Kakav intelekt covjece. Dodje li ti sta kontrasvih?bagniadiluca je napisao/la: ↑28 avg 2024, 22:04Pa dobro ipak je Borac najveći i najtrofejniji sportski kolektiv u cijeloj BIH, tako da je razumljivo, ne vidim neki problem u tome....holyman je napisao/la: ↑28 avg 2024, 21:58Rekao sam da to pokusavaju ovdje, a ne da citava drzava radi za borac. Kod nas je ipak u pitanju citav savez za borac, te manji dio teritorije BiH.bagniadiluca je napisao/la: ↑28 avg 2024, 21:45
Na jugu marakane ces vidjeti rupe i kad igra Real i Bode...Čitava država radi za Borac, bravo care, prešao si igricu![]()
Premijer liga BiH - aktuelno
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
NEMA NAZAD
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Bilo je svakakvih individua na ovom forumu. Mogli smo pratiti njihova odrastanja i sazrijevanje prema načinu komunikacije, al ovaj meraak je baš godinama poglup bez ikakve tendencije napredovanja.
imamo žicu za jela na žlicu, goveđigulašmajka
- bagniadiluca
- Postovi: 1038
- Pridružen/a: 05 dec 2023, 08:51
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Svi smo mi ista vnagoholyman je napisao/la: ↑28 avg 2024, 22:07Kakav intelekt covjece. Dodje li ti sta kontrasvih?bagniadiluca je napisao/la: ↑28 avg 2024, 22:04Pa dobro ipak je Borac najveći i najtrofejniji sportski kolektiv u cijeloj BIH, tako da je razumljivo, ne vidim neki problem u tome....
LETS GO FIGHTER
- KONTRASVIH
- Postovi: 5684
- Pridružen/a: 07 maj 2016, 22:19
- Lokacija: Zanzibar
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
U medjuvremenu si vjerovatno i proguglao koliko imaju clanova. I naravno da je mjerilo, trenutni broj je preko 120 000bagniadiluca je napisao/la: ↑28 avg 2024, 22:02Članova možda nemaju ali posjetu imaju....Uglavnom nije to poenta priče, on kaže da je Hajduk u vrhu evrope, ja sam mu samo dokazao da nije u samo njemačkoj u vrhu a kamoli ostatku kontinenta...btw, člansku Hajduka možeš kupiti na svakom kiosku na šetalištu od Dubrovnika pa do Zadra i to nije nikakvo mjerilo!KONTRASVIH je napisao/la: ↑28 avg 2024, 21:57Nego, jel ti stvarno mislis da svi timovi iz Njemacke prve i druge lige imaju vise clanova od Hajduka?bagniadiluca je napisao/la: ↑28 avg 2024, 21:41
Niko osim onog gorštaka Virtua ne piše budalaštine....frajer lupa i ne prestaje![]()
HEROJI SU IZ ULICE A NE IZ NEREALNOG FILMA
- bagniadiluca
- Postovi: 1038
- Pridružen/a: 05 dec 2023, 08:51
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Pa samo u Mostaru imaju 3500KONTRASVIH je napisao/la: ↑28 avg 2024, 22:10U medjuvremenu si vjerovatno i proguglao koliko imaju clanova. I naravno da je mjerilo, trenutni broj je preko 120 000bagniadiluca je napisao/la: ↑28 avg 2024, 22:02Članova možda nemaju ali posjetu imaju....Uglavnom nije to poenta priče, on kaže da je Hajduk u vrhu evrope, ja sam mu samo dokazao da nije u samo njemačkoj u vrhu a kamoli ostatku kontinenta...btw, člansku Hajduka možeš kupiti na svakom kiosku na šetalištu od Dubrovnika pa do Zadra i to nije nikakvo mjerilo!KONTRASVIH je napisao/la: ↑28 avg 2024, 21:57
Nego, jel ti stvarno mislis da svi timovi iz Njemacke prve i druge lige imaju vise clanova od Hajduka?![]()
![]()

LETS GO FIGHTER
- KONTRASVIH
- Postovi: 5684
- Pridružen/a: 07 maj 2016, 22:19
- Lokacija: Zanzibar
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Koliko Velez i Zrinjski imaju clanova? 
HEROJI SU IZ ULICE A NE IZ NEREALNOG FILMA
- QUARTERBACK
- Postovi: 12666
- Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
- Lokacija: Behind the offensive line
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Pa sta je problem, ovi nasi hercegovci su poznati po svom dvojnom drzavljanstvu pardon clanstvu 
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Slažem se stobom ovo za navijanje Torcide, a razlog je jednostavan. Mala je to navijačka grupa, ako se striktno gleda navijačka organizovana grupa. Preko 80% nisu navijači nego gledaoci koji prate Hajduk. Ono fan, uzme člansku i poneki dres, nekad ode rekreativno pogledati tekmu i to je to.Meraak1921 je napisao/la: ↑28 avg 2024, 16:05Virtu4l je napisao/la: ↑28 avg 2024, 12:50Ne poredim sa Hajdukom, to si umislio. Hajduk je nivo iznad svakog kluba u regionu i sami vrh Evrope.bagniadiluca je napisao/la: ↑28 avg 2024, 12:42I jel ti stvarno porediš Željezničar sa Zvezdom ili Dinamom ili Hajdukom....vi ste kako se ono kaže kod vas, ograisali i to dobro !
Jel iko od vas bio na Poljudu? Cijela Dalmacija navija za Hajduk, tj 1milion + neki dijelovi izvan Dalmacije, brojnost im je jedino sto valja.
Navijanje Torcide je bijedno, pjesme i ritam u rangu Po skok a
Delije i Grobari su iznad level sto se tice svega!
Torcida ima sve osim navijanja !
Zamisli da Sarajevo ima 1m+ stanovnika..
Delije i Grobari nisu nikakav level up osim u pogledu huliganizma. Organizovane navijačke huliganske grupe sa političkim pozadinama.
Mora se priznati da Sarajevo kao grad ima najbolje navijačke grupe, a obzirom da je jedan grad, sa ne baš puno stanovnika i dva kluba/konkurencija, te prema trenutnom stanju 50% stanovnika je u skorijoj prošlosti došlo u Sarajevo iz raznih gradova i nemaju baš interesa ni za FK Sarajevo ni za Želju, niti ih interesuje. Ovo što ima navijača da prate naša dva kluba su level up što se tiče zaluđenosti i tu nam niko ne može parirati
Samo realno, samo iskreno, samo objektivno, samo istina, samo FK Sarajevo, od malena za sva vremena Sarajevo ljubavi jedina.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Doduše.bagniadiluca je napisao/la: ↑28 avg 2024, 21:41Niko osim onog gorštaka Virtua ne piše budalaštine....frajer lupa i ne prestaje
Virtu4l je napisao/la: ↑28 avg 2024, 16:59Ti stvarno pojma nemaš.bagniadiluca je napisao/la: ↑28 avg 2024, 15:57Ja sam mislio da si ti pametnija osoba ali ovim si me demantovao...Kakav crni Hajduk u vrhu evrope, pa sve i jedan njemački klub , čak i cvajta imaju veću posjećenost i veći broj članova...Gdje je Engleska, pa veliki Španski klubovi, Italija, Turska....šta reče čovjek sunce ti poljubim
Broj članova, Bundesliga 2022. godine.
Ne brukaj se više.Kod: Označi sve
Bayern Munich: 293,000 Schalke 04: 160,023 Borussia Dortmund: 157,000 FC Köln: 117,962 Eintracht Frankfurt: 100,000 Borussia Mönchengladbach: 94,100 VfB Stuttgart: 75,000 Union Berlin: 40,531 Werder Bremen: 40,376 Hertha BSC: 40,051 SC Freiburg: 37,000 Bayer Leverkusen: 27,462 VfL Wolfsburg: 21,500 FC Augsburg: 19,847 VfL Bochum: 17,726 Mainz 05: 14,200 TSG Hoffenheim: 11,000
Uživam da vas ponižavam.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Vargas zbog kriminalne prošlosti ne može potpisati za Želju, umjesto toga postaje član Manijaka
Jeisson Vargas ime je čilenskog fudbalera koji je najavljen kao veliko pojačanje za Željezničar, no od potpisa ugovora neće biti ništa.
Problem je papirologija, odnosno uvjerenje o nekažnjavanju neophodno za radnu dozvolu, a koje Vargas ne može da dobije s obzirom da je određene dijelove svog života provodio u zatvorima.
Prema informacijama do kojih dolazimo Vargas je prvi put uhapšen 2016. godine kada je drugom vozaču prijetio da će ga ubiti, dok je prošle godine navodno veoma uspješno pretukao i ženu.
Iako je izgledno i definitivno potvrđeno da neće potpisati za Željezničar, navijači kluba sa Grbavice vide u njemu idealnu akviziciju za druge sfere djelovanja koje se ne tiču zelenog terena.
Rukovodstvo Manijaka, navijačke grupe Željezničara, ponudilo je Vargasu besplatno članstvo u grupi i predstavilo plan djelovanja za nastavak sezone, a kako saznajemo iz dobro obaviještenih izvora, Čileanac će pristati na ponudu i biti na probnom periodu narednih šest mjeseci.
Manijake fascinira njegova kriminalna prošlost, spremnost na incidente i služenje zatvorskih kazni što je upravo profil koji im je neophodan za navijačke akcije koje ubuduće planiraju sprovoditi.
Osim toga Vargas bi mogao postati prvi Čileanac sa članskom iskaznicom Manijaka što bi dodatno moglo popularizirati Željezničar i njegovu navijačku grupu u ovoj državi.
Također, budući da Vargasa krasi tamniji ten, Manijaci bi njegovim angažovanjem poslali i jasnu poruku da su kod njih zaista dobrodošli ljudi svih rasa i nacionalnosti, što bi moglo pozitivno djelovati i na migrante nastanjene u Sarajevu za čiju naklonost navijači dva najveća bh. kluba vode žestoke borbe posljednjih mjeseci.

Jeisson Vargas ime je čilenskog fudbalera koji je najavljen kao veliko pojačanje za Željezničar, no od potpisa ugovora neće biti ništa.
Problem je papirologija, odnosno uvjerenje o nekažnjavanju neophodno za radnu dozvolu, a koje Vargas ne može da dobije s obzirom da je određene dijelove svog života provodio u zatvorima.
Prema informacijama do kojih dolazimo Vargas je prvi put uhapšen 2016. godine kada je drugom vozaču prijetio da će ga ubiti, dok je prošle godine navodno veoma uspješno pretukao i ženu.
Iako je izgledno i definitivno potvrđeno da neće potpisati za Željezničar, navijači kluba sa Grbavice vide u njemu idealnu akviziciju za druge sfere djelovanja koje se ne tiču zelenog terena.
Rukovodstvo Manijaka, navijačke grupe Željezničara, ponudilo je Vargasu besplatno članstvo u grupi i predstavilo plan djelovanja za nastavak sezone, a kako saznajemo iz dobro obaviještenih izvora, Čileanac će pristati na ponudu i biti na probnom periodu narednih šest mjeseci.
Manijake fascinira njegova kriminalna prošlost, spremnost na incidente i služenje zatvorskih kazni što je upravo profil koji im je neophodan za navijačke akcije koje ubuduće planiraju sprovoditi.
Osim toga Vargas bi mogao postati prvi Čileanac sa članskom iskaznicom Manijaka što bi dodatno moglo popularizirati Željezničar i njegovu navijačku grupu u ovoj državi.
Također, budući da Vargasa krasi tamniji ten, Manijaci bi njegovim angažovanjem poslali i jasnu poruku da su kod njih zaista dobrodošli ljudi svih rasa i nacionalnosti, što bi moglo pozitivno djelovati i na migrante nastanjene u Sarajevu za čiju naklonost navijači dva najveća bh. kluba vode žestoke borbe posljednjih mjeseci.
Nikad poraz, samo lekcija.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Pazi, prvo, njemu Hajduk smeta iz nekih drugih razloga, zato se zaletio kao bekan sa ovim izjavama. Moj komentar je shvatio bukvalno, zato jer je zaslijepljen mržnjom kad se spomene Hajduk.KONTRASVIH je napisao/la: ↑28 avg 2024, 22:10U medjuvremenu si vjerovatno i proguglao koliko imaju clanova. I naravno da je mjerilo, trenutni broj je preko 120 000![]()
Hajduk je pokret, fudbalski i navijački fenomen koji je teško objasniti.
Hajduk u ovom blatu od fudbala, u ligi koju igraju nekakva Gorica, Slaven, Istra, Šibenik, Dragovoljac, ima posjetu preko 20.000, što je nevjerovatno. Sve to postižu u gradu koji ima četiri puta manju populaciju od Dortmunda ili Štutgarta, pet puta manju od Frankfurta, šest puta manju od Kelna, itd.
Naveo sam ove gradove čisto jer je uporedio Hajduk sa Bundesligom. Plus što ti u goste dolaze Bajern, Bajer, Dortmund, Lajpcig, itd, itd, dok Hajduku u goste dolaze ovi koje sam gore pobrojao.
Dakle, da ponovim, Hajduk je sami vrh Evropskog fudbala, kao pokret, kao fenomen, a po broju članova su svakako i statistički u samom vrhu.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović
-
CampobelloDiMazara
- Postovi: 3712
- Pridružen/a: 09 apr 2023, 18:28
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Kada se ucanjujes u Hajduk iz hercegovine kao bazu navijaca mozes navesti samo DPH Mostar DPH Livno i DPH Tomislavgrad tako da su ti u ovih 3338 clanova Mostar Capljina Siroki Stolac Rama ili jos lakse skoro citava Hercegovina
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Al slusam danas nedu onog, i kaze kao ne zna nista u vezi vargasa kao problemi s papirima, jok eto ja cu znatitabba77 je napisao/la: ↑28 avg 2024, 22:58Vargas zbog kriminalne prošlosti ne može potpisati za Želju, umjesto toga postaje član Manijaka
Jeisson Vargas ime je čilenskog fudbalera koji je najavljen kao veliko pojačanje za Željezničar, no od potpisa ugovora neće biti ništa.
Problem je papirologija, odnosno uvjerenje o nekažnjavanju neophodno za radnu dozvolu, a koje Vargas ne može da dobije s obzirom da je određene dijelove svog života provodio u zatvorima.
Prema informacijama do kojih dolazimo Vargas je prvi put uhapšen 2016. godine kada je drugom vozaču prijetio da će ga ubiti, dok je prošle godine navodno veoma uspješno pretukao i ženu.
Iako je izgledno i definitivno potvrđeno da neće potpisati za Željezničar, navijači kluba sa Grbavice vide u njemu idealnu akviziciju za druge sfere djelovanja koje se ne tiču zelenog terena.
Rukovodstvo Manijaka, navijačke grupe Željezničara, ponudilo je Vargasu besplatno članstvo u grupi i predstavilo plan djelovanja za nastavak sezone, a kako saznajemo iz dobro obaviještenih izvora, Čileanac će pristati na ponudu i biti na probnom periodu narednih šest mjeseci.
Manijake fascinira njegova kriminalna prošlost, spremnost na incidente i služenje zatvorskih kazni što je upravo profil koji im je neophodan za navijačke akcije koje ubuduće planiraju sprovoditi.
Osim toga Vargas bi mogao postati prvi Čileanac sa članskom iskaznicom Manijaka što bi dodatno moglo popularizirati Željezničar i njegovu navijačku grupu u ovoj državi.
Također, budući da Vargasa krasi tamniji ten, Manijaci bi njegovim angažovanjem poslali i jasnu poruku da su kod njih zaista dobrodošli ljudi svih rasa i nacionalnosti, što bi moglo pozitivno djelovati i na migrante nastanjene u Sarajevu za čiju naklonost navijači dva najveća bh. kluba vode žestoke borbe posljednjih mjeseci.
![]()
Znaju oni dobro svi, samo sto je ovo jedna velika sramota ali zeljo je navikao nakon sramocenja i borbe za opstanak nije nista strano.
Mislim da bi se ovi zeljovci trebali zapitati cija je ovo veza da se on dovede i ko se utalio u taj "pokusaj transfera" jer covjek ocigledno nit je skautiran, nit je pracen nit ista.
Molim knjigovodju virtuoza da nam ovo istrazi kad vec zivi na forumu da se zna ko pokusava da narusi red i mir unutra velikana s grbavice
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Naravno da će se standardna ekipica sa intelektualnim smetnjama zakačiti za ovu situaciju sa Vargasom.
Čovjek je prije 15 dana nastupio za šampiona Čilea, Huachipato.
Kod nas ne može dobiti radnu dozvolu i to je to. Ništa strašno, zakon je jednostavno takav i idemo dalje.

Čovjek je prije 15 dana nastupio za šampiona Čilea, Huachipato.
Kod nas ne može dobiti radnu dozvolu i to je to. Ništa strašno, zakon je jednostavno takav i idemo dalje.
Što se tebe konkretno tiče, na najboljem si putu da se pridružiš veseloj IQ40 ekipici. U tome bi bio rekorder, jer ostalima je trebalo mnogo više vremena od momenta registracije do tog prestižnog statusa.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Crvena Zvezda i Dinamo u grupama LŠ. Ulazak u grupe LŠ osigurava 18 miliona eura + utakmice u grupi (ako se ne varam pobjeda je 2 mil eura)
Mi smo zaostala sredina u kojoj je nacionalni kljuc najbitnija stvar.
Ako se ne varam u obe ekipe ima po 12 stranaca (koji nisu sa balkana), i cini mi se u obe ekipe po 6orica su u prvoj postavi. Znaci da su bolji od domacih igraca.
Zato kod nas, jer smo napredni imamo pravilo od 3 stranca. Sad zamisli ukidanja pravila o strancima, ali nek ostane pravilo U-21 jer treba razvijati igrace i to su igraci od kojih se najvise moze zaraditi.
Kroz 5 godina, da svaka ekipa ima po 4-5 stranaca minimalno, samo to ti dize nivo lige. S tim da tih 4-5 stranaca su bolji od vecine nasih igraca siguran sam da bi imali bar 3 kluba u grupama da igraju. Nivo lige bi se digao za 50% minimalno i onda bi bila veca ulaganja, vise para savezu, vise para klubovima, bolja infrastruktura. Ima potencijala da bude liga bolja od komsijskih sigurno, samo nas yebu vodje
Zanimaju me misljenja vas bas
Mi smo zaostala sredina u kojoj je nacionalni kljuc najbitnija stvar.
Ako se ne varam u obe ekipe ima po 12 stranaca (koji nisu sa balkana), i cini mi se u obe ekipe po 6orica su u prvoj postavi. Znaci da su bolji od domacih igraca.
Zato kod nas, jer smo napredni imamo pravilo od 3 stranca. Sad zamisli ukidanja pravila o strancima, ali nek ostane pravilo U-21 jer treba razvijati igrace i to su igraci od kojih se najvise moze zaraditi.
Kroz 5 godina, da svaka ekipa ima po 4-5 stranaca minimalno, samo to ti dize nivo lige. S tim da tih 4-5 stranaca su bolji od vecine nasih igraca siguran sam da bi imali bar 3 kluba u grupama da igraju. Nivo lige bi se digao za 50% minimalno i onda bi bila veca ulaganja, vise para savezu, vise para klubovima, bolja infrastruktura. Ima potencijala da bude liga bolja od komsijskih sigurno, samo nas yebu vodje
Zanimaju me misljenja vas bas
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Eto da i ne gledas ta 2 tima, posto su svemirski brod za nas u svemu. Vidis npr Noah iz Armenije. Kroz prvo pretkolo KL su dosli u situaciju da 99% ulaze u grupe sutra. A kad im vidis sastav, nemaju mozda 2-3 Armenca u timu.bvsic je napisao/la: ↑28 avg 2024, 23:35Crvena Zvezda i Dinamo u grupama LŠ. Ulazak u grupe LŠ osigurava 18 miliona eura + utakmice u grupi (ako se ne varam pobjeda je 2 mil eura)
Mi smo zaostala sredina u kojoj je nacionalni kljuc najbitnija stvar.
Ako se ne varam u obe ekipe ima po 12 stranaca (koji nisu sa balkana), i cini mi se u obe ekipe po 6orica su u prvoj postavi. Znaci da su bolji od domacih igraca.
Zato kod nas, jer smo napredni imamo pravilo od 3 stranca. Sad zamisli ukidanja pravila o strancima, ali nek ostane pravilo U-21 jer treba razvijati igrace i to su igraci od kojih se najvise moze zaraditi.
Kroz 5 godina, da svaka ekipa ima po 4-5 stranaca minimalno, samo to ti dize nivo lige. S tim da tih 4-5 stranaca su bolji od vecine nasih igraca siguran sam da bi imali bar 3 kluba u grupama da igraju. Nivo lige bi se digao za 50% minimalno i onda bi bila veca ulaganja, vise para savezu, vise para klubovima, bolja infrastruktura. Ima potencijala da bude liga bolja od komsijskih sigurno, samo nas yebu vodje
Zanimaju me misljenja vas bas
Okej, imaju bogatog vlasnika, ali ih ne sprijecava da uzmu strance umjesto sto bi gurali Armence koji nemaju kvalitet, kao kod nas plus mi guramo i otpad iz susjednih drzava. Stavi neogranicen broj stranaca, pa ce svako srazmjerno budzetu nahvatati nekog iz Afrike, Japana, Irske itd.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.
"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic
Rona i Leao - Mjauuu 🐈
Devedesetka - 👏👏
Velid Spaho - Dobro je
G.B.
"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic
Rona i Leao - Mjauuu 🐈
Devedesetka - 👏👏
Velid Spaho - Dobro je
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
HEROJ , ne KRIMINALAC. Pa ne moze dobit radnu vizu kad je osudjivan. "Zakon je takav"Virtu4l je napisao/la: ↑28 avg 2024, 23:35Naravno da će se standardna ekipica sa intelektualnim smetnjama zakačiti za ovu situaciju sa Vargasom.
Čovjek je prije 15 dana nastupio za šampiona Čilea, Huachipato.
Kod nas ne može dobiti radnu dozvolu i to je to. Ništa strašno, zakon je jednostavno takav i idemo dalje.
Što se tebe konkretno tiče, na najboljem si putu da se pridružiš veseloj IQ40 ekipici. U tome bi bio rekorder, jer ostalima je trebalo mnogo više vremena od momenta registracije do tog prestižnog statusa.![]()
Po ovom vidim da si vodja te IQ40 ekipice, okupljas svoju raju u nju sigurno (svrakino, sarajevskiplavi)
Što se tebe konkretno tiče, na najboljem si putu da se pridružiš veseloj IQ40 ekipici. U tome bi bio rekorder, jer ostalima je trebalo mnogo više vremena od momenta registracije do tog prestižnog statusa.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ko na planeti zemlji može dešifrovati ove postove.
Pa jesi li bar osnovnu školu završio.
Pa jesi li bar osnovnu školu završio.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Oni Fedjini prodase igraca direktno u Sunderland za 4 miliona eura 
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ma slazem se s tim da su svemirski brod i nije za poredjenje nas, rezimski klubovi (sad se to pokusava s borcem ali na pogresan nacin)DamirT je napisao/la: ↑28 avg 2024, 23:40Eto da i ne gledas ta 2 tima, posto su svemirski brod za nas u svemu. Vidis npr Noah iz Armenije. Kroz prvo pretkolo KL su dosli u situaciju da 99% ulaze u grupe sutra. A kad im vidis sastav, nemaju mozda 2-3 Armenca u timu.bvsic je napisao/la: ↑28 avg 2024, 23:35Crvena Zvezda i Dinamo u grupama LŠ. Ulazak u grupe LŠ osigurava 18 miliona eura + utakmice u grupi (ako se ne varam pobjeda je 2 mil eura)
Mi smo zaostala sredina u kojoj je nacionalni kljuc najbitnija stvar.
Ako se ne varam u obe ekipe ima po 12 stranaca (koji nisu sa balkana), i cini mi se u obe ekipe po 6orica su u prvoj postavi. Znaci da su bolji od domacih igraca.
Zato kod nas, jer smo napredni imamo pravilo od 3 stranca. Sad zamisli ukidanja pravila o strancima, ali nek ostane pravilo U-21 jer treba razvijati igrace i to su igraci od kojih se najvise moze zaraditi.
Kroz 5 godina, da svaka ekipa ima po 4-5 stranaca minimalno, samo to ti dize nivo lige. S tim da tih 4-5 stranaca su bolji od vecine nasih igraca siguran sam da bi imali bar 3 kluba u grupama da igraju. Nivo lige bi se digao za 50% minimalno i onda bi bila veca ulaganja, vise para savezu, vise para klubovima, bolja infrastruktura. Ima potencijala da bude liga bolja od komsijskih sigurno, samo nas yebu vodje
Zanimaju me misljenja vas bas
Okej, imaju bogatog vlasnika, ali ih ne sprijecava da uzmu strance umjesto sto bi gurali Armence koji nemaju kvalitet, kao kod nas plus mi guramo i otpad iz susjednih drzava. Stavi neogranicen broj stranaca, pa ce svako srazmjerno budzetu nahvatati nekog iz Afrike, Japana, Irske itd.
Ali kad vidis neke klubove koji trenutno igraju i imaju sansu da prodju, mi smo smijesni.
https://www.transfermarkt.com/fc-pyunik ... rein/10301
https://www.transfermarkt.com/lincoln-r ... rein/38204 - ljudi ne zive od fudbala ovde sigurno
https://www.transfermarkt.com/hjk-helsi ... erein/1008
https://www.transfermarkt.com/ki-klaksv ... erein/6170
Svi ovi klubovi imaju sansu da udju u grupe konferencijske lige, da je malo manje srece bilo na strani borca ne bi ni zavrsili u grupama..
Smijesni smo
Online
Trenutno korisnika/ca: Majestic-12 [Bot] i 10 gostiju.






