EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Moderatori/ce: Monolog,insider,TaRgEt_,_dreamer_,ribery

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la AnelZ » 19 dec 2013, 01:22

Evropsko Prvenstvo 2016 Francuska

slika

Petnaesto Evropsko prvenstvo po redu će se održati 2016. u Francuskoj od 10. juna do 10. jula. Prvi put u historiji na njemu će učestvovati 24 reprezentacije sa starog kontinenta što je povećanje za 50% naspram periodu od 1996. do 2012. kada je učestvovalo 16 nacionalnih selekcija. Iz tog razloga grupna faza će se sastojati od šest grupa gdje pobjednici, drugoplasirani i najbolje četiri trećeplasirane reprezentacije nastavljaju takmičenje u 1/16 finale (runda koja do sada nije postojala na EP-u), pa četvrfinale, polufinale te na kraju finale (na EP-u i dalje nema utakmice za treće mjesto). Ukupan broj utakmica je 51 naspram 31 utakmice na EP 2012. Francuska je automatski kvalifikovana za ovo prvenstvo dok će kvalifikacije brojati rekordne 53 reprezentacije i trajat će od septembra 2014. do novembra 2015. gdje će se te selekcije boriti za preostale 23 pozicije. Gibraltar je reprezentacija koja će prvi put debitovati u kvalifikacijama.

Francuska je dobila pravo za organizovanje ovog takmićenja 28. maja 2010. gdje su bili "bolji" od Italije i Turske. Ovo je treći put da Francuska organizuje Evropsko Prvenstvo u fudbalu/nogometu, nakon inauguralnog EP-a 1960. te sedmog EP-a održanog 1984., a Svjetsko Prvenstvo su orgnizovali 1938. i 1998. EP su osvajali u dva navrata i to 1984 kada su organizovali i 2000., a pored toga su osvojili titulu svjetskog prvaka 1998. kada su organizovali SP, te su bili viceprvaci 2006.

Evropsko prvenstvo će se organizovati u devet gradova i na deset stadiona diljem Francuske, a to su: Bordeaux, Lens, Lille, Lyon, Marseille, Nice, Paris (dva stadiona), St-Etienne i Toulouse. Stadioni će biti prezentovani u narednom postu.

Žrijeb za grupe na Evropskom prvenstvu 2016. će se održati 12. decembra 2015.


Kvalifikacije za EP 2016

UEFA je 18.12.2013. u Bilbao na svom sastanku objavila format kvalifikacija za Evropsko Prvenstvo 2016. Na narednom linku to možete provjeriti (engleski jezik):

http://www.uefa.com/uefaeuro/news/newsi ... +published" onclick="window.open(this.href);return false;

Također regulacije za kvalifikacije i samo evropsko prvenstvo 2016. možete pronaći na narednom linku (engleski jezik):

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Kvalifikacije će se sastojati od devet grupa, od čega će osam imati po šest reprezentacija, a jedna pet. Pobjednici, drugoplasirani i najbolja trećeplasirana reprezentacija (bez rezultata protiv šestoplasirane ekipe) obezbjeđuje nastup na EP 2016. Ostalih osam treceplasiranih reprezentacija idu u baraž za ostale ćetiri pozicije koje vode na EP 2016.

Žrijeb za kvalifikacije će se održati 23. februara 2014. u Nice, dok će sve regulacije žrijeba (i termine utakmica za finalno takmićenje) biti objavljene nakon sastanka UEFA u Nyonu koji će se održati 23 i 24 januara. Za sada je objavljeno da će se žrijeb za kvalifikacione utakmice obavljati prema UEFA nacionalnom koeficijentu nakon završenih kvalifikacija za SP 2014. koje će uključivati utakmice iz kvalifikacija za SP 2010. i finalnog turnira (20%), kvalifikacije za EP 2012. i finalnog turnira (40%) i kvalifikacije za SP 2014 (40%). Konačna lista će također biti objavljen nakon sastanak u Nyonu, no na linku na kraju ovog posta možete već vidjeti kako bi taj ranking trebao izgledati. Mi smo 9. na listi što bi trebalo da nam obezbjedi prvi jakosni šešir.

Još jedna stvar vrijedna pomena jeste što je UEFA odlučila da utakmice kvalifikacije više ne budu sve na jedan dan, već raspodjeljene na nekoliko dana kako bi umjesto sadašnjih 20-30 utakmica po danu, smanjili na 8-10 i tako omogućili gledanje mnogo više utakmica, te je čak uvela poželjne termine u kojima bi kvalifikacione utakmice trebale da počinju, zavisno od dana u sedmici kada se igraju. Također, uveden je sistem centraliziranih prijateljskih utakmica koje će se igrati tokom termina za kvalifikacione utakmice (ukoliko je neko slobodan) koje pretpostavljam vodi, regulise i zakazuje UEFA (nije mi ovaj koncept još dovoljno jasan) i za tu svrhu će Francuska biti virtuelno ubaćeno u kvalifikacionu grupu od pet reprezentacija. Regularne prijateljske utakmice će i dalje biti moguće u ostalim terminima koji su obezbjeđeni od strane UEFA/FIFA.

Datumi za kvalifikacione meceve za EP 2016.:
Prva utakmica: 7/8/9 septembar 2014.
Druga utakmica: 9/10/11 oktobar 2014.
Treca utakmica: 12/13/14 oktobar 2014.
Cetvrta utakmica: 14/15/16 novembar 2014.
Peta utakmica: 27/28/29 mart 2015.
Sesta utamica: 12/13/14 juni 2015.
Sedma utakmica: 3/4/5 septembar 2015.
Osma utakmica: 6/7/8 septembar 2015.
Deveta utakmica: 8/9/10 oktobar 2015.
Deseta utakmica: 11/12/13 oktobar 2015.

Datumi za baraž utakmice:
Prva utakmica: 12/13/14 novembar 2015
Druga utakmica: 15/16/17 novembar 2015

UEFA ranking reprezentacija: http://www.world-results.net/uefa/ranking_2013.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zadnja izmjena: AnelZ, dana/u 19 dec 2013, 03:18, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la AnelZ » 19 dec 2013, 01:24

Rezervišem

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24572
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la Goalgetter » 24 jan 2014, 20:17

Je li istina da ce Francuska takodjer sudjelovati neutralano u kvalifikacijama, tj. bice ubaceni u grupu u kojoj bude 5 ekipa, i igrace normalno protiv timova koji su iz tih grupa, samo sto se to broji kao prijateljska :?:

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la AnelZ » 25 jan 2014, 05:18

Goalgetter je napisao/la:Je li istina da ce Francuska takodjer sudjelovati neutralano u kvalifikacijama, tj. bice ubaceni u grupu u kojoj bude 5 ekipa, i igrace normalno protiv timova koji su iz tih grupa, samo sto se to broji kao prijateljska :?:
Da, Francuska ce biti ubacena u posljednju grupu tj. ona koja ima 5 reprezentacija radi formiranja prijateljskih utakmica (UEFA je to nazvala "centralized friendlies"). To se može potvrditi ukoliko se procitaju regulacije za kvalifikacije (ako nista, ocekujem od novinara da je neko procitao):

http://www.uefa.org/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Takodjer, Holandija, Njemacka, Engleska, Italija i Španija ne mogu biti u grupi od pet reprezentacija zbog TV prava sto znaci da ce Grcka, Rusija, Portugal ili BiH biti u toj grupi.

Avatar
Batko
Postovi: 4980
Pridružen/a: 27 apr 2012, 10:37
Lokacija: Tuj
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la Batko » 25 jan 2014, 08:55

Jao glupa pravila, nikakve veze sa sportom!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
Otelo
Postovi: 33540
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la Otelo » 25 jan 2014, 09:54

Sta sve nece izmisliti :lol:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18648
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 25 jan 2014, 21:31

Uefa Mafia :roll:
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la Amar Dzeko » 25 jan 2014, 21:40

Znaci Francuska ce za vrijeme kvalifikacija odigrati prijateljske utakmice sa svim reprezentacijama koje se budu nalazile u toj grupi od 5 ekipa ?!

A to pravilo za velike repke me ne cudi, ipak je fudbal odavno postao biznis, a realno nije na stetu nikome.
Mi bi cak imali i putovanje manje na recimo daleke Farske otoke. :mrgreen:
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

RollMan
Postovi: 3389
Pridružen/a: 23 nov 2013, 23:21
Lokacija: Matuzići
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la RollMan » 25 jan 2014, 22:26

Znaci ako budemo u toj grupi od 5 reprezentacija imat ćemo dvije prijateljske sa Pjetlovima not bad
“You are never really playing an opponent. You are playing yourself, your own highest standards, and when you reach your limits, that is real joy.” Arthur Ashe
https://i.postimg.cc/ZKTJMnmW/Screenshot-4.png

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la bistrikboy » 25 jan 2014, 22:31

AnelZ je napisao/la:
Goalgetter je napisao/la:Je li istina da ce Francuska takodjer sudjelovati neutralano u kvalifikacijama, tj. bice ubaceni u grupu u kojoj bude 5 ekipa, i igrace normalno protiv timova koji su iz tih grupa, samo sto se to broji kao prijateljska :?:
Da, Francuska ce biti ubacena u posljednju grupu tj. ona koja ima 5 reprezentacija radi formiranja prijateljskih utakmica (UEFA je to nazvala "centralized friendlies"). To se može potvrditi ukoliko se procitaju regulacije za kvalifikacije (ako nista, ocekujem od novinara da je neko procitao):

http://www.uefa.org/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Takodjer, Holandija, Njemacka, Engleska, Italija i Španija ne mogu biti u grupi od pet reprezentacija zbog TV prava sto znaci da ce Grcka, Rusija, Portugal ili BiH biti u toj grupi.
Onako zvanicno UEFA je postala privatna prcija Platinija,fuj bas kvare ovaj EURO prosirenjem sad i ovo.

Ocekujem plasman nasih među 24!
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la calcio » 13 feb 2014, 16:44

Tacno za deset dana se izvlace grupe (23. februar u Nici u Francuskoj).
Pape ce ovaj put moci autom na izvlacenje tako da ne bi trebao zakasniti ;)

Lijepo nas je viditi u najjacem sesiru... :)

Pot 1: Spain (holders), Germany, Netherlands, Italy, England, Portugal, Greece, Russia, Bosnia and Herzegovina
Pot 2: Ukraine, Croatia, Sweden, Denmark, Switzerland, Belgium, Czech Republic, Hungary, Republic of Ireland
Pot 3: Serbia, Turkey, Slovenia, Israel, Norway, Slovakia, Romania, Austria, Poland
Pot 4: Montenegro, Armenia, Scotland, Finland, Latvia, Wales, Bulgaria, Estonia, Belarus
Pot 5: Iceland, Northern Ireland, Albania, Lithuania, Moldova, Former Yugoslav Republic of Macedonia, Azerbaijan, Georgia, Cyprus
Pot 6: Luxembourg, Kazakhstan, Liechtenstein, Faroe Islands, Malta, Andorra, San Marino, Gibraltar

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24572
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la Goalgetter » 13 feb 2014, 16:47

calcio je napisao/la: Pape ce ovaj put moci autom na izvlacenje tako da ne bi trebao zakasniti ;)
:mrgreen:

Sto se tice izvlacenja, jedva cekam. Hvala @calcio sto me podsjeti, skrojz sam i zaboravio da je ovo u februaru.

Iz 2. sesira zelim Svicarsku, iz treceg Austriju. 8-)

Avatar
Vedad87
Postovi: 2013
Pridružen/a: 05 jul 2012, 19:00
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la Vedad87 » 13 feb 2014, 17:40

Jeste da smo prvi šešir, ali i s ovim potom, možemo izvući zeznutu grupu...i te kako! Al' za nadati se da nećemo :D
“If all else perished, and he remained, I should still continue to be; and if all else remained, and he were annihilated, the universe would turn to a mighty stranger.”

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la calcio » 13 feb 2014, 17:45

Vedad87 je napisao/la:Jeste da smo prvi šešir, ali i s ovim potom, možemo izvući zeznutu grupu...i te kako! Al' za nadati se da nećemo :D
Slazem se, moze grupa itekako biti zeznuta.

Ali ipak idemo na prvenstvo. Pazite ovo, prva dva idu direktno, najbolji treceplasirani ide direktno, ostali treceplasirani igraju baraz a tamo ih, po svemu sudeci, ne cekaju ekipe kao sto su Portugal nego Finska, Island, Albanija itd.
Pa ja mislim da bi stvarno trebali nesto dobro u*rati pa da ne odemo na Euro ;)

Avatar
Vedad87
Postovi: 2013
Pridružen/a: 05 jul 2012, 19:00
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la Vedad87 » 13 feb 2014, 17:54

calcio je napisao/la:
Vedad87 je napisao/la:Jeste da smo prvi šešir, ali i s ovim potom, možemo izvući zeznutu grupu...i te kako! Al' za nadati se da nećemo :D
Slazem se, moze grupa itekako biti zeznuta.

Ali ipak idemo na prvenstvo. Pazite ovo, prva dva idu direktno, najbolji treceplasirani ide direktno, ostali treceplasirani igraju baraz a tamo ih, po svemu sudeci, ne cekaju ekipe kao sto su Portugal nego Finska, Island, Albanija itd.
Pa ja mislim da bi stvarno trebali nesto dobro u*rati pa da ne odemo na Euro ;)
Upravo ;) Ali eto...što se tiče naših reprezentativnih selekcija, ništa me ne može iznenaditi :D Jedva čekam izvlačenje 8-)
“If all else perished, and he remained, I should still continue to be; and if all else remained, and he were annihilated, the universe would turn to a mighty stranger.”

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61865
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la Virtu4l » 13 feb 2014, 17:55

Treći šešir je mnogo zeznut, svi željni velikih takmičenja, ne znaš ko je gori protivnik.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
ahmic
Postovi: 2664
Pridružen/a: 25 mar 2009, 18:04
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la ahmic » 13 feb 2014, 20:19

Mislim da Susic ostaje,zeli na Euro u France ,to mu je san ...

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61865
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la Virtu4l » 13 feb 2014, 20:21

ahmic je napisao/la:Mislim da Susic ostaje,zeli na Euro u France ,to mu je san ...
Nadam se da će ostati. Čovjek je preporodio naš fudbal, neka ostane na poziciji selektora dok god to bude želio, sve je do njega.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la Claus » 13 feb 2014, 20:24

Virtu4l je napisao/la:
ahmic je napisao/la:Mislim da Susic ostaje,zeli na Euro u France ,to mu je san ...
Nadam se da će ostati. Čovjek je preporodio naš fudbal, neka ostane na poziciji selektora dok god to bude želio, sve je do njega.
Između redova se moglo pročitati da vjerovatno odlazi. Sinoć na TV1, upitan na pitanje da li će nas voditi i poslije SP-a, izbjegao je odogovor govoreći, parafraziram, da će on uvijek biti dio reprezentacije.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61865
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: EP 2016 u Francuskoj - kvalifikacije

Post Postao/la Virtu4l » 13 feb 2014, 20:28

Claus je napisao/la:Između redova se moglo pročitati da vjerovatno odlazi. Sinoć na TV1, upitan na pitanje da li će nas voditi i poslije SP-a, izbjegao je odogovor govoreći, parafraziram, da će on uvijek biti dio reprezentacije.
Između njegovih redova je uvijek bilo svega i svačega.

Ako će umjesto njega dovesti Antića, Bajevića, Halilhodžića, onda ok. Međutim ako se budu provlačila imena Barbareza i sličnih (neiskusnih), neka hvala.

U svakom slučaju, sve je do Sušića, ako on bude želio ostati, ostat će.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: ljevak i 31 gost.