FK Sarajevo
Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz
-
bordobijeli
- Postovi: 18309
- Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ni Zekic jos tacno ne zna koji igraci ostaju odnosno koji ce doci . Zna se za odredjen broj igraca al nema jos jasnu sliku koji ce tim imati na pripremama. Tako da nemojte se previse zamarati u ovom momentu s sklapanjem rostera.
- feniksptica
- Postovi: 19110
- Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ma cisto sumnjsm da cemo ga mi dovesti momak je pored nas na "radaru" jos 4 kluba...
Vidjecemo, ali kazem cisto sumnjam...
- luckystrike
- Postovi: 3246
- Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
luckystrike je napisao/la: ↑27 maj 2025, 17:08
- Renan Oliveira - S obzirom da nije redovan u trenutnom klubu postoji šansa da se vrati već sad. Nisam zaista pametan šta je najbolje za nas u njegovom slučaju.

U dresu ovog tima odigrao je 12 utakmica, te je postigao dva gola i dodao je jednu asistenciju.Vrijeme je da krenem novim putevima, sa zahvalnošću i srcem punim lijepih uspomena.
Ugovor za FK Sarajevo ga veže do ljeta 2026. godine.
-
NajvecaRadosti
- Postovi: 10164
- Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Moj neki rezime
Golman-Rogic ide po svemu sudeci,treba nam ozbiljna zamjena nema sta.Glupost bi bila placati raskid Rockovu,ne jede nam hljeba sto sjedi na klupi.Ako bi neko bio zainteresovan za njega pustio bi ga ali za sad jedan ozbiljan golman pod moranje
Stoperi-Poremetila nas je povreda Gojkovica,Soldo isto odlazi tako da stoper je neophodan,barem jedan.Zanima me ima li ista od tog Djurica malog.Od odbrane ti sve krece,u Evropi puno znaci
Lijevi bek-Ne bih dovodio.Mujkic,Kupresak,Jovic po potrebi sasvim dovoljno+Kapetanovic
Desni bek-Mene Unusic nicim nije fascinirao ali eto kao back up opcija moze proci.Nikad mi nece bit jasno sto takvim igracima daju ugovore na 2+ godina
Def.vezni-Dok imamo Bubanju i Jattu ne treba nam.
Kreativni vezni-sve zavisi od posudjeni igraca.Bit cu i tu promjena vjerovatno.Ako Pavicic i Lulic odu morali bi dovesti zamjenu.
Napadaci-Guliashvili dosta toga diktira ali opet smatram da je Mlinaric sasvim dovoljno.Turkes,Kyeremeh,Butic,Ristic i najvjerovatnije Renan.Ne treba nam 50 napadaca.Rijesit se samo gruzijca,Guliashvili ako ostane top ako ne imamo igraca.
Eto dakle golman,stoper i veznjak nekako pod moranje uz Mlinarica i Mamasa.Od ovih na posudbi samo ce Renana vratiti izgleda.5 dolazaka i mozda 5-6 odlazaka je vise nego dovoljno.Neki ce vjerovatno i na posudbu
Golman-Rogic ide po svemu sudeci,treba nam ozbiljna zamjena nema sta.Glupost bi bila placati raskid Rockovu,ne jede nam hljeba sto sjedi na klupi.Ako bi neko bio zainteresovan za njega pustio bi ga ali za sad jedan ozbiljan golman pod moranje
Stoperi-Poremetila nas je povreda Gojkovica,Soldo isto odlazi tako da stoper je neophodan,barem jedan.Zanima me ima li ista od tog Djurica malog.Od odbrane ti sve krece,u Evropi puno znaci
Lijevi bek-Ne bih dovodio.Mujkic,Kupresak,Jovic po potrebi sasvim dovoljno+Kapetanovic
Desni bek-Mene Unusic nicim nije fascinirao ali eto kao back up opcija moze proci.Nikad mi nece bit jasno sto takvim igracima daju ugovore na 2+ godina
Def.vezni-Dok imamo Bubanju i Jattu ne treba nam.
Kreativni vezni-sve zavisi od posudjeni igraca.Bit cu i tu promjena vjerovatno.Ako Pavicic i Lulic odu morali bi dovesti zamjenu.
Napadaci-Guliashvili dosta toga diktira ali opet smatram da je Mlinaric sasvim dovoljno.Turkes,Kyeremeh,Butic,Ristic i najvjerovatnije Renan.Ne treba nam 50 napadaca.Rijesit se samo gruzijca,Guliashvili ako ostane top ako ne imamo igraca.
Eto dakle golman,stoper i veznjak nekako pod moranje uz Mlinarica i Mamasa.Od ovih na posudbi samo ce Renana vratiti izgleda.5 dolazaka i mozda 5-6 odlazaka je vise nego dovoljno.Neki ce vjerovatno i na posudbu
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!
Re: FK Sarajevo
Sarajevo poslije Zvezde i Dinama nudi najveće plate u regionu tako da uz pravog sportskog direktora mozete sloziti ultrra jaku ekipu.
- PeppermintSA
- Postovi: 3506
- Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Prema fin. izvještaju Zrinjski i Željkan daju majveće plate.
-
EastMadness
- Postovi: 1188
- Pridružen/a: 10 okt 2024, 14:06
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ovdje djeca previse igraju football managera
Re: FK Sarajevo
Jooj koga vi citirate...

Re: FK Sarajevo
Nisam stručnjak ali ... ja bih ga bar polusezonu kod nas mozda ga krene pa bude i sebi i nama od koristi.(želja da se zvijezde poklope-skoro nemoguće)luckystrike je napisao/la: ↑27 maj 2025, 20:51luckystrike je napisao/la: ↑27 maj 2025, 17:08
- Renan Oliveira - S obzirom da nije redovan u trenutnom klubu postoji šansa da se vrati već sad. Nisam zaista pametan šta je najbolje za nas u njegovom slučaju.
U dresu ovog tima odigrao je 12 utakmica, te je postigao dva gola i dodao je jednu asistenciju.Vrijeme je da krenem novim putevima, sa zahvalnošću i srcem punim lijepih uspomena.
Ugovor za FK Sarajevo ga veže do ljeta 2026. godine.
Opet s druge strane da zauzima mjesto nekom tek tako ne bi li procepio opet kockanje je veliko.
Držati ga na klupi radi rotacije,koliko sam ga procijenio,to njemu ubija zelju za igrom.
Ma dati ga Veležu na posudbu do januara,pa sta bude biće.
Re: FK Sarajevo
Kad vec na sva usta stručnjaci pričaju da muljamo sa platama,da igrace isplacujemo na raznorazne nacine, odakle onda tako pouzdane informacije o visini plata da nas svrstaju uz Zvezdu i Dinamo?
Gdje je Hajduk sa svojim pretplacenim igračima?
Gdje je Zrinjski i Bilbija sa 14 milja eura kako kažu(mahalska priča-možda i tačna) ?
Gdje je Hajduk sa svojim pretplacenim igračima?
Gdje je Zrinjski i Bilbija sa 14 milja eura kako kažu(mahalska priča-možda i tačna) ?
Re: FK Sarajevo
Ne znam kud cemo sa tolikim igracima u napadu?
Butic Turkes Mlinaric Guli Keremeh i jos Renan
Butic Turkes Mlinaric Guli Keremeh i jos Renan
-
pjankesarajevo
- Postovi: 1570
- Pridružen/a: 15 apr 2023, 21:43
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Svakakvim je slucajevima dozvoljeno da komentarisu pa i tebi.
Samo naprijed moje Sarajvoooooooo ♥️
Re: FK Sarajevo
Izvini Wenger
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC
Re: FK Sarajevo
- belosevic23
- Postovi: 1340
- Pridružen/a: 11 jun 2017, 01:35
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Sve se slazem osim za Butica, prosjecan HNL ili Premijer liga igrac, nista specijalno, nicim me nije kupioluckystrike je napisao/la: ↑27 maj 2025, 17:08Rano ste braćo krenuli s rosterom za iduću sezonu, nije ni ova još završila
Međutim, da i ja dam svoj doprinos na tu temu, pa redom, po broju ugovora u protkolu![]()
- Lovre Rogić - Mislim da neće dobiti novi ugovor, kad već nije do sad, a također mišljenja sam i da ne treba. Koliko sam upoznat i kako sam već pisao na njegovo mjesto trebao bi doći Marko Marić.
- Emil Rockov - Sumnjam da će se njegov ugovor koji važi još 2 sezone raskidati, nema smisla nikakvog, dok s druge strane sumnjam da će doći ikakva ponuda za njegove usluge. Možda je moguće da nešto sam isposluje, ako mu je cilj da igra, pa da mu Klub dadne čiste papire.
- Sanin Mušija - Nisam upoznat s njegovim kvalitetama, ali kako za svojih 19 godina ima već 60 nastupa u seniorskoj konkurenciji u 1. ligi, vjerujem da je dobar te mislim da bi idealno bilo za njega kada bi našao Klub u Premijer ligi da odradi sezonu na posudbi (npr. Posušje - ako im već odlazi Galić a oni izbore opstanak).
- Faris Mehić - Dobio je novi ugovor nedavno pa vjerujem da se smatra hot prospect-om i da će kao naš treći golman koji izlazi iz juniora sezonu provesti na dvojnoj registraciji skupljajući iskustvo u seniorskom nogometu.
- Renato Gojković - Volio bih da se oporavi prije zimske pauze, da se može koliko-toliko ocjeniti stanje te eventualno ponuditi novi ugovor koji ističe na kraju sezone. Iskreno se nadam da će se vratiti jak kao što je bio i da će u drugom dijelu kao i u sezoni nakon biti naš stub odbrane.
- Martin Paskalev - Rezonski igrač, taktički potkovan tehnički solidan, vjerujem u vremenu pred nama može samo dodatno napredovati.
- Vinko Soldo - Hvala i doviđenja. Realno za svoje iskustvo i kvalitet koji sigurno posjeduje nije u posljednje vrijeme bio na najboljem nivou, pa ako se već zasitio, sretno.
- Nermin Mujkić - Vrlo vjerovatno igrač prve postave prije nego rotacijski, s obzirom na polivalentnost (stoper - bek) ali i godine (U21).
- Besim Serbečić - Istek ugovora. Hvala i sretno.
- Nikola Đurić - Pompezno najavljivan a nismo još ništa vidjeli od njega. Možda će na posudbu a možda bude dio šireg rostera kroz neku dvojnu registraciju.
- Filip Jović - Igrač prve postave od kojeg očekujem da bude još bolji, akoBogda.
- Elvir Duraković - Istek ugovora. Hvala i doviđenja.
- Tarik Kapetanović - Vjerovatno u kadru a s obzirom na pokazano poslije povrede prije kao back-up nego rotacija. Možda bi mu više odgovarala neka posudba.
- Mihael Kuprešak - Igrač prvih 11, koji je 'eskplodirao' u drugom dijelu ove sezone te se dobro pokazao i na beku i na krilu. Biće interesantno vidjeti gdje će prevashodno biti korišten.
- Amar Beganović - Prva opcija na desnom beku, a može u slučaju nužde odgovoriti i na stoperskoj poziciji.
- Bruno Unušić - Vrijedi isto kao za Rockova. Mislim da njemu treba još pure za FKS.
- Vladan Bubanja - Ako dođe dobra ponuda - što da ne. Mislim da će njegovu poziciju moći pokriti Jatta i Mamas.
- Aleksandar Đorđević - Misterija.
- Marko Matanović - Prema pisanju medija neće se vraćati s posudbe, pretpostavljam da će Kisvarda preuzeti njegov ugovor, idealno bi bilo da nešto i prebace na račun odštete.
- Muamer Hamzić - Mlad, perspektivan, polivalentan. Vjerujem da će ponovo biti na dvojnoj registraciji.
- Ivan Borna Jelić Balta - Istek ugovora. Hvala, ćao.
- Haris Ališah - On ima ugovor s nama do kraja 2026. godine. Nisam upoznat s njegovim kvalitetama a i slabo se spominje, pa pretpostavljam da će tražiti način kako da ga razduže.
- Anes Krdžalić - Rotacijski igrač kroz U21.
- Momodou Jatta - Rising star. Rotacijski igrač koji bi vrlo brzo mogao prerasti u igrača prvog tima.
- Edin Julardžija - Njegov ugovor s nama važi do kraja iduće sezone, ali mislim da se na njega ne računa. Ja bih opet volio da Zekić proba Julardžiju. Mislim da Edin ima solidnu tehniku, rezonsko kretanje i može trčati za dvojicu.
- Mirza Mustafić - Hvala na svemu, sretno!
- Eldar Mehmedović - Lično bih volio da mu vidim leđa, iako mu zaista želim svako dobro, te sam se nadao da će u pravcu Veleža u sklopu deal-a za Mlinarića. Međutim, iz izvora bliskog Klubu sam saznao nedavno da je omiljeni član tima i da se ne razmišlja o njegovom odlasku.
- Bakir Nurković - Još uvijek naš igrač na posudbi u Igmanu, kojem ugovor ističe s krajem ovog mjeseca i vjerujem da će sreću potražiti negdje drugo.
- Kenan Vrban - Još jedan hot prospect, pretpostavljam da će iduću sezonu provesti na dvojnoj registraciji skupljanjem seniorskog staža uz povremene prilike kod nas.
- Karlo Lulić - Postoji opcija otkupa, a ja iskreno nisam načisto, mislim da on može igrati bolje a opet možda se može i naći bolji igrač.
- Domagoj Pavičić - Kod njeg koliko znam ne postoji opcija otkupa, ali nije nemoguće poslati ponudu što bih vrlo vjerovatno i uradio da se pitam.
- Adalberto Peñaranda - Ugovor s FKS mu važi do kraja iduće sezone. Sumnjam da se na njega računa te se iskreno nadam da će Klub što bolje proći prilikom njegovog razrješavanja.
- Giorgi Guliashvili - Jučer sam prenio Zekićevu izjavu u vezi rostera a naročito Giorgija, iz koje se da nazrijeti mogućnost njegovog ostanka. Ipak, mislim da je izglednije da se proda te se nadam da će to biti novi - daleko najveći izlazni transfer s naših prostora.
- Francis Kyeremeh - Ugovor mu je nedavno produžen za još jednu godinu, pa vjerujem da ostaje, mada bih ja prihvatio i dobru ponudu ako bi slučajno došla.
- Kevin Viveros - Najizglednije je ako već i nije realizovan njegov otkup od strane trenutnog kluba gdje je na posudbi.
- Renan Oliveira - Renanova posudba važi do kraja kalendarske godine, a ugovor do kraja sezone. S obzirom da nije redovan u trenutnom klubu navodno postoji šansa da se vrati već sad. Nisam zaista pametan šta je najbolje za nas u njegovom slučaju.
- Aldin Turkeš - S obzirom na ugovor od još dvije godine osim ako ne dođe neka ponuda, nema sumnje da će Aldin biti dio ovog tima i iduće sezone. Nadam se da može nastaviti u uzlaznoj putanji.
- Karlo Butić - Isto tako. Mislim da ima kvaliteta samo mu treba kontinuiteta.
- Andreja Ristić - Također ima ugovor na još dvije godine. Odlična sezona u 1. ligi FBiH, valjalo bi mu naći posudbu u Premijer ligi da se još malo kali, s obzirom da će teško do minuta pored prije navedenih.
- Harun Pločo - Naš igrač koji koliko ja znam ima ugovor s FKS do kraja godine. Ovu sezonu je proveo u Radniku iz Hadžića i mislim da će sreću tražiti negdje drugo možda već tokom ljeta.
- Vasilios Gordeziani - Nadam se da mu je bilo lijepo ovdje te mu želim sreću dalje.
Suma sumarum, lista odlazećih bi bila:
Od novih igrača za sada je potvrđen samo Rafail Mamas - zadnji vezi iz Ael Limasol. Očekuju se napadač Mlinarić (Velež) i vjerovatno golman Marić (Zrinjski). Ostalo (Meijers, Cimirot, Begović, veznjak iz La Lige 2 i sl.) je u domenu špekulacija.
Tako bi po mom mišljenju siguran roster za iduću sezonu bio:
Uh... mislim da mi je ovo najduži post u "karijeri"![]()
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.


