Dylan Dog Craven Road 7

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Dylan Dog » 22 jun 2012, 11:57

Hvala,i ja se nadam da ce doci kraj ovim bezrazloznim ucestalim bananama.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Dylan Dog » 22 jun 2012, 13:23

Slovacka
slika
Nakon sto su nastupili na posljednem svjetskom prvenstvu i ostavili sjajan utisak(u direktnom duelu u zadnjem kolu grupne faze pobjedom nad Italijom izborili prolazak u drugu fazu takmicenja,dok su Italijani morali kuci) te u 16-tini takmicenja izbaceni od Holandije(1:2),u kvalifikacijama za euro su bili jedno od najvecih razocarenja.Tek 4-to mjesto u grupi,,cinjenica da su primili 7 golova u 2 utakmice protiv Armenije su bili hladan tus naciji koja jos nije izasla iz euforije uzrokovane nastupom na svjetskome prvenstvu.
Sada,s novim selektorom,tj. trenerskim tandemom Griga-Hipp na klupi zacrtan je jasan cilj:Plasman na svjetsko prvenstvo u Brazilu.

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

Glavni ljudi u reprezentaciji

Marek Hamsik
slika
Od Slovacke u nacelu mozete primiti gol na 2 nacina:
Prvi je kada jedan od brzonogih krila Weiss i Stoch probije po strani te uputi sut ili centarsutom uposli suigraca,a drugi je da Hamsik uradi nesto na individualnu kvalitetu.Od njeg se ocekije i da asistira,i da postize golove,da trenucima inspiracije rjesava utakmice i donosi pobjede.

Martin Skrtel
slika
On nije moderni tip stopera koji iznosi loptu s elegancijom i salje duge lopte sa preciznoscu Xavia.On je klasicni stoper staroga kova,visok preko 1.90,dobar u skoku i nimalo se nece libiti da protivnickog igraca udari,povuce za dres i sve ostalo sto je dio zanata.Nista licno.Zanemarimo sve ostalo,covjek igra u prvoj postavi Liverpoola a to ipak(mada sve manje i manje) nesto znaci.

Tomas Hubocan
slika
Svojevremeno izabran za najboljeg lijevog beka Ruske lige,sada se u Zenitu ustalio na poziciji stopera,te je upravo on krivac zasto Bruno Alves grije klupu Zenita.Nije mu strana ni pozicija desnoga beka,univerzalni defanzivac koji ce biti od veliki koristi Slovackoj u borbi za svjetsko prvenstvo.
Jedan od onih igraca "koji idu glavom gdje drugi ne idu nogom",fanaticnom borbenosti nadomjestuje manjak kvaliteta,ako Slovaci dobro posloze odbranu sa jos 2 iole solidna defanzivca koji bi uz Skrtela i Hubocana mogli ciniti odlicnu zadnju liniju nece im biti bas lako postici gol.


Sta mogu u grupi:
Ne cine se kao materijal za prvo mjesto u grupi,ali ispod treceg sigurno nece ici,dakle ekipa koja ce se vjerovatno do zadnjega kola boriti za barem drugu poziciju.
Zadnja izmjena: Dylan Dog, dana/u 25 jun 2012, 16:20, ukupno mijenjano 1 put.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Devil » 22 jun 2012, 13:58

Ova repka Latvije meni nekako nema dusu.Kada se samo setim one cuvene ekipice sa Kolinkom na golu,zatim Astafjevsom,Blagonadezdinsom,Laizansom,Rubinsom,Verpakovskisom,Zirnisom,Lobanovsom i ostalim,kakva je to egzoticna reprezentacija puna srca bila.Ovi danas nisu ni bleda senka toga,iako je mozda na papiru i jaca od te selekcije.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
HZ_ilidzaa
Postovi: 5830
Pridružen/a: 21 okt 2010, 19:57
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la HZ_ilidzaa » 22 jun 2012, 14:15

Devil je napisao/la:Ova repka Latvije meni nekako nema dusu.Kada se samo setim one cuvene ekipice sa Kolinkom na golu,zatim Astafjevsom,Blagonadezdinsom,Laizansom,Rubinsom,Verpakovskisom,Zirnisom,Lobanovsom i ostalim,kakva je to egzoticna reprezentacija puna srca bila.Ovi danas nisu ni bleda senka toga,iako je mozda na papiru i jaca od te selekcije.
Jesil ti pisao ova imena il su copy paste ?

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Devil » 22 jun 2012, 14:19

HZ_ilidzaa je napisao/la:
Devil je napisao/la:Ova repka Latvije meni nekako nema dusu.Kada se samo setim one cuvene ekipice sa Kolinkom na golu,zatim Astafjevsom,Blagonadezdinsom,Laizansom,Rubinsom,Verpakovskisom,Zirnisom,Lobanovsom i ostalim,kakva je to egzoticna reprezentacija puna srca bila.Ovi danas nisu ni bleda senka toga,iako je mozda na papiru i jaca od te selekcije.
Jesil ti pisao ova imena il su copy paste ?
Pisao sto,sva su lagana osim ovoga Blaga,mislim da njega nisam lepo napisao. :mrgreen: :roll:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Dylan Dog » 22 jun 2012, 19:37

Devil je napisao/la:Ova repka Latvije meni nekako nema dusu.Kada se samo setim one cuvene ekipice sa Kolinkom na golu,zatim Astafjevsom,Blagonadezdinsom,Laizansom,Rubinsom,Verpakovskisom,Zirnisom,Lobanovsom i ostalim,kakva je to egzoticna reprezentacija puna srca bila.Ovi danas nisu ni bleda senka toga,iako je mozda na papiru i jaca od te selekcije.
I ja imam isti utisak,a Kolinko je bio faca na golu,ostao mi je u sjecanju po dobrim odbranama :P
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Dylan Dog » 23 jun 2012, 09:51

Litvanija
slika
Iako su u kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo 2010-te se izdigli iz svog prosjeka,pobjedivali Srbiju te zavrsili u grupi iznad Rumunije,kvalifikacije za euro 2012-te su bile povratak u surovu realnost.Samo jedna pobjeda u citavim kvalifikacijama i predposljedne mjesto na tabeli ne zvuce nimalo obecavajuce.
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

Glavni ljudi u reprezentaciji

Marius Stankevicius
slika
Stoper koji ima ogromno iskustvo igranja u seria A,igrao i u Primeri,sada clan Lazia,vrlo cest opasan i pred golom protivnika,svakako trenutno najpoznatiji Litvanski fudbaler.

Darvydas Sernas
slika
Ofanzivni vezni koji vec godinama igra u Poljskoj ligi,gdje je prilicno na cijeni.

Tomas Danilevicius
slika
Litvaniju godinama gledamo kako igra samo s jednim isturenim napadacom,koji strpljivo ceka pravu loptu ili gresku protivnicke odbrane kako bi postigao koji gol za Litvaniju.Za ocekivati je da ce i dalje taj istureni napadac biti Danilevicius,covjek sa ogromnim iskustvom igranja u Italiji,koji je i dalje najopasniji Litvanski igrac.

Sta mogu u grupi:
Mislim da nece biti previse bitan faktor,tesko da ce naigrati protiv bilo koje od 3 najace ekipe iz grupe,a u stvari,vjerujem da nece biti bolji ni od Latvije,cini mi se da su u padu iz 4-te evropske klase u 5-tu,mogli bi oni lako i sa Lihtenstajnom imati velikih problema.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
legenda reala
Postovi: 33836
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la legenda reala » 23 jun 2012, 10:16

Dylan Dog je napisao/la:
Devil je napisao/la:Ova repka Latvije meni nekako nema dusu.Kada se samo setim one cuvene ekipice sa Kolinkom na golu,zatim Astafjevsom,Blagonadezdinsom,Laizansom,Rubinsom,Verpakovskisom,Zirnisom,Lobanovsom i ostalim,kakva je to egzoticna reprezentacija puna srca bila.Ovi danas nisu ni bleda senka toga,iako je mozda na papiru i jaca od te selekcije.
I ja imam isti utisak,a Kolinko je bio faca na golu,ostao mi je u sjecanju po dobrim odbranama :P
To je ekipa koja je igrala Euro 2004 :?: :?:
Ja se sjećam gola Verpakovskisa čin mi se Švabima, ako se dobro sjećam koda su ih pobjedili ili 1:1 :roll:
Ostao mi je još u sjećanju neki dobar stoper bio, ostalo sam zaboravio :mrgreen:
Ali od tada, slijedi pad njihovog nogometa, nisu sada oni ni sjena ekipe od prije nekoliko godina ;)

Edit:Ipak je Česima dao gol, a sa Švabima su 0:0 odigrali, znam da je Verpakovskis dao gol i da su imali jedna bod :P
Marian Pahars je bio tada jedna od zvijezda Latvie :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Dylan Dog » 23 jun 2012, 10:24

Vidis ti legendo ko je sve nastupao na eurima proteklih godina,a nas nigdje :oops:
Ja vec godinama mislim da su trio Republika Irska-BiH-Belgija jedine sasvim respektabilne reprezentacije koje ne mogu nigdje da se plasiraju,evo Irci su napustili taj trio,ostajemo mi i Belgijanci koji doduse imaju jos i bolje igrace od nas,jos samo fali da se mi ne plasiramo iz ove grupe a oni plasiraju iz grupe sa Srbijom i Hrvatskom,ostajmo onda ko posljedni mohikanac :lol:
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
legenda reala
Postovi: 33836
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la legenda reala » 23 jun 2012, 11:42

Dylan Dog je napisao/la:Vidis ti legendo ko je sve nastupao na eurima proteklih godina,a nas nigdje :oops:
Ja vec godinama mislim da su trio Republika Irska-BiH-Belgija jedine sasvim respektabilne reprezentacije koje ne mogu nigdje da se plasiraju,evo Irci su napustili taj trio,ostajemo mi i Belgijanci koji doduse imaju jos i bolje igrace od nas,jos samo fali da se mi ne plasiramo iz ove grupe a oni plasiraju iz grupe sa Srbijom i Hrvatskom,ostajmo onda ko posljedni mohikanac :lol:
Ja ako se dobro sjećam generacija Marca Wilmotsa je igrala veliko prvenstvo, čak su imali i zapažen rezultat, mislim 2002 :roll:
Pola igrača im tada igralo za Schalke :P
Irci su preko Holandije otišli na SP 2002 , ona sjajna generacija sa braćom Kean ,Given, Hart,Duff svi su tad bili u najboljim godinama.Sad su progurani i na Euro :P

Znači ostali samo mi moj Dylan Doge bez velikog takmičenja :mrgreen:

Sad su napravili smjenu generacija, Wilmots je zasjeo na klupu i budućnost je pred njima, vratiće se oni ponovo gdje im je mjesto ne brinem se ja za njih, nego šta ćemo mi :?: :?:
Nama ni hare ne može pomoći da prebacimo taj baraž :mrgreen:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Dylan Dog » 23 jun 2012, 12:06

Ja se ne sjecam nicega prije eura u Portugalu :mrgreen:
Ja planiram pratiti intezivno reprezentaciju Belgije u narednim godinama,pa oni imaju na raspolaganju takve igrace da mogu komotno jurisati na titulu prvaka evrope ili svijeta,ali haman su im selektori gori od naseg :mrgreen:

Sto se tice nase reprezentacije,ja sam izgubio svaku nadu u ovu ekipu.Ja sam prezivio previse "historijskih" utakmica u kojima nismo uspjeli pobijediti da vise necu da se upecam u tu zamku euforije i precjenjivanja nasih igraca,nakon svih prethodnih "historijskih utakmica" bih bio razocaran par dana ali nisam gubio nadu,ali nakon posljednje gdje su nasi puleni primili 6 golova u jednoj takvoj utakmici rekao sam sebi necu vise da se sikiram radi njih koji se ocito ne sikiraju radi nas,naroda zeljnog plasmana koji smo im pruzali bezrezervnu podrsku kakvu rijetko ko ima.
Jos kad vidim da vecina ne zamjeri Lulicu sto je dobio crveni karton onako kako jeste,vec kazu "podrzimo zmaja" e pa eto onda podrzajite i dalje "zmajeve" koji prime 6 golova u jednoj od najvaznijih utakmica svoje drzave,podrzajite zmaja Rahimica koji dokle god je bio jedan od najstandardnijih igraca Cska i uopceno velika klasa na zadnjem veznom je izmisljao raznorazne izlike da se ne odazove pozivima za BiH,tek kad je ostario i oslabio,izgubio mjesto u timu poceo je igrati za nas,podrzajite zmaja koji ima zuti karton a ne zatvara usta prema sudiji u odlucujucoj utakmici,bezrezervno ih podrzajite i dalje,ipak su oni "zmajevi" i "ponos nacije".

Da ne spominjem selektora Susica,nisam ja od onih koji cim trener ne postavi taktiku kako je oni zamisljaju pocnu pisati kako trener nema pojma,ali molim te,pogledaj euro,sve se zna ko sta igra,svi selektori postavljaju ekipu prvo logicki pa onda malo improvizacije,uljepsavanja,da se vidi rukopis tranera,Del Bosce misli da je Torres bolji od Llorentea,puno ljudi ce reci da je bolje da Llorente igra ali opet ne mozes zamjeriti Bosceu ni sto on vise preferira Torresa,to je njegovo misljenje i moras ga postovati,ali Susic,kada on koji ima Vranjesa koji je tu negdje s godinama sa Zahirovicem,igraju u istoj ligi,Vranjes cak i u boljoj ekipi,i onda ti stavis Zahirovica koji je zadjnji vezni da ti igra desnog beka a ne Vranjesa koji je stoper/desni bek.
I sta se tu ima pricati,nema tu trenerovog misljenja kojeg moras postovati,to je debilizam,nista drugo.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Dylan Dog » 25 jun 2012, 17:00

Lihtenstajn
slika
Jedna od onih reprezentacija koje u prosjeku pobjede jednu utakmicu na dva kvalifikaciona ciklusa.
No,zanimljivo je da u one njihove rijetke dobre rezultate spadaju pobjede nad Latvijom i Litvanijom,te nerijeseno sa Slovackom.Sa ovim ekipama ce se i sada susresti
.


[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

Glavni ljudi u reprezentaciji:

Sandro Wieser
slika
U vecini drugih drzava,Wieser bi bio clan reprezentacije do 19 ili 21 godine.Ovako,ovaj veznjak roden 1993-ece godine i clan Hoffenhaima je vec sad jedan od najboljih fudbalera svoje zemlje.

Peter Jehle
slika
Sasvim solidan cuvar mreze,koji ima nezahvalan zadatak biti golman reprezentacije Lihtenstajna.Nezahvalan jer Jehle uglavnom svoj posao obavi korektno a primi 3 ili vise golova.Ako Lihtenstajn ostane neporazen u nekoj utakmici,izvjesno je ko ce biti igrac utakmice.

Franz Burgmeier
slika
Igrac Vaduza,sa dobrim sutem,solidnim pasom a zna uputiti i dobar centarsut.Sasvim dovoljno da bude jedan od istaknutijih igraca Lihtenstajna.


Sta mogu u grupi:
Zadnje mjesto je njihova realnost.Ipak,predvidam da ce Grcku dobro namuciti na domacem terenu.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Dylan Dog » 02 jul 2012, 21:52

Grcka
slika
Niko ih ne voli,svi ih respektuju.
Oni ce vas udarati,provocirati,simulirat ce i raditi sve ostalo u sklopu zanata sto ce im pomoci da dodu do pobjede.
Reprezentacija koja obicno prikazanim na terenu navuce bijes protivnickih a izazove dosadu kod neutralnih navijaca.

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

Glavni ljudi u reprezentaciji:

Vasilis Torosidis
slika
Kada bi pravili listu najboljih aktivnih igraca koji (jos)nikad nisu zaigrali u ligama petice,ovaj desni bek bi se nasao na njoj.
Pouzdan u defanzivi, a konstantna napast za protivnicku ekipu sa svojim prodorima koje ce pocesto zavrsiti sa jakim dalekometnim sutem.Trazili su ga mnogi veliki evropski timovi,no ovaj 27-godisnjak i dalje ostaje vjeran Olympiacosu,ciji je i kapiten.

Dimitris Salpingidis
slika
Napadac koji zna zakazati.Lose partije nisu mu nimalo strane.Ali kada postane zestoko,kada Grcka igra odlucujucu utakmicu pred 40 hiljada protivnickih navijaca,to su utakmice koje obicno rjesava Salpingidis.Jednostavno,napadac za velike utakmice.

Sotiris Ninis
slika
Jedini igrac Grcke koji vam moze biti simpatican.
S obzirom da opis klasicnog Grckog igraca sredine terena u posljednjem desetljecu glasi "35 godina,nikad ne zaboravlja defanzivne zadatke" pojava mladog veznjaka koji je jedini u stanju od Grckih veznjaka uzeti loptu,prediblati dva igraca i efektno zavrsiti golom djeluje osvjezavajuce.


Sta mogu u grupi:
Prvo mjesto.Rutinski.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la LBJ MVP » 02 jul 2012, 23:49

Đe Samaras :roll: Ipak je on trenutno najbolji Grk
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Dylan Dog » 02 jul 2012, 23:55

Umjetnicka sloboda,pisem o kome ja hocu :P
Ti slobodno posveti cijelu kolumnu Samarasu,rado cu je procitati :mrgreen:
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la LBJ MVP » 02 jul 2012, 23:59

Nema se tu šta reći.Izvrstan igrač najbolji Grk na ovom prvenstvu :)
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.