Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
46
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
32
17%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 192

Avatar
DamirT
Postovi: 14595
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 12 maj 2024, 18:38

Steta prve utakmice. Defintivno nije Portugal bolji za 10 golova razlike. Ali dzaba kad je kod njih klupa troduplo kvalitetnija. Najlosiji njihov bi kod nas bio glavni igrac. Dok od nasih mozda samo Buric B. ima kvalitet za Portugal.

Da pisem o nekim naturalizovanim igracima do novembra, necu jer ne daj Boze da dignu guz.ice i makar pokusaju nekoga dovesti...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

GEC
Postovi: 629
Pridružen/a: 19 feb 2016, 19:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la GEC » 12 maj 2024, 18:43

DamirT je napisao/la:
12 maj 2024, 15:45
Hebo ga Cordalija. Svi samo ostre qrc na Hodzicu.

Avatar
bhsport
Postovi: 11325
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bhsport » 12 maj 2024, 18:48

gradacac10 je napisao/la:
10 maj 2024, 08:45
bhsport je napisao/la:
09 maj 2024, 22:10
Bravo za Doborca, spasioca BH rukometa, pored Čoline, oni ovom mulcu daju da nastavi sa uništavanjem rukometa.
Napolje smetljaru.
Javlja se veliki neradnik i ublehas koji dan provodi zatvoren u sobi smrdljiv i pise komentare po forumu.
Izadji iz Damirovog šupka pacenice, a smrdljivi su ti u kuci šljivaru.
Danas bolja utakmica nego u Portugalu, Doborac daje znakove zivota pa cemo vidjeti kuda vodi.
Atmosfera u Mejdanu top ali mi gore ne znamo pobijediti.
I svaka čast ovom Bekiru na golu da i Buric vidi da nije nezamjenjiv.
Hvala momci i selektoru za danasnju igru.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4286
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Ghuraba » 12 maj 2024, 18:56

Knezevic i Mehmedcehajic se daju 200% u odbrani. Bude tu i glupih odluka kad naprave sedmerac i dobiju iskljucenje, a protivnicki pivot je vec bio na ziceru, ali zalaganje i borbenost su za svaku pohvalu. Vidjelo se nekih finih stvari u oba pravca danas, ali opet je to daleko od neceg ozbiljnog. Nadati se da ce nastaviti u dobrom smjeru.

Btw, steta sto na svakoj poziciji nemamo po 4-5 i vise nego dobrih/solidnih rjesenja, kao sto je slucaj s golmanima. :D

Kmenkake
Postovi: 420
Pridružen/a: 08 jul 2021, 18:05
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Kmenkake » 12 maj 2024, 19:00

Dok ne budemo imali "Holivudski osmijeh" nemamo sta pokazati..

ovisnik
Postovi: 1126
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 12 maj 2024, 19:03

Dobra utakmica, solidna odbrana, ni napad nije katastrofa kao što je već 7-8 godina.Herceg odlično odigrao obje utakmice, pogotovo danas, 7 golova iz igre, 3 odlične asistencije za pivote, odličan i to je ono što nam od bekova treba svalu utakmicu.Grgić i Petrović prava osvježenja, Grgić ima petlju i mogućnost da šuta iz svih pozicija, kada s uigra neka akcija to će biti još bolje.Petrović jedini od bekova ima srce da ide u kontakt i pravo je osvježenje pored naših bekova koji se boje i napadaju sa 10 metara.Čordaklija pokazao da se na njega može računati, ali je nepravda prema Hodzicu koji je u ove 2 utakmice odigrao 2.minuta, a bilo je prostora da se i njemu da poluvrijeme u prvoj utakmici.Kako god, golmani su nam najbolji dio tima.Šteta što danas nije dao šansu i Peštiću, čini se da je skočan i da ima dobar šut, čisto da se vidi koliko se na njega može računati.Za kvalifikacije otpisati Malinovića, ne može on više, vidjeti da li Klis može oživiti karijeru nakon odlaska uz Zagreba, ne znam u kakvom je stanju Josip Perić, bio je odličan dok nije napustio reprezentaciju, ako je u stanju kao Malinović, ni njega ne treba zvati.Postoji kostur reprezentacije, ako bi se ojačala sa 2-3 igrača koja bi donijela ono što su pokazali Grgić i Petrović, sigurno bi bili konkurenti sa Islandom, Grčkom i Gruzijom.

Avatar
DamirT
Postovi: 14595
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 12 maj 2024, 19:07

Dodao bi i Perica iz Celja.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Hightower
Postovi: 68
Pridružen/a: 22 mar 2024, 16:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Hightower » 12 maj 2024, 19:11

Josip Perić, Luka Perić, Domagoj Alilović i Tim Suton niko vise nam ne treba. Samo uigravati ovu ekipu a paralelno se fokusirati na tu B ekipu i kroz nju uigravati igrače iz domaćeg prvenstva, praviti sistem igre i kroz tu ekipu praviti igrače za A tim.

Avatar
zgembo89
Postovi: 4989
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zgembo89 » 12 maj 2024, 19:20

DamirT je napisao/la:
12 maj 2024, 19:07
Dodao bi i Perica iz Celja.
Rece Damir cipurkovic da je bio danas u Mejdanu da podrzi rukometase..Inace Damir Cipurkovic u odnosu na Enida Tahirovica puno vise barata informacijama o igracima igri stvarno pozitivno u Portugalu je smor.bio sa Marijanom

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 450
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la muharemovicdzelo » 12 maj 2024, 19:41

Dobra utakmica danas, šteta, mislim da smo mogli i pobijediti. Atmosfera je bila odlična, još je Mejdan bio napola pun.

Danas smo vidjeli borbu, zalaganje i to je najbitnije. Ima finih momaka tu, Čordalija, Grgić, Majstorović, Faljić, Petrović, Mehmedćehajić, mali Vukšić. Grgić me dojmio baš. Ima tu materijala, još par pojačanja i trebalo bi to biti dobro.

Drago mi je bilo vidjeti danas i naše nekadašnje igrače. Bio je i legendarni Kasim Kamenica.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

EdinjoBos
Postovi: 1344
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 12 maj 2024, 20:52

Grgic je u svoje doba u juniorskoj bio najbolji uz Sivica...

EdinjoBos
Postovi: 1344
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 12 maj 2024, 20:53

ps: kako nam napreduje Loncar?
hvala

Avatar
Semper
Postovi: 2694
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Semper » 12 maj 2024, 21:35

EdinjoBos je napisao/la:
12 maj 2024, 20:53
ps: kako nam napreduje Loncar?
hvala
Odlično, prevario je Slobodu ove godine. Uzeo je 40 h bez da je odigrao minut.

Avatar
DamirT
Postovi: 14595
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 12 maj 2024, 21:38

Al sta Makedonija okrenu :tokralju:

Nemam gdje drugo ovo napisati :mrgreen:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
DaVinci
Postovi: 2854
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 12 maj 2024, 23:07

DamirT je napisao/la:
12 maj 2024, 21:38
Al sta Makedonija okrenu :tokralju:

Nemam gdje drugo ovo napisati :mrgreen:
Oni tako vec 25 godina ... imaju svoje ljude u EHF-u i stimaju sebi sudije za domace tekme ... kuci uvijek dobijaju taman za onoliko koliko im treba ... tako su i nas nasankali jednom davno ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Fagus501
Postovi: 507
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 12 maj 2024, 23:36

Nije mi jasno nas mentalitet naroda izgubiš 10 u 2 meča i svi pišu bravo momci nemoze bolje,super,svaka čast kakve su ovo budale boze sačuvaj.Treba izbaciti Portugal i onda ide to bravo i ostalo Italija izbaci Montenegro to je bravo dobi ih oba meča naši se budale raduju izgubili 10 da su ovi tjeli i danas bi slično bilo

Mahmurluk
Postovi: 266
Pridružen/a: 30 mar 2018, 00:57
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Mahmurluk » 13 maj 2024, 08:59

slika

Na slici je fotografija sa utakmice protiv Portugala odigrana 3.11.2013. godine u dvorani Ramiz Salčin na Mojmilu. Tada smo Portugal pobijedili rezultatom 31:29, a u revanšu odigranom 12.1.2014. godine poraženi smo rezultatom 27:26.

Da smo Bogdom ostali na tom nivou, sada bi bili među top evropskim reprezentacijama, ali eto rukometom su poceli da se bave stručnjaci koji su nas doveli na samo dno, i ne posustaju, što je najgore, još uvijek u sebi vide "ruku spasa" za domaći rukomet :)

Avatar
EastwichTown
Postovi: 399
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 13 maj 2024, 09:18

Najveći krivci su ljudi iz saveza koji nisu slali omladinske selekcije na takmičenja , Kosovo i Crna Gora igraju sve kvalifikacije , a kod nas se sjete svake prestupne godine da pošalju momke da igraju kvalifikacije .
- U baražu su pored naše selekcije eliminisane, Srbija, Crna Gora, Farska Ostrva, Grčka, Litvanija, Švicarska, Gruzija, Estonija, Rumunija, Slovačka i dvije od pomenutih selekcija dobit će Wild card.
Realno najviše su pokazali Farska Ostrva i Srbija i po meni njima bi trebalo dati Wild Card .

Avatar
EastwichTown
Postovi: 399
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 14 maj 2024, 15:46

Doborac najavio formiranje B Selekcije , već poslije završnice kupa , sačinjavat će ju igrači iz naše lige , možda neki mladi igrači iz inostranstva i juniorski reprezentativci ...

zaostrog
Postovi: 833
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zaostrog » 14 maj 2024, 16:16

Mahmurluk je napisao/la:
13 maj 2024, 08:59
Da smo Bogdom ostali na tom nivou, sada bi bili među top evropskim reprezentacijama, ali eto rukometom su poceli da se bave stručnjaci koji su nas doveli na samo dno, i ne posustaju, što je najgore, još uvijek u sebi vide "ruku spasa" za domaći rukomet :)
Ma ne bismo, bili bismo gdje smo bili i tada (što je bolje nego danas). Stvar je u tome da je Portugal napravio ozbiljan pomak. Pisao sam to već nekoliko puta, ali ne može ništa pasti s neba. Ni mi ne možemo ostati na nivou iz 2014., ili napraviti pomak, bez da radimo na tome. Problem je kratkovidnost i to što nemamo uopšte plan šta želimo biti za 5 ili 10 godina, za kad je realno planirati.

Prvo, naša liga MORA biti jača. Nemamo mogućnost ranog izvoza igrača u neku top ligu (kao što recimo Nizozemska ima sa Njemačkom, ili Island), nit su nam igrači na nekom juniorskom nivou toliko kvalitetni da mogu odlaziti u jače klubove (i ako odu, onda ih druga reprezentacija mazne). Čisto podsjećanja radi, naši klubovi su od 2002. pa narednih 10-ak godina redovno igrali Ligu prvaka, Bosna prolazila i među 16 najboljih, igralo se polufinale kupa pobjednika kupova. I ne samo Bosna, nego i Izviđač, a i drugi klubovi bili ozbiljniji. Recimo, ko od šale smo razbijali prvake osrednjih ili slabijih liga i problem je bio samo top nivo. Umjesto da se to poboljšalo, mi danas imamo situaciju da smo dno dna. Danas smo prema EHF 30. liga Evrope (beznačajna u suštini), a recimo na vrhuncu smo bili 11-12. (Austrija, Poljska, Makedonija, Srbija, Norveška ispod nas).

Drugo su omladinske reprezentacije, okupljanja nekoliko puta godišnje, takmičarske utakmice i kvalitetan rad tu (pod kvalitetan rad mislim da je od 20 igrača koji se vrte oko neke reprezentacije barem 15 njih zaista kvalitetom tu, a ne menadžerisanjem, ostalih 5 nek i budu menadžerski).

Treće je angažman da se privole neki igrači da igraju za nas, da se nađu alternative, neko to zove "naturalizacija", neko drugačije, ali poenta je jasna. Kada ostvarimo ova tri aspekta, a što u osnovi mora biti popraćeno većim izdvajanjem (jer mora zaposliti fin broj ljudi u sve te selekcije, platiti turnire, putovanja), realno je očekivati u nekom roku od 5-10 godina iskorak i dobar rezultat. Do tada je čisto tavorenje, gdje ćemo nekad iskočiti, otići na Euro, nekad i promašiti, ali ovisimo o individualizmu.

I na temu wild card, wild card je lobi. Pretpostavljam da će je, po tome, dobiti Švicarska. Da je Srbija izbacila Španiju, bilo bi jasno ko je dobija. Prema IHF listi i rezultatima SP, mogu se nadati i Crnogorci.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.