DadoElazar je napisao/la: ↑31 maj 2025, 06:12
Tuce11 je napisao/la: ↑30 maj 2025, 21:06
DadoElazar je napisao/la: ↑30 maj 2025, 20:39
Tako je medeni niko ne zna etiketirati ko pametni bosnjo koji inace sve zna i sve se razumije
Moram te razočarati nemam ja ništa sa mostarom fali bogu
Ali si mi potvrdio ono što već odavno znam
pravi hercegovanac priča o svemu samo ne o onome o čemu treba.
sta si bola ovo napisao
bio ja poslom danas u mostaru
popio kafu na dva mjesta i ruco u restoranu
zamisli gdje nisam dobio račun
Banalizuješ ozbiljne teme. Ne možeš se zezat sa ljudima koji su doživjeli golgotu i koja i danas traje. Nisam ni ja mostarac, ali znam sabrati 2 i 2. Evo ti savjet.. poslušaj prof. Dragana Markovinu koji živi u zapadnom dijelu grada i nije Bošnjak. Druže, nemoj se ljutiit, al ti od drveta nr vidiš šumu. Ulaziš u glupave priče o bosancima i hercegovcima.. ko je bolji, jel to? Pa jbt život. Svako dobro!
Vidi rođo uopste se ne radi o tome
Ni ti ne znaš jesam li ja i kakvu golgotu prozivio i preživio a već generalizujes i etiketiras
Evo da ti kažem što sam bio u mostaru
Bavim se licenciranjem firmi ustanova preduzeca i sl
To je agencija imenovana od strane federalnog ministarstva i već dvije godine obilazim bih i dajem ili ne dajem odobrenja za licence
Od iduće godine neces se moci prijaviti na tender oglas javne nabavke pa cak ni raspisivati konkurse za prijem radnika bez te licence
I znaš ko životom traži licenciranje- bh hrvati bez iznimke
Znaš li ko neće i uporno govori da mu to ne treba - Bošnjaci da se tako izrazimo
Sta mislis što ti ovako rano odgovaram jer idem u livno po istom poslu
Sutra će vam opet hrvati biti krivi što su sve preuzeli a vi qurcem ne mrdate i povazdan pametujete
Čak iz rs-a traže tu licencu da mogu saradjivati sa firmama i javljati se na federalne oglase i davati ponude
Samo ste vi pametni a ostacete na nivou prodaje voca i suvenira uz cestu
Ovo licenciranje je zakonska obaveza koju jedino vi izbjegavate
Ne svi ali najviše problema imam sa ustanovama gdje su Bošnjaci direktori uslovno rečeno
Sutra kad vam budu hrvati postavljali direktore i vaše prijave odbacivali kao nepotpune ti opet malo o golgoti humanitarnoj računima itd
E moj tuce...
"valja meni sutra u mostar
srećom idem u zapadni dio
ko bi gledo ona potemkinova sela"
E rođo od ovog tvog komentara je krenulo. I ne priliči nekom ko radi u državnim institucijama takav vokubalar. Zao mi je, ali opet ne vidiš od drveta šumu. Vjerujem da si išao u osnovnu dok sam se borio protiv sda termita i zadnji sam koji bi branio tu politiku. Zaprava je ta politika zajedno s hdz-om i kreirala mostarsku krizu.. Dakle, mojne meni to. Ovdje se radi o FK Veležu, simbolu zajedništva, klubu prkosa.. a htijeli su ga ugasit, oteli mu stadion. Danas na tom stadionu igra klub iz ndh koji je za vrijeme SFRJ bio zabranjen. Na tom stadionu je na početku rata bio logor, uništeno je sve što bi podsjećalo na Velež. Bilo bi lijepo da uvažavaš činjenice. Ponavljam, bošnjačka politika je katastrofa, al to ne može prekrit zlo koje je inspirisala hdz politika u Mostaru. Jadne su institucije u kojima radi osoba koja koristi termin "hercegovanac", koji na takav način komunicira s ljudima. ŽALOSNO