Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 19191
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la akisarajevo92 » 25 apr 2025, 00:04

slika

kako to Spanci majstorski rade u kratkom roku

kako bi se moglo ovako lako srediti Kosevo sa kapacitetom izmedju 25 i 30k
Don't believe the hype.

zaostrog
Postovi: 1791
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zaostrog » 25 apr 2025, 01:01

Pa i ne bi baš. Ovo je odrađeno ukopvanjem, kao što su rađeni mnogi stadioni u zapadnoj Evropi. Međutim, Koševo je već ukopano, lavor ko što vole reći, ideja s ukopvanjam je praktično nemoguća. To pogotovo vrijedi jer je na samo 3-4-m ispod terena Koševski potok. Dakle, da kreneš ukopavati Koševo, naišao bi na prilično ozbiljan potok/rijeku ispod :D I to se se može izmjestiti, naravno, ali je jasno kolika je to tek komplikacija.

Koševo treba srušiti. Kroz javno-privatno partnerstvo omogućiti izgradnju hotela/shopping centra, i stadion. Nešto kao u Tirani recimo. Sve drugo je džabe bacanje para.

GG3
Postovi: 4146
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la GG3 » 25 apr 2025, 07:00

Jedini klub Kojem bi ja dao pare je Velez! Ljudi kako god bilo rade na stadionu, a znamo sta su sve prosli. U Sarajevu klubovi 30 godina poslije rata, cekaju na Sadaku i da netko drugi odradi nesto, a (za razliku od drugih gradova) Novca ko mlijeka …. Jednostavno smo nesposobni i korumpirani …
Barbine Barbike vole Tika-taku 🚨🚨

Avatar
Konzerva
Postovi: 2412
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Konzerva » 25 apr 2025, 09:25

GG3 je napisao/la:
25 apr 2025, 07:00
Jedini klub Kojem bi ja dao pare je Velez! Ljudi kako god bilo rade na stadionu, a znamo sta su sve prosli. U Sarajevu klubovi 30 godina poslije rata, cekaju na Sadaku i da netko drugi odradi nesto, a (za razliku od drugih gradova) Novca ko mlijeka …. Jednostavno smo nesposobni i korumpirani …
sposobni smo mi samo je problem sto korupcija nas onesposobi....a da nema korpucije i da se radi kako treba, drugacije bi sve to izgledalo.

Naprimjer nas narod u dijaspori je jako se dobro snasao i probio, da je cak bolje rangiran od domicilnog stanovnistva, naprimjer Svedska, jedina strana skupina u Svedskoj koja je premasila domicilno stanovnistvo u edukaciji su Bosanci.


Nas rak rana BiH je korumpirano drsutvo na sve strane, i dva faktora koji podapnju napredak i koce, RS i HDZ.
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Avatar
Shategabri
Postovi: 18977
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Shategabri » 25 apr 2025, 09:36

GG3 je napisao/la:
25 apr 2025, 07:00
Jedini klub Kojem bi ja dao pare je Velez! Ljudi kako god bilo rade na stadionu, a znamo sta su sve prosli. U Sarajevu klubovi 30 godina poslije rata, cekaju na Sadaku i da netko drugi odradi nesto, a (za razliku od drugih gradova) Novca ko mlijeka …. Jednostavno smo nesposobni i korumpirani …
Pa i u tom Mostaru imaš klub koji ima raspad stadion i ništa ne radi na njemu.
Tako nekako je i u Sa, dok god ima zeleni teren, krpi dok se sve ne raspadne.
Ne bi ni Velež uradio stadion da im nije bila nužda.
Naravno, svaka im čast, al ovdje niko ništa ne radi dok baš ne mora.
Koševo Zapad

Avatar
brig
Postovi: 2611
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brig » 25 apr 2025, 10:27

Konzerva je napisao/la:
25 apr 2025, 09:25
GG3 je napisao/la:
25 apr 2025, 07:00
Jedini klub Kojem bi ja dao pare je Velez! Ljudi kako god bilo rade na stadionu, a znamo sta su sve prosli. U Sarajevu klubovi 30 godina poslije rata, cekaju na Sadaku i da netko drugi odradi nesto, a (za razliku od drugih gradova) Novca ko mlijeka …. Jednostavno smo nesposobni i korumpirani …
sposobni smo mi samo je problem sto korupcija nas onesposobi....a da nema korpucije i da se radi kako treba, drugacije bi sve to izgledalo.

Naprimjer nas narod u dijaspori je jako se dobro snasao i probio, da je cak bolje rangiran od domicilnog stanovnistva, naprimjer Svedska, jedina strana skupina u Svedskoj koja je premasila domicilno stanovnistvo u edukaciji su Bosanci.


Nas rak rana BiH je korumpirano drsutvo na sve strane, i dva faktora koji podapnju napredak i koce, RS i HDZ.
Krivi RS i HDZ za sportsku infrastrukturu i napredak u Sarajevu? :tokralju:

Nisam politicki opredjeljen niti me zanima al dok god vasi gore vama tako predstavljaju sve, a vi vjerujete nikad neće ni bit napretka. Vico jednoglasno opet. Svima super. Ispada vasi radisni, posteni, ambiciozni ali koče Srbi i Hrvati :mrgreen:

Zavadi pa vladaj ti je glavno u BiH i tako svi funkcioniraju. Sve strane. Nekome super. A vecini i sirotinji kruha u igara.

Avatar
Konzerva
Postovi: 2412
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Konzerva » 25 apr 2025, 10:42

brig je napisao/la:
25 apr 2025, 10:27
Konzerva je napisao/la:
25 apr 2025, 09:25
GG3 je napisao/la:
25 apr 2025, 07:00
Jedini klub Kojem bi ja dao pare je Velez! Ljudi kako god bilo rade na stadionu, a znamo sta su sve prosli. U Sarajevu klubovi 30 godina poslije rata, cekaju na Sadaku i da netko drugi odradi nesto, a (za razliku od drugih gradova) Novca ko mlijeka …. Jednostavno smo nesposobni i korumpirani …
sposobni smo mi samo je problem sto korupcija nas onesposobi....a da nema korpucije i da se radi kako treba, drugacije bi sve to izgledalo.

Naprimjer nas narod u dijaspori je jako se dobro snasao i probio, da je cak bolje rangiran od domicilnog stanovnistva, naprimjer Svedska, jedina strana skupina u Svedskoj koja je premasila domicilno stanovnistvo u edukaciji su Bosanci.


Nas rak rana BiH je korumpirano drsutvo na sve strane, i dva faktora koji podapnju napredak i koce, RS i HDZ.
Krivi RS i HDZ za sportsku infrastrukturu i napredak u Sarajevu? :tokralju:

Nisam politicki opredjeljen niti me zanima al dok god vasi gore vama tako predstavljaju sve, a vi vjerujete nikad neće ni bit napretka. Vico jednoglasno opet. Svima super. Ispada vasi radisni, posteni, ambiciozni ali koče Srbi i Hrvati :mrgreen:

Zavadi pa vladaj ti je glavno u BiH i tako svi funkcioniraju. Sve strane. Nekome super. A vecini i sirotinji kruha u igara.
Krivi RS i HDZ za sportsku infrastrukturu i napredak u Sarajevu? :tokralju:
ne za to, nego globalno na nivou BiH pricam.

a za sportsku infrastrukturu i napredak u Sarajevu nema opravdanja.
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Avatar
svrakino1921
Postovi: 19863
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 29 apr 2025, 07:44

Pogledajte kako danas izgleda stadion u Kranjčevićevoj! Krenula je rekonstrukcija kultnog zdanja
Novo zdanje imat će 11.163 mjesta, a tribine bi trebale biti natkrivene



Bageri i radnici, da dobro vidite. Dugo je visjelo u zraku, a napokon je krenulo – Kranjčevićeva se obnavlja. To je čitav krug koji će Hrvatskoj zagarantirati dva nova stadiona, jer će se nakon što se „Kranjča“ obnovi krenuti u izgradnju novog maksimirskog stadiona.

Stadion koji je godinama bio dom raznim zagrebačkim klubovima u novom ruhu trebao bi zasijati za 18 mjeseci.

Lokomotiva je trenutačno preselila, na već poznati, maksimirski stadion te će zajedno s Dinamom dijeliti zadnje trenutke, već odavno devastiranog stadiona.

Avatar
rishovski
Postovi: 5000
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 29 apr 2025, 16:36

brig je napisao/la:
25 apr 2025, 10:27
Konzerva je napisao/la:
25 apr 2025, 09:25
GG3 je napisao/la:
25 apr 2025, 07:00
Jedini klub Kojem bi ja dao pare je Velez! Ljudi kako god bilo rade na stadionu, a znamo sta su sve prosli. U Sarajevu klubovi 30 godina poslije rata, cekaju na Sadaku i da netko drugi odradi nesto, a (za razliku od drugih gradova) Novca ko mlijeka …. Jednostavno smo nesposobni i korumpirani …
sposobni smo mi samo je problem sto korupcija nas onesposobi....a da nema korpucije i da se radi kako treba, drugacije bi sve to izgledalo.

Naprimjer nas narod u dijaspori je jako se dobro snasao i probio, da je cak bolje rangiran od domicilnog stanovnistva, naprimjer Svedska, jedina strana skupina u Svedskoj koja je premasila domicilno stanovnistvo u edukaciji su Bosanci.


Nas rak rana BiH je korumpirano drsutvo na sve strane, i dva faktora koji podapnju napredak i koce, RS i HDZ.
Krivi RS i HDZ za sportsku infrastrukturu i napredak u Sarajevu? :tokralju:

Nisam politicki opredjeljen niti me zanima al dok god vasi gore vama tako predstavljaju sve, a vi vjerujete nikad neće ni bit napretka. Vico jednoglasno opet. Svima super. Ispada vasi radisni, posteni, ambiciozni ali koče Srbi i Hrvati :mrgreen:

Zavadi pa vladaj ti je glavno u BiH i tako svi funkcioniraju. Sve strane. Nekome super. A vecini i sirotinji kruha u igara.
Mostar je dovoljan pokazatelj od bazena,dvorane,stadiona,da se 30 godina poslije rata i dalje koriste komunisticki objekti... Dvoranu bi eto trebali docekat..ostalo pitaj Boga... Dok se vođe rastale ne ostane nista..tako je u cijeloj BiH...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
Suki46
Postovi: 3215
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Suki46 » 29 apr 2025, 16:40

slika

Da se ne vodi polemika više oko broja gledalaca i maksimumu :thumbup:
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★★
YNWA <3

Vorovus
Postovi: 1234
Pridružen/a: 13 feb 2025, 18:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Vorovus » 29 apr 2025, 18:05

Suki46 je napisao/la:
29 apr 2025, 16:40
slika

Da se ne vodi polemika više oko broja gledalaca i maksimumu :thumbup:
Zasto su skinute stolice sa sektora na jugu prema zapadu?

Avatar
Suki46
Postovi: 3215
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Suki46 » 08 maj 2025, 09:40

Vorovus je napisao/la:
29 apr 2025, 18:05
Suki46 je napisao/la:
29 apr 2025, 16:40
slika

Da se ne vodi polemika više oko broja gledalaca i maksimumu :thumbup:
Zasto su skinute stolice sa sektora na jugu prema zapadu?
Jedan od derbija je bio , pa su se skidale stolice kako bi navijači mogli biti tu.
Onda su se te stolice iskoristile , da se popune rupe po ostalim tribinama.
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★★
YNWA <3

Avatar
rishovski
Postovi: 5000
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 18 maj 2025, 00:55

Sredilo se malo ispred sjevera :D

slika
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8156
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 18 maj 2025, 17:35

Ne znam jesam li ikad vidio gostujuće navijače smještene na tribinu koja je u izgradnji i koja nema uporabnu dozvolu. Strašno.
Hayley <3


Avatar
avenija
Postovi: 10834
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 22 maj 2025, 11:56

"Novih 19 lokacija širom Bosne i Hercegovine će dobiti nove vještačke terene. Lokacije ćemo izabrati do kraja sedmog mjeseca i početi", rekao je Zeljković i nastavio:

"Narednih dana imamo sastanak sa Gradom Zenica oko izgradnje Nacionalnog stadiona. Kada potpišemo ugovor, krećemo u izgradnju stadiona. Bit će tu još projekata, od augusta ćemo gledati još niz stvari koje planiramo"


Live sa generalne skupštine.
DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE:
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA

FrDiHu
Postovi: 145
Pridružen/a: 19 okt 2024, 19:28
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FrDiHu » 22 maj 2025, 14:12

avenija je napisao/la:
22 maj 2025, 11:56
"Novih 19 lokacija širom Bosne i Hercegovine će dobiti nove vještačke terene. Lokacije ćemo izabrati do kraja sedmog mjeseca i početi", rekao je Zeljković i nastavio:

"Narednih dana imamo sastanak sa Gradom Zenica oko izgradnje Nacionalnog stadiona. Kada potpišemo ugovor, krećemo u izgradnju stadiona. Bit će tu još projekata, od augusta ćemo gledati još niz stvari koje planiramo"


Live sa generalne skupštine.




Defintivno dat prednost prvoligasima Tešanj Bihac i slicni sramota je da igraju na onakvim terenima

Avatar
rishovski
Postovi: 5000
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 22 maj 2025, 16:11

FrDiHu je napisao/la:
22 maj 2025, 14:12
avenija je napisao/la:
22 maj 2025, 11:56
"Novih 19 lokacija širom Bosne i Hercegovine će dobiti nove vještačke terene. Lokacije ćemo izabrati do kraja sedmog mjeseca i početi", rekao je Zeljković i nastavio:

"Narednih dana imamo sastanak sa Gradom Zenica oko izgradnje Nacionalnog stadiona. Kada potpišemo ugovor, krećemo u izgradnju stadiona. Bit će tu još projekata, od augusta ćemo gledati još niz stvari koje planiramo"


Live sa generalne skupštine.




Defintivno dat prednost prvoligasima Tešanj Bihac i slicni sramota je da igraju na onakvim terenima
Džaba i da im napraviš teren kad ga ne održavaju! To je sramota za Tešanj koji ima milionere,općina nezinteresovana,tako je isto i u Bihaću!

Nije nekad sve ni u parama,nego malo i u zalaganju onih koji gledaju Tošk ili Jedinstvo... Pa po selima su bolji tereni,odeš u Nemilu,pa eto i ono Žepče igra 3 ligu al je sve zategnuto,jer postoje ljudi koji rade besplatno da bi to izgledalo pristojno...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1600
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 22 maj 2025, 21:59

rishovski je napisao/la:
22 maj 2025, 16:11
FrDiHu je napisao/la:
22 maj 2025, 14:12
avenija je napisao/la:
22 maj 2025, 11:56


Live sa generalne skupštine.




Defintivno dat prednost prvoligasima Tešanj Bihac i slicni sramota je da igraju na onakvim terenima
Džaba i da im napraviš teren kad ga ne održavaju! To je sramota za Tešanj koji ima milionere,općina nezinteresovana,tako je isto i u Bihaću!

Nije nekad sve ni u parama,nego malo i u zalaganju onih koji gledaju Tošk ili Jedinstvo... Pa po selima su bolji tereni,odeš u Nemilu,pa eto i ono Žepče igra 3 ligu al je sve zategnuto,jer postoje ljudi koji rade besplatno da bi to izgledalo pristojno...
Nisi upravu. Tu ne moze Alba pomoci. U Tesnju na stadionu treniraju i igraju svoje utakmice: skola nogometa, predpioniri, pioniri, kadeti, juniori, prvi tim i veterani. Sto je puno puno je. Cekamo taj pomocni da se uradi, onda ce i ovaj glavni doci na svoje kada se njemu olaksa. Tada bi samo seniori igrali na njemu. Plus, prica se da ce se poslije zavrsetka sezone nesto I na glavnom raditi.

Hocu da kazem da si upravu sto se tice milionera, nezainteresovanosti, ali da njemu ne moze pomoci trenutno 20 profesionalaca da ga odrzavaju.

Avatar
rishovski
Postovi: 5000
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 22 maj 2025, 22:55

HeliosIzDomzala je napisao/la:
22 maj 2025, 21:59
rishovski je napisao/la:
22 maj 2025, 16:11
FrDiHu je napisao/la:
22 maj 2025, 14:12






Defintivno dat prednost prvoligasima Tešanj Bihac i slicni sramota je da igraju na onakvim terenima
Džaba i da im napraviš teren kad ga ne održavaju! To je sramota za Tešanj koji ima milionere,općina nezinteresovana,tako je isto i u Bihaću!

Nije nekad sve ni u parama,nego malo i u zalaganju onih koji gledaju Tošk ili Jedinstvo... Pa po selima su bolji tereni,odeš u Nemilu,pa eto i ono Žepče igra 3 ligu al je sve zategnuto,jer postoje ljudi koji rade besplatno da bi to izgledalo pristojno...
Nisi upravu. Tu ne moze Alba pomoci. U Tesnju na stadionu treniraju i igraju svoje utakmice: skola nogometa, predpioniri, pioniri, kadeti, juniori, prvi tim i veterani. Sto je puno puno je. Cekamo taj pomocni da se uradi, onda ce i ovaj glavni doci na svoje kada se njemu olaksa. Tada bi samo seniori igrali na njemu. Plus, prica se da ce se poslije zavrsetka sezone nesto I na glavnom raditi.

Hocu da kazem da si upravu sto se tice milionera, nezainteresovanosti, ali da njemu ne moze pomoci trenutno 20 profesionalaca da ga odrzavaju.
Ma vjerujem ali eto malo je glupo da Žepče npr manja je sredina imaju 3 terena i da su sva 3 bolja od ovog na Toškovom stadionu... Jer Tešanj ima para,da sredi stadion sa bude ko bombona i teren i tribine,ali nekako kod vas jedne sezone krene se šampionski i odjednom nema se za plate...Čudni mi ti ljudi koji vode Tošk...al eto nadat se da ce biti bolje.
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 3 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []