FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste za smjenu stručnog štaba?

Da
48
31%
Ne
108
69%
 
Ukupno glasova: 156

Kmenkake
Postovi: 417
Pridružen/a: 08 jul 2021, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Kmenkake » 11 maj 2024, 09:55

mnon46 je napisao/la:
11 maj 2024, 09:06
Hoće li se nametnut u Bešiktašu zna li se šta?
Hoće...kao i ja

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8240
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 11 maj 2024, 10:16

FoSte95 je napisao/la:
11 maj 2024, 09:48
Evo još jedna statistika, ovaj put broj datih golova u sezoni:

Sezona 23/24 - 54
Sezona 22/23 - 50 ----------- 4.
Sezona 21/22 - 37 ----------- 4.
Sezona 20/21 - 53 ----------- 2.
Sezona 19/20 - korona ----- PRVACI
Sezona 18/19 - 68 ------------ PRVACI
Sezona 17/18 - 58 ------------ 3.
Sezona 16/17 - 41 ------------ 3.

Po efikasnosti trenutno treća najbolja sezona, a moguće do kraja da nam bude i druga najbolja od skraćenja lige.

A ako pogledamo broj primljenih golova, poslije prošle sezone ova je najgora. Znači zadnje dvije sezone skroz promašeno sa defanzivnim igračima. Jasan znak šta na ljeto treba dovoditi
Ma kuburimo sa defanzivcima zadnje 3 sezone i ne mozemo dovesti adekvatne igrace kao da namjerno to izostavljamo i zapostavljamo taj segment koji je najvazniji u jednoj ekipi. Ne mogu da shvatim da nisu u stanju dovesti yebena tri stopera kako valja, i dva beka, a ne nekakve polovnjake ili poluinvalide nam vazda uvale i kasnije kukamo kako smo 4ti na tabeli, a ima se para za nekakve Penarande, Hasice i Julardzije. Kad rijesimo zadnju liniju, to je pola posla odmah sredjeno.

Avatar
AVNOJ
Postovi: 1969
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AVNOJ » 11 maj 2024, 10:18

Kakva qurčeva suspenzija, samo "po džepu".
Ne znam baš pravilnik FK Sarajevo ali se nadam da su i dobili bar petoznamenkastu novčanu kaznu i to u valuti Europske Unije.
Najveći smo klub u državi, moramo živjeti sa pritiskom. Ako to igrači ne mogu podnijeti neka ne sanjaju o nekom većem transferu. Ako se ljudi brinu o nama, to znači da im je stalo do nas i kad znaš da nas kritikuju to znači da im nije svejedno.

James1987
Postovi: 190
Pridružen/a: 31 jul 2023, 20:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la James1987 » 11 maj 2024, 10:22

Ostaviti Rozmana za kontinuitet jednostavno sta je se sve izdesavalo ove sezone nije moglo drugacije od ziljkica, sudija itd. Lagano smo mogli biti treci i igrat finale kupa ali to raja ne vidi. Ne znam sta ljudi misle da ce stvarno jedan jakirevic i dudic se vratit u nasu ligu kad su napravili neki rezultat taamo ko god je dobar igrac/trener/ u hnl nema sanse da dodje kod nas u ligu do je jednistavno nazadovanje u karjeri.
Zadnja izmjena: James1987, dana/u 11 maj 2024, 10:35, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
donDondon
Postovi: 3638
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la donDondon » 11 maj 2024, 10:32

pod Dudicem i Jarnijem smo igrali najljepsi fudbal
jednog bas nije islo postade najneuspjesniji trener a drugog klanovi bojkotovali

Vinku nikad necu oprostiti sto nismo suntuli po golu u evropskoj utakmici odluke kad se igralo na jednu tekmu i sto je klino glavom na prodaju titule
Calu i Dzenu suvisno komentarisati
Jesic doveo one vijetnamce koji su postizali preko 150 komada u 15 utakmica,flop
kodru igraci otpustili nisu im se svidjali treninzi(covjek kad je igrao u spaniji ,oni nisu bili ni spermici)
Husref za ove lige odlican za nesto vise ,udaranje glavom od zid
Mirza zelen
sramote sto ne mogu svih ni da se sjetim

makedonca mi zao,vidjelo se da zna samo je i njemu trebalo vremena
Rozman,igra losa cilj ispunjen ,eto bila je ove sezone evropa,izborili je sa katasgtrofalnom igrom i kriminalnim sudjenjem
za sljedecu se zna cilj a ponovio ga je nekoliko puta ,po duplu a liga imperativ

manite se vise pisanja i dosade
de ricky kako stojima sa clanovima :kafa:
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
mnon46
Postovi: 3341
Pridružen/a: 19 okt 2021, 14:55
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mnon46 » 11 maj 2024, 10:36

Je li iko primijetio sinoć da par puta kad je Zvijezda bila na našoj polovini, 4 igrača iz odbrane stoje u liniji, skoro perfektnoj, a dva metra iza njih stoji Đuričković?
U jednom trenutku govorimo za koga će mali navijati, šta će punac reći. Kaže mlada "Nek je ono meni živo i zdravo, pa nek navija za koga hoće". Tajac. Prekida ga brat riječima "Ma nek bude malo i bolesno, samo nek navija za Sarajevo".

boki86
Postovi: 2401
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la boki86 » 11 maj 2024, 10:39

donDondon je napisao/la:
11 maj 2024, 10:32
pod Dudicem i Jarnijem smo igrali najljepsi fudbal
jednog bas nije islo postade najneuspjesniji trener a drugog klanovi bojkotovali

Vinku nikad necu oprostiti sto nismo suntuli po golu u evropskoj utakmici odluke kad se igralo na jednu tekmu i sto je klino glavom na prodaju titule
Calu i Dzenu suvisno komentarisati
Jesic doveo one vijetnamce koji su postizali preko 150 komada u 15 utakmica,flop
kodru igraci otpustili nisu im se svidjali treninzi(covjek kad je igrao u spaniji ,oni nisu bili ni spermici)
Husref za ove lige odlican za nesto vise ,udaranje glavom od zid
Mirza zelen
sramote sto ne mogu svih ni da se sjetim

makedonca mi zao,vidjelo se da zna samo je i njemu trebalo vremena
Rozman,igra losa cilj ispunjen ,eto bila je ove sezone evropa,izborili je sa katasgtrofalnom igrom i kriminalnim sudjenjem
za sljedecu se zna cilj a ponovio ga je nekoliko puta ,po duplu a liga imperativ

manite se vise pisanja i dosade
de ricky kako stojima sa clanovima :kafa:
Kakav bolan jarni, nikad dosadniji fudbal nismo igrali, a imao cimirota i jajala u sredini. Dudic je igrao onoj klopovski fudbal, ali mu je odbrana bila drama losa

Avatar
donDondon
Postovi: 3638
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la donDondon » 11 maj 2024, 10:43

boki86 je napisao/la:
11 maj 2024, 10:39
donDondon je napisao/la:
11 maj 2024, 10:32
pod Dudicem i Jarnijem smo igrali najljepsi fudbal
jednog bas nije islo postade najneuspjesniji trener a drugog klanovi bojkotovali

Vinku nikad necu oprostiti sto nismo suntuli po golu u evropskoj utakmici odluke kad se igralo na jednu tekmu i sto je klino glavom na prodaju titule
Calu i Dzenu suvisno komentarisati
Jesic doveo one vijetnamce koji su postizali preko 150 komada u 15 utakmica,flop
kodru igraci otpustili nisu im se svidjali treninzi(covjek kad je igrao u spaniji ,oni nisu bili ni spermici)
Husref za ove lige odlican za nesto vise ,udaranje glavom od zid
Mirza zelen
sramote sto ne mogu svih ni da se sjetim

makedonca mi zao,vidjelo se da zna samo je i njemu trebalo vremena
Rozman,igra losa cilj ispunjen ,eto bila je ove sezone evropa,izborili je sa katasgtrofalnom igrom i kriminalnim sudjenjem
za sljedecu se zna cilj a ponovio ga je nekoliko puta ,po duplu a liga imperativ

manite se vise pisanja i dosade
de ricky kako stojima sa clanovima :kafa:
Kakav bolan jarni, nikad dosadniji fudbal nismo igrali, a imao cimirota i jajala u sredini. Dudic je igrao onoj klopovski fudbal, ali mu je odbrana bila drama losa
"Robert Jarni će tako ući u povijest FK Sarajevo, kao najneefikasniji trener ikada, obzirom da je njegova ekipa u devet utakmica postigla samo šest golova. S prosjekom od 0,66 golova po utakmici, Jarni je postao najneefikasniji trener ikada. Jedini trener koji je prije njega imao učinak od manje od jednog gola po utakmici, bio je Svetozar Vujović

pomijesao sam ga onda s nekim,mada i dudic se vodi kao najneuspjesniji trener ali igralo se napadacki
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
hordasDoboj
Postovi: 1779
Pridružen/a: 10 avg 2014, 19:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hordasDoboj » 11 maj 2024, 10:48

GalileoGalilei je napisao/la:
11 maj 2024, 08:43
Ovdje je odavno vrijeme da se napravi red na temi i da se ovih hajvani tipa Turkisha, Surreala natakari na onu stvar. Sunce ti poljubim, ne možeš na jednoj stranici uvezati tri dobra posta, odmah ovi umobolnici iskaču kao iz paštete.

Nama pod hitno trebaju bekovi. Beganović donekle može proći, ali lijeva strana je odron. Sinoć kad sam pročitao da je Duraković u prvih 11, mrak mi na oči pao. Pogubljeni Radović isto nije nikakva pljačka, užas.

Podrška Rožmanu. Uprkos svim problemima koje je imao od dolaska, uspio je čovjek sve pregurati. Zahvaliti se ovim pojedinim igračima, dovesti dobre zamjene (prije svega karakterne) i biće to dobro. Ponavljam, Rožman je dobar trener i Uprava mora jasno i glasno stati iza njega, čisto da bi se igračima još jednom stavilo do znanja ko je glavni.
Sto je najgore Radovic nam je najbolji lijevi bek iako se slazem da nije neka pljacka, ali nekog moras ostaviti od njih. Hajd budi pametan, ja bih se najprije riješio Durakovića raskid ili neka posudba. Kapetanovica svakako nema do sljedeceg proljeca a dovesti jednog novog LB.

Mulalic i Beganovic su sasvim dovoljni za desnu stranu posebno ako uzmes u obzir da je Amar cijelu sezonu odigrao, ne znam da je profulao 2 utakmice ukupno.
Nikad neću zaboraviti riječi kapitena Biogradlića: “Upamtite, Sarajevo može biti prvak države, a može i ispasti iz lige, ali Želju uvijek treba pobijediti, jer ta nam je pobjeda najvažnija” - sjeća se Čerkić.

Avatar
Vanja8
Postovi: 10381
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 11 maj 2024, 10:53

AVNOJ je napisao/la:
11 maj 2024, 10:18
Kakva qurčeva suspenzija, samo "po džepu".
Ne znam baš pravilnik FK Sarajevo ali se nadam da su i dobili bar petoznamenkastu novčanu kaznu i to u valuti Europske Unije.
Mislim da se to regulise ugovorom...
Ako dodje do suspenzije igraca, njegovom krivicom, da su predvidjene novcane kazne pored te suspenzije.

Ima pravilnik, mislim, koliko se moze odbiti zavisno od toga sta je uradio da dodje do suspenzije

Avatar
holyman
Postovi: 8509
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la holyman » 11 maj 2024, 10:59

mnon46 je napisao/la:
11 maj 2024, 10:36
Je li iko primijetio sinoć da par puta kad je Zvijezda bila na našoj polovini, 4 igrača iz odbrane stoje u liniji, skoro perfektnoj, a dva metra iza njih stoji Đuričković?
Osigurac, po zadatku ocito
NEMA NAZAD

Avatar
holyman
Postovi: 8509
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la holyman » 11 maj 2024, 11:01

MortemHz je napisao/la:
11 maj 2024, 00:29
Ja trenutno nakon i zvanično izborene Europe dok se raja prepire oko Rožmana

slika
:rol:
NEMA NAZAD

Avatar
hazarder
Postovi: 1418
Pridružen/a: 20 sep 2020, 13:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hazarder » 11 maj 2024, 11:01

holyman je napisao/la:
11 maj 2024, 10:59
mnon46 je napisao/la:
11 maj 2024, 10:36
Je li iko primijetio sinoć da par puta kad je Zvijezda bila na našoj polovini, 4 igrača iz odbrane stoje u liniji, skoro perfektnoj, a dva metra iza njih stoji Đuričković?
Osigurac, po zadatku ocito
Ovako nešto


pjankesarajevo
Postovi: 548
Pridružen/a: 15 apr 2023, 21:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pjankesarajevo » 11 maj 2024, 11:06

FoSte95 je napisao/la:
11 maj 2024, 09:48
Evo još jedna statistika, ovaj put broj datih golova u sezoni:

Sezona 23/24 - 54
Sezona 22/23 - 50 ----------- 4.
Sezona 21/22 - 37 ----------- 4.
Sezona 20/21 - 53 ----------- 2.
Sezona 19/20 - korona ----- PRVACI
Sezona 18/19 - 68 ------------ PRVACI
Sezona 17/18 - 58 ------------ 3.
Sezona 16/17 - 41 ------------ 3.

Po efikasnosti trenutno treća najbolja sezona, a moguće do kraja da nam bude i druga najbolja od skraćenja lige.

A ako pogledamo broj primljenih golova, poslije prošle sezone ova je najgora. Znači zadnje dvije sezone skroz promašeno sa defanzivnim igračima. Jasan znak šta na ljeto treba dovoditi
Svaka cast na analizama brate :bow:

Sigurno da je jaka odbrana 70% tima.

Govoreci o tome Celik ce biti strasan igrac! Soldo vise nego solidan u ovoj 3:5:2. Djurickovic standardan, bez puno oscilacija.
Dal mozemo bolje na mjesto Solde, mislim da mozemo.

Skripi nam patimo se sa bekovima. Bega dobar ali moramo boljeg imati igraca a Bega da pojacava sa klupe. I ne znam da imamo Begi zamjenu.
Tamo lijevo, Durakovic i Radovic a i Kape mali, treba Kapetu vremena, dobar dok se nije povrijedio. Od Dure i Rade mozemo i moramo bolje.
Samo naprijed moje Sarajvoooooooo ♥️

Avatar
Pantelija
Postovi: 12979
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pantelija » 11 maj 2024, 11:14

hazarder je napisao/la:
11 maj 2024, 11:01
holyman je napisao/la:
11 maj 2024, 10:59
mnon46 je napisao/la:
11 maj 2024, 10:36
Je li iko primijetio sinoć da par puta kad je Zvijezda bila na našoj polovini, 4 igrača iz odbrane stoje u liniji, skoro perfektnoj, a dva metra iza njih stoji Đuričković?
Osigurac, po zadatku ocito
Ovako nešto

Auh, ako igramo s liberom, 1964. Je za nas era napretka. To samo pokazuje koliko rozman ne vjeruje svojoj taktici i nema samopouzdanja a to se odmah prenese i na ekipu jer ozbiljan i dobar trener nikada ne daje ostatku ekipe sliku sebe kao nekoga ko nije siguran u ono sto radi.
Misslim da od početka lige, rozman i ibricic su podcjenili ligu, pojacanja, posebno u veznom redu su ispod novoa a ni odbrana nam se nije proslavila.
Od 6 krila na kraju skoro pa ni jedno nije trebalo, keremeh igra laznu 9., hasic wing bek ili neki vezni... Dakle, totalno izgubljena seszona u svakom smislu, niti smo mi sta uigrali, niti isprofilisali mlade igrace, niti pokazali nesto a ne vidim bas da smo spremni za iducu sezonu da idemo naprijed.
Evo neka mi neko kaze sinoc, koja je ideja nase igre, cilj, ok, razumijem protiv borca, zrinjskog tu se mi ne pitamo mnogo, ali dodje ti zvijeezda 09 i mi izgledamo kao da su se igraci sreli prije dva dana i udri lopte.

Info kazu da bi husref trebao doci sa sš u vidu bivsih igraca.... Bukvalno ne znam sta misliti ali ja ne vidim da rozman ima samopouzdanja da ovo izgura, to mu se i na izjavama viddi.
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

fera
Postovi: 12854
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la fera » 11 maj 2024, 11:20

Jos da imamo lijevog beka daleko bi ovo bolje bilo. Prva pozicija koju treba rjesavati odma na startu prelaznog roka.
Dalje vidjeti zavisno od toga ko ide a ko ostaje.
Rozmanu podrska, nije mu lako sa cim sve ima posla od problema u svlacionici do podmetanja sa strane a da ne spominjem koliko su nas sudije ove sezone zaklale.
You are someone else I am still right here

Avatar
AVNOJ
Postovi: 1969
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AVNOJ » 11 maj 2024, 11:22

Vanja8 je napisao/la:
11 maj 2024, 10:53
AVNOJ je napisao/la:
11 maj 2024, 10:18
Kakva qurčeva suspenzija, samo "po džepu".
Ne znam baš pravilnik FK Sarajevo ali se nadam da su i dobili bar petoznamenkastu novčanu kaznu i to u valuti Europske Unije.
Mislim da se to regulise ugovorom...
Ako dodje do suspenzije igraca, njegovom krivicom, da su predvidjene novcane kazne pored te suspenzije.

Ima pravilnik, mislim, koliko se moze odbiti zavisno od toga sta je uradio da dodje do suspenzije
Kažnjavanje igrača suspenzijom tj. "slanjem na tribine" klub ništa ne dobija, samo taj igrač, jer se time "sklanja od publike". Evo Renan sinoć, regularno se slika sa djecom kao da se ništa nije desilo i još doveo neke arfojarane i boli ga tuki. Da je bio na terenu, da malo osjeti i koju negativnost druga bi pjesma bila a uz to sve i plata dosta umanjena.
Najveći smo klub u državi, moramo živjeti sa pritiskom. Ako to igrači ne mogu podnijeti neka ne sanjaju o nekom većem transferu. Ako se ljudi brinu o nama, to znači da im je stalo do nas i kad znaš da nas kritikuju to znači da im nije svejedno.

johntravolta123
Postovi: 871
Pridružen/a: 16 maj 2019, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la johntravolta123 » 11 maj 2024, 11:33

Pantelija je napisao/la:
11 maj 2024, 11:14
hazarder je napisao/la:
11 maj 2024, 11:01
holyman je napisao/la:
11 maj 2024, 10:59


Osigurac, po zadatku ocito
Ovako nešto

Auh, ako igramo s liberom, 1964. Je za nas era napretka. To samo pokazuje koliko rozman ne vjeruje svojoj taktici i nema samopouzdanja a to se odmah prenese i na ekipu jer ozbiljan i dobar trener nikada ne daje ostatku ekipe sliku sebe kao nekoga ko nije siguran u ono sto radi.
Misslim da od početka lige, rozman i ibricic su podcjenili ligu, pojacanja, posebno u veznom redu su ispod novoa a ni odbrana nam se nije proslavila.
Od 6 krila na kraju skoro pa ni jedno nije trebalo, keremeh igra laznu 9., hasic wing bek ili neki vezni... Dakle, totalno izgubljena seszona u svakom smislu, niti smo mi sta uigrali, niti isprofilisali mlade igrace, niti pokazali nesto a ne vidim bas da smo spremni za iducu sezonu da idemo naprijed.
Evo neka mi neko kaze sinoc, koja je ideja nase igre, cilj, ok, razumijem protiv borca, zrinjskog tu se mi ne pitamo mnogo, ali dodje ti zvijeezda 09 i mi izgledamo kao da su se igraci sreli prije dva dana i udri lopte.

Info kazu da bi husref trebao doci sa sš u vidu bivsih igraca.... Bukvalno ne znam sta misliti ali ja ne vidim da rozman ima samopouzdanja da ovo izgura, to mu se i na izjavama viddi.
Ista prica i do mene dosla :
Husref,Vule,Krle

Da li je patka i mahalska prica vidjet cemo

Avatar
hazarder
Postovi: 1418
Pridružen/a: 20 sep 2020, 13:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hazarder » 11 maj 2024, 11:36

slika

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18640
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 11 maj 2024, 11:36

Čuj po zadatku igra libera. Šta smo mi to neka renesansa koja vraća katenacio u modu. Ne znaju. Jednostavno ne znaju ni trener i 80% igrača
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.