AC Milan

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
meepo
Postovi: 4231
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 21 maj 2024, 09:56

Hajde da je samo to problem. Vec u defanzivnoj fazi ne znaju koga trebaju cuvati, izgledaju zbunjeno i izgubljeno. Naprijed bezidejno. Tako da ta 5-0-5 nije nikakvo cudo.

Avatar
meepo
Postovi: 4231
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 21 maj 2024, 10:11

Nego sinoc gledam onog Calafioria. Strasan igrac. On i Buongiorno kad bi se doveli Milan bi rijesio odbranu za narednih 10 godina.

Avatar
milanist
Postovi: 12254
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 21 maj 2024, 10:20

Meepo, uglavnom sustina je ista, ide jer mu nisu ispunili odredjenje zahtjeve.... Sto se tice temperamenta isti je kao i Conte, dobro ajd recimo slicni ne isti. Ali ima vremena i on da 'zakuha' sa klubovima, tek je poceo karijeru :D Izmedju ostalog nije isti pritisak odlaziti recimo iz Intera, Juvea, Chelsea, ili Sasuola i Brightona. Evo za primjer Motte, gdje god da ode ovi u Bologni ce mu biti zahvalni do kraja zivota sto ih je uveo u LP. Da je kojim slucajem vodio recimo Milan i odlucio da ide u Juve, bile bi salve uvreda..... normalno onda da se ne mogu fino ni rastati :D
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
meepo
Postovi: 4231
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 21 maj 2024, 11:06

Ma ni slicno. Conte je ulazio u sukob sa svima od igraca do vodstva klubova koje je vodio. Tuzio je Chelsea. Mislim Conte je dosao u sukob s navijacima Atalante. Jednostavno lik je previse temperamentan i zbog toga nije uspio opstati nigdje na duze vrijeme. De Zerbie ima temperamenta ali ni 10% kao Conte.

Vidi ja bi volio da Milan sutra preuzme Klopp , ali od te ljubavi nista. Covjek je imao 25+ miliona po sezoni u Liverpoolu i trenutno nijedan klub u Italiji ne moze ni upola toliku platu da mu ponudi.

Xabi Alonso isto ide dalje za nekih 15+ miliona po sezoni. Ruben Amorim je trazio mnogo para od Liverpoola. Xavi u Barceloni je imao 10 miliona. Conte kojeg spominjes je imao 15 miliona po sezoni u Tottenhamu i tesko da bi pristao na 7. A ako se vec mora ganjati novi trener onda neka to bude neko mlad kao sto je Inter uradio i kao sto dosta vrhunski klubova pokusava uraditi. De Zerbie, Motta, Conceicao ,Amorim i Xabi Alonso su imena koja se najcesce vrte u vezi s poslovima u najjacim europskim klubovima a zajednicko im je da su svi mladi i tek na pocetku karijera.

Avatar
milanist
Postovi: 12254
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 21 maj 2024, 12:11

meepo je napisao/la:
21 maj 2024, 11:06
Ma ni slicno. Conte je ulazio u sukob sa svima od igraca do vodstva klubova koje je vodio. Tuzio je Chelsea. Mislim Conte je dosao u sukob s navijacima Atalante. Jednostavno lik je previse temperamentan i zbog toga nije uspio opstati nigdje na duze vrijeme. De Zerbie ima temperamenta ali ni 10% kao Conte.

Vidi ja bi volio da Milan sutra preuzme Klopp , ali od te ljubavi nista. Covjek je imao 25+ miliona po sezoni u Liverpoolu i trenutno nijedan klub u Italiji ne moze ni upola toliku platu da mu ponudi.

Xabi Alonso isto ide dalje za nekih 15+ miliona po sezoni. Ruben Amorim je trazio mnogo para od Liverpoola. Xavi u Barceloni je imao 10 miliona. Conte kojeg spominjes je imao 15 miliona po sezoni u Tottenhamu i tesko da bi pristao na 7. A ako se vec mora ganjati novi trener onda neka to bude neko mlad kao sto je Inter uradio i kao sto dosta vrhunski klubova pokusava uraditi. De Zerbie, Motta, Conceicao ,Amorim i Xabi Alonso su imena koja se najcesce vrte u vezi s poslovima u najjacim europskim klubovima a zajednicko im je da su svi mladi i tek na pocetku karijera.
I ja bi jarane Kloppa da se razumijemo :mrgreen: mozda bi cak i za Gvaridiolu pristao :urnebes:
Negdje je se provlacila info, da bi Conte pristao i na puno manju platu, znaci tu je to negdje oko 7M, sto danas i nije bas puno, Pa ona ubleha na golu Juvea toliko zaradjuje otprilike :D
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Beduin
Postovi: 16654
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 21 maj 2024, 12:45

muxa je napisao/la:
21 maj 2024, 09:48
AjsKjub je napisao/la:
21 maj 2024, 09:40
...uz preferencu za trenera koji moze rijesiti problem disbalansa na lijevoj strani. 5-0-5...
Vjerovatno ste i vi primjetili ovo, pogotovo u zadnoj utakmici, mi kao da igramo 5-0-5. Sredina terena šuplja.
Krenu napadači u neki presing a vezni umjesto da to isprate oni se povlače nazad.
Kao skupina amatera koja nikad nije zajedno trenirala.
Mjesecima unazad se desavalo tokom igre i pisalo po Italiji o toj Piolievoj 5-0-5 formaciji, gdje pokusavamo da vise napadamo ili izvrsimo neki pressing na protivnicku liniju pa dolazi do disbalansa u sredini. Vjerovatno usljed neuigranosti ekipe i pogresnig profila veznih igraca da odgovore nekim zadacima i zamislima trenera.

Narocito je to izrazeni u posljednje vrijeme gdje nerijetko imamo brisan prostor u sredini, upravo izmedju napada i sredine/odbrane.

Negdje procitah da smo zainteresovani za Tiago Santosa iz Lilla. Desni bek, ogroman potencijal i pravo zanimljiv igrac. Ne bih se zalio na takav podihvat, jer gore od trenutnih nasih bekova tesko da moze.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
meepo
Postovi: 4231
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 21 maj 2024, 13:05

@Milanista Conteu daleko kuca bila. Kao sto sam pisao radije bi da Pioli ostane nego on dodje. Conte nije tip trenera na duge staze. Kao sto su u proslosti to bili Ancelotti ili Capello recimo.


@Beduin Hojberg se dovodio u vezu s Milanom na ljeto moze traziti novi klub, ima godinu dana jos ugovora s Tottenhemom i cijena ce mu biti izmedju 15 i 20 miliona. Misljenje ?

Avatar
Beduin
Postovi: 16654
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 21 maj 2024, 13:24

Pa ne znam vala sta za njega reci, tek solidan veznjak, meni se svidja sto zna dati loptu u prostor prema naprijed, npr. Ali ne znam da bi donio nekoj cvrstini u fazi odbrane nam. A nama bas treba neko cvrst, prznica, radilica. Nije da je Hojbjerg lijen i neaktivan veznjak, ali opet... 😁

Ali mislim da je Juve zagrizao za njega.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
meepo
Postovi: 4231
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 21 maj 2024, 13:36

Tesko da za 15-20 miliona Milan moze dobiti boljeg defanzivnog veznog. A usput kako Kjaer i Giroud odlaze Milanu ce trebati novi autoritet na terenu i u svlacionici a trenutno u timu nema takvih igraca.

Amrabat i De Roon su isto mozda opcije.

Avatar
Beduin
Postovi: 16654
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 21 maj 2024, 13:47

Meni je zao sto Amrabata nisu prosle godine doveli kad su izgubili i Tonalija i Kessia, a on je imao odlicnih par sezona tad u Fiorentini, a onda i SP.
Tu su profulali totalno.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
milanist
Postovi: 12254
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 21 maj 2024, 14:08

meepo je napisao/la:
21 maj 2024, 13:05
@Milanista Conteu daleko kuca bila. Kao sto sam pisao radije bi da Pioli ostane nego on dodje. Conte nije tip trenera na duge staze. Kao sto su u proslosti to bili Ancelotti ili Capello recimo.
Ja bi ga volio vidjeti u Milanu prije svih ovi sto se trenutno povezuju sa nama. Nek uzme 2-3 skudeta, rastjera ove hodajuce hedalje, a imamo ih podosta nakupilo se, i dosta od njeg onda :mrgreen:
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
meepo
Postovi: 4231
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 21 maj 2024, 14:14

Pored Motte i Inzhagia iduce sezone on bi mogao jedino da donese po 2-3 cira.

Avatar
muxa
Postovi: 11422
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 21 maj 2024, 22:24

Eto i Pochettino je slobodan
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
meepo
Postovi: 4231
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 21 maj 2024, 22:39

After the defeat to Manchester United two days ago, the Brescia-born manager touched on his tireless study regime and willingness to always adapt.

“For sure, if I have to stay at home (for) three, four, five months, it should be not a problem because I will work,” De Zerbi said.

“I will work studying different games, different teams, the style of different coaches. Football is in development. Every year it is different and you have to keep the level if you want to stay at the top.”

Avatar
meepo
Postovi: 4231
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 22 maj 2024, 08:35

Neko je iz Engleske platio kompenzaciju Brightonu za De Zerbia , navodno Chelsea, tako da on otpada. Ostaju Fonseca i Van Bommel. Yebat ga daj Van Bommela :urnebes:

ACMilan100
Postovi: 304
Pridružen/a: 21 jul 2023, 23:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ACMilan100 » 22 maj 2024, 10:27

Kako meni ovo sve izgleda sa ovim trenerima ima mi da vratimo, Piolija vec u novembru

Avatar
milanist
Postovi: 12254
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 22 maj 2024, 10:38

Ne znaju ni koga hoce, svakog bi po malo da mogu haha.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
muha milanez
Postovi: 5860
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 22 maj 2024, 12:36

Paulo Fonseca is getting closer to joining Milan. There is a contract waiting for the Portuguese until 2026 and 3,5 million euros net per season.

[Nicolo Schira]
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4338
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la AjsKjub » 22 maj 2024, 12:59

Ma trener je vec rijesena stvar, bar je ovo neka moja teorija.
Dovoljno je kad Vittielo i velikani zurnalizma tipa Sky nemaju pojma i kad ovaj prvi sam kaze da mediji lupaju u prazno. Ovako je i bolje. Ne moze ti neko ispred nosa uzimati igrace/trenere/skauta/sta god, sto u sustini na kraju ispada da ti njima skautiras iste. Ocekujem sve transfere i trenera da budu odradjeni kao i Okafor prosle godine. Zirko jedini izuzetak.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
milanist
Postovi: 12254
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 22 maj 2024, 13:13

AC Milan appear to have decided not to throw their hats into the ring to try and appoint Roberto De Zerbi as their next head coach, and a report has claimed it is mostly due to money.

They claim that ‘the choice seems to have been made’ and ‘should be communicated at the beginning of next week’. Barring any surprises, the new Milan coach will be Fonseca (who will reject Marseille today), preferred to De Zerbi.

Why have they gone for the former Roma boss over RDZ? The **** claims it is due to a ‘money matter’, given that to get the former Brighton boss it would have been necessary to pay a clause of around €5m. It is an expense that, apparently, the owners do not intend to incur.
Samo su im genge bitne, nek je se u plusu, ybes trofeje i navijace :mrgreen:
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.