Četvrtfinale SP-a

Moderatori/ce: insider,ribery,rio_Ferdy88

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la Ferdo » 04 jul 2018, 21:45

ASD je napisao/la:u 90% sportova navijam za Hrvatsku, za ovu ne navijam, mislim ne navijam ni protiv, ali ne mogu navijat jer su mi pojedinci u toj repci poprilicno gadni i upitnih ljudskih kvaliteta ali ne zato sto su Hrvati.
Inače u drugim reprezentacijama sve moralna veličina do moralne veličine. Navijaj za Brazil i Neymara i sve pet. :D

Avatar
Sheyi
Postovi: 12300
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la Sheyi » 04 jul 2018, 21:58

Ma ja ba Livnu je bitno istaknuti zastavu zločinačke organizacije...

Avatar
Sheyi
Postovi: 12300
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la Sheyi » 04 jul 2018, 21:58

Ma ja ba Livnu je bitno istaknuti zastavu zločinačke organizacije...

Alminjo99
Postovi: 3560
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la Alminjo99 » 04 jul 2018, 22:13

Francuska
Hrvatska
Brazil
Engleska
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la Ferdo » 04 jul 2018, 22:18

Istina je ovo za Mostar. Ljudi su ubijeni od strane fašista 1998. godine i rahmet im duši.

Ali gledajte ovo. Kada navijate za BiH, Srbiju ili Hrvatsku sjetite se da za te iste države navijaju različiti profili ljudi. U isto vrijeme neka vam je na pameti kada navijate za Njemačku, da također tu "navijačku tribinu" dijelite s nacističkim budalama iz AFD-a, ali i s normalnim ljudima iz CDU-a i SPD-a. Kada navijate za Hrvatsku "navijačku tribinu" dijelite i s ustašama (Velimir Bujanec) i s antifašistima (Stipe Mesić). Kada navijate za Srbiju "navijačku tribinu" dijelite i s umivenim radikalima (Vučić) i sa skroz normalnim ljudima (Čedo Jovanović). Kada navijate za BiH "navijačku tribinu" dijelite sa svakakvim profilima ljudi također. Hoće li vam svi ti ljudi s "navijačke tribine" ogaditi određenu reprezentaciju ili vas spriječiti da za nju navijate to je individualno pitanje. Shvatam i one koji žele navijati za susjede i komšije a i one koji to ne žele.

Moj prijatelj A kaže "Ne mogu navijati za Hrvatsku, jer će pobjedom Hrvatske svi oni mrzitelji BiH i mog naroda Bošnjaka koji su nas po logorima držali slaviti. Ne želim da postoji ijedan razlog da takvo smeće od ljudi slavi bilo šta ili da je sretno. Uvijek ću biti na suprotnoj strani od njih."

Drugi moj prijatelj B kaže "Navijam za susjede jer se tako osjećam, smeće od ljudi me ne zanima. Budala svugdje ima. Podržavam susjede jer to smatram prirodnim tokom događaja, baš kao i što su mnogi susjedi podržavali nas kad smo igrali u Brazilu 2014. godine. Navijam za njih kao da su moji".

I jedno i drugo mišljenje je validno. Ne treba osuđivati niti jedne niti druge. Samo je činjenica da će ljudi poput ovog mog prijatelja B donijeti budućnost ovim prostorima, a ljudi poput mog prijatelja A iako su s razlogom ljuti ne mogu gledati u budućnost samo u prošlost i takvi ljudi neće donijeti budućnost. Uvijek budite svjesni budućnost donose oni koji su spremni da je stvaraju, a ne i oni koji žive u prošlosti. To opet ne znači da treba biti naivan i zaboraviti zlo koje nam se desilo.

Avatar
chi3llo
Postovi: 1472
Pridružen/a: 03 jun 2012, 13:40
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la chi3llo » 04 jul 2018, 22:19

Mogli bi imat all Europe polu finale :ljepota:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★★★

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la Drape » 05 jul 2018, 00:31

Uvjeren sam da će Belgija puno lakše nego što se misli pregaziti ublehu Titea i pokazati da nisu u pravu svi ti stručnjaci koji su Brazila proglasili favoritom.

Avatar
Evander
Postovi: 14571
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la Evander » 05 jul 2018, 02:27

Ferdo je napisao/la:Istina je ovo za Mostar. Ljudi su ubijeni od strane fašista 1998. godine i rahmet im duši.

Ali gledajte ovo. Kada navijate za BiH, Srbiju ili Hrvatsku sjetite se da za te iste države navijaju različiti profili ljudi. U isto vrijeme neka vam je na pameti kada navijate za Njemačku, da također tu "navijačku tribinu" dijelite s nacističkim budalama iz AFD-a, ali i s normalnim ljudima iz CDU-a i SPD-a. Kada navijate za Hrvatsku "navijačku tribinu" dijelite i s ustašama (Velimir Bujanec) i s antifašistima (Stipe Mesić). Kada navijate za Srbiju "navijačku tribinu" dijelite i s umivenim radikalima (Vučić) i sa skroz normalnim ljudima (Čedo Jovanović). Kada navijate za BiH "navijačku tribinu" dijelite sa svakakvim profilima ljudi također. Hoće li vam svi ti ljudi s "navijačke tribine" ogaditi određenu reprezentaciju ili vas spriječiti da za nju navijate to je individualno pitanje. Shvatam i one koji žele navijati za susjede i komšije a i one koji to ne žele.

Moj prijatelj A kaže "Ne mogu navijati za Hrvatsku, jer će pobjedom Hrvatske svi oni mrzitelji BiH i mog naroda Bošnjaka koji su nas po logorima držali slaviti. Ne želim da postoji ijedan razlog da takvo smeće od ljudi slavi bilo šta ili da je sretno. Uvijek ću biti na suprotnoj strani od njih."

Drugi moj prijatelj B kaže "Navijam za susjede jer se tako osjećam, smeće od ljudi me ne zanima. Budala svugdje ima. Podržavam susjede jer to smatram prirodnim tokom događaja, baš kao i što su mnogi susjedi podržavali nas kad smo igrali u Brazilu 2014. godine. Navijam za njih kao da su moji".

I jedno i drugo mišljenje je validno. Ne treba osuđivati niti jedne niti druge. Samo je činjenica da će ljudi poput ovog mog prijatelja B donijeti budućnost ovim prostorima, a ljudi poput mog prijatelja A iako su s razlogom ljuti ne mogu gledati u budućnost samo u prošlost i takvi ljudi neće donijeti budućnost. Uvijek budite svjesni budućnost donose oni koji su spremni da je stvaraju, a ne i oni koji žive u prošlosti. To opet ne znači da treba biti naivan i zaboraviti zlo koje nam se desilo.
Sve receno je tacno i mogu se sloziti. Ali imaju i ljudi tip C. Navijaju ili ne navijaju za nekog iz sportskih ralozga.
Drag mu Suarez, navija za Urugvajm. Ne svidja mu se Neymar, navija protiv Brazila.
Navijao sam za Ivanisevica, navijajo sam za Mirka filipovica, navijao sam bezbroj puta za Hrvatsku u fudbalu, ali ne navijam za ovu ekupu, jednostavno mi je antipaticna ova ekipa. Za moj pojam, puno odvratnih igraca tipa Vida, Perisic, ovaj selektor...
Sa druge strane, recimo ovaj Rebic mi je drag.
Ja sam stava da za Hrvatsku ne treba navijati zato sto su to komsije, niti treba biti protiv Hrvatske iz nekih politickih razloga.
Sport je, neka navija ko za koga zeli.

Popaj78
Postovi: 132
Pridružen/a: 23 jun 2018, 10:14
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la Popaj78 » 05 jul 2018, 06:34

Ja sam uvijek na strani komsija a rat se treba zaboraviti to je iza nas

Avatar
Bayern@heart
Postovi: 3697
Pridružen/a: 05 avg 2011, 15:57
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la Bayern@heart » 05 jul 2018, 09:26

Kako navijat za Cro/Hrv kad evo npr.2009 prvi baraž sa Portugalom selektor Ćiro nakon poraza u Zenici 0:1 bio sam u Mostaru i nakon utakmice u zapadnom dijelu grada je upriličen vatromet za prolazak Portugala. Gadan osjećaj nakon poraza još gori nakon ovog što sam doživio :puke:

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la LAZARUS2000 » 05 jul 2018, 09:44

MortemHz je napisao/la:Francuska izgleda najbolje zasad na prvenstvu dok je odbrana Urugvaja mozda i najjaca trenutno ali ne vjerujem da ce se moci cuvati do samog kraja
Šta li si ti gledao ako ti francuska izgleda najbolje.
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54783
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la MortemHz » 05 jul 2018, 10:04

LAZARUS2000 je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:Francuska izgleda najbolje zasad na prvenstvu dok je odbrana Urugvaja mozda i najjaca trenutno ali ne vjerujem da ce se moci cuvati do samog kraja
Šta li si ti gledao ako ti francuska izgleda najbolje.
Moje licno misljenje. Nisu bili efikasni ali su prosli grupu kao prvi i onda odlicna predstava protiv Argentine.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
darker10
Postovi: 10849
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la darker10 » 05 jul 2018, 10:15

Drape je napisao/la:Uvjeren sam da će Belgija puno lakše nego što se misli pregaziti ublehu Titea i pokazati da nisu u pravu svi ti stručnjaci koji su Brazila proglasili favoritom.
Tesko,ako hoce da imaju sansu Martinez mora pokazat takticku zrelost kakvu nije dosad.

Popaj78
Postovi: 132
Pridružen/a: 23 jun 2018, 10:14
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la Popaj78 » 05 jul 2018, 10:29

Bayern@heart je napisao/la:Kako navijat za Cro/Hrv kad evo npr.2009 prvi baraž sa Portugalom selektor Ćiro nakon poraza u Zenici 0:1 bio sam u Mostaru i nakon utakmice u zapadnom dijelu grada je upriličen vatromet za prolazak Portugala. Gadan osjećaj nakon poraza još gori nakon ovog što sam doživio :puke:
To je u mostaru uvijek tako i na istocnoj strani navijaju za protivnike hrvatske boze sacuvaj grad slucaj pun fasista s obe strane

Avatar
GoskGabela
Postovi: 595
Pridružen/a: 24 maj 2015, 16:25
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la GoskGabela » 05 jul 2018, 10:35

Hrvatska glatko prolazi.
Idemo Do kraja.
Nažalost rastužit ćemo u subotu navijače Rusije iz BIH,kao sto smo ih razocarali dok su navijali već za Nigeriju,Argentinu,Island i Dansku
Držite se,da je lako,nije :twisted:
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la Monolog » 05 jul 2018, 10:37

Ljudi Titea nazivaju ublehom, a riječ je o jednom od najboljih selektora Brazila u posljednjih x godina. Priča se o defanzivi Urugvaja, a i Brazil primio samo jedan pogodak i to iz prekida (mada je sudija mogao pokazati i faul u napadau, ali to je već neka druga priča). Brazil je najbolje posložena ekipa na ovom prvenstvu. Imaju apsolutno sve; odlični u defanzivi, dovoljan broj "rudara" u veznom redu te dvojac koji je u stanju izmislit gol u svakom trenutku. Tite je od trenutka kad je preuzeo Brazil napravio pravu mašineriju; a činjenica je da ovako zajedništvo u timu nije vladalo od 2002. godine (tada su i bili prvaci posljednji put).

Tite će, ubijeđen sam, ispreskakati Martineza koji je opasno plesao i protiv Japana i da nije bilo drvoreda i čudnog prvog pogotka - Belgija bi još jučer dobila novog selektora.


Što se tiče Hrvatske, oni su najtežu utakmicu odigrali protiv Danske. I vidjelo se koliko su u grču. Loše kretanje na sredini terena, nemogućnost stvaranja viška. Vjerujem da će protiv Rusije proći nakon 90 minuta. Rusi su, ako mene pitate, baš zalutali u četvrtfinale. Kvalitetom su ispod svih.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
ramiral
Postovi: 6441
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la ramiral » 05 jul 2018, 10:41

Nema Casemira, ali ima Fernardinho koji može donijeti dodatni skakački kvalitet.

Urugvaj bez Cavanija je dosta slabiji i šanse im padaju u duelu sa Francuzima, ipak bi Edi donio dodatnu dimenziju u napadu.
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la Sarmelino » 05 jul 2018, 10:45

Jos da Tite skonta da je Firmino Pele za onog jazavca malog
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Kelner69
Postovi: 371
Pridružen/a: 25 maj 2013, 11:03
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la Kelner69 » 05 jul 2018, 11:03

Bayern@heart je napisao/la:Kako navijat za Cro/Hrv kad evo npr.2009 prvi baraž sa Portugalom selektor Ćiro nakon poraza u Zenici 0:1 bio sam u Mostaru i nakon utakmice u zapadnom dijelu grada je upriličen vatromet za prolazak Portugala. Gadan osjećaj nakon poraza još gori nakon ovog što sam doživio :puke:
A sta je bilo nakon njihove tekme sa Turcima ? Tj nasom "bracom"

Avatar
Sheyi
Postovi: 12300
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Četvrtfinale SP-a

Post Postao/la Sheyi » 05 jul 2018, 11:34

Treba shvatiti da postoje razlike između onih koji sebe zovu Srbi i Hrvati, a dolaze iz Bosne i onih Srba i Hrvata iz Srbije i Hrvatske, različiti narodi reklo bi se. :D
Zadnja izmjena: Sheyi, dana/u 05 jul 2018, 11:37, ukupno mijenjano 1 put.

Zaključano

Natrag na “Reprezentacije i utakmice”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.