Peticija za Marijana!

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Da li Marijanu treba vratiti mikrofon na JSBiH?

Anketa je završila: 24 jun 2010, 13:59.

Za Marijana
230
91%
Protiv Marijana
16
6%
Suzdrazan(a)
6
2%
 
Ukupno glasova: 252

Avatar
cole-ch
Postovi: 2205
Pridružen/a: 12 sep 2008, 03:46
Lokacija: Iran
Kontakt:

Peticija za Marijana!

Post Postao/la cole-ch » 14 jun 2010, 13:59

Na osnovu vaseg pisanja odlucio sam da pokrenem ovu int. peticiju da se covek vrati na posao kao komentator na JRTVSBiH.

Zar je moguce u 21 veku u vlastitoj drzavi da su coveku ugrozena elementarna ljudska prava, pravo na rad!?

Ne zelim da politizujem ovu temu i da objasnjavam sa pravnog aspekta sta znaci izgubiti posao i biti diskriminisan, vec mi je cilj da ovde pokrenem talas podrske jednom (meni) divnom komentatoru koji prezivljava jako teske zivotno-profesionalne trenutke.

Pitam se gde su razna udruzenja za prava coveka u BiH i regionu da se oglase povodom ovog zastrasujuceg slucaja?!

Danas Marijan, sutra Murat, prekosutra Marko...Pa dokle vise?!

Pravda za Marijana!!!


P.S. Lepo bi bilo kada bi u ovoj peticiji svoj glas i komentar ostavili svi forumasi iz sve i jedne "nacionalne" baze.

P.P.S. Glasanje je omoguceno naredna 10 dana!

S postovanjem
Zadnja izmjena: cole-ch, dana/u 14 jun 2010, 14:27, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
cole-ch
Postovi: 2205
Pridružen/a: 12 sep 2008, 03:46
Lokacija: Iran
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la cole-ch » 14 jun 2010, 14:12

Zamolio bih vas da emocije ostavimo po strani i da ovaj slucaj komentarisemo sto je moguce dostojanstvenije.

Glasanje je na demokratskoj bazi, jedan covek jedan glas pa ukoliko se sakupi dovoljno glasova a i komentara (dostojanstvenih) moze se sve ovo skenirati i otici korak dalje...

Izvolite ostavljajte svoja misljenja, ali ponavljam: "samo dostojanstveno" i bez provokacija, jer Marijan nije ni moj, ni tvoj, a ni onog treceg, Marijan je svoj covek i zato zaslujzuje u najmanju ruku izvinjenje od osoba koje su mu uskratili prava na rad!

Drugo je profesionalni odkaz, a drugo proterivanje "na glavu- na nos". Da li u BiH postoji udruzenje novinara?!

Pravda za Marijana!
Zadnja izmjena: cole-ch, dana/u 17 jun 2010, 00:23, ukupno mijenjano 3 puta.

Avatar
NoName
Postovi: 5355
Pridružen/a: 07 sep 2008, 15:57
Lokacija: 43° 59′ 20.04″ N, 18° 10′ 41.16″ E
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la NoName » 14 jun 2010, 14:23

Nečuveno je ovo što se desilo. Iako ne volim Marijana kao komentatora, to nema veze, ovaj postupak je bitan. Mislim da se ovo nije desilo u historiji bilo koje TV kuće osim, eventualno, u slučaju bolesti ili tehničkih problema. Ali da se skine komentator jer je "iritantan" publici, za takav slučaj još nisam čuo.

Podrška Marijanu i sa moje strane.
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.

Avatar
bosanac035
Postovi: 570
Pridružen/a: 16 avg 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la bosanac035 » 14 jun 2010, 14:26

cole-ch je napisao/la:Na osnovu vaseg pisanja odlucio sam da pokrenem ovu int. peticiju da se covek vrati na posao kao komentator na JRTVSBiH.

Zar je moguce u 21 veku u vlastitoj drzavi da su coveku ugrozena elementarna ljudska prava, pravo na rad!?

Ne zelim da politizujem ovu temu i da objasnjavam sa pravnog aspekta sta znaci izgubiti posao i biti diskriminisan, vec mi je cilj da ovde pokrenem talas podrske jednom (meni) divnom komentatoru koji prezivljava jako teske zivotno-profesionalne trenutke.

Pitam se gde su razna udruzenja za prava coveka u BiH i regionu da se oglase povodom ovog zastrasujuceg slucaja?!

Danas Marijan, sutra Murat, prekosutra Marko...Pa dokle vise?!

Pravda za Marijana!!!
Svaka čast za ovo... ;)


P.S. Lepo bi bilo kada bi u ovoj peticiji svoj glas i komentar ostavili svi forumasi iz sve i jedne "nacionalne" baze.

S postovanjem
I Love this game !!!

Avatar
T-MAC
Postovi: 4102
Pridružen/a: 03 jan 2009, 15:38
Lokacija: SFRJ/Zenica
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la T-MAC » 14 jun 2010, 14:27

takodzer smatram da su mu uskracena neka osnovna ljudska prava i da je ovim gestom jako diskriminiran od strane pojedinaca
Zelimo ponovo Marijana za komentatora
Azra,EKV,Balasevic,Divlje Jagode,Riblja Corba,Indexi,Film,Zabranjeno Pusenje,Bajaga.
Guns n'Roses,Judas Priest,AC/DC,Queen,Led Zeppelin,Iron Maiden,Black Sabbath
Edvin Po je idol jedne generacije !

Avatar
marsovac
Postovi: 485
Pridružen/a: 19 dec 2009, 14:13
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la marsovac » 14 jun 2010, 14:27

PRAVDA ZA MARIJANA
ČELIK je dio života mog ČELIK ti si šampion
"Njega vole samo njegovi navijaci. Ostalima nije ni simpatican, naprotiv mrze ga i to najvise zahvaljujuci bas onima koji ga vole!

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la hilmo » 14 jun 2010, 14:27

T-MAC je napisao/la:takodzer smatram da su mu uskracena neka osnovna ljudska prava i da je ovim gestom jako diskriminiran od strane pojedinaca
Zelimo ponovo Marijana za komentatora

armin
Postovi: 1862
Pridružen/a: 05 okt 2008, 17:19
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la armin » 14 jun 2010, 14:29

Puna podrška Marjanu !

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la Monolog » 14 jun 2010, 14:29

Iskreno, misli li iko na ovom forumu da je dotični "skinut" zbog toga što daje previše informacija, ili su razlozi ipak političke prirode.

Prvi ću reći da je ono bio udarac ispod pojasa, te da onakvu dozu neprofesionalizma možemo pronaći samo u našoj državi.

Objektivno, ono je najnačitaniji komentator s naših prostora. Kad pomislim da smo dotakli samo dno, desi se nešto ovako, pa se čovjek naprosto zapita gdje je naša pamet, naše dostojanstvo; u suštini, gdje smo MI?!

Nisam optimista kada su peticije u pitanju(učestvovao sam u mnogima(bijahu i pokretač nekih)), ali od srca bih želio da se gdin Mijajlović vrati na radno mjesto, te da pokaže ovim neznalicama kako se treba ponašati pravi profesionalac.

@Cole-ch

I mene interesuje da li u BiH postoji udruženje novinara.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Martex
Postovi: 1272
Pridružen/a: 17 apr 2009, 20:32
Lokacija: Sir Matt Busby Way
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la Martex » 14 jun 2010, 14:30

PRAVDA ZA MARIJANA!
"Kažu da sam spavao sa 7 misica svijeta. Ne, to nije tačno, spavao sam sa 4, ostale mi nisu bile zanimljive..." - George Best

Tuzla - Grad koji volim!

sedra
Postovi: 1389
Pridružen/a: 21 okt 2009, 09:45
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la sedra » 14 jun 2010, 14:30

Ovo je preslo sve granice,uvijek sam za Marijana od one utakmice iz Belgije pogotovo.Jednostavno covjek kad prenosi nikad nije dosadno,cak i ako utakmica i nije bas naj. on daje to nesto ekstra sto je onda ucini posebnom.
Vratite nam Marijana,bando nesposobna i sovinisticko-nacionalisticka nastrojena grupo neznalica!

thulkazal
Postovi: 2544
Pridružen/a: 17 sep 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la thulkazal » 14 jun 2010, 14:30

sramota ... pff

Avatar
NoName
Postovi: 5355
Pridružen/a: 07 sep 2008, 15:57
Lokacija: 43° 59′ 20.04″ N, 18° 10′ 41.16″ E
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la NoName » 14 jun 2010, 14:33

Ima organizacija novinara, naziv BH Novinari, web adresa: http://www.bhnovinari.ba
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.

Avatar
rtm86
Postovi: 413
Pridružen/a: 08 mar 2010, 13:31
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la rtm86 » 14 jun 2010, 14:33

NE DAJ SE MARJANE!!!!

Avatar
Denizmare
Postovi: 1091
Pridružen/a: 11 okt 2008, 23:12

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la Denizmare » 14 jun 2010, 14:35

PODRSKA MARIJANU!!!!!!

Ja drzave i necega,svake sedmice neka nepravda pa peticija,dojadilo vise. Da smo ljudi ko sto nismo, izasli bi svi na ulice od Banjaluke,Mostara,Sarajeva i dr. gradova masovno na proteste(pritom ne mislim samo na ovaj slucaj vec na nepravde generalno),a ne pisali peticije ko da nekoga zanima sta mi ovdje mislimo i palamudimo.

Avatar
bad_boy
Postovi: 592
Pridružen/a: 27 feb 2010, 17:10
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la bad_boy » 14 jun 2010, 14:37

armin je napisao/la:Puna podrška Marjanu !
Moja leđa su već plava,i ne dostaje mi snaga.Čekam kad ću se probudit,al`ovo je već java.Još koja godina,pa ću se počet gušit,nemam više sta izgubit` idem ih rušit.

ahmiiic
Postovi: 251
Pridružen/a: 10 okt 2008, 17:19
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la ahmiiic » 14 jun 2010, 14:38

PODRSKA MARIJANU

Avatar
DULE PACOV
Postovi: 48
Pridružen/a: 09 feb 2010, 18:44
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la DULE PACOV » 14 jun 2010, 14:42

Apsolutna podrška Marijanu jedini čovjek koji zna radit svoj poso,neki ma se možda i nesvidja njegov način rada ,ostali komentatori ma to je SMIJEŠNO :o STOP NACIONALIZMU I PRIMITIVIZMU

Avatar
cobratz
Postovi: 52
Pridružen/a: 13 jan 2009, 00:44
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la cobratz » 14 jun 2010, 14:43

Sta ce nama Marijan kad je sistem vrijednosti u nasoj bijednoj drzavi odavno pao ispod svakog nivoa. Odgovorne funkcije obavljaju nestrucni, kompromitovani, nekompetentni hajvani i najobicnije seljacine. Takva novinarska velicina kao sto je Mijajlovic ne uklapa se u sheme primitivnih i nacionalistickih projekata Miće Trtaktoriste iz Laktaša i njemu slicnih širom BiH. Dozivio je ponizenje i na Hayatu, na opste zaprepastenje bh javnosti. Dakle, to je cijena Marjanovog patrotizma, dobrote, i profesionalizma te prijumf nepravde, licemjerja, bezobrazluka, primitivizma i ljubomore.

Ovaj covjek je konkretan primjer kako je tesko biti uspjesan u danasnje vrijeme. Nazalost, i u Federaciji ne stima sve kako bi trebalo. Kakav primjer ostavljamo dusmanima ove drzave gazeci po ljudima koji su spremni srce dati za BiH? Samo jos vise otvaramo prostor nacionalistickim majmunima da ga pljuju i ponizavaju. Kad ga ni u Sarajevu ne postuju i tjeraju iz medija, kako ce tek reagirati oni koji ovu drzavu mrze iz dubine duse. Samo ce dobit jos dodatnu snagu. Nek im je na cast svima i nek im Dragi Bog vrati sve!

Sanjin
Postovi: 106
Pridružen/a: 06 feb 2009, 08:41
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la Sanjin » 14 jun 2010, 14:44

E pa ovo je dno dna i ovim putem dajem punu podrsku Marjanu!
Nadam se Marjane da ces uskoro sa puno zara biti na nekoj televiziji koja zna da cijeni talentovane ljude jer
ti talenat imas a dokaz je sva raja koja ti daje dalji podstrek u tvom radu.Pozdrav od vjernog gledaoca! ;)

Odgovori

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.