Balkanska Liga

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Viper
Postovi: 3822
Pridružen/a: 16 nov 2011, 16:06
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Balkanska Liga

Post Postao/la Viper » 14 okt 2012, 14:55

Evo, mislim da je ovo jako aktuelna tema, pogotovo zato sto je navodno, UEFA naredila formiranje ovo lige. Sta vi mislite, Balkanska Liga - DA ili NE? I da li bi u eventualnoj ligi trebali ucestvovati najjaci klubovi ili klubovi iz sredine tablica svojih zemalja samo radi toga da bi im se popravio budzet?
SAMO ČELIK !

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la zizu1991 » 14 okt 2012, 15:06

Osim je prije neki dan rekao da su tamo samo tabloidske priče, te da tog " tajnog sastanka u Budvi " nije bilo.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Viper
Postovi: 3822
Pridružen/a: 16 nov 2011, 16:06
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Viper » 14 okt 2012, 15:07

zizu1991 je napisao/la:Osim je prije neki dan rekao da su tamo samo tabloidske priče, te da tog " tajnog sastanka u Budvi " nije bilo.
Moguce, ali mislim da se ipak puno prica o tome izmedju saveza.
SAMO ČELIK !

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la dubrava » 14 okt 2012, 15:17

Ovo je treći ili četvrti put da se na forumu otvara o istoj tematici.
A novinari, kao po dobrom starom običaju, preuveličavaju stvari. Nađu se predsjednici saveza na jednom mjestu i odmah se poteže uvijek ista prožvakana priča.

Dakle, nađoh te teme na forumu;
http://forum.sportsport.ba/viewtopic.php?f=6&t=4770" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.sportsport.ba/viewtopic.php?f=6&t=206" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.sportsport.ba/viewtopic.php?f=61&t=5434" onclick="window.open(this.href);return false;
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Valencia » 14 okt 2012, 15:53

Ovakva liga je najpotrebnija nama, pa makar u njoj imali samo jedan klub. BH PL je odron takmicenje, mafijasko - amatersko leglo. Od Balkanske lige korist bi imala reprezentacija jer bi se kvalitet i finasije srucile na jedan - dva - tri kluba. Klubovi koji bi igrali takvu ligu mogli bi praviti mlade igrace dostojne reprezentativnog dresa.

Pogledajte samo koliko su Dinamo i Partizan napravili kvalitetnih igraca sa svoje reprezentacije... Koliko su BH klubovi? NIJEDNOG!!

Jos cemo se mi nagledati ove jadne BH PL.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
nate
Postovi: 1285
Pridružen/a: 23 sep 2012, 15:05
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la nate » 14 okt 2012, 15:58

To bi bilo apsolutno nemoguće.Brine li itko o navijačima.

Šta bi bilo da se sretnu Dinamo i Zvezda ili bilo koja 2 kluba čiji se navijači ne podnose.I sada bude nereda i u Hrvatskoj,a pogotovo u BiH što se tiče navijača,pa šta bi tek bilo da srpski klub dođe u Sarajevo ili Mostar.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la zizu1991 » 14 okt 2012, 16:03

Do formiranja Balkanske lige neće doći, te samim tim, smatram da je ovaj topic suvišan, kao i ona 3 što je već pomenuo @dubrava
Postoji mnogo neprelaznih faktora koji spriječavaju takvo nešto.
Samo ću neke navesti :
- svi znamo kakvi su odnosi između klubova i naroda iz bivše Jugoslavije ;
- šta uraditi sa klubovima koji neće ući u tu ligu ;
- koji klubovi bi mogli da uđu u ovu ligu i na koji način bi se vrednovao kvalitet nogometa u tim državama ;
znači, to je to
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Devil » 14 okt 2012, 16:06

Razne teze se mesaju.Balkanska,regionalna,istocnoevropska.Svaka od njih je posebna liga i nisu ni slicne drugima,osim sto igraju klubovi iz vise drzava.
Tema je bespotrebna jer za svaku od ove tri ima po jedna tema. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Monolog » 14 okt 2012, 16:09

Meni bilo mrsko listati odgovore na onim temama, pa da pitam ovdje.

Šta će se desiti sa ekipama koje ne budu igrale Balkansku ligu? Neće valjda ova biti na principu NLB lige, pa da se poslije uključuju u naša prvenstva? Sumnjam da je ovo izvodivo, a postavlja se pitanje što bi se uopće igrala nacionalna prvenstva (evo naše polako dolazi sebi i već liči na nešto)? Koja bi bila nagrada osvajanja istog?

Kako bi klubovi privređivali? Jesmo li spremni za "gašenje" nekih klubova koji su nekad bili neko i nešto?

I, otkud to da UEFA naređuje ovakve stvari? :roll: Pa nije Amerika, te da baca kost i ubire naftne plodove. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la SirAlexFerguson » 14 okt 2012, 16:11

Monolog je napisao/la:Meni bilo mrsko listati odgovore na onim temama, pa da pitam ovdje.

Šta će se desiti sa ekipama koje ne budu igrale Balkansku ligu? Neće valjda ova biti na principu NLB lige, pa da se poslije uključuju u naša prvenstva? Sumnjam da je ovo izvodivo, a postavlja se pitanje što bi se uopće igrala nacionalna prvenstva (evo naše polako dolazi sebi i već liči na nešto)? Koja bi bila nagrada osvajanja istog?

Kako bi klubovi privređivali? Jesmo li spremni za "gašenje" nekih klubova koji su nekad bili neko i nešto?

I, otkud to da UEFA naređuje ovakve stvari? :roll: Pa nije Amerika, te da baca kost i ubire naftne plodove. :mrgreen:

I ja sam to htio pitati, jedino je izvedivo po ovom NLB modelu
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

stole8455
Postovi: 485
Pridružen/a: 04 avg 2012, 20:14
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la stole8455 » 14 okt 2012, 16:12

Pod uslovom da ne padne krvi i mrtvih glava ovo može biti jedino dobro riješenje. Livadsko-čobanske lige u državama bivše Jugoslavije jednostavno su osuđene na propast i one nikog živog ne zanimaju.

Avatar
Viper
Postovi: 3822
Pridružen/a: 16 nov 2011, 16:06
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Viper » 14 okt 2012, 16:23

Problem sa navijacima bi se mogao rijesiti sa onim sistemom da u ligi igraju srednji klubovi, kao npr. Čelik, Olimpic, Vojvodina, Novi Pazar, Zadar, Rijeka itd. Ovi klubovi nemaju bas brojne navijacke skupine (u odnosu na veliku cetvorku) prvenstveno zbog toga sto dolaze iz relativno manjih gradova (takodjer manjih u odnosu na Sarajevo, Beograd, Zagreb). Mislim da nazivimo to "mrznja" ne bi bila toliko izrazena, popravo bi se budzet ovih klubova, jedina mana sto se ustvari gubi smisao lige.
SAMO ČELIK !

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la zizu1991 » 14 okt 2012, 16:24

Može jedino da se napravi model kao na tipu košarkaške NLB lige koju je pominjao neko od forumaša.
Slabiji timovi bi igrali " Balkansku ligu " i da se dijele timovi po kvaliteti dalje, recimo 1, 2, 3 liga i dalje.
Jedino bi tako moglo funkcionisati - taj sistem.
Moje mišljenje je, bez obzira na sve i mogućnost funkcionisanja iste, da nema mogućnosti s ovakvim etnikusom i bliskom historijom svih naroda da se dovoljno osiguraju utakmice od nereda.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la dubrava » 14 okt 2012, 16:32

Devil je napisao/la:Razne teze se mesaju.Balkanska,regionalna,istocnoevropska.Svaka od njih je posebna liga i nisu ni slicne drugima,osim sto igraju klubovi iz vise drzava.
Tema je bespotrebna jer za svaku od ove tri ima po jedna tema. ;)
Balkanska i regionalna obuhvaćaju isti krug zemalja, pa se može staviti znak jednakosti, dok je istočnoeuropska nešto sasvim drugo. Osobno mislim i teže ostvariva.

Ako ikad i bude formirana (vjerujem i da hoće, ali za jedno 5-6 god.) uvjete će postaviti UEFA. Dakle, moglo bi se očekivati 1 mjesto izravno u Ligi prvaka i jedno (ili max.2) u kvalifikacijama. Time bi i sami oni smanjili mogućnost većeg broja klubova sa ovih prostora u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Međutim, ovo što pišem su samo bajke.

Najveći problem su financije i organizacija. Potrebni su sponzori i način kako organizirati domaća prvenstva, a da ista ne budu zanemarena. Ne smije se dozvoliti da se takva liga pravi isključivo radi dva tri kluba koji će imati i najveće koristi. Protiv sam ove nazovi lige ukoliko bi stradala domaća prvenstva i klubovi.
A što se tiče navijača, zabraniti gostovanja prvih par godina.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Devil » 14 okt 2012, 16:33

Viper je napisao/la:Problem sa navijacima bi se mogao rijesiti sa onim sistemom da u ligi igraju srednji klubovi, kao npr. Čelik, Olimpic, Vojvodina, Novi Pazar, Zadar, Rijeka itd. Ovi klubovi nemaju bas brojne navijacke skupine (u odnosu na veliku cetvorku) prvenstveno zbog toga sto dolaze iz relativno manjih gradova (takodjer manjih u odnosu na Sarajevo, Beograd, Zagreb). Mislim da nazivimo to "mrznja" ne bi bila toliko izrazena, popravo bi se budzet ovih klubova, jedina mana sto se ustvari gubi smisao lige.
Cuj Novi Pazar. :roll:
Pa tamo ce ti vise nereda biti nego na utakmici Dinamo-Zvezda. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la dubrava » 14 okt 2012, 16:37

Viper je napisao/la:Problem sa navijacima bi se mogao rijesiti sa onim sistemom da u ligi igraju srednji klubovi, kao npr. Čelik, Olimpic, Vojvodina, Novi Pazar, Zadar, Rijeka itd. Ovi klubovi nemaju bas brojne navijacke skupine (u odnosu na veliku cetvorku) prvenstveno zbog toga sto dolaze iz relativno manjih gradova (takodjer manjih u odnosu na Sarajevo, Beograd, Zagreb). Mislim da nazivimo to "mrznja" ne bi bila toliko izrazena, popravo bi se budzet ovih klubova, jedina mana sto se ustvari gubi smisao lige.
Ligu u kojoj bi igrao Olimpic, Rijeka, Vojvodina ne bi nitko pratio, ne bi našla sponzora, niti bi bila pretjerano medijski praćena. Izgledalo bi onako kako izgleda današnja SEHA liga.
Zna se koji bi bio jedini kriterij za sudjelovanje; rezultat u nacionalnom prvenstvu. Nikakva imena klubova, njihova prošlost i sl. ne dolaze u obzir. Od prošlosti se ne živi.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Valencia » 14 okt 2012, 17:00

Monolog je napisao/la:Meni bilo mrsko listati odgovore na onim temama, pa da pitam ovdje.

Šta će se desiti sa ekipama koje ne budu igrale Balkansku ligu?
Neće valjda ova biti na principu NLB lige, pa da se poslije uključuju u naša prvenstva? Sumnjam da je ovo izvodivo, a postavlja se pitanje što bi se uopće igrala nacionalna prvenstva (evo naše polako dolazi sebi i već liči na nešto)? Koja bi bila nagrada osvajanja istog?

Kako bi klubovi privređivali? Jesmo li spremni za "gašenje" nekih klubova koji su nekad bili neko i nešto?

I, otkud to da UEFA naređuje ovakve stvari? :roll: Pa nije Amerika, te da baca kost i ubire naftne plodove. :mrgreen:
1. Neka igraju BH Premier ligu :lol: . Od ovog ne moze gore sta god da napravis. Znaci, od rata liga iz godine u godinu biva gora. Trenutno smo dotakli dno i gore definitivno ne moze.

2. Sve je to izvodivo. Ako postoji interes naci ce se pravi model. Neka iz lige svake sezone ispada 6 klubova koje ce zamjeniti pobjednici nacionalnih prvenstava i rijesen problem. Dogovoriti sa UEFAom da se klubovi na osnovu plasmana u Balkanskoj ligi plasiraju u UEFA takmicenja. Vrlo jednostavno.

3. Nasa liga ne lici ni na sta. Liga je na granici amaterstva. Fudbal je apsolutno negledljiv. **** ligu koja od rata nije napravila NIJEDNOG igraca vrijednog pomena. Najvece zvijezde su Alen Skoro i Mirza Mesic. Francuzi i dan danas placu za parame koje su ulozili u ova dva igraca. Sta tek reci za veliku nadu, Dalibora Silica. Odron!!

4. Kako privredjuju sada? Nikako! Stetocine, ogromni dugovi.

5. Ne vjerujem da UEFA bilo sta naredjuje.

Zakljucak;

Trenutno nemamo nijedan klub da vrijedi, totalna bijeda i jad, stetocinstvo, amaterstvo, anti fudbal... Nijedan klub nije u stanju napraviti igraca vrijednog paznje.

U Balkansoj ligi bi imali 2 - 3 finansijski stabilna kluba koja bi nam svake sedmice mogla prirediti fudbalski spektakl, sto se u BH PL nikad ne moze desiti. Ako bi nekad otisli u Evropu sigurno ne bi bili kanta za nabijanje. Posto bi prihodi bili veci, klubovi bi mogli investirati u naobrazbu trenerskog osoblja, infrastrukturu, omladinske pogone... Reprezentacija bi dugorocno morala profitirati. Klubovi u BH PL bi se borili za plasman u ligu koja vrijedi.

Sada nemamo nista, sa BL bi imali nesto. Po meni, ovdje ne postoji nikakva dilema.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Valencia » 14 okt 2012, 17:18

Pazi ti samo nasu reprezentaciju,..

Begovic - Kanada
Mujdza - Hrvatska
Salihovic - Njemacka
Spahic - Hrvatska
Vranjes - BiH :mrgreen:
Zahirovic - BiH :mrgreen:
Medunjanin - Holandija
Lulic - Svicarska
Misimovic - Njemacka
Ibisevic - USA
Dzeko - Ceska
Pjanic - Francuska
Stevanovic - Srbija
Pandza - BiH :mrgreen:
...

Je li vidite kakve smo igrace napravili mi a kakve nam je napravila Evropa!??
Ako bi sada 10 najtalentovanijih juniora otislo u evropske klubove, garanutjem zivotom da bi makar 2 - 3 napravili dobre karijere. U BiH ne mogu napraviti nista. Dzeko je imao srece za razliku od nekih njegovih vrsnjaka koji su imali talenat za velike stvari.

S druge strane nasi susjedi su napravili Stankovica, Kezmana, Kolarova, Ivanovica, Vidica, Pantelica, Jovetica, Ljajica, Modrica, Srnu, Eduarda, Corluku, Mandzukica, Vukojevica, Olica itd itd..

Nama je ova liga najpotrebnija!!
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la zizu1991 » 14 okt 2012, 17:20

Pa ko te pita kome je potrebna, ne pita se jedna država, nego njih 6 na koncu konca kada bi već došlo do pokušaja formiranja iste, mada ja mislim da nema od nje ništa, al eto, vidjeti ćemo za koju godinu.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Balkanska Liga

Post Postao/la Valencia » 14 okt 2012, 17:35

zizu1991 je napisao/la:Pa ko te pita kome je potrebna, ne pita se jedna država, nego njih 6 na koncu konca kada bi već došlo do pokušaja formiranja iste, mada ja mislim da nema od nje ništa, al eto, vidjeti ćemo za koju godinu.
Stvar je u tome da treba svima, nekom manje nekom vise (nama najvise).

Slaven Belupo, Cibalia i dr., svi su oni bolji od nasih klubova... Ne toliko bolji, ali su bolji. Al' stvar je u tome da ti klubovi nemaju potencijal kakav imaju Zeljo, Sarajevo, Celik ili Borac. Nasi velikani su losi jer igraju u takvom, nakaradnom sistemu. Ako bi dosli u drustvo Dinama, Hajduka, Partizana, Zvezde... oni bi brzo uveliko premasili kvalitet koji sada imaju Belupo ili recimo Rad. A to je ono sto treba 'velikoj cetvorci', jaka konkurencija, da bi i oni bili jaci.

Ova liga je pitanje vremena. Sigurno ce biti osnovana, da li za 2, 5, 10 god... to ne bih znao...
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.