Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko je GOAT?

Rafael Nadal
50
36%
Roger Federer
36
26%
Novak Đoković
51
37%
 
Ukupno glasova: 137

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Goretzka » 21 maj 2021, 13:21

snowballer je napisao/la:
21 maj 2021, 13:19
Goretzka je napisao/la:
21 maj 2021, 13:17
snowballer je napisao/la:
21 maj 2021, 13:11
To za Novaka i Rafu, pa to je tvoja logika i ti si to boldirao. Nisam ja.

Bolan shvatam ja sta ti objasnjavas, nego ti ne shvatas sta ti se govori. Mogao je Rafa njega dobiti 10 puta u finalu od 1000 turnira, i da je Rafa samo u 10 finala uspio uci, a Federer osvojiti 990 turnira u kojima Rafa nije mogao do finala. I sta onda? Rafa ima 10/1000 turnira, 10:0 protiv Federera, a Federer osvojio 990 turnira? Rafa bolji? Msm nebuloze standardne :rol:
Boldirao sam da ti shvatis usporedbu sa Federerom a lucky neznalica usporedbu sa Novakom.

Shvatam ja sta i ti govoris i to bi se dalo diskutovati da jedan od njih dvojice ima vise slemova od drugog. Ovako imaju isto a po statistici vidimo da je Rafa do istih dolazio najcesce preko ove dvojice! Sto bi znacilo da je najvise zasluzio te slemove! To da li je RG ili neki drugi slem ne pije vode nikako. Jel on kriv sto ga nikad nisu u finalu na Chatrieru mogli dobit? Kako to da Rafa ustima igru za finale WB protiv Feda u kojem je ovaj prevelik favorit zbog servisa i voleja, kao i protiv Djokovica na US na podlozi koja mnogo vise odgovara Novaku zbog odskoka? Objasni mi molim te.

Hoce li sad i najbolje sezone uci u opticaj za goata? :rol:

Daj da uvedemo procenat pojedenog spinata i pravljenja djece zenama.. moglo bi biti relevatno.. :rol:
Previse gluposti, ne mogu to sve citati. Ne moraju najbolje sezone uci, tu bi Rafa tek pao daleko.
Nisu gluposti vec sam te ugasio cinjenicama. Dzaba se koprcas potonuo si.

snowballer
Postovi: 67
Pridružen/a: 06 jul 2019, 23:39
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la snowballer » 21 maj 2021, 13:25

Ti jedino sto si mogao ugasiti je zelju za pisanjem na ovom PDFu mnogim forumaskim legendama (Magica, formance, retro) itd. Sa svojih Bog zna koliko profila.
Zadnja izmjena: snowballer, dana/u 21 maj 2021, 13:28, ukupno mijenjano 1 put.

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Goretzka » 21 maj 2021, 13:25

lucky13 je napisao/la:
21 maj 2021, 12:27

da se sada pojavi teniser koji je tata mata na travi i 20 godina osvoji vimbldon. i nikada nista vise i nikada ne bude br1. hoce li sa 20 slemova biti bolji od noleta? nikada. bice jednostavno najboilji igrac na vimbldonu svih vremena. a neka se pojavi teniser koji ce 10 godina uzeti AO i USO uz 1 RG i recimo 2 vimblija i 10 godina br1, bice GOAT bez ikakve konkurencije!
+1 u teku luckyjevih gluposti i izvala.
U prvom dijelu se slazem, neko da dodje i uzme lupam 21WB bez ostalih slemova ja bi prvi rekao bravo za najboljeg grass igraca i tjt ali goat nikad. Al kad neko uzme 13 GS na sljaci, 2 na travi i ukupno 5 na HC taj itekako mozs biti GOAT.

Zasto ne spomenemo da je sljaka najzahtjevnija podloga na kojoj dolazi do izrazaja svo tenisko umjece? Podloga na kojoj ti servis nista ne znaci, gdje moras svojom igrom i kvalitetom nadmasiti protivnika i pokazati da si bolji. Zasto nije Djokovicu minus jer ima samo 1 RG (koji je usput osvojio zbog Nadalove povrede) ali nevazno opet je GS, a na ostalim podlogama ima vise GS kao na AO npr.9? A Nadalu je minus jer ima 13RG a samo 1AO? Smijesno. Zasto onda Rafa ima vise USO od Novaka ako je ovaj toliko dominantniji na HC?

Mnogo pitanja a bez odgovora, napises nesto i sam sebe ukopas.

snowballer
Postovi: 67
Pridružen/a: 06 jul 2019, 23:39
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la snowballer » 21 maj 2021, 13:27

Sljaka na kojoj dolazi izrazaja svo tenisko umjece
:rol: :rol:
Ali uopste nije bitno da krampas tu 5 sati i da imas fizikalije, samo je bitno to svo tenisko umjece :rol:

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la lucky13 » 21 maj 2021, 13:29

Goretzka je napisao/la:
21 maj 2021, 13:25
lucky13 je napisao/la:
21 maj 2021, 12:27

da se sada pojavi teniser koji je tata mata na travi i 20 godina osvoji vimbldon. i nikada nista vise i nikada ne bude br1. hoce li sa 20 slemova biti bolji od noleta? nikada. bice jednostavno najboilji igrac na vimbldonu svih vremena. a neka se pojavi teniser koji ce 10 godina uzeti AO i USO uz 1 RG i recimo 2 vimblija i 10 godina br1, bice GOAT bez ikakve konkurencije!
Al kad neko uzme 13 GS na sljaci, 2 na travi i ukupno 5 na HC taj itekako mozs biti GOAT.


Mnogo pitanja a bez odgovora, napises nesto i sam sebe ukopas.
pogotovo ako uz sve to sakupis 2 godine krace vremena kao najbolji teniser svijeta od 2 igraca sa kojima igras u isto vrijeme!

i zasto ne bi naj sezone i rekordi u poenima i kompletiranje velikih titula kao i 4 u nizu ulazili u pricu? sve to svjedoci od raznovrsnosti i dominantnosti igraca u odnosu na ostatak tura! raznovrstnost i dominantnost upravo ono u cemu je rafa dosta inferioran u odnosu na feda i noleta!
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 21 maj 2021, 13:33, ukupno mijenjano 1 put.

snowballer
Postovi: 67
Pridružen/a: 06 jul 2019, 23:39
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la snowballer » 21 maj 2021, 13:30

Ukucas u google "greatest tennis player ever", otvoris prvih 10 linkova, skrolas do kraja ili vidis #1. I vidis da je Federer ili Djokovic. Niko tu ne stavlja Rafu.

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Goretzka » 21 maj 2021, 13:32

snowballer je napisao/la:
21 maj 2021, 13:27
Sljaka na kojoj dolazi izrazaja svo tenisko umjece
:rol: :rol:
Ali uopste nije bitno da krampas tu 5 sati i da imas fizikalije, samo je bitno to svo tenisko umjece :rol:
Pod tenisko umijece spada aspolutno svaki segment igre. Pa cak i fizikalije, sprema i ostalo. Poslije teniskog znanja i drugih sekvenci.

Zasto u finalu RG neces nikad vidjeti krampe Andersona, Raonica i ostale? One kojima se igra samo na servisu zasniva? Jel ti bolje gledati kako ispaljuju rakete na AO ili WB i tako dolaze do samoga kraja bez ikakvog posebnog tenisa i igre? Ili na RG mnostvo razmjena, kvalitetnih duzih i kracih poena, forhenda, bekenda, slajsova, drop sotova?
lucky13 je napisao/la:
21 maj 2021, 13:29
Goretzka je napisao/la:
21 maj 2021, 13:25
lucky13 je napisao/la:
21 maj 2021, 12:27

da se sada pojavi teniser koji je tata mata na travi i 20 godina osvoji vimbldon. i nikada nista vise i nikada ne bude br1. hoce li sa 20 slemova biti bolji od noleta? nikada. bice jednostavno najboilji igrac na vimbldonu svih vremena. a neka se pojavi teniser koji ce 10 godina uzeti AO i USO uz 1 RG i recimo 2 vimblija i 10 godina br1, bice GOAT bez ikakve konkurencije!
Al kad neko uzme 13 GS na sljaci, 2 na travi i ukupno 5 na HC taj itekako mozs biti GOAT.


Mnogo pitanja a bez odgovora, napises nesto i sam sebe ukopas.
pogotovo ako uz sve to sakupis 2 godine krace vremena kao najbolji teniser svijeta od 2 igraca sa kojima igras u isto vrijeme!
Ili ako uzmes u obzir da te je najveci rival tamburao u finalu slema na omiljenoj podlozi i da ti bjezi po najbitnijoj stavci slemovima kao i da ima bolji omjer u finalima od tebe.. he he he..cuj 2 godine kraceg vremena.. Nadal nikad nije kalkulisao i prijavljivao neke Beceve Moskve i slicne pizdarije da ocuva br1. Koga briga za to.. niko nece pricati o tim sedmicama osim vas kojima je samo to ostalo u raspravi uz YE koji ima zamisli cak 1 vise. :rol:

snowballer
Postovi: 67
Pridružen/a: 06 jul 2019, 23:39
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la snowballer » 21 maj 2021, 13:35

Goretzka je napisao/la:
21 maj 2021, 13:32
snowballer je napisao/la:
21 maj 2021, 13:27
Sljaka na kojoj dolazi izrazaja svo tenisko umjece
:rol: :rol:
Ali uopste nije bitno da krampas tu 5 sati i da imas fizikalije, samo je bitno to svo tenisko umjece :rol:
Pod tenisko umijece spada aspolutno svaki segment igre. Pa cak i fizikalije, sprema i ostalo. Poslije teniskog znanja i drugih sekvenci.

Zasto u finalu RG neces nikad vidjeti krampe Andersona, Raonica i ostale? One kojima se igra samo na servisu zasniva? Jel ti bolje gledati kako ispaljuju rakete na AO ili WB i tako dolaze do samoga kraja bez ikakvog posebnog tenisa i igre? Ili na RG mnostvo razmjena, kvalitetnih duzih i kracih poena, forhenda, bekenda, slajsova, drop sotova?
Opet hrpa gluposti, ne mogu sve da citam.
Zasto u finalu RG neces nikad vidjeti krampe Andersona, Raonica i ostale?

:rol: :rol: :rol:
Ali kad pricas o krampama u finalima, pogledaj listu finala RGa https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_F ... _champions i pogledaj listu finala Wimbledon-a https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_W ... _champions

Unazad 40-50 godina na jednoj listi "krampe" i "ZNLJ" likovi, na drugoj sve same legende. Standardno

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Goretzka » 21 maj 2021, 13:37

Covjece imas gore statistiku frajer 4 slema od ukupno 20 uzeo protiv Rafe i Novaka.. jesi ti normalan zivota ti?

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Goretzka » 21 maj 2021, 13:38

Raonic Cilic Anderson... vs. Thiem Murray Wawrinka... okkkkk :rol: :rol: :rol:

snowballer
Postovi: 67
Pridružen/a: 06 jul 2019, 23:39
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la snowballer » 21 maj 2021, 13:39

https://www.ultimatetennisstatistics.co ... erId2=4742

Uporedis Novaka i Rafu, Novak ga ubija u vecini statistika.

snowballer
Postovi: 67
Pridružen/a: 06 jul 2019, 23:39
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la snowballer » 21 maj 2021, 13:43

Rafa stari od Novaka i opet Novak 112 sedmica vise proveo na broju 1. Znas li ti koliko je to dana? Puno :mrgreen:

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Goretzka » 21 maj 2021, 13:43

slika

Stvarno ga ubija nema sta, nema prednost ni u Mastersima vise, izjednaceni. Slemovi Rafa, OI Rafa, DC Rafa. Djokovic ima WTF i mrtvi ATP Cup. :rol: :rol:

Sam se kopas druze.

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Captain4 » 21 maj 2021, 13:44

Poklopi vas Goretzka fino. Na kojoj toj podlozi je više izražen aspekt teniskog umijeća ako nije šljaka.

Meni kao navijaču Rafe je iskreno Novakov prime bolji od Rafinog, a Rafin od Rogerovog. Samo yebiga, mislim da taj parametar nije presudan za GOAT ulogu.
"We need to suffer. And we need to fight."

snowballer
Postovi: 67
Pridružen/a: 06 jul 2019, 23:39
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la snowballer » 21 maj 2021, 13:45

Goretzka je napisao/la:
21 maj 2021, 13:43
slika

Stvarno ga ubija nema sta, nema prednost ni u Mastersima vise, izjednaceni. Slemovi Rafa, OI Rafa, DC Rafa. Djokovic ima WTF i mrtvi ATP Cup. :rol: :rol:

Sam se kopas druze.
To su titule. Nisu statistike. Nauci razliku.
I da, Rafa je stariji od Novaka.

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Goretzka » 21 maj 2021, 13:50

snowballer je napisao/la:
21 maj 2021, 13:45
Goretzka je napisao/la:
21 maj 2021, 13:43
slika

Stvarno ga ubija nema sta, nema prednost ni u Mastersima vise, izjednaceni. Slemovi Rafa, OI Rafa, DC Rafa. Djokovic ima WTF i mrtvi ATP Cup. :rol: :rol:

Sam se kopas druze.
To su titule. Nisu statistike. Nauci razliku.
I da, Rafa je stariji od Novaka.
Ovo ti je najbitnija statistika druze. Te procente mozete nekom drugom poklanjat. Rafa je stariji 10 godina od Novaka pardon.

Zasto mi niko nije odgovorio kako to da Djokovic ima ukupno 12 GS na HC kao omiljenoj podlozi iako ima 2 prilike godisnje a Rafa 13 RG na sljaci iako ima jednu priliku?
Kako to da je Rafi minus samo jedan AO (iako ima USO vise od Novaka) a Novaku nije minus samo jedan RG?

Kako to da se Rafa uspio prilagoditi na HC i Grass te uzeti slemove direktno protiv konkurenata a ovi njega nisu uspjeli nikad na RG u finalu dobiti? Kako je to moguce ako je Rafa samo sljakas a nije isti igrac na drugim podlogama?

snowballer
Postovi: 67
Pridružen/a: 06 jul 2019, 23:39
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la snowballer » 21 maj 2021, 13:53

Ako je tako dobar u prilagodjavanju kako to da ova tabela izgleda kako izgleda (a jos on trci da osvaja tamo neke ZNLJ turnire na sljaci)

Weeks at No. 1
Rank Player Total
1 Novak Djokovic (SRB)☆ 321
2 Roger Federer (SUI) 310
3 Pete Sampras (USA) 286
4 Ivan Lendl (TCH) 270
5 Jimmy Connors (USA) 268
6 Rafael Nadal (ESP) 209

Kako? Kako to da je mlijeko bijelo a nije crno? :rol:

Kako to da u sedmicama u nizu nikad nije dugo Rafa trajao:
237 Switzerland Roger Federer
160 United States Jimmy Connors
157 Czechoslovakia Ivan Lendl
122 Serbia Novak Djokovic
102 United States Pete Sampras
84 United States Jimmy Connors (2)
82 United States Pete Sampras (2)
80 Czechoslovakia Ivan Lendl (2)
75 Australia Lleyton Hewitt
58 United States John McEnroe
56 Spain Rafael Nadal

Kako to? :rol:

Kako to da nije mogao u zadnjih 3-4 godine nakucati sedmica da bude makar treci? Kako to :rol: Ili od 2005te od kad je osvojio prvi GS, kako to?

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15911
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la BosniaBoston » 21 maj 2021, 13:55

snowballer je napisao/la:
21 maj 2021, 13:45
Goretzka je napisao/la:
21 maj 2021, 13:43
slika

Stvarno ga ubija nema sta, nema prednost ni u Mastersima vise, izjednaceni. Slemovi Rafa, OI Rafa, DC Rafa. Djokovic ima WTF i mrtvi ATP Cup. :rol: :rol:

Sam se kopas druze.
To su titule. Nisu statistike. Nauci razliku.
I da, Rafa je stariji od Novaka.
Pa statisticki rafa ima veci % pobjeda na slamovima, mastersima i općenito ;) te pozitivan h2h sa novakom kad se gledaju samo veliki turniri
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la Goretzka » 21 maj 2021, 14:02

Ljudi se kace na fucking sedmice na br1 i cijene vise nego li slemove i Masterse. :rol: pa ovo fakat nije realno. Znaci Rafa je trebao imati 20GS 36 Mastersa i 900 sedmica na br1 da bi bio goat. Federer je trebao imati 24 GS i koju sedmicu vise od Novaka jer eto to je najbitniji podatak.

Gori sam ja sto sa neznalicama raspravljam.

snowballer
Postovi: 67
Pridružen/a: 06 jul 2019, 23:39
Kontakt:

Re: Oktagon velike trojke ili put do GOATa

Post Postao/la snowballer » 21 maj 2021, 14:09

Pa ako je tako dobar i tako se prilagodjavao, sto ne dominira? Sto nije bio broj 1 duze? Jednostavno.

Ti se definitivno sve i otjerao sa svojim raspravljanjem. Nemoj sad stati nakon sto si najbolje ljude protjerao. :urnebes:

I ovog velikana si otjerao: memberlist.php?mode=viewprofile&u=40642

On je zadnji post napravio 29 mar 2019, 16:22 a ti svoj prvi post 31 mar 2019, 16:46
:rol: :rol: :rol:

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAGarfia i 1 gost.