Hairlija vam pise

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
Hairlija
Postovi: 1440
Pridružen/a: 28 apr 2010, 18:46
Lokacija: RajvoSA,north
Kontakt:

Hairlija vam pise

Post Postao/la Hairlija » 29 avg 2010, 21:05

Odlucih i ja da se okusam u ovim vodama,posto mi je prvi text nadam se da necete biti strogi.

Razmisljao sam o cemu bih moga pisati i odlucih da jedan tekst posvetim jednom velikom covjeku.
Covjeku po imenu Zijad Blekic.

Kao sto vam je svima poznato gdin. Zijad Blekic je novi presjednik najveceg kluba u BIH tj. FK Sarajeva.
Presjednik FK Sarajevo posta je 21.06.2010 negdje oko 20 sati i 17 minuta.Inace taj dan sam bio jako nervozan,naravno krojila se sudbina omiljenog mi kluba.
Citav dan sam proveo na internetu nebi li cuo kakav info o mogucem presjednik moje svetinje.
Navecer oko 20 saznao sam da je u Upravni Odbor Rajvose usao predstavnik UNFKS-a i dva predstavnika Bordo Prijatelja-kojim se ovom prilikom jos jednom zahvaljujem.
Samim time dao se ocekivati pozitivan ishod glasanja za presjednika,tih 17 minuta proslo je dok si rekao"keks".Napokon!
Saznadoh ime i novog presjednika.Istina saznao sam ime koje je do tada bilo totalna nepoznanica za mene.
U tom trenutku nisam znao dali da se radujem ili pak da tugujem.Raspolozenje mi popravi informacija da je izabran jednoglasno.STo?Pa zato sto sam znao da UNFKS i BP nebi ucinili tj. glassali za nekoga ko nije spreman promjeniti sve iz temelja!

Vjerujte tu citavu noc sam razmisljao o buducem Sarajevu(vjerujte ni sam nisam mogao zamisliti da ce Moje Sarajevo danas ovako izgledati)
Vec ujutru gdin Zijad Blekic je ucinio poteze koji bi anonimusi rekli da su mali al' za mene su predstavljali Velike stvari.
Covjek je okupio UO,raspodjelio zadatke i sa poslom je vec moglo krenuti.
Po forumima je opet kruzila doza opreza,jer svi smo bili svjesni sta nam se desavalo prije.
Taj Veliki Gospodin je imao samo jednu viziju,a to je uspjeh Naseg Sarajeva.
U tom trenutku su nas napustili neki veoma vazni igraci,kojim ovom prilikom zelim da se zahvalim za sve sto su pruzili u Bordo dresu.
Nakon odlazaka Muminovica,Rizvanovica neki su pomislili da nam ove sezone predstoji borba za opstanak.
Ali na veliku zalost pojedinaca Veliki Zijad Blekic nije tako razmisljao,omugucio je ekipi da ode na pripreme na Kupres a on se zaputio u Crnu Goru po pojacanja.Iako su se neki sprdali i smijali tom potezu Blekica,jer govorili su da se u Crnoj Gori ne igra fudbal vec fudbaleri sjede u hladovini i listaju "Svet","Skandal" i druge tabloide.Prvi Crnogorac koje dodje u nas seher bio je korpuletni Hilmo Gutic,stoper kojeg sada niko ne moze nadvisiti.Prije njega nasu svetinju pojacali su igraci Slavije Branislav Arsenijevic i Vucina Scepanovic.Nekima je i to bilo smijesno jer kako kazu ne moze valjati igrac koji je igrao u ekipi koja se borila za opstanak.
I vec nakon tih pojacanja apetiti navijca su se povecavali.
Jos sto je vazno napomenuti je to da su pojedinci (Muco,Merdan) pokusavali kroz razno razne medije da destabilizuju upravu i da nas navijace navedu da sumnjamo u njih.
Na njhovu veliku zalost to im nije poslo za rukom.Jos jednom smo im pokazali da "Nisu svi kao sto smo mi pravi drugovi uvjek najjaci".Nakon Hilme u nas grad sletjeli su i Damir Piksi Kojasevic,Mirko Todorovic te Sarajlija Asmir Suljic.U kvalitete ovoga prvog najbolje su uvjeri banovcani i njihov golman.
Tih dana oko Sarajeva se stvarala sampionska atmosfera.Da,da nezaboravim tih dana pustene su i godisnje i clanske krate.Svi smo sa osmjehom prosetali do Titove i kupili si sebi jednu.
Konacno,pocela je liga a mi smo je poceli tek u drugom kolu porazom u Lukavici.Iako su "dusebriznici" pomisli da se raspadamo Mi smo ih demanotvali.U toj sedmici pojacao nas je i bivsi reprezentativac Veldin Muharemoc i clan Sampionskog Sarajeva.Ni poraz nas nije pokolebao i svi smo vjerovali u igrace i u Upravu na celi sa Velikim Zijadm Blekicem.
Doslo je i drugo kolo protiv Slobode.Pri ulasku na stadion svima nam je atrakcija bio LED ekran,nesto nevidjeno na ovim prostorima.To je bio jos jedan dokaz kako se radi u klubu sa Velim presjednikom.Tu noc uvelicali su momci iz Dresdena.Rutinska pobjeda od 3-0 za samopouzdanje navijaca al' i igraca.
U Srijedu se igrao derbi sa Celikom,zaista jedna fina noc u Sarajevu,prvo poluvrijeme smo napdali al' lopta nije htjela u gol.Nazalost!
Cak ni suzavac koji je doletio iz vana i pokusao da uzdrma nas ali i nasu ljubav prema Klubu nije uspio da nas pobjedi.Sa sjevera se orilo da se utakmcia nastavi! I kada smo svi mislili da su 2 boda izgubljena desilo se nesto jako lijepo,Branislav Arsenijevic(po dolasku ospravan da je dosao iz ekipe koja se borila za opstanak) pogodio je mrezu Bilobrka za nezapamceno slavlje kako na sjevernoj tribini tako i na ostalim.
Poslije te utakmice svi smo sa nestrpljenem cekali subotu i mec sa Zrinjskim,Dosla je i subota.Spica u gradu je vec vladala od jutarnjih sati.Pri ulasku na stadion svi smo uplaili bluetooth.Samo pravim sretnicima je na mobitel stigla nova himna FK Sarajevo,pri izlasku nasih igraca na teren sa sjevera ali i ostalih tribina krenula je himna "Mi Smo Divovi".Smijem se zakleti da se cula do Skenderije.I tu vecer smo upisali tri boda i svi sa radosnim licma otisli svojim kucama.
U Medjuvremenu pojacao nas je Brazilac Jouninho.Dusmanima ni to nije bilo dovoljno pa su pricali da smo domacinska ekipa i da mozemo pobjediti samo kuci.
Ocekivalo nas je gostovanje Banovicima.Armije navijaca njih preko 1000 krenulo je prema rudarskom gradu.Prava invazija.
Pri dolasku u grad stanovnici su ostali u nevjerici,nisu mogli da vjeruju da se tako moze voljeti svoj klub.
Primili smo gol vec u ranoj fazi al' pjesma sa tribina nije prestajala.Dusmani su vec poceli da se nasladjuju.
To raspolozenje pokvari im Messi ili ti ga DAmir Piksi Kojasevic,Decko je sa svoja dva gola donio nasem timu 3 boda a dusmanima povecao krvni pritisak do usijanja.

Za sve ovo zasluzan je samo jedan covjek,jedan neponovljini Zijad Blekic

NEk dusmani crknu od muke a bracu po bodo boji pozivam da svi dodjemo 11 septembra na Kosevo i da podrzimo nas tim protiv Borca.


Krenimo putem slave,svi na Kosevo

Zijade Veliko Hvala Ti
Zadnja izmjena: Hairlija, dana/u 30 avg 2010, 08:42, ukupno mijenjano 3 puta.
GDJE GOD DA SMO UVJEK SMO KORAK ISPRED VAS
Zijad Blekic jedan je od nas!
FK Sarajevo-Ljubav Zivota
Cijeli zivot kompleksi, mastas kako hordas si, teski su to momenti, sve bi dao da promjenis, ali ko zna sta jos dolazi, neki novi porazi :D

CRC_LJ77
Postovi: 95
Pridružen/a: 01 jul 2010, 14:04
Lokacija: Ljubljana
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la CRC_LJ77 » 29 avg 2010, 21:13

Svaka čast ;)

Avatar
AulleTa
Postovi: 1508
Pridružen/a: 27 avg 2009, 08:35
Lokacija: Pijemont
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la AulleTa » 29 avg 2010, 22:07

Svaka čast, mišljenja sam kao ti u skoro svakom pogledu. Još samo malo poradi na gramatičkim greškama i sve će biti uredu. Uglavnom, za prvi je solidno.
Spammer

1.000.000 $ Man ! - Maybe in future... #

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la Devil » 29 avg 2010, 22:19

@Hairlija napisao kolumnu. :lol: :lol:

Cim budem raspolozen pogledacu sta si to naskrabao. :)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Hairlija
Postovi: 1440
Pridružen/a: 28 apr 2010, 18:46
Lokacija: RajvoSA,north
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la Hairlija » 29 avg 2010, 22:29

Devil je napisao/la:@Hairlija napisao kolumnu. :lol: :lol:

Cim budem raspolozen pogledacu sta si to naskrabao. :)
Hajd bas me zanima tvoje misljenje.
Mozda nesto pametno naucis ;)
GDJE GOD DA SMO UVJEK SMO KORAK ISPRED VAS
Zijad Blekic jedan je od nas!
FK Sarajevo-Ljubav Zivota
Cijeli zivot kompleksi, mastas kako hordas si, teski su to momenti, sve bi dao da promjenis, ali ko zna sta jos dolazi, neki novi porazi :D

januar
Postovi: 141
Pridružen/a: 20 avg 2010, 21:28
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la januar » 29 avg 2010, 22:41

Hairlija je napisao/la:
Devil je napisao/la:@Hairlija napisao kolumnu. :lol: :lol:

Cim budem raspolozen pogledacu sta si to naskrabao. :)
Hajd bas me zanima tvoje misljenje.
Mozda nesto pametno naucis ;)


Svaka cast legendo,a akoboda protiv Borca 15-do 20 milja i spektakl kakav se nece zadugo zaboravtiti i naravno tri(3) boda nece doci u pitanje.

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la LBJ MVP » 29 avg 2010, 23:26

A jbg ti od Blekana napravi Amara Osima :lol: :P
On nešto promijenio xD pa on veći lopov od onih vam prije samo skonto idemo se malo dići jer nema love bez navijača što znači da ni one ne može sebi vikendicu napravit :P
A sad ozbiljno malo ga previše uzdižeš,a tu smo još uvijek mi da odbranimo titulu kao i Borac koji nije loš.Velež i Olimpik nisu loši,ali ipak ce igrači Želje i Sarajeva odlučiti o tituli(hvala Bogu nakon tolikih godina Širokih,Uskih,Zrinjskih ja i neki naftaši ono jednom bili prvi)ne Blekić :P
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
Padovan
Postovi: 12689
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la Padovan » 30 avg 2010, 01:44

dobra kolumna, svaka čast hairlija ;)
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
Hairlija
Postovi: 1440
Pridružen/a: 28 apr 2010, 18:46
Lokacija: RajvoSA,north
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la Hairlija » 30 avg 2010, 07:46

LBJ MVP je napisao/la:A jbg ti od Blekana napravi Amara Osima :lol: :P
On nešto promijenio xD pa on veći lopov od onih vam prije samo skonto idemo se malo dići jer nema love bez navijača što znači da ni one ne može sebi vikendicu napravit :P
A sad ozbiljno malo ga previše uzdižeš,a tu smo još uvijek mi da odbranimo titulu kao i Borac koji nije loš.Velež i Olimpik nisu loši,ali ipak ce igrači Želje i Sarajeva odlučiti o tituli(hvala Bogu nakon tolikih godina Širokih,Uskih,Zrinjskih ja i neki naftaši ono jednom bili prvi)ne Blekić :P
Nemoramo titulu osvojiti,nama je prioritet bio da se pocne sistemski raditi a razultati ce doci sami od sebe ;)
GDJE GOD DA SMO UVJEK SMO KORAK ISPRED VAS
Zijad Blekic jedan je od nas!
FK Sarajevo-Ljubav Zivota
Cijeli zivot kompleksi, mastas kako hordas si, teski su to momenti, sve bi dao da promjenis, ali ko zna sta jos dolazi, neki novi porazi :D

zlaja-73TM87
Postovi: 198
Pridružen/a: 02 jun 2010, 17:58
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la zlaja-73TM87 » 30 avg 2010, 08:33

Daj ba Hairlija,spusti se malo!Naime,kako Sam uspio shvatiti,lično ti dižeš Blekića u nebesa,baš kao da ti je familija,brat,sestra itd.Nemam NIŠTA ni protiv koga u fks,ali ti si sve ovo napisao baš kao da je fkSarajevo tek u nastanku,da ne postoji od 1946g.Opet ti kažem,u redu je vidjeti da "svom" voljenom klubu ide dobro,ali sve je to na početku,friško buraz friško!Znaš kakav je mentalitet naroda na "brdovitom Balkanu",dok ide dobro je,desi li se malo veči pad u sistemu,sve se vrača na početak.Vjerujem,sigurno Sam makar malo stariji od tebe,te imao Sam prilika vidjeti i slušati(takvo mi je radno mjesto)neke funkcionere Naša dva največa kluba.Jedno se priča,drugo se radi,ali znaj da SAMO iskreni prijatelji kluba(pod iskreni mislim na one poštene,kojim novac ne igra veliku i najbitniju stvar u životu),mogu dovesti klub tamo gdje mu je i mjesto.To mislim i na Sarajevo i na Željezničar.
Pozdrav i s(p)retno Hairlija!

Avatar
Hairlija
Postovi: 1440
Pridružen/a: 28 apr 2010, 18:46
Lokacija: RajvoSA,north
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la Hairlija » 30 avg 2010, 08:39

zlaja-73TM87 je napisao/la:Daj ba Hairlija,spusti se malo!Naime,kako Sam uspio shvatiti,lično ti dižeš Blekića u nebesa,baš kao da ti je familija,brat,sestra itd.Nemam NIŠTA ni protiv koga u fks,ali ti si sve ovo napisao baš kao da je fkSarajevo tek u nastanku,da ne postoji od 1946g.Opet ti kažem,u redu je vidjeti da "svom" voljenom klubu ide dobro,ali sve je to na početku,friško buraz friško!Znaš kakav je mentalitet naroda na "brdovitom Balkanu",dok ide dobro je,desi li se malo veči pad u sistemu,sve se vrača na početak.Vjerujem,sigurno Sam makar malo stariji od tebe,te imao Sam prilika vidjeti i slušati(takvo mi je radno mjesto)neke funkcionere Naša dva največa kluba.Jedno se priča,drugo se radi,ali znaj da SAMO iskreni prijatelji kluba(pod iskreni mislim na one poštene,kojim novac ne igra veliku i najbitniju stvar u životu),mogu dovesti klub tamo gdje mu je i mjesto.To mislim i na Sarajevo i na Željezničar.
Pozdrav i s(p)retno Hairlija!
Uredu javiti se,nisam ni zabranio,al' nemogu komentara izradice vas taj covjek.Nemoguce da ti znas vise sta se desava u mom klubu,upravi i oko kluba.Iskreno ja neznam sta se desava u vasoj upravi.Zasto?Jednostavno jer me nezanima.Kakav je covjek Zujo?Neznam niti me zanima.

I ja jos jednom kazem,ovo sto je Blekic uradio to je sjeti i klanjati!

Ovim putem molim sve da nedoalze ako ce provocirati(Zlaja ovdje nemislim na tebe)
GDJE GOD DA SMO UVJEK SMO KORAK ISPRED VAS
Zijad Blekic jedan je od nas!
FK Sarajevo-Ljubav Zivota
Cijeli zivot kompleksi, mastas kako hordas si, teski su to momenti, sve bi dao da promjenis, ali ko zna sta jos dolazi, neki novi porazi :D

Avatar
forza
Postovi: 756
Pridružen/a: 30 jul 2009, 16:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la forza » 30 avg 2010, 09:09

soldino si ti to hairlija napisao .... samo cini mi se da vas je euforija malo vise opalila (bez ljutnje ) .... al sve u svemu lijepo je da su dva najveca Bh kluba u vrhu ..... ;)
Samo je jedan, grijeha je vrijedan ..... TM87

chichak
Postovi: 301
Pridružen/a: 07 sep 2009, 22:45
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la chichak » 30 avg 2010, 09:30

Ko da ste se plasirali u ligu prvaka..al ne bitno,necu ti citaci kolumnu,nista osobno,nemoj da se ljutis jednostavno me neinteresuje ni Sarajevo a jos manje Zijad. Sve ostalo,dramaturgija,rasplet,zaplet i dozivljaj moze proci. Pozz
...nisu mogli da te ugase!!!

Avatar
Hairlija
Postovi: 1440
Pridružen/a: 28 apr 2010, 18:46
Lokacija: RajvoSA,north
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la Hairlija » 30 avg 2010, 09:33

chichak je napisao/la:Ko da ste se plasirali u ligu prvaka..al ne bitno,necu ti citaci kolumnu,nista osobno,nemoj da se ljutis jednostavno me neinteresuje ni Sarajevo a jos manje Zijad. Sve ostalo,dramaturgija,rasplet,zaplet i dozivljaj moze proci. Pozz
Kad neces da citas sto si onda tu,jesam ja uzeo cakiju i rekao moras citati o Zijadu,Sarajevu :?
GDJE GOD DA SMO UVJEK SMO KORAK ISPRED VAS
Zijad Blekic jedan je od nas!
FK Sarajevo-Ljubav Zivota
Cijeli zivot kompleksi, mastas kako hordas si, teski su to momenti, sve bi dao da promjenis, ali ko zna sta jos dolazi, neki novi porazi :D

chichak
Postovi: 301
Pridružen/a: 07 sep 2009, 22:45
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la chichak » 30 avg 2010, 09:47

Dosao sam da vidim jel se moze sta pametno procitati...opet kazem nista licno,i sretno i tebi i Zijadu i naravno Piksiju.
...nisu mogli da te ugase!!!

madridista
Postovi: 148
Pridružen/a: 26 jul 2009, 14:13
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la madridista » 30 avg 2010, 10:20

e moj hairlija ti zaboravljaš da je blekić ukinuo slobodan ulaz vašim legendama a na mojoj grbavici oni ulaze džabe, tako da mi nemoj uzdizat blekića svega ti- jer i njemu je kao i većini nažalost najvažniji NOVAC a ne fks, de ba jarane ne budi naivan

Avatar
NoName
Postovi: 5355
Pridružen/a: 07 sep 2008, 15:57
Lokacija: 43° 59′ 20.04″ N, 18° 10′ 41.16″ E
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la NoName » 30 avg 2010, 12:00

Hairlija postao konstruktivan :o

:lol:
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.

samo sarajevo
Postovi: 502
Pridružen/a: 28 jun 2010, 18:39
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la samo sarajevo » 30 avg 2010, 12:08

madridista je napisao/la:e moj hairlija ti zaboravljaš da je blekić ukinuo slobodan ulaz vašim legendama a na mojoj grbavici oni ulaze džabe, tako da mi nemoj uzdizat blekića svega ti- jer i njemu je kao i većini nažalost najvažniji NOVAC a ne fks, de ba jarane ne budi naivan
HAHA evo ih opet sa ovim glupim postovima,razlog zasto svi moraju da plate karte je taj da se pomogne klubu,cak i sam Blekic placa kartu i nema vise da se karte dijele dzaba,a legende kluba ako vole klub bi trebale same da pomognu tako sto ce odvojiti za tu kartu!

Avatar
maestro<
Postovi: 113
Pridružen/a: 17 okt 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la maestro< » 19 okt 2010, 09:31

Dođoh do onog "prijedsednik najvećeg kluba u BiH" i prestadoh čitati, koliko znam Blekić je prijedsednik Sarajeva, ne Željezničara, pametnom dosta :lol:
Zadnja izmjena: maestro<, dana/u 19 okt 2010, 10:27, ukupno mijenjano 1 put.
>Vamos Sevilla<

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Hairlija vam pise

Post Postao/la sajo10 » 19 okt 2010, 09:36

najveceg kluba u BIH
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.