Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: Monolog,insider,TaRgEt_,_dreamer_,ribery

Avatar
soccerfan
Postovi: 8742
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la soccerfan » 16 maj 2024, 23:01

Mogli je napisao/la:
16 maj 2024, 22:52
Igraci Sarajeva nece dobijati pozive dok je Barbarez tu. Imas jednostavno selektore koji ne vole odredjene ekipe. Eto Nagelsmann nije pozvao dva najbolja igraca ekipe koja igra finale lige prvaka jer ne podnosi Dortmund.
Apsolutno ne mislim da ce biti tako.
Pa pozvao je najveci talenato koji je ponikao u Sarajevskoj skoli, a do skoro i igrao tu- Dal Varesanovic.
Cije je on dijete?
Ja sam genralno zadovoljan. Treba samo momke motivisati da gore na terenu i da ostave srce svaku tekmu i nebi trebali imati vecih problema. Vecinom su ovo mladi igraci zeljni dokazivanja. Gdje ce imati bolju priliku od reprezentacije.
Vjerujem Barbarezu i Spahi i kao sto govorim od samog starta, treba im samo dati vremena. Neko mora pritisnuti reset. Oni su to uradili.
Dati im vrijeme i odrijesene ruke da zavrse to sto su zamislili do kraja.
Sretno!!
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
harden
Postovi: 23787
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la harden » 16 maj 2024, 23:04

Dal im ne pase jer Dala ne vole, on se i ne racuna kao bivsi igrac FKS :mrgreen:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
DamirT
Postovi: 14803
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DamirT » 16 maj 2024, 23:06

harden je napisao/la:
16 maj 2024, 23:04
Dal im ne pase jer Dala ne vole, on se i ne racuna kao bivsi igrac FKS :mrgreen:
Kae gurali ga jer je Mirzin, a sad oni sto su ga najvise pljuvali kuju u zvijezde. :urnebes:

Cast onim normalnim njihovim navijacima.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
zgembo89
Postovi: 5014
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la zgembo89 » 16 maj 2024, 23:06

Jel neko primjetio kako je Barbarez iskulirao pitanje Sehica i Pjamica kao da su postovali reprezentaciju ne bi se oprastali preko statusa na drustvenim mrezama

Avatar
soccerfan
Postovi: 8742
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la soccerfan » 16 maj 2024, 23:13

zgembo89 je napisao/la:
16 maj 2024, 23:06
Jel neko primjetio kako je Barbarez iskulirao pitanje Sehica i Pjamica kao da su postovali reprezentaciju ne bi se oprastali preko statusa na drustvenim mrezama
Pa ja se slazem. U normalnim savezima ( a i nas je to radio) igrac se odazove, udje nakratko u tekmu i ima normalan oprostaj od repke. To ce sigurno za Edina uraditi. Pjanic i Seha su, ako ih je zvao, trebali odazvati, reci da ne zele da igraju i ove tekme da se iskoriste da se normalno oproste od repke. A ne da se oprasta preko Instagrama i Face TV-a
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
soccerfan
Postovi: 8742
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la soccerfan » 16 maj 2024, 23:14

harden je napisao/la:
16 maj 2024, 23:04
Dal im ne pase jer Dala ne vole, on se i ne racuna kao bivsi igrac FKS :mrgreen:
E pa i oni hoce preko hljeba pogace :mrgreen: :mrgreen:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
soccerfan
Postovi: 8742
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la soccerfan » 16 maj 2024, 23:19

DamirT je napisao/la:
16 maj 2024, 17:18
Nodi, eto ti Muharemovica :mrgreen:
Meni zbog njega bas drago. Dobar je mali :mrgreen:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
scholsey
Postovi: 1801
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la scholsey » 16 maj 2024, 23:20

Mislim da je baš bezveze ovako sa strane komentarisati ko treba biti kapiten. Godine, broj nastupa u repci, internacionalno iskustvo i slične stvari u tom smislu ne moraju ama baš ništa značiti.

Nije primarna uloga kapitena da u nekom fudbalskom smislu bude bolji od ostatka, nego da bude lider ekipe. Na treneru je da prepozna takve igrače, da ih dovede u roster, a moralo bi biti isključivo na igračima da odrede ko će im biti kapiten.

Inače sam iznenađujuće optimističan nakon danas, i slažem se sa gore napisanim da je ovo bio baš lijep dan za repku. Konačno se dešavaju stvari koje su logične i normalne.. tipa da treći golman bude iz naše lige, da se zove poneko dijete kao Vuković - iako iskreno mislim da je njegov poziv malo preuranjen, da je predaleko od ovog nivoa, al opet okej. Neka omladine pa ko god.

Uglavnom, očito da komunikacija, regrutacija i taj dio repke funkcioniše u skladu sa očekivanja. Ako i onaj fudbalski za početak bude bar upola ovakav, imamo se definitivno čemu nadati. :bih:
The saddest thing in life is wasted talent.

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3738
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la tutankamon1905 » 16 maj 2024, 23:22

Mogli je napisao/la:
16 maj 2024, 22:52
Igraci Sarajeva nece dobijati pozive dok je Barbarez tu. Imas jednostavno selektore koji ne vole odredjene ekipe. Eto Nagelsmann nije pozvao dva najbolja igraca ekipe koja igra finale lige prvaka jer ne podnosi Dortmund.
Ne nego zato sto nitko ne zasluzuje! Eventualno Buljubasic i on ce i dobit uskoro priliku..a za ostale ne budite smjesni

Avatar
feniksptica
Postovi: 15623
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la feniksptica » 16 maj 2024, 23:30

Ne znam, nesrazmjerno mi je ovo.

Ok kontam i povrede i sve ali bolje da je zvao mozda i losije na prirodnoj poziciji umjesto da je gomilo neke pozicije.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
RoninX
Postovi: 1973
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la RoninX » 16 maj 2024, 23:30

odgovarate umobolniku goretzki kojeg @admin namjerno pusta da nabija stranice

nije los spisak...ali ne ocekujem puno od Gigovica ni Burnica....mislim da ovaj prvi nema visok plafon, sto govori da je rezerva u danskoj ligi, a drugi je vec pokazao da mu je cvajta otprilike max.

kljuc je da spaha i barba na ljeto idu preko bare po Esmira.
valjda nas englezi nece puno naruzit. najgori protivnik za ekipu koja se tek okuplja i selektora koji debituje...
Zadnja izmjena: RoninX, dana/u 16 maj 2024, 23:32, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Beduin
Postovi: 16641
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Beduin » 16 maj 2024, 23:32

Ghuraba je napisao/la:
16 maj 2024, 17:36
Auuu, zavrsise ljudi 4-5 imena za mjesec dana, sto ovi raniji za 4-5 godina nisu uspjeli. Aferim za Barbu i Spahu, nisu bez razloga ponosi nacije! :bih:

Vjerujem da su razgovarali s vecinom potencijalnih igraca, ali da oni ocigledno nisu bili spremni odmah prihvatiti poziv (Karic, Omic, Bajraktarevic itd). Sta kaze za Gigovica, i on i njegov otac su bili odusevljeni kad ih je nazvao. :ljepota:

Nema Cimirota, Civica i Kovacevica - sto je za svaku pohvalu. Rahmanovic, Zolotic i pogotovo Mujakic su mogli biti pozvani, ali me svejedno raduje da su Radeljic, Katic i pogotovo Bicakcic tu. Drago mi je i sto je Burnic tu, jer nam je potreban ta vrsta mentaliteta.

Ovdje je bez Dedica bekovska linija bas kriticna, pogotovo ako ni Seo ne dodje. Trebalo bi zavrsiti Jasica i Karica sto prije, buduci da Spaha rece da nije kontaktirao Adisa.
Nemojmo pretjerivati sad toliko, koliko god nas derala euforija i radost usljed odlicno uradjenog posla u mjesec dana od strane Spahe.
I Miske je doveo Svedjane, Huseinbasica, na vrijeme privolio Dedica i Jusufa (mada njih nije bilo tesko privoliti) kao i Tahirovica, Tabakovica kad je proigrao. A sjecam se da je razgovarao i sa Jasicem i vrbovao ga, ali je i tad bilo nagovjestaja da momak ima pritisak od tamosnjeg kluba i Saveza. Samo ne znam gdje je kasnije zapelo. Ovo pisem vise onako jer ispade da ovi nikoga nisu doveli i nista radili, da ne ispadne da ih branim jer se i meni Miske zgadio u zadnje vrijeme, postao prava hijena i Vicina kujica.

A ocito da neki igraci nisu htjeli doci zbog tadasnje garniture, poput Gigovica, culi smo danas eto i to. Toga ce uvijek biti, da je neko veci autoritet i lakse privoli igraca tako da ne sumnjam kako ce ovaj slucaj imati efekat i na ostale nase dijasporce koji se dvoume za koga zaigrati. Samo da se nastavi ovaj trend pozivanja i vrbovanja svakog igraca koji vrijedi, pa koga ispijemo privoliti dobro i jeste.

Ja cim sam cuo na pressici da nema Cimirota, Civica, Kovacevica i jos nekih poluigraca srce mi je bilo na mjestu. Vjerovatno su dobro pratili situaciju, misljenje publike, vidjeli da se godinama vrte ista imena bez ikakvog rezultata i napretka pa su odlucili krenuti ispocetka. To je jedini logican potez, sve iznova praviti.

Veliki plus i za povratak Bicakcica, tek da imas iskusnog stopera i borca, a koji opet igra redovno u zadnje vrijeme na koliko-toliko visokom nivou fudbala i bolje njega imati kao autoritet, nego iste ilo slabije kvalitete igraca mladjeg 3-4 godine iz Turske ili Ruske lige.
Jedino sam mislio da ce Danilovica zovnuti, jer igra solidni sezonu, ali odlicno je i ovo da se isprobavaju i uigravaju novi momci. Bice tu promjena kao i uvijek, ali nadam se sto manje ovih igraca od ranije da se vucaraju oko repke.

I jos jedan ogroman plus za njih jeste procjena da ako nemas neke profile igraca onda ne pozivas po svaku cijenu (krila), nego prilagodjavas i podredjujes taktiku/formaciju onome sto imas (gusca sredina), a to sam i ja danas spomenuo kao moju zelju da gledam takvu repku sa vise veznjaka.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Edo1922
Postovi: 24
Pridružen/a: 03 jul 2022, 22:39
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Edo1922 » 16 maj 2024, 23:35

Ne znam u kojem sistemu ce igrat sa ovim igračima bekova I krila nema nikako

Avatar
RoninX
Postovi: 1973
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la RoninX » 16 maj 2024, 23:38

Bico ce vjerovatno biti Barbina spona sa igracima... uvijek bio spor, sumnjam da ce igrati.....ali neka ga zbog iskustva/karaktera.

Avatar
redbull93
Postovi: 14561
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la redbull93 » 16 maj 2024, 23:40

Samo nek civica ne zove i odmah je u plusu.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

1921ljoze
Postovi: 621
Pridružen/a: 09 mar 2023, 13:05
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la 1921ljoze » 16 maj 2024, 23:42

Meni ovo sve izgleda dobro...
Strucni stab dobar,motiva faliti nece to je sigurno...
Svaki igrac je pozvan sa razlogom a mislim da ce biti jos imena tako da na nama je da podrzimo.....

Avatar
H8Z7
Postovi: 4468
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la H8Z7 » 16 maj 2024, 23:53

Ovo predobro zvuči da bi bilo istina, valjda potraje. Jedino me je strah trenerskog neiskustva ali tu su ostali članovi sš. Motiva pogotovo kod ovih mladih momaka neće nedostajati, sve u svemu dobro djeluje.

Ne znam za vas ali kad sve ovo vidim mene neka euforija puca, mislim da bi sljedeće kvalifikacije mogli odraditi za prolazak.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

fanatik19
Postovi: 209
Pridružen/a: 05 mar 2024, 15:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la fanatik19 » 16 maj 2024, 23:56

H8Z7 je napisao/la:
16 maj 2024, 23:53
Ovo predobro zvuči da bi bilo istina, valjda potraje. Jedino me je strah trenerskog neiskustva ali tu su ostali članovi sš. Motiva pogotovo kod ovih mladih momaka neće nedostajati, sve u svemu dobro djeluje.

Ne znam za vas ali kad sve ovo vidim mene neka euforija puca, mislim da bi sljedeće kvalifikacije mogli odraditi za prolazak.
Nek se nadje i 1 normalan pitar :bih:

Avatar
H8Z7
Postovi: 4468
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la H8Z7 » 17 maj 2024, 00:04

fanatik19 je napisao/la:
16 maj 2024, 23:56
H8Z7 je napisao/la:
16 maj 2024, 23:53
Ovo predobro zvuči da bi bilo istina, valjda potraje. Jedino me je strah trenerskog neiskustva ali tu su ostali članovi sš. Motiva pogotovo kod ovih mladih momaka neće nedostajati, sve u svemu dobro djeluje.

Ne znam za vas ali kad sve ovo vidim mene neka euforija puca, mislim da bi sljedeće kvalifikacije mogli odraditi za prolazak.
Nek se nadje i 1 normalan pitar :bih:
Nisam pratio pa ne znam o čemu je riječ. :mrgreen:
Ako je u vezi poziva igrača stava sam da je Buljubašić se mogao naći na spisku, međutim selektor i sš su daleko kompetentniji od mene i oni znaju kakav im profil igrača treba za formaciju i sl.

Da li se ove utakmice broje da ako igrač zaigra za državu više nema pravo promjene reprezentacije?
Ako jeste, onda je jasno što je Vuković na spisku.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 477
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la muharemovicdzelo » 17 maj 2024, 00:11

Ono o čemu smo pričali i zbog čega smo htjeli selektora i direktora je tu danas. Borba, želja, entuzijazam, racionalno razmišljanje, to je ono što nam je trebalo. Spisak je odličan, sam momentum je super, taman da se pogleda u utakmici sa jakim ekipama koliko nam pojedini mogu pomoći.

Nakon što se riješi A selekcija, Spaha će krenuti sa radom na mladim selekcijama.

Nadam se da će priča i dalje ići u istom tonu, a siguran sam da hoće. Opet ćemo s nestrpljenjem čekati utakmice.

Podrška selektore!
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Licniznanstvenik i 20 gostiju.