Pusti ih nek misle da se mogu porediti kada je navijanje i ljubav prema klubu u pitanju.
Premijer liga BiH - aktuelno
-
Manijakdokraja9
- Postovi: 947
- Pridružen/a: 09 dec 2024, 20:57
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
-
Paromlinac
- Postovi: 332
- Pridružen/a: 04 avg 2023, 02:46
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
osam je napisao/la: ↑25 maj 2025, 21:15Fudbalski savez Jugoslavije (FSJ), nakon detaljne istrage, utvrdio je kako su rukovodstvo i igrači “Željezničara” dobili novac kako bi odigrali dvije namještene utakmice. “Željezničar”, “Hajduk” i “Trešnjevka” izbačeni su iz Prve lige, rukovodstva klubova trajno suspendirana, a Ivica Osim i Drago Smajlović kažnjeni jednogodišnjom zabranom igranja
Veliki, veliki Zeljo ! Suspenduju mu igrace zato sto nisu u Splitu dali Hajduku 5 golova, ali, oni opet igraju. Najjaci smo, definitivno.
- jurisicduska
- Postovi: 10892
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Dvije utakmice. Dvije ste namjestili.Paromlinac je napisao/la: ↑25 maj 2025, 21:28osam je napisao/la: ↑25 maj 2025, 21:15Fudbalski savez Jugoslavije (FSJ), nakon detaljne istrage, utvrdio je kako su rukovodstvo i igrači “Željezničara” dobili novac kako bi odigrali dvije namještene utakmice. “Željezničar”, “Hajduk” i “Trešnjevka” izbačeni su iz Prve lige, rukovodstva klubova trajno suspendirana, a Ivica Osim i Drago Smajlović kažnjeni jednogodišnjom zabranom igranja![]()
Veliki, veliki Zeljo ! Suspenduju mu igrace zato sto nisu u Splitu dali Hajduku 5 golova, ali, oni opet igraju. Najjaci smo, definitivno.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Evo ih opet da je neko nešto dao, prodao itd pa da se podsjetimo još jednom.
U septembru 1964. godine Fudbalski savez Jugoslavije (FSJ), nakon detaljne istrage, utvrdio je kako su rukovodstvo i igrači “Željezničara” dobili novac kako bi odigrali dvije namještene utakmice. “Željezničar”, “Hajduk” i “Trešnjevka” izbačeni su iz Prve lige, rukovodstva klubova trajno suspendirana, a Ivica Osim i Drago Smajlović kažnjeni jednogodišnjom zabranom igranja
U septembru 1964. godine Fudbalski savez Jugoslavije (FSJ), nakon detaljne istrage, utvrdio je kako su rukovodstvo i igrači “Željezničara” dobili novac kako bi odigrali dvije namještene utakmice. “Željezničar”, “Hajduk” i “Trešnjevka” izbačeni su iz Prve lige, rukovodstva klubova trajno suspendirana, a Ivica Osim i Drago Smajlović kažnjeni jednogodišnjom zabranom igranja
MNON
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Zvanično, sarajevski derbi postoji od '54. druže, a ne kako pjevaju navijači Željezničara od '46.ZaZelju je napisao/la: ↑25 maj 2025, 21:02Jeste prijateljska, ali eto igralo se '46.NoProfit je napisao/la: ↑25 maj 2025, 20:58Prijateljska utakmicaZaZelju je napisao/la: ↑25 maj 2025, 20:52
Prvi derbi, odnosno utakmica, između Željezničara i Fk Torpedo odigrana je 29.12.1946. Tada je Željo, tadašnji prvak RBiH, pobijedio 9:1. Jedini gol koji je postigao Torpedo je bio iz penala.
Totalna dominacija sarajevskih plavi.
Torpedo mijenja ime u FK Sarajevo, a onda Udba 8 Željinih dovodi u FK Sarajevo. Jedan je odbio preći.
The rest is history . . .![]()
Kad je sljedeća bila? Nije valjda sljedeće sezone odmah?![]()
- svrakino1921
- Postovi: 19888
- Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Stvarno trebam istaći, hvala Željo, respekt Željo. Uvijek sam smatrao Želju, nekako mi je bio drag, prvenstveno zbog Grbavice i atmosfere tamo, tu sam volio dolaziti i kao igrač i kao trener. Sada su mi još draži, jer su mi na neki način omogućili da danas sanjam ovaj san."
GOLEM SI ŽELJO
GOLEM SI ŽELJO
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ove sezone najvise penala je svirano protiv Zeljeznicara, Posusja i Goska po 10
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
- jurisicduska
- Postovi: 10892
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
I meni bi bili dragi da vam dam 5 za pola sata.
- svrakino1921
- Postovi: 19888
- Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Tako jejurisicduska je napisao/la: ↑25 maj 2025, 21:31Dvije utakmice. Dvije ste namjestili.Paromlinac je napisao/la: ↑25 maj 2025, 21:28osam je napisao/la: ↑25 maj 2025, 21:15Fudbalski savez Jugoslavije (FSJ), nakon detaljne istrage, utvrdio je kako su rukovodstvo i igrači “Željezničara” dobili novac kako bi odigrali dvije namještene utakmice. “Željezničar”, “Hajduk” i “Trešnjevka” izbačeni su iz Prve lige, rukovodstva klubova trajno suspendirana, a Ivica Osim i Drago Smajlović kažnjeni jednogodišnjom zabranom igranja![]()
Veliki, veliki Zeljo ! Suspenduju mu igrace zato sto nisu u Splitu dali Hajduku 5 golova, ali, oni opet igraju. Najjaci smo, definitivno.
Jedna u Splitu
Druga u Zagrebu
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
SUD JE UTVRDIO!!Paromlinac je napisao/la: ↑25 maj 2025, 21:28osam je napisao/la: ↑25 maj 2025, 21:15Fudbalski savez Jugoslavije (FSJ), nakon detaljne istrage, utvrdio je kako su rukovodstvo i igrači “Željezničara” dobili novac kako bi odigrali dvije namještene utakmice. “Željezničar”, “Hajduk” i “Trešnjevka” izbačeni su iz Prve lige, rukovodstva klubova trajno suspendirana, a Ivica Osim i Drago Smajlović kažnjeni jednogodišnjom zabranom igranja![]()
Veliki, veliki Zeljo ! Suspenduju mu igrace zato sto nisu u Splitu dali Hajduku 5 golova, ali, oni opet igraju. Najjaci smo, definitivno.
Sud je utvrdio lažiranje utakmica Hajduk – Željezničar i Željezničar – Trešnjevka i doneo jednoglasnu odluku da se Hajduk, Željezničar i Trešnjevka iz Prve lige presele u niži rang takmičenja.
– Doživotnom diskvalifikacijom iz fudbala kažnjeni su funkcioneri Željezničara: Nusret Mahić, predsednik kluba, Edhem Tufo, sekretar kluba, i članovi uprave Stipo Vilić, Nedeljko Šljivar, Midhat Aganović, Ljubomir Nikolić, kao i Vojo Jovanović, tehnički rukovodilac kluba.
Kriminalci, izdajice, gnjide!!
Fudbaleri Željezničara Ivica Osim i Drago-Mišo Smajlović kažnjeni su jednogodišnjom zabranom igranja.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ovi pitari vjeruju agresorskom rezimu iz Beograda
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
I koliko je ljudi izgubilo pare na velezu jer inace su govorili da je utakmica namjestana i kako je na velezu bila manja kvota itd.
Simpatizer najtrofejnijeg kluba u drzavi
Furam se na renana oliveiru ne smijem kod frizera ici
Furam se na renana oliveiru ne smijem kod frizera ici
- svrakino1921
- Postovi: 19888
- Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Tračnicama historije: Plava lokomotiva pregazila Torpedo sa 9:1
Željezničar je u svojoj skoro stoljetnoj historiji odigrao na stotine utakmica, a na današnji dan je igrao jedan susret.
Na današnji dan 1946. godine odigran je prijateljski susret između Željezničara i Torpeda (današnje Sarajevo). Plavi su slavili sa više nego ubjedljivih 9:1. Golove za naš tim su postigli Lazarević (tri), Konjevod (dva), F. Lovrić (dva), Rajić i Domorocki.
- jurisicduska
- Postovi: 10892
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Kad me već vučeš za jezik morat ću izgleda postavit :
Činjenično stanje pre svega je utvrđeno izjavama neposrednih aktera: golmana Ranka Planinića, klupskih funkcionera Nusreta Mahića, Nedeljka Šljivara, Ljubomira Nikolića, Zdravka Arapovića, Dragutina Zdunića, kao i izjavama svih ostalih izvršilaca disciplinskih prekršaja.
Posle 15 časova rada, u petak po podne 27. avgusta 1965. godine, predsednik Disciplinskog suda FSJ-a Svetozar Savić saopštio je odluku:
– Sud je utvrdio lažiranje utakmica Hajduk – Željezničar i Željezničar – Trešnjevka i doneo jednoglasnu odluku da se Hajduk, Željezničar i Trešnjevka iz Prve lige presele u niži rang takmičenja.
– Doživotnom diskvalifikacijom iz fudbala kažnjeni su funkcioneri Željezničara: Nusret Mahić, predsednik kluba, Edhem Tufo, sekretar kluba, i članovi uprave Stipo Vilić, Nedeljko Šljivar, Midhat Aganović, Ljubomir Nikolić, kao i Vojo Jovanović, tehnički rukovodilac kluba.
– Funkcioneri Hajduka: predsednik Josip Košta, potpredsednik Ivica Mimica, sekretar Frane Marković, blagajnik Ante Vidošević i član uprave Željko Vladović takođe su kažnjeni doživotnom diskvalifikacijom iz fudbalskog sporta.
– Istom kaznom kažnjeni su članovi uprave Trešnjevke Dragutin Zdunić i Slobodan Petrović, kao i generalni sekretar zagrebačkog Dinama Oto Hofman.
– Tadašnji treneri Željezničara i Hajduka, Vlatko Konjevod i Milovan Ćirić, takođe su kažnjeni doživotnom diskvalfikacijom.
– Fudbaleri Željezničara Ivica Osim i Drago-Mišo Smajlović kažnjeni su jednogodišnjom zabranom igranja.
– Predloženo je Sekretarijatu FSJ-a da on vodi postupak o članu Upravnog odbora FSJ-a Zdravku Arapoviću, koji je, kako je rečeno, umešan u dogovore oko lažiranja.
– Disciplinski sud pokreće postupak i protiv predsednika Trešnjevke Ivana Bačuna i tehničkog referenta kluba Marjana Matančića.
– Sud se uverio da je prva izjava Planinića istinita i doneo je odluku da ga oslobodi svake odgovornost
Na nekoliko dana pre odigravanja utakmice NK “Hajduk” – FK “Željezničar” u Splitu, Arapapović Zdravko, član upravnog odbora NK “Hajduk, telefonom je nazvao Brdar Jakova, službenika iz Zenice i istoga zamolio da odmah otputuje u Sarajevo i da nađe nekog poznatog člana uprave FK Željezničar” i da sa njim povede pregovore o mogućnosti lažiranja ove predstojeće utakmice.
Pomenuti Brdar odmah je otputovao u Sarajevo gde se našao sa Dervišević Antom, članom upravnog odbora FK “Željezničar” koga je ranije poznavao.
Brdar nije mogao obaviti posao sa Derviševićem, te ga je ovaj uputio na Mahić Nusreta, predsednika FK “Željezničar”.
Brdar se našao sa Mahić Nusretom u klupskim prostorijama FK “Željezničar” i preneo mu poruku Arapović Zdravka. Mahić Nusret nije hteo ni da čuje za ovaj predlog, pošto je Arapović Zdravko u prvom momentu predlagao da se ustupanje bodova izvrši na prijateljskoj bazi, bez ikakve materijalne naknade, već je odgovorio: “Bez para nema ni govora”.
Na ovakav odgovor Mahić Nusreta, Brdar je upitao: “Kolika bi bila suma za ustupanje bodova?”, a Mahić Nusret je odgovorio: “Dva i po, najmanje dva miliona dinara” (radi ilustracije, tadašnja cena beogradske dnevne novine “Politika” bila je 20 dinara, op.a.).
Posle obavljenog razgovora sa Mahić Nusretom, pomenuti Brdar je na nekoliko dana pre odigravanja utakmice otputovao u Split i saopštio Arapović Zdravku uslove koje je postavio predsednik FK “Željezničar” Mahić Nusret.
Uoči same utakmice, kada je u Split doputovala ekipa FK “Željezničar”, Arapović Zdravko se našao sa Nikolić Ljubomirom, članom upravnog odbora i jednim od vođa puta FK “Željezničar”. Tom prilikom Nikolić Ljubomir je zahtevao od Arapović Zdravka da mu se isplati dinara 4.000.000 za ustupanje oba boda, i to: dinara 2.000.000 – u gotovom novcu, a dinara 2.000.000 – u reklamama koje bi obezbedio NK “Hajduk” preko pojedinih splitskih preduzeća za list FK “Željezničar”.
Ovakvu ponudu Arapović Zdravko nije odmah prihvatio, nego je rekao Nikolić Ljubomiru da će se ponovo sutra sastati i da će mu saopštiti odluku, pošto mora da se sa nekim konsultuje.
Pred sam početak utakmice, kada su igrači već bili izašli na teren, Arapović Zdravko je pozvao Nikolić Ljubomira u kancelariju kluba kod blagajnika te ga zamolio da smanji cenu ustupanja bodova, pošto NK “Hajduk” nije imao dovoljno novca. Posle pogađanja, Nikolić Ljubomir je pristao na iznos od dinara 1.500.000. Tada je Arapović Zdravko uzeo od blagajnika kluba Vidošević Iva iznos od dinara 1.000.000 – koji iznos je Vidošević, kako sam izjavljuje, imao u “crnom fondu”, a ostalih dinara 500.000 – takođe je preko Vidoševića prikupio preko nekoliko pomoćnih blagajnika koji su prodavali ulaznice na stadionu za ovu utakmicu.
Nikolić Ljubomir, čim je primio ovaj novac, otišao je do Konjevod Vlatka, trenera FK “Željezničar”, kome je saopštio da je novac primio, pa je tada Konjevod Vlatko prišao uzdužnj liniji terena i dao već unapred dogovoreni znak igračima FK “Željezničar” Osim Ivici i Smajlović Dragu-Miši, a što je trebalo da znači da ova dva igrača sabotiraju igru, odnosno da svojim nezalaganjem omoguće da NK “Hajduk” dođe do pobede, što su oni i učinili.
Od tog momenta ova dvojica fudbalera igrali su izrazito slabo, što je bilo očigledno svim prisutnima na terenu, pa je ovakva njihova igra izazvala revolt pojedinih igrača FK “Željezničar”. tako je u jednom momentu igrač FK “Željezničar” Matić fizički napao igrača Osima zbog očiglednog njegovog nezalaganja i sabotiranja same igre. Sve ovo omogućilo je NK “Hajduk” da dođe do lake pobede sa 4:0.
Pre polaska FK “Željezničar” za Split, predsednik Mahić Nusret je dao instrukcije Nikolić Ljubomiru kako da obavi posao u Splitu oko lažiranja utakmice i koliko da traži za ustupanje bodova, kao i da ga izvesti telefonom posle završene utakmice šta je u tom pogledu učinio, što je Nikolić Ljubomir i uradio.
Dalje je ustanovljeno, prema datoj izjavi Arapović Zdravka, da je isplatu izvršio po naređenju predsedniak kluba Košte Josipa i ostalih kažnjenih članova upravnog odbora NK “Hajduk”. Arapović, dalje, navodi da se dogovor o lažiranju utakmice obavio između trenera FK “Željezničar” Konjevod Vlatka i trenera NK “Hajduk” Ćirić Milovana, tj. da su se ova dva trenera dogovorili o lažiranju utakmice i bili upoznati o visini materijalne naknade za ovo lažiranje.
Vredno je još istaći da u momentu kada je predsednik NK “Hajduk” Košta Josip izdao nalog Arapović Zdravku da može da isplati iznos od dinara 1.500.000 Nikolić Ljubomiru, bili su prisutni članovi upravnog odbora NK “Hajduk” Mimica Ivo, Marković Frane, Vidošević Ante i Vladović Željko.
O svim nedozvoljenim radnjama bio je upoznat i vođa puta ekipe FK “Željezničar” Tufo Edhem još u Sarajevu od strane predsednika kluba Mahić Nusreta i sa ovim se složio, a zatim je u Splitu takođe bio upoznat sa svim momentima oko lažiranja utakmice, pa je čak video novac kod Nikolić Ljubomira, koji mu je ovaj pokazao i rekao da ga je primio za lažiranje utakmice.”
Ovo nije rekla kazala ovo je dokazano izjavama svjedoka, dokumentima, novcem primljenim etc. I to za male pare.
Činjenično stanje pre svega je utvrđeno izjavama neposrednih aktera: golmana Ranka Planinića, klupskih funkcionera Nusreta Mahića, Nedeljka Šljivara, Ljubomira Nikolića, Zdravka Arapovića, Dragutina Zdunića, kao i izjavama svih ostalih izvršilaca disciplinskih prekršaja.
Posle 15 časova rada, u petak po podne 27. avgusta 1965. godine, predsednik Disciplinskog suda FSJ-a Svetozar Savić saopštio je odluku:
– Sud je utvrdio lažiranje utakmica Hajduk – Željezničar i Željezničar – Trešnjevka i doneo jednoglasnu odluku da se Hajduk, Željezničar i Trešnjevka iz Prve lige presele u niži rang takmičenja.
– Doživotnom diskvalifikacijom iz fudbala kažnjeni su funkcioneri Željezničara: Nusret Mahić, predsednik kluba, Edhem Tufo, sekretar kluba, i članovi uprave Stipo Vilić, Nedeljko Šljivar, Midhat Aganović, Ljubomir Nikolić, kao i Vojo Jovanović, tehnički rukovodilac kluba.
– Funkcioneri Hajduka: predsednik Josip Košta, potpredsednik Ivica Mimica, sekretar Frane Marković, blagajnik Ante Vidošević i član uprave Željko Vladović takođe su kažnjeni doživotnom diskvalifikacijom iz fudbalskog sporta.
– Istom kaznom kažnjeni su članovi uprave Trešnjevke Dragutin Zdunić i Slobodan Petrović, kao i generalni sekretar zagrebačkog Dinama Oto Hofman.
– Tadašnji treneri Željezničara i Hajduka, Vlatko Konjevod i Milovan Ćirić, takođe su kažnjeni doživotnom diskvalfikacijom.
– Fudbaleri Željezničara Ivica Osim i Drago-Mišo Smajlović kažnjeni su jednogodišnjom zabranom igranja.
– Predloženo je Sekretarijatu FSJ-a da on vodi postupak o članu Upravnog odbora FSJ-a Zdravku Arapoviću, koji je, kako je rečeno, umešan u dogovore oko lažiranja.
– Disciplinski sud pokreće postupak i protiv predsednika Trešnjevke Ivana Bačuna i tehničkog referenta kluba Marjana Matančića.
– Sud se uverio da je prva izjava Planinića istinita i doneo je odluku da ga oslobodi svake odgovornost
Na nekoliko dana pre odigravanja utakmice NK “Hajduk” – FK “Željezničar” u Splitu, Arapapović Zdravko, član upravnog odbora NK “Hajduk, telefonom je nazvao Brdar Jakova, službenika iz Zenice i istoga zamolio da odmah otputuje u Sarajevo i da nađe nekog poznatog člana uprave FK Željezničar” i da sa njim povede pregovore o mogućnosti lažiranja ove predstojeće utakmice.
Pomenuti Brdar odmah je otputovao u Sarajevo gde se našao sa Dervišević Antom, članom upravnog odbora FK “Željezničar” koga je ranije poznavao.
Brdar nije mogao obaviti posao sa Derviševićem, te ga je ovaj uputio na Mahić Nusreta, predsednika FK “Željezničar”.
Brdar se našao sa Mahić Nusretom u klupskim prostorijama FK “Željezničar” i preneo mu poruku Arapović Zdravka. Mahić Nusret nije hteo ni da čuje za ovaj predlog, pošto je Arapović Zdravko u prvom momentu predlagao da se ustupanje bodova izvrši na prijateljskoj bazi, bez ikakve materijalne naknade, već je odgovorio: “Bez para nema ni govora”.
Na ovakav odgovor Mahić Nusreta, Brdar je upitao: “Kolika bi bila suma za ustupanje bodova?”, a Mahić Nusret je odgovorio: “Dva i po, najmanje dva miliona dinara” (radi ilustracije, tadašnja cena beogradske dnevne novine “Politika” bila je 20 dinara, op.a.).
Posle obavljenog razgovora sa Mahić Nusretom, pomenuti Brdar je na nekoliko dana pre odigravanja utakmice otputovao u Split i saopštio Arapović Zdravku uslove koje je postavio predsednik FK “Željezničar” Mahić Nusret.
Uoči same utakmice, kada je u Split doputovala ekipa FK “Željezničar”, Arapović Zdravko se našao sa Nikolić Ljubomirom, članom upravnog odbora i jednim od vođa puta FK “Željezničar”. Tom prilikom Nikolić Ljubomir je zahtevao od Arapović Zdravka da mu se isplati dinara 4.000.000 za ustupanje oba boda, i to: dinara 2.000.000 – u gotovom novcu, a dinara 2.000.000 – u reklamama koje bi obezbedio NK “Hajduk” preko pojedinih splitskih preduzeća za list FK “Željezničar”.
Ovakvu ponudu Arapović Zdravko nije odmah prihvatio, nego je rekao Nikolić Ljubomiru da će se ponovo sutra sastati i da će mu saopštiti odluku, pošto mora da se sa nekim konsultuje.
Pred sam početak utakmice, kada su igrači već bili izašli na teren, Arapović Zdravko je pozvao Nikolić Ljubomira u kancelariju kluba kod blagajnika te ga zamolio da smanji cenu ustupanja bodova, pošto NK “Hajduk” nije imao dovoljno novca. Posle pogađanja, Nikolić Ljubomir je pristao na iznos od dinara 1.500.000. Tada je Arapović Zdravko uzeo od blagajnika kluba Vidošević Iva iznos od dinara 1.000.000 – koji iznos je Vidošević, kako sam izjavljuje, imao u “crnom fondu”, a ostalih dinara 500.000 – takođe je preko Vidoševića prikupio preko nekoliko pomoćnih blagajnika koji su prodavali ulaznice na stadionu za ovu utakmicu.
Nikolić Ljubomir, čim je primio ovaj novac, otišao je do Konjevod Vlatka, trenera FK “Željezničar”, kome je saopštio da je novac primio, pa je tada Konjevod Vlatko prišao uzdužnj liniji terena i dao već unapred dogovoreni znak igračima FK “Željezničar” Osim Ivici i Smajlović Dragu-Miši, a što je trebalo da znači da ova dva igrača sabotiraju igru, odnosno da svojim nezalaganjem omoguće da NK “Hajduk” dođe do pobede, što su oni i učinili.
Od tog momenta ova dvojica fudbalera igrali su izrazito slabo, što je bilo očigledno svim prisutnima na terenu, pa je ovakva njihova igra izazvala revolt pojedinih igrača FK “Željezničar”. tako je u jednom momentu igrač FK “Željezničar” Matić fizički napao igrača Osima zbog očiglednog njegovog nezalaganja i sabotiranja same igre. Sve ovo omogućilo je NK “Hajduk” da dođe do lake pobede sa 4:0.
Pre polaska FK “Željezničar” za Split, predsednik Mahić Nusret je dao instrukcije Nikolić Ljubomiru kako da obavi posao u Splitu oko lažiranja utakmice i koliko da traži za ustupanje bodova, kao i da ga izvesti telefonom posle završene utakmice šta je u tom pogledu učinio, što je Nikolić Ljubomir i uradio.
Dalje je ustanovljeno, prema datoj izjavi Arapović Zdravka, da je isplatu izvršio po naređenju predsedniak kluba Košte Josipa i ostalih kažnjenih članova upravnog odbora NK “Hajduk”. Arapović, dalje, navodi da se dogovor o lažiranju utakmice obavio između trenera FK “Željezničar” Konjevod Vlatka i trenera NK “Hajduk” Ćirić Milovana, tj. da su se ova dva trenera dogovorili o lažiranju utakmice i bili upoznati o visini materijalne naknade za ovo lažiranje.
Vredno je još istaći da u momentu kada je predsednik NK “Hajduk” Košta Josip izdao nalog Arapović Zdravku da može da isplati iznos od dinara 1.500.000 Nikolić Ljubomiru, bili su prisutni članovi upravnog odbora NK “Hajduk” Mimica Ivo, Marković Frane, Vidošević Ante i Vladović Željko.
O svim nedozvoljenim radnjama bio je upoznat i vođa puta ekipe FK “Željezničar” Tufo Edhem još u Sarajevu od strane predsednika kluba Mahić Nusreta i sa ovim se složio, a zatim je u Splitu takođe bio upoznat sa svim momentima oko lažiranja utakmice, pa je čak video novac kod Nikolić Ljubomira, koji mu je ovaj pokazao i rekao da ga je primio za lažiranje utakmice.”
Ovo nije rekla kazala ovo je dokazano izjavama svjedoka, dokumentima, novcem primljenim etc. I to za male pare.
Zadnja izmjena: jurisicduska, dana/u 25 maj 2025, 21:43, ukupno mijenjano 1 put.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Zahvaljuje što ste pustili njima utakmicu.Manijakdokraja9 je napisao/la: ↑25 maj 2025, 21:28Pusti ih nek misle da se mogu porediti kada je navijanje i ljubav prema klubu u pitanju.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Od tog momenta ova dvojica fudbalera igrali su izrazito slabo, što je bilo očigledno svim prisutnima na terenu, pa je ovakva njihova igra izazvala revolt pojedinih igrača FK “Željezničar”. tako je u jednom momentu igrač FK “Željezničar” Matić fizički napao igrača Osima zbog očiglednog njegovog nezalaganja i sabotiranja same igre
- jurisicduska
- Postovi: 10892
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
I umjesto da je Planinic najveća legenda kluba jer je čovjek otišao i rekao da ste prodali utakmice on se danas u javnosti slabo spominje.
Po povratku ekipe Željezničara u Sarajevo među igračima je vladalo veliko nezadovoljstvo i revolt koji se ispoljio još u vozu prilikom povratka iz Splita, i to na taj način što su neki igrači, pretpostavljajući da je primljen novac zbog izgubljene utakmice, isti tražili od vođstva puta.
Zbog ispoljenog nezadovoljstva igrača, predsednik kluba Nusret Mahić odmah sutradan zakazao je sa njima sastanak, na kojem im je objasnio zašto je ova utakmica lažirana, navodeći velike zasluge Hajduka, kao i to da je splitski klub pre nekoliko godina učinio takođe izvesne usluge “Želji”.
Ovo je jako. Dakle i prije namještali. Najjace je ovo sto su i tad zajebali igrače za pare. Ahahhahaa
Po povratku ekipe Željezničara u Sarajevo među igračima je vladalo veliko nezadovoljstvo i revolt koji se ispoljio još u vozu prilikom povratka iz Splita, i to na taj način što su neki igrači, pretpostavljajući da je primljen novac zbog izgubljene utakmice, isti tražili od vođstva puta.
Zbog ispoljenog nezadovoljstva igrača, predsednik kluba Nusret Mahić odmah sutradan zakazao je sa njima sastanak, na kojem im je objasnio zašto je ova utakmica lažirana, navodeći velike zasluge Hajduka, kao i to da je splitski klub pre nekoliko godina učinio takođe izvesne usluge “Želji”.
Ovo je jako. Dakle i prije namještali. Najjace je ovo sto su i tad zajebali igrače za pare. Ahahhahaa
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ali dok svi igraci na terenu ganjaju loptu, Matić ganja ivana da ga davi

- svrakino1921
- Postovi: 19888
- Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Željo namjestio utakmicu u Splitu jer je izgubio u Splitu
Dajte molim Vas
Dajte molim Vas


