Dylan Dog Craven Road 7

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Dylan Dog » 16 nov 2011, 19:48

Da li smo sta naucili ?
slika

Poceo bih najradije sa rijecima starog mudrijasa Balasevica "Utakmica je najavljena kao velika, u šta sam naivno povjerovao zaboravivši da su velike stvari uvijek nenajavljene."
Vec od samog pocetka dana folkor je bio na nivou,sa svih strana su prolazila djecica u bojama BiH,vozaci su svirali a na svakom uglu si mogao kupiti neki navijacki rekvizit tako da mi se cinilo da se utakmica igra bas u mome gradicu a ne u dalekom Lisabonu.Iskreno ne mogu reci da sam proputovao pola svijeta,zapravo Hrvatska je jedina zemlja koju sam posjetio ali zbilja mislim da takvu fanaticnost rijetko gdje mozemo vidjeti kada je u pitanju nacionalna selekcija.
Nasi portali i novine se takmice ko ce izmisliti bombasticniji naslov u vezi utakmice,ko ce najvise laskati "zmajevima".
Ti "zmajevi " nam najavljuju da ce ostaviti i znoj i krv na terenu,da cemo gledati fanaticnu borbenost,da ce pokaziti protivniku od kakvog materijala su napravljeni Bosanci.
Kada igra reprezentacija,siromasni zaboravi svoje siromastvo,bolesni svoju bolest,taj dan je bitna samo jedna stvar,kako ce dijamant i ostali odigrati,da li ce nas uciniti ponosnim,da barem na trenutak pokazemo da smo bolji od tih nekih evropejaca za koje nam se cini da vazda na nas gledaju s podcjenjivanjem.
Utakmice pocinje,Portugal od prve minute nam pokazuje da nam nece dati ni trun sansi,s nevjericom se pitas pa zar je ovo moja reprezentacija,zar je to sto je ostalo od zastavica,fanaticnih naslovnica i inspirativnih govora nasih reprezentativaca,gdje to sve nestade kad na terenu vidis samo veliki,strasni Portugal protiv nejakih,limitiranih,uplasenih igraca koji svi osim Dzeke zavrse u reklamama pri najmanjem duelu s protivnikom.
Poslije utakmice slijedi sok,nevjerica,manje-vise svaki Bosanac se cini kao da je gledao razlicitu utakmicu,jedni misle da nam je Portugal mogao dati i 10 golova dok drugi tvrde da samo Lulic nije bio iskljucen da bi mi prosli dalje,jedni tvrde da je sudija na svaki moguci nacin navlacio za Portugal dok su drugi uvjereni da je sudija ko nikad sudio u nasu korist.
Ali,to smo ipak samo mi,Bosanci..
Izgleda mi licemjerno da oni prvi koji su dizali euforiju(uh kako mi je ta rijec postala mrska) sada prvi napominju da moramo biti svjesni da Rahimic nije postenih 90 minuta odigrao u Cska jos od kako je Staljin imao vlast u Rusiji,da je nas napadac Muslimovic zadnji put zapravo imao klub kada su ljudi vjerovali da je nokia 3310 vrh svjetske tehnologije..
Znate vec.
Najlakse ce preboljeti poraz oni koji ce i umrijeti u ubjedjenju da Wolfang Stark,kao uostalom i 90%svjetskih sudija ne zeli vidjeti BiH na velikom takmicenju,da je sasvim ocito i ofirno sudio u korist Portugalaca,ma sigurno bi krajnji rezultat bio 0:2 u nasu korist da je sudjene bilo posteno.
Mi smo ionako jedino bili zadovoljni sa onim sudijom koji u Zenici onako olako iskljuci Bjeloruskog igraca(vjerujem da je nekog naseg igraca iskljucio zbog onoga,tj.simuliranja prekrsaja na centru da bi ga i dan danas spominjali kao ubacenog elementa koji je dosao sa svjesnom namjerom da sprijeci BiH u njenom pohodu ka evropskom prvenstvu).
No to je tek sitnica prema nasoj objektivnosti prema potezima nasih i protivnickih igraca,da razjasnim na sta mislim:
Dakle,Edin Dzeko provocira i gestikulira prema Portugalskim navijacima,Bosanci sijaju od srece,trnci ih hvataju po tijelu od ponosa,trazi se slika tog trenutka da se postavi na desktop,a sada ja vas pitam da je to uradio Nani,Ronaldo ili neki drugi Portugalski igrac prema nasim navijacima,kakve bi bile reakcije?
"Cigan"(izgleda da je u ovoj zemlji biti "cigan"najstrasniji zlocin s obzirom da tako nazivamo svakoga ko uradi nesto sto nam zbilja nije po volji"),a o nekih 7343 varijacija psovki majke koje bi bile izrecene ne vrijedi ni govoriti.
Dakle,ako bi nekako presli preko te nase famozne objektivnosti,nekako je teze preci preko cinjenice da smo i ksenofobi,rasisti,ili sta vec ispadamo.
Ocekivanja od nasih igraca su posebna prica,tako ce prosjecni Bosanac mrtav hladan obrazlositi da Adnan Zahirovic,taj mladi zadnji vezni,ne bas standardan u jednoj od najslabijih ekipa Ruske lige,zaustaviti Cristiana Ronalda,jednog od 2 najbolja igraca svijeta danasnjice,igraca kojeg kada je raspolozen tesko da iko moze cuvati.
No,Adnan je ipak Bosanac,ono pravo Bosansko dijete odrastao na siru i kajmaku,ta' ce Ronaldo,svojom borbenoscu i pozrtvovanoscu ce ga Ado staviti u mali dzep.
Ima toga jos,tako je slabo kojemu Bosancu jasno zasto Medunjanin igra u Izraelskoj ligi,kada se sigurno radi o igracu za kojeg ima mjesta u ligama petice.
Treneri,skauti,menageri nemaju pojma,jedan takav potencijal im tavori u Izraelskoj ligi,trebamo im mozda javiti za njega,sigurno ga nisu nikada gledali.
A tek navijaci na tribinama.
Ocito ja imam problema sa vidom,jer ja vidjeh da toliko opjevanu atmosferu na Bilinom Polju Portugalski navijaci na Luzu otpuhase za 5 minuta.
Al ne,sigurno je do ocnih problema,jer nema sanse da neko navija bolje,fanaticnije od nas Bosanaca.
Senad Lulic je ostavio svoje suigrace na cjedilu,u utakmici karijere se ponasao totalno nekolegijalno i neprofesionalno,ali ne,nemojte ni slucajno da napisete rijec kritike na njegov racun,time cete pokazati svoje pravo lice,lice pljuvaca,mrzitelja ove reprezentacije,ta Lulic se opravdano zalio,Ronaldo je sigurno bio u ofsajdu(ili ipak da pogledamo svi zajedno ponovno tu situaciju?),ta Stark mu je bespotrebno dao crveni karton,kako mozete biti takvi hejteri..
Sada slijede nove kvalifikacije,ponovno prica o nasoj najboljoj generaciji i kako su bas ove kvalifikacije "biti ili ne biti",a Portugal i ostali se vec pocinju pripremati za nadolazeci euro..
Zastavice su nestale,iz auta se vise ne cuje sviranje niti imamo fanaticnih naslovnica novina,no ostalo je jedno pitanje,da li smo sta naucili?
Zadnja izmjena: Dylan Dog, dana/u 17 nov 2011, 17:54, ukupno mijenjano 1 put.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Mesut Ozil 10
Postovi: 184
Pridružen/a: 18 avg 2011, 18:30
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Mesut Ozil 10 » 16 nov 2011, 19:59

Svaka ti cast ;)

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Dylan Dog » 16 nov 2011, 20:02

Mesut Ozil 10 je napisao/la:Svaka ti cast ;)
Hvala :P
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
HOPLIT
Postovi: 1147
Pridružen/a: 31 maj 2010, 20:24

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la HOPLIT » 16 nov 2011, 20:51

Bravo majstore!
YNWA!

Gradacac
Postovi: 138
Pridružen/a: 16 nov 2011, 00:14
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Gradacac » 16 nov 2011, 20:57

Svaka ti cast majstore i volio bih da ovo svi procitaju sto si napisao, da se objavi na TV, da sam selektor sa igracima procita to....nemam rijeci

Avatar
legenda reala
Postovi: 33836
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la legenda reala » 16 nov 2011, 21:00

No,Adnan je ipak Bosanac,ono pravo Bosansko dijete odrastao na siru i kajmaku
:lol: :lol: :lol: ,dobar

Od koga je kolumna ,predobra je :mrgreen:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Dylan Dog » 16 nov 2011, 21:03

Hvala puno HOPLIT i Gradacac :)

Legendo,od koga je pohvala,odlicna je :mrgreen:
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Johnyx95 » 16 nov 2011, 22:17

Care, previše tražiš. Ne možeš ti pozivati na objektivnost, na realnost jer to onda nisu navijači. Tako će svakom normalnom čovjeku u podsvijesti i prije utakmice biti činjenica da je Portugal puno kvalitetnija ekipa od naše, postojat će i strah, ali rijetko ko će to priznati. ;) Jer da svi imaju takvo mišljenje o protivniku i utakmici, onda nema smisla igrati. Piši prolaz Portugalcima.
Što se atmosfere tiče, ne znam da li si bio na tekmi. Ako nisi onda nemaš pravo suditi o tome, jer sam i ja pametovao sve dok nisam prvi put bio u Zenici.

Kolumna kao kolumna ti je odlična, ali u stavovima se razilazimo. :mrgreen:
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Dylan Dog » 16 nov 2011, 22:24

Johnyx95 je napisao/la:Care, previše tražiš. Ne možeš ti pozivati na objektivnost, na realnost jer to onda nisu navijači. Tako će svakom normalnom čovjeku u podsvijesti i prije utakmice biti činjenica da je Portugal puno kvalitetnija ekipa od naše, postojat će i strah, ali rijetko ko će to priznati. ;) Jer da svi imaju takvo mišljenje o protivniku i utakmici, onda nema smisla igrati. Piši prolaz Portugalcima.
Što se atmosfere tiče, ne znam da li si bio na tekmi. Ako nisi onda nemaš pravo suditi o tome, jer sam i ja pametovao sve dok nisam prvi put bio u Zenici.

Kolumna kao kolumna ti je odlična, ali u stavovima se razilazimo. :mrgreen:
Nema nista lose u tome sto se razilazimo u stavovima :P

Ja sam svoje misljenje iznio u ovoj kolumni i to jo odprilike to,nemam sta vise ni dodati ni oduzeti,postujem drugacija misljenja,ali to je moje..
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la LBJ MVP » 16 nov 2011, 22:37

Drži se kolumni,kažeš više nego da se uzalud raspravljaš s nekim ;)
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Dylan Dog » 16 nov 2011, 22:44

LBJ MVP je napisao/la:Drži se kolumni,kažeš više nego da se uzalud raspravljaš s nekim ;)
Sto jes' jes' :D
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Napoli
Postovi: 789
Pridružen/a: 21 avg 2009, 00:13
Lokacija: West
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Napoli » 16 nov 2011, 22:50

Svaka cast dobro si opisao situaciju.
Johnyx95@ Realnost nema veze sa unaprijed predanom utakmicom i naguzivanjem portugalcima. Realno kvalitetniji su od nas ali utakmice se ne dobijaju uvijek kvalitetom.Ima tu jos stvari kao sto su iskustvo,borbenost i dr. a mi smo sinoc malo toga pokazali(za razliku od utakmice sa francuzima u Parizu),jos smo sami sebi presudili crvenim kartonom.Naravno da navijaci imaju pravo da se nadaju ali kad cujem komentare prije utakmice razvalit cemo ih 3:0 pitam se gdje ti ljudi zive,jesu li pogledali utakmicu u zivotu. Pocne utakmica nasa odbrana ne moze da uputi pas veznom redu najmanje 20 minuta.Imamo taj kvalitet igraca ali jednostavno nismo reprezentacija za velike utakmice.
A nedo Bog da je i sudija sinoc bio realan,rez bi bio 7:0.
Do zadnjeg dana života mog' samo Sarajevo
🇵🇸

Avatar
Hulaga
Postovi: 150
Pridružen/a: 10 nov 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Hulaga » 16 nov 2011, 23:24

Dečko lahko je posle bitke biti general.

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Dylan Dog » 16 nov 2011, 23:26

Hulaga je napisao/la:Dečko lahko je posle bitke biti general.
Hvala sto si me prosvjetlio ;)
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Hulaga
Postovi: 150
Pridružen/a: 10 nov 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Hulaga » 16 nov 2011, 23:30

Dylan Dog je napisao/la:
Hulaga je napisao/la:Dečko lahko je posle bitke biti general.
Hvala sto si me prosvjetlio ;)
Nema na cemu 8-)

Avatar
skyisthelimit
Postovi: 3240
Pridružen/a: 26 mar 2011, 16:47

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la skyisthelimit » 16 nov 2011, 23:51

Dakle,Edin Dzeko provocira i gestikulira prema Portugalskim navijacima,Bosanci sijaju od srece,trnci ih hvataju po tijelu od ponosa,trazi se slika tog trenutka da se postavi na desktop,

a mislis da portugalci nisu sijali od srece i nisu ponosni na svog zemljaka kad je onako Cristiano sav ponosan i prkosan pokazao srednjak bosancima..

Ne vidim zasto neki bosanac ne bi bio ponosan na sinocnju Dzekinu reakciju, koja je priznajem neprimjerena ali s obzirom kako smo docekani na Luzu ( ne, nemoj mi spominjati kako su oni docekani prije 2 god na BP ) onda i Dzekina reakcija je sasvim sigurno prihvatljiva ( u stilu "samo provocirajte bolji sam od vas" )...


Ako cemo gledati sta je primjerenije onda je definitvno ovo drugo...


p.s. I Da, imas li ovu sliku u vecoj rezoluciji da je postavim na desktop, po mogucnosti 1900x1200

slika
15.10 - 15.06 ...

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la LBJ MVP » 16 nov 2011, 23:55

skyisthelimit je napisao/la:
Dakle,Edin Dzeko provocira i gestikulira prema Portugalskim navijacima,Bosanci sijaju od srece,trnci ih hvataju po tijelu od ponosa,trazi se slika tog trenutka da se postavi na desktop,

a mislis da portugalci nisu sijali od srece i nisu ponosni na svog zemljaka kad je onako Cristiano sav ponosan i prkosan pokazao srednjak bosancima..

Ne vidim zasto neki bosanac ne bi bio ponosan na sinocnju Dzekinu reakciju, koja je priznajem neprimjerena ali s obzirom kako smo docekani na Luzu ( ne, nemoj mi spominjati kako su oni docekani prije 2 god na BP ) onda i Dzekina reakcija je sasvim sigurno prihvatljiva ( u stilu "samo provocirajte bolji sam od vas" )...


Ako cemo gledati sta je primjerenije onda je definitvno ovo drugo...
Trebao je onda i Džeko ko Ronaldo opravdat to na terenu,a ne virkat iz Pepeovog džepa :roll:
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la Devil » 17 nov 2011, 00:43

Ne znam da li smo sta naucili,ali smo uspeli da utvrdimo gradivo da je sudija uvek kriv. ;) :roll:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
effe_sa
Postovi: 7524
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la effe_sa » 17 nov 2011, 01:14

Ma ono je coolerski potez Džeke. I to sasvim kulturan potez on im je samo poručio: "Divljaci smirite doživljaj". A divljaci su ljudi koji ne poštuju himnu. Portugalska publika je bila ispod svakog nivoa. I sad zbog toga bi mi trebali krivit Džeku. Portugal jeste kvalitetniji, ali što im treba cirkus uvijek, ako su velemajstroi fudbala ne moraju uvijek glumu i cirkus priređivat. Nisu fudbalski stadioni za cirkusantski predstava nego za fudbala. Džeko je i gestom prema publici i borbom na terenu pokazao da je najveći , a da bi u fudbalu bio najveći moraš biti i mangup ;) .
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
kelner
Postovi: 1009
Pridružen/a: 12 jun 2010, 18:22
Kontakt:

Re: Dylan Dog Craven Road 7

Post Postao/la kelner » 17 nov 2011, 01:24

Dylane,fin tekst,ocekujemo novu kolumnu...
Naravno,ne slazem se s dosta toga napisanog al' koji ce nam qrac forum,ako cemo se svi slagati :P
+1
Svete, vidiš li šta Srbija ima?! Ima Novaka Đokovića, najboljeg svetskog tenisera. Pokori se Rogere, pokori se Rafaele, pokori se Andy! Srbija ima šampiona i zauvek će ga imati!

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.