Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
20
26%
2) 10 bodova
19
24%
3) 15 ili više
39
50%
 
Ukupno glasova: 78

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5243
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FRANK RIBERY » 06 feb 2022, 18:09

I jos ima likova koji misle da je Borussia odmah iza Bayerna. :urnebes:

Ovaj klub nema nikakvu buducnost!
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ReX » 06 feb 2022, 18:14

FRANK RIBERY je napisao/la:
06 feb 2022, 18:09
I jos ima likova koji misle da je Borussia odmah iza Bayerna. :urnebes:

Ovaj klub nema nikakvu buducnost!
Kao ni ova privatna prcija od lige nazalost.

A to za Dortmund niko nikada nije rekao. Svi znamo da su mentalni patuljci i odskocna daska za talente, i da nikad contender nece biti. Malo bolja verzija Ajaxa i nista drugo.
@igrajlopte 🐦

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bayern111 » 07 feb 2022, 10:50

Moželi ova bruka Dortmunda napokon trznuti sve u klubu i pokrenuti neke važnije dogadjaje.Poput odlaska ovih glavešina koje vode klub u prosjek.
Pročitao sam negdje izjavu gdje kažu da je mentalitet razvojnog kluba,ušao duboko u klub,ambicija nema i jednostavno nema te strasti i želje za klubskim uspjehom već samo ličnim,stanje koje dolazi sa ovakvim poslovanjem,kupi da prodaš gdje je igračima važniji lični uspjeh nego klupski.
Neznam ko se sjeća Kollera,Melera Zamera,pa i novijih Subotića,Piščeka tim ljudima je klub bio na orvom mjestu,pobjediti Bayern osvojti titulu.To je ono što fali ovom klubu,borci radnici ljubav prema klubu.
Nažalost sve bitno što sad dolazi iz Dortmunda je da li je Haland izabrao City ili Barcu ili Real,da li je se možda uvrijedio jer ga je čuvar na parkingu pogledao loše,ili možda pati što nema sunca i pada snijeg,slično je i sa Belinghamom hoće li u liverpol ili Chelsea.
Koga boli ****.
Borusija gubi kući 5-2,odbrana,koja odbrana nema je,napad tuga,....Zar nije dosta više,zar nemože jedan dortmund uložiti 150 miliona nakon toliko prodaja i dovesti 3-4 igrača koji če misliti na klub,pobjede i titule a ne na zaradu i prodaju.
Ovom klubu trebaju pokačanja a ne talenti i potencijalno dobri igrači.
Shloterbeck želi ga Borusia,super odličan igrač,dobra opcija u odbrani,nije pojačanje na nivou za titulu.
St.juste ili kako već iz Mainza isto solidan i dobar da i Dortmund ostane solidan.
Igrači iz Mainza,Freiburga i ostalih manjih klubova su dobri i solidni za klub ali nisu pojačanja za titulu.
Evo ponudili ugovor Suleu volio bih da prihvati.
Spominje se Zayech iz Chelsea,super.
Brate zar je nwmoguće dovesti tri četiri takav igrača i oko Njih napraviti ekipu
Zar treba još jedna bruka u evropi da bi svatili da ste daleko pali dok deugi rastu.
Možete se vi lupati u prsa bili prvaci,bili 2012 u finalu,od tada samo idete dole,dok drugi rastu.
RB Leipzig od tada raste,i ako vi nastavite silaznom putanjom brzo ćete biti 3-4 klub u njemačkoj.
Leverkuzen isto ozbiljno napredovao.
Bayern je isto znao pasti i biti loš,ali nakon takve sezone grešeke se isprave dovedu se igrači koji su vrijedni klubskig dresa,pa sjestite se samo Robena i riberya,klose Toni sve jw to bilo d ase ne ponovi lopa sezona.
Watzke i Zorc i njihova kuknjava kako nemaju para je prazna priča,Halandu su koliko znam nudili 18 miliona d aostane jeli tako.
Zašto onda nema za druge 10-15 mil plate.
Zašto nije bilo 5 mil d ase kupi Zakaria.
Svaka čast ako dovesu Adeyemija iz Salzburga ali ako če on biti čovjek za naoad na titulu i bolje nastupe u evropi tačno znam šablon narEdne sezone.
August idemo po titulu
Septembar još je početka biće bolje
Oktobar Bayern je jednostavno finansijski premoćan
Decembar treba mjenjati trenera upravu sve
Januar Februar sljedeće godine idemo po titulu
I tako svake sezone dok ne dodje sezona u kojoj će Bayern biti prvak Leipzig drugi Leverkuzen treći i neznam Hertha četvrta a Dortmund i dalje sanja o napadu na titulu jer su pobogu kupila novo čudo od igrča a15 godina i novi je ronaldo,djete koje sanja da zaigra za real ali koga briga sad je tu dok ne postane igrač pa neka ide

Avatar
ledar
Postovi: 3882
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 07 feb 2022, 15:00

Ne bih se složio sa ocjenom, po meni su najveća razočaranja ove sezone Gladbach i Stuttgart. Gladbach je sa 4. mjesta i dobrih partija u CL nakon samo godinu i pol došao u opasnu zonu, dok je Stuttgart pred ispadanjem u cvajtu. Ostali guraju kolko mogu, možda je Leipzig u podbačaju ali se zadržao u kupu i ima još vremena za popravak do kraja sezone.

Jedini koji bi mogao više ulagati nego što to čini je upravo Leipzig jer ima gazdu koji ničim nije ograničen, dok je Dortmund komanditno društvo i za više para trebala bi nova izdanja dionica uz dogovor glavnih dioničara, što je teško izvedivo. Jer, ako se gledaju samo prihodi tu je dortmund daleko iza baye, 2020-te je bayo imao 634 milki prihoda a dortmund 366, dakle razlika je 268 milki, i kad se još uzme da je udio plaća u turnoveru dortmunda 63% jasno je da bez ekstra casha nema ribe. Ekstra cash može doći ili iz veće prodaje igrača (što je nepopularno) ili iz smanjenja troškova (što je teško izvedivo) ili od vlasnika, što je u bundesu i nepopularno i teško izvedivo.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7533
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 07 feb 2022, 15:47

ledar je napisao/la:
07 feb 2022, 15:00
Jedini koji bi mogao više ulagati nego što to čini je upravo Leipzig jer ima gazdu koji ničim nije ograničen, dok je Dortmund komanditno društvo i za više para trebala bi nova izdanja dionica uz dogovor glavnih dioničara, što je teško izvedivo. Jer, ako se gledaju samo prihodi tu je dortmund daleko iza baye, 2020-te je bayo imao 634 milki prihoda a dortmund 366, dakle razlika je 268 milki, i kad se još uzme da je udio plaća u turnoveru dortmunda 63% jasno je da bez ekstra casha nema ribe. Ekstra cash može doći ili iz veće prodaje igrača (što je nepopularno) ili iz smanjenja troškova (što je teško izvedivo) ili od vlasnika, što je u bundesu i nepopularno i teško izvedivo.
I ti nasao neke stvari objasnjavati djeci koja se kuci igraju managera i koji misle da u stvarnom svijetu puknes prstima i 200 miliona eura je na racunu, spremni za trosenje...

Mani se corava posla ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bayern111 » 07 feb 2022, 16:33

kraljttbvb je napisao/la:
07 feb 2022, 15:47
ledar je napisao/la:
07 feb 2022, 15:00
Jedini koji bi mogao više ulagati nego što to čini je upravo Leipzig jer ima gazdu koji ničim nije ograničen, dok je Dortmund komanditno društvo i za više para trebala bi nova izdanja dionica uz dogovor glavnih dioničara, što je teško izvedivo. Jer, ako se gledaju samo prihodi tu je dortmund daleko iza baye, 2020-te je bayo imao 634 milki prihoda a dortmund 366, dakle razlika je 268 milki, i kad se još uzme da je udio plaća u turnoveru dortmunda 63% jasno je da bez ekstra casha nema ribe. Ekstra cash može doći ili iz veće prodaje igrača (što je nepopularno) ili iz smanjenja troškova (što je teško izvedivo) ili od vlasnika, što je u bundesu i nepopularno i teško izvedivo.
I ti nasao neke stvari objasnjavati djeci koja se kuci igraju managera i koji misle da u stvarnom svijetu puknes prstima i 200 miliona eura je na racunu, spremni za trosenje...

Mani se corava posla ;)
Ovdje sam već naveo da je dortmund nudio Halandu 18 mil za produženje ugovora,da nemaju te pare ne bi ni nudili logično.
Ako ih imaš za Halanda zašto ne bi imao za drugog igrača koji bi osto pojačao tim.
Primjer Sule evo potpisao misliš da je dobio 2-3 !mil jeli.
A ovo o djeci i menadžeru,neznam šta nije izvodivo u ovom što sam naveo.Da Dortmund da 40 miliona za Zaycha,ili 40-50 za neku drugu zvjezdicu,igrača koji bi ih učinio boljim.
Ako smatrate da to nije moguće,zašto se uopšte Dortmund spominje u lontekstu velika jaka
Ajax da 40 mil za naoadača dortmund nemože dajte molim vas

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bayern111 » 07 feb 2022, 16:44

Nesvatam šta je ovdje čudno,što se očekuje od Dortmunda bolje i više.
Zar je stavrno loše misliti da je Dortmund veći klub i ime od ovoga što rade zadnjih par godina.
Ja mislim da jeste.I da je mbogo viši potencijal od ovog razvojnog stanja u kojem se nalaze.
Neznam šta vipe ovdje reči a da ne doživiš loš koment na to,ako ih kritikuješ i ismijavaš loše,ako misliš d asu za više i trebaju više nevaljap opet,brate Borusia može i treba imora više od ovoga.
I Watzke i Zorc loše vode klub i većina navijača Borussie se slaže s tim

Avatar
Arvid
Postovi: 17516
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Arvid » 07 feb 2022, 16:47

Dortmund opet slabi konkurente.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24205
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Derdiyok » 07 feb 2022, 17:11

E jesu ih i oslabili u pm, kao da su Lewu uzeli a ne fakin' Sulea.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
ledar
Postovi: 3882
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 07 feb 2022, 18:13

Na 30.6.2021. je Dortmund na računu imao 40 milki operativne imovine; dakle, da su im svi dobavljači platili i da su podigli 3,5 milki casha sa računa imali bi toliko za trošenje. Očito bez prodaje Sancha ne bi bilo išlo. U transfer roku su izvukli 63 milki plusa pa bi to sa onih 40 milki došlo na oko 100 i to bi bilo raspoloživo. Pod uvjetom da će idućih sezona završit bar na nuli, jer su 2019/20 završili sa -47 milki a 2020/21 sa -73 milki zguba. U koroni gube 64 milki prihoda po sezoni (prošla), a ova polusezona je prošla znamo kako.

Otkud onda novac za trošenje? Od prodaje igrača i zato što su akvizicije za skromne novce.

Zašto su za skromne, a igrači su dobri? Pa zato jer imaju austieg klauzule, inače bi došli na vraga.

Otkud pare za Adeyemija? Vjerojatno će doć za manje pare sa klauzulom.

Otkud plaća za Sülea? Dolazi kao free, što je standardni bayin modus operandi, pa bayo je skoro sve što imaju dobio za siću.

Otkud pare za Haalanda? To je lažnjak, zna se da Haaland ne bi igrao za manje od 30 milki, ko god da ga kupi. A kad bi kojim slučajem pristao na 18 milki morali bi prodat Bellinghama (iako će se nešto prostora oslobodit Reusovim umirovljenjem nakon sezone 2022/23).

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7533
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 07 feb 2022, 18:20

Kakav je ovaj Sule?

Nije valjda ko Humels, ispuhao ko dusica...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
ledar
Postovi: 3882
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 07 feb 2022, 19:27

Süle je stoper starog kova, teretan, trom, sklon kiksevima, s druge strane ima solidnu tehniku i može nekad dobro proigrati. Mislim da bayo nije previše izgubio, Nianzou im je veći potencijal.

eaglebvb09
Postovi: 603
Pridružen/a: 28 avg 2021, 20:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la eaglebvb09 » 07 feb 2022, 19:42

Bayern da je htio zadrzao bi Süle , ne bi se tek tako lako ga odrekao.
Da lik je sklon kiksevima a i njegova tromost ga krasi.
Da je potencijal jeste , a kao sto vec netko napisa dobro je tehnicki potkovan , zna ponekad fino poslati loptu.
Vidjecemo mozda mu nova sredina i pod palicom Rosea bude vise odgovorala.
Mislim da je Süle sa BvB sve dogovorio prije 2 mjeseca , kad nije htio potpisati sa bayernom novi ugovor.
A rukovodstvo BvB to danas plasiralo u javnost , da malo smiri strasti nezadovoljnih navijaca a i medija zbog jucerasnje bruke protiv leverkusena. :kafa:

SWOT
Postovi: 723
Pridružen/a: 22 jun 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la SWOT » 07 feb 2022, 21:06

Süle mozda nema veliko ubrzanje, ali zato sto se tice top speed-a, tu je bio jedan od najbrzih igraca bayerna. Ove sezone top speed mu je na 33.66 kmh

Bundesliga
Postovi: 11604
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 07 feb 2022, 21:10

Kakav god da je, veliki je upgrade o odnosu na Zagadoua i Akanjia. Ja ne mogu pojmiti da takvi stoperi vec godinama igraju za Dortmund.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

SWOT
Postovi: 723
Pridružen/a: 22 jun 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la SWOT » 07 feb 2022, 21:19

Bundesliga je napisao/la:
07 feb 2022, 21:10
Kakav god da je, veliki je upgrade o odnosu na Zagadoua i Akanjia. Ja ne mogu pojmiti da takvi stoperi vec godinama igraju za Dortmund.
a da ne pricamo o Hummelsu, koji je na nivou Badstubera zadnju sezonu dvije :D

Bundesliga
Postovi: 11604
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 07 feb 2022, 21:27

SWOT je napisao/la:
07 feb 2022, 21:19
Bundesliga je napisao/la:
07 feb 2022, 21:10
Kakav god da je, veliki je upgrade o odnosu na Zagadoua i Akanjia. Ja ne mogu pojmiti da takvi stoperi vec godinama igraju za Dortmund.
a da ne pricamo o Hummelsu, koji je na nivou Badstubera zadnju sezonu dvije :D
Hummels je kikser igrac. A pogotovo kada mu je odavno prosao prajm. I kao takav je pojam za Akanjia i Zagadoua koji su teski polovnjaci.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

eaglebvb09
Postovi: 603
Pridružen/a: 28 avg 2021, 20:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la eaglebvb09 » 08 feb 2022, 04:13

Die nächsten superstar 16 jahre aus Portugal!!!!
Kada vidim ovakav naslov na BvB stranici bude mi muka odmah.
Pa do kad vise sa balavurdijom Watzke i Zorc , pleme vam hebem. :puke:
Zadnja izmjena: eaglebvb09, dana/u 08 feb 2022, 04:20, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7284
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la TonySosa » 08 feb 2022, 04:15

Jes propala ova liga sta je ovo...

Nekad se cekalo nedeljno popodne uz Hamburger šport ferajn.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
ledar
Postovi: 3882
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 08 feb 2022, 11:22

Taj program sad ide subotom u pola dva na drugom kanalu.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.