SP - Grupa G

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Ko ide u 1/8?

Brazil
127
45%
Portugal
60
21%
Obala Slonovace
65
23%
Sjeverna Koreja
28
10%
 
Ukupno glasova: 280

Avatar
Cartman
Postovi: 29481
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

SP - Grupa G

Post Postao/la Cartman » 17 maj 2010, 18:52

Brazil
Sjeverna Koreja
Obala Slonovace
Portugal

Mozda i najjaca grupa. Brazil iako mozda nema zvijezde kao prije, ima taktiku i kolektiv kao nikad. Daleko ce dogurat, ali ne vjerujem da ce ih bit zanimljivo gledat kao prije. Portugal po meni ima vrlo loseg trenera i jedva su se provukli protiv nas. Vise radi Cire i srece, nego svoje igre. Obala Slonovace ima novog trenera, Eriksona. Kad ih je Vaha treniro na Africkom kupu, igrali su vrlo lose i bez ikakvog sistema. Taktika im je bila daj loptu Drogbi, pa sta bude. Sigurno da imaju potencijal, ali ne mislim da je bas pametno mjenjat trenera odma pred SP. Sto se tice Sjeverne Koreje, pojma nemam o njima. Ako neko nesto zna, neka napise. Ako oni prodju, bit ce najveci sok u historiji SP-a ja mislim.

Moja prognoza je da Brazil i Portugal prolaze.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Mrgood
Postovi: 603
Pridružen/a: 27 feb 2010, 11:59
Kontakt:

Re: Grupa G

Post Postao/la Mrgood » 17 maj 2010, 18:57

Nema Portugal šanse.
1. Brazil 2. Obala Bjelokosti

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Grupa G

Post Postao/la Monolog » 17 maj 2010, 18:58

Volio bih da se pozdravimo sa Brazilom nakon grupne faze(iako je to nerealno). Nepozivanje Ronaldinha u reprezentaciju, zatim Diega i Pata mi nikako nije jasno. Dunga je, kako stvari stoje, uzeo malo gudre od Maradone te tako napravio spisak za SP.
Što se tiče Obale Slonovače, mislim da Svenn Goran Ericsson nije idealno rješenje. Ne znam koliki je autoritet da sve one afričke zvijezde i zvjezdice ukomponuje u jednu cjelinu.
Portugal - ovo je prilika da Quieroz pokaže da može više od držanja bločića velikom Alexu Fergusonu. Naši "krvnici" iz baraža.
Sjeverna Koreja će u ovoj grupi služiti za napucavanje gol razlike. ;)
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Grupa G

Post Postao/la Emir_ZENICA » 17 maj 2010, 19:00

Brazil i Portugal !
A C A B !

Avatar
Cartman
Postovi: 29481
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Grupa G

Post Postao/la Cartman » 17 maj 2010, 19:01

Monolog je napisao/la:Volio bih da se pozdravimo sa Brazilom nakon grupne faze(iako je to nerealno). Nepozivanje Ronaldinha u reprezentaciju, zatim Diega i Pata mi nikako nije jasno. Dunga je, kako stvari stoje, uzeo malo gudre od Maradone te tako napravio spisak za SP.
Što se tiče Obale Slonovače, mislim da Svenn Goran Ericsson nije idealno rješenje. Ne znam koliki je autoritet da sve one afričke zvijezde i zvjezdice ukomponuje u jednu cjelinu.
Portugal - ovo je prilika da Quieroz pokaže da može više od držanja bločića velikom Alexu Fergusonu. Naši "krvnici" iz baraža.
Sjeverna Koreja će u ovoj grupi služiti za napucavanje gol razlike. ;)
Ali meni se cini da Dunga ima neki plan, i da je ostavio te igrace kuci jer se ne uklapaju u taj plan. On voli igrace koji ce se vracat nazad i koji ce radit za ekipu. To Ronaldinho i Diego nisu. A da je Ronaldinha zovno, morao bi ga stavit u prvu postavu, jer taj ne podnosi klupu. A Maradona izostavlja igrace radi nekih licnih interesa i sukoba. Samo me je iznenadio sto Pata nije zovnuo. Ali eto, sa slicnim igracima je osvojio Copa Americu i Kup Konfederacija tako da mu se ne moze nista prigovarat trenutno.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Mrgood
Postovi: 603
Pridružen/a: 27 feb 2010, 11:59
Kontakt:

Re: Grupa G

Post Postao/la Mrgood » 17 maj 2010, 19:03

Čitao sam da je Ronaldinho dobio poziv ali da neće biti u prvih 11 već će grijat klupu.

Avatar
Trasimaco
Postovi: 4146
Pridružen/a: 04 maj 2009, 07:59
Kontakt:

Re: SP - Grupa G

Post Postao/la Trasimaco » 17 maj 2010, 22:38

Ma Brazil i Portugal su ovdje sigurni u prolaz. Previse talenta u odnosu na ostale dvije reprezentacije. Licno mislim da ce Brazil otici do kraja, iako ima nekoliko evropskih sila koje bi mogle to da sprijece.
A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep.

gollum
Postovi: 1450
Pridružen/a: 23 jan 2010, 00:31
Kontakt:

Re: SP - Grupa G

Post Postao/la gollum » 17 maj 2010, 23:09

Ne znam zasto toliko ljudi daje vece sanse Brazilu nego Spaniji ili Engleskoj. Mislim da, kad bi dali sve brazilske igrace Sloveniji, vrlo malo ljudi bi Slovence smatralo najvecim favoritima, dakle ljudi ih stavljaju ispred Engleza i Spanaca jer je to jednostavno Brazil.
Naravno da je to vrlo jaka reprezentacija, ali definitivno nisu u mom najuzem krugu favorita. Imaju problem lijevog beka, a na desnom imaju vjerovatno i dva najbolja igraca na toj poziciji - Maicona i Dani Alvesa. Stoga se ne bih cudio kad bi Alves igrao lijevo. Vezni red uopce ne odusevljava: stari Gilberto Silva, Felipe Melo koji je imao katastrofalnu sezonu, Elano u stagnaciji, i Kaka za kojeg se ipak nadam da ce vratiti staru formu na prvenstvu.
Seks je užitak, a gol je ekstaza.

"Taktika je bila ne primiti gol. Funkcionirala je odlično sve dok nismo primili gol."

Avatar
Sevillista<
Postovi: 114
Pridružen/a: 16 maj 2010, 08:31
Lokacija: Andalusia
Kontakt:

Re: SP - Grupa G

Post Postao/la Sevillista< » 17 maj 2010, 23:11

Brazil i Obala Slonovače glavni favoriti, barem po mom mišljenju
Un club un de ciudad, VAMOS SEVILLA!
Arsenal je samo klubić ljubomoran na uspješne kolege Man UTD, Chelsea, Liverpool, Blackburn... Bojkot Facebook!

Avatar
Cartman
Postovi: 29481
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: SP - Grupa G

Post Postao/la Cartman » 17 maj 2010, 23:14

gollum je napisao/la:Ne znam zasto toliko ljudi daje vece sanse Brazilu nego Spaniji ili Engleskoj. Mislim da, kad bi dali sve brazilske igrace Sloveniji, vrlo malo ljudi bi Slovence smatralo najvecim favoritima, dakle ljudi ih stavljaju ispred Engleza i Spanaca jer je to jednostavno Brazil.
Naravno da je to vrlo jaka reprezentacija, ali definitivno nisu u mom najuzem krugu favorita. Imaju problem lijevog beka, a na desnom imaju vjerovatno i dva najbolja igraca na toj poziciji - Maicona i Dani Alvesa. Stoga se ne bih cudio kad bi Alves igrao lijevo. Vezni red uopce ne odusevljava: stari Gilberto Silva, Felipe Melo koji je imao katastrofalnu sezonu, Elano u stagnaciji, i Kaka za kojeg se ipak nadam da ce vratiti staru formu na prvenstvu.
Istina je da nemaju igrace kao prije, ali kao sto sam reko, imaju dobar kolektiv. U napadu imaju Robinha, Kaku i Luisa Fabiana koji su sjajni igraci, jos se ubacuje Maicon sa desne strane. A ostali trce ko robovi i rade tacno to sto im Dunga kaze. Vidio si kako su unistili Italiju na Kupu Konfederacija, isto su to uradili Argentini u finalu Copa Americe, iako je Argentina igrala bolje. Daleko ce dogurat Brazil.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
NoName
Postovi: 5355
Pridružen/a: 07 sep 2008, 15:57
Lokacija: 43° 59′ 20.04″ N, 18° 10′ 41.16″ E
Kontakt:

Re: SP - Grupa G

Post Postao/la NoName » 17 maj 2010, 23:14

1. Portugal
2. Brazil

Zahebana grupa skroz.
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.

Avatar
Trasimaco
Postovi: 4146
Pridružen/a: 04 maj 2009, 07:59
Kontakt:

Re: SP - Grupa G

Post Postao/la Trasimaco » 17 maj 2010, 23:16

Ono sto je jako zanimljivo je to da nikad nijedna evropska reprezentacija nije osvojila SP van Evrope i obrnuto. Jedini izuzetak je Brazil koji je uspio uzeti titulu na evropskom tlu - jednom. Ovo sve nije slucajno. Vjerujte, Brazil je prvi favorit. Argentina s onim klaunom na celu nema nikakvu sansu.
A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep.

gollum
Postovi: 1450
Pridružen/a: 23 jan 2010, 00:31
Kontakt:

Re: SP - Grupa G

Post Postao/la gollum » 17 maj 2010, 23:19

Cartman je napisao/la:
gollum je napisao/la:Ne znam zasto toliko ljudi daje vece sanse Brazilu nego Spaniji ili Engleskoj. Mislim da, kad bi dali sve brazilske igrace Sloveniji, vrlo malo ljudi bi Slovence smatralo najvecim favoritima, dakle ljudi ih stavljaju ispred Engleza i Spanaca jer je to jednostavno Brazil.
Naravno da je to vrlo jaka reprezentacija, ali definitivno nisu u mom najuzem krugu favorita. Imaju problem lijevog beka, a na desnom imaju vjerovatno i dva najbolja igraca na toj poziciji - Maicona i Dani Alvesa. Stoga se ne bih cudio kad bi Alves igrao lijevo. Vezni red uopce ne odusevljava: stari Gilberto Silva, Felipe Melo koji je imao katastrofalnu sezonu, Elano u stagnaciji, i Kaka za kojeg se ipak nadam da ce vratiti staru formu na prvenstvu.
Istina je da nemaju igrace kao prije, ali kao sto sam reko, imaju dobar kolektiv. U napadu imaju Robinha, Kaku i Luisa Fabiana koji su sjajni igraci, jos se ubacuje Maicon sa desne strane. A ostali trce ko robovi i rade tacno to sto im Dunga kaze. Vidio si kako su unistili Italiju na Kupu Konfederacija, isto su to uradili Argentini u finalu Copa Americe, iako je Argentina igrala bolje. Daleko ce dogurat Brazil.
I ja vjerujem da ce dogurati daleko, sta god pod tim smatrali, ali mislim da ovaj put ne mogu otici do kraja.
Seks je užitak, a gol je ekstaza.

"Taktika je bila ne primiti gol. Funkcionirala je odlično sve dok nismo primili gol."

Avatar
Cartman
Postovi: 29481
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: SP - Grupa G

Post Postao/la Cartman » 17 maj 2010, 23:21

Trasimaco je napisao/la:Ono sto je jako zanimljivo je to da nikad nijedna evropska reprezentacija nije osvojila SP van Evrope i obrnuto. Jedini izuzetak je Brazil koji je uspio uzeti titulu na evropskom tlu - jednom. Ovo sve nije slucajno. Vjerujte, Brazil je prvi favorit. Argentina s onim klaunom na celu nema nikakvu sansu.
Da, ali ovaj put ce bit zimsko prvenstvo. Temperature ce bit oko 10-15 stepeni tako da tu evropljani imaju malu prednost. Iako se treba naviknut i na sve ostalo. A bilo bi najjace da neka africka drzava osvoji. Mozda je Egipat i mogao to uradit, ali od ovih sto su se plasirali, ne mislim da iko moze do polufinala, a ne sta drugo.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
Faraon iz Visokog
Postovi: 4988
Pridružen/a: 11 maj 2010, 14:54
Lokacija: & ♥
Kontakt:

Re: SP - Grupa G

Post Postao/la Faraon iz Visokog » 17 maj 2010, 23:21

1.Brazil
2.Portugal
Rođen s tobom da budem

Avatar
AulleTa
Postovi: 1508
Pridružen/a: 27 avg 2009, 08:35
Lokacija: Pijemont
Kontakt:

Re: SP - Grupa G

Post Postao/la AulleTa » 18 maj 2010, 13:54

1. Brazil
2. Portugal
3. Obala Slonovače
4. Sjeverna Koreja

Jaka je grupa nema šta, najjača na prvenstvu ako mene pitate. Mislim da će proći Brazil i Portugal, ali se tu može umješati i Obala Slonovače koja ima par odličnih individualaca... SK nema šanse, ja mislim...
Spammer

1.000.000 $ Man ! - Maybe in future... #

zemahz
Postovi: 21
Pridružen/a: 13 maj 2010, 16:00
Kontakt:

Re: Grupa G

Post Postao/la zemahz » 18 maj 2010, 14:09

Mrgood je napisao/la:Nema Portugal šanse.
1. Brazil 2. Obala Bjelokosti
vise sanse ima portugal od brazila

Avatar
Cartman
Postovi: 29481
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: SP - Grupa G

Post Postao/la Cartman » 18 maj 2010, 14:54

Evo citam da ce Sjeverna Koreja dat 1000 karata kinezima da idu navijat za njih, posto niko iz Sjeverne Koreje ne moze izac iz drzave. Nece ni prenosit prvenstvo. Jedino ako Sjeverna Koreja osvoji. Bolesnika majko mila.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: SP - Grupa G

Post Postao/la Devil » 18 maj 2010, 16:09

Eh sta reci o grupi G.Vecina ce se sloziti sa mnom da je ovo tzv.grupa smrti.Tri veoma jake repke.Pa krenimo redom:
Brazil-Repka od koje se svake godine ocekuje mnogo.Mladja deca(do 14-15) koja jos nisu usla u filozofiju fudbalske igre racunaju svako prvenstvo da niko drugi osim Brazila to nemoze osvojiti.Proslo SP u Nemackoj ja sam upravo toj generaciji govorio da Brazil nema sanse da osvoji,ali oni me bledo gledali,kasnije kada su ispali govore u pravu sam.To je bila strana generacija sigurno jaca od ove sada.Ronaldinho u punoj snazi,Kaka takodje,Adriano veoma dobar,Robinho veoma dobar,Ronaldo jos uvek u formi,Gilberto Silva...Ali tada brazilci nisu imali ono nesta.Ove godine na papiru takodje veoma jaka repka ali i danas ih ne smatram glavnim favoritima no oni moraju biti favoriti.Imaju sjajnog golmana Julia Cesara u odbrani slatke muke na desnom beku Maicon i Alves pitanje je ko ce dobiti sansu.Dunga vise ceni Dania i mislim da je on prvi izbor.Stoperi Juan-Lucio stamen dvojac ali igraci koji znaju biti veoma nervozni i bice odlicno ako neko ne dobije crveni.Leva strana malo slabija.KOliko sam video nema Marcela u ekipi sto znaci da jedini tamo ostaje Andre Santos iz Fenera.veza takodje jaka samo je pitanje koce igrati Josue je siguran na zadnjem,Kaka na prednjem sada da li ce igrati sa tri spica ili dva ostaje da se vidi.Pata i Dinha nema veliki - za Dungu.Dunga se suocava od svoga prvog dana na kormilu sa nevidjenim pritiskom javnosti.Ali on donosi trofeje.
Osvojeo je Copa Americu sa rezervnim sastavom,ostaveo je neke igrace da odmaraju i tu je prevagu doneo Julio Baptista.Na kupu konfederacija ponovo se nista ne ocekuje ali opet zlato i tako da sada ne treba nista da iznenadi.

Portugal-Evropski brazil sa veoma jakim igracima.Teske kvalifikacije su iza njih Albanija i Madjarska ma koliki god anonimusi bili u fudbalskom svetu namucili su ih do daske.Carlos Queiroz iako veliko iskustvo u strucnom timu Manchestera i nekoliko meseci kao trener Reala nema izgleda dovoljno moci i snage da ukomponuje ovu ekipu.Rui PAtricio,Cristiano,Simao,Pepe,Carvalho kada se spomenu ta imena na individualnom planu ulevaju strahopostovanje ali kada se timski igra imaju respect ali svi znaju da to nije to,tako da ce se velika borba voditi izmedju njih i Obale za drugo mesto gde me nebi cudilo da kiksaju.

Obala Slonovace-Veoma snazna africka repka.U ovome trenutku mozda i najjaca.Kvalifikacije na nivou bez poraza u 12 utakmica sa samo 4 remia.Najveci otpor im je pruzeo Mozambique kojeg su jedva jednom dobili i jednom remizirali.U ekipi nekoliko odlicnih igraca.Drogba,Keita,Eboue,Toure,Gervinho,Zokora... sve as do asa i stvarno ne bi bilo cudo da prodju dalje.jedini problem bi mogao da bude golman.Barry nije bas najsretnije resenje na golu i morace u buducnosti poraditi bas kao sto je to bio slucaj sa Englezima da dobiju dobrog golmana.

Severna Koreja-Totalni anonimusi za fudbalski svet.Veliki autsajderi SP-a.Ali prosli su veoma tesku grupu sa Iranom,Arabijom i UAE.I stoga verovatno imaju neki kvalitet za azijsku zonu.Od igraca iskreno ja sam veoma malo cuo za njih npr cuo sam za Hong Yong Yoa koji igra za Rostov.Koliko vidim najvise igraca dolazi iz nekakvog April 25 kluba za koji sam ja cuo samo preko FM-a.
Moj konacni rasopred ove grupe nije lako odrediti ali neka bude ovako.

Brazil
Obala S
Portugal
S.Korea.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

junioR
Postovi: 756
Pridružen/a: 05 jan 2010, 17:20
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SP - Grupa G

Post Postao/la junioR » 18 maj 2010, 16:21

Po meni ovako gledajuci ova je jedna od najaci grupa:D

I iskreno se nadam da ce OBALA I PORTUGAL PROCI:D:D

Da ce Brazil Ispasti,uvijek sam navijao za njih ali od kako je dosa DUNGA nije vise to to cim on ne pozove ronaldinha,pata,...itd :S:S **** onda reprezentaciju:S

Zaključano

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.