjeseca pričaš isključivo o dokazanom kriminalcu, braniš neke kumove i rođake za koje postoji jasna sumnja da su činili krivična djela, optužuješ novinare za neko "pakovanje" i botovanje, molim? Je li ovo Haris Zahiragić ili Elmedin Konaković?

Ako smo tako sređeni i sve nam je krasno, pa MVP nema baš nikakvog posla u državi, aferim. Čista bruka i destrukcija ono malo reputacije što mu je ostalo.
Pazi SDA i NiP su ista g*vna. To ako si promijenio boju kravate ne znači da si ti sada pošten i prepošten. Jedina šteta je što se mora sarađivati sa nekim od ove dvije partije
Nisu ista g.ovna , SDA moto je kradi i daj meni , meni i opet meni , ako slučajno ostanu neke mrvice ni slučajno narodu nego daj meni .

Narod i Pravda krade , ali i daje narodu .
Kokain
Âl-`Imrân / 118 : O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

VensanKasel
Postovi: 2001
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la VensanKasel » 09 maj 2024, 12:17

nerkolfc je napisao/la:
09 maj 2024, 11:58
VensanKasel je napisao/la:
09 maj 2024, 11:54
FoSte95 je napisao/la:
09 maj 2024, 11:27


Pazi SDA i NiP su ista g*vna. To ako si promijenio boju kravate ne znači da si ti sada pošten i prepošten. Jedina šteta je što se mora sarađivati sa nekim od ove dvije partije
Nisu ista g.ovna , SDA moto je kradi i daj meni , meni i opet meni , ako slučajno ostanu neke mrvice ni slučajno narodu nego daj meni .

Narod i Pravda krade , ali i daje narodu .
Kokain
Kokain se plaća moj dobri Nerko :D , haram je to :kafa:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

RollMan
Postovi: 3344
Pridružen/a: 23 nov 2013, 23:21
Lokacija: Matuzići
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la RollMan » 09 maj 2024, 12:33

narod i pravda je obećao da će zaposliti svu djecu šehida
“You are never really playing an opponent. You are playing yourself, your own highest standards, and when you reach your limits, that is real joy.” Arthur Ashe
https://i.postimg.cc/ZKTJMnmW/Screenshot-4.png

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2212
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 09 maj 2024, 13:13

Kad smo kod toga, jel neko zna terminologiju sehida uopste? Cisto da navedemo, to je inace titula koja se daje muslimanima nakon smrti ako umru ispunjavajuci religijske zapovijedi ili se bore tokom rata za religiju.

A koliko znam nas rat nije bio za religiju nit je se ko borio za Islam. Bar moj otac i moji blizni nisu a vjerujem ni 99 % ljudi. Cisto onako da razbijemo i taj mit koliko je kod nas sve to pogresno i na koji pogresan nacin se sve tumaci jer Ramo Isak neki dan izjavi da bi poginuo da bude sehid :rol:

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15865
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la BosniaBoston » 09 maj 2024, 13:16

Taj naziv je takva podvala da je to tesko I opisati
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Asteriks
Postovi: 14377
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 09 maj 2024, 13:22

Šehid bi mogao biti onaj musliman koji se borio da bi ispunio obaveze prema Stvoritelju, braneći svoju zemlju, kuću i familiju. S druge strane, to ne bi mogao biti onaj koji se borio zbog nekog ugleda, plijena i ovozemaljskog statusa.

Kažem mogao/ne bi mogao jer to, prema tumačenju Islama samo Bog zna.

Kada uprostimo, moguće i da neki alkos, koji se u zadnjim momentima borbe istinski pokajao, izgovorio šehadet etc, postane šehid. Opet, to bolje znaju stručnjaci iz oblasti tefsira.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2212
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 09 maj 2024, 13:29

De ba, ljudi te napali zbog granica, da ti pripoje zemlju svojoj (razlog skoro svakog rata ikada na zemlji) i mi se kao borili u ime religije? Al haj ti to objasni prosjecnom glasacu SDA. :rol:

Al onda nasmjesnije kao dan sehida slavi Islamska zajednica i onda u prvim safovima setnjom kroz grad glavni ljudi iz SDA, a iza njih armija glasaca i djece iz srednje skole i osnovne a 90 % ljudi tu nije ni bilo u ratu, neko pobjegao neko nije bio ni rodjen. :rol:

Wlad55
Postovi: 297
Pridružen/a: 23 jul 2022, 12:36
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Wlad55 » 09 maj 2024, 13:33

Boreći se ili braneći porodicu, kuću, državu u agresiji ti si nesvjesno se borio i za vjeru. Koliko put smo culi borimo se protiv islamskog fudamentalizma ili islamskih terorista, pa protiv turaka, necemo da nam arlauce sa dzamija. Sve je to bio i vjerski rat. U jednu ruku se branio opstanak islama na ovim prostorima.

Avatar
Judd
Postovi: 1070
Pridružen/a: 29 okt 2023, 21:16
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Judd » 09 maj 2024, 13:37

numanumaye22 je napisao/la:
09 maj 2024, 13:13
Kad smo kod toga, jel neko zna terminologiju sehida uopste? Cisto da navedemo, to je inace titula koja se daje muslimanima nakon smrti ako umru ispunjavajuci religijske zapovijedi ili se bore tokom rata za religiju.

A koliko znam nas rat nije bio za religiju nit je se ko borio za Islam. Bar moj otac i moji blizni nisu a vjerujem ni 99 % ljudi. Cisto onako da razbijemo i taj mit koliko je kod nas sve to pogresno i na koji pogresan nacin se sve tumaci jer Ramo Isak neki dan izjavi da bi poginuo da bude sehid :rol:
Malo si ti pobrkao pojmove ali nema veze. :salut:

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13253
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la nerkolfc » 09 maj 2024, 13:59

ABd svi muslimani koji su poginuli u tom ratu su šehidi. To je naša osnova i na tome ostajemo.
Âl-`Imrân / 118 : O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13253
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la nerkolfc » 09 maj 2024, 14:12



:salut:
Âl-`Imrân / 118 : O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2189
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la CAGarfia » 09 maj 2024, 14:34

nerkolfc je napisao/la:
09 maj 2024, 13:59
-
Jesu li npr. Vinko Šamarlić i Čedo Domuz šehidi ?

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13253
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la nerkolfc » 09 maj 2024, 14:35

CAGarfia je napisao/la:
09 maj 2024, 14:34
nerkolfc je napisao/la:
09 maj 2024, 13:59
-
Jesu li npr. Vinko Šamarlić i Čedo Domuz šehidi ?
Jel znas citati?
Âl-`Imrân / 118 : O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2189
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la CAGarfia » 09 maj 2024, 14:39

nerkolfc je napisao/la:
09 maj 2024, 14:35
CAGarfia je napisao/la:
09 maj 2024, 14:34
nerkolfc je napisao/la:
09 maj 2024, 13:59
-
Jesu li npr. Vinko Šamarlić i Čedo Domuz šehidi ?
Jel znas citati?
Pa gorepomenuti dvojac je branio i muslimane, zato pitam.

Avatar
Surreal
Postovi: 7594
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Surreal » 09 maj 2024, 14:46

Da bi bio šehid moraš biti musliman, ne znam šta je tu toliko komplicirano.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

RollMan
Postovi: 3344
Pridružen/a: 23 nov 2013, 23:21
Lokacija: Matuzići
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la RollMan » 09 maj 2024, 14:56

nerkolfc je napisao/la:
09 maj 2024, 14:12


:salut:
Oj zemljo indijo, jesil to i ti nipovac , selam gore bujrum dole, bruda s nargile i slične travestije :puke: il grijesim u procjeni
Bolan dinokio je gori od svog savremenika fikreta
“You are never really playing an opponent. You are playing yourself, your own highest standards, and when you reach your limits, that is real joy.” Arthur Ashe
https://i.postimg.cc/ZKTJMnmW/Screenshot-4.png

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2189
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la CAGarfia » 09 maj 2024, 14:57

Znači hurije trpaju ovi iz Prve muslimanske, dok pali borci gore u džehenemu. :eh:

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2212
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 09 maj 2024, 15:19

Surreal je napisao/la:
09 maj 2024, 14:46
Da bi bio šehid moraš biti musliman, ne znam šta je tu toliko komplicirano.
Aha, sta su onda poginuli bosanci pravoslavne i katolicke vjeroispovjesti koji su se borili za odbranu zemlje? :urnebes:

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2212
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 09 maj 2024, 15:22

Judd je napisao/la:
09 maj 2024, 13:37
numanumaye22 je napisao/la:
09 maj 2024, 13:13
Kad smo kod toga, jel neko zna terminologiju sehida uopste? Cisto da navedemo, to je inace titula koja se daje muslimanima nakon smrti ako umru ispunjavajuci religijske zapovijedi ili se bore tokom rata za religiju.

A koliko znam nas rat nije bio za religiju nit je se ko borio za Islam. Bar moj otac i moji blizni nisu a vjerujem ni 99 % ljudi. Cisto onako da razbijemo i taj mit koliko je kod nas sve to pogresno i na koji pogresan nacin se sve tumaci jer Ramo Isak neki dan izjavi da bi poginuo da bude sehid :rol:
Malo si ti pobrkao pojmove ali nema veze. :salut:
Nisam ja pobrkao pojmove nego su nama iskrivljene vrijednosti za vecinu stvari. Ovo sto sam izjavio imas na Google.
Šehid (arap. شهيد, šahīd), religiozni izraz u islamu, koji doslovno znači »žrtva«. To je titula koja se daje muslimanima nakon smrti, ako umru ispunjavajući religijske zapovijedi, ili tijekom rata za religiju. Termin nema samo religijsku konotaciju, na Indijskom potkontinentu često ga upotrebljavaju Hindusi i Siki kao ekvivalent za mrtvaca. Arapski kršćani upotrebljavaju ovaj termin kako bi opisali ljude ubijene tijekom rata ili na dužnosti.

Šehidom se smatra osoba čije je mjesto u raju (dženetu) obećano, prema ajetu iz Kurana, sura ali-Imran, 169. ajet:

u prijevodu: Nikako ne smatraj mrtvima one koji su na Alahovu putu izginuli! Ne, oni su živi i u obilju su kod Gospodara svoga
:salut:

Problem je sta su onda drugi ljudi koji su poginuli a koji sebe ne smatraju muslimanima?

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.