Balkanska Liga

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la KSIVLE » 23 okt 2012, 20:26

Ovdje je u uvodnom postu iznesena jedna neistina, a ta je da UEFA traži formiranje neke "balkanske lige". UEFA je dosada iznosila isključivo negativne stavove glede formiranja takvih liga.

Ja sam također protiv takve lige. Raalno na ex-Yu prostoru imamo 2 ozbiljna kluba (Dinamo i Partizan), tako da formiranje te lige ne bi doveo do nekog značajnog povećanja kvalitete same lige. Faktor navijača ne treba ni spominjati. Sumnjam da nam se sluša svaki tjedan o klanju Balija, Ustaša i Četnika, o "nožu, žici, Srebrenici"... A mogu samo zamisliti kakav bi cirkus bio oko toga koji bi BH-klubovi išli u takvu ligu. Evo i ovaj dečko gore nabraja Želju, Sarajevo, Borac i Čelik, kao da drugi nemaju pravo da konkuriraju za takvu ligu. Vjerovatno je da bi takva liga značila i težak udarac za one klubove koji u nju ne bi ušli. Uostalom odličan primjer imate sa košarkom, gdje su se nekad velike Bosna i Sloboda jako nisko srozale. Ono što treba BiH je manja liga - Liga 10, te ukidanje entitetskih 2. liga i njihova zamjena po geografskom ključu. Šta bi falilo BiH ligi koja bi bila sastavljena npr. od Želje, Širokog, Borca, Zrinjskog, Čelika, Sarajeva, Leotara, Travnika, Veleža i Slavije/GOŠK-a/Slobode/Jedinstva/nekog petog? Da su sređeniji odnosi i liga bi bila bolja. Neće BiH nogometu pomoći to što će Željo/Široki/Borac biti kanta za napucavanje u regionalnoj ligi. Pomoć će mu sustavniji rad u normalnijem okruženju.

Inače, ako se takva liga ikada i bude formirala vjerujte mi da će se o tome malo pitati BiH klubove. U tome će glavnu riječ voditi Hrvatska i Srbija, a uz njih će relevantan faktor biti još Slovenija. Nažalost to je tako, sviđalo se to kome ili ne.
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Edol
Postovi: 874
Pridružen/a: 05 feb 2012, 13:13
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Edol » 23 okt 2012, 20:29

vivaILchelik je napisao/la:Koliko god mi se tvoja tabela svidjala zato sto se tu nalazi i Čelik, protivnik sam takvom stvaranju tabela kako volimo reci "po imenu". Nek' u tu ligu udje ko bude medju prva tri na tabeli i gotovo. Ako moj Čelik zasluzi da udje, nek' udje.
Ako bi se pravila regionalna liga, a ponavljam - nadam se da neće, onda bi bolje rješenje bilo napraviti čitav sistem takmičenja u kojem bi učestvovali svi klubovi nego da paralelno postoje i nacionalni sistem i regionalna liga.

Ostavio bih mogućnost i recimo, umjesto da u Evropu odu Dinamo, Maribor, Partizan, Hajduk, Zvezda i tako Crna Gora i BiH ostanu bez protivnika, jednostavno u Evropu ode po prvih 4/5 najbolje plasiranih iz svake države, kao i dosad. Tako bi klubovi istovremeno igrali jake utakmice čiji bi ishod bio značajan, a niko ne bi završio oštećen.

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la KSIVLE » 23 okt 2012, 20:46

@Under PFC po čemu je srpska liga jača od hrvatske? UEFA-ina ljestvica kaže drugačije.
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
FliX
Postovi: 4732
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la FliX » 24 okt 2012, 01:33

Nadam se da od ovog nema nista..

Moze li mi neko odgovorit zasto ubacivat Makedoniju a izostavit Albaniju??? Nekako mi po geografskom polozaju logicnije da udje Albanija ili i jedna i druga..

Sta mislite po geografskom polozaju, finansijama, sponzorima i svemu ostalom da li je za slovenski savez bolje da pravi "balkansku ligu" ili da se utopi u austrijsku ligu???

P.S Ovo sto pojedinci pokusavaju pravit, to se ni razvijeni skandinavci nisu jos sjetili

Dado
Postovi: 1848
Pridružen/a: 08 sep 2008, 20:28
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Dado » 24 okt 2012, 04:54

Stavio sam ovo na temu koja je zakljucana pa samo da prekopiram ovdje. Posto se govori o ligi koja bi imala 16 klubova ovo je moguci format koji bi mozda jednako funkcionisao kako za na regionalnom tako i na nacionalnim nivoima. S tim sto bi se za svaku drzavu u reginoalnoj ligi garanovala 2 mjesta a BiH PL se smanjila na 12 klubova.

8 drzava po 2 najbolja kluba = Regionalna liga 16

Trenutno 8 drzava ima 8 predstavnika u UCL I 16 predstavnika u EL

Legenda
UCL – UEFA Champions League
RQUCL – Regional Qualifications for UCL
RQEL – Regional Qualifications for Europa League


Regionalna Liga

1 UCL – Grupna Faza
2 UCL – Play-Off
3 UCL – Play-Off
4 UCL – Play-Off
5 RQUCL
6 RQUCL
7 RQUCL
8 RQUCL
9 RQUCL
10 RQUCL
11 RQUCL
12 RQUCL
13 RQEL
14 RQEL
15 RQEL
16 RQEL


Regionalne kvalifikacije za UCL

8 timova iz Regionalne Lige
8 timova pobjednika nacionalnih liga

Play-off po sistemu home-away u dva kola popunjava preostalih 4 mjesta u UCL


Regionalne kvalifikacije za EL

4 tima iz Regionalne lige
12 timova iz Regionalnih kvalifikacija za UCL
16 timova iz nacionalnih liga

Play-off po sistemu home –away u jednom kolu popunjava 16 mjesta u EL


Nacionalni relegacioni Play-off

Igra se izmedju timova iz iste drzave

Pobjednik nacionalnoj lige – najlosije plasiran tim svake pojedine drzave u regionalnoj lizi

Avatar
maximusdecimus
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 apr 2012, 16:14
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la maximusdecimus » 24 okt 2012, 10:47

KSIVLE je napisao/la:Ovdje je u uvodnom postu iznesena jedna neistina, a ta je da UEFA traži formiranje neke "balkanske lige". UEFA je dosada iznosila isključivo negativne stavove glede formiranja takvih liga.

Ja sam također protiv takve lige. Raalno na ex-Yu prostoru imamo 2 ozbiljna kluba (Dinamo i Partizan), tako da formiranje te lige ne bi doveo do nekog značajnog povećanja kvalitete same lige. Faktor navijača ne treba ni spominjati. Sumnjam da nam se sluša svaki tjedan o klanju Balija, Ustaša i Četnika, o "nožu, žici, Srebrenici"... A mogu samo zamisliti kakav bi cirkus bio oko toga koji bi BH-klubovi išli u takvu ligu. Evo i ovaj dečko gore nabraja Želju, Sarajevo, Borac i Čelik, kao da drugi nemaju pravo da konkuriraju za takvu ligu. Vjerovatno je da bi takva liga značila i težak udarac za one klubove koji u nju ne bi ušli. Uostalom odličan primjer imate sa košarkom, gdje su se nekad velike Bosna i Sloboda jako nisko srozale. Ono što treba BiH je manja liga - Liga 10, te ukidanje entitetskih 2. liga i njihova zamjena po geografskom ključu. Šta bi falilo BiH ligi koja bi bila sastavljena npr. od Želje, Širokog, Borca, Zrinjskog, Čelika, Sarajeva, Leotara, Travnika, Veleža i Slavije/GOŠK-a/Slobode/Jedinstva/nekog petog? Da su sređeniji odnosi i liga bi bila bolja. Neće BiH nogometu pomoći to što će Željo/Široki/Borac biti kanta za napucavanje u regionalnoj ligi. Pomoć će mu sustavniji rad u normalnijem okruženju.

Inače, ako se takva liga ikada i bude formirala vjerujte mi da će se o tome malo pitati BiH klubove. U tome će glavnu riječ voditi Hrvatska i Srbija, a uz njih će relevantan faktor biti još Slovenija. Nažalost to je tako, sviđalo se to kome ili ne.
ovaj argument je smiješan. Regionalna liga nija kriva što je KK Bosna u onoj stvari, nego bivše i sadašnje uprave Bosne koje su se pokušale na silu ugurati ispred Partizana i ostalih klubova. to na silu znači kupovanjem skupih Amerikanaca na kredit(koji naravno ni u snu nisu mogli vratiti) umjesto da se baziraju na domaće igrače, talente, pa makar završili zadnji, ali bez dugova. odličan primjer je Široki, koji sve ulaže u svoju mladost, dovede ponekog stranca, ali naravno ne preskupog. uglavnom, troše samo ono što imaju, a u Bosni se tim sastavljao od para koje nisu imali i išlo se duboko u minus.

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la KSIVLE » 24 okt 2012, 12:25

@maksimusdecimus

Kaži mi što je po tebi regionalna liga donijela BiH klupskoj košarci?
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
maximusdecimus
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 apr 2012, 16:14
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la maximusdecimus » 24 okt 2012, 13:55

KSIVLE je napisao/la:@maksimusdecimus

Kaži mi što je po tebi regionalna liga donijela BiH klupskoj košarci?
već sam ti gore objasnio, dobro je donijela onim klubovima koji su pametno poslovali i kojima nije primaran cilj osvajanje te lige nego razvoj talenata(Široki), ovim drugim što su išli u minus i dovodili skupe američke polovnjake samo da bi mogli reći da su došli na Final Four Jadranske lige tipa Bosne, nije donijela ništa dobro. al to je do njih i njihove uprave, a ne Jadranske lige.

Avatar
Richardson
Postovi: 78
Pridružen/a: 03 apr 2011, 23:54
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Richardson » 24 okt 2012, 14:00

Mnogo. Otvorila je oči mnogima, a koji možda nisu vidjeli ili nisu htjeli da vide kakve se malverzacije rade u KK Bosna, i ne samo tu nego i u KK Slobodi itd, to što se negativnih stvari tiče, naravno, pozitivno je to što su ljudi iz KK Široki pokazali da ima i na ovim prostorima talenta samo treba raditi i da ima više para, a biće i toga, mogao bi se napraviti i neki EU rezultat. Malo off pošto se radi o košarci.

A sad o fudbalu, zašto moraju igrati, kako da se izrazim, fancy ekipe, koje su u go...ma do guše, nek igraju ekipe čistih računa, bez dugovanja, sa EU uslovima što se infrastrukture tiče jer to je onaj pravi način a ako se nevaram i cilj postojanja iste tj. poboljšanje kvalitete a to se može postići ulaganjem u omladinski kadar, odnosno domaće snage, uz neka pojačanja, ali istinska, praviti i rezultat. Možda je ovo utopija, al eto za nadati se.

Dado
Postovi: 1848
Pridružen/a: 08 sep 2008, 20:28
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Dado » 24 okt 2012, 17:18

Evo potencijalne 16-orke ako cemo gledati po UEFA-inom rangu timova. Negdje sam procitao da bi pored 6 drzava bivse Juge tu mozda bili Rumuni I Madjari.

Mislim da bi u ovakvoj ligi Zeljo I Sarajevo lako bili u sredini tabele I eventualno povremeno ugrozavali sami vrh

Dinamo Zagreb - HRV
Hajduk Split - HRV
Partizan - SRB
Crvena zvezda - SRB
Maribor - SLV
Olimpija Ljubljana – SLV
Sarajevo – BiH
Zeljeznicar – BiH
Rabotnicki – MKD
Renova – MKD
Mogren – CRG
Rudar Pljevlja – CRG
Steaua – ROM
CFR Cluj – ROM
Debrecen - HUN
Fehervar - HUN

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la KSIVLE » 24 okt 2012, 17:20

Dado je napisao/la:Evo potencijalne 16-orke ako cemo gledati po UEFA-inom rangu timova. Negdje sam procitao da bi pored 6 drzava bivse Juge tu mozda bili Rumuni I Madjari.

Mislim da bi u ovakvoj ligi Zeljo I Sarajevo lako bili u sredini tabele I eventualno povremeno ugrozavali sami vrh

Dinamo Zagreb - HRV
Hajduk Split - HRV
Partizan - SRB
Crvena zvezda - SRB
Maribor - SLV
Olimpija Ljubljana – SLV
Sarajevo – BiH
Zeljeznicar – BiH
Rabotnicki – MKD
Renova – MKD
Mogren – CRG
Rudar Pljevlja – CRG
Steaua – ROM
CFR Cluj – ROM
Debrecen - HUN
Fehervar - HUN
Moš mislit kako će Hrvati, Srbi, Rumunji i Mađari pristati da igraju ligu u kojoj bi imali isto klubova kao i BiH, Makedonija i C. Gora. :lol:
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la KSIVLE » 24 okt 2012, 17:25

Maximus i Richardson znači dobro je to što smo spoznali te malverzacije, iako je klub KK Bosna propao? Ja mislim da smo za mutne radnje mogli znati i bez RL.

Inače, ako se ikad zaigra RL u nogometu, tamo će se ulaziti isključivo po rezultatu, a ne po veličini grada ili šta ja znam čemu.
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Dado
Postovi: 1848
Pridružen/a: 08 sep 2008, 20:28
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Dado » 24 okt 2012, 18:10

KSIVLE je napisao/la:
Dado je napisao/la:Evo potencijalne 16-orke ako cemo gledati po UEFA-inom rangu timova. Negdje sam procitao da bi pored 6 drzava bivse Juge tu mozda bili Rumuni I Madjari.

Mislim da bi u ovakvoj ligi Zeljo I Sarajevo lako bili u sredini tabele I eventualno povremeno ugrozavali sami vrh

Dinamo Zagreb - HRV
Hajduk Split - HRV
Partizan - SRB
Crvena zvezda - SRB
Maribor - SLV
Olimpija Ljubljana – SLV
Sarajevo – BiH
Zeljeznicar – BiH
Rabotnicki – MKD
Renova – MKD
Mogren – CRG
Rudar Pljevlja – CRG
Steaua – ROM
CFR Cluj – ROM
Debrecen - HUN
Fehervar - HUN
Moš mislit kako će Hrvati, Srbi, Rumunji i Mađari pristati da igraju ligu u kojoj bi imali isto klubova kao i BiH, Makedonija i C. Gora. :lol:

Ako pogledas sta sam malo gore vise napisao u principu radi se da bi 8 pozicija za ligu prvaka bilo u igri sto daje sansu Hrvatskim, Srbijanskim, Rumunskim ligama, ako su vec toliko bolje, da imaju i po dva i vise predstavnika u LP ako uzmu prva 4 mjesta lige i/ili kroz regionalne kvalifikacije uzmu mjesto recimo vjecitim fenjerasima iz Crne Gore, Makedonije ili vec BiH. Takvu sansu do sada nikad nisu imali . S druge strane manji klubovi redovno u LP i ne doguraju dalje od 3. predkola i sluze kao kanta za napucavanje sto nije dobro ni za njihov razvoj ni za popularnost kluba. Da ne ulazimo previse u detalje jer se ipak samo radi o spekulaciji, sasvim je realno formirati ligu koja ce ponuditi jednake interese za “velike” kao i za “male” ekipe.

Avatar
maximusdecimus
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 apr 2012, 16:14
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la maximusdecimus » 24 okt 2012, 18:19

KSIVLE je napisao/la:Maximus i Richardson znači dobro je to što smo spoznali te malverzacije, iako je klub KK Bosna propao? Ja mislim da smo za mutne radnje mogli znati i bez RL.

Inače, ako se ikad zaigra RL u nogometu, tamo će se ulaziti isključivo po rezultatu, a ne po veličini grada ili šta ja znam čemu.
opet lupaš ko Maksim po diviziji, završavam raspravu, jer vidim da nema svrhe. ti jednostavno ne kontaš...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la vidovitadjemila » 27 okt 2012, 17:15

Od ovih nasih nazovi liga nema nista,ljudi koji bi trebali da daju novac kao sponzori od ovako organizovanih liga kao sto su ove sada nemaju interesa.Zato se Balkanska ili neki slican tip lige namecee kao jedino moguce rjesenje.To je najveci argument za ovu ligu i ona ce sigurno zaziviti.
Iskreno jedini problem koji se cini nerjesiv su navijaci.To ce vjerovatno biti rjeseno nedolaskom gostujucih navijaca prve sezone,a poznavajuci mentalitet nasih nogometnih fanova iz raznih navijackih grupa tvrdim da lafo, ponosa radi kazu da nisu za ligu ,a zivot bi svoj dali za gostovanje u Beogradu,Sarajevu ili Zagrebu itd...
I do te lige ce doci-NEMINOVNO.... ;)
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la KSIVLE » 29 okt 2012, 16:11

Dado je napisao/la:

Ako pogledas sta sam malo gore vise napisao u principu radi se da bi 8 pozicija za ligu prvaka bilo u igri sto daje sansu Hrvatskim, Srbijanskim, Rumunskim ligama, ako su vec toliko bolje, da imaju i po dva i vise predstavnika u LP ako uzmu prva 4 mjesta lige i/ili kroz regionalne kvalifikacije uzmu mjesto recimo vjecitim fenjerasima iz Crne Gore, Makedonije ili vec BiH. Takvu sansu do sada nikad nisu imali . S druge strane manji klubovi redovno u LP i ne doguraju dalje od 3. predkola i sluze kao kanta za napucavanje sto nije dobro ni za njihov razvoj ni za popularnost kluba. Da ne ulazimo previse u detalje jer se ipak samo radi o spekulaciji, sasvim je realno formirati ligu koja ce ponuditi jednake interese za “velike” kao i za “male” ekipe.
Da, da. UEFA jedva čeka da dadne što više mjesta balkanskim klubovima u CL. :roll:
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la KSIVLE » 29 okt 2012, 16:14

maximusdecimus je napisao/la:
KSIVLE je napisao/la:Maximus i Richardson znači dobro je to što smo spoznali te malverzacije, iako je klub KK Bosna propao? Ja mislim da smo za mutne radnje mogli znati i bez RL.

Inače, ako se ikad zaigra RL u nogometu, tamo će se ulaziti isključivo po rezultatu, a ne po veličini grada ili šta ja znam čemu.
opet lupaš ko Maksim po diviziji, završavam raspravu, jer vidim da nema svrhe. ti jednostavno ne kontaš...
OK, fantastično je što je jedan od najvećih sportskih klubova u BiH propao, jer je bitno da smo mi otkrili kako je bilo malverzacija unutar kluba.
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Cautinho » 29 okt 2012, 16:34

Ja sam za DA,ali opet ti navijači bi bili veliki problem.Dinamo i Partizan,CZ i Hajduk.Željo i Sarajevo protiv Srba.To bi bili neviđeni neredi,koji bi kako neki pišu,sigurno doveli do nekog 3. svj rata.Ako bi se tome našlo rješenje,onda bi sve bilo ok,i put do kvalitetne lige bi bio siguran.S druge strane,kad se gleda jačina klubova,mogu napisati nešto što bi volio u vezi te lige za naše,BiH klubove.Tu bi sigurno onda išli Željo i Sarajevo,koji su dosta puta i uvijek u Europi od nasih klubova.I svi znamo da se ne proslave bas.A bas ta liga bi omogucila vecu kvalitetu samih timova gdje bi naši klubovi jednoga dana zaigrali EL ili čak i LP.Takva liga i sistem koji bi se tako uveo,bi bio odličan,kad bi se navijači slozili,imali bi neke fine Europske klubove,prave gigante,jače igrače i onda bi na kraju i naša mala država profitirala i naša mala liga i sve bi bilo bolje.Moje mišljenje.
Keep walking.

Edol
Postovi: 874
Pridružen/a: 05 feb 2012, 13:13
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Edol » 29 okt 2012, 17:16

Evo moj koncept:
-ne pravi se jedna liga (tj. samo jedan rang takmičenja), već čitav sistem sa više rangova
-klubovi bi bili razmješteni u razne rangove po UEFA-inom koeficijentu, a ne po državama. Svakako bi sve došlo na svoje poslije nekoliko godina
-prvi rang bi činilo dvadeset klubova i igrao bi se na prostoru čitavog regiona
-drugi rang bi bio podijeljen na zapad (Slovenija, Hrvatska, BiH, Mađarska) i istok (CG, Makedonija, Rumunija, Srbija)
-u Evropu ide po x najbolje plasiranih iz svake zemlje, dakle ne bi se išlo zajednički u Evropu već svako sebi, kao dosad
-na kraju sezone, igrao bi se play-off između prva četiri iz 2. lige istok i prva četiri iz 2. lige zapad da bi se ustanovila dva najbolja, zatim bi i oni dodatno razigravali sa dva najgora iz prve lige i konačno bismo dobili ko će ići u 1. ligu, a ko u 2.
-treći rang bi bio podijeljen po državama, na kraju sezone bi se radilo slično razigravanje za ulazak/izlazak kao u 1. i 2. ligi
-svi niži nivoi bi se dijelili po potrebi, zavisno od veličine zemlje

Po meni, bolje ne može! :D

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la vidovitadjemila » 29 okt 2012, 18:15

Edol je napisao/la:Evo moj koncept:
-ne pravi se jedna liga (tj. samo jedan rang takmičenja), već čitav sistem sa više rangova
-klubovi bi bili razmješteni u razne rangove po UEFA-inom koeficijentu, a ne po državama. Svakako bi sve došlo na svoje poslije nekoliko godina
-prvi rang bi činilo dvadeset klubova i igrao bi se na prostoru čitavog regiona
-drugi rang bi bio podijeljen na zapad (Slovenija, Hrvatska, BiH, Mađarska) i istok (CG, Makedonija, Rumunija, Srbija)
-u Evropu ide po x najbolje plasiranih iz svake zemlje, dakle ne bi se išlo zajednički u Evropu već svako sebi, kao dosad
-na kraju sezone, igrao bi se play-off između prva četiri iz 2. lige istok i prva četiri iz 2. lige zapad da bi se ustanovila dva najbolja, zatim bi i oni dodatno razigravali sa dva najgora iz prve lige i konačno bismo dobili ko će ići u 1. ligu, a ko u 2.
-treći rang bi bio podijeljen po državama, na kraju sezone bi se radilo slično razigravanje za ulazak/izlazak kao u 1. i 2. ligi
-svi niži nivoi bi se dijelili po potrebi, zavisno od veličine zemlje

Po meni, bolje ne može! :D
Po meni je ovo dobar prijedlog iz jednog razloga.Klubovi koji ne bi igrali regionalnu prvu ligu igrali bi takodje dosta jake lige za ove uslove i cak bi se i tu dobilo na kvalitetu ,a bilo bi ambicije za ulazak u elitu.... ;)
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.