Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
46
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
32
17%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 192

Avatar
Semper
Postovi: 2731
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Semper » 19 maj 2024, 22:55

Postoje dvije struje u RK Bosni, jedna je da se gradi tim oko Doborca i Vukušića a druga struja je da Zule gradi ekipu oko braće Korkaric.

A2D2
Postovi: 39
Pridružen/a: 15 avg 2020, 21:13
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la A2D2 » 20 maj 2024, 00:00

Najsmješnije kod ove juniorske repke je to što momci rođeni 2004 godine više nisu juniori i ova repka bi trebala da bude 2005/06. Još jedna stvar je totalno najgluplja, po kalendaru takmičenja donesenom ljetos završnica prvestva države za juniore se igra u isto vrijeme kad je okupljanje repke u Gradačcu. Svako dobro Bosno i Hercegovino

Avatar
EastwichTown
Postovi: 426
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 22 maj 2024, 13:01

MUŠKA SENIORSKA REPREZENTACIJA BIH OKUPLJA SE U ZAVIDOVIĆIMA

Seniorska muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine okupit će se u ponedjeljak, 27. maja, u Zavidovićima, te će do petka, 31. maja, odraditi mini-pripreme.

Tehnički organizator okupljanja je Rukometni klub Krivaja iz Zavidovića, a generalni pokrovitelj okupljanja je Grad Zavidovići na čelu sa gradonačelnikom Hašimom Mujanovićem.

Za ovo okupljanje odabran je grad rukometa, što Zavidovići kroz svoju historiju i jesu. Zavidovići su dosada dali 18 reprezentativaca Bosne i Hercegovine, te dva selektora. Ima mnogo simbolike u ovom, a gradonačenik Mujanović je prepoznao značaj ovog okupljanja, te je iskazao čast što će rukometna reprezentacija BiH biti gost u Zavidovićima.

Selektor Damir Doborac je za ovo okupljanje odabrao igrače iz Premijer lige BiH, uz nekoliko rukometaša, koji nastupaju za klubove u zemljama regiona.

Na spisku se nalaze –

Golmani:
Bekir Čordalija (Vogošća)
Ahmed Čabaravdić (Konjuh)
Aldin Alihodžić (Izviđač)

Lijeva krila:
Adi Mehmedćehajić (Gračanica)
Kenan Hadžiavdić (Konjuh)

Lijevi bekovi:
Luka Knežević (Sloboda)
Nemanja Peštić (Partizan; Srbija)
Omer Mehmedović (Gračanica)

Srednji bekovi:
Milan Vukšić (Izviđač)
Adnan Isaković (Gračanica)
Renato Čajić (Sloboda)

Desni bekovi:
Faris Čolaković (Krivaja)
Kerim Semić (Vogošća)
Vahid Halilović (Metković; Hrvatska)

Desna krila:
Amar Kendić (Maglaj)
Luka Perić (Celje; Slovenija)

Pivoti:
Matej Ljubić (Izviđač)
Ermin Ombaša (Vogošća)
Adin Faljić (Zagreb; Hrvatska).

Stručni štab selektora Doborca na ovom okupljanju činit će selektori juniorske i kadetske rukometne reprezentacije BiH Dositej Perić i Alen Hadžić.

Okupljanje u Zavidovićima bit će okončano utakmicom protiv Krivaje u petak 31. maja od 19 sati.

RSBiH

Avatar
DamirT
Postovi: 15129
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 22 maj 2024, 13:06

Lijepo, samo nek se okupljaju. Bolje i to nego da okupljanje bude samo pred utakmice.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

EdinjoBos
Postovi: 1412
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 22 maj 2024, 14:04

sta kazu ovi, koji prate nasu ligu malo vise, kakvi su ovi debitanti, ko bi mogao postati A-reprezentativac BiH?
hvala

Avatar
EastwichTown
Postovi: 426
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 22 maj 2024, 15:47

Otprilike svi sa spiska imaju potencijal da postanu A Reprezentativci , a ne mogu svi postati , zato su vjerovatno i organizovali ovo okupljanje da vide ko je blizu reprezentacije , a ko nije , mene je lično najviše dojmio pivot iz Vogošće Ombaša , momak je eksplozija kada primi loptu , jedina mana mu je možda visina , ali on to nadoknadi svojom požrtvovanošću .

ovisnik
Postovi: 1129
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 22 maj 2024, 16:47

Dobro je da se krenulo sa okupljanjima.Šteta što se nije pokušao ostvarit kontakt sa Denijem Velićem i Tarikom Mlivićem iz Gorenja.Igraju za juniore Slovenije ali nisu potencijal da dođu do A selekcije,možda bi se vratili pod BiH zastavu.Isto tako, ako je pozvan Halilović, trebao je i Alem Hadzic iz Pelistera, jer je naš najveći potencijal na poziciji srednjeg beka, jedino ako je povrjeđen ili ima opravdan razlog za odsustvo, opravdanje je da nije na ovom okupljanju.

EdinjoBos
Postovi: 1412
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 22 maj 2024, 16:50

ovisnik je napisao/la:
22 maj 2024, 16:47
Dobro je da se krenulo sa okupljanjima.Šteta što se nije pokušao ostvarit kontakt sa Denijem Velićem i Tarikom Mlivićem iz Gorenja.Igraju za juniore Slovenije ali nisu potencijal da dođu do A selekcije,možda bi se vratili pod BiH zastavu.Isto tako, ako je pozvan Halilović, trebao je i Alem Hadzic iz Pelistera, jer je naš najveći potencijal na poziciji srednjeg beka, jedino ako je povrjeđen ili ima opravdan razlog za odsustvo, opravdanje je da nije na ovom okupljanju.
tarik velic, ne deni ;)
a tarik mlivic ima i jako talentovanog brata malika u istom klubu.

ovisnik
Postovi: 1129
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 22 maj 2024, 16:51

EdinjoBos je napisao/la:
22 maj 2024, 16:50
ovisnik je napisao/la:
22 maj 2024, 16:47
Dobro je da se krenulo sa okupljanjima.Šteta što se nije pokušao ostvarit kontakt sa Denijem Velićem i Tarikom Mlivićem iz Gorenja.Igraju za juniore Slovenije ali nisu potencijal da dođu do A selekcije,možda bi se vratili pod BiH zastavu.Isto tako, ako je pozvan Halilović, trebao je i Alem Hadzic iz Pelistera, jer je naš najveći potencijal na poziciji srednjeg beka, jedino ako je povrjeđen ili ima opravdan razlog za odsustvo, opravdanje je da nije na ovom okupljanju.
tarik velic, ne deni ;)
a tarik mlivic ima i jako talentovanog brata malika u istom klubu.
Lapsus, Deni je bio krilo Krivaje i reprezentacije, sad u upravi Krivaje, Tarik Velić,desni bek iz Maglaja


EdinjoBos
Postovi: 1412
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 22 maj 2024, 16:59

eto bekova...

EdinjoBos
Postovi: 1412
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 22 maj 2024, 17:04

maalo truda i aBd vracati nasu djecu kao sto rade barbarez i spaha...

Avatar
EastwichTown
Postovi: 426
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 22 maj 2024, 17:29

Čudi me samo kako nismo za ovo godina iskopali nekog kapitalca iz dijaspore (kao što je Hrvatska "našeg" Ivana Martinovića ukrala Austrijancima :mrgreen: ) , koliko je samo naših ljudi po Švedskoj , Norveškoj , Danskoj , Francuskoj , Njemačkoj , Holandiji , Austriji ... i ništa , izgeda u dijaspori svi hoće da budu Mesi :)
Trenutno ima ovaj mali Hadžimuhamedović što igra za našu kadetsku , ali pitanje i on hoće li se snaći sada kada treba preći u seniorski rukomet ...
Kod nas je 95% igrača u rukometnoj reprezentaciji poniklo u BiH , za razliku od fudbalera gdje su većinom igrači ponikli u inostranstvu .

ovisnik
Postovi: 1129
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 22 maj 2024, 17:55

EastwichTown je napisao/la:
22 maj 2024, 17:29
Čudi me samo kako nismo za ovo godina iskopali nekog kapitalca iz dijaspore (kao što je Hrvatska "našeg" Ivana Martinovića ukrala Austrijancima :mrgreen: ) , koliko je samo naših ljudi po Švedskoj , Norveškoj , Danskoj , Francuskoj , Njemačkoj , Holandiji , Austriji ... i ništa , izgeda u dijaspori svi hoće da budu Mesi :)
Trenutno ima ovaj mali Hadžimuhamedović što igra za našu kadetsku , ali pitanje i on hoće li se snaći sada kada treba preći u seniorski rukomet ...
Kod nas je 95% igrača u rukometnoj reprezentaciji poniklo u BiH , za razliku od fudbalera gdje su većinom igrači ponikli u inostranstvu .
Ja sam o tome već ranije pisao.Fascinantno je da u Skandinaviji u kojoj svi igraju rukomet, koji je uz hokej i fudbal najpopularniji sport, gdje imamo desetine hiljada ljudi, niko od njih trenira rukomet.Kad pogledaš omladinske selekcije Švedske,Danske,Norveske u fudbalu, mnogo je naše djece, ali u rukometu jednostavno nema.Kad se uzme u obzir kvalitet rada u svim ovim zemljama, trebalo bi da od tamo imamo svake godine po 2-3 potencijalna igrača u svim uzrastima, a mi do sada, za 30 godina nismo imali nijednog seniorskog igrača koji se razvio u Skandinaviji.Isto je stanje i sa Njemačkom, Švicarskom, Austrijom, Slovenijom.U Sloveniji doduše ima djece koja treniraju rukomet, ali ne možeš ti Janezima nista ukrasti, čak šta više oni odavde vode djecu-Tarik Velić, daju im državljanstva i uvode u svoju reprezentaciju.Kad bi dijaspora zaigrla rukomet, mi bi smo postali ozbiljna reprezentacija.Ovako uz mali bazen domaćih igrača, otimanje istočnih i zapadnih susjeda i loš rad u "domaćim" klubovima, teško da ćemo napraviti značajan iskorak.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2864
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 23 maj 2024, 15:48

EastwichTown je napisao/la:
22 maj 2024, 13:01
Na spisku se nalaze –

Lijevi bekovi:
Luka Knežević (Sloboda)
Nemanja Peštić (Partizan; Srbija)
Omer Mehmedović (Gračanica)
Ova trojica na B spisak a nas Dino haubica na A ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
DamirT
Postovi: 15129
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 23 maj 2024, 21:25

Ahmetasevic prelazi u Partizan izgleda.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
EastwichTown
Postovi: 426
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 27 maj 2024, 10:00

Danas okupljanje , sa ovog spiska vjerovatno otpadaju Mehmedović i Isaković iz Gračanice jer su se povrijedili u kupu , mislim da bi trebalo Klisa pozvati , vjerovatno će sada izabrati novi klub i vrijeme je da ovaj nekada najveći talenat u BiH pokaže svoj potencijal , šteta samo što prije nije otišao iz Zagreba .

Golmani:
Bekir Čordalija (Vogošća)
Ahmed Čabaravdić (Konjuh)
Aldin Alihodžić (Izviđač)

Lijeva krila:
Adi Mehmedćehajić (Gračanica)
Kenan Hadžiavdić (Konjuh)

Lijevi bekovi:
Luka Knežević (Sloboda)
Nemanja Peštić (Partizan; Srbija)
Omer Mehmedović (Gračanica)

Srednji bekovi:
Milan Vukšić (Izviđač)
Adnan Isaković (Gračanica)
Renato Čajić (Sloboda)

Desni bekovi:
Faris Čolaković (Krivaja)
Kerim Semić (Vogošća)
Vahid Halilović (Metković; Hrvatska)

Desna krila:
Amar Kendić (Maglaj)
Luka Perić (Celje; Slovenija)

Pivoti:
Matej Ljubić (Izviđač)
Ermin Ombaša (Vogošća)
Adin Faljić (Zagreb; Hrvatska).

Mahmurluk
Postovi: 275
Pridružen/a: 30 mar 2018, 00:57
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Mahmurluk » 27 maj 2024, 15:18

Klis ide u Rumuniju :)

Avatar
DamirT
Postovi: 15129
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 27 maj 2024, 15:22

Koji klub?
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏


Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.