Ruska invazija na Ukrajinu

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Surreal
Postovi: 7995
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Surreal » 22 maj 2024, 12:25

Pensioner26 je napisao/la:
22 maj 2024, 12:23
slika

Gdje su ovdje ljudska prava i sloboda izražavanja?
Ne znam kakav je stav Amerike ili Ukrajine povodom ovoga će vjerovatno odrediti mišljenje pojedinaca.

Ali prosto ovo nije dovoljno IN, ova djevojka će biti ismijavana, uz komentare "ma šta će ona tamo, idi klanjaj", znači muškarac može postati žena, žena postati muškarac, mogu koristiti they/them zamjenice, ali kad smo kod hidžaba, to su one nindže koje manje vrijede.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13322
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la nerkolfc » 22 maj 2024, 12:36

FoSte95 je napisao/la:
22 maj 2024, 11:54
Brokula je napisao/la:
22 maj 2024, 10:40
Treba se cuti sa fosteom95 posto se neki dan brinuo o jednoj zeni u Iranu i njenim pravima
Ček tukli samo žesnke demomstrante, muške nisu?
Francuzi isto tako hapse žene po autobusima jer nisu propisno obučene, pa ih od batina ubiju u zatvoru ili im bude mrsko da ih biju pa im po skraćenoj proceduri daju metak u čelo?
Koja drzava ne tuce I ne zatvara ljude kad protestvuju protiv neceg osjetljivog? A da ne kazemo kako neke I gaze tenkovima žene pa se to samo gura pod tepih
Âl-`Imrân / 118 : O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14412
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Asteriks » 22 maj 2024, 13:02

FoSte95 je napisao/la:
22 maj 2024, 11:58

Šta onda svi i Hrvati i Bošnjaci genocidni za vrijeme WW2 jer je dobar dio bio u Ustaškom pokretu, bez obzira što je drugi dio u Partizanima :tokralju:
Najveći dio Bošnjaka već krajem ljeta 1941. otvoreno se ogradio od ustaške politike progona i istrebljenja srpskog te jevrejskog stanovništva. Ogradili su se i od onih Bošnjaka koju su sudjelovali u vršenju tih zločina.

Prvi protest održan je u Sarajevu 14.8.1941., a nakon toga, rezolucije su donešene u Prijedoru, Mostaru, Banja Luci i Tuzli, sa potpisom velikog broja bošnjačkih građana.

Upravo ovo dokaz humanosti Bošnja, te osvještenosti da osude katila čak i ako su oni iz domaćih redova.
The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing. ✍️

FoSte95
Postovi: 12879
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FoSte95 » 22 maj 2024, 13:16

Asteriks je napisao/la:
22 maj 2024, 13:02
FoSte95 je napisao/la:
22 maj 2024, 11:58

Šta onda svi i Hrvati i Bošnjaci genocidni za vrijeme WW2 jer je dobar dio bio u Ustaškom pokretu, bez obzira što je drugi dio u Partizanima :tokralju:
Najveći dio Bošnjaka već krajem ljeta 1941. otvoreno se ogradio od ustaške politike progona i istrebljenja srpskog te jevrejskog stanovništva. Ogradili su se i od onih Bošnjaka koju su sudjelovali u vršenju tih zločina.

Prvi protest održan je u Sarajevu 14.8.1941., a nakon toga, rezolucije su donešene u Prijedoru, Mostaru, Banja Luci i Tuzli, sa potpisom velikog broja bošnjačkih građana.

Upravo ovo dokaz humanosti Bošnja, te osvještenosti da osude katila čak i ako su oni iz domaćih redova.
Znam ja to nego koristim usporedbu na gore navedeno. Bez obzira što se ljudi Srbiji ograđuju od drugog dijela koji negira genocid ovi gore pišu svi su genocidni
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
DamirT
Postovi: 15143
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la DamirT » 22 maj 2024, 13:17

Eno Dodik govori da je BiH dosla do svog kraja zbog sutrasnje rezolucije :urnebes:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Surreal
Postovi: 7995
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Surreal » 22 maj 2024, 13:19

DamirT je napisao/la:
22 maj 2024, 13:17
Eno Dodik govori da je BiH dosla do svog kraja zbog sutrasnje rezolucije :urnebes:
daj da vidimo i to konačno :pray: :pray:
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
Asteriks
Postovi: 14412
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Asteriks » 22 maj 2024, 13:23

FoSte95 je napisao/la:
22 maj 2024, 13:16

Znam ja to nego koristim usporedbu na gore navedeno. Bez obzira što se ljudi Srbiji ograđuju od drugog dijela koji negira genocid ovi gore pišu svi su genocidni
Ljudi u Srbiji moraju energičnije istupiti i jasnije se ograditi. Imaš masu načina počev od protesta, medijskih nastupa određenih političkih predstavnika itd.

Kako ćemo inače znati da su primjer stanovnici Beograda većinski protiv negiranja genocida.
The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing. ✍️

Avatar
Surreal
Postovi: 7995
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Surreal » 22 maj 2024, 13:28

slika
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
Beli98
Postovi: 1340
Pridružen/a: 06 jul 2019, 00:17
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Beli98 » 22 maj 2024, 13:35

Priznanje genocida mora biti uslov za ulazak u Memorijalni centar. Ko ga ne priznaje, taj nema sta dolaziti i odavati nekakvu pocast.
BOSNA I HERCEGOVINA FK SARAJEVO FC BARCELONA

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2360
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la numanumaye22 » 22 maj 2024, 13:46

Da napisemo kako ce da bude sutra.

Za ce glasati 100+ drzava. Protiv mozda desetak, ostali suzdrzani. Srbi ce proglasit pobjedu i trijumf, kao i nasi, kao sto i na izborima svi proglase pobjedu. Za obicnog covjeka nista se nece promijeniti. RS ce i dalje postojati, nikakav rat se nece desiti, nikakva vojska nece na ulice. Dodik je vec pristao izaci logicno na izbore po Schmidtovom zakonu a ne svojim, dakle prica u prazno citavo vrijeme, od 2007.

Svi oni mlate janjetinu skupa uz rakiju iza zatvorenih vrata, trenutno i u NYC. Narod placa ta njihova "sluzbena" putovanja.

Vec se okrenut buducnosti, zivot prodje u budalastinama.

NoDi80
Postovi: 4927
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la NoDi80 » 22 maj 2024, 13:48

Surreal je napisao/la:
22 maj 2024, 13:28
slika
Znaci vlada rs ne negira genocid
Svaka cast napredak
Yugoslav First League: ⭐️
BiH Republic League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
European competitions
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists (1)
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15934
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la BosniaBoston » 22 maj 2024, 15:09

Beli98 je napisao/la:
22 maj 2024, 13:35
Priznanje genocida mora biti uslov za ulazak u Memorijalni centar. Ko ga ne priznaje, taj nema sta dolaziti i odavati nekakvu pocast.
+1

S tim da, u slučaju promjene vlasti u budućnosti u zemlji koja će sutra glasati protiv, ulazak usloviti javnim pismom kajanja i priznanja genocida.
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54794
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 22 maj 2024, 15:14

Beli98 je napisao/la:
22 maj 2024, 13:35
Priznanje genocida mora biti uslov za ulazak u Memorijalni centar. Ko ga ne priznaje, taj nema sta dolaziti i odavati nekakvu pocast.
Čudi me da to već nije pravilo. Sve drugo nema smisla. Ti ne priznaješ lično genocid? Ok, ali šta ćeš tamo onda?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Brokula
Postovi: 31459
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 22 maj 2024, 18:50

I Japan će podržati rezoluciju o genocidu u Srebrenici
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Surreal
Postovi: 7995
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Surreal » 22 maj 2024, 19:39

Proganjaju je duhovi prošlosti! Predstavnica Nemačke u UN optužuje srpski narod za genocid, a rođena u gradu koji se proglasio "gradom bez Jevreja"
Isto tako Beograd:
Emanuel Šefer, šef službe bezbednosti u Srbiji, obavestio je 8. juna 1942. skup nemačkih oficira da u Srbiji jevrejskog pitanja više nema. U razgovoru s jednim vojnim lekarom on je izjavio da je Beograd jedini veći grad Evrope „očišćen od Jevreja“ (Judenfrei).
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15934
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la BosniaBoston » 22 maj 2024, 19:41

Surreal je napisao/la:
22 maj 2024, 12:25
Pensioner26 je napisao/la:
22 maj 2024, 12:23
slika

Gdje su ovdje ljudska prava i sloboda izražavanja?
Ne znam kakav je stav Amerike ili Ukrajine povodom ovoga će vjerovatno odrediti mišljenje pojedinaca.

Ali prosto ovo nije dovoljno IN, ova djevojka će biti ismijavana, uz komentare "ma šta će ona tamo, idi klanjaj", znači muškarac može postati žena, žena postati muškarac, mogu koristiti they/them zamjenice, ali kad smo kod hidžaba, to su one nindže koje manje vrijede.
Ne znam kakav je stav te dvije zemlje, al znam da je stav tvog voljenog Irana takav da bi te objesili zbog avatara
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54794
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 22 maj 2024, 19:42

Brokula je napisao/la:
22 maj 2024, 18:50
I Japan će podržati rezoluciju o genocidu u Srebrenici
Japan je uvijek bio prijateljski nastrojen prema našoj državi, sasvim očekivano. :salut:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Asteriks
Postovi: 14412
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Asteriks » 22 maj 2024, 20:15

Female soldiers in the US Army will now be allowed to wear the hijab — just as long as it is made from flame-resistant material.

New regulations will allow soldiers to wear turbans, beards and hijabs in most circumstances unless the head coverings present a "specific, concrete hazard ... that cannot be mitigated by reasonable measures".
Od 2017. u američkoj vojsci može se između ostalog nositi i hidžab zahvaljujući revidiranim propisima, sve u cilju boljeg prilagođavanja vjerskim manjinama koje služe vojsci i zemlji.

Kod nas Ustavni sud je zaključio da, zabranom nošenja hidžaba uz uniformu tokom vojne službe u Oružanim snagama BiH nije prekršeno pravo na slobodu vjere. :lol:
The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing. ✍️

Avatar
Brokula
Postovi: 31459
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 22 maj 2024, 20:38

MortemHz je napisao/la:
22 maj 2024, 19:42
Brokula je napisao/la:
22 maj 2024, 18:50
I Japan će podržati rezoluciju o genocidu u Srebrenici
Japan je uvijek bio prijateljski nastrojen prema našoj državi, sasvim očekivano. :salut:
Pola masina u Bosni je ionako "Donated by people of Japan" :mrgreen:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Gunner4
Postovi: 8543
Pridružen/a: 11 avg 2012, 21:13
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Gunner4 » 22 maj 2024, 21:29

Surreal je napisao/la:
22 maj 2024, 19:39
Proganjaju je duhovi prošlosti! Predstavnica Nemačke u UN optužuje srpski narod za genocid, a rođena u gradu koji se proglasio "gradom bez Jevreja"
Isto tako Beograd:
Emanuel Šefer, šef službe bezbednosti u Srbiji, obavestio je 8. juna 1942. skup nemačkih oficira da u Srbiji jevrejskog pitanja više nema. U razgovoru s jednim vojnim lekarom on je izjavio da je Beograd jedini veći grad Evrope „očišćen od Jevreja“ (Judenfrei).
Emanuel Sefer pravo srpsko ime i prezime. :urnebes:
Carl Jenkinson je World Class!!!!
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.