Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: Monolog,insider,TaRgEt_,_dreamer_,ribery

Avatar
JonSnow
Postovi: 6283
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la JonSnow » 10 maj 2024, 13:23

Hoćemo to catenaccio igrat?
Koji je ovo defanzivac po redu? :D
"...njegovo kultno Bilino polje — a prije njega stara Blatuša — sa svih dvadeset hiljada ljutih metalaca, ložača i kovača na tribinama bili su naša najgora nedjeljna noćna mora."

Brazzzoo123
Postovi: 213
Pridružen/a: 30 dec 2020, 16:25
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Brazzzoo123 » 10 maj 2024, 13:37

A koga mi to imamo pouzdanog osim Anela? Hadzikadunica i Barisica, koji kubure cesto sa formom i od kojih uvijek jedan fali, i onda veliko nista na klupi. Ovako se radi temeljno ako se zeli prosiriti baza mladjih igraca, koji mogu igrati 4-5 god. A pored toga necemo mi ni moci svakog igraca pridobiti, zato se mora vidjeti na koga se moze racunati.

Horoz
Postovi: 1810
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Horoz » 10 maj 2024, 13:53

Vaya je napisao/la:
10 maj 2024, 13:04
adrenaline323 je napisao/la:
10 maj 2024, 12:50
DamirT je napisao/la:
10 maj 2024, 12:48
Evo izgleda Katic iz Zuricha zavrsen. Ne znam zasto ce im ovoliko stopera. Tu najmanje briga imamo.
Da ne dodjemo u situaciju da moramo zvati kovacevica ponovo. Svaki kvalitetan igrac je dobro dosao
Katići, Radeljići, Markovići i slične kalkulante prihvatam jedino ukoliko su zamjena za Kovačeviće, Čiviće, Saničanine... Što se odbrane tiče, ja bih fokus stavljao na onog malog Husica iz Svicarske, te zajedno za Karićem kao back-up Kolašincu...mi imamo odbranu ustrojenu...

Od ovih Hrvata, što neko gore spomenu Špikića, ne znam je li ima veze sa Bosnom, isto tako nama bi Janković iz Rijeke legao k'o šamar budali, isto tako ne znam je li ima ikakve veze sa Bosnom osim ono sto je igrao za Zrinjski... Malog Šakotu gledati da se ne izmakne, ukoliko se bude razvio u pristojnog igrača...

Akcenat staviti na jačanje veze, krila i napada... Gigović, Bajraktarević, Husković, Jašić... U slijedeće 3-4 godine moramo izvući nekog golmana za dugoročnu priču
A i svi ti što bi nam ko valjali, su grijači klupe. Gigović, Husić, Špikić, čak je i Janković odavno klupiran, a nije da igraju u EPL.
Ima možda 5-6 potencijalnih koji bi mogli među 24 reprezentativca, ali praktično nema niko ko bi odmah bio pojačanje, čak ni igrač za prvih 11+4.

Bilo bi najbitnije otići po ovog Malića iz Rieda, dok je vrijeme. 2005. godište, ponajbolji igrač austrijske cvajte i dogodine skoro sigurno na višem nivou. Mogli bi slovenci reagovati.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Vaya
Postovi: 188
Pridružen/a: 24 dec 2015, 11:32
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Vaya » 10 maj 2024, 14:18

Horoz je napisao/la:
10 maj 2024, 13:53
Vaya je napisao/la:
10 maj 2024, 13:04
adrenaline323 je napisao/la:
10 maj 2024, 12:50


Da ne dodjemo u situaciju da moramo zvati kovacevica ponovo. Svaki kvalitetan igrac je dobro dosao
Katići, Radeljići, Markovići i slične kalkulante prihvatam jedino ukoliko su zamjena za Kovačeviće, Čiviće, Saničanine... Što se odbrane tiče, ja bih fokus stavljao na onog malog Husica iz Svicarske, te zajedno za Karićem kao back-up Kolašincu...mi imamo odbranu ustrojenu...

Od ovih Hrvata, što neko gore spomenu Špikića, ne znam je li ima veze sa Bosnom, isto tako nama bi Janković iz Rijeke legao k'o šamar budali, isto tako ne znam je li ima ikakve veze sa Bosnom osim ono sto je igrao za Zrinjski... Malog Šakotu gledati da se ne izmakne, ukoliko se bude razvio u pristojnog igrača...

Akcenat staviti na jačanje veze, krila i napada... Gigović, Bajraktarević, Husković, Jašić... U slijedeće 3-4 godine moramo izvući nekog golmana za dugoročnu priču
A i svi ti što bi nam ko valjali, su grijači klupe. Gigović, Husić, Špikić, čak je i Janković odavno klupiran, a nije da igraju u EPL.
Ima možda 5-6 potencijalnih koji bi mogli među 24 reprezentativca, ali praktično nema niko ko bi odmah bio pojačanje, čak ni igrač za prvih 11+4.

Bilo bi najbitnije otići po ovog Malića iz Rieda, dok je vrijeme. 2005. godište, ponajbolji igrač austrijske cvajte i dogodine skoro sigurno na višem nivou. Mogli bi slovenci reagovati.
Znam stari sta govoris, ali to nam je - sto nam je...to imamo na raspolaganju trenutno...pruzi se koliko si dug...I ja bih volio da smo imali ikakve sanse da ukrademo na primjer Benjamina Seska, da nam bude zamjena za Dzeku, ali jbg, nema...: :D Neka Spaha i Miske hodaju i neka obilaze ovu nasu dijasporu i traze igrace...ma da ja iskreno mislim, da se moze iz ovog trenutnog svega okupiti i oformiti sasvim pristojna ekipa, sa sto vise igraca iz dijaspore, sa zapadnjackim mentalitetom i pristupom obavezama i profesiji...Sad bih ruku dao da imamo 3 Lulica u reprezentaciji...

Avatar
JonSnow
Postovi: 6283
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la JonSnow » 10 maj 2024, 14:36

Brazzzoo123 je napisao/la:
10 maj 2024, 13:37
A koga mi to imamo pouzdanog osim Anela? Hadzikadunica i Barisica, koji kubure cesto sa formom i od kojih uvijek jedan fali, i onda veliko nista na klupi. Ovako se radi temeljno ako se zeli prosiriti baza mladjih igraca, koji mogu igrati 4-5 god. A pored toga necemo mi ni moci svakog igraca pridobiti, zato se mora vidjeti na koga se moze racunati.
Ma slažem se.
Što više kvalitete na svim pozicijama, to bolje.
"...njegovo kultno Bilino polje — a prije njega stara Blatuša — sa svih dvadeset hiljada ljutih metalaca, ložača i kovača na tribinama bili su naša najgora nedjeljna noćna mora."

Horoz
Postovi: 1810
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Horoz » 10 maj 2024, 14:37

Vaya je napisao/la:
10 maj 2024, 14:18
Znam stari sta govoris, ali to nam je - sto nam je...to imamo na raspolaganju trenutno...pruzi se koliko si dug...I ja bih volio da smo imali ikakve sanse da ukrademo na primjer Benjamina Seska, da nam bude zamjena za Dzeku, ali jbg, nema...: :D Neka Spaha i Miske hodaju i neka obilaze ovu nasu dijasporu i traze igrace...ma da ja iskreno mislim, da se moze iz ovog trenutnog svega okupiti i oformiti sasvim pristojna ekipa, sa sto vise igraca iz dijaspore, sa zapadnjackim mentalitetom i pristupom obavezama i profesiji...Sad bih ruku dao da imamo 3 Lulica u reprezentaciji...
Stoji to, čisto konstatujem da među tim potencijalnim je tanak kvalitet. Generalno, trenutno jedva ima par igrača koji su zaista potencijal. Po meni, s priličnom sigurnošću se može očekivati da nešto veće naprave Alajbegović i ovaj Malić iz Rieda. Eventualno Bajraktarević, ako prelomi u seniorskom fudbalu.
Sve ostalo već stagnira, sa malim šansama da odu daleko.

Što se skupljanja igrača tiče, treba pokupiti što se može, ali i tu treba biti oprezan. Neselektivnim gomilanjem igrača, logično nećemo moći dati šansu svakom kojeg konvertujemo. To je onda loša poruka za potencijalne, kad njih 5-6 bude "izrađeno".
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4324
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ghuraba » 10 maj 2024, 14:52

Ako se vec doslo do toga da kontaktiraju Katica, onda nema razloga da nisu kontaktirali ovu djecu po Austriji. Igraju na priblizno istom nivou kao i on, a mladji su 6-7 godina od njega i imaju neuporedivo veci potencijal. Nadam se da mediji ne bacaju bombe, vec da su se Barba, Spaha i ekipa stvarno u tolikoj mjeri bacili na posao.

Avatar
hurem
Postovi: 8685
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la hurem » 10 maj 2024, 14:53

Eh zbog ovoga smo svi prizeljkivali Barbareza i ekipu...Sto ce pokušati pridobiti sto vise opcija iz dijaspore i sto ce se upravo njemu i njegovom stručnom štabu odazvati. Bit ce tu sigurno negativnih odgovora ali niti jedan drugi selektor ne bi imao uspješnosti u tom naumu ni 20% Sergejeve, a vidjet ćemo kolika će njegova uspješnost biti.
Neka stopera...jer ih nemamo!
Jedan ti se povrijedi pa se krpis nedostojnicima i primiš dva komada u 5 minuta protiv Ukrajine.
Realnost je da imamo 2 i po stopera: Ahmedhodzic, Hadzikadunic i Barisic polovično zasad. Kolasinca i dalje posmatram kao polivalentnog :)

Očekujem i Burnica. Ima on dobrih momenata u svojoj igri. Mozda ga reprezentacija pogura u karijeri. Povrede i različite okolnosti su ga sputale.

Itd.
A gdje su tu ostale prednosti ZA Barbareza?!
Heeej...

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 479
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la muharemovicdzelo » 10 maj 2024, 15:04

Drago mi je da se konačno radi i gleda naprijed, kontaktiran Karić, spominju se Radeljić i Katić, očekujem da će biti do lige nacija biti još toga. Jako je bitna konkurencija u timu. Uostalom, bolje Katić nego Saničanin.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

samobih
Postovi: 65
Pridružen/a: 14 okt 2020, 13:42
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la samobih » 10 maj 2024, 15:15

kad počnu pisati što nam treba ovoliko, a svako okupljaje neko provrijeđen pa se onda krpi jer nemaš zamjena spremnih.

Brazzzoo123
Postovi: 213
Pridružen/a: 30 dec 2020, 16:25
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Brazzzoo123 » 10 maj 2024, 15:25

JonSnow je napisao/la:
10 maj 2024, 14:36
Brazzzoo123 je napisao/la:
10 maj 2024, 13:37
A koga mi to imamo pouzdanog osim Anela? Hadzikadunica i Barisica, koji kubure cesto sa formom i od kojih uvijek jedan fali, i onda veliko nista na klupi. Ovako se radi temeljno ako se zeli prosiriti baza mladjih igraca, koji mogu igrati 4-5 god. A pored toga necemo mi ni moci svakog igraca pridobiti, zato se mora vidjeti na koga se moze racunati.
Ma slažem se.
Što više kvalitete na svim pozicijama, to bolje.
Ako se bude igralo sa tri pozadi, treba siri izbor i stopera,koji su pribliznog kvaliteta.Vidili smo dobro sta znaci kad ti odron od igraca udje sa klupe. Siguran sam da ce u svim linijama traziti alternative, e sad je pitanje ko ce poziv i prihvatiti i na koje se igrace sa 30+ uopste racuna.

fanatik19
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 mar 2024, 15:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la fanatik19 » 10 maj 2024, 15:44

Sad bi najgore bilo dovest 3 4 nova stopera i izmisljat toplu vodu a realno nijedan ti ne donosi nesto sto vec nemas.
Katic je prosjecan igrac, ne znam zasto mu se daje toliki znacaj kad je to igrac rame uz rame s Barisicem kojeg vec imamo, slabiji je i od Dennisa tkd nez sta sad trebamo ponovo uigravat neke stopere a vec je dokazano da kad igraju Dennis i Anel da je to sasvim dobra kombinacija(po potrebi Kolasinac s njima). Barisic, Radeljic kao neke backup opcije i tjt, Katic je dakle apsolutno nepotreban u citavoj prici

Avatar
JonSnow
Postovi: 6283
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la JonSnow » 10 maj 2024, 15:47

fanatik19 je napisao/la:
10 maj 2024, 15:44
Sad bi najgore bilo dovest 3 4 nova stopera i izmisljat toplu vodu a realno nijedan ti ne donosi nesto sto vec nemas.
Katic je prosjecan igrac, ne znam zasto mu se daje toliki znacaj kad je to igrac rame uz rame s Barisicem kojeg vec imamo, slabiji je i od Dennisa tkd nez sta sad trebamo ponovo uigravat neke stopere a vec je dokazano da kad igraju Dennis i Anel da je to sasvim dobra kombinacija(po potrebi Kolasinac s njima). Barisic, Radeljic kao neke backup opcije i tjt, Katic je dakle apsolutno nepotreban u citavoj prici
Ovo je testna godina, nek zove sve i nek proba sve.
Ako je lik bare bare s Barišićem, to je meni pozitivno jer nemamo Van Dyka i Rudigera na raspolaganju.
"...njegovo kultno Bilino polje — a prije njega stara Blatuša — sa svih dvadeset hiljada ljutih metalaca, ložača i kovača na tribinama bili su naša najgora nedjeljna noćna mora."

fanatik19
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 mar 2024, 15:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la fanatik19 » 10 maj 2024, 15:48

JonSnow je napisao/la:
10 maj 2024, 15:47
fanatik19 je napisao/la:
10 maj 2024, 15:44
Sad bi najgore bilo dovest 3 4 nova stopera i izmisljat toplu vodu a realno nijedan ti ne donosi nesto sto vec nemas.
Katic je prosjecan igrac, ne znam zasto mu se daje toliki znacaj kad je to igrac rame uz rame s Barisicem kojeg vec imamo, slabiji je i od Dennisa tkd nez sta sad trebamo ponovo uigravat neke stopere a vec je dokazano da kad igraju Dennis i Anel da je to sasvim dobra kombinacija(po potrebi Kolasinac s njima). Barisic, Radeljic kao neke backup opcije i tjt, Katic je dakle apsolutno nepotreban u citavoj prici
Ovo je testna godina, nek zove sve i nek proba sve.
Ako je lik bare bare s Barišićem, to je meni pozitivno jer nemamo Van Dyka i Rudigera na raspolaganju.
Slazem se osim ovog da se sve proba, vec smo tu gresku pravili i ne vidim zasto bi opet sve probali pa da na kraju igraju civici i kovacevici. Vec od oktobarskog okupljanja forsirat istu postavu da se koliko toliko uigramo pred predstojece kvalifikacije

Horoz
Postovi: 1810
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Horoz » 10 maj 2024, 16:18

Ako su momci spremni da mijenjaju sportsko bez nekih garancija, onda je to dobro. Ako ti igrači budu "morali" biti pozivani i dobijti minutažu, onda oprezno.
Stvar politike i dogovora.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
JonSnow
Postovi: 6283
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la JonSnow » 10 maj 2024, 17:37

fanatik19 je napisao/la:
10 maj 2024, 15:48
JonSnow je napisao/la:
10 maj 2024, 15:47
fanatik19 je napisao/la:
10 maj 2024, 15:44
Sad bi najgore bilo dovest 3 4 nova stopera i izmisljat toplu vodu a realno nijedan ti ne donosi nesto sto vec nemas.
Katic je prosjecan igrac, ne znam zasto mu se daje toliki znacaj kad je to igrac rame uz rame s Barisicem kojeg vec imamo, slabiji je i od Dennisa tkd nez sta sad trebamo ponovo uigravat neke stopere a vec je dokazano da kad igraju Dennis i Anel da je to sasvim dobra kombinacija(po potrebi Kolasinac s njima). Barisic, Radeljic kao neke backup opcije i tjt, Katic je dakle apsolutno nepotreban u citavoj prici
Ovo je testna godina, nek zove sve i nek proba sve.
Ako je lik bare bare s Barišićem, to je meni pozitivno jer nemamo Van Dyka i Rudigera na raspolaganju.
Slazem se osim ovog da se sve proba, vec smo tu gresku pravili i ne vidim zasto bi opet sve probali pa da na kraju igraju civici i kovacevici. Vec od oktobarskog okupljanja forsirat istu postavu da se koliko toliko uigramo pred predstojece kvalifikacije
Pa pravili smo grešku jer su se isprobavali igrači u ključnim utakmicama, a isprobavanja su uradila 4 selektora...Osim toga, za Čivića i Kovačevića se odavno zna da su kar.ina, to samo ovi "novi" slijepci od selektora nisu vidjeli.
Nije mi jasno kako ne vidiš razliku između sadašnje situacije i prethodne dvije tri godine?
"...njegovo kultno Bilino polje — a prije njega stara Blatuša — sa svih dvadeset hiljada ljutih metalaca, ložača i kovača na tribinama bili su naša najgora nedjeljna noćna mora."

Avatar
DamirT
Postovi: 14846
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DamirT » 10 maj 2024, 17:42

fanatik19 je napisao/la:
10 maj 2024, 15:48
JonSnow je napisao/la:
10 maj 2024, 15:47
fanatik19 je napisao/la:
10 maj 2024, 15:44
Sad bi najgore bilo dovest 3 4 nova stopera i izmisljat toplu vodu a realno nijedan ti ne donosi nesto sto vec nemas.
Katic je prosjecan igrac, ne znam zasto mu se daje toliki znacaj kad je to igrac rame uz rame s Barisicem kojeg vec imamo, slabiji je i od Dennisa tkd nez sta sad trebamo ponovo uigravat neke stopere a vec je dokazano da kad igraju Dennis i Anel da je to sasvim dobra kombinacija(po potrebi Kolasinac s njima). Barisic, Radeljic kao neke backup opcije i tjt, Katic je dakle apsolutno nepotreban u citavoj prici
Ovo je testna godina, nek zove sve i nek proba sve.
Ako je lik bare bare s Barišićem, to je meni pozitivno jer nemamo Van Dyka i Rudigera na raspolaganju.
Slazem se osim ovog da se sve proba, vec smo tu gresku pravili i ne vidim zasto bi opet sve probali pa da na kraju igraju civici i kovacevici. Vec od oktobarskog okupljanja forsirat istu postavu da se koliko toliko uigramo pred predstojece kvalifikacije
Jesmo isprobavali ali sada apsolutno nemamo nikakav imperativ da se moramo plasirati na SP. Ovu godinu, mozda cak i pocetak sljedece iskoristiti za isprobavanje, pa od sljedeceg septembra bi se trebalo iskristalisati stanje sa igracima tj na koga mozemo racunati. Nije dzaba Barbarez dobio ugovor na 4 godine. Sam savez je rekao da nemamo neki cilj trenutno za plasman na neko takmicenje. Naravno, ako se ukaze prilika, probati iskoristiti.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Mogli
Postovi: 896
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Mogli » 10 maj 2024, 17:53

zgembo89 je napisao/la:
09 maj 2024, 22:52
muharemovicdzelo je napisao/la:
09 maj 2024, 22:06
slika
Jel to gledaju Mile Svilara sobzirom da nece vise branit za Srbiju
Suska se oko njega. Cekamo ove nase insajdere sa informacijama.

Avatar
DamirT
Postovi: 14846
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DamirT » 10 maj 2024, 17:54

Receno je vec za Svilara. Ne moze braniti za nas ni da hoce. Igrao za mladje selekcije Belgije, pa promijenio drzavljanstvo da bi mogao igrati za Srbiju. Ne moze opet mijenjati drzavljanstvo. Jedino moze nastupati za Srbiju.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

BosnianDragon2024
Postovi: 36
Pridružen/a: 28 mar 2024, 02:36
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la BosnianDragon2024 » 10 maj 2024, 19:14

Mogli bi onda imat 6 solidni opcija za stopere još ako dodamo Jasica I Karica na bekovima odbrana bi bila fino popunjena.

1. Ahmedhodzic 25
2. Hadzikadunic 25
3. Barisic 22
4. Mujakic 26
5. Radeljic 26
6. Katic 27

1. Dedic 21
2. Kolasinac 30
3. Gazibegovic 24
4. Karic? 26
5. Jasic? 21

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.