Rekonstrukcija stadiona u BiH
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Samo se nadam da rekonstrukcija nije u smislu da se malo nadogradi i to je to nego totalno brisanje trenutni tribina i postavljanja novi, pored svega ostalog. A ne da započnu pa onda ne zna se koji dio je je rekonstrukcija a koji nije
. Nadam se samo da ne počnu nešto pa onda skontaju da je jeftinije bilo praviti stadion iz nova kompletno.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Sve tribine idu iz temelja jedna po jedna ,jug i sjever prvo to su iza golova pa ide istok pa zadnji zapaddenza je napisao/la: ↑07 jun 2025, 22:15Samo se nadam da rekonstrukcija nije u smislu da se malo nadogradi i to je to nego totalno brisanje trenutni tribina i postavljanja novi, pored svega ostalog. A ne da započnu pa onda ne zna se koji dio je je rekonstrukcija a koji nije. Nadam se samo da ne počnu nešto pa onda skontaju da je jeftinije bilo praviti stadion iz nova kompletno.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Realno ovo je samo formalnost prije rekonstrukcije pa Bilino Polje je već 31 godinu u praksi nacionalni stadion.
DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE:
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
convict35 je napisao/la: ↑07 jun 2025, 22:43Sve tribine idu iz temelja jedna po jedna ,jug i sjever prvo to su iza golova pa ide istok pa zadnji zapaddenza je napisao/la: ↑07 jun 2025, 22:15Samo se nadam da rekonstrukcija nije u smislu da se malo nadogradi i to je to nego totalno brisanje trenutni tribina i postavljanja novi, pored svega ostalog. A ne da započnu pa onda ne zna se koji dio je je rekonstrukcija a koji nije. Nadam se samo da ne počnu nešto pa onda skontaju da je jeftinije bilo praviti stadion iz nova kompletno.
Sporazum! Dakle ne ugovor, sve je još u domenu naučne fantastike i vrlo lako može biti da je ovo šuplja...
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Neće biti šuplja jer ce izgradnju stadiona pratiti grad i uložit milione,dio će dati i savez.
Tako se pričalo i za Arenu pa se napravila za 36 miliona..svi se smijali za zatvoreni olimpijski bazene,došli ljudi do fasade,vrijednost preko 20 miliona i to bez kredita.
Atletski stadion najbolji u državi,trening kamp izgrađen i proširit ce se jos...
Zenica je dokazala da može i dokazat ce i na Bilinom...sve ostalo su šuplje priče oko Sarajeva,koje je imalo šansu za stadion,ali draže je prodat nekom strancu iz pustinje zemljiste nego dati besplatno za stadion.
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
ko i uvijek kad je u pitanju bih, živi bili pa vidjeli
koliko sam skontao plan je da se počne nekad dogodine, tribina po tribina.
nisam siguran kakva su pravila uefe i fife, može li se igrati na stadionu dok je u rekonstrukciji …… da nam se ne desi da se nešto gradi i na grbavici i u zenici a da reprezentacija nema gdje igrati
koliko sam skontao plan je da se počne nekad dogodine, tribina po tribina.
nisam siguran kakva su pravila uefe i fife, može li se igrati na stadionu dok je u rekonstrukciji …… da nam se ne desi da se nešto gradi i na grbavici i u zenici a da reprezentacija nema gdje igrati
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Pa zavisi kako su zamislili gradnju. Mozda ce graditi u onom periodu kad je najveca pauza između utakmica reprezentacije,jer svakako se gradi tribina po tribina. Pa da uspiju završavat tribinu do utakmice bar na grubo i onda samo zatvoris tu tribinu,ostale normalno rade.jestamaji je napisao/la: ↑08 jun 2025, 13:15ko i uvijek kad je u pitanju bih, živi bili pa vidjeli
koliko sam skontao plan je da se počne nekad dogodine, tribina po tribina.
nisam siguran kakva su pravila uefe i fife, može li se igrati na stadionu dok je u rekonstrukciji …… da nam se ne desi da se nešto gradi i na grbavici i u zenici a da reprezentacija nema gdje igrati
Čelik može igrat na atletskom stadionu u Zenici,ovdje svakako igra kad treba sacuvati teren za reprezentaciju.

12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Kanton ce uvestvovat u dobroj mjeri,to ce ja mislim bit nesto kao npr jug gradi grad,sjever kanton istok savez i uefa fifa a zapad federacija drazavarishovski je napisao/la: ↑08 jun 2025, 12:43Neće biti šuplja jer ce izgradnju stadiona pratiti grad i uložit milione,dio će dati i savez.
Tako se pričalo i za Arenu pa se napravila za 36 miliona..svi se smijali za zatvoreni olimpijski bazene,došli ljudi do fasade,vrijednost preko 20 miliona i to bez kredita.
Atletski stadion najbolji u državi,trening kamp izgrađen i proširit ce se jos...
Zenica je dokazala da može i dokazat ce i na Bilinom...sve ostalo su šuplje priče oko Sarajeva,koje je imalo šansu za stadion,ali draže je prodat nekom strancu iz pustinje zemljiste nego dati besplatno za stadion.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ma kako god,ja vjerujem da ce se to izgraditi u naredne 3 ili 4 godine... Fudo je rekao za 3,ali eto vidjet cemo..convict35 je napisao/la: ↑08 jun 2025, 14:09Kanton ce uvestvovat u dobroj mjeri,to ce ja mislim bit nesto kao npr jug gradi grad,sjever kanton istok savez i uefa fifa a zapad federacija drazavarishovski je napisao/la: ↑08 jun 2025, 12:43Neće biti šuplja jer ce izgradnju stadiona pratiti grad i uložit milione,dio će dati i savez.
Tako se pričalo i za Arenu pa se napravila za 36 miliona..svi se smijali za zatvoreni olimpijski bazene,došli ljudi do fasade,vrijednost preko 20 miliona i to bez kredita.
Atletski stadion najbolji u državi,trening kamp izgrađen i proširit ce se jos...
Zenica je dokazala da može i dokazat ce i na Bilinom...sve ostalo su šuplje priče oko Sarajeva,koje je imalo šansu za stadion,ali draže je prodat nekom strancu iz pustinje zemljiste nego dati besplatno za stadion.
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Kolko se sjecam sad je kapacitet stadiona 13800. Ukoliko sve tribine podignu na visinu zapada, onda mi nema logike da takav stadion poveca kapacitet za samo 3200 stolica?rishovski je napisao/la: ↑07 jun 2025, 13:23Ma nemas sta gledati parcelu ide se na 17.000 i to je to... To je vec rečeno... Sve će tribine biti u istoj visini...Neutral je napisao/la: ↑07 jun 2025, 13:14Ima li neko iz katastra da nam pokaze obim parcele Bilino polje, po tome cemo vidjeti koliko ce se moci prosiriti.
Jug tesko, sjever ima dosta prostora i odlicno za gostujuce navijace prilaz i sve. Istok se moze povecati, zapad tesko.
20.000 idealno bi bilo i krajnje realno, potajno se nadam 22-25.000 a to granici sa iluzijom.
Stadion kao Stožice u Sloveniji i to je taj model i kapacitet...
A prostora ima za 30.000 i taj plan je bio prije 11 godina al se odustalo...
A na jugu bi se napravio isto veći prostor da je bila prihvaćena opcija od 30.000,rušila bi se ona stara zgrada iza juga i bilo bi top..
![]()
Cim u prvoj etapi podignu jug i sjever na visinu zapada, ode ti kapacitet na preko 18000.
Posto svaki novi red stolica ce biti siri od prethodnog zbog hajmo reci "oblika romb" tribina, ja bi rekao da ce samo prosirivanje juga i sjevera stadion otici na blizu 20.000. Kad se jos istok poveca nece biti zime za karte.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Visina zapadne tribina nije mjerilo za kapacitet juga i sjevera.. Iz prostog razloga što će se sve tribine srušit do temelja i graditi ponovo,nista neće ostati od sadašnjeg Bilinog Polja... To će biti potpuno nov stadion i sve tribine pokrivene. Dakle čim se izgradi jug i sjever imat cemo nešto po čemu se možemo ravnati.FliX je napisao/la: ↑08 jun 2025, 22:54Kolko se sjecam sad je kapacitet stadiona 13800. Ukoliko sve tribine podignu na visinu zapada, onda mi nema logike da takav stadion poveca kapacitet za samo 3200 stolica?
Cim u prvoj etapi podignu jug i sjever na visinu zapada, ode ti kapacitet na preko 18000.
Posto svaki novi red stolica ce biti siri od prethodnog zbog hajmo reci "oblika romb" tribina, ja bi rekao da ce samo prosirivanje juga i sjevera stadion otici na blizu 20.000. Kad se jos istok poveca nece biti zime za karte.
Zapad jeste najveća tribina ali ona ne posjeduje ništa od onoga što uefa zahtjeva,tako da će se i ona rušiti i gradit ce se onako kako treba...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Prvih 5-6 Redova na Zapadu nije funkcionalno. Prodaju sd karte i ako se sa tog mjesta ne vidi utakmica.
Barbine Barbike vole Tika-taku 🚨🚨
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Hajd vidjet cemo kad bude projekat gotov, mada ako cemo pravit stadion nek se pravi sa vecim kapacitetom. San Marino rasprodo nam stadion.
Ovo za prvih par redova zapada. Treba onu ogradu izbit i napravit "malu simbolicnu", a i klupu za rezervne igrace ukopat.
Ovo za prvih par redova zapada. Treba onu ogradu izbit i napravit "malu simbolicnu", a i klupu za rezervne igrace ukopat.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ma to je stara gradnja..prvi red ti u visini terena zato se i ne vidi nista ni iz 4 reda...FliX je napisao/la: ↑08 jun 2025, 23:58Hajd vidjet cemo kad bude projekat gotov, mada ako cemo pravit stadion nek se pravi sa vecim kapacitetom. San Marino rasprodo nam stadion.
Ovo za prvih par redova zapada. Treba onu ogradu izbit i napravit "malu simbolicnu", a i klupu za rezervne igrace ukopat.
Ma ograda na Zapadu neće biti problem,jer vise nece biti ni Zapada a kamoli ograde... Sve to ide u historiju...
Idejni projekat već postoji.. Sad ce izrada glavnog i to ide svojim tokom..
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Idealno mjesto.
Kosevo atletsku ima, bez krova, ispod terena kosti.
Grbavica previse uska, prilaz nikakav.
Tuzla atletska, tribina odmaknuta kilometar.
Bilino idealno po historiji i po svemu.
18.000 idealno za nas.
Kosevo atletsku ima, bez krova, ispod terena kosti.
Grbavica previse uska, prilaz nikakav.
Tuzla atletska, tribina odmaknuta kilometar.
Bilino idealno po historiji i po svemu.
18.000 idealno za nas.
- JavierBosnia
- Postovi: 6657
- Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
- Lokacija: Sarajevo
- Kontakt:
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ako nedostaje prostora za sjever/jug ovako se moze rjesiti. S tim da postoje savremenija rjesenja da se izbjegnu ovi stubovi


EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ma ima prostora no sikiriki kad je bilo prostora za onaj od 30000 mjesta ima onda za ovaj glat.JavierBosnia je napisao/la: ↑09 jun 2025, 16:50Ako nedostaje prostora za sjever/jug ovako se moze rjesiti. S tim da postoje savremenija rjesenja da se izbjegnu ovi stubovi
![]()
Ovo je ruglo od tribine
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Iza sjeverne tribine je prije 10- tak dana zavrsen i novi trg tako da su sada prilazi stadionu sa sve 4 strane izuzetno reprezentativni.

Ono što je zanimljivo su brojke za vikend iz Zenice.
Bazna stanica mobilne telefonije sa releja Lisac je u petak uvečer registorovala 166 110 aktivnih mobilnih uređaja u gradu Zenica dok je drugi dan Bajrama kada je igrana utakmica BiH- San Marino u 18:30 registrovala 178 450 aktivnih mobilnih jedinstvenih uredjanja u gradu Zenica.

Ono što je zanimljivo su brojke za vikend iz Zenice.
Bazna stanica mobilne telefonije sa releja Lisac je u petak uvečer registorovala 166 110 aktivnih mobilnih uređaja u gradu Zenica dok je drugi dan Bajrama kada je igrana utakmica BiH- San Marino u 18:30 registrovala 178 450 aktivnih mobilnih jedinstvenih uredjanja u gradu Zenica.
DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE:
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ma neće faliti prostora,ljudi se ovdje ravnaju po Zapadnoj trbini i maštaju o nekim brojkama... Realnost je skroz drugacija,sve se ruši,ide se na 17.000 maksimalno 18.000... A ljudi odmah pišu pa kad se digne jug i sjever na visinu Zapada to je preko 20.000... A to niko živ nigdje nije rekao.. Imat cemo 4 tribine iste visine u prosjeku to dođe malo jače od 4 hiljade po tribini.. Ali dzaba ljudima pisat da se ruši i zapad koji ima 6800 stolica a oni to odmah kontaju ide 25.000 stadion bez problema...convict35 je napisao/la: ↑09 jun 2025, 17:07Ma ima prostora no sikiriki kad je bilo prostora za onaj od 30000 mjesta ima onda za ovaj glat.JavierBosnia je napisao/la: ↑09 jun 2025, 16:50Ako nedostaje prostora za sjever/jug ovako se moze rjesiti. S tim da postoje savremenija rjesenja da se izbjegnu ovi stubovi
![]()
Ovo je ruglo od tribine
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.





