FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa je završila: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
6
9%
2) Jose Mourinho
15
23%
3) Antonio Conte
1
2%
4) Xabi Alonso
18
28%
5) Zinedin Zidane
12
18%
6) Julian Nagelsmann
9
14%
7) Neko drugi?
4
6%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
Centre forward
Postovi: 6227
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Centre forward » 10 maj 2024, 22:48

Možda bi nam i nesudjeni Portugalac sa Temze spasio sezonu (LP), haj' ga znaj.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Neutral
Postovi: 37946
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Neutral » 10 maj 2024, 23:14

Zvanično

Malik Tillman prelazi u PSV za 12. miliona eura. Nisam naišao nigdje da li postoji otkupna klauzula za povratak kao kod Zirkzee-a.

Avatar
Bayo
Postovi: 1419
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 10 maj 2024, 23:22

armando je napisao/la:
10 maj 2024, 22:27
Pretjerujete i to previše.
Super, nitko sretniji od mene da sam u krivu i da se ispostavi da je stvarno spasitelj.
armando je napisao/la:
10 maj 2024, 22:27
Hajd kad nekog tako nazivaš obrazloži što je prevara.
Pa zatim i za Pepa.
Flick je prevara koja je imala sreće da su mu se pogodili korona i kičma momčadi koja je igrala za njega jer će biti budući izbornik Njemačke, a Kovač mu je fizički pripremio igrače. Nakon Lisabona su u drugoj sezoni počeli ispadati u kupu od trećeligaša, također ispasti u LP od parižana što ej mega uspjeh itd. Imao je smiješnu wishlistu igrača i prebacio je na Bracu krivicu zato što se htio izvući i otići trenirati repku. Ne treba spominjati kako je tamo prošao.

Sad su se za njega otimali kao i za usran štap pa će dobro doći da uskoči do ozbiljnog trenera.

Pep je klaun koji je postavio temelje luzeršine koja je poharala klub od njegovog preuzimanja, napravio je od igrača to što su danas, precjenjene plačipičke koje određuju gdje će igrati i koliko, na kojim pozicijama i koji je nakon toliko godina u Citiju osvojio LP samo zato što ga je nakon toliko sezona pušenja počastio **** Lukaku. Od njegovog preuzimanja klub je u konstantnom padu.
armando je napisao/la:
10 maj 2024, 22:27
I koga bi ti volio u svim ovim uslovima gdje Uli i co. neće da čuju da valja mreti i da mnogi čekaju uz onu " umri orle da ti vidim krila".
Rangick je za mene bio logičan izbor da bude privremeno rješenja do nekon drugog dogoročnijeg trenera tipa Alonso, Klopp, Hoeneß, Nagelsmann, za mene su za ovo stanje jednako krivi i igrači i treneri i uprava i mijenjanje samo jednih, a to su u pravilu treneri neće riješiti ništa.

Predviđam da će Flick krenuti dobro do pola prvenstva a onda će sve otići nizbrdo.

Avatar
Bayo
Postovi: 1419
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 10 maj 2024, 23:37

Inače što se tiče priče da treneri nemaju podršku uprave oko igrača i sl., svakog trenera koji bi mi došao i tražio ovog ili onog i tvrdio da zbog njega nije osvojio to i to, a momčad mu ne može trčati nakon 60-te minute i lošiji igrači su mu u prvih 11 a bolji griju klupu bi nabio nogom u dupe iste sekunde i rekao mu da se osvjesti a ne da traži gluposti.

Brandt, Adeyemi, Schlotterbeck, svi oni su mogli biti dovedeni za male pare i bili bi korisni igrači u rotaciji, zašto nisu dovedeni, pa jer nitko od uprave , trenera, pa ni navijača (koji su im se ismijavali) nije prepoznao nih kao moguća pojačanja nego kao bezvezne igrače pa se onda veća i ozbiljnija lova troši na raznorazne likove iz bajki kao Boema ili Zaragoze.

Avatar
armando
Postovi: 1516
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la armando » 10 maj 2024, 23:53

Dobro @ Bayo, dijeliš mišljenje, ne mogu reći, većine, ali ako bi se tako išlo sa analizama i kritikama ni Ferguson ne bi bio pošteđen.
Hvala na odgovorima.

Ne bih ja tako strog bio, ovo je zabava, mi ih pratimo i volimo. Ovaj dođe, onaj prođe, svi mlate masne pare i nakon poraza opet se cerekaju i idu dalje. Mi, pojedini i ja sam padamo u lakšu depru nakon svake ovakve eliminacije.
Treba površnije gledati i manje ćemo se živcirati. Uvijek ima i ona, kako ćemo mi pobogu bolje znati od njih, koji su toliko toga dobrog uradili.
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
Bayo
Postovi: 1419
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 11 maj 2024, 00:17

A gle, teško da ima puno navijača kojima ne padaju teško ovi porazi od legla podlosti još poznatih i kao real, mogu meni i jesu smiješni porazi od drugoligaša ili trećeligaša, ali ovoliko puta (a zna se otkad je to krenulo) definitivno loše sjeda na želudac u kombinaciji sa pristupom i stanjem u momčadi.

Velike se plaće primaju a prikazano na terenu i oko njega ne opravdava ni pola toga i svake sezone ponavljam je sve gore, polako ali sigurno.

Nama starijima je ovo ostala ajmo reći jedina zabava, pratilo se svakavih sportova i momčadi ali s vremenom ostane ono najbitnije i onda jedva nađeš vremena da pogledaš nešto, i onda gledaš to što gledaš, toplo hladno predstave i klauniranje sa povremenim udarcem u jaja kao u srijedu.

Dok se klub bude klaunirao, ja ću ih derati pa makar i ovdje, kome se ne sviđa jer sam mu uvrijedio omiljenog igrača, trenera ili člana uprave neka me blokira.

Avatar
Balon
Postovi: 3097
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Balon » 11 maj 2024, 00:58

Mislim da ce ovo sa Hansijem za nekoliko dana biti gotova stvar.

Ako nista barem znas sta dobijas s njim. Dobru ofanzivu i defanzivu koja ce biti suplja kao svicarski sir.

Sensei
Postovi: 751
Pridružen/a: 14 okt 2020, 22:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Sensei » 11 maj 2024, 10:04


Bundesliga
Postovi: 11620
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 11 maj 2024, 10:43

Rekao sam ja da je Hansi budala ako prihvati da bude trener. Čovjek je osvojio 6 trofeja u sezoni, sa fantastičnom igrom i sistemom. Nema tu sreće. Ajde recimo da možeš osvojiti 1 ili 2 trofeja srećom, ali 6? Nema šanse. I šta je dobio kao nagradu za to? Sljedeće sezone mu nisu nikog htjeli dovesti niti otkupiti, pogledati klupu te sezone. Gora nego ove. A pri tome su mu se miješali svi u rad i govorili šta i kako treba. Zato je i otišao. Zato će biti i budala ako se vrati.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Jup
Postovi: 1204
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Jup » 11 maj 2024, 11:11

Bundesliga je napisao/la:
11 maj 2024, 10:43
Rekao sam ja da je Hansi budala ako prihvati da bude trener. Čovjek je osvojio 6 trofeja u sezoni, sa fantastičnom igrom i sistemom. Nema tu sreće. Ajde recimo da možeš osvojiti 1 ili 2 trofeja srećom, ali 6? Nema šanse. I šta je dobio kao nagradu za to? Sljedeće sezone mu nisu nikog htjeli dovesti niti otkupiti, pogledati klupu te sezone. Gora nego ove. A pri tome su mu se miješali svi u rad i govorili šta i kako treba. Zato je i otišao. Zato će biti i budala ako se vrati.
kratko jasno sazeto ,objasnjeno :thumbup:
Pravda za Tyson Furya

Avatar
Jup
Postovi: 1204
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Jup » 11 maj 2024, 11:25

Balon je napisao/la:
11 maj 2024, 00:58
Mislim da ce ovo sa Hansijem za nekoliko dana biti gotova stvar.

Ako nista barem znas sta dobijas s njim. Dobru ofanzivu i defanzivu koja ce biti suplja kao svicarski sir.


ne bih se slozio sa ovom konstatacijom kolega,gore tesko da moze biti od ove sezone sa tuhelom,posebno sto se tice def.dijela ,gdje smo pod njegovom palicom i ofanzivno a narocito def.degradirani,sa flikom cemo imati opasan napad i to dobro,i def.linija bi trebala stati na noge dolaskom tea .her. imamo ,de lighta i daera stabilne stopere kvalitetne.tu su i kamikaze jong un i rupamecano iako nije nemoghguce da rupček napusti minken ovoga ljeta i dodje mu zamena . .
Pravda za Tyson Furya

Avatar
Stefan Effenberg
Postovi: 1266
Pridružen/a: 05 dec 2010, 01:18
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Stefan Effenberg » 11 maj 2024, 12:17

Hansi Flick.

Ono što mene prije svega smeta pa da odmah kažem da bih zaista volio nekako više respekta prema Flicku jer je čovjek osvojio 6 trofeja u jednoj sezoni, mislim da je to fenomenalan uspjeh. Ta se činjenica jako omalovažava. Vidim da ga jako puno ljudi napada i ovdje i u Njemačkoj zbog loše epizode sa reprezentacijom i završetkom u Bayernu.

Naravno da u cijeloj priči oko njegovog odlaska iz Bayerna i neuspjeha reprezentacije Flick nije nevinašce. To je jasno ali opet premalo respekta za njegove uspjehe sa Bayernom.

Točno se zna šta i kakav nogomet dobijamo sa Flickom. U biti, to je blizu nogometa kakav osobno preferiram ali ipak se razlikuje u jednoj bitnoj činjenici a to je da Flick često zaboravlja na defanzivu jer igra veoma ofanzivan nogomet. Znači meni osobno fali više balansa u njegovoj igri. Pogotovo u velikim utakmicama.

No unatoč tome, moram iskreno reći da ako itko zaslužuje još jednu priliku u Bayernu onda je to svakako Hansi Flick. Pod njegovim vodstvom igrali smo dominantan i atraktivan nogomet.

@Bayo,


Slažem se da je njegova lista igrača koje je želio dovesti u Bayern upitna i nadam se da će ovdje ipak malo popustiti sa svojim idejama odnosno vjerujem da je ipak malo razmislio o tome i da neće forsirati neke stvari. Ostaje da vidimo.

Ono u čemu se sa tobom ne bih složio oko ispadanja protiv PSG-a jeste slijedeća statistika (prema službenoj Uefinoj stranici) u te 2 utakmice. Mislim naravno da smo ispali ali daleko je to bilo od lošeg nogometa ili nemoći kakvu smo pokazali neki dan protiv Reala.

Utakmica doma:
61% lopte u svojim nogama, 31 udarac na gol ( 12 u okvir ) a Psg sa 39% lopte, 6 udaraca na gol ( 4 u okvir ) = rezultat 2:3
Utakmica u gostima:
55% lopte, 15 udaraca na gol ( 5 u okvir ) a Psg 45% lopte, 10 udaraca na gol ( 3 u okvir ) = rezultat 0:1

Znači ispali smo zbog gola u gostima a htio sam ovaj dvomeč uzeti u obzir jer je čisti primjer gdje nismo iskoristili šanse a bili smo puno bolja ekipa.

Statistika Flicka u Bayernu: 86 utakmica - 70 pobjeda - 9 nerješenih - 7 poraza - postotak pobjeda 81.40%
Statistika Tuchela u Bayernu do danas: 59 utakmica - 8 nerješnih - 15 poraza - postotak pobjeda 61.02%

Ofanzivan nogomet kakav smo igrali pod Flickom je mogao parirati svakome i ovdje može biti sramota za Bayern jer su se ponovno OLAKO odrekli trenera pod kojim su sezonu prije dominirali europskim nogometom. Nažalost već viđeno jer su se tako zahvalili Don Juppu.

Kažem još jednom da stvarno od svih trenera Flick zaslužuje još jednu šansu jer ćemo svakako biti ekipa koja igra dominantan i atraktivan nogomet. Također bih ovdje naveo da će Bundesliga iduće sezone biti itekako jaka liga i volio bih vidjeti Flicka kako će se nositi sa jakim protivnicima iduće sezone u Bundesligi.

S druge strane što se tiče trenera općenito, ako bi išli analizirati svakog trenera ponaosob, mislim da se kod svakog može naći jako puno mana i problema. Tko je po takvom razmišljanju danas najbolji trener? Tko je trener koji bi svima nama odgovarao? Tko je ta osoba iza koje će većina stati i biti zadovoljna a da nije Don Jupp?

Svakom treneru se da naći "100" mana i nitko nije savršen.

Hansi Flick ima moju podršku svakako iduće sezone i nadam se ćemo ponovno igrati jedan lijep i fenomenalan nogomet.

Sensei
Postovi: 751
Pridružen/a: 14 okt 2020, 22:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Sensei » 11 maj 2024, 14:12

U Novembru je vec bivsi, mark my words.

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8136
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 11 maj 2024, 14:17

meni je najjace kako balkanac voli vise Klub od rodjenog svabe, bavarca. jes al u dudu. pa se kao napadaju uli i karl-heinz kako unistavaju Bayern a ljudi upravo uradili suprotno - doveli Bayern iz euro bljedila u sami vrh i top 3. Ili je za to neko drugi zasluzan?

oko trenera, hansi nije los ali izgubio sam povjerenje kad je vodio elf, nije nikako bio upecatljiv, bas je bilo mucno gledati utakmice tad. od izbora igraca do taktike - odron.
ne znam kakav bi sad bio. a CL finale je u minhenu sljedece ljeto...
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Bayo
Postovi: 1419
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 11 maj 2024, 14:31

Nije samo lista igrača, prebacivanja krivnje zbog bijega na atraktivniju poziciju trenera repke na SD-a, ispadanja od trećeligaša u kupu, parižana u LP nego i forsiranje Alabe nauštrb boljeg igrača koji je baš protiv tih parižana odigrao nevjerojatne dvije utakmice, povijesno šuplja obrana i inaćenje upravi itd.
Tko je po takvom razmišljanju danas najbolji trener?
Najbolji trener ovisi o trenutku u kojem dolazi u klub, o stanju u klubu, ambicijama kluba i može li on to pratiti i ako već ne unaprijedi klub, bar da ga ne unazadi i da postavi dobre temelje za budućnost pogotovo u ovom trenutku kad su potrebne velike kadrovske i ostale promjene.

Klub je imao zvjezdane trenere poput Gladiole, debelog Carla, mlade zvijezde Juliana, lisca Tuchela i što su oni zvjezdano napravili osim što su svake sezone bili sve gori rezultati a ekipa ih sve više opravdavala, ma znaš bili bi oni ali ozljede, uprava, suci, loše vrijeme i travnjak itd.

Najviše u zadnje vrijeme je napravio Flick a vrijeme (ako ga zaposle) će najbolje pokazati da li su njegovi uspjesi bili plod korone, Kovača i tour the france priprema i njegovog kasnijeg angažmana u repki ili njegove čiste vizije i kvalitete koju su kasnije pokvarili zlikovci iz uprave.

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17850
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 12 maj 2024, 09:48

Za danasnji mec sa vukovima pola ekipa nece biti na raspolaganju, sto zbog povreda sto zbog postede. Koji apsurd da ne povjerujes.
Jos jedan dokaz koliko je Tuchel tvrdoglava mazga.

Jos dva meca i na svu srecu necemo ga vise gledati u majicama Bayerna.

Ne bi me iznenadilo da napravi neki ispad u zadnjem kolu.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
armando
Postovi: 1516
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la armando » 12 maj 2024, 09:52

Treba smoći snage pa ih gledati moj Omere.
Ja jok bome :nene:
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17850
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 12 maj 2024, 09:54

DonRamiz je napisao/la:
09 maj 2024, 11:19
Omerbavarac je napisao/la:
09 maj 2024, 00:45
Vazna cinjenica, Pavlovic je zaista dobar igrac. :salut:
Onoliko spor igrac nema sta traziti u modernom fudbalu u klubu poput Bayerna.
Dobar za Stutgart.
Znas kako kazu, ljepota je u oku posmatraca.

Javi Martinez je bio jos sporiji od Aleksa pa je napravio odlicnu karijeru.
Primjera je mnogo.

Inace, onoliko koliko ja pratim nogomet a pratim ga poprilicno dugo, shvatio sam da su vezni igraci uz stopere najsporiji dio tima sto zbog konstitucije, sto zbog manjka potrebe da sprintaju naprijed i nazad.

Ono sto Pavlovica krasi je reakcija sa loptom u nogama te brzina snalazenja u svakoj situaciji a momak po svemu vidjenom ima visoku fudbalsku inteligenciju sto danas u mnogome krasi veznjake.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17850
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 12 maj 2024, 10:01

armando je napisao/la:
12 maj 2024, 09:52
Treba smoći snage pa ih gledati moj Omere.
Ja jok bome :nene:
Ma gledat cu vjerovatno, to sto smo razocarani ne znaci da smo digli ruke. :mrgreen:

Nadam se da ce tokom utakmice neko od mladih dobiti sansu jer su sa ekipom trenirali Asp Jensen, Vinlof i Zvonarek a i da vidimo brutalne dresove za narednu sezonu.

Iskreno, mene su prosli momenti kada poslije ovakvih ispadanja po 7 dana ne mogu sebi da dodjem, momentum je bio, idemo dalje.
Oni ce za 15 dana na Ibizu sa po nekoliko miliona eura na racunu. :D
Bayern have secured a buy-back clause worth around €35m and valid from June 2026 for Malik Tillman
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17850
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 12 maj 2024, 10:38



Kao sto neko ranije rece, sa Flickom znamo sta dobijamo, atomski fudbal sa napadackim afinitetima i moguce losu odbranu i puno golova u vlastitoj mreži ali nije da nismo sad na to navikli. :D

Jos jedna vazna stvar koju Flick donosi sa sobom jeste rad u teretani i bildanje igraca.
Sjetimo se samo Goretzke i Coutinha.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.