Stavio sam Guliashvilija kao poređenje zato što ima najbolju statistiku u ligi i naš je daleko najpotentniji ofanzivni igrač i svi ga kolektivno dižemo u nebesa iako Bogu ne da lopte i s penalima je na vi al' eto, ponavljam, daleko je najbolje što imamo dok se od Turkeša pravi Altiparmakovski vjerovatno zbog onog zicera protiv Želje il' što nije crn, ne znam.hurem je napisao/la: ↑28 jan 2025, 14:03Sta radi na terenu Guliasvili a sta radi Turkes?! Koju poziciju igra Guliasvili a koju Turkes. Koliko defanzivnih zadataka ima jedan a koliko drugi. Koliko mora trčati po terenu jedan a koliko drugi?!hazarder je napisao/la: ↑28 jan 2025, 13:36Ljudi il' ne vide il' ne žele da vide da je učinak Guliashvilija i Turkeša ako gledamo odigrane minute u suštini potpuno isti al' hajmo srat' što nije Benko. Da je bogdo dobio one minute protraćene na Renanove lobove i pete bio bi bar treći strijelac lige.
Porediti ova dva igrača je smiješno.
Ako je Guliasvili dao toliko golova za toliko minuta, onda je Turskes kao spic trebao bar duplo više?!
To sto je Turkes dao 3 gola u 400 minuta ne znaci da bi dao i u narednih 400 još 3. Mozda bi tankirao bas kao i Renan. Ne gleda se fudbal bas tako.
U svakom slučaju porediti Renana i Turkesa ima smisla.
Porediti Guliasvilija i Turkesa je besmisleno.
FK Sarajevo
Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz
Re: FK Sarajevo
-
propoklopac
- Postovi: 721
- Pridružen/a: 16 jun 2021, 09:34
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Kad bude malo manje mlohav, mozda da zahtjeva prvu postavu
- egocentrik
- Postovi: 1359
- Pridružen/a: 09 jun 2014, 23:30
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Lucky posalji prijedlog klubuH8Z7 je napisao/la: ↑28 jan 2025, 09:58+1luckystrike je napisao/la: ↑28 jan 2025, 08:41Da se ja pitam, upregnuo bih ove postojeće 'sponzore' kao što su Amko i Al-Hana i poslao bi im pred svaku utakmicu kontigent po 50 karata za svaku tribinu i nek' stave u par radnji - poslovnica. Potpisao bih ugovor s iNovine da se karta može kupiti na svakoj trafici. Štampa ne košta previše a sve što se proda za uhar je. Umjesto da se radi na više prodajnih i promotivnih kanala, oni to smanjuju.
Razumijem i ovaj dio društva koji zastupa online shopping, kao stvar sadašnjice a ne budućnosti, međutim nužno je razumjeti tržište a ne gledati kroz prizmu ličnog. Na kraju krajeva, u Americi koja je svjetslosnu godinu ispred, "brick-and-mortar" prodaja u prva tri kvartala 2024. godine čini 83,8% ukupne trgovine na malo.![]()
VEDRAN PULJIĆ !!!!!!!!!
Mine's a Guinness
Mine's a Guinness
Re: FK Sarajevo
Kako će biti rezervni, kada je jedini napadač.propoklopac je napisao/la: ↑28 jan 2025, 14:33Kad bude malo manje mlohav, mozda da zahtjeva prvu postavu, ljudino kod Zekća moras da grizeš i nemozes ga folirati ni pomocu trikova...tako rekose tvoji saigrači
![]()
Re: FK Sarajevo
Krenuh bas pitati, ko nam je to prvi napadac?fks74 je napisao/la: ↑28 jan 2025, 14:47Kako će biti rezervni, kada je jedini napadač.propoklopac je napisao/la: ↑28 jan 2025, 14:33Kad bude malo manje mlohav, mozda da zahtjeva prvu postavu, ljudino kod Zekća moras da grizeš i nemozes ga folirati ni pomocu trikova...tako rekose tvoji saigrači
![]()
2x šampion Jugoslavije
5x šampion Bosne i Hercegovine
8x osvajač Kupa BiH
1x osvajač Superkupa BiH
--Najtrofejniji klub u Bosni i Hercegovini--
---------Saraj'vo, za tebe zivimo!!--------
5x šampion Bosne i Hercegovine
8x osvajač Kupa BiH
1x osvajač Superkupa BiH
--Najtrofejniji klub u Bosni i Hercegovini--
---------Saraj'vo, za tebe zivimo!!--------
-
propoklopac
- Postovi: 721
- Pridružen/a: 16 jun 2021, 09:34
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Sad zamisli kakav mu je status kad je i u toj situaciji "drugi" napadacplisek je napisao/la: ↑28 jan 2025, 14:49Krenuh bas pitati, ko nam je to prvi napadac?fks74 je napisao/la: ↑28 jan 2025, 14:47Kako će biti rezervni, kada je jedini napadač.propoklopac je napisao/la: ↑28 jan 2025, 14:33
Kad bude malo manje mlohav, mozda da zahtjeva prvu postavu, ljudino kod Zekća moras da grizeš i nemozes ga folirati ni pomocu trikova...tako rekose tvoji saigrači
![]()
Re: FK Sarajevo
Trenutno je prvi i glupost je prodavati ga u konkurenciji Tire, Ristića i imaginarnog napadača koji potpisuje danas, sutra. Također je glupost igra bez klasičnog napadača s Gulijem i Franisom naprijed. U to smo se uvjerili u više navrata.
Najsretniji bih bio da imamo neko krilo ili osmicu koji je U21 a i kvalitet za prvu postavu. Onda Čelik ne bi morao igrati stopera i mogli bi bar protiv nominalno slabijih ekipa igrat' 4-3-3 jer nema smisla neku brzu tranziciju forsirat na postavljenu odbranu.
Najsretniji bih bio da imamo neko krilo ili osmicu koji je U21 a i kvalitet za prvu postavu. Onda Čelik ne bi morao igrati stopera i mogli bi bar protiv nominalno slabijih ekipa igrat' 4-3-3 jer nema smisla neku brzu tranziciju forsirat na postavljenu odbranu.
Re: FK Sarajevo
Turkeš je dobar napadač, samo mu neko treba dati loptu.
Re: FK Sarajevo
GalileoGalilei je napisao/la: ↑28 jan 2025, 09:03
"Ima da utiće ovo na posjetu"..
Dosad se prolamalo od ljudi, 15K nas svaku tekmu, pa će biti belaj.![]()
- podatak nekad od prošle godine.Sarajevo: 79.150 ukupno – 7.915 prosjek
Pošto se jedno peti put provlači mongoloidna priča o "prosjeku od 2.000".
Doduše, nakon ove odluke možda i bude 2.000 pa vam se ispuni i ta želja, taman da imate o čemu srati uz ovo standardno što nemamo 100 milja članova.
Re: FK Sarajevo
Ma Zekić će ko da gledam, odmah protiv Sloge krenuti 3-5-2 sa Gulijem i Keremehom u napadu.
- NisamIsmirMirvic
- Postovi: 2757
- Pridružen/a: 01 sep 2023, 13:20
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
U pravu si drug da se previse polemise, pa hajde da pojednostavimo.GalileoGalilei je napisao/la: ↑28 jan 2025, 09:03Ja ne mogu da razumijem da se 15 stranica ispisalo zbog kućica i karata.. Shvatam ja da je lijepo piti pivu u kafani do zadnjih 10 minuta tekme i onda sletiti brzinski. Shvatam da ima ljudi iz drugih krajeva koji dođu i starijih ljudi, ali opet se previše kuka.
Momak je u korak objasnio online kupovinu svima koji ne znaju, sad pa sad se obavi. Nema peglanja, čekanja, traženja i plaćanja parkinga, gužvare po redovima i gradu itd. Primjer, ide desetero drugova iz nekog drugog mjesta na tekmu, uđe jedan na stranicu, označi 10 karata i završeno sve za dvije minute. Dođe kao gospodin na utakmicu, ostavi auto, piva/kafa i lagano na tribinu. Ne mrcvari sebe i ne stoji u redu, nema nikakvog srkleta.
Za starije ljude koji ne znaju, uvijek ima unuk, unuka, sin, kćerka, neko u familiji da zna to uzeti. Krećem od svog primjera, a tako je kod svakog.
Onaj ko skuplja karte ima fan shop i to je to.
Kaže neko "nije na ruku, gužva po gradu, mora se tražiti parking".. To je svakodnevnica i to prihvatite. Živimo u malom gradu, šta bi pričali da živimo u nekoj velikoj državi? Ja pričam na osnovu sebe, milion puta sam otišao u grad u fan shop, nebitno da li je to nekad bilo zbog karte, učlanjenja, stvari u fan shopu, poklona za nekog i slično. Pritom, živim na drugom kraju grada i onda i ja mogu reći "puu majku im ebem na kraju grada mi je fan shop neću se ni učlaniti, još digli na 25 KM".
Ljetos sam potrošio vremena, živaca, para na parking jer sam uzimao karte za Evropu dosta svojih ljudi, pa nisam kukao.
Dosta mi je olakšao fan shop na aerodromu. Ko živi na Ilidži, Stupu, Nedžarićima, Alipašinom, Mojmilu, Vojničkom, fan shop na aerodromu mu je pred nosom. S Ilidže si tamo za 10 minuta. Ko živi na Otoci, Čengić Vili i gore prema gradu, uopšte mu nisu daleko fan shopovi u gradu.
Ovi što neće ni pod razno online da kupuju jer eto imaju svoj neki razlog, ne moraju, fino se spremite i protegnete nogice do fan shopa. Proklet narod, kad nema online, što nema. Evo godinu ima online, sad neće online draže im stajati u redu, kasniti, srkletiti se, gurati se itd. Ljudi vani kompletan enterijer kupe online, ali jok bošnjo to neće iz nekog svog principa.
"Ima da utiće ovo na posjetu"..
Dosad se prolamalo od ljudi, 15K nas svaku tekmu, pa će biti belaj.![]()
Hoce li odluka o ukidanju prodaje karata na stadionu uticati da se:
a) smanji posjeta
b) poveca posjeta
Odgovor je a), dakle odluka je losa. Sve ostalo je sekundarno.
Re: FK Sarajevo
Posjeta je svakako na svim utakmicama sem evrope i derbija ionako dosta mizerna.
Neće ovo imati nikakav značaj za posjetu jer dolaze oni koji hoće i malte ne znaš kompletnu tirbinu na 90% utakmica, jer su redovni, takvi će ti opet dolaziti da ti stavi fan shop na Ivanu.
Koliko ima onih koji se probude danas i kažu dosadno mi je odo malo gledat Slogu iz Doboja?
Neće ovo imati nikakav značaj za posjetu jer dolaze oni koji hoće i malte ne znaš kompletnu tirbinu na 90% utakmica, jer su redovni, takvi će ti opet dolaziti da ti stavi fan shop na Ivanu.
Koliko ima onih koji se probude danas i kažu dosadno mi je odo malo gledat Slogu iz Doboja?
- NeSamSafetee
- Postovi: 288
- Pridružen/a: 14 apr 2024, 11:34
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ili neki "nasumični turista" na Jezerupitara je napisao/la: ↑28 jan 2025, 15:34Posjeta je svakako na svim utakmicama sem evrope i derbija ionako dosta mizerna.
Neće ovo imati nikakav značaj za posjetu jer dolaze oni koji hoće i malte ne znaš kompletnu tirbinu na 90% utakmica, jer su redovni, takvi će ti opet dolaziti da ti stavi fan shop na Ivanu.
Koliko ima onih koji se probude danas i kažu dosadno mi je odo malo gledat Slogu iz Doboja?
Ili "pa može neko slučajno prolazit kod stadiona pa možda skonta da ode na utakmicu". Moš mislit, jedva ovako natjeraš ljude da dođu, ali eto, možda neko naleti slučajno pa uđe na stadion
Re: FK Sarajevo
Dakle, umjesto da radimo sve na tome da povećamo posjetu mi odlučujemo da antagoniziramo navijače dodatno (95% negativnih komentara na svim stranama, ovih 5% su oni koji moraju da brane svaku glupost i glume filozofe).
Ok, odlično! Pravi put.
Ok, odlično! Pravi put.
- NeSamSafetee
- Postovi: 288
- Pridružen/a: 14 apr 2024, 11:34
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Također se može reći i za je*avanje četničkih majki upravi jer je nekome mrsko kupit kartu online iako je 24/7 na forumu. Imaju vremena srati na forumu ali nemaju vremena uzeti kartu preko stranice
-
Tatamata1946
- Postovi: 2547
- Pridružen/a: 09 dec 2019, 11:22
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Sto si uporan, nemam para na racunu a i da imam ne koristim online kupovinu. Pet puta napisemo isto i dodje opet neko i kaze kupite online. Hebo vas online kupovina. Nek je koristi ko hoce a za ostale pusti da platimo kesom pred stadionom. Tjeraju me da idem u fan shop koji mi nije usput i jos da trazim parking pa opet tu da stanem u red za kartu umjesto da stanem u red ispred stadiona.NeSamSafetee je napisao/la: ↑28 jan 2025, 15:45Također se može reći i za je*avanje četničkih majki upravi jer je nekome mrsko kupit kartu online iako je 24/7 na forumu. Imaju vremena srati na forumu ali nemaju vremena uzeti kartu preko stranice![]()
Mogli su makar napisati razlog zasto ovo rade i zasto mrcvare navijace. Nisam nigdje procitao da su naveli razlog
Re: FK Sarajevo
Gulashvili je duplo brzi Turkesa i u kontranapadu ova jednostavno nemoze to ispratit, drugo visok je al fizicki je preslab i onda nemoze da iskoristi tu visinu da spusti loptu sto je ahmet radio ili sto sad Mulahuseinovic radi za zrinjski ili sto krpic koji je pofino nizi od turkesa radi.
Sut iz daljine nismo vidjeli sl nebi me cudilo da ni to nije na nivou catakovica skore itd.
Jedino sto donekle dobro radi jeste postavljanje u 16tercu
Treba uzet u obzir da je bio povrijedjen da je trebo malo vremena da se uigra nadam se da ce i zekic malo prilagodit malo igru la njemu
Covjeku dat podrsku
Na nacin kako je zabio ona dva gola radniku mi daju nadu da bi moglo bit nest od njeg.. evropski nacin
Sut iz daljine nismo vidjeli sl nebi me cudilo da ni to nije na nivou catakovica skore itd.
Jedino sto donekle dobro radi jeste postavljanje u 16tercu
Treba uzet u obzir da je bio povrijedjen da je trebo malo vremena da se uigra nadam se da ce i zekic malo prilagodit malo igru la njemu
Covjeku dat podrsku
Na nacin kako je zabio ona dva gola radniku mi daju nadu da bi moglo bit nest od njeg.. evropski nacin
Online
Trenutno korisnika/ca: BungaBum, johntravolta123, Lik, Turo i 33 gosta.