Noke995 je napisao/la: ↑25 maj 2025, 18:35
Da se prisjetimo, vidim vakat je.
U septembru 1964. godine Fudbalski savez Jugoslavije (FSJ), nakon detaljne istrage, utvrdio je kako su rukovodstvo i igrači “Željezničara” dobili novac kako bi odigrali dvije namještene utakmice. “Željezničar”, “Hajduk” i “Trešnjevka” izbačeni su iz Prve lige, rukovodstva klubova trajno suspendirana, a Ivica Osim i Drago Smajlović kažnjeni jednogodišnjom zabranom igranja
Moooolim? Ko je izbacen iz Prve lige ? Mozda u vasim glavama, jedino. Sva tri kluba su igrala u Prvoj ligi i naredne sezone, a Svabo i cika Miso zabijali golove. Kako li su to uspjeli, da mi je samo znati, igrali, a suspendovani ???
Da se prisjetimo, vakat je,
Ima jedan klupcic koji zavrsi na 17. mjestu, a ne ispadne iz lige. Ne mogu se sjetiti ko li je to, ali, eto, Vicine kujice mnogo prije Vice...