Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
Asteriks
Postovi: 14393
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 18 maj 2024, 10:25

numanumaye22 je napisao/la:
17 maj 2024, 23:34

Kod nas ti je kontrola slicno ko kad dodjes na salter po papir pa te doceka dignutih nogu sa pogledom preko brka :urnebes:
Sto se sigurnosti hrane u BiH tiče, Agencija za sigurnost hrane uz podršku EU Komisije provodi projekt, čija je vrijednost preko milijarde. Između ostalog, radi se o usklađivanju propisa o hrani s pravnom stečevinom EU, pa standardima higijene, službenih kontrola itd.

Sistem kontrola funkcioniše na načina da primjer Federalna uprava za inspekcijske poslove dostavi zapisnik pomenutoj Agenciji, u kojem se opet navodi da je utvđena nedozvoljena količina nekog metala ili čega već u određenom proizvodu.

Onda Agencija dostavlja info nadležnim inspekcijama, primjer sanitarnoj da uništi dati proizvod.

Uglavnom, radi se odlično zadnje dvije godine i procenat zaštite potrošača bh tržišta je uveliko porastao.

A to da je neki upitan proizvod prošao do polica marketa i da se reaguje kada je već kasno, nije slučaj samo u BiH jer toga ima kako u Švbiji tako i diljem EU i svijeta. Naravno u naprednim zemljama strožije su kontrole, ima veći broj laboratorija ali to su ogromna tržišta.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 18 maj 2024, 10:30, ukupno mijenjano 1 put.
The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing. ✍️

Avatar
Arvid
Postovi: 17645
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Arvid » 18 maj 2024, 10:27

Sigurnost i kontrola sigurnosti hrane u BiH je na vrhunskom nivou.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16722
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la gaston » 18 maj 2024, 11:02



I show meat :mrgreen:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

enobarca
Postovi: 8162
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la enobarca » 18 maj 2024, 11:22

Onaj lik sto je pijan autom usmrtio pjesaka pa jos pobjegao sa mjesta nesrece vidim nastupa normalno. U julu prosle godine ubio osobu, pobjegao, pokusao prikriti to sve i jos izjavio da je mislio da je udario psa :tokralju:
Umjesto da provede 20 godina u zatvoru on zivi ko da nista nije bilo, yebo i njega i zakon. Inace rijec je o Mahiru Petrovicu.

FoSte95
Postovi: 12847
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la FoSte95 » 18 maj 2024, 11:55

enobarca je napisao/la:
18 maj 2024, 11:22
Onaj lik sto je pijan autom usmrtio pjesaka pa jos pobjegao sa mjesta nesrece vidim nastupa normalno. U julu prosle godine ubio osobu, pobjegao, pokusao prikriti to sve i jos izjavio da je mislio da je udario psa :tokralju:
Umjesto da provede 20 godina u zatvoru on zivi ko da nista nije bilo, yebo i njega i zakon. Inace rijec je o Mahiru Petrovicu.
Mukica žao mu baš......
Kako Jozo nema sina da ovoga zdrobi sa zemljom kad već Sud neće
https://n1info.ba/vijesti/pjevac-mahir- ... -na-cesti/
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

enobarca
Postovi: 8162
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la enobarca » 18 maj 2024, 12:00

FoSte95 je napisao/la:
18 maj 2024, 11:55
enobarca je napisao/la:
18 maj 2024, 11:22
Onaj lik sto je pijan autom usmrtio pjesaka pa jos pobjegao sa mjesta nesrece vidim nastupa normalno. U julu prosle godine ubio osobu, pobjegao, pokusao prikriti to sve i jos izjavio da je mislio da je udario psa :tokralju:
Umjesto da provede 20 godina u zatvoru on zivi ko da nista nije bilo, yebo i njega i zakon. Inace rijec je o Mahiru Petrovicu.
Mukica žao mu baš......
Kako Jozo nema sina da ovoga zdrobi sa zemljom kad već Sud neće
https://n1info.ba/vijesti/pjevac-mahir- ... -na-cesti/
Sa tom izjavom se jos vise ukopao, bolje da nije nista ni govorio. A ovi sto mu odlaze na nastupe a znaju sta je uradio su mi za psihijatrije :mrgreen:

Bundesliga
Postovi: 11650
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bundesliga » 18 maj 2024, 12:05

Nevezano za ovog, u autu ti je glava uvijek u torbi. A i drugima oko tebe. Maloprije idem kroz jednosmjernu-lik mi ide iz suprotnog smjera, i ništa on nabio sunčanice, vozi džipa boli ga kita. Ženska po kočnici odjednom složi, jedva sam zakočio iako sam držao rastojanje. Samo molit Boga da se ne nađemo u takvim situacijama, jer je tu sekunda i ode sve.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

VensanKasel
Postovi: 2047
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la VensanKasel » 18 maj 2024, 23:36



:urnebes: :urnebes: :urnebes:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
stojko
Postovi: 1745
Pridružen/a: 18 jan 2024, 16:10
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la stojko » 19 maj 2024, 01:04

Joj Furya al se zaebava

Avatar
Marsal
Postovi: 22808
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 19 maj 2024, 09:13

enobarca je napisao/la:
18 maj 2024, 11:22
Onaj lik sto je pijan autom usmrtio pjesaka pa jos pobjegao sa mjesta nesrece vidim nastupa normalno. U julu prosle godine ubio osobu, pobjegao, pokusao prikriti to sve i jos izjavio da je mislio da je udario psa :tokralju:
Umjesto da provede 20 godina u zatvoru on zivi ko da nista nije bilo, yebo i njega i zakon. Inace rijec je o Mahiru Petrovicu.
Ja npr redovno viđam ovog momka po gradu.
https://av.az.ba/vijesti/crna-hronika/6 ... ne-zatvora
(Izbrisat tačku u av.az)

Život mi se zgadi kad ga vidim ali eto sve može kad je mama sutkinja
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
samocelik
Postovi: 6116
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la samocelik » 19 maj 2024, 10:04

Marsal je napisao/la:
19 maj 2024, 09:13
enobarca je napisao/la:
18 maj 2024, 11:22
Onaj lik sto je pijan autom usmrtio pjesaka pa jos pobjegao sa mjesta nesrece vidim nastupa normalno. U julu prosle godine ubio osobu, pobjegao, pokusao prikriti to sve i jos izjavio da je mislio da je udario psa :tokralju:
Umjesto da provede 20 godina u zatvoru on zivi ko da nista nije bilo, yebo i njega i zakon. Inace rijec je o Mahiru Petrovicu.
Ja npr redovno viđam ovog momka po gradu.
https://av.az.ba/vijesti/crna-hronika/6 ... ne-zatvora
(Izbrisat tačku u av.az)

Život mi se zgadi kad ga vidim ali eto sve može kad je mama sutkinja
Hoće to kad ti je mater sudinica u sudu.
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Licniznanstvenik
Postovi: 1186
Pridružen/a: 12 okt 2023, 02:49
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Licniznanstvenik » 19 maj 2024, 11:28

hoće li se ona Viki više poroditi...
je li tako šefe? tako je Miki!

Avatar
Surreal
Postovi: 7749
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Surreal » 19 maj 2024, 13:51

slika

Kako ću ih oduševit sa svojih 5 zgibova, nisu svjesni
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

19vendetta87
Postovi: 4930
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la 19vendetta87 » 19 maj 2024, 14:48

Surreal je napisao/la:
19 maj 2024, 13:51
slika

Kako ću ih oduševit sa svojih 5 zgibova, nisu svjesni
Yebo zgibove, meni je teze trcati 4km :rol:
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
Arvid
Postovi: 17645
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Arvid » 19 maj 2024, 15:19

Ono oko Danke preko noći pod tepih. Umrla i majka od osumnjičenih.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Surreal
Postovi: 7749
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Surreal » 19 maj 2024, 15:27

Arvid je napisao/la:
19 maj 2024, 15:19
Ono oko Danke preko noći pod tepih. Umrla i majka od osumnjičenih.
Naš Švabo je već istražio taj slučaj, majka ubila jel
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
Asteriks
Postovi: 14393
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 19 maj 2024, 18:07

Strani ulagači prošle godine su u našu zemlju, prema podacima Centralne banke Bosne i Hercegovine, investirali 1,7 milijardi KM, što je za 233 miliona maraka više nego godinu prije. Najviše se ulagalo u trgovinu, bankarstvo i energetski sektor. No, da povećanje nije suštinsko već samo vrijednosno, jedno je od zapažanja ekonomskih stručnjaka.
Strane investicije za 16 posto veće su u prošloj u odnosu na 2022. godinu.

Direktne strane investicije u našu zemlju prošle godine iznosile su milijardu i 708 miliona KM, što je za 233 miliona maraka više u odnosu na 2022. i skoro dva puta više nego 2020.godine

Po visini ulaganja izdvaja se nekoliko država i sektora u koje se investiralo.

– Zemlje koje su najviše ulagale u BiH su Rusija, Holandija, potom Hrvatska, Velika Britanija i Turska. Što se tiče sektora ulaganja u kojima je najveći priliv stranih ulaganja registriran, to je sektor finansijsko-uslužnih djelatnosti, potom proizvodnje, trgovine i ostalo – navodi Jasmina Penava iz Agencije za unapređenje stranih investicija u BiH.

Iako bi se posmatrajući statističke podatke moglo zaključiti da BiH postaje atraktivna destinacija za ulaganje, prema mišljenju ekonomista, iznos stranih investicija nije nešto čime se možemo pohvaliti. Rast investicija je, smatraju, u prvom redu rezultat inflacije, ali i knjigovodstvene akrobatike gdje kompanije u stranom vlasništvu reinvestiranje svoje dobiti ostvarene u BiH knjiže kao ulaganje.

– Mi moramo da imamo mnogo veći porast kad su u pitanju inostrane investicije, koje treba da budu izražene u milijardama, da bi mogli da kažemo da smo nešto uradili. Ali opet bolje je to nego ono što smo imali prethodnih godina da smo na istom nivou ili minimalnim porastom koji je skoro zanemariv. Ili ne daj Bože da imamo stagnaciju. Znači to je skroman rezultat. Ne možemo biti zadovoljni s tim – smatra ekonomski analitičar Aleksandar Ljuboja.

– Povećanje nije suštinsko već samo vrijednosno. Jedan vrlo problematičan podatak je da se među vodećim investitorima pojavljuje Ruska Federacija, a znamo da uglavnom nema nekih novih ulaganja iz Ruske Federacije koje možemo osjetiti. Tako da je pitanje šta su tu stvarna ulaganja ili je možda u pitanju pokušaj nekog da izbjegne sankcije – ističe ekonomski analitičar Igor Gavran.

Strani investitori koji već posluju u BiH ističu niz naših komparativnih prednosti kao što su povoljan geografski položaj, blizina zapadnoj Evropi, solidna infrastruktura, niska cijena energije i povoljna cijena rada. Naravno postoje i mane koje odvraćaju od ulaganja u BiH.

– Politička stabilnost i koliko je radne snage stvarno raspoloživo i koliko je radna snaga obučena. To su ozbiljni izazovi i svako onda treba za sebe da procijeni da li je spreman da rizikuje. Da li se osjeća spremnim i sposobnim da riješi te izazove da bi profitirao od ovih komparativnih prednosti – navodi Edin Dacić, predsjednik Savjeta stranih investitora Područne privredne komore Banja Luka.

Od završetka rata, strani investitori u Bosnu i Hercegovinu uložili su oko 20 milijardi maraka. Na prvu zvuči mnogo, ali ustvari i nije, kada se zna da je u pitanju period od 29 godina i da je u pojedine zemlje regiona uloženo nekoliko puta više.
The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing. ✍️

FoSte95
Postovi: 12847
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la FoSte95 » 19 maj 2024, 20:49

Arvid je napisao/la:
19 maj 2024, 15:19
Ono oko Danke preko noći pod tepih. Umrla i majka od osumnjičenih.
Prije toga stigli rezultati vještačenja DNKa iz auta, nigdje Dankim DNKa nije nađen u autu za koji iz MUPa Srbije tvrde da je udarena mala Danka
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Devedesetka
Postovi: 745
Pridružen/a: 24 sep 2023, 18:09
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Devedesetka » 19 maj 2024, 20:57

gaston je napisao/la:
18 maj 2024, 11:02


I show meat :mrgreen:
Gledam malog od onog momenta kako ste ga ovdje poceli promovisati, al' iskljucivo ove strimove kad ode izvan drzave.. :)

Avatar
HordasOdMalena
Postovi: 3214
Pridružen/a: 29 jun 2015, 01:52
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la HordasOdMalena » 19 maj 2024, 22:34

Šta mislite o ovom, kako je uopće dozvoljeno?

Zamišljam da mi ide u susret sa nogom na volanu. :mrgreen:

"Imao sam puno bolje opcije za ljeto, za mene lično su to bili odlični uslovi, puno bolji nego sad, ali mi je želja bila da Sarajevo zaradi. Klub je to zaslužio. Koliko god igrač bio dobar, uvijek je klub taj koji gura igrača."

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: bavariapivo, CAGarfia, Giuseppe1, Jabroni, numanumaye22 i 4 gosta.