Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15846
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la BosniaBoston » 11 maj 2024, 12:28

kraljttbvb je napisao/la:
11 maj 2024, 12:21
AjsKjub je napisao/la:
11 maj 2024, 09:13
slika
Delminium, odnosno Duvno, a evo sad ga zovu Tomislavgrad...
Tomislavgrad je vazda i bio osim jugoslovenskog perioda
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2179
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la CAGarfia » 11 maj 2024, 12:47

Što bi rekao Thompson Tomislavgradsko polje nažimlje grudi. :mrgreen:

Avatar
scholsey
Postovi: 1749
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la scholsey » 11 maj 2024, 12:57

Pretpostavljam da ovi iskusniji tipa Asteriks znaju, ali ja sam poprilično frišak šatro poljoprivrednik pa je meni novost.. i vjerovatno će još nekome biti, zato da podijelim info.

Zadnjih par godina imam previše štete od životinja.. najviše tvor, ali je bilo i divljih svinja. Drug mi rekao za rastjerivač životinja. Vidite na slici kako otprilike izgleda.
slika
Koliko sam skontao, ima raznih vrsta. Ja sam u DE uzeo solar ultraschall, ali sam vidio da ima i kod nas.. nisam gledao cijene, ali trebalo bi da se može nabaviti neki za 50ak KM.

Odlična stvar! Tu je već oko mjesec i ama baš ništa se nije ni približilo vrtu. Čujem da u komšiluku redovno bude zijana, tako da je sigurno efikasno.. nije baš da slučajno zaobilaze moje u širokom luku. :zviz:
The saddest thing in life is wasted talent.

Avatar
H8Z7
Postovi: 4295
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la H8Z7 » 11 maj 2024, 13:06

Afrikanac pjeva Ramo druže moj :kralj:
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Licniznanstvenik
Postovi: 1111
Pridružen/a: 12 okt 2023, 02:49
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Licniznanstvenik » 11 maj 2024, 15:57

znate li kako se na grčkom zove baba/nana? jaja :urnebes: :urnebes: :urnebes:
je li tako šefe? tako je Miki!

Avatar
Zaniolo
Postovi: 1346
Pridružen/a: 11 okt 2023, 14:42
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Zaniolo » 11 maj 2024, 16:02

Licniznanstvenik je napisao/la:
11 maj 2024, 15:57
znate li kako se na grčkom zove baba/nana? jaja :urnebes: :urnebes: :urnebes:
Ovog se ne bi ni bivsi forumas @jolicnikola sjetio.

Avatar
Marsal
Postovi: 22793
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 11 maj 2024, 18:02

avenija je napisao/la:
10 maj 2024, 23:38
@Marsal odlicna basta, hladovina da nema bolje, travnjak, plastenik za uzbrati domace ljeti, tu je negdje i rostilj, nisam znao da gore u Tetovu ima ovako ravan dio..nemoj mi mjaukat miran budi uzivas bolje nego 90 % ljudi.
slika
slika
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Licniznanstvenik
Postovi: 1111
Pridružen/a: 12 okt 2023, 02:49
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Licniznanstvenik » 11 maj 2024, 18:17

slika
:rol: :rol: :rol:
je li tako šefe? tako je Miki!

Avatar
Arvid
Postovi: 17517
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Arvid » 11 maj 2024, 19:28

Marsal je napisao/la:
11 maj 2024, 18:02
avenija je napisao/la:
10 maj 2024, 23:38
@Marsal odlicna basta, hladovina da nema bolje, travnjak, plastenik za uzbrati domace ljeti, tu je negdje i rostilj, nisam znao da gore u Tetovu ima ovako ravan dio..nemoj mi mjaukat miran budi uzivas bolje nego 90 % ljudi.
slika
slika
Brutalno :thumbup:

Ja kod sebe planiram u ovom nadolazećem periodu uraditi ovako roštilj, baš sa starim pričam šta smo mesa pokrkali bruka da nemamo nešto ovako kulturno :mrgreen:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
feniksptica
Postovi: 15573
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la feniksptica » 11 maj 2024, 19:59

Ovaj rostilj je top i taman

Ljudi zidaju one velike psr hiljada ih kosta i na kraju ubace mrezicu unutra i peku..
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

19vendetta87
Postovi: 4847
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la 19vendetta87 » 11 maj 2024, 20:01

feniksptica je napisao/la:
11 maj 2024, 19:59
Ovaj rostilj je top i taman

Ljudi zidaju one velike psr hiljada ih kosta i na kraju ubace mrezicu unutra i peku..
Pa ti veliki rostilji, tacnije pecare, sluze da se i janje moze okrenuti u njemu, a ne da rostiljas kobasice i krila
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
feniksptica
Postovi: 15573
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la feniksptica » 11 maj 2024, 20:10

Jest al velika vecina koje ja poznam okrene ga i ako ga okrene jednom godisnje tu, neko 2x. Po meni za covjeka i porodicu nepotrebno
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
H8Z7
Postovi: 4295
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la H8Z7 » 12 maj 2024, 00:04

Jeftinije nego kod nas
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

FoSte95
Postovi: 12807
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la FoSte95 » 12 maj 2024, 06:46

Srbi u CG baš specifična sorta. Prvo su '99 - te tražili da i njih bombarduje NATO jer "nisu ubogi" dok se Milo borio da poštedi CG. Sad vidim traže da i Crna Gora bude u Rezoluciji kao odgovorna za genocid jer je u to vrijeme sa Srbijom činila jednu državu :tokralju:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Asteriks
Postovi: 14373
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 12 maj 2024, 08:47

scholsey je napisao/la:
11 maj 2024, 12:57

Zadnjih par godina imam previše štete od životinja.. najviše tvor, ali je bilo i divljih svinja. Drug mi rekao za rastjerivač životinja.

Odlična stvar! Tu je već oko mjesec i ama baš ništa se nije ni približilo vrtu. Čujem da u komšiluku redovno bude zijana, tako da je sigurno efikasno.. nije baš da slučajno zaobilaze moje u širokom luku. :zviz:
Štetočine bilo da je u pitanju tvor, svinja etc, teško je rastjerati i msm da dugoročno najbolje što možeš jesu ograde il' da nešto izgradiš od elemenata/blokova.

Sigurno da imaš solarni ultrazvuk, pa Isotronic naprave i slično, no moraš razlučiti par stvari. Divlje svinje ne prezaju od ničega, pogotov u nekim periodima kada su posebno agresivne. Obično strašilo na njivi će ih spriječit nekad, a nekad izvale i ograde. Da bi se pripremili na takvu napast, mora se otprilike znat šta su pomenute u stanju napraviti, za što je najbolje pitat struku, lovce itd.

Mala ograda ih neće spriječiti, obzirom da su robusne građe. Najbolje direke/grede ukucat u zemlju, a onda dupli red daske, te red žice, to nekih 160 cm. U dubinu, dužinom ograde stavit kamenje, jer znaju prokopat.

Tvor je posebna priča, obzirom da napada domaćinstva koja imaju kokoške. Vjv najbolje rješnje je ćumez od pomenutih blokova, ali obavezno izbetonirati temelj tog ćumeza. Prozori mali sa armaturnom šipkom i preko šipke mrežice sa obje strane.

Znaš kako, gledao sam dokumetarac o ponašanju divljih životinja i njihovoj prilagodbi na novonastale situacije. Prvo će odstupiti, čekati, a onda mic po mic zaobići sve prepreke, koje je fizički moguće zaobić. Ako si miran jedan period, ne znači da si pobjedio. :mrgreen:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Arvid
Postovi: 17517
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Arvid » 12 maj 2024, 08:53

Samo dobra i jaka ograda, iz iskustva sa krmcima.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
scholsey
Postovi: 1749
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la scholsey » 12 maj 2024, 11:39

Asteriks je napisao/la:
12 maj 2024, 08:47
Štetočine bilo da je u pitanju tvor, svinja etc, teško je rastjerati i msm da dugoročno najbolje što možeš jesu ograde il' da nešto izgradiš od elemenata/blokova.

Sigurno da imaš solarni ultrazvuk, pa Isotronic naprave i slično, no moraš razlučiti par stvari. Divlje svinje ne prezaju od ničega, pogotov u nekim periodima kada su posebno agresivne. Obično strašilo na njivi će ih spriječit nekad, a nekad izvale i ograde. Da bi se pripremili na takvu napast, mora se otprilike znat šta su pomenute u stanju napraviti, za što je najbolje pitat struku, lovce itd.

Mala ograda ih neće spriječiti, obzirom da su robusne građe. Najbolje direke/grede ukucat u zemlju, a onda dupli red daske, te red žice, to nekih 160 cm. U dubinu, dužinom ograde stavit kamenje, jer znaju prokopat.

Tvor je posebna priča, obzirom da napada domaćinstva koja imaju kokoške. Vjv najbolje rješnje je ćumez od pomenutih blokova, ali obavezno izbetonirati temelj tog ćumeza. Prozori mali sa armaturnom šipkom i preko šipke mrežice sa obje strane.

Znaš kako, gledao sam dokumetarac o ponašanju divljih životinja i njihovoj prilagodbi na novonastale situacije. Prvo će odstupiti, čekati, a onda mic po mic zaobići sve prepreke, koje je fizički moguće zaobić. Ako si miran jedan period, ne znači da si pobjedio. :mrgreen:
Tvor, jazavac i lisica su već godinama stalni gosti. Divlje svinje su počele dolaziti od pretprošle godine.. inače ih ranije nikad nije bilo u mom kraju. Haj ove manje životinje i ne prave toliki zijan, al brate svinje sve redom satraše.

Prošle godine sam koristio onu staru foru sa natapanjem krpa u naftu, pa kačio na ćoškove vrta. Dolazili su tu, ostali su tragovi, ali nisu ulazili unutra. Mada je i to relativno.. prvi komšija radio isto, njemu opet ušli, povadili bukvalno sav krompir.

Baš mi ozbiljna prpa, Bogami. Nije ono do para ili bilo čega, besqrac, kupilo bi se.. al sve mi lijepo niklo, napredno, stvarno ne znam kako bih preživio neki sličan debakl. :zviz:

Mada gledam da nekako zaobiđem ograđivanje. Zbog estetike. Sve mi tu baš prirodne granice, nije nikad bila ograda.. pa mi se to ne mijenja.

A i zbog tog ponašanja kod njih koje spominješ. Mislim da ih u stanju očaja od gladi malo šta može zaustaviti. Jer malo-malo pa vidim/čujem da prevale ogromne distance da dođu negdje gdje nikad ranije nisu bili. Glad je čudo.

Baš zato tražim neki način da im uzvratim na višoj razini, ono, da ih ubijam u glavu.. ipak smo mi ljudi pametniji. :zviz: Nekako mi se zvuk čini kao neki najjači stimulans, koji ih baš handri, ne mogu ga lako zanemariti.

Uglavnom ćemo se ganjati. Momma didn't raise no quitter. :mrgreen:
The saddest thing in life is wasted talent.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14373
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 12 maj 2024, 12:23

scholsey je napisao/la:
12 maj 2024, 11:39

Mada gledam da nekako zaobiđem ograđivanje. Zbog estetike. Sve mi tu baš prirodne granice, nije nikad bila ograda.. pa mi se to ne mijenja.

A i zbog tog ponašanja kod njih koje spominješ. Mislim da ih u stanju očaja od gladi malo šta može zaustaviti. Jer malo-malo pa vidim/čujem da prevale ogromne distance da dođu negdje gdje nikad ranije nisu bili. Glad je čudo.
Sad zbog estetike, jesi li razmišljao na način da kolje/kolce/direke fino izblanjaš, a onda plinskim brenerom zaštitiš. Dobit ćeš boju kafe a drvo uklopiti u prirodni ambijent. Ne moraš striktno one ograde panele uzimat.

Učestale greške pri podizanju ograde su one da, ljudi ne vode računa o tome kako su svinje odlični kopači te kljovama su u stanju prokopat zemlju i bez problema se provući. Onda, udarat će u neku nestabilnu konstrukciju, koja se ljulja plus sve ispod metra visine će neka iskusnija veprina preskočiti ka atletičar. Zamisli mogu izbit do 50 km/h. :mrgreen:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
avenija
Postovi: 13774
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la avenija » 12 maj 2024, 13:06



Ovako je na svim pijacam vecinom, toliko smo bogati da njemački i poljski seljaci proizvode za nas povrce i voce.
06.10.2024 godine. 🆘⚠️

Posljednji pokušaj spašavanja grada Zenice iz ralja dželata Fuada Kasumovića useljenika u isti grad. 🆘⚠️

Avatar
scholsey
Postovi: 1749
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la scholsey » 12 maj 2024, 13:30

Asteriks je napisao/la:
12 maj 2024, 12:23
Sad zbog estetike, jesi li razmišljao na način da kolje/kolce/direke fino izblanjaš, a onda plinskim brenerom zaštitiš. Dobit ćeš boju kafe a drvo uklopiti u prirodni ambijent. Ne moraš striktno one ograde panele uzimat.

Učestale greške pri podizanju ograde su one da, ljudi ne vode računa o tome kako su svinje odlični kopači te kljovama su u stanju prokopat zemlju i bez problema se provući. Onda, udarat će u neku nestabilnu konstrukciju, koja se ljulja plus sve ispod metra visine će neka iskusnija veprina preskočiti ka atletičar. Zamisli mogu izbit do 50 km/h. :mrgreen:
Vidjeću kakva bude situacija, sve su opcije u igri. Sve im je bolje nego da uzmem godišnji, automat i na čeku.. ne znaju sa kakvim luđakom se igraju. :zviz:
The saddest thing in life is wasted talent.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: ArtemisFowl, bavariapivo, Gunner4, Jabroni, nerkolfc, StevieG8 i 18 gostiju.