FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Avatar
Maroon1946
Postovi: 349
Pridružen/a: 11 mar 2024, 12:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Maroon1946 » 23 maj 2024, 07:57

slika
We are evolving just backwards

Avatar
napoleon72
Postovi: 5380
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 23 maj 2024, 07:59

Lucas je napisao/la:
23 maj 2024, 00:54
bibula je napisao/la:
23 maj 2024, 00:05
Treba biti realan pa priznati da nismo presli na 3-5-2, evropu ne bi vidjeli.

Koliko se sjecam protiv goska kuci smo poceli sa tom formacijom. Od tada 10 utakmica, 6-3-1. Ako gledamo zadnjih 10 utakmica prije formacije 3-5-2, omjer je 1-3-6.

Nisam za rozmana da se razmumijemo ali previse se sere sto je promijenio formaciju. Covjek je nesto morao mijenjati, pokusao je i uspio.
Zvijezdu, Gošk, Tuzlu, raspadnutu Slogu, rasterečeni Velež bez tri bitna igraca......pobjedili bi i u formaciji 6-3-1, koju je cini mi se onaj ludi Bielsa forsirao. Jedva čekam da nas vidim u 3-5-2 u bitnoj utakmici protiv Zrinjskog ili Borca, te protiv iole jače ekipe u evropskim kvalifikacijama. Ne znam kako ljudi ne shvataju, da nam ne leži ta formacija, probali su s njom i Sablic i Dudic i Rožman, nikad nikog jakog u bitnoj utakmici nismo pobjedili igrajuci tako.
Pa nije nam tek onako slucajno, Mirzino proljece 2023 najbolja polusezona u zadnje 3,5 sezone, čovjek se samo držao jedne formacije, gdje su igraci gotovo uvijek bili na svojim pozicijama, pa zar je to kvantna fizika.
Diras li se po stidnim mjestima kad neko postavi 4231? Priznaj da diras
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Lucas
Postovi: 3331
Pridružen/a: 20 apr 2022, 20:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lucas » 23 maj 2024, 08:06

napoleon72 je napisao/la:
23 maj 2024, 07:59
Lucas je napisao/la:
23 maj 2024, 00:54
bibula je napisao/la:
23 maj 2024, 00:05
Treba biti realan pa priznati da nismo presli na 3-5-2, evropu ne bi vidjeli.

Koliko se sjecam protiv goska kuci smo poceli sa tom formacijom. Od tada 10 utakmica, 6-3-1. Ako gledamo zadnjih 10 utakmica prije formacije 3-5-2, omjer je 1-3-6.

Nisam za rozmana da se razmumijemo ali previse se sere sto je promijenio formaciju. Covjek je nesto morao mijenjati, pokusao je i uspio.
Zvijezdu, Gošk, Tuzlu, raspadnutu Slogu, rasterečeni Velež bez tri bitna igraca......pobjedili bi i u formaciji 6-3-1, koju je cini mi se onaj ludi Bielsa forsirao. Jedva čekam da nas vidim u 3-5-2 u bitnoj utakmici protiv Zrinjskog ili Borca, te protiv iole jače ekipe u evropskim kvalifikacijama. Ne znam kako ljudi ne shvataju, da nam ne leži ta formacija, probali su s njom i Sablic i Dudic i Rožman, nikad nikog jakog u bitnoj utakmici nismo pobjedili igrajuci tako.
Pa nije nam tek onako slucajno, Mirzino proljece 2023 najbolja polusezona u zadnje 3,5 sezone, čovjek se samo držao jedne formacije, gdje su igraci gotovo uvijek bili na svojim pozicijama, pa zar je to kvantna fizika.
Diras li se po stidnim mjestima kad neko postavi 4231? Priznaj da diras
Samo sam realno sagledao stvari, na stranu zezancija.Ta stalna rotiranja i eksperimentisanja su nas i dovela do - 200 bodova zaostatka za prvim, u zadnje 4 sezone.

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3609
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NisamInSajder » 23 maj 2024, 08:39

napoleon72 je napisao/la:
23 maj 2024, 07:59
Lucas je napisao/la:
23 maj 2024, 00:54
bibula je napisao/la:
23 maj 2024, 00:05
Treba biti realan pa priznati da nismo presli na 3-5-2, evropu ne bi vidjeli.

Koliko se sjecam protiv goska kuci smo poceli sa tom formacijom. Od tada 10 utakmica, 6-3-1. Ako gledamo zadnjih 10 utakmica prije formacije 3-5-2, omjer je 1-3-6.

Nisam za rozmana da se razmumijemo ali previse se sere sto je promijenio formaciju. Covjek je nesto morao mijenjati, pokusao je i uspio.
Zvijezdu, Gošk, Tuzlu, raspadnutu Slogu, rasterečeni Velež bez tri bitna igraca......pobjedili bi i u formaciji 6-3-1, koju je cini mi se onaj ludi Bielsa forsirao. Jedva čekam da nas vidim u 3-5-2 u bitnoj utakmici protiv Zrinjskog ili Borca, te protiv iole jače ekipe u evropskim kvalifikacijama. Ne znam kako ljudi ne shvataju, da nam ne leži ta formacija, probali su s njom i Sablic i Dudic i Rožman, nikad nikog jakog u bitnoj utakmici nismo pobjedili igrajuci tako.
Pa nije nam tek onako slucajno, Mirzino proljece 2023 najbolja polusezona u zadnje 3,5 sezone, čovjek se samo držao jedne formacije, gdje su igraci gotovo uvijek bili na svojim pozicijama, pa zar je to kvantna fizika.
Diras li se po stidnim mjestima kad neko postavi 4231? Priznaj da diras
Vinko Marinović prosuo 13.bodova, drvlje i kamenje na njega zašto se ništa ne mijenja, treba nešto drugačije. Sada kada.je trener okrenuo sezonu sa 352, opet drvlje i kamenje. Kaže nikog jačeg nisi pobjedio, kako ćeš pobjedit odbrana prima 3 glupa gola u prvih 20 minuta, osim toga Zrinjski još 1 šansu stvorio, više centra nije prešao, naši zabili 3 plus se još namašili da su još toliko mogli zabiti. Protiv Borca sudija im sve dadne. Sa Željom, derbi čudna utakmica, da Radović nije dobio crveni sve bi drugačije bilo, onako Željo u 521 bloku u svojih 30 metara, Muftić imao 5-6 odbrana (prodao se preko te utakmice). I još remi protiv Posušja u 352 postavci, svi gledaju na to Posušje kao na ekipu koja je borba za opstanak, a Posušje uvezalo 10 utakmica bez poraza, najbolja igra ukoliko uzizumeš klubove koji su izborili Europu.

Vidio sam neko je pisao Gonzalo Garcia, kako bi njega prozvali, sve igra al tu vašu 4231 ne, ili što kažu kod njega nema formacije. Kadušić igrao krilo kod njega, kako bi bio prozivan ovdje samo. Ali, eto nema teorije da on dođe, jer on ima spreman angažman već par sedmica, od početka nove sezone preuzima Aroucu.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

Avatar
napoleon72
Postovi: 5380
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 23 maj 2024, 08:50

Al nisu to stalna rotiranja i eksperimentisanja. Zar nismo godinama pljuvali trenere koji ne znaju promijenit nista nego se slijepo drze jednog sistema i uklapaju igrace u njega? Rozman je krenuo sa 433, poslije se prebacio na 4231, i kad je bas krenuo pad, izvukao je sezonu sa 352. Realno u ovoj formaciji smo dobili strasnog Beganovica, Kyeremeha kao drugog spica i Hamzu kao prvog. Nije slucajno sto je Hamza proigrao tek bez desetke iza koja bi mu smetala, covjek je citav zivot poluspic koji se spusta nisko po loptu i zapravo ulazi u prostor tom AMFu kojeg sad nismo imali (ili FM rijecnikom - trequartista). Neko je postavljao onaj heat map prosle sezone ovdje, koliko su Dal i Hamza smetali jedan drugom, jer je Hamza igrac koji se uvijek krece izmedju ivice sesnaesterca i nekih 30m od gola. Formacija 4231 je top kad imas robusnog i jakog spica koji ce igrat ledjima okrenut golu, i otvarat prostor za desetku i krila. Zato se u nasoj ligi najvise i koristi jer su 90% dobrih napadaca ovdje bili targetmeni (Merso, Krpic, Ramic, Eldin Adilovic, Emir Hadzic, Alen Mesanovic, Kojic, Obradovic, Irfan Hadzic...).

Slazem se ja da na terenu ne izgledamo lijepo, al rezultati su tu, ovo je spasavanje sezone i siguran sam da Rozman (ako ostane) nece nastavit s ovom formacijom. Kako god, puno mi je draze da trener razmislja izvan okvira i mijenja kad ne ide nego da se slijepo drzi jednog. Kod Vinka je poslije odlaska Rahmanovica Milanovic igrao desetku, kod Husrefa Guzina i Emir Halilovic, Dudic na zadnjeg veznog trpao Dzafica, sve da bi zadovoljio jednu formaciju koju je na pripremama uigravao. Ne valja ni to vala, ako ne ide onda mijenjaj.

EDIT @NisamInSajder to je manje vise to, mislim da si ti i postavljao onaj heat map Hamze i Dala, doslovno istu zonu pokrivali.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Avatar
bibula
Postovi: 356
Pridružen/a: 12 mar 2016, 11:26
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bibula » 23 maj 2024, 08:52

Lucas je napisao/la:
23 maj 2024, 00:54
bibula je napisao/la:
23 maj 2024, 00:05
Treba biti realan pa priznati da nismo presli na 3-5-2, evropu ne bi vidjeli.

Koliko se sjecam protiv goska kuci smo poceli sa tom formacijom. Od tada 10 utakmica, 6-3-1. Ako gledamo zadnjih 10 utakmica prije formacije 3-5-2, omjer je 1-3-6.

Nisam za rozmana da se razmumijemo ali previse se sere sto je promijenio formaciju. Covjek je nesto morao mijenjati, pokusao je i uspio.
Zvijezdu, Gošk, Tuzlu, raspadnutu Slogu, rasterečeni Velež bez tri bitna igraca......pobjedili bi i u formaciji 6-3-1, koju je cini mi se onaj ludi Bielsa forsirao. Jedva čekam da nas vidim u 3-5-2 u bitnoj utakmici protiv Zrinjskog ili Borca, te protiv iole jače ekipe u evropskim kvalifikacijama. Ne znam kako ljudi ne shvataju, da nam ne leži ta formacija, probali su s njom i Sablic i Dudic i Rožman, nikad nikog jakog u bitnoj utakmici nismo pobjedili igrajuci tako.
Pa nije nam tek onako slucajno, Mirzino proljece 2023 najbolja polusezona u zadnje 3,5 sezone, čovjek se samo držao jedne formacije, gdje su igraci gotovo uvijek bili na svojim pozicijama, pa zar je to kvantna fizika.
Omjer od 1-3-6 sa starom formacijom smo imali protiv slobode u kupu, siroki kuci, zvijezdu u gostima, igman kuci i zeljo u gostima. Protiv slobode i igmana x a ovo ostalo izgubili.

Formacija 3-5-2 nije idealna ali nama vise lezi nego ona 4-3-3 ili sta je vec prije igrao. To je cinjenica, kad se sjetim onaj niz bez pobjeda, tegoba naka uhvati….

BigZlatan
Postovi: 250
Pridružen/a: 01 feb 2024, 19:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BigZlatan » 23 maj 2024, 08:57

muhamedhulk je napisao/la:
23 maj 2024, 07:48
kaze neko nemas bekova, began 3 gola i 7 ass :tokralju: sta treba jos?
Kazu Orec iz Veleza bolji igrac. :kafa:

Pena
Postovi: 80
Pridružen/a: 30 jun 2023, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pena » 23 maj 2024, 09:04

Pitar6785 je napisao/la:
23 maj 2024, 07:34
Tvrdnja da eto kao 4ti sreca igramo EVROPU..OK SVE OK SRECA KVALITET NEKVALITET STA GOD KO HOCE NEK UZME ALI CILJ KOJI JE POSTAVLJEN JE ISPUNJEN..

Ako cemo posteno medju omjer imamo bolji od veleza isti sa borcem i losi od zrinjskog

Kup protiv borca.. OVDE SE UVJEK ZAOBILAZI OVAJ DVOBOJ OD STEANE KRITICARA, ZASTO? ZATO STO ZNAJU DA BI MI BILI SAD U FINALU KUPA BH… NARAVNO ZANJIH JE OVO ALIBI I BORAC JE PROSAO ZASLUZENO DALJE.. i tegeltija isto tvrdi

Zvjezda 1:0 zanjih je zvjezda regularno uzela 3 boda i bila bolja

FK SARAJEVO igman 2:2 zanjih je bio cist penal igman bio bolji i zasluzeno osvoio bod

zeljo FK SARAJEVO 0:0 zanjih je zeljo bio bolji i zasluzeno osvoio bod, naravno udaranje 2x igraca bez lopte nije zuti jartom a ne crveni

zrinjski FK SARAJEVO 4:3 zanjih je zeinjski zasluzeno uzo sva tri boda bio bolji i situacija u 94 minuti u 16tercu je izgovor


FK SARAJEVO posusje zanjih je posusje bilo bolje imalo bolje sanse zasluzeno uzeli bod


Ovo su samo isjecci iz 2 gog djeka prvenstva


Kad sve sagledas bar cista 3 boda sudiska i 3 sto je vico uzo i to je 3ce mjesto

Ilijev celik buljubasic keremah renan hamza mustafic beganovic julardzija

Su sigurno igraci koji ce igrat bez obzira ostao rozman ili ne uz mozda da se proda buljubasic, sto nebi bilo dobro


Takodje oslobodjena 2 mjesta bez placanja raskida ANICIC HASIC, takodje ostavljena je mogucnost seebedzicu i gulashviliju da se vrate u probaju se izborit za mjesto, gdje takodje nemoras platit ostetu a igrali su cjelo vrijeme sto je dobro i za njih i klub STO JE DOBAR POTEZ MENAGMENTA KLUBA

ZELJKOVIC je takodje odigrao vise minuta nego sto bi odigrao da je ostao u slucaju orodaje buljubasica i on ce inat sansu da se dokaze


Matanovic je greska sad zasad greska koju treba probat amortizovat posudbom ili sa raskidom sa sto manje para


Krdzalic njega ocjenit posle 2 gog djela sledece sezone

Mehmedovicu dat sansu do zime


Sta hocu rec jeste ROZMAN I AKO DOBIJE ODKAZ NJEGOV NASLJEDNIK CE IMAT EKIPU KOJOJ NECE TREBAT VISE OD 2 igraca da dovede i jednog dvoicu da vrati sa posudbe i da iva ekipa grmi..
Najbolje onda da nam cilj bude da izborimo opstanak

Avatar
nokee
Postovi: 2334
Pridružen/a: 10 feb 2012, 22:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la nokee » 23 maj 2024, 09:08

Pa silom prilika je poceo igrati 352 i sam je izjavio prije ili poslije neke utakmice. Jednostavno mu je falilo igraca koji su u formi ili ih nije imao u tom periodu, a sa ovom je procepilo (bar rezultatski) iako igra ne bas., tako da je i nastavio sa istom formacijom, normalno.
Ne mora znaciti da cemo nastaviti sa tom formacijom ali dobro je imati igrace i za 4231 i za 352 pa po protivnik mu i formi igraca se rotirati.
Prvi trener koji je imao mozga i damu da nesto promjeni u sred sezone i zbog raznoraznih razloga zasto je morao promjeniti. (Od Ziljkica pa nadalje).
Al jok, sace vas 5 nakaciti da smo zavrsili cetvrti iza toliko bodova bla bla. Ne gleda se malo sire nego cista statistika.
Ponavljam se, niko nije zadovoljan ni sa sezonom ni sa igrom ni sa pozicijom na tabeli i ako se stvarno nadje trener koji bi bas bio upgrade za Rozmana, zasto da ne, pa mjenja Bayern trenera a ne mi. Ali mislim da mi u ovom trenutku niti mozemo platiti takvog niti ce doci takav i tjt.
Otpustiti Rozmana i dovesti bubam Corica, pa to samo moze degenerik i ko veze nema s ovim sportom. (nebi me cudilo da nase rukovodstvo to uradi) Osim ako stvarno Rozman sam ne digne sidro.

Avatar
Bosniak10
Postovi: 1100
Pridružen/a: 21 maj 2023, 15:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Bosniak10 » 23 maj 2024, 09:08

NisamInSajder je napisao/la:
23 maj 2024, 08:39
napoleon72 je napisao/la:
23 maj 2024, 07:59
Lucas je napisao/la:
23 maj 2024, 00:54


Zvijezdu, Gošk, Tuzlu, raspadnutu Slogu, rasterečeni Velež bez tri bitna igraca......pobjedili bi i u formaciji 6-3-1, koju je cini mi se onaj ludi Bielsa forsirao. Jedva čekam da nas vidim u 3-5-2 u bitnoj utakmici protiv Zrinjskog ili Borca, te protiv iole jače ekipe u evropskim kvalifikacijama. Ne znam kako ljudi ne shvataju, da nam ne leži ta formacija, probali su s njom i Sablic i Dudic i Rožman, nikad nikog jakog u bitnoj utakmici nismo pobjedili igrajuci tako.
Pa nije nam tek onako slucajno, Mirzino proljece 2023 najbolja polusezona u zadnje 3,5 sezone, čovjek se samo držao jedne formacije, gdje su igraci gotovo uvijek bili na svojim pozicijama, pa zar je to kvantna fizika.
Diras li se po stidnim mjestima kad neko postavi 4231? Priznaj da diras
Vinko Marinović prosuo 13.bodova, drvlje i kamenje na njega zašto se ništa ne mijenja, treba nešto drugačije. Sada kada.je trener okrenuo sezonu sa 352, opet drvlje i kamenje. Kaže nikog jačeg nisi pobjedio, kako ćeš pobjedit odbrana prima 3 glupa gola u prvih 20 minuta, osim toga Zrinjski još 1 šansu stvorio, više centra nije prešao, naši zabili 3 plus se još namašili da su još toliko mogli zabiti. Protiv Borca sudija im sve dadne. Sa Željom, derbi čudna utakmica, da Radović nije dobio crveni sve bi drugačije bilo, onako Željo u 521 bloku u svojih 30 metara, Muftić imao 5-6 odbrana (prodao se preko te utakmice). I još remi protiv Posušja u 352 postavci, svi gledaju na to Posušje kao na ekipu koja je borba za opstanak, a Posušje uvezalo 10 utakmica bez poraza, najbolja igra ukoliko uzizumeš klubove koji su izborili Europu.

Vidio sam neko je pisao Gonzalo Garcia, kako bi njega prozvali, sve igra al tu vašu 4231 ne, ili što kažu kod njega nema formacije. Kadušić igrao krilo kod njega, kako bi bio prozivan ovdje samo. Ali, eto nema teorije da on dođe, jer on ima spreman angažman već par sedmica, od početka nove sezone preuzima Aroucu.
Nije losa formacija pogotovo ne za velike utakmice ali kada igramo protiv slabijih ekipa mnogo gubis kad igras sa 5 defanzivaca + 2 zadnja vezna. Ne pravimo dovoljno sansi pogotovo ne protiv Zvijezde i Posusja sad i sto je najgore povlacis se kad das gol ko da igramo protiv Reala. Daj 4-3-3 kad igramo protiv slabijih i da je samo pitanje koliko cemo im golova dati.
€2.000.000

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3609
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NisamInSajder » 23 maj 2024, 09:29

Bosniak10 je napisao/la:
23 maj 2024, 09:08
NisamInSajder je napisao/la:
23 maj 2024, 08:39
napoleon72 je napisao/la:
23 maj 2024, 07:59

Diras li se po stidnim mjestima kad neko postavi 4231? Priznaj da diras
Vinko Marinović prosuo 13.bodova, drvlje i kamenje na njega zašto se ništa ne mijenja, treba nešto drugačije. Sada kada.je trener okrenuo sezonu sa 352, opet drvlje i kamenje. Kaže nikog jačeg nisi pobjedio, kako ćeš pobjedit odbrana prima 3 glupa gola u prvih 20 minuta, osim toga Zrinjski još 1 šansu stvorio, više centra nije prešao, naši zabili 3 plus se još namašili da su još toliko mogli zabiti. Protiv Borca sudija im sve dadne. Sa Željom, derbi čudna utakmica, da Radović nije dobio crveni sve bi drugačije bilo, onako Željo u 521 bloku u svojih 30 metara, Muftić imao 5-6 odbrana (prodao se preko te utakmice). I još remi protiv Posušja u 352 postavci, svi gledaju na to Posušje kao na ekipu koja je borba za opstanak, a Posušje uvezalo 10 utakmica bez poraza, najbolja igra ukoliko uzizumeš klubove koji su izborili Europu.

Vidio sam neko je pisao Gonzalo Garcia, kako bi njega prozvali, sve igra al tu vašu 4231 ne, ili što kažu kod njega nema formacije. Kadušić igrao krilo kod njega, kako bi bio prozivan ovdje samo. Ali, eto nema teorije da on dođe, jer on ima spreman angažman već par sedmica, od početka nove sezone preuzima Aroucu.
Nije losa formacija pogotovo ne za velike utakmice ali kada igramo protiv slabijih ekipa mnogo gubis kad igras sa 5 defanzivaca + 2 zadnja vezna. Ne pravimo dovoljno sansi pogotovo ne protiv Zvijezde i Posusja sad i sto je najgore povlacis se kad das gol ko da igramo protiv Reala. Daj 4-3-3 kad igramo protiv slabijih i da je samo pitanje koliko cemo im golova dati.

slika


Šta gubiš ? Kako gubiš ?

Evo heat mapa protiv Posušja. Dakle, u završnu trećinu ulaze najmanje 1 bočni 2 špica i 1/2 vezna, plus što imaš i drugog bočnog koji je oko 16m, a i taj zadnji vezni oko 30m. Dakle najmanje 4-5 igrača. Sasvim dovoljno. Eto u 433, tad bi nazad ostajali sa dva štopera, tada bi nazad bio propuh i na kontre bi te uvijek mogao uzet (upravo tako nas je Sloga Doboj i uzela).

Pa u 352, protiv "slabijih", uspio si zabit 4 GOŠKu, Tuzli 5. Ne možeš i u svakoj utakmici puniti mrežu, kad smo osvajali duple krune i prvaci nisi imao takve rezultate, 2-3 gola i kapak. I opet zabio si 3 Zrinjskom na gostovanju, 3 Veležu i to su jače utakmice. Čak šta više Zrinjski kući nije primio gola više, još su mu samo Sloga Doboj i Borac i GOŠK uspjeli zabiti i to kad je Zrinjski bio gost.

Nama je problem kontinuitet. Kada ekipa bude imala kontinuitet kao Zrinjski, možeš očekivati rezultat, nizove pobjede, briljantne igre, titule. Eto neka se i trener promjeni, a vidimo da uopšte nije do njega, ali neka od 20 igrača ostane 15 i možeš očekivati nešto.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

boki86
Postovi: 2473
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la boki86 » 23 maj 2024, 09:33

Nama prvo treba da definisemo kostur ekipe, mislim da trebamo sto manje mjenjati, jer su se ovi postojeci vec koliko toliko uigrali. Znaci rogic, djurickovic, celik, buljubasic, mustafic, julardzija, beganovic, hamza i kyeremeh. Bitno je da imamo 6,7 igraca koji su dobro uigrani i onda tu nadogradjivati i ove takticke zamisli provoditi

stokastoka23
Postovi: 21
Pridružen/a: 17 okt 2023, 12:53
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la stokastoka23 » 23 maj 2024, 09:33

Hajmo malo izanalizirati prve 4 ekipe sa fokusom na Sarajevo

borac - gol razlika 64:24 - od zimske pauze do sada izgubili od zrinjskog,
iksali 2x sa velezom i jednom sa nama

zrinjski - gol razlika 72:26 - od zimske pauze do sada izgubili od borca,
iksali sa zeljom i sa slogom

Velež - gol razlika 45:27 - od zimske pauze do sada izgubili od posusija, 2x od SB, zrinjskog i od nas
iksali sa slogom, 2x sa borcem sa tuzlom i goskom

Sarajevo - gol razlika 55:36 - od zimske pauze do sada izgubili do SB, zvijezde, zelje, zrinjskog
iksali sa: igmanom, zeljom, borcem, posusjom

borac je od pauze izgubio 9 bodova, zrinjski 7, Velez 23, Sarajevo 20.
borac koristi 4-2-3-1, zrinjski je promijenio 3 trenera ali uzet cemo od petrovica taktiku 4-2-3-1, velez je najčešće koristio 4-1-4-1, dok je Sarajevo šaralo sa taktikama do utakmice sa goškom kada je prešlo u 5-3-2 sistem

Od utakmice sa goškom do sada sarajevo je dalo 23 a primilo 10 golova, izgubilo 9 bodova (poraz od zrinjskog gdje nam nije čist penal sviran, remi protiv želje i borca gdje su nam dosuđena 33 prekršaja)

Zaključak - otkako smo prešli na sistem 5-3-2 zabili smo pola od našeg ukupnog broja golova i primili 10. Ekipe ispred nas su se čvrsto držale svojih sistema kroz prvenstvo, osim veleža koji kada je šarao i gubio je (protiv nas, šb, tuzle, posusja). Kada uzmemo u obzir samo Sarajevo očigledno je da nam najviše odgovara ovo 5-3-2, uz to imaš 2 štopera koja nisu za ovog sistema pa ti Đuričković mora biti osigurač i da stoji metar iza aničića ili solde, desni bek nam je proigrao u ovom sistemu, lijevi ne daj Bože nikome. Bez obzira što je sredina gusta kada napadamo fali nam kreativac kojeg nemamo. Napadačima odgovara ovaj sistem, dok krila kojih imamo previše se guše u istom i igraju izmišljene pozicije.

borac i zrinjski nisu mnogo kiksali u završnici sezone, velež itekako jeste, i pitanje je da li bi ostali 3. da nama nisu oduzeta 3 boda zbog utakmice iz drugog takmičenja. Ne pratim mnogo utakmice drugih klubova, ali ne vidim da su sudije oštetile nekog od njih kao nas od pauze pa ovamo, čak naprotiv sudije su pogurale "prvaka" mali milion puta.

Što se tiče cilja koji je postavljen SS ga je ispunio, uz milion prepreka koje su imali - od sudija do internih situacija sa igračima (sandžaklija) i smatram da bi se SR trebao ostaviti na klupi iduću sezonu. Našao je formaciju, nek je upotpuni sada sa igračima koji mu trebaju, dobro razmisli šta će sa igračima koji se vrate u klub jer neki mu po mom mišljenju itekako dobro mogu pomoći. :salut:

Avatar
Bosniak10
Postovi: 1100
Pridružen/a: 21 maj 2023, 15:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Bosniak10 » 23 maj 2024, 09:44

NisamInSajder je napisao/la:
23 maj 2024, 09:29
Bosniak10 je napisao/la:
23 maj 2024, 09:08
NisamInSajder je napisao/la:
23 maj 2024, 08:39


Vinko Marinović prosuo 13.bodova, drvlje i kamenje na njega zašto se ništa ne mijenja, treba nešto drugačije. Sada kada.je trener okrenuo sezonu sa 352, opet drvlje i kamenje. Kaže nikog jačeg nisi pobjedio, kako ćeš pobjedit odbrana prima 3 glupa gola u prvih 20 minuta, osim toga Zrinjski još 1 šansu stvorio, više centra nije prešao, naši zabili 3 plus se još namašili da su još toliko mogli zabiti. Protiv Borca sudija im sve dadne. Sa Željom, derbi čudna utakmica, da Radović nije dobio crveni sve bi drugačije bilo, onako Željo u 521 bloku u svojih 30 metara, Muftić imao 5-6 odbrana (prodao se preko te utakmice). I još remi protiv Posušja u 352 postavci, svi gledaju na to Posušje kao na ekipu koja je borba za opstanak, a Posušje uvezalo 10 utakmica bez poraza, najbolja igra ukoliko uzizumeš klubove koji su izborili Europu.

Vidio sam neko je pisao Gonzalo Garcia, kako bi njega prozvali, sve igra al tu vašu 4231 ne, ili što kažu kod njega nema formacije. Kadušić igrao krilo kod njega, kako bi bio prozivan ovdje samo. Ali, eto nema teorije da on dođe, jer on ima spreman angažman već par sedmica, od početka nove sezone preuzima Aroucu.
Nije losa formacija pogotovo ne za velike utakmice ali kada igramo protiv slabijih ekipa mnogo gubis kad igras sa 5 defanzivaca + 2 zadnja vezna. Ne pravimo dovoljno sansi pogotovo ne protiv Zvijezde i Posusja sad i sto je najgore povlacis se kad das gol ko da igramo protiv Reala. Daj 4-3-3 kad igramo protiv slabijih i da je samo pitanje koliko cemo im golova dati.

slika


Šta gubiš ? Kako gubiš ?

Evo heat mapa protiv Posušja. Dakle, u završnu trećinu ulaze najmanje 1 bočni 2 špica i 1/2 vezna, plus što imaš i drugog bočnog koji je oko 16m, a i taj zadnji vezni oko 30m. Dakle najmanje 4-5 igrača. Sasvim dovoljno. Eto u 433, tad bi nazad ostajali sa dva štopera, tada bi nazad bio propuh i na kontre bi te uvijek mogao uzet (upravo tako nas je Sloga Doboj i uzela).

Pa u 352, protiv "slabijih", uspio si zabit 4 GOŠKu, Tuzli 5. Ne možeš i u svakoj utakmici puniti mrežu, kad smo osvajali duple krune i prvaci nisi imao takve rezultate, 2-3 gola i kapak. I opet zabio si 3 Zrinjskom na gostovanju, 3 Veležu i to su jače utakmice. Čak šta više Zrinjski kući nije primio gola više, još su mu samo Sloga Doboj i Borac i GOŠK uspjeli zabiti i to kad je Zrinjski bio gost.

Nama je problem kontinuitet. Kada ekipa bude imala kontinuitet kao Zrinjski, možeš očekivati rezultat, nizove pobjede, briljantne igre, titule. Eto neka se i trener promjeni, a vidimo da uopšte nije do njega, ali neka od 20 igrača ostane 15 i možeš očekivati nešto.
Nije problem navala, ne kazem da ti ljudi stoje u mjestu tj. defanzivi mi imamo dovoljno igraca u napadu i fino vrsimo presing. Međutim ti defanzivci ti ne mogu praviti napade, 100 puta u utakmici Soldo/Celik ili bilo koji stoper mogu samo ponijeti loptu do centra i ne znat sta ce sa njom. Na kraju krajeva to nije njihov posao i mi tu u startu gubimo jer nemamo dovoljno kreativnih igraca. Jos imas Julardziju i Mustafica koji prema naprijed ne mogu puno napravit i bukvalno nemamo pravu 10ku koja bi unistavala ekipe sa zavrsnim pasovima po meni je Avram to dobro radio.
€2.000.000

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3609
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NisamInSajder » 23 maj 2024, 09:50

napoleon72 je napisao/la:
23 maj 2024, 08:50
Al nisu to stalna rotiranja i eksperimentisanja. Zar nismo godinama pljuvali trenere koji ne znaju promijenit nista nego se slijepo drze jednog sistema i uklapaju igrace u njega? Rozman je krenuo sa 433, poslije se prebacio na 4231, i kad je bas krenuo pad, izvukao je sezonu sa 352. Realno u ovoj formaciji smo dobili strasnog Beganovica, Kyeremeha kao drugog spica i Hamzu kao prvog. Nije slucajno sto je Hamza proigrao tek bez desetke iza koja bi mu smetala, covjek je citav zivot poluspic koji se spusta nisko po loptu i zapravo ulazi u prostor tom AMFu kojeg sad nismo imali (ili FM rijecnikom - trequartista). Neko je postavljao onaj heat map prosle sezone ovdje, koliko su Dal i Hamza smetali jedan drugom, jer je Hamza igrac koji se uvijek krece izmedju ivice sesnaesterca i nekih 30m od gola. Formacija 4231 je top kad imas robusnog i jakog spica koji ce igrat ledjima okrenut golu, i otvarat prostor za desetku i krila. Zato se u nasoj ligi najvise i koristi jer su 90% dobrih napadaca ovdje bili targetmeni (Merso, Krpic, Ramic, Eldin Adilovic, Emir Hadzic, Alen Mesanovic, Kojic, Obradovic, Irfan Hadzic...).

Slazem se ja da na terenu ne izgledamo lijepo, al rezultati su tu, ovo je spasavanje sezone i siguran sam da Rozman (ako ostane) nece nastavit s ovom formacijom. Kako god, puno mi je draze da trener razmislja izvan okvira i mijenja kad ne ide nego da se slijepo drzi jednog. Kod Vinka je poslije odlaska Rahmanovica Milanovic igrao desetku, kod Husrefa Guzina i Emir Halilovic, Dudic na zadnjeg veznog trpao Dzafica, sve da bi zadovoljio jednu formaciju koju je na pripremama uigravao. Ne valja ni to vala, ako ne ide onda mijenjaj.

EDIT @NisamInSajder to je manje vise to, mislim da si ti i postavljao onaj heat map Hamze i Dala, doslovno istu zonu pokrivali.
Jesam. A pisao sam to i mnogo mnogo ranije. Kao što sam pisao kad se Hamzi da prostor na špicu dobit ćeš najboljeg špica lige. Za Hamzu je i 433, gdje iz njega imaš dvije osmice, recimo to se sada može igrati kada bi krila bila u formi. Igralo se nešto sitno u prvom dijelu sezonu, ali tad je Renan uglavnom igrao špica.

nokee je napisao/la:
23 maj 2024, 09:08
Pa silom prilika je poceo igrati 352 i sam je izjavio prije ili poslije neke utakmice. Jednostavno mu je falilo igraca koji su u formi ili ih nije imao u tom periodu, a sa ovom je procepilo (bar rezultatski) iako igra ne bas., tako da je i nastavio sa istom formacijom, normalno.
Ne mora znaciti da cemo nastaviti sa tom formacijom ali dobro je imati igrace i za 4231 i za 352 pa po protivnik mu i formi igraca se rotirati.
Prvi trener koji je imao mozga i damu da nesto promjeni u sred sezone i zbog raznoraznih razloga zasto je morao promjeniti. (Od Ziljkica pa nadalje).
Al jok, sace vas 5 nakaciti da smo zavrsili cetvrti iza toliko bodova bla bla. Ne gleda se malo sire nego cista statistika.
Ponavljam se, niko nije zadovoljan ni sa sezonom ni sa igrom ni sa pozicijom na tabeli i ako se stvarno nadje trener koji bi bas bio upgrade za Rozmana, zasto da ne, pa mjenja Bayern trenera a ne mi. Ali mislim da mi u ovom trenutku niti mozemo platiti takvog niti ce doci takav i tjt.
Otpustiti Rozmana i dovesti bubam Corica, pa to samo moze degenerik i ko veze nema s ovim sportom. (nebi me cudilo da nase rukovodstvo to uradi) Osim ako stvarno Rozman sam ne digne sidro.
Dobar. Nakače se 4ti, ove sezone je to krah, nezadovoljstvo, dok se prošle godine slavilo, dizao se trener tadašnji. Samo po tome znaš da su nečiji i da realnost i objektivnost od njih očekivati ne možeš.

Rožmanu treba dignuti kapu za ovu sezonu, kroz šta je sve prošao. I sada kad se sve malo očeličilo treba sve opet mjenjati. Boljeg trenera ne možeš naći, a čisto.sumnjam da bi neko i ozbiljan došao kad vidi da svakih 6 mjeseci pod ovim vlasnikom ide nova vizija i nova strategija, jer taj prethodnik za 6 mjeseci nije donio duplu krunu i grupne faze u Europi.

A ovo za mjenjanje formacija, što si naveo, iz 433 u 4231, pa na 352. Pa to rade pravi treneri, izvlače najbolje u tom momentu iz ekipe. U nekoliko posljednjih godina, samo su Sablić i Rožman pokazali hraborst i to uradili, bez nekih sujeta i ega, tipa ako promjene formaciju mislit će javnost da je ono prije bilo loše, pa da ne vjeruje se sebi itd.. Sablić je imao tu nesreću da ima najgori roster u historiji Sarajeva pod nekim od investitora i tada je izvukao maksimum, čak je u nekim utakmicama zaslužio više. Evo i sada Rožman, uz sve turbulencije izvukao je dosta, možda se moglo negdje više, ali to je to, u suštini tamo gdje smo mogli više i gdje se trebao napraviti korak više, e tu je došao sudija gdje su nas kasapili od prve do zadnje minute svojim odlukama.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

bvsic
Postovi: 115
Pridružen/a: 21 apr 2024, 00:18
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bvsic » 23 maj 2024, 10:02

nokee je napisao/la:
23 maj 2024, 09:08
Pa silom prilika je poceo igrati 352 i sam je izjavio prije ili poslije neke utakmice. Jednostavno mu je falilo igraca koji su u formi ili ih nije imao u tom periodu, a sa ovom je procepilo (bar rezultatski) iako igra ne bas., tako da je i nastavio sa istom formacijom, normalno.
Ne mora znaciti da cemo nastaviti sa tom formacijom ali dobro je imati igrace i za 4231 i za 352 pa po protivnik mu i formi igraca se rotirati.
Prvi trener koji je imao mozga i damu da nesto promjeni u sred sezone i zbog raznoraznih razloga zasto je morao promjeniti. (Od Ziljkica pa nadalje).
Al jok, sace vas 5 nakaciti da smo zavrsili cetvrti iza toliko bodova bla bla. Ne gleda se malo sire nego cista statistika.
Ponavljam se, niko nije zadovoljan ni sa sezonom ni sa igrom ni sa pozicijom na tabeli i ako se stvarno nadje trener koji bi bas bio upgrade za Rozmana, zasto da ne, pa mjenja Bayern trenera a ne mi. Ali mislim da mi u ovom trenutku niti mozemo platiti takvog niti ce doci takav i tjt.
Otpustiti Rozmana i dovesti bubam Corica, pa to samo moze degenerik i ko veze nema s ovim sportom. (nebi me cudilo da nase rukovodstvo to uradi) Osim ako stvarno Rozman sam ne digne sidro.
Kako sam cuo njih 2 hoce da ostanu i ne znaju nista sve je na mirvicu hoce li on da ih ostavi

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3609
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NisamInSajder » 23 maj 2024, 10:12

Bosniak10 je napisao/la:
23 maj 2024, 09:44
NisamInSajder je napisao/la:
23 maj 2024, 09:29
Bosniak10 je napisao/la:
23 maj 2024, 09:08

Nije losa formacija pogotovo ne za velike utakmice ali kada igramo protiv slabijih ekipa mnogo gubis kad igras sa 5 defanzivaca + 2 zadnja vezna. Ne pravimo dovoljno sansi pogotovo ne protiv Zvijezde i Posusja sad i sto je najgore povlacis se kad das gol ko da igramo protiv Reala. Daj 4-3-3 kad igramo protiv slabijih i da je samo pitanje koliko cemo im golova dati.

slika


Šta gubiš ? Kako gubiš ?

Evo heat mapa protiv Posušja. Dakle, u završnu trećinu ulaze najmanje 1 bočni 2 špica i 1/2 vezna, plus što imaš i drugog bočnog koji je oko 16m, a i taj zadnji vezni oko 30m. Dakle najmanje 4-5 igrača. Sasvim dovoljno. Eto u 433, tad bi nazad ostajali sa dva štopera, tada bi nazad bio propuh i na kontre bi te uvijek mogao uzet (upravo tako nas je Sloga Doboj i uzela).

Pa u 352, protiv "slabijih", uspio si zabit 4 GOŠKu, Tuzli 5. Ne možeš i u svakoj utakmici puniti mrežu, kad smo osvajali duple krune i prvaci nisi imao takve rezultate, 2-3 gola i kapak. I opet zabio si 3 Zrinjskom na gostovanju, 3 Veležu i to su jače utakmice. Čak šta više Zrinjski kući nije primio gola više, još su mu samo Sloga Doboj i Borac i GOŠK uspjeli zabiti i to kad je Zrinjski bio gost.

Nama je problem kontinuitet. Kada ekipa bude imala kontinuitet kao Zrinjski, možeš očekivati rezultat, nizove pobjede, briljantne igre, titule. Eto neka se i trener promjeni, a vidimo da uopšte nije do njega, ali neka od 20 igrača ostane 15 i možeš očekivati nešto.
Nije problem navala, ne kazem da ti ljudi stoje u mjestu tj. defanzivi mi imamo dovoljno igraca u napadu i fino vrsimo presing. Međutim ti defanzivci ti ne mogu praviti napade, 100 puta u utakmici Soldo/Celik ili bilo koji stoper mogu samo ponijeti loptu do centra i ne znat sta ce sa njom. Na kraju krajeva to nije njihov posao i mi tu u startu gubimo jer nemamo dovoljno kreativnih igraca. Jos imas Julardziju i Mustafica koji prema naprijed ne mogu puno napravit i bukvalno nemamo pravu 10ku koja bi unistavala ekipe sa zavrsnim pasovima po meni je Avram to dobro radio.
Pa gore pišeš kako treba u 433 i da je pitanje samo koliko ćeš golova zabit'. Indirektno to govori da je 352 bunkeraška formacija. Pa sad pišeš nije problem navala. :hmmmmm:

A onda kako nemamo dovoljno kretivnih igrača, a vratiš se i pogledaš kako smo zabili bruku nekih golova, a nemamo kreativaca. Pa onda treba skinuti kapu i treneru i čitavoj ekipi kako su toliko golova zabili bez kreativca.

Spetljao si se malo. Gledaj, kad je Avramovski bio tu i kad je radio to što desetka radi, (ne kažem da si ti, ali 97% foruma i navijača) je tjeralo Avramovskog, govrilo ne treba, usporava igru, pelja, nema koristi od njega. Isto tako je bilo ranije sa nekim igračima sličnog profila (desetke). Isto tako je i sada sa igračima koji su najbliže tome (Penaranda i Hasić), peljaju, usporavaju napad, driblaju sami sebe, nema koristi od njih. Pa kad nema takvih, eh onda je trener kriv jer nema desetku, jer nema kreativca, problem je u igri nema kreativca itd. Trebate sjest sami sa sobom i raskrstiti šta je šta, šta treba, a šta ne.

Pogledamo u moderni fudbal i vidimo da gotovo niti jedna ekipa nema klasičnu desetku, kreativci su osmice, negdje šestice, u nekim ekipama se igra po boku, pa krila na dribling stvaraju. Jedino se u BiH traži desetka, ali opet nemoj da ona usporava napad, da ovo, da ono...

Što se tiče Mustafića i Julardžije, ako oni ne mogu prema naprijed nešto puno napraviti, onda slabo koji vezni u ligi išta može napraviti. Mustafić 4 gola, 1 asistencija, 1 ključni pas po utakmici, 2 šuta po utakmici. Julardžija 1 gol, 3 asistencije, 0,5 ključih pasova po utakmici, obojica relativno visok procenat uspješnih pasova. Da, fali još tu malo, ali recimo Julardžija je dosta vremena provodio dosta daleko od zadnje trećine, pa nije mogao ni bildat tu rubriku golovi asistencije, sjetimo se i par puta da je dobrom loptom izbacio saigrače u prazan prostor, ali oni ne iskoriste situacije 1v1 (Kyeremeh par puta). Recimo Krdžalić je trebao biti taj veznjak koji bi dosta više doprinosio golovima i asistencijama, davao na kreaciji u zadnjoj trećini, no nesreća i ozljedi se.

Nama je jedini problem kontinuitet. Dozvoli Rožmanu kontinuitet bit će sve bolje i bolje. Igračima pogotovo, ne možeš svaki prelazni mjenjat 7-8 igrača kao što se radilo do januara. Sada ima okosnica, pojačat se. Napraviti roster od nekih 23-24 igrača, gdje ćeš moći sve igrati i 433 i 4231 i 352, i ne mislim pozicijski, već profile igrača da imaš takve da možeš igrati sve.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

Avatar
AVNOJ
Postovi: 2064
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AVNOJ » 23 maj 2024, 10:16

MortemHz je napisao/la:
22 maj 2024, 15:09
kenoHZ je napisao/la:
22 maj 2024, 14:29
MortemHz je napisao/la:
22 maj 2024, 13:42


On je postao trener sa otprilike 30 godina, šta očekuješ u tim godinama? Nije njemu sad 55 ili čak 60 pa da gledamo to na taj način.
Ima 2 trofeja u uređenijim i jačim ligama od naše, posebno se to na odnosi na Hrvatsku. Slovenija je malo iznad.
Sa 40 godina je vodio dosta solidne klubove i već ima 350 utakmica, ne znam da postoji takav trener u Europi. Ako i ima onda je to jako rijetka pojava.
Niko nije savršen pa tako ni on ali ovdje je on jednostavno najmanji problem. Ako ne možemo pronaći trofejnog trenera sa više iskustva ja njega ne bi ni dirao, mislim da je dobar trener, pogotovo za naše uslove.
Kad bi sredili malo savez vidio bi kakve bi nizove pravili, ovako je glupo i ocjenjivati kad se od početka znalo ko osvaja i slično.
Ako se ne sredi savez onda uperi prstom i dovedi koga god hoćeš i opet nećeš osvojiti titulu.
Radi izbora u savezu i glasova Bošnjaka mislim da Vico i kompanija neće smjeti ponoviti ovakvu sezonu koja je bila najgora i najneregularnija u historiji ove države. Ako poklopimo komisije sa našim predstavnicima koji će raditi u interesu FK Sarajevo onda bi i imali neke šanse, sve drugo nije izvodivo.
Šta si ovo napisao dragi Morto? Ne znam kako Real nije uzeo Rožmana, frajer endemska vrsta trenera u Europi. Druže nisu krivi ni vico ni savez što nismo odigrali niti jednu kvalitetnu utakmicu protiv jačeg protivnika, nego trener. Ako je kredit po kojem cijenimo trenera derbi sa željom onda bi se trebali koncentrisati samo na tu utakmicu. Sve ostalo je bilo za *urac.
Slažem se sa tobom da je ova sezona bila najgora i najneregularnija u historiji PLBIH u vidu štimanja borcu, ali što se tiče igračkog kadra, taktike i svega što nam se prezentovalo na terenu, tu odgovornost snosi Rožman. Nije vico selektirao igrače, tjerao, dovodio, pričao nekakve priče i slično, nego trener. Mi smo na nešto ličili prvih par kola nakon preuzimanja ekipe i to je to. Sve ostalo je bila patnja i toga smo svi svjesni, zašto se sad opravdava ovaj trener a svakom drugom od rata pa do sada se je*ala majka za sve i za šta su krivi i za šta nisu, ja ne znam. Ali da sam za promjene, jesam jer Ibričić i Rožman nisu ništa pokazali osim lijepog izražavanja (Rožman) i mislim da nisu pravi ljudi za naš klub, pogotovo željovac baš iz glavnog razloga što je željovac.
Nemoj spinovati već nađi neki kontraargument a ne ''ne znam kako ga Real nije uzeo'' radi ove činjenice koju sam napisao. Očito nisi shvatio da to nikakve veze nema sa jačinom kluba jer to može imati trener i u San Marinu, naveo sam to kao zanimljivu činjenicu.
Jesu, krivi su skoro za sve samo što ti to ne možeš ili nećeš da razumiješ. Šta i da smo pobijedili Željezničar 0:15, šta bi se promijenilo?
Kažeš da nismo odigrali niti jednu kvalitetnu utakmicu protiv jačeg protivnika, šta je onda bilo ono u Banjaluci kada smo vodili 0:1 dok Musa nije odlučio da nas ponovo pokrade i dozvoli njima da daju gol iz ofsajda, imaš još takvih primjera i ako si gledao utakmice sigurno ćeš se sjetiti.
Vodimo u Širokom 0:1 i onda Šahinović pokloni loptu protivničkom igraču i tako nam zabiju gol 15 minuta prije kraja, Hasić i ostali fule 25 zicera i onda Rožman kriv. Bilo je lošijih utakmica ali moraš razumjeti da svaka liga i svaki klub prođe to i da je skoro nemoguće odigrati sve perfektno.
Taj Real kojeg spominješ uz toliku razliku u platama i svim uslovima u odnosu na sve ostale je imao 8 slabijih utakmica ligi, što onda ne bi mogao Rožman imati lupam 5 a budžet nam je drugi najveći dok su iz vrha svi tu negdje. M. City je sa budžetom od 424234 milijardi imao 10 slabijih utakmica, otprilike svaka četvrta. Ne moramo tako daleko, imaš klub u susjedstvu koji je apsolutni vladar lige 20 godine pa opet odigra 10 slabijih utakmica u ovoj sezoni, govorim o Dinamu. Jesi li svjestan koliko smo puta pokradeni, na stranu što se Borac ovako gura? Da imaš 30 pobjeda ti je ne bi mogao uzeti, barem ne ove godine. Zato i uporno pišem da moramo srediti savez i komisije u istom, bez toga nećeš ništa uzeti. Iz kola u kolo gledamo ofsajde, penale, crvene, faulove u omjeru 35:5 i kaže Rožman kriv jer nismo uzeli titulu.
Rožman je nebitan, niko je ne bi mogao uzeti dok je ovakvo stanje.
Zamijeni trenera i nakon 5 kola će pojedinci plakati za njim, sve već viđeno.
Vico i ostali su čak i kumovali tome da su pred početak prvenstva odlučili da smanje broj stranaca na 3 te direktno utjecali na tvoj kadar.
Od prvog dana govorim da nećemo uzeti titulu bez obzira na naše igre. U narodnoj skupštini RS-a: ''Obećavam da će Borac biti prvak'', u svakom kolu poklope sve da slučajno ne bi nešto nepredviđeno bilo. Sloga nakon omjera od 9-0-0 kući izvede juniore protiv njih i prime peticu i tako dalje.
Ibričić ne zaslužuje da bude dio kluba isto tako od prvog dana, ne što je nekompetentan već zato što je ljakse koji se ne zna izražavati i prije svega zato što je željovac koji je na zidu na Grbavici. Mirvić je njih uzeo u paketu, nemam neki komentar na to.
Sve je smišljeno i sprovedeno od samog početka pa do kraja, sve sam isto pisao kad je počela sezona.
Trebamo biti realniji i ne treba vjerovati svakom naslovu iz medija. Percepcija javnosti je takva da smo mi multimilijarderi dok Željezničar prosi i herojski opstaje protiv sistema, režima i partija. Isto tako dugo pišem da mi jednostavno ne ulažemo koliko javnost misli i da je Željezničar među klubovima koji izdvajaju najviše na plate kao i da im je budžet u top 4. Šta je na kraju bilo sa izvještajima? Sve se manje-više potvrdilo kako sam i pisao dugo vremena.
Kod naše raje je priča kad Željezničar odigra lošije 3 utakmice kako njihovi igrači igraju za 1000 KM a kad mi odigramo 3 utakmice lošije kako ljudi peru novac preko nas iako 99% populacije ne zna kako se to radi.
Da ponovim, nije Rožman savršen ali za naše uslove je itekako dobar trener. Evo prošle sedmice momak piše na ovoj temi kako bi on zamijenio Rožmana sa Vahom. Je li kontaš što kažem da pojedina braća po boji jednostavno nije svjesna stvari i realnosti. Vahi plata 2 miliona maraka, vodio države i sa njima izborio 3 ili 4 svjetska prvenstva a mi uzimali trenere iz Makedonije koja je lošija liga od naše i Veleža. O tome pišem. Meni je najdraži bosanski trener Vladimir Petković + je iz Sarajeva a što je i najbitnije on je pitar ali ne bi nikad ni mislio o tome da bi nas on mogao preuzeti. Nerealno je i moralo bi se poklopiti 1000 stvari da nas neko takav preuzme, nažalost ali tako je.
Treba biti pošten i reći kako Mirvić ne zna voditi klub, neke odluke su totalno van pameti.
Niko ovde od nas ne spori te činjenice oko saveza, sudija, politike to se znalo i niti jedan navijač nije očekivao da se trener bori protiv toga ali je pomalo licemjerno od nas govoriti da je ovoliki zaostatak za prvim uzrokovan gore nabrojanim. Tražili smo i očekivali ekipu koja neće umirati na terenu nakon 30 minuta i koja neće zadržavati vrijeme na Koševu da bi ostvario pozitivan rezultat. Naša igra je u konstantom padu naročito nakon zimske pauze a većinom je uzrokovana direktim odlukama trenera i mi o tome trebamo raspravljati. Za svaku odluku manje/više je dobio barem prešutno odobrenje jer je govorio da je to potrebno za napredak ali nam se dešava suprotno, nivo igre koji smo imali u septembru 2023 je bio dobar a on nam je tvrdio da može biti još bolji i da ide u tom smijeru, međutim sad smo došli u situaciju da nam je taj nivo koji smo imali samo pusti san. Riješavanje problema tjeranjem suspenzijom i sl.samo je dokaz da se ne zna suočiti sa istim. Sam je govorio da je nemoguće u ekipi imati 30+ igrača a sad smo se doveli da ni klupu ne možemo popunit. Svojim odlukama je pokazao da su mu lični intersi ispred klubskih i to ne bi bio problem da se iste poklapaju ali su suprotne ne samo od onog što mi navijači želimo nego i od onog što je govorio.
Mi trebamo biti toliko moralni i priznati sebi da je ovo još jedna protraćena sezona u koji nije ostvaren niti jedan cilj (bar do sada) i to večinom uzrokovana odlukama trenera i sd. Okretati priču da je kriv Mirvić je baš licemjerno jer je 99% navijača sa oduševljenjem prihvatilo taj dvojac na čelu sportskog segmenta, krivica Mirvićeva je u tom što im je dao toliku slobodu u selekciji igrača a da za to nisu imali baš nikakav osnov i za to sad plačaju cijenu jer njihova smjena je preskupa čak i skuplja od nekog instant uspjeha koji bi doživjeli sa nekim drugim.
Isto tako mi trebamo biti svjesni da nam je alternativa Rozmanu Uščuplić, Huritć i slični ako i oni.
Čovjek nije slobodan dok sve ne izgubi.

Avatar
Bosniak10
Postovi: 1100
Pridružen/a: 21 maj 2023, 15:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Bosniak10 » 23 maj 2024, 10:31

NisamInSajder je napisao/la:
23 maj 2024, 10:12
Bosniak10 je napisao/la:
23 maj 2024, 09:44
NisamInSajder je napisao/la:
23 maj 2024, 09:29



slika


Šta gubiš ? Kako gubiš ?

Evo heat mapa protiv Posušja. Dakle, u završnu trećinu ulaze najmanje 1 bočni 2 špica i 1/2 vezna, plus što imaš i drugog bočnog koji je oko 16m, a i taj zadnji vezni oko 30m. Dakle najmanje 4-5 igrača. Sasvim dovoljno. Eto u 433, tad bi nazad ostajali sa dva štopera, tada bi nazad bio propuh i na kontre bi te uvijek mogao uzet (upravo tako nas je Sloga Doboj i uzela).

Pa u 352, protiv "slabijih", uspio si zabit 4 GOŠKu, Tuzli 5. Ne možeš i u svakoj utakmici puniti mrežu, kad smo osvajali duple krune i prvaci nisi imao takve rezultate, 2-3 gola i kapak. I opet zabio si 3 Zrinjskom na gostovanju, 3 Veležu i to su jače utakmice. Čak šta više Zrinjski kući nije primio gola više, još su mu samo Sloga Doboj i Borac i GOŠK uspjeli zabiti i to kad je Zrinjski bio gost.

Nama je problem kontinuitet. Kada ekipa bude imala kontinuitet kao Zrinjski, možeš očekivati rezultat, nizove pobjede, briljantne igre, titule. Eto neka se i trener promjeni, a vidimo da uopšte nije do njega, ali neka od 20 igrača ostane 15 i možeš očekivati nešto.
Nije problem navala, ne kazem da ti ljudi stoje u mjestu tj. defanzivi mi imamo dovoljno igraca u napadu i fino vrsimo presing. Međutim ti defanzivci ti ne mogu praviti napade, 100 puta u utakmici Soldo/Celik ili bilo koji stoper mogu samo ponijeti loptu do centra i ne znat sta ce sa njom. Na kraju krajeva to nije njihov posao i mi tu u startu gubimo jer nemamo dovoljno kreativnih igraca. Jos imas Julardziju i Mustafica koji prema naprijed ne mogu puno napravit i bukvalno nemamo pravu 10ku koja bi unistavala ekipe sa zavrsnim pasovima po meni je Avram to dobro radio.
Pa gore pišeš kako treba u 433 i da je pitanje samo koliko ćeš golova zabit'. Indirektno to govori da je 352 bunkeraška formacija. Pa sad pišeš nije problem navala. :hmmmmm:

A onda kako nemamo dovoljno kretivnih igrača, a vratiš se i pogledaš kako smo zabili bruku nekih golova, a nemamo kreativaca. Pa onda treba skinuti kapu i treneru i čitavoj ekipi kako su toliko golova zabili bez kreativca.

Spetljao si se malo. Gledaj, kad je Avramovski bio tu i kad je radio to što desetka radi, (ne kažem da si ti, ali 97% foruma i navijača) je tjeralo Avramovskog, govrilo ne treba, usporava igru, pelja, nema koristi od njega. Isto tako je bilo ranije sa nekim igračima sličnog profila (desetke). Isto tako je i sada sa igračima koji su najbliže tome (Penaranda i Hasić), peljaju, usporavaju napad, driblaju sami sebe, nema koristi od njih. Pa kad nema takvih, eh onda je trener kriv jer nema desetku, jer nema kreativca, problem je u igri nema kreativca itd. Trebate sjest sami sa sobom i raskrstiti šta je šta, šta treba, a šta ne.

Pogledamo u moderni fudbal i vidimo da gotovo niti jedna ekipa nema klasičnu desetku, kreativci su osmice, negdje šestice, u nekim ekipama se igra po boku, pa krila na dribling stvaraju. Jedino se u BiH traži desetka, ali opet nemoj da ona usporava napad, da ovo, da ono...

Što se tiče Mustafića i Julardžije, ako oni ne mogu prema naprijed nešto puno napraviti, onda slabo koji vezni u ligi išta može napraviti. Mustafić 4 gola, 1 asistencija, 1 ključni pas po utakmici, 2 šuta po utakmici. Julardžija 1 gol, 3 asistencije, 0,5 ključih pasova po utakmici, obojica relativno visok procenat uspješnih pasova. Da, fali još tu malo, ali recimo Julardžija je dosta vremena provodio dosta daleko od zadnje trećine, pa nije mogao ni bildat tu rubriku golovi asistencije, sjetimo se i par puta da je dobrom loptom izbacio saigrače u prazan prostor, ali oni ne iskoriste situacije 1v1 (Kyeremeh par puta). Recimo Krdžalić je trebao biti taj veznjak koji bi dosta više doprinosio golovima i asistencijama, davao na kreaciji u zadnjoj trećini, no nesreća i ozljedi se.

Nama je jedini problem kontinuitet. Dozvoli Rožmanu kontinuitet bit će sve bolje i bolje. Igračima pogotovo, ne možeš svaki prelazni mjenjat 7-8 igrača kao što se radilo do januara. Sada ima okosnica, pojačat se. Napraviti roster od nekih 23-24 igrača, gdje ćeš moći sve igrati i 433 i 4231 i 352, i ne mislim pozicijski, već profile igrača da imaš takve da možeš igrati sve.
Nek bude kako ti kazes. Sto se tice kontinuiteta svasta ce se na ljeto desiti. Vjerujem da idu Renan, Buljubasic, Julardzija, Hasić eventualno Mustafic. Ne uliva mi nadu i sto Kyeremeh ne igra sto mozda znaci da ce i on ici. Pritom nam fali stoper, lijevi bek, eventualno 10ka? Znaci moramo dovest minimalno 7 igraca ako se sve ovo desi. Bez obzira na to Rozman dobro poznaje ligu sada i nema izgovora da ne budemo u igri za titulu. A to ce i znaciti da ce igra biti bolja i nadamo se da cemo igrati jos ofanzivnije i da cemo gledat pravi gegenpress.
Zadnja izmjena: Bosniak10, dana/u 23 maj 2024, 16:11, ukupno mijenjano 1 put.
€2.000.000

Avatar
feniksptica
Postovi: 15685
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la feniksptica » 23 maj 2024, 10:42

tabba77 je napisao/la:
22 maj 2024, 23:05
luckystrike je napisao/la:
22 maj 2024, 22:53
Vidjelo se još 2018. da će Atalanta daleko dogurati
Dogurali bi malo sutra da su tjerali trenere kao mi… :mrgreen:
Bgmi Gasperini radi mira u kuci otjera i najvecu zvijezdu kluba pa niko a nije rekao.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: avalkaB, Dave, perodeformero i 21 gost.