BH treneri u svijetu

Odgovori
Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

BH treneri u svijetu

Post Postao/la Johnyx95 » 17 sep 2010, 16:59

Posto se jako puno pise o nasim trenerima koji vode klubove sirom svijeta,odlucio sam da otvorim temu gdje cemo diskutirati o njima,rezultatima njihovih ekipa i sl. ;)
Dakle,nemamo nijednog trenera u LP,ali su tu trojica u EL.Vaha s Dinamom,Dusko Bajevic s AEK-om i Vladimir Petkovic s YB,Bern.
Ima tu jos dosta strucnjaka,Bosanaca i Hercegovaca,u cijelom svijetu,recimo Mesa Bazdarevic(donedavno vodio Grenoble),Hadzibegic (bio u Bastille koliko znam,ne znam jel jos tamo) itd.Ako vi znate neke nase trenere i koje ekipe vode,napisite ih ovdje,pa da vidimo kakve rezultate postizu.
Uglavnom,nasi treneri nisu svjetska krema,ali su jako respektirani u velikom broju drzava.Od Francuske,Turske,Svicarske pa dalje. 8-)
Znaci,ovdje nemojte o trenerima premijerligaskih ekipa iz BiH,vec iz ostalih drzava.Naravno,ukljucujuci i region. :D
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: BH treneri u svijetu

Post Postao/la Johnyx95 » 17 sep 2010, 20:18

Sinoc u utakmicama prvog kola ekipe nasih strucnjaka ostvarile 2 pobjede i 1 poraz. :D

Vahid Halilhodzic-Dinamo
Sinoc odlicna partija 'novog' Dinama ciji je preporod rezirao Mostarac na njegovoj klupi.Protiv favoriziranog Villarreala,ekipe koja je slovila za velikog favorita,uspjeli su apsolutno zasluzeno slaviti. :D Vaha je stigao kad je ekipa bila u rasulu,nije se znalo ko pije a ko placa i za ovako kratko vrijeme uspio je ostvariti veliki uspjeh iako je sam on tvrdio da ce njegov potpis na Dinamovu igru biti dovrsen tek za 3-4 mjeseca. ;)
Veliko slavlje u Zagrebu,hrvatski novinari su osim trenera posebno istakli i igraca utakmice Sammira.

Dusko Bajevic-AEK
AEK je pred svojim navijacima 3:1 porazio Hajduk.Iako su isti ti navijaci na pocetku sezone fizicki nasrnuli na 'Princa sa Neretve' ,on im je oprostio i sinoc poklonio pobjedu. :? Za razliku od Vahe,Dusko je dugo u AEK-u sa vrhunskim rezultatima.Nova evropska pobjeda i tri gola u mrezi Splicana dokaz su izvrsne takticke,tehnicke i fizicke pripremljenosti njegovih pulena. 8-)

Vladimir Petkovic-Young Boys
Sarajlija kojeg je nasa javnost bolje upoznala preko noci. :? Ali,kakve noci! :) Za pola sata je njegov tim u kvalifikacijama za LP uvalio tricu superzvijezdama iz Londona,Tottenhamu.Bern je bio na nogama,kao i cijela Svicarska,ali zadovoljno smjeskanje Petkovica ipak nije rezultiralo plasmanom u LP.Medjutim,cijela svicarska javnost je zadovoljna i igranjem u EL.Ipak,ovaj put nisu imali snage za novo iznenadjenje,uvjerljivo ih je porazio Stuttgart s 3:0.
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: BH treneri u svijetu

Post Postao/la Johnyx95 » 17 sep 2010, 21:29

Evo jedan fantastican tekst o Vahi.Za one koji ne znaju(ili ne zele znati) ko je Vahid :

Vahid Halilhodžić

Hercegovci se od Bosanaca razlikuju po tome što se drugi, čim malo zapne, predaju, dok prvi povuku još jače na svakoj prepreci. Vaha je Hercegovac na kvadrat. Dječaku iz Jablanice u Mostaru su se rugali da je došao iz čuvenog stočarskog kraja, iz Veleža su ga slali na kaljenje u Metković, u reprezentaciji SFRJ je bio vazda rezerva nekome... Tek sa 29 je otišao u Francusku
“Najveće pojačanje Dinama je Vahid Halilhodžić“
(Senijad Ibričić, najbolji igrač Hajduka i nekrunisani splitski kralj)

Bilo je to prije sto, dvjesto, milijardu godina, ko zna. A opet se, eto, pamte ona davna vremena kada su mostarski belaj begovi, kako ih naziva fanatični navijač Hajduka Boris Dežulović, u Split dolazili kao onomad Diego Maradona na Kubu: kao najveći, najbolji i oni za koje se zna da će nemilosrdno trošiti i plate i premije i još ih nemilosrdnije zarađivati demonstrirajući raskošni talenat za fudbal i još raskošniji za driblinge po splitskim kafanama. Prošlo je, dakle, bezbroj godina otkako su Sulejman Sula Rebac ili Blaž Baka Slišković ostavljali ucviljeni Mostar i odlazili do mora da, bez velikog napora – genijima je, brate, sve lako, pa i dati gol iz kornera ako treba – napišu koje poglavlje povijesti kluba osnovanog u praškoj pivnici prije ravno stotinu godina.
Rekosmo već, al’ nije naodmet podsjetiti, kako je to davno bilo. U zadnjih dvadesetak godina Bosanci i Hercegovci u hrvatski nogomet ulaze kao Dock Holiday: tiho, da ih se skoro i ne primijeti, pa onda idu u legendu. Ima takvih priča bezbroj: Edin Mujčin je s Dinamom igrao Ligu prvaka, baš kao i Mirsad Hibić sa Hajdukom; onim istim Hajdukom u kojem su prije sedam godina rekli Senijadu Ibričiću da potraži neki posao koji zna da radi, da bi danas taj Hajduk bez Ibre bio kao muškarac bez brkova; Ermin Zec je u Šibenik došao da ni on ne zna kako i zašto, a iz njega otišao u jedan od najambicioznijih turskih klubova Genclerbirligi; Safet Nadarević, Boris Pandža, Emir Spahić... iz iste su priče.
E, iz te priče, o malim ulaznim i velikim izlaznim vratima, nije trener Dinama – Vahid Vaha Halilhodžić. A i kako bi bio: on je za Velež dao 106 golova, dvaput bio najbolji strijelac Francuske, osvojio Kup Maršala Tita i francuski Le Championnat... Dobro, nije došao u Zagreb da igra, makar i sa svojih 57. izgleda kao da bi sada mogao istrčati jedno poluvrijeme, krenuti ka golu i sačekati da ga Baka nađe dugom loptom. Tako su, inače, padali Zvezda i Dinamo, Hajduk i Partizan.
Onome ko prati sportske stranice hrvatskih dnevnih listova, pa ponekad pogleda derbi susjednog prvenstva, može se lako učiniti kako postoje po dva Dinama i Hajduka: oni pravi, kilavi, prosječni klubovi koji se muče s evropskim drugoligašima i oni drugi, iz novina, o kojima se piše k’o da su Real i Barcelona. Sve je tu, posebno kada je o Dinamu riječ, napuhano do granica pucanja: i igrači koji imaju problema s elementarnom tehnikom i trenerske zvijezde koje u bogatoj karijeri nisu osvojile ništa pod milim Bogom. Priča o Vahi je, opet, potpuno drugačija, ozbiljna k’o i njegovi rezultati. Zdravko Mamić, izvršni dopredsjednik Dinama (izvršni predsjednik, normalno, ne postoji) je pozvao hercegovačkog Mourinha, ovaj mu rekao koliko košta i dao mu rok da razmisli. Nekoliko dana poslije došao je u Maksimir, potpisao ugovor i igrače odveo na prvi trening, da nauče odakle Šefu nadimak – gonič robova.
Odavno, od neovisnosti Hrvatske valjda, u Dinamo niko nije došao bez medijske pripreme. Zato su sa zakašnjenjem, kombinirajući žal za ekspresno i s pravom smijenjenim Velimirom Zajecom i neodoljivu, tako svebalkansku potrebu umanjivanja tuđih zarad “svojih” vrijednosti, pojedini zagrebački novinari istakli da Vaha nije najbolji trener Dinama još od ere Ćire Blaževića. A jeste, naravno. No, tako je vazda s Dinamom. Ko ne vjeruje, može pitati baš Ćiru Blaževića: “Onaj Židak (Tomislav Židak, novinar Jutarnjeg lista iz Zagreba, op.a.) dao bi godinu dana života da mu je Velimir Zajec ili neki Zagrepčanec napravio ono što sam ja napravio, jer ja sam za njih vazda bio bosančeros. Al’ evo im k....: 25 godina su čekali titulu i ne bi je ni dočekali da nije došao bosančeros.”
Hercegovci se od Bosanaca razlikuju po tome što se drugi, čim malo zapne, predaju, dok prvi povuku još jače na svakoj prepreci. Vaha je Hercegovac na kvadrat. Dječaku iz Jablanice u Mostaru su se rugali da je došao iz čuvenog stočarskog kraja, iz Veleža su ga slali na kaljenje u Metković, u reprezentaciji SFRJ uvijek je bio rezerva nekome... Tek sa 29 otišao je u Francusku i, opet, eto, nema te važne priče o jugoslavenskom fudbalu bez scene s beogradskih Terazija na kojima se klanja i uzvikuje ime Vahidovo. Kao što nema ni povijesti francuskog fudbala bez njegovih golova, bez puta iz ponora s Lilleom u Ligu prvaka, kupa sa Paris St. Germainom...
Vahid Halilhodžić, balkanska vještica i gonič robova, trenirao je Ronaldinha, Drogbu, Tourea, prošavši put od vrha do dna i nazad. Rat mu je odnio sve, a on je, kao kada je dolazio u Mostar one davne godine, završio trenersku školu, otišao u Afriku, pokorio je i vratio se da bude Mesija. Da, baš tako su ga zvali u L’Equipeu i France Footballu. “Čini se da je Vahid postao zvijezda na sasvim netipičan način. Nikad ga nisam čuo da je rekao da se integrirao u društvo, da je Francuz ili nešto slično. Ne, on je uvijek isticao da je iz Bosne i Hercegovine, i da je Francuskoj zahvalan što mu je pružila šansu da radi svoj posao kako zna. Očigledno se radi o čovjeku koji drži datu riječ, koji ima samopouzdanje i koji ni u čemu neće učestvovati ukoliko nije siguran da će uspjeti”, tako su o Vahi pisali Francuzi.
Vahid Halilhodžić o tome nije nikada govorio, jer se to, čim ga čovjek vidi, podrazumijeva. Vojske, naime, nema bez generala, a on je taj, general i autoritet sijede glave, neko ko sebi može i smije dopustiti da velike zvijezde ostavi na klupi. Seydou Keita se u to uvjerio. Otišao je, kažu, uoči neke utakmice Obale Slonovače selektoru i rekao da bi on zbog svog statusa, ipak, trebao biti među prvih 11. “Znaš šta sine, ja sam danas baš šetao po gradu i nigdje nisam vidio tvoj spomenik. Ne znam o kakvom ti meni statusu pričaš” , odgovorio mu je selektor, Vahid Vaha Halilhodžić.
Pred legendarnim centarforom i jednim od najboljih trenera s juga Balkana je krvav posao. Uveo je Dinamo, istina, u Evropsku ligu, dok ga u HNL-u čeka Hajduk s magičnim Ibričićem. No, za proteklih četrdeset i nešto godina, otkako je otišao u Mostar u srednju školu i u Velež na univerzitet fudbala, Vaha je oko sedamsto puta dokazao da se “radi o čovjeku koji drži datu riječ, koji ima samopouzdanje i koji ni u čemu neće učestvovati ukoliko nije siguran da će uspjeti.”

Emir Imamović Pirke
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: BH treneri u svijetu

Post Postao/la Johnyx95 » 19 sep 2010, 22:16

Niko nista. :D
Hajd evo ja cu jos jednom:
Dakle,nasao sam i Baku Sliskovica,bivseg selektora. ;) On je trenutno u Rumuniji,koliko vidim i dalje trenira tim Unirea Alba Iulia koji igra u drugoj rumunskoj ligi i nakon 4. kola nalazi se na 6.mjestu.Jucer su pobijedili 1:0.Eto ga,Baka u drugoj ligi Rumunije.Zanimljivo,da je ovaj tim pretprosle godine usao u prvu ligu,a prosle ispao. :lol:

Vladimir Petkovic lose poceo s YB u prvenstvu,sad su 7.,a u utorak igraju jako vazan mec sa St.Gallenom u gostima gdje im je vazna pobjeda. :? Izgleda da ce tesko gurati na dva fronta.

Mesa Bazdarevic je sad bez kluba,podnio je nedavno ostavku u Grenobleu i uzeo mali odmor.

Hadzibegic otisao ponovo iz Francuske,trenirao Bastiu i nije ih uspio spasiti od ispadanja u trecu ligu.

Vaha s Dinamom u Hrvatskoj uspio pobijediti rivala Zagreb teskom mukom.Kombinovani tim Dinama nije uspio slomiti otpor gostiju koji su klasicnim bunkerom drzali nulu sve do 90. minute kad je stoper Barbaric nakon kornera postigao gol glavom.Vazno je napomenuti da su Zagrepcani prepoznali rad naseg strucnjaka,pa se nakon dugo vremena na jednoj prvenstvenoj tekmi pojavilo 10.000 ljudi(BBB-i i dalje bojkotuju).

'Princ sa Neretve' i njegov AEK uspjeli doci do boda u domacoj tekmi s Tripolisom.Naime,iako su bili favoriti,primili su dva gola(drugi u 81.minuti),ali onda Djebour u 83. i Scocco u 87. donose jedan bod AEK-u.S 4 osvojena boda u 4 odigrana kola su 8. na tabeli.
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: BH treneri u svijetu

Post Postao/la Monolog » 21 sep 2010, 14:35

Hm, ima i onaj Kemal Alispahić(poznatiji kao gost komentator na BHT-u kada je Liga Prvaka u pitanju). Ako se ne varam, preuzeo je neki azerbejdžanski klub. Dakako, ne mislim da je on neki vrhunski stručnjak, ali kada već nabrajamo naše trenere u svijetu, onda da spomenemo i Kemala.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: BH treneri u svijetu

Post Postao/la Johnyx95 » 21 sep 2010, 14:42

Monolog je napisao/la:Hm, ima i onaj Kemal Alispahić(poznatiji kao gost komentator na BHT-u kada je Liga Prvaka u pitanju). Ako se ne varam, preuzeo je neki azerbejdžanski klub. Dakako, ne mislim da je on neki vrhunski stručnjak, ali kada već nabrajamo naše trenere u svijetu, onda da spomenemo i Kemala.
Jest,bio je kod nas u Jedinstvu,pa otisao u Azerbejdzan,ali nije on vise tamo.U tom klubu(Mughan,meni se cini) ima dosta nasih igraca,a trener je sad Hurtic neki,ujedno je taj Hurtic i pomocnik Tulic u mladoj repki. ;)
A Kemal nije los trener,naravno da nije svjetska klasa,ali za uvjete PL i Prve lige je odlican. :D
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
neko_iz_mase
Postovi: 1775
Pridružen/a: 02 apr 2009, 14:41
Kontakt:

Re: BH treneri u svijetu

Post Postao/la neko_iz_mase » 21 sep 2010, 17:14

Darije Kalezić, koji sasvim solidno vodi Holandski De Graafschap, koje je uveo u prvu ligu,iako su prethodne godine rasprodali sve što im je je valjalo u timu.
Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pi**e materine.

Avatar
Frutek
Postovi: 3080
Pridružen/a: 21 okt 2008, 14:36
Kontakt:

Re: BH treneri u svijetu

Post Postao/la Frutek » 22 sep 2010, 18:17

neko_iz_mase je napisao/la:Darije Kalezić, koji sasvim solidno vodi Holandski De Graafschap, koje je uveo u prvu ligu,iako su prethodne godine rasprodali sve što im je je valjalo u timu.
Tog znam s Managera ja mu uvalim polovnjake koji nisu ni za Slobode za dobre pare :lol: :lol: :lol:
Tiger Woods-John Terry-Karim Benzema-Peter Crouch-David Beckham-Franck Ribery-Bill Clinton
Ni sreće ni tuge do tebe nema mi druge, FK SLOBODA TUZLA

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: BH treneri u svijetu

Post Postao/la Johnyx95 » 26 sep 2010, 18:29

[youtube][/youtube]
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
neko_iz_mase
Postovi: 1775
Pridružen/a: 02 apr 2009, 14:41
Kontakt:

Re: BH treneri u svijetu

Post Postao/la neko_iz_mase » 27 sep 2010, 00:56

"Navodno" je Bajević večeras dao ostavku. Eh....
Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pi**e materine.

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: BH treneri u svijetu

Post Postao/la Johnyx95 » 27 sep 2010, 13:08

Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
dabev2mo
Postovi: 14
Pridružen/a: 26 sep 2010, 11:15
Kontakt:

Re: BH treneri u svijetu

Post Postao/la dabev2mo » 27 sep 2010, 13:29

Johnyx95 je napisao/la:Niko nista. :D
Hajd evo ja cu jos jednom:
Dakle,nasao sam i Baku Sliskovica,bivseg selektora. ;) On je trenutno u Rumuniji,koliko vidim i dalje trenira tim Unirea Alba Iulia koji igra u drugoj rumunskoj ligi i nakon 4. kola nalazi se na 6.mjestu.Jucer su pobijedili 1:0.Eto ga,Baka u drugoj ligi Rumunije.Zanimljivo,da je ovaj tim pretprosle godine usao u prvu ligu,a prosle ispao. :lol:

Vladimir Petkovic lose poceo s YB u prvenstvu,sad su 7.,a u utorak igraju jako vazan mec sa St.Gallenom u gostima gdje im je vazna pobjeda. :? Izgleda da ce tesko gurati na dva fronta.

Mesa Bazdarevic je sad bez kluba,podnio je nedavno ostavku u Grenobleu i uzeo mali odmor.

Hadzibegic otisao ponovo iz Francuske,trenirao Bastiu i nije ih uspio spasiti od ispadanja u trecu ligu.

Vaha s Dinamom u Hrvatskoj uspio pobijediti rivala Zagreb teskom mukom.Kombinovani tim Dinama nije uspio slomiti otpor gostiju koji su klasicnim bunkerom drzali nulu sve do 90. minute kad je stoper Barbaric nakon kornera postigao gol glavom.Vazno je napomenuti da su Zagrepcani prepoznali rad naseg strucnjaka,pa se nakon dugo vremena na jednoj prvenstvenoj tekmi pojavilo 10.000 ljudi(BBB-i i dalje bojkotuju).

'Princ sa Neretve' i njegov AEK uspjeli doci do boda u domacoj tekmi s Tripolisom.Naime,iako su bili favoriti,primili su dva gola(drugi u 81.minuti),ali onda Djebour u 83. i Scocco u 87. donose jedan bod AEK-u.S 4 osvojena boda u 4 odigrana kola su 8. na tabeli.

Avatar
dabev2mo
Postovi: 14
Pridružen/a: 26 sep 2010, 11:15
Kontakt:

Re: BH treneri u svijetu

Post Postao/la dabev2mo » 27 sep 2010, 13:32

Baka ti je u Mostaru,ne radi ništa i ne trenira nikoga.Kako si ga ti našao da trenira Unireu Alba Juliju nije mi jasno.Sa njima se rastao završetkom rumunjske lige 30.5.2010.Pozdrav iz Mostara

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: BH treneri u svijetu

Post Postao/la Johnyx95 » 27 sep 2010, 13:40

dabev2mo je napisao/la:Baka ti je u Mostaru,ne radi ništa i ne trenira nikoga.Kako si ga ti našao da trenira Unireu Alba Juliju nije mi jasno.Sa njima se rastao završetkom rumunjske lige 30.5.2010.Pozdrav iz Mostara
Ocito sam nesto pogrijesio.Uglavnom,hvala na ispravci :D .Eto i Baka nakon rumunske avanture ponovo bez trenerskog angazmana. ;)
Izgleda da 'Princu s Neretve' jos nisu oprostili onaj prelazak iz AEK-a u Oly 96. godine i nakon ovog sukoba,podnio je ostavku.
Zola in, Zola passes, Zola scores !

samson
Postovi: 2008
Pridružen/a: 10 feb 2010, 22:18
Kontakt:

Re: BH treneri u svijetu

Post Postao/la samson » 27 sep 2010, 13:43

Na stranici kluba pise, da je baka jos uvijek trener tog rumunskog kluba...

Institut
Postovi: 152
Pridružen/a: 08 avg 2008, 22:04
Kontakt:

Re: BH treneri u svijetu

Post Postao/la Institut » 27 sep 2010, 16:01

samson je napisao/la:Na stranici kluba pise, da je baka jos uvijek trener tog rumunskog kluba...
mozda obavlja posao od kuce :P

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.