BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,insider,TaRgEt_

Avatar
holyman
Postovi: 8521
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la holyman » 27 mar 2023, 11:09

Najava utakmice, a ujedno i analiza iste.
slika
NEMA NAZAD

Avatar
DamirT
Postovi: 15228
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la DamirT » 27 mar 2023, 11:16

Arvid je napisao/la:
27 mar 2023, 10:16
DamirT je napisao/la:
27 mar 2023, 10:12
Jos ne mogu skontat da je lik uspio istih 11 igraca stavit da igraju ko za Island. Pa klocino jesi cuo za rijec rotacija?
Ja sam bgm ovo ocekivao, al se opet potajno nadao da mozemo uzet makar bid
Faruk Hadžibegić nakon poraza u Slovačkoj: Nismo imali svježinu
A rekao igrat ce najsvjeziji :rol:
Kakvi su onda oni na klupi? Haman umrli hahahahahaha
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Imajednabrigada
Postovi: 1748
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Imajednabrigada » 27 mar 2023, 11:17

Ma samo glupi bosnjo moze se proglasit za favorita i bacat price da ide na pobjedu protiv ekipe koja ima igrace intera i napolija. Isto tako samo bosnjoo moze skocit u nebesa nakon pobjede protiv mornara sa Islanda na osnovu dva individualna prodora gdje ni tad vezni red nije ni postojao.

Samo glupi bosnjo nikako da skonta da su svi naši vezni igraci 'alibi igrači' koji dodaju golmanu i prvom do sebe.
Niti jedan igrac nije progresivnog mentaliteta i preuzimanja odgovornosti.

Isto tako ne mozes pobjediti u sa napadacem belgijskog fenjerasa koji nije zabio gol skoro godinu dana i koji nijedan duel ne moze dobiti a ima 2m.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
holyman
Postovi: 8521
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la holyman » 27 mar 2023, 11:23

bosna je sampinjon oooo
slika
NEMA NAZAD

Avatar
DamirT
Postovi: 15228
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la DamirT » 27 mar 2023, 11:24

holyman je napisao/la:
27 mar 2023, 11:23
bosna je sampinjon oooo
slika
Ovi se takmice ko ce vise janjetine pojest u kafani
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

inzomni
Postovi: 1219
Pridružen/a: 13 apr 2022, 23:08
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la inzomni » 27 mar 2023, 11:25

Vec trecu godinu cekamo tog ermedina da zasija, al nikad nista

Jasno je zasto Amir nece dalje od turske. Kornjacin hod od tempa mu godi pa to isto prenosi u repku gdje melja i kenja po lopti pola sata kad je usred kontre i kad su napadaci na cekanju za zadnji pas.

U Engleskoj bi gore proso od Orsica

Lik je ubica tecnosti igre, a trebalo bi satro da kreira napade. Ovdje su ga protiv Islanda hvalili ko da je Guti, a pobjedili smo usprkos njegovoj igri a ne zbog

Avatar
donDondon
Postovi: 3725
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la donDondon » 27 mar 2023, 11:39

Horoz je napisao/la:
27 mar 2023, 10:12
JonSnow je napisao/la:
27 mar 2023, 09:46
Mene najviše jedu porazi protiv ovakvih mrtvačkih poluekipa. Jednostavno se ne mogu pomirit s tim da gubimo i prosipamo bodove protiv mrtvaca is Slovačke, Finske, Armenije, Kazakhstana i Rumunije.
Ovo moj mozak ne može pojmit.
Nisu oni mrtvačka ekipa, na većini pozicija su jači od nas. Ovdje smo čitali da je njihov vezni red slabiji od našeg, što je besmislica. Lobotka je svemirski brod za sve naše veznjake trenutno. Naš najbolji igrač Dedić je zatvoren od strane Hanckoa, koji je trenutno bolji igrač. Hadžiahmetović je dobar igrač za turske lige i teško može dalje.
Dakle, Slovaci su po imenima objektivno nešto jača ekipa, iako dugo igraju ispod svojih mogućnosti. Naša prednost je bila što su u oni lošem mentalnom stanju, a mi navodno u dobrom. Nažalost to se okrenulo, kao što često biva.
Opet, najveća greška je bila formacija, koja je u samom startu pokazala da će nas rasturit. Čim smo promijenili u 442, bila je druga priča i bili smo ravnopravni. Šteta boda koji smo mogli realno osvojiti i tu je selektor najkrivlji.
Generalno u ove dvije utakmice ne možemo biti nešto posebno nezadovoljni. Da nam je neko rekao da ćemo igrati bez Džeke, Pjanića i Kolašinca i ponudio tri boda, većina bi uzela. Da je prva bila Slovačka, a druga Island, opet bi bili zadovoljni. što smo dobili protiv Islanda, izgubili smo protiv Slovaka.
S postavom iz ove dvije tekme teško da može bolje.
ne budali ba,de odvadi,po kakvim imenima su jaci jesil ti nromalan.Krunic je bolji od svih slovaka a da ne pricam o Dedicu ,demirovicu,dzeki...
ovdje je drugi problem,sto selektor nije nasao nacin kako da iskoristi najbolje od svojih igraca pa izgledaju kao totalni amateri.
ono sto Ahmedhodzic igra sa Sefildom je jace od pola prvih liga evrope.

nego nasa euforija jer se dobio amaterski island je ovo izazvala
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

enobarca
Postovi: 8171
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la enobarca » 27 mar 2023, 11:47

Krunic kao neki igrac :urnebes: kakav Krunic, u najbolju ruku prosjecan igrac. Od Dedića pravili Alvesa nakon Islanda, kao i od ovih ostalih mladića, ne kazem da nece u buducnosti mozda biti dobri igraci ali zasad su to jos prosjecni igraci a samim tim smo i mi prosjecna repka kao i Slovacka, cak oni imaju dva evropska zaredom, spustite se na zemlju i ne pravite od prosjecnih igraca svjetske klase a od prosjecne repke Argentinu.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12064
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la BoixosNois1899 » 27 mar 2023, 11:50

Kakva euforija više, o čemu pričate vi bokte? Euforija je to što su svi očekivali pobjedu protiv super moćne Slovačke? Jel to? Ili to možda što su se svi ponadali da u ovakvoj grupi konačno možemo do tog plasmana na Euro? Sasvim realna očekivanja. Niko nije poletio nešto posebno i najavljivao neke nerealne stvari. Gori su mi pojedinci koji tvrde kao da nemamo kvalitet da igramo na prvenstvu na kojem učestvuje pola Europe i da je ovo neki naš realan nivo.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Herson
Postovi: 1013
Pridružen/a: 24 nov 2022, 15:14

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Herson » 27 mar 2023, 11:54

Mislio sam da nema potrebe za daljim insistiranjem na Huseinbasicu i Gigovicu zbog njihovog ponasanja, odnosa i svega ostalog, medjutim nakon sinosnje partije Hadziahmetovica u potpunosti sam se predomislio. Zapeti svim silama i ispuniti sve ono sto momci traze od nas, samo da se odluce za nas. Ako ostanemo na Hadziahmetovicu kao glavnom veznom igracu i motoru ekipe, ne samo da se necemo plasirati na ovo Evropsko prvenstvo, nego su upitne i svake sljedece kvalifikacije obzirom da mu je 26 godina i da ce igrati jos dugo za reprezentaciju.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11275
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Vucevich » 27 mar 2023, 11:57

Horoz je napisao/la:
27 mar 2023, 10:53
Nije ni čudo što smo luzeri, jer se ovakvi stavovi s foruma i kafana, prenose i na igrače.
Koliko moramo biti slijepi, da sebe proglasimo favoritom protiv Slovačke? Koji su to klasni igrači naše reprezentacije u formaciji iz ove dvije tekme?
Mi smo Ahmedhodžića i Dedića proglasili za Maldinija i Cafua, a nisu ni počeli karijeru kako treba. Još igraju drugorazredni fudbal.
Kažu - mi smo od Slovačke napravili silu. Ne, mi smo od nas samih napravili silu. Tu je problem. :)
Jer su u užasnoj formi, nedavno su izgubili od Kazahstana i Azerbejdžana na domaćem terenu. Tjeraju trenera, stvorila se jako negativna atmosfera i vidjeli smo da je stadion sinoć bio 70% prazan. Ako ne možemo u ovakvim okolnostima uzeti 3 boda, kad ćemo onda? Što se tiče kvaliteta to je tu negdje.

Nećemo sad praviti Brazil od ekipe koja je igrala od prve minute sa ofanzivcima: Robert Mak (Sydney FC), Róbert Polievka (Banská Bystrica), Lukáš Haraslín (Sparta Praha)

Naravno, kad je neka ekipa u krizi tu je uvijek amatersko smeće zvano reprezentacija BiH predvođena glupim jugosaurusom da ih vrati u formu.
Zadnja izmjena: Vucevich, dana/u 27 mar 2023, 12:00, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
DamirT
Postovi: 15228
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la DamirT » 27 mar 2023, 11:58

Daj ba, i neki su od Slovacke napravili Brazil. Ljudi prosjek ko i mi. Moralo je i njima negdje procepit. Nazalost procepilo protiv nas i to je to. Eto oni svi bolji od nasih igraca. Nisu sigurno. Ne umanjujem nase kriminalno prvo poluvrijeme, al odvadite malo za Slovake jbt. Nece nas sigurno dobit u Zenici. Falilo je i nama par igraca koji bi sigurno igrali u prvih 11. Pjanic, Seo, Dzeko rovit itd. Uglavnom, ruku dajem da ih dobijamo kod nas
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Cartman
Postovi: 29468
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Cartman » 27 mar 2023, 12:02

DamirT je napisao/la:
27 mar 2023, 11:58
Daj ba, i neki su od Slovacke napravili Brazil. Ljudi prosjek ko i mi. Moralo je i njima negdje procepit. Nazalost procepilo protiv nas i to je to. Eto oni svi bolji od nasih igraca. Nisu sigurno. Ne umanjujem nase kriminalno prvo poluvrijeme, al odvadite malo za Slovake jbt. Nece nas sigurno dobit u Zenici. Falilo je i nama par igraca koji bi sigurno igrali u prvih 11. Pjanic, Seo, Dzeko rovit itd. Uglavnom, ruku dajem da ih dobijamo kod nas
Ne smeta meni toliko sto su nas dobili, i u proslim kvalifikacijama su dobili Rusiju na svom nakon kikseva protiv Malte i Kipra. Smeta mi sto smo odigrali totalno amaterski prvo poluvrijeme. Onaj prvi gol sto smo primili se ne prima ni u amaterskim ligama.

Prvenstveno selektor kriv, pa onda pojedini amateri koji su tu bez ikakvog razloga. Recimo jasno i glasno da su to Milicevic i Sanicanin. Obojica su imali priliku bez problema zaustavit drugi gol, ali jednostavno ne znaju. Zato i igraju u polu-amaterskim ligama. Osminu finala konferencijske lige ugurajte u dupe, tu je mogao i Zrinjski zaglavit sa malo vise srece.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
emir_
Postovi: 5794
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la emir_ » 27 mar 2023, 12:11

Protiv Islanda nas tim nije bio komforan s loptom. Vidjelo se polupanicno dodavanje i slaba kontrola. To su i Slovaci rekli na pressu prije tekme u smislu da nemamo igru nego brzo saljemo loptu dvojici sidrasa uz dobre bekove.

Taj dio se morao popraviti. Falio je vezni igrac koji ce doci po loptu. Falio jeni cilj. Igrati na remi je cak bilo i dovoljno.

Po meni je Cimirot morao u liniju sa mladim Tahirovicem.
Zadnja izmjena: emir_, dana/u 27 mar 2023, 12:14, ukupno mijenjano 1 put.
4-IN-A-ROW

Avatar
donDondon
Postovi: 3725
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la donDondon » 27 mar 2023, 12:12

enobarca je napisao/la:
27 mar 2023, 11:47
Krunic kao neki igrac :urnebes: kakav Krunic, u najbolju ruku prosjecan igrac. Od Dedića pravili Alvesa nakon Islanda, kao i od ovih ostalih mladića, ne kazem da nece u buducnosti mozda biti dobri igraci ali zasad su to jos prosjecni igraci a samim tim smo i mi prosjecna repka kao i Slovacka, cak oni imaju dva evropska zaredom, spustite se na zemlju i ne pravite od prosjecnih igraca svjetske klase a od prosjecne repke Argentinu.
tipican sastav dijeteta koji se sinoc nije kupao pa ga mati poslala jutros u skolu a on sam iznerviran pljuje po svemu i svacemu i svi mu krivi.
Krunic standardan u MIlanu i igra cetvrtinulige prvaka i mozes samo da mu se sagnes
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19283
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la bodi123 » 27 mar 2023, 12:12

Al Demirović i realizacija se u putu sreli nisu... još ne mogu da shvatim šta lik promaši. Bilbija bi u 10 onakvih situacija 9 puta dao gol i jednom pogodio prečku. Igraš u dobroj ekipi u jakoj ligi i ti sa 5 metara nisi sposoban gol pogodit a važiš za nekog napadača.

Njega treba prebaciti lijevo i promijeniti formaciju u 4-3-3 kad se Džeko vrati. Ovaj pokušaj od 3-5-2 mi ne možemo i ne znamo igrat. Demirović jednostavno nije klasičan napadač.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
DamirT
Postovi: 15228
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la DamirT » 27 mar 2023, 12:17

bodi123 je napisao/la:
27 mar 2023, 12:12
Al Demirović i realizacija se u putu sreli nisu... još ne mogu da shvatim šta lik promaši. Bilbija bi u 10 onakvih situacija 9 puta dao gol i jednom pogodio prečku. Igraš u dobroj ekipi u jakoj ligi i ti sa 5 metara nisi sposoban gol pogodit a važiš za nekog napadača.

Njega treba prebaciti lijevo i promijeniti formaciju u 4-3-3 kad se Džeko vrati. Ovaj pokušaj od 3-5-2 mi ne možemo i ne znamo igrat. Demirović jednostavno nije klasičan napadač.
+1
Uz njega treba neki "ubica" pred golom tipa Dzeko, on da razvlaci protivnika i otvara Dzeki prostor. Prevljak to nikad nece bit, i nije mi razumljivo sto ga se forsira toliko. Gola nije dao godinu. Ko imalo "konta" fudbal to moze uvidjeti. On je klasicni presing napadac koji stvara pritisak na zadnju liniju protivnika. Ne moze on igrat Dzekinu ulogu kad nije taj tip napadaca
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Amarinho
Postovi: 1163
Pridružen/a: 07 mar 2013, 11:13
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Amarinho » 27 mar 2023, 12:19

mostar_mo je napisao/la:
27 mar 2023, 10:20
Neko spomenu neki dan nadu u profesionalnost momaka koji su ponikli u zapadnoj Evropi i nadu da su ipak odgojeni sa nekim drugim mentalitetom.

Ta sva priča je pala sinoć u vodu onog momenta kad je Mak primio loptu na 30 metara od gola i prosetao se do zone suta od 20 bez da mu iko izadje na blok .

Sehic uzasno postavljen kod prvog gola, jednostavno golman kojem cim prije moramo naci zamjenu.
Pa taj koji ga je trebao pratit je Amir Hadziahmetovic i ne racunam ga kao dijasporca.

Salu na stranu, Amir je bio grozan, mozda najlosija tekma standardnog reprezentativca ikad - ne racunam one ispade Mikelinija i slicnih amatera. Ono sto je Amir odigrao je dno dna. I ne bih ja bolje od njega naravno - ne bih ni on moj posao, ali opet on je javna osoba, fudbaler i mora se komentarisat to.

Pocelo je vec u 7. minuti odprilike gdje mu je Slovak neki dodao i nasih 5 ide na njih 3. Amir prespavao situaciju, sporo, nije realizovao sta se desi i izabrao najgoru opciju - izgubio lopte jer mu iza ledja neko prisao. Amir se citavo prvo poluvrijeme NIJE nudio Anelu, Sinisi i Hrvojeu. Znaci ovi nidje veze fudbaleri Slovacke vrse pritisak covjek bi pomislio u pitanju je Gegenpressing Kloppa, jedini u centru koji se nudi je Tahirovic.

Amir me razocarao bas, mislio sam da je on skroz standardan, igrac zadatka, nece predriblat 6 igraca i dati gol, nece ni asistirat ali zbog njega ne gubim tekmu, nece podbacit.

Jucer je pokazao da je daleko od nekog ozbiljnog nivoa. Medunjanin je za njega Prime Redondo.

enobarca
Postovi: 8171
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la enobarca » 27 mar 2023, 12:24

donDondon je napisao/la:
27 mar 2023, 12:12
enobarca je napisao/la:
27 mar 2023, 11:47
Krunic kao neki igrac :urnebes: kakav Krunic, u najbolju ruku prosjecan igrac. Od Dedića pravili Alvesa nakon Islanda, kao i od ovih ostalih mladića, ne kazem da nece u buducnosti mozda biti dobri igraci ali zasad su to jos prosjecni igraci a samim tim smo i mi prosjecna repka kao i Slovacka, cak oni imaju dva evropska zaredom, spustite se na zemlju i ne pravite od prosjecnih igraca svjetske klase a od prosjecne repke Argentinu.
tipican sastav dijeteta koji se sinoc nije kupao pa ga mati poslala jutros u skolu a on sam iznerviran pljuje po svemu i svacemu i svi mu krivi.
Krunic standardan u MIlanu i igra cetvrtinulige prvaka i mozes samo da mu se sagnes
Tebe tvoja nije slala u skolu vidim.

Avatar
GalileoGalilei
Postovi: 2131
Pridružen/a: 11 avg 2021, 01:02
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la GalileoGalilei » 27 mar 2023, 12:33

Jedina poenta svega je da se mi kao narod moramo spustiti. Poletili ste opet nakon Islanda, kao i svaki put. Popljuvali Ibrulja (i meni je odvratan), ali je bio u pravu.
Nema više one stare generacije iz Brazila, nemamo više tu snagu i mentalitet. Mi smo sasvim PROSJEČNA reprezentacija i nema potrebe omalovažavati druge ekipe i glumiti neku visinu.

S ovim novim mladim igračima imamo potencijal, ali kad nemaš dobrog selektora i sistem, sve to pada u vodu.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: lol89 i 19 gostiju.