FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa je završila: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
6
9%
2) Jose Mourinho
15
23%
3) Antonio Conte
1
2%
4) Xabi Alonso
18
28%
5) Zinedin Zidane
12
18%
6) Julian Nagelsmann
9
14%
7) Neko drugi?
4
6%
 
Ukupno glasova: 65

Dilah
Postovi: 38
Pridružen/a: 14 maj 2024, 17:55
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Dilah » 26 maj 2024, 20:08

Treba sačekati sa ocjenama za Kompanija… najbitnije je da igra agresivan i napadački fudbal. Ako se čvrsto postavi i ne dozvoli da mu pojedinci rade iza ledja, mislim da bi mogao postati drugi Alonso.

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17847
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 26 maj 2024, 21:14



Odlican potez ako se naposlijetku zavrsi posao.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Lenaa
Postovi: 674
Pridružen/a: 04 jun 2022, 15:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Lenaa » 26 maj 2024, 22:48

Since Hansi Flick left the club in 2021, Bayern have spent €62.5m on coaches - between compensation fees, severance payments and salaries
Ovo je jadniji podatak od onog da je trener Bayerna yebeni Kompany.

Avatar
Bayo
Postovi: 1456
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 26 maj 2024, 23:29

Sad treba vidjeti u tom razdoblju koliko je klub potrošio love na ugovore glavnih igrača...

Avatar
Rosicky
Postovi: 8442
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Rosicky » 27 maj 2024, 01:01

harden je napisao/la:
25 maj 2024, 02:17
Bundesliga je napisao/la:
25 maj 2024, 01:59
Ova dva glupana ne znaju da Schweinsteiger uopste nije trener.
ja usao i citam 5 puta, guglam da vidim koga vodi, nista mi nije jasno :rol:
Ako netko tko nije trener moze voditi BIH moze i vas :D

Avatar
harden
Postovi: 23900
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 27 maj 2024, 01:05

Rosicky je napisao/la:
27 maj 2024, 01:01
harden je napisao/la:
25 maj 2024, 02:17
Bundesliga je napisao/la:
25 maj 2024, 01:59
Ova dva glupana ne znaju da Schweinsteiger uopste nije trener.
ja usao i citam 5 puta, guglam da vidim koga vodi, nista mi nije jasno :rol:
Ako netko tko nije trener moze voditi BIH moze i vas :D
I bez trenera bi mogli izbaciti Arsenal :zviz:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Bundesliga
Postovi: 11686
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 27 maj 2024, 01:06

Na Bayernovoj temi glup i gluplji. Barbarez ima trenersku licencu, trener je. Schweinsteiger nema ni licence, jel kontate padobranci ili vam se treba crtati :?
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Saurman
Postovi: 29585
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 27 maj 2024, 18:51

Sad kad su doveli trenera ide igračka križaljka početi od odbrane Upamecano raus,Davies novi ugovor ili raus.Vezni red Goretzka raus.Krila Gnarby raus.Napad Chupo hvala na svemu.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Zlaja83
Postovi: 418
Pridružen/a: 16 feb 2022, 23:37
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Zlaja83 » 29 maj 2024, 09:43

Danas izgleda dobivamo novog trenera. Zaista ne znam šta da mislim o ovom potezu, ali eto imaju ljudi koji odlučuju, primaju platu i stavljaju svoju karijeru na kocku, pa se samo ostaje nadati da će na kraju sve izaći na dobro.

Po onom što se da pročitati, ispada da se planiraju veliki rezovi u timu, jedan svježi početak, kako onih pored terena tako i onih na terenu. Ja nešto i ne vjerujem previše u takav rasplet, ali evo ljeto je ispred nas pa ćemo saznati.

Od mene će kao i svaki drugi trener koji je došao u Bayern imati podršku, dok se ne pokaže drugačije. Dobrodošao u klub i neka ti je sa srećom.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13492
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Rajaz » 29 maj 2024, 10:17

Ko bi rekao da će u ovoj mjeri biti cijenjeno mišljenje trenera kojem su, kako kažu stručnjaci ovdje, onomad dali otkaz u Minhenu

Rummenige: "Pep Guardiola također nam je pomogao oko Kompanyja i govorio je vrlo dobro za Vincenta kao jako taelntovanog trenera. Pep dobro poznaje Vincenta i njegovo mišljenje je jako cijenjeno ".

:yawn:

Avatar
ledar
Postovi: 3920
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 29 maj 2024, 10:24

@Zlaja83

+1

Avatar
ledar
Postovi: 3920
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 29 maj 2024, 10:43

@Rajaz

Pa poznato je da su Rumeni i Guardiola u vrlo dobrim odnosima.

Moje mišljenje je da se inače previše apologiziraju osobe koje su karizmatične, primjer za to je npr. Uli - ako je on nešto reko onda se to ne propituje nego uzima zdravo za gotovo, kao bjelodana istina. Slično je i sa Guardiolom. To me podsjeća na onu ratnu:
u avionu kažu vojniku bez padobrana: "Skači!"
"Ko je reko?"
"Führer reko!"
Čovjek skoči i pogine.
Pouka priče: nije bitno što će se desiti, bitno je što je führer reko. Ako se slučajno desi ono što je führer reko onda je to potvrda da führer najbolje zna. A ako se ne desi onda jezik za zube, da si ti sposoban onda bi sad ti bio führer. U najboljem slučaju te se diskreditira kao nekompetentnog i bezvrijednog, a inače kao neprijatelja kojeg bi trebalo naučiti pameti.

Elber111
Postovi: 346
Pridružen/a: 11 feb 2023, 12:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Elber111 » 29 maj 2024, 12:42

Ja se nadam da ce ovaj rizik Eberla da uspije i da ce klub zaosta da napravi rezove koji su neophodni klubu vec par sezona.
Flick nije dosao jer s njim bi bilo tesko napraviti neke vece rezove....kako otjerati lupam Goretzku Ganabrya Comana ako Flick kaze da ih zeli ostaviti....a s njima je napravio najvece uspjehe....dodatno s ugovorom na jednu godinu koliko bi s njim potpisali bar tako pisu novinari ....bilo bi tesko dovesti igrace u klub i objasniti im da imaju buducnost u klubu a znas da naredne sezone dolazi novi trener i opet ispocetka.
Ovo je sigurno veliki rizik ali ako uspije onda imamo novi pocetak i klub ce ponovo da igra igru koju svi ocekujemo i zelimo.
Leverkuzen je rizikovao sa Alonsom,Arsenal sa Artetom zasto ne bi i mi...vec par godina klub ide silaznom putanjom i kako sam svatio jedan od razloga ne uzimanja Flicka je zelja da se razbije postojeci kontigent igraca koji godinama vedri i oblaci ovim klubom.
Odlazak ovih preplacenih zvijezda koje vise nwigraju nego igraju je neophodan kao i svjeza krv u klubu.
A uspjeh sa Kompanyem bi donio i prvu pobjedu Eberla i lagano udaljavanje vladajuceg dvojica u klubu i zaista jedne nove ere u klubu.
Ako uspiju prije svega prodati ovih nekoliko igraca i dovedu nove bice lijepo gledati neki novi Bayern kako gradi identitet i nove vodje na terenu.
Leverkuzen ce sigurno da se pojaca i za ocekivati je da isto urade i jos neki klubovi tako da nece biti lako ali strpljenje ce biti kljuc...kvalitet koji imamo u Kejnu,Musiali,DeLihtu,pa rekao bih i Saneu ako ga Kompany uspije razdrmati plus neki novi igraci a spominje se n3koliko super zanimljivih imena zaista bi moglo biti super zanimljivo.
Viliams iz Bilbaa,Gruda iz Mainza,Xabi Simons kojeg bi zaista zelio kao i Olmo mogli bi donijeti mnogo klubu.
Tehnicki i bolji s loptom,igra na posjed i napad ja mislim da nas ceka uzbudljiv period i nadam se uspjesan.
Ostaje da vidimo gdje sve ovo ide vjerujem da ce vrlo brzo poceti da se desava sve jer vremena nema mnogo i prodaje bi trebale prvo da se dese pa onda i potpisi.
Davies izgleda prvi na redu za rjesacanje i krajnje je vrijeme da prelomi i ili ide u Real ili potpise novi ugovor slicno i sa Kimichom.
Ganabry i Coman mislim da ce biti jako tesko prodati obadvojicu sa njohovom historijom povreda i ogromnom platom tesko ce ih biti prodato posebno sto ni jedan ni drugi nemaju neke zelje za odlaskom kao i Goretzka.
Mozda Newcastle,Man.Utd...eventualno Juve ili Milan.
Kako god ja iako ispocetka nisam bio odusevljen mislim da ovo i nije los potez i da sada treba vidjeti sta zeli trener sta ne i ispostovati ga jer i Xabi je u leverkuzenu dobio manje vise sta je zelio da bi mogao da radi sta zna i moze

Bundesliga
Postovi: 11686
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 29 maj 2024, 12:46

ledar je napisao/la:
29 maj 2024, 10:43
Moje mišljenje je da se inače previše apologiziraju osobe koje su karizmatične, primjer za to je npr. Uli - ako je on nešto reko onda se to ne propituje nego uzima zdravo za gotovo, kao bjelodana istina. Slično je i sa Guardiolom. To me podsjeća na onu ratnu:
u avionu kažu vojniku bez padobrana: "Skači!"
"Ko je reko?"
"Führer reko!"
Čovjek skoči i pogine.
Pouka priče: nije bitno što će se desiti, bitno je što je führer reko. Ako se slučajno desi ono što je führer reko onda je to potvrda da führer najbolje zna. A ako se ne desi onda jezik za zube, da si ti sposoban onda bi sad ti bio führer. U najboljem slučaju te se diskreditira kao nekompetentnog i bezvrijednog, a inače kao neprijatelja kojeg bi trebalo naučiti pameti.
Ili da pojednostavimo, pojedini previše botuju ovdje. Podsjećaju me na SDA botove kad brane svoje pulene, bez obzira šta oni uradili ili rekli. Na Bayernovoj temi ih ima nekoliko, odmah mi na pamet padaju muhamedhulk i armando. Likovi baš diskutuju sa visoka, misle da oni imaju bogomdano pravo da nekome određuju šta će pisati i kako će. A ne dao Bog da neko uvrijedi njihove pulene Ulija i Rummeniggea. Odmah skaču za vrat. Nije vam ovo babovina momci, ovo je forum. A njihov način komuniciranja je condescending što bi rekli Englezi.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
harden
Postovi: 23900
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 29 maj 2024, 12:57

Uli je ocigledno postao teret i rusi bilo kakvu potencijalnu organizaciju i strukturu unutar kluba, to ko ne vidi ne znam stvarno. Dzaba ti 15 ljudi koji nesto rade, znali oni ili ne znali, kad na kraju sve mora aminovati glavni baja. 15 ljudi se slozi oko neceg, on kaze NE i to je automatski palo.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
ledar
Postovi: 3920
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 29 maj 2024, 13:10

Pa dobro sad, Uli je bio za Flicka ali je ipak došao Kompa. Kao što je rekao @Zlaja čovjeku treba dat podršku i po mogućnosti kojeg igrača po njegovom izboru, a ne kao Tuchelu.
Normalno je da će Kompa radit greške jer iz grešaka se uči i napreduje, zato bi trebalo imat realne planove i dat mu više vremena da se dokaže (najgore bi bilo da ga otpustite nakon jedne sezone).

Bundesliga
Postovi: 11686
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 29 maj 2024, 13:16

Izvještava se kako je Eberl donio odluku za Kompanya i da ga je odbor podržao-naposlijetku. Vjerujem da je ovo istina, jer previše su kritika dobijali od navijača, pa je bilo ono-ajde nek neko drugi izabere trenera, pa ako se to ispostavi pogrešnim, on će biti kriv i dobiti otkaz a ne mi. Mislim da je to pogrešna odluka, Kompany nije kalibar Bayerna ni blizu, ali eto ne možemo ništa promijeniti. Govori se kako je Flick bio pristao na jednogodišnji ugovor, ali su Eberl i Freund insistirali na Kompanyu, jer kao Flick ne bi otjerao ove glavne pulene. Uglavnom, ova dvojica očigledno imaju sirotinjski pogled na fudbal, radili su u timovima koji su morali kupovati jeftino ili relativno jeftino, pa razvijati. Nedorasli timu kakav je Bayern. Ali, i glavešine ih pritišću da se što više fokusiraju na omladince i njihovo uvođenje u prvi tim. Dakle, kompletan klub se okrenuo ovom razvojnom mentalitetu i načinu rada, što nikada nije išlo uz Bayern i nije način na koji se klub vodio. Idu na pretvaranje kluba u Leipzig 2.0. Što opet potvrđuje da treba promjena uprave prvo, a tek onda sve ostalo.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6278
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Centre forward » 29 maj 2024, 13:21

Kontam ko je sad taj Kompa, ybt.

Kompa(ny) ni sanj'o nije da će ga jednog dana pozvat' Bayern. Kada takvo nešto imaš u CV, uvijek ćeš moć nać' solidan angažman, bez obzira koliko podbacio u velikom klubu.

Nadam se da je šala da su poslušali Pepa vezano za novog trenera. Sve mi u vezi njega ide na splovilo a posebno taj lažni osjećaj "topline" i drugarstva koje šatro gaji ka Bayernu. Bayern mu je uz Real najveći konkurent u Evropi, i to se neće promijenit' i ako napusti Petrol FC.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
sljivo
Postovi: 14428
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 29 maj 2024, 17:09

eto i zvanicno

Avatar
harden
Postovi: 23900
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 29 maj 2024, 17:10

Nek mu je sa srecom.

A mogao bih isti ovaj komentar napisati u decembru vec kad se budemo pozdravljali. :mrgreen:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.