Novi skandal o namjestanju utakmica

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: insider,ribery,rio_Ferdy88

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61856
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la Virtu4l » 05 feb 2013, 15:23

Ni ovo nije moglo proci bez nasih premijerligasa. Sudeci po izvjestaju Europola, namjestali su sve, utakmice u Premijer ligi, utakmice u Euro takmicenjima, pa cak i prijateljske.

Bice svega...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la vidovitadjemila » 05 feb 2013, 17:18

Europol istrazuje i 18 utakmica u Hrvatskoj te 7 u BiH

Europol je jučer objavio izvješće o najvećoj istrazi vezanoj za namještanje nogometnih utakmica, koja je obuhvatila 380 utakmica u Europi, a među njima je 18 utakmica odigranih u Hrvatskoj
Prema Europolovom izvješću, kojeg su danas prenijeli engleski i talijanski dnevni listovi, najviše je sumnjivih utakmica u Turskoj - 79. U Njemačkoj se istražuje 70, u Švicarskoj 41, u Finskoj 32, u Mađarskoj 20, u Belgiji 19, u Hrvatskoj 18, u Austriji 16, BiH-u sedam, Sloveniji sedam, a navodno je namještena i utakmica Lige prvaka između Liverpoola i mađarskog Debrecena.
Kako je istaknuto prilikom predstavljanja Europolovog izvješća, za najmanje 150 utakmica postoje čvrsti dokazi da su namještene.
Europol je objavio da je istragom obuhvaćeno 425 nogometnih i klupskih dužnosnika, igrača i kriminalaca iz više od 15 zemalja zbog sumnje za sudjelovanje u pokušajima namještanja utakmica. Navodno su pod istragom dvije utakmice Lige prvaka i 14 utakmica Europske lige.
Engleski mediji danas pišu da je Europolu sumnjiva utakmica Lige prvaka između Liverpoola i Debrecena iz 2009. godine, koju je Liverpool dobio s 1:0 pogotkom Dirka Kuyta, no Europol je odbio precizirati o kojoj se utakmici Lige prvaka radi zbog trajanja pravne procedure.UEFA je potvrdila da surađuje s Europolom u ovoj istrazi ponavljajući kako za namještanje utakmica ima nultu toleranciju.
Rob Wainwright, šef Europola, jučer je izjavio da kriminalna skupina sa sjedištem u Singapuru uključena u najveći korupcijski skandal u povijesti nogometa. Osim 380 utakmica, koliko se prema Europolu istražuje u Europi, pod istragom je još 300 utakmica u Aziji, Africi, Srednjoj i Južnoj Americi.
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Kvota
Postovi: 1058
Pridružen/a: 20 avg 2012, 17:24
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la Kvota » 05 feb 2013, 18:17

Mislim da ce imati pune ruke posla po pitanju nase pl ! Neznam samo za koji period se uzimaju u obzir namjestene tekme!Do sad od ovih istraga je fasovalo nekolicina klubova u evropi uzimajuci u obzir da se spominjalo na stotine namjestenih utakmica!Ako bude imalo ozbiljno mislim da se zna ko ce iz nase pl. izvuci deblji kraj !

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13145
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la Admir_Sa » 06 feb 2013, 00:07

mislim da u tih 7 kod nas nema šanse da su umješani travnik, široki, zrinjski, leotar, orašje....
nema potpisa

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la vidovitadjemila » 06 feb 2013, 16:44

Admir_Sa je napisao/la:mislim da u tih 7 kod nas nema šanse da su umješani travnik, široki, zrinjski, leotar, orašje....
A vidis ja sto posto znam da Travnika ovaj put nema ,a da je sigurno umjesan Zeljeznicar.Čudno ha ja...
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
anonimni
Postovi: 10179
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la anonimni » 06 feb 2013, 16:52

u sve loše je umiješan Željezničar !
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la Heller » 06 feb 2013, 20:01

anonimni je napisao/la:u sve loše je umiješan Željezničar !
Vi i Leotar ;)
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
anonimni
Postovi: 10179
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la anonimni » 06 feb 2013, 20:50

i Slobodinih 18 loših utakmica (od toga 2 sa Željom)

ograđujem se od dalje rasprave :mrgreen: ovdje se tema ne može normalno ni otvoriti (bar ne o našem fudbalu) jer će uvijek jedni kriviti druge, ovi svaljivati krivicu na neke treće i tako u krug (ne odnosi se samo na tebe, @ Heller, već na sve koji prate domaći fudbal, pa tako i na mene)
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la Heller » 06 feb 2013, 20:51

anonimni je napisao/la:i Slobodinih 18 loših utakmica (od toga 2 sa Željom)

ograđujem se od dalje rasprave :mrgreen: ovdje se tema ne može normalno ni otvoriti (bar ne o našem fudbalu) jer će uvijek jedni kriviti druge, ovi svaljivati krivicu na neke treće i tako u krug (ne odnosi se samo na tebe, @ Heller, već na sve koji prate domaći fudbal, pa tako i na mene)
Ne kažem ja da je Sloboda čista, u Bosni nije niko čist, al nemoj takvog cinizma ko da je Željezničar čist ;)
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
anonimni
Postovi: 10179
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la anonimni » 06 feb 2013, 20:55

Heller je napisao/la: u Bosni nije niko čist
ovdje se slažemo ako ništa ;) što se mene tiče, sve treba provjeriti i ko god je namješt'o, zadnja liga, pa makar to bio i Željo, a što se Europola i njihovih dokaza tiče, 100% nije namješteno 7 utakmica, ima toga više sigurno, samo ovi još nisu skontali 3 za 3 i kojekakve manje ofirne namještaljke iz ranijeg perioda...

i da razjasnim, ovdje svi drvlje i kamenje bacaju na Želju, al' i ako je Željo namješt'o, sigurno nije jedini klub koji je to radio, a ja ne podnosim kad se sve svaljuje na jednog, a svi su to manje-više radili...
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la Devil » 06 feb 2013, 22:47

anonimni je napisao/la:
Heller je napisao/la: u Bosni nije niko čist
ovdje se slažemo ako ništa ;) što se mene tiče, sve treba provjeriti i ko god je namješt'o, zadnja liga, pa makar to bio i Željo, a što se Europola i njihovih dokaza tiče, 100% nije namješteno 7 utakmica, ima toga više sigurno, samo ovi još nisu skontali 3 za 3 i kojekakve manje ofirne namještaljke iz ranijeg perioda...

i da razjasnim, ovdje svi drvlje i kamenje bacaju na Želju, al' i ako je Željo namješt'o, sigurno nije jedini klub koji je to radio, a ja ne podnosim kad se sve svaljuje na jednog, a svi su to manje-više radili...
Koliko sam ja skapirao iz dosadasnjih akcija njima nije ni cilj utakmice 3 za 3 vec utakmice u koje je upletena kladionicarska mafija,a u to utakmice 3 za 3 ne spadaju. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
anonimni
Postovi: 10179
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la anonimni » 06 feb 2013, 22:55

to je druga stvar, mada su isti likovi sigurno bili umiješani i u 3 za 3 namještaljke, tu bi tek ovi iz Europola bili začuđeni brojem tako namještenih utakmica...
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la Devil » 06 feb 2013, 23:02

anonimni je napisao/la:to je druga stvar, mada su isti likovi sigurno bili umiješani i u 3 za 3 namještaljke, tu bi tek ovi iz Europola bili začuđeni brojem tako namještenih utakmica...
Ne verujem.3 za 3 utakmice namestaju direktno klubovi,predsednici klubova i tako ti likovi.Uplate oni verovatno nesta i na kladionicu ali to je sitno veoma.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
anonimni
Postovi: 10179
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la anonimni » 06 feb 2013, 23:12

ma treba i to istražiti, možemo mi po forumima naglabati, al' ko zna ko je sve uključen u namještaljke (bilo kakve)...
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
England
Postovi: 2001
Pridružen/a: 21 avg 2011, 11:11
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la England » 07 feb 2013, 08:51

Te utakmice koje se tiču Hrvatske su iz slučaja Offside, to je završena priča. Dakle, za Hrvatsku tu nema ništa novo - kazao je Vrbanović.

15-orici ukupno 123 mjeseca zatvora, moraju vratiti i 165.000 eura!
PRESUDE:
Mario Čižmek - 10 mjeseci i mora vratiti 20.500 eura.

Dario Sušak - 8 mjeseci i mora vratiti 15.500 eura. On je već u pritvoru, jer je nedavno uhićen zbog razbojništva

Zoran Ivančić - uvjetno 8 mjeseci uz rok kušnje od dvije godine.

Miljenko Mumlek - 7 mjeseci.

Andrija Balajić - 7 mjeseci.

Neven Vuljanko - 6 mjeseci.

Nikola Melnjak - 7 mjeseci i mora vratiti 6.000 eura.

Ivan Banović - 9 mjeseci i mora vratiti 28.500 eura

Ante Pokrajčić - 9 mjeseci i mora vratiti 10.500 eura

Miljenko Bošnjak - 9 mjeseci i mora vratiti 10.500 eura

Goran Jerković - 10 mjeseci 25.000 eura

Marko Guja - uvjetno 7 mjeseci uz rok kušnje od dvije godine. Mora vratiti 12.500 eura

Jasmin Agić- 9 mjeseci i mora vratiti 26.500 eura.

Saša Mus - 8 mjeseci i mora vratiti 10.000 eura.

Tomislav Zubak - 9 mjeseci.
Tom Hanks je bio vatrogasac i **** nam je svima mater.

Avatar
Richardson
Postovi: 78
Pridružen/a: 03 apr 2011, 23:54
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la Richardson » 07 feb 2013, 09:11

Devil je napisao/la:
anonimni je napisao/la:
Heller je napisao/la: u Bosni nije niko čist
ovdje se slažemo ako ništa ;) što se mene tiče, sve treba provjeriti i ko god je namješt'o, zadnja liga, pa makar to bio i Željo, a što se Europola i njihovih dokaza tiče, 100% nije namješteno 7 utakmica, ima toga više sigurno, samo ovi još nisu skontali 3 za 3 i kojekakve manje ofirne namještaljke iz ranijeg perioda...

i da razjasnim, ovdje svi drvlje i kamenje bacaju na Želju, al' i ako je Željo namješt'o, sigurno nije jedini klub koji je to radio, a ja ne podnosim kad se sve svaljuje na jednog, a svi su to manje-više radili...
Koliko sam ja skapirao iz dosadasnjih akcija njima nije ni cilj utakmice 3 za 3 vec utakmice u koje je upletena kladionicarska mafija,a u to utakmice 3 za 3 ne spadaju. ;)
Ma ja, nismo mi interesantni kladionicama, jer u našoj ligi kad zadnji na tabeli igra protiv prvog kvota bude 1,25 max, tako da je to bezze za Eupol a što se tiče neregularnosti, da ne nabrajam sve šta utiče na istu, e tu je pod ogomnim upitnikom 7 cjelokupnih prvenstava a ne utakmica, i to minimalno. Mislim da EU rezultati, ako se tako mogu nazvati, dovoljni govore.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24565
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la Goalgetter » 14 feb 2013, 22:32

Izgleda i Piplica je u to sve umjesan ...

http://sc-sport.ba/vijest/50454" onclick="window.open(this.href);return false;

Izbrisite ovu crticu izmedju sc i sport ;)

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la Devil » 14 feb 2013, 23:12

Ko ce njemu verovati da je namestio golove,on je svakako primao pacerske golove. :mrgreen:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
legenda reala
Postovi: 33836
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la legenda reala » 15 feb 2013, 00:08

Devil je napisao/la:Ko ce njemu verovati da je namestio golove,on je svakako primao pacerske golove. :mrgreen:
Ma laže ba, onaj gol što je primio, kad je glavom sam sebi dao, dijete ne bi primilo izboksovalo bi loptu :mrgreen:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Novi skandal o namjestanju utakmica

Post Postao/la azTer » 15 feb 2013, 00:13

prije par dana sam gledao neku emisiju u vezi tih namještanja, uglavnom - vlatko glavaš je stao na stranu piplice, kazavši kako se to može svakom desit i da se na osnovu jedne banalne stvari/intervencije ne može i ne treba steći cjelokupan dojam.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.