Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
Tekashi
Postovi: 16216
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Tekashi » 25 maj 2024, 00:24


Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54794
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la MortemHz » 25 maj 2024, 00:28

Virtu4l je napisao/la:
24 maj 2024, 23:42
NoDi80 je napisao/la:
24 maj 2024, 18:42
To da ali genocid je presudjen davno
Gdje je taj razum bio do sad
Sad na jednom iz vedra neba kuhaju opet
Hvala im ali ne vjerujem da je iskreno bilo
Za sve smo krivi mi i isključivo mi.

Da je ova inicijativa pokrenuta prije 20-25 godina, imali bi 150 glasova ZA, a ovako smo se nekako provukli. SDA ološ je radio apsolutno sve osim onoga što je bilo u interesu naroda.

Ova rezolucija je napisana u BiH, inicirana u BiH, a Amerikanci su nam našli državu koja će je predložiti, to je bila Njemačka. Njemačkoj je ovo bilo itekako potrebno zbog fijaska koji doživljavaju posljednjih godina, prvo zbog Ukrajine a onda zbog Izraela. Ruanda je tu samo dekoracija, kao država koja je prošla katastrofu kao i mi.

Naravno, ponovo su Amerikanci odradili najteži dio posla jer su obezbijedili/izlobirali ovakav sistem glasanja gdje je ishod bio unaprijed poznat. Dobar dio država je bio suzdržan jer su znali da će inicijativa proći.

Najzaslužniji sa naše strane su Dino Konaković i njegovo MVP, Bećirović, kao i Zlatko Lagumdžija od kojeg je po prvi put ova država imala neku korist.

Nažalost, ništa od toga oni neće valorizovati i politički iskoristiti, bez obzira što su u ove nepune dvije godine uradili više nego zeleni kriminalci za 30 godina.

Već se ozbiljno šuška da ćemo preko treće države pokušati pokrenuti reviziju tužbe protiv Srbije i ispraviti veleizdaju Bakira Izetbegovića i SDA.
Trenutno su razgovori u početnoj fazi, čeka se mišljenje međunarodnih pravnih eksperata i svakako svih ostalih koji su spremni pomoći na ovaj ili onaj način. Pričali smo već sa par država, Njemačka i Ujedinjeno Kraljevstvo su spremni pomoći kada se stvore svi uslovi za to jer sada ne znamo na čemu smo, nažalost.
Ovo ne znam ali mogu pretpostaviti da će trebati određeno vrijeme da se sve ovo finalizira i ne treba očekivati neka čuda za par mjeseci.
Trebat će resursa i dosta strpljenja da se ispravi historijska greška izdajnika.
Ratna odšteta nije realna priča, to je skoro nemoguće za izvesti.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Virtu4l
Postovi: 62022
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Virtu4l » 25 maj 2024, 01:00

MortemHz je napisao/la:
25 maj 2024, 00:28
Trenutno su razgovori u početnoj fazi, čeka se mišljenje međunarodnih pravnih eksperata i svakako svih ostalih koji su spremni pomoći na ovaj ili onaj način. Pričali smo već sa par država, Njemačka i Ujedinjeno Kraljevstvo su spremni pomoći kada se stvore svi uslovi za to jer sada ne znamo na čemu smo, nažalost.
Mislim da je najvažnije to da smo se napokon pomjerili sa mrtve tačke, da se nešto počelo dešavati. Nemamo mi tu šta izgubiti a mnogo toga možemo dobiti.

Ne polažem mnogo nade u evropske države, osim Velike Britanije i smatram da je uz njih Amerika i dalje jedini pravi partner i prijatelj.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Tekashi
Postovi: 16216
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Tekashi » 25 maj 2024, 01:28

Gdje je Baby Lazanja euforija?

Ja i dalje slusam Grcku, Svicarsku i Srbijansku stvar.



<3

Avatar
PikachuSA
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 sep 2023, 00:39
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la PikachuSA » 25 maj 2024, 01:38

Tekashi je napisao/la:
25 maj 2024, 01:28
Gdje je Baby Lazanja euforija?

Ja i dalje slusam Grcku, Svicarsku i Srbijansku stvar.
Vrte Baby Lasagnu na Bosninim tekmama, još uvijek nije splasnula euforija. :mrgreen:
Pomalo baca na Rammstein (konkretno na pjesmu Du riechst so gut, neko je već pisao o tome na forumu), vjerovatno se zato i meni svidjela.

Btw, pjesma Return of the Mac bi bila najprikladnija za reklamu kad se McDonald's vrati na bh. tržište :mrgreen:
Daj gol Saraj'vo, nama više ne treba!
L : ⭐×7
K : ⭐×7
Bit će Bosna opet šampion!
EL : ⭐
L : ⭐×7
K : ⭐×6
𝕸𝖆𝖌𝖎𝖘𝖈𝖍𝖊𝖗 𝕾𝕮𝕽, 𝖉𝖚 𝖇𝖎𝖘𝖙 𝖆𝖑𝖑𝖊𝖘 𝖚𝖓𝖉 𝖓𝖔𝖈𝖍 𝖛𝖎𝖊𝖑 𝖒𝖊𝖍𝖗!
L : ⭐×32++
K : ⭐x14++

𝑨𝒄𝒕𝒂 𝒏𝒐𝒏 𝒗𝒆𝒓𝒃𝒂

Eldar Ćivić = Harry Maguire's brother from another mother

huupmil
Postovi: 520
Pridružen/a: 25 jun 2018, 21:15
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la huupmil » 25 maj 2024, 01:39

Virtu4l je napisao/la:
24 maj 2024, 23:42
Za sve smo krivi mi i isključivo mi.

Da je ova inicijativa pokrenuta prije 20-25 godina, imali bi 150 glasova ZA, a ovako smo se nekako provukli. SDA ološ je radio apsolutno sve osim onoga što je bilo u interesu naroda.

Ova rezolucija je napisana u BiH, inicirana u BiH, a Amerikanci su nam našli državu koja će je predložiti, to je bila Njemačka. Njemačkoj je ovo bilo itekako potrebno zbog fijaska koji doživljavaju posljednjih godina, prvo zbog Ukrajine a onda zbog Izraela. Ruanda je tu samo dekoracija, kao država koja je prošla katastrofu kao i mi.

Naravno, ponovo su Amerikanci odradili najteži dio posla jer su obezbijedili/izlobirali ovakav sistem glasanja gdje je ishod bio unaprijed poznat. Dobar dio država je bio suzdržan jer su znali da će inicijativa proći.

Najzaslužniji sa naše strane su Dino Konaković i njegovo MVP, Bećirović, kao i Zlatko Lagumdžija od kojeg je po prvi put ova država imala neku korist.

Nažalost, ništa od toga oni neće valorizovati i politički iskoristiti, bez obzira što su u ove nepune dvije godine uradili više nego zeleni kriminalci za 30 godina.

Već se ozbiljno šuška da ćemo preko treće države pokušati pokrenuti reviziju tužbe protiv Srbije i ispraviti veleizdaju Bakira Izetbegovića i SDA.
Ja ne mogu biti advokat nikome, ali ovdje citam da se vrijednost politicke opcije kod bosnjaka mjeri prema stepenu otvorenog neprijateljstva i odbijanja kooperacije sa Srbijom i srpskim faktorom kao jedinim kriterijumom.
SDA kao drzavotvorna stranka i neupitni nosilac bosnjacke ideje je kriva jer je mozda nasla neki tajni kompromis, u nekom trenutku je mozda kooperirala sa njima, Trojci se dugo zamjeralo da su srboljupci. Ovdje na forumu u jeku izglasanjavanja medju lijevim i progresivnim idejama na forumu je najzvlja mastarija kako organizovati sistem bojkota srpskih proizvoda.

Ono sto je cinjenica je da je ovaj narod puno propatio i da je on na svakoj strani Bosne i Hercegovine, mali neugledan, nerazvijen i u svjetskom kontekstu smjesan, ali i takav ima pravo da artikulise svoje interese u diplomatskom maniru i nacinu.
Citava situacija puno vise ima veze sa Izraelom i Ukrajinom vise nego li sa objektivim interesom sta se desavalo kod nas, zato bih do daljnjeg bio rezervisan sa pohvalama na racun lokalnih politickih cinilaca.
Na jednu stranu zele da prevagnu Amerikanci a ovamo sa druge Kinezi i Rusi, mozda bi bilo dobro da se malo i iskulira i stane na loptu.

Avatar
Tekashi
Postovi: 16216
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Tekashi » 25 maj 2024, 01:39

PikachuSA je napisao/la:
25 maj 2024, 01:38
Tekashi je napisao/la:
25 maj 2024, 01:28
Gdje je Baby Lazanja euforija?

Ja i dalje slusam Grcku, Svicarsku i Srbijansku stvar.
Vrte Baby Lasagnu na Bosninim tekmama, još uvijek nije splasnula euforija. :mrgreen:
Pomalo baca na Rammstein (konkretno na pjesmu Du riechst so gut, neko je već pisao o tome na forumu), vjerovatno se zato i meni svidjela.

Btw, pjesma Return of the Mac bi bila najprikladnija za reklamu kad se McDonald's vrati na bh. tržište :mrgreen:
Bolji Burger King ;) :D

Jos iskopirao Dubiozu. Ono u stali...

Avatar
alemsa
Postovi: 24523
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la alemsa » 25 maj 2024, 01:47

Jeste bolji BK
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Tekashi
Postovi: 16216
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Tekashi » 25 maj 2024, 01:53

alemsa je napisao/la:
25 maj 2024, 01:47
Jeste bolji BK
Naravno.

Avatar
PikachuSA
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 sep 2023, 00:39
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la PikachuSA » 25 maj 2024, 01:53

Generalno nisam ljubitelj tih američkih fast food lanaca, ali preferiram KFC.
Daj gol Saraj'vo, nama više ne treba!
L : ⭐×7
K : ⭐×7
Bit će Bosna opet šampion!
EL : ⭐
L : ⭐×7
K : ⭐×6
𝕸𝖆𝖌𝖎𝖘𝖈𝖍𝖊𝖗 𝕾𝕮𝕽, 𝖉𝖚 𝖇𝖎𝖘𝖙 𝖆𝖑𝖑𝖊𝖘 𝖚𝖓𝖉 𝖓𝖔𝖈𝖍 𝖛𝖎𝖊𝖑 𝖒𝖊𝖍𝖗!
L : ⭐×32++
K : ⭐x14++

𝑨𝒄𝒕𝒂 𝒏𝒐𝒏 𝒗𝒆𝒓𝒃𝒂

Eldar Ćivić = Harry Maguire's brother from another mother

Avatar
Tekashi
Postovi: 16216
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Tekashi » 25 maj 2024, 01:58


Avatar
harden
Postovi: 23900
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la harden » 25 maj 2024, 01:59

PikachuSA je napisao/la:
25 maj 2024, 01:53
Generalno nisam ljubitelj tih američkih fast food lanaca, ali preferiram KFC.
KFC kod nas je teski krs, bio sam 3 puta nijednom mi nije dosla hrana kao u 10 drugih KFCova gdje sam jeo u drugim drzavama.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
PikachuSA
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 sep 2023, 00:39
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la PikachuSA » 25 maj 2024, 02:40

harden je napisao/la:
25 maj 2024, 01:59
PikachuSA je napisao/la:
25 maj 2024, 01:53
Generalno nisam ljubitelj tih američkih fast food lanaca, ali preferiram KFC.
KFC kod nas je teski krs, bio sam 3 puta nijednom mi nije dosla hrana kao u 10 drugih KFCova gdje sam jeo u drugim drzavama.
Ja sam jeo u Zagrebu, Istanbulu, Beču i kod nas. U početku su ovdje fkt bili krš, međutim ne mogu reći da nisu napredovali. Nisam ni ja mnogo puta bio u našem KFC-ju (3-4 puta), ali su bili bolji kako je vrijeme odmicalo. Naravno, još uvijek imaju prostora za napredak.
Daj gol Saraj'vo, nama više ne treba!
L : ⭐×7
K : ⭐×7
Bit će Bosna opet šampion!
EL : ⭐
L : ⭐×7
K : ⭐×6
𝕸𝖆𝖌𝖎𝖘𝖈𝖍𝖊𝖗 𝕾𝕮𝕽, 𝖉𝖚 𝖇𝖎𝖘𝖙 𝖆𝖑𝖑𝖊𝖘 𝖚𝖓𝖉 𝖓𝖔𝖈𝖍 𝖛𝖎𝖊𝖑 𝖒𝖊𝖍𝖗!
L : ⭐×32++
K : ⭐x14++

𝑨𝒄𝒕𝒂 𝒏𝒐𝒏 𝒗𝒆𝒓𝒃𝒂

Eldar Ćivić = Harry Maguire's brother from another mother

Avatar
Tekashi
Postovi: 16216
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Tekashi » 25 maj 2024, 04:14



<3

Avatar
donDondon
Postovi: 3721
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la donDondon » 25 maj 2024, 05:51

armando je napisao/la:
25 maj 2024, 00:05
donDondon je napisao/la:
24 maj 2024, 23:59
Evo javio se i sportski, ekonomski i geopoliticki strucnjak
Sada i strucnjak za vanjsku politiku
Dakako da je stručnjak i da se ima šta pametno čuti.
Ili bi da ti ovi primiti junaci puštaju mjuzu sa yubitubija :mrgreen:
Još se sam i pronadje hahahah
A niko da postavi teodoru nego sve neki bon jovi :yawn:
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 18191
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la akisarajevo92 » 25 maj 2024, 06:00

PikachuSA je napisao/la:
25 maj 2024, 02:40
harden je napisao/la:
25 maj 2024, 01:59
PikachuSA je napisao/la:
25 maj 2024, 01:53
Generalno nisam ljubitelj tih američkih fast food lanaca, ali preferiram KFC.
KFC kod nas je teski krs, bio sam 3 puta nijednom mi nije dosla hrana kao u 10 drugih KFCova gdje sam jeo u drugim drzavama.
Ja sam jeo u Zagrebu, Istanbulu, Beču i kod nas. U početku su ovdje fkt bili krš, međutim ne mogu reći da nisu napredovali. Nisam ni ja mnogo puta bio u našem KFC-ju (3-4 puta), ali su bili bolji kako je vrijeme odmicalo. Naravno, još uvijek imaju prostora za napredak.
uskoro otvaraju i na El Ilidzi, tako da ce pokrivati sve dijelove grada

a koliko sam cuo uskoro i Burger king drive thru na Stupu kod benzinske pumpe BM


MortemHz je napisao/la:
25 maj 2024, 00:28
Virtu4l je napisao/la:
24 maj 2024, 23:42
NoDi80 je napisao/la:
24 maj 2024, 18:42
To da ali genocid je presudjen davno
Gdje je taj razum bio do sad
Sad na jednom iz vedra neba kuhaju opet
Hvala im ali ne vjerujem da je iskreno bilo
Za sve smo krivi mi i isključivo mi.

Da je ova inicijativa pokrenuta prije 20-25 godina, imali bi 150 glasova ZA, a ovako smo se nekako provukli. SDA ološ je radio apsolutno sve osim onoga što je bilo u interesu naroda.

Ova rezolucija je napisana u BiH, inicirana u BiH, a Amerikanci su nam našli državu koja će je predložiti, to je bila Njemačka. Njemačkoj je ovo bilo itekako potrebno zbog fijaska koji doživljavaju posljednjih godina, prvo zbog Ukrajine a onda zbog Izraela. Ruanda je tu samo dekoracija, kao država koja je prošla katastrofu kao i mi.

Naravno, ponovo su Amerikanci odradili najteži dio posla jer su obezbijedili/izlobirali ovakav sistem glasanja gdje je ishod bio unaprijed poznat. Dobar dio država je bio suzdržan jer su znali da će inicijativa proći.

Najzaslužniji sa naše strane su Dino Konaković i njegovo MVP, Bećirović, kao i Zlatko Lagumdžija od kojeg je po prvi put ova država imala neku korist.

Nažalost, ništa od toga oni neće valorizovati i politički iskoristiti, bez obzira što su u ove nepune dvije godine uradili više nego zeleni kriminalci za 30 godina.

Već se ozbiljno šuška da ćemo preko treće države pokušati pokrenuti reviziju tužbe protiv Srbije i ispraviti veleizdaju Bakira Izetbegovića i SDA.
Trenutno su razgovori u početnoj fazi, čeka se mišljenje međunarodnih pravnih eksperata i svakako svih ostalih koji su spremni pomoći na ovaj ili onaj način. Pričali smo već sa par država, Njemačka i Ujedinjeno Kraljevstvo su spremni pomoći kada se stvore svi uslovi za to jer sada ne znamo na čemu smo, nažalost.
Ovo ne znam ali mogu pretpostaviti da će trebati određeno vrijeme da se sve ovo finalizira i ne treba očekivati neka čuda za par mjeseci.
Trebat će resursa i dosta strpljenja da se ispravi historijska greška izdajnika.
Ratna odšteta nije realna priča, to je skoro nemoguće za izvesti.
Nema od ratne odstete nista, po pravilima Medjunarodnog suda pravde rok je 10 godina za reviziju a to je isteklo 2017., uz to da bi uopste pokrenuo reviziju trebas nove cinjenice koje nisi imao na proslom sudjenju

ta prica Konakovica kako nece odustati je cisti populizam
Don't believe the hype.

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8200
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la muhamedhulk » 25 maj 2024, 07:50

maac je meni ispred burgera, jeo jednom u bk i odustao. sad samo kfc kad sam u Sa. cekam mac ali cu se nacekati izgleda.. :D
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14415
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 25 maj 2024, 08:12

Postupak intervencije treće strane pred Međunarodnim sudom pravde predviđen članovima 62 i 63 Statuta Suda.

Osnov za postupak postavljen je članom 61. Tu se kaže da se zahtijev za reviziju mora podnijeti u roku 6 mjeseci od otkrića nove činjenice, te kako se ne može podnijeti zahtijev za pomenutu reviziju nakon isteka 10 godina od dana presude.

U zelenim okvirima to znači da, nakon otkrivanja ranije nepoznate činjenice, stranka može podnijeti zahtjev, a postupak revizije mora biti upisan u opću listu kao formalno različit od početnog.

Da se ne upuštamo u detaljniju analizu, drugim riječima od ovog nema ništa.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 25 maj 2024, 08:39, ukupno mijenjano 1 put.
The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing. ✍️

Avatar
Virtu4l
Postovi: 62022
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Virtu4l » 25 maj 2024, 08:37

Ovo bi bilo revolucionarno.
Ovo su mogući novi modeli stambenog zbrinjavanja u Sarajevu, među njima i onaj koji se primjenjuje u Beču
https://www.klix.ba/biznis/privreda/ovo ... /240524113
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Surreal
Postovi: 8024
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Surreal » 25 maj 2024, 11:26



numan u depresiji, neće ni puter da jede nakon ovog
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.