Pape, Ćiro ili neko treći?

Moderatori/ce: Monolog,insider,TaRgEt_,_dreamer_,ribery

Ko je po vama najuspješniji selektor fudbalske reprezentacije BiH ikada?

Safet Sušić Pape
58
55%
Miroslav Ćiro Blažević
28
26%
Blaž Baka Slišković
10
9%
Fuad Muzurović Daidza
3
3%
Faruk Hadzibegić Hadzija
0
Nema glasova.
Dzemaludin Mušović
2
2%
Mišo Smailovic
1
1%
Meho Kodro
4
4%
 
Ukupno glasova: 106

Feridagic
Postovi: 276
Pridružen/a: 28 feb 2015, 15:42
Kontakt:

Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Feridagic » 09 apr 2015, 00:57

Da vidimo ko je ko. U obizir se uzima uspjeh-neuspjeh sa reprezentacijom, ali ne samo goli rezultati nego i napredak u igri, pozivanje novih igrača, medjunarodni ugled reprezentacija i td.

Feridagic
Postovi: 276
Pridružen/a: 28 feb 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Feridagic » 09 apr 2015, 01:11

Kao sto se i ocekivalo, Pape za sada melje konkurenciju :)
Sta je forum rekao: Ko je po vama najuspješniji selektor fudbalske reprezentacije BiH ikada?
1. Safet Sušić Pape
2. Miroslav Ćiro Blažević
3. Blaž Baka Slišković

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Principatus » 09 apr 2015, 03:27

Cudna tema, ne vidim nista. :zviz:

slika
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61967
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Virtu4l » 09 apr 2015, 07:51

Ne vidim svrhu ove teme i ankete, Pape je najuspješniji selektor po svim parametrima.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Principatus » 09 apr 2015, 08:13

Evo ankete: http://forum.sportsport.ba/viewtopic.php?f=2&t=8986" onclick="window.open(this.href);return false;

Tema je stvarno dosadna, znam da je za Susic fanboys tesko, ali lik je vec otjeran prije nekoliko mjeseci. Proslost. Sad je vrijeme da se oporavimo od te stetocine.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61967
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Virtu4l » 09 apr 2015, 08:32

Misliš da nije najuspješniji?
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
BozePetra
Postovi: 824
Pridružen/a: 23 nov 2014, 20:47
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la BozePetra » 09 apr 2015, 09:03

Safet? Imao 5 godina za eksperimentisanje, duže nego bilo koji selektor, naslijedio sastav od Ćire, imao sreću da bude sa zlatnom generacijom igrača koji su baš u to vrijeme bili u top formi i tri puta za redom žrijebom dobio lagane grupe, a dozvoljavao sebi loše rezultate protiv ekipa poput Albanije. Uspio tek u drugim kvalifikacijama ponajviše zahvaljujući igračima, ali pred SP rasturio tim i na ključnoj utakmici na SP ih posložio k'o da mu je Fudbalski savez Nigerije platio da izgubi. Treće kvalifikacije uništio u startu.

Meša će bit najbolji jer za ovo što mu je Safet ostavio treba bit Gandalf da iščupa.

Dotle glasam za Ćiru.
#Salihović

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61967
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Virtu4l » 09 apr 2015, 09:08

Opet oni od Kulina Bana, a pitanje je tako jednostavno.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
BozePetra
Postovi: 824
Pridružen/a: 23 nov 2014, 20:47
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la BozePetra » 09 apr 2015, 09:16

Sušić: Neće mi Džeko i Spahić krojiti ekipu! - mart 2014

Do ovog momenta je sve dobro išlo, kad je Safet počeo sam da ih slaže, krenulo je nizbrdo.

Apsolvirali smo Safeta, ne trolajte više.
#Salihović

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Monolog » 09 apr 2015, 09:22

Naravno da je Pape najuspješniji. Ne znam zašto se to uopće dovodi u pitanje. Isto tako, ne znam zašto bi se uopće diskutovalo o tome je li bilo vrijeme da ode. Jeste. I to još odmah nakon SP-a. Tad smo se uvjerili da on ne može bolje i da je to njegov maksimum. Ponavljam njegov, ne maksimum naše reprezentacije. Ali eto, umjesto da se tada podvuče crta, da ode kao pobjednik, savez radi jednu od najvećih grešaka i nude mu produženje ugovora po još povoljnijim uvjetima. No, to je već ispričana priča.

Dakle, da ne duljim, Pape je definitivno najuspješniji selektor (sam plasman na SP mu je dodijelio titulu najuspješnijeg), no i selektor koji je za kratko vrijeme, isključivo svojim greškama, postao rak-rana naše reprezentacije.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Principatus » 09 apr 2015, 09:37

Virtu4l je napisao/la:Misliš da nije najuspješniji?
Mislim da neznas sta je uspjeh ili ga veoma cudno definises.
Kauzalitet i korelacija.

Kao sto sam ti pricao preko pp mrzim likove kao sto je Susic i imam razloge za to. Moj brat je prije 5 godina osnovao kompaniju zajedno sa jednim prijateljem. Svako je imao 50% od nje, dok je moj brat radio, stvarao, on je gledao da se sto vise povuce od rada, djelomicno jer nije znao, djelomicno jer nije zelio da nauci ili da radi. Zivio je kao parazit, a zaradjivao lude pare. Kritika ga nije interesovala, jer je mislio da zbog poluvlasnistva ima pravo da drzi druge ljude kao taoce. Prije nego sto smo ga zajedno sa nasim radnicima (koji ga nisu mogli da smisle zbog inkompetencije) organizovano izbacili iz kompanije, njegov rad se smanjio na brojanje novca, da glumi velikog sefa, da vjezba strogocu nad drugima, i da se folira. Postajao je sve arogantniji i bezobrazniji, lijepo je letio dok nije pao. :facepalm:

Bio je jako "uspjesan" nekoliko godina, sad kako smo ga izbacili iz kompanije nije vise uspjesan i ne zna sta ce jer nema nekog drugog da mu se zakaci kao parazit i ispija krv. Kao sto je i Susic bio "uspjesan", sad ga nema na mapi. Uspjeh kompanije jeste korelirao sa njegovim vremenom u kompaniji, no taj idiot nije bio kauzalitet uspjeha. Kauzalitet je bio moj brat koji je i dalje uspjesan, i bez njega. C'est la vie. Znas odakle ovo sve pisem, tako da moze biti da razumijem malo o tome kako se bude uspjesan, a kako ne.

Lako je biti "uspjesan", tesko je stvoriti uspjeh.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la SjeverniVjetar » 09 apr 2015, 09:39

BozePetra je napisao/la:Sušić: Neće mi Džeko i Spahić krojiti ekipu! - mart 2014

Do ovog momenta je sve dobro išlo, kad je Safet počeo sam da ih slaže, krenulo je nizbrdo.

Apsolvirali smo Safeta, ne trolajte više.
Nakon ove recenice, vise nego jasno je da su najuspjesniji selektori Bih reprezentacije Dzeko i Spahic.
Tema treba pod kljuc, klasicno trolanje, eno im Ostalo pa neka velicaju domacu zivotinju. :stop:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61967
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Virtu4l » 09 apr 2015, 09:44

Uspjeh u sportu je lako definisati, ili jesi ili nisi. Uspjeh u sportu se definiše kroz rezultate, oni su jedino mjerilo. Detaljnija analiza bi pokazala svašta, kao što i pokazuje, ali rezultat je na kraju uvijek isti i ne može se promijeniti.

Safetov uspjeh će vremenom biti sve više cijenjen, dok pubertetlije stasaju i shvate koliko su u određenim momentima znali da pretjeraju, to dolazi sa godinama.

Ja svakom selektoru od srca želim da bude uspješan kao Safet Sušić u svom 'peaku'. U svakoj realnoj varijanti to je naš maksimum, i možemo otići još možda mali korak dalje, ali ne previše.

Vaš kolega nije donosio milione svojoj kompaniji, a Safet Sušić jeste, iznad svih očekivanja.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Principatus » 09 apr 2015, 09:48

Virtu4l je napisao/la: Ja svakom selektoru od srca želim da bude uspješan kao Safet Sušić u svom 'peaku'. U svakoj realnoj varijanti to je naš maksimum, i možemo otići još možda mali korak dalje, ali ne previše.
Ne to nije nas maksimum, mi smo mogli vise, a mozemo mnogo vise.
To je moje misljenje, moj mentalitet. Svako sebi granice postavlja. Jedni vise, drugi nize.
Virtu4l je napisao/la:Vaš kolega nije donosio milione svojoj kompaniji, a Safet Sušić jeste, iznad svih očekivanja.
Dzeko, Begovic, Pjanic, Spahic...ti momci su donosili milione, a pljuju se za to. Niti je Susic, niti Tino.
No kao sto kazes, kada poneki stasaju shvatice.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61967
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Virtu4l » 09 apr 2015, 09:54

Pa rekao sam da smo mogli stepenicu više, ali dalje od toga, teško, veoma teško.

Granice se postavljaju shodno realnim mogućnostima.
Principatus je napisao/la:Dzeko, Begovic, Pjanic, Spahic...ti momci su donosili milione, a pljuju se za to. Niti je Susic, niti Tino. No kao sto kazes, kada poneki stasaju shvatice.
Džeko, Begović, Spahić i Pjanić su tu bili i ranije, pa nisu donosili milione ;)
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Principatus » 09 apr 2015, 09:57

Virtu4l je napisao/la: Džeko, Begović, Spahić i Pjanić su tu bili i ranije, pa nisu donosili milione ;)
Bio je Susic i prije i poslije SPa, pa nije donosio milione. ;)
Naprotiv smanjio nam je neznanjem i neradom sanse da uzmemo novac za EP kvalifikacije.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
bhsport
Postovi: 11342
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la bhsport » 09 apr 2015, 10:06

Virtu4l je napisao/la:Uspjeh u sportu je lako definisati, ili jesi ili nisi. Uspjeh u sportu se definiše kroz rezultate, oni su jedino mjerilo. Detaljnija analiza bi pokazala svašta, kao što i pokazuje, ali rezultat je na kraju uvijek isti i ne može se promijeniti.

Safetov uspjeh će vremenom biti sve više cijenjen, dok pubertetlije stasaju i shvate koliko su u određenim momentima znali da pretjeraju, to dolazi sa godinama.

Ja svakom selektoru od srca želim da bude uspješan kao Safet Sušić u svom 'peaku'. U svakoj realnoj varijanti to je naš maksimum, i možemo otići još možda mali korak dalje, ali ne previše.

Vaš kolega nije donosio milione svojoj kompaniji, a Safet Sušić jeste, iznad svih očekivanja.
Virto, nemoj biti tako subjektivan, ovo sto je princi napisao treba shvatiti jer je decko postavio zrelu diskusiju.
Uspjeh je bio korelacija vise stvari, uredjenog saveza, prisustva komiteta Ivice, Faruka, Duska, peaka nasih nosilaca igre Dzeke, Vede, Misketa, Spahica, Mujdze, Safetove taktike u tekmama u Parizu, Atini, Bjelorusiji, Zenici protiv Grcke i atmosferi naslijedjenoj od Cire. Ekipa je bila u zamahu, prvi baraz, pa drugi baraz pa sam Ivica govori sada pucamo na prvo mjesto.
Repka, savez i Pape su rasli do tekme protiv SAD, gdje je krivicom Safeta prokockana pobjeda i od tada sve krece nizbrdo, Izet i Bico nas vade u slovackoj koja nas je ruku na srce u dvomecu rasula ko rizu, na krilima motiva i atmosfere slavimo u litvaniji i slavimo plasman na SP, gdje su svi igrali ulogu koje sam naveo i svi su korelirali u tom uspjehu to je ono sto princi naglasava.
Dalje Safet u par mjeseci od heroja dolazi do jednog od grobara BH fudbala i repke, sa svojim nepotizmom, slabom taktikom, nepozivanju novih igraca i vrbovanju novih talenata, jednostavno smo fulili momentum pred SP da privolimo Tankovica, Hrgotu da igraju za nas i privucemo ih eventualnim nastupom na SP tu njega krivim.
Na SP je bilo OK osim te kljucne tekme sa nigerijom za koju je selektor kriv zbog katastrofalne taktike i tu sve pada u vodu, atmosfera je naceta na tefericu u austriji kada izbacuje pajdasa ibricu, a ubacuje bratove igrace i kulminacija je jesen 2014 godinu dana nakon uspjeha biljezimo najgori start u kvalama ikada.
Da je Safet zasluzan i enormni kapacitet on bi sada trenirao klub iz liga petice i nastavio svoj pohod na milione, ali to nije. Igraci su takodjer potonuli ovu cijelu sezonu osim Spahe i Besica, savez je tu gdje jeste, ganja plasman na euro. I savez je pogrijesio poslije SP kada nije iskoristio momentum i pare da dovedu profesionalca a ne cirkusanta.

Dakle uspjeh je za mene Blazova borba do zadnjeg kola sa Danskom, Cirin dolazak do baraza kada smo bili u cetvrom jakosnom sesiru i plasman na SP svakako.

Predlazem Feridu strujotresacu da otvori najneuspjesniji BH selektor gdje je Pape bez konkurencije, koji je uspio da iz prvog jakosnog sesira dovede repku na predzadnje mjesto u grupi.
Zadnja izmjena: bhsport, dana/u 09 apr 2015, 10:15, ukupno mijenjano 1 put.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21820
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Unofficialpage » 09 apr 2015, 10:08

Apsolutno Pape. Svako ima svoju filozofiju šta mu i ko mu treba a cilj je jasan svima a to je odlazak na veliko takmičenje, što je Papetu i uspjelo. On je mislio da mu ne treba više od dva napadača, poštujem dok imaju rezultati a bili su do ovih kvalifikacija.
Pustite vi to zlatna generacija, bilo je i prija tih zlatnih generacija ne samo kod nas već i kod drugih repki pa ništa nisu napravili. Selektor bez igrača je ništa kao i igrači bez selektora. A Pape je radio odličan posao do Slovačke i to ko ne vidi, taj ne želi da pogleda istini u oči.
Najveća greška Papeta je ta što nije otišao nakon SP, tad bi otišao kao heroj a ne ovako.

Ali svi mi navijamo da Meša bude naš najbolji selektor.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61967
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Virtu4l » 09 apr 2015, 10:18

Znači da sve ima svoje zašto, nit je crno kako vi predstavljate, nit je bijelo kako ja predstavljam. Da li je moglo bolje? Sigurno da jeste, ali je isto tako moglo i gore, a na gore smo se bili navikli, što su pojedinci preko noći zaboravili.

Neke činjenice se nikako ne mogu izvrnuti, ma koliko se neko trudio da ih minimizira i omalovaži. To je jednostavno, ako mu se pripisuje fijasko u ovim kvalifikacijama, onda mu se mora pripisati i uspjeh u prošlim, a zamalo i u pretprošlim, gdje nas je pojedinac koštao plasmana, a taj pojedinac nije Safet Sušić.

Imali smo mi mnogo gore (karakterno) selektore prije Sušića, koji nisu imali uspjeh, a mešetarili su i šurovali sa grobarima našeg fudbala.

Meša će nakon prvog poraza biti na stubu srama, jer to smo jednostavno mi.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Pape, Ćiro ili neko treći?

Post Postao/la Principatus » 09 apr 2015, 10:25

Virtu4l je napisao/la:To je jednostavno, ako mu se pripisuje fijasko u ovim kvalifikacijama, onda mu se mora pripisati i uspjeh u prošlim, a zamalo i u pretprošlim, gdje nas je pojedinac koštao plasmana, a taj pojedinac nije Safet Sušić.
Da se drzim tvoje logike: Pojedinac nas je odveo ludim golom na SP, taj pojedinac nije Susic.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: hurem i 30 gostiju.