FK Sarajevo
Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz
Re: FK Sarajevo
Ja mislim da je Renan bolji napadač od Mlinarica, kompletniji.
Sve je u glavi i volji i zelji. Ako bude htio zabiti ce više golova od Mlinarica. Kao i vecinu brazilaca njega zajebaje disciplina i profesionalizam.
Iskreno nadam se da me Mihael demantuje ali meni on nista posebno nije (osim preestrasnog suta). Ja nebi dao pare za njega ali eto vjerojatno ima ljudi koji su procjenili a bolje znaju od mene.
Jatti ce dobro doci Velež. Kao sto je i Guliashviliju. Jednostavno ce dobiti priliku da igra svaku utakmicu. Kod nas to nebi mogao sigurno. Odma da kažem da mislim kao i većina da je talenat i to strašan. Ali dosta vas ne shvata oscilacije u igri tako mladog igrača i kako ce mu dobro doci ta posudba da se stabilizuje u seniorskom fudbalu i nasoj ligi. Onda kad se vrati, deranje guzova, kao i Gulisa.
Naravno da je suplja prica za taj dio da ce neko uzeti procenat od Jatte. Dajte se uozbiljiti. Opet ovaj baca bombe.
Sve je u glavi i volji i zelji. Ako bude htio zabiti ce više golova od Mlinarica. Kao i vecinu brazilaca njega zajebaje disciplina i profesionalizam.
Iskreno nadam se da me Mihael demantuje ali meni on nista posebno nije (osim preestrasnog suta). Ja nebi dao pare za njega ali eto vjerojatno ima ljudi koji su procjenili a bolje znaju od mene.
Jatti ce dobro doci Velež. Kao sto je i Guliashviliju. Jednostavno ce dobiti priliku da igra svaku utakmicu. Kod nas to nebi mogao sigurno. Odma da kažem da mislim kao i većina da je talenat i to strašan. Ali dosta vas ne shvata oscilacije u igri tako mladog igrača i kako ce mu dobro doci ta posudba da se stabilizuje u seniorskom fudbalu i nasoj ligi. Onda kad se vrati, deranje guzova, kao i Gulisa.
Naravno da je suplja prica za taj dio da ce neko uzeti procenat od Jatte. Dajte se uozbiljiti. Opet ovaj baca bombe.
-
Hordas1990
- Postovi: 991
- Pridružen/a: 13 maj 2025, 18:47
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ja sam to procitao na ovom forumu. Jutros sam provjerio i tacna je informacija, njima ide 50%. Ako ne vjerujes meni, potvrdice ti neko drugi. Nekoliko ljudi je vec napisalo.
Jasno mi je da imamo fine odnose sa njima i treba biti korektan, ali 50% je bas previse. Na kraju se moze desiti da nas Mlinaric izadje koliko? Daj Boze da on to opravda, ali uvjeren sam da se moglo bolje proci.
Naravno ovo nista ne vazi ako ne pustimo Jattu. Eto im Renana, nije problem. Nije to igrac koji ce sutra otici za par miliona, a i mozemo bez njega, pa nije neki gubitak. Neka Jatte.
Re: FK Sarajevo
Ja sam procitao to na PL forumu jedan od laznih je napisao cini mi se.Hordas1990 je napisao/la: ↑03 jun 2025, 13:51Ja sam to procitao na ovom forumu. Jutros sam provjerio i tacna je informacija, njima ide 50%. Ako ne vjerujes meni, potvrdice ti neko drugi. Nekoliko ljudi je vec napisalo.
Jasno mi je da imamo fine odnose sa njima i treba biti korektan, ali 50% je bas previse. Na kraju se moze desiti da nas Mlinaric izadje koliko? Daj Boze da on to opravda, ali uvjeren sam da se moglo bolje proci.
Naravno ovo nista ne vazi ako ne pustimo Jattu. Eto im Renana, nije problem. Nije to igrac koji ce sutra otici za par miliona, a i mozemo bez njega, pa nije neki gubitak. Neka Jatte.
Moj mozak ne moze da shvati tu opciju (kako Velez uvjetuje to? igrac igra kod njih godinu dana i vrati se u svoj klub ti im das 50%?) ako neko moze da objasni i dok ne bude zvanicno 99% sam siguran da je to bomba neka
Re: FK Sarajevo
Hordas1990 je napisao/la: ↑03 jun 2025, 13:51Ja sam to procitao na ovom forumu. Jutros sam provjerio i tacna je informacija, njima ide 50%. Ako ne vjerujes meni, potvrdice ti neko drugi. Nekoliko ljudi je vec napisalo.
Jasno mi je da imamo fine odnose sa njima i treba biti korektan, ali 50% je bas previse. Na kraju se moze desiti da nas Mlinaric izadje koliko? Daj Boze da on to opravda, ali uvjeren sam da se moglo bolje proci.
Naravno ovo nista ne vazi ako ne pustimo Jattu. Eto im Renana, nije problem. Nije to igrac koji ce sutra otici za par miliona, a i mozemo bez njega, pa nije neki gubitak. Neka Jatte.
- NisamIsmirMirvic
- Postovi: 2757
- Pridružen/a: 01 sep 2023, 13:20
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Raspravljalo se jucer o tome. Pisao je @NajvecaRadosti da njima ide 50%, mislim da je i Duska isto, a i par Velezovaca na PL temi. Nadam se da ipak nije tacno.
Re: FK Sarajevo
Normalno je da i Velež dobije procenat od transfera ukoliko se on ostvari u periodu dok još traje posudba, bilo to 6 mjeseci ili godinu. Kada se vrati sa posudbe, tada i završava priča o procentima. Ako Jatta napravi transfer za 2 godine, koja je logika da klub daje 50% Veležu samo zato što je tamo proveo jedan period na posudi? Prvi put čujem za takav način saradnje među klubovima.Hordas1990 je napisao/la: ↑03 jun 2025, 13:51Ja sam to procitao na ovom forumu. Jutros sam provjerio i tacna je informacija, njima ide 50%. Ako ne vjerujes meni, potvrdice ti neko drugi. Nekoliko ljudi je vec napisalo.
Jasno mi je da imamo fine odnose sa njima i treba biti korektan, ali 50% je bas previse. Na kraju se moze desiti da nas Mlinaric izadje koliko? Daj Boze da on to opravda, ali uvjeren sam da se moglo bolje proci.
Naravno ovo nista ne vazi ako ne pustimo Jattu. Eto im Renana, nije problem. Nije to igrac koji ce sutra otici za par miliona, a i mozemo bez njega, pa nije neki gubitak. Neka Jatte.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga!
Re: FK Sarajevo
Stvarno mislite da se bas toliko nema mozga pa da se za Mlinarica daju pare plus 50% od Jatte? Moze biti da se dog neki procenat od prodaje nekog od igraca koji odu na posudbu ali ovo je nerealno i bomba 100%
-
Rokitansky
- Postovi: 79
- Pridružen/a: 15 maj 2025, 14:02
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
E čuj 50% transfera ako je proveo tamo posudbu
Dajte uozbiljite se, ne vjerujte svakakvim glupostima, po toj logici bi sad i za Gulija trebali njima dati procenat
Ne postoji ama baš nikakva stavka u ugovoru koja to dozvoljava, a i da ima vjerovatno bismo bili prvi u svijetu koji su to implementirali
Dajte uozbiljite se, ne vjerujte svakakvim glupostima, po toj logici bi sad i za Gulija trebali njima dati procenat
Ne postoji ama baš nikakva stavka u ugovoru koja to dozvoljava, a i da ima vjerovatno bismo bili prvi u svijetu koji su to implementirali
-
Hordas1990
- Postovi: 991
- Pridružen/a: 13 maj 2025, 18:47
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Tako je dogovoreno, ide im 50%. Ima logike ako im das Renana na kojeg ionako ne racunas i koji se realno ne moze prodati za neke velike pare. Nema logike ako im das Jattu.Herson je napisao/la: ↑03 jun 2025, 14:02Normalno je da i Velež dobije procenat od transfera ukoliko se on ostvari u periodu dok još traje posudba, bilo to 6 mjeseci ili godinu. Kada se vrati sa posudbe, tada i završava priča o procentima. Ako Jatta napravi transfer za 2 godine, koja je logika da klub daje 50% Veležu samo zato što je tamo proveo jedan period na posudi? Prvi put čujem za takav način saradnje među klubovima.Hordas1990 je napisao/la: ↑03 jun 2025, 13:51Ja sam to procitao na ovom forumu. Jutros sam provjerio i tacna je informacija, njima ide 50%. Ako ne vjerujes meni, potvrdice ti neko drugi. Nekoliko ljudi je vec napisalo.
Jasno mi je da imamo fine odnose sa njima i treba biti korektan, ali 50% je bas previse. Na kraju se moze desiti da nas Mlinaric izadje koliko? Daj Boze da on to opravda, ali uvjeren sam da se moglo bolje proci.
Naravno ovo nista ne vazi ako ne pustimo Jattu. Eto im Renana, nije problem. Nije to igrac koji ce sutra otici za par miliona, a i mozemo bez njega, pa nije neki gubitak. Neka Jatte.
- nedimmmm1337
- Postovi: 743
- Pridružen/a: 23 jun 2024, 14:38
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Iskreno sumnjam da bi se uprava na celu sa Mirvicem tek tako razbacivala sa potencijalno najvecim transferom kluba do sada ...
"Jer znaš kako kažu moji ovdje – nije to samo ljubav, to je bolest.”
-
forzasarajevo
- Postovi: 2
- Pridružen/a: 02 jun 2025, 23:40
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Daj mi reci otkud s tvoje strane tolika mrznja prema nekim igracima? Pametujes uglavnom u prazno kao da si popio svu pamet ovog svijeta. Sezona nije bila idealna, ali iz aviona se vidi da si jako zao covjek.
-
misstianopenaldo
- Postovi: 178
- Pridružen/a: 06 jul 2024, 14:41
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Mozda za Renana ako ga vrate u zivot jer mi nemamo strpljenja i vremena da se s tim borimo. Onako realno domacinski, da li bi iko od nas prihvatio ovo za Jattu. Zato mi je apsolutno nerealno. Prije mozda da se plate placaju 50%, to vec ima logike.
Re: FK Sarajevo
Ma samo dobro glup covjek moze povjerovati da ide tih nekih famoznih 50% ili koliko vec. To bih razumio da im posudis igraca na 2-3 godine, pa ako dodje kakva ponuda u tom periodu pa haj po pola sa njima. I to bi mi imalo neke logike kod igraca kao sto je npr Durakovic ili Mehmedovic koji realno nisu ni za klupe, ali za Jattu da to pisete su ciste nebuloze.
Po mojoj nekoj logici ovih 50% za Jattu ili nekog drugog moze biti samo plata. Dok je na posudbi 50% plate daje velez.
Po mojoj nekoj logici ovih 50% za Jattu ili nekog drugog moze biti samo plata. Dok je na posudbi 50% plate daje velez.
-
Rokitansky
- Postovi: 79
- Pridružen/a: 15 maj 2025, 14:02
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Upravo to za platu , neko vjerovatno čuo 50% i odmah pomislio da je to za transfer, a puno više ima smisla da oni pokrivaju 50% platehibrid je napisao/la: ↑03 jun 2025, 14:28Ma samo dobro glup covjek moze povjerovati da ide tih nekih famoznih 50% ili koliko vec. To bih razumio da im posudis igraca na 2-3 godine, pa ako dodje kakva ponuda u tom periodu pa haj po pola sa njima. I to bi mi imalo neke logike kod igraca kao sto je npr Durakovic ili Mehmedovic koji realno nisu ni za klupe, ali za Jattu da to pisete su ciste nebuloze.
Po mojoj nekoj logici ovih 50% za Jattu ili nekog drugog moze biti samo plata. Dok je na posudbi 50% plate daje velez.
Re: FK Sarajevo
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC
Re: FK Sarajevo
Dobro je neko reko gore, ako se transfer ostvari u toku posudbe 50%, iako mi je i to glupo ali eto, u klubu znaju šta rade
-
kraljlavova
- Postovi: 651
- Pridružen/a: 01 feb 2013, 01:20
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ovako stvari stoje Mlinarić je kostao nas 260 000 eura od toga velezu 200 000 eura 40 000 eura Belupu 20 000 eura menedjerska provizija i velezu id 15 % od sljedećeg transfera i 3 igrača na pozajmicu na koje zekicu ne racuna u sljedećoj sezoni
Re: FK Sarajevo
Mi, logično
- pitar
- Postovi: 115
- Pridružen/a: 19 mar 2008, 12:02
- Lokacija: tribina na kojoj pise SARAJEVO
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Upravo to.kraljlavova je napisao/la: ↑03 jun 2025, 16:02Ovako stvari stoje Mlinarić je kostao nas 260 000 eura od toga velezu 200 000 eura 40 000 eura Belupu 20 000 eura menedjerska provizija i velezu id 15 % od sljedećeg transfera i 3 igrača na pozajmicu na koje zekicu ne racuna u sljedećoj sezoni
Jedini dogovor između klubova je, da se sačeka izbor novog trenera i sportskog direktora u Veležu i da oni procjene koji igrači profilom bi im odgovarali, lista je poprilično duga pa ćemo vidjeti. Nikakvi procenti, plate kurci-palci, ne znam od kud takve informacije.
BUREK PITA, ŽELJI KITA..
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

