Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
denza
Postovi: 703
Pridružen/a: 28 nov 2022, 12:11
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la denza » 07 jun 2025, 22:15

Samo se nadam da rekonstrukcija nije u smislu da se malo nadogradi i to je to nego totalno brisanje trenutni tribina i postavljanja novi, pored svega ostalog. A ne da započnu pa onda ne zna se koji dio je je rekonstrukcija a koji nije 😂. Nadam se samo da ne počnu nešto pa onda skontaju da je jeftinije bilo praviti stadion iz nova kompletno.

convict35
Postovi: 629
Pridružen/a: 25 dec 2017, 19:40
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la convict35 » 07 jun 2025, 22:43

denza je napisao/la:
07 jun 2025, 22:15
Samo se nadam da rekonstrukcija nije u smislu da se malo nadogradi i to je to nego totalno brisanje trenutni tribina i postavljanja novi, pored svega ostalog. A ne da započnu pa onda ne zna se koji dio je je rekonstrukcija a koji nije 😂. Nadam se samo da ne počnu nešto pa onda skontaju da je jeftinije bilo praviti stadion iz nova kompletno.
Sve tribine idu iz temelja jedna po jedna ,jug i sjever prvo to su iza golova pa ide istok pa zadnji zapad

Avatar
avenija
Postovi: 10834
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 08 jun 2025, 11:28

slika

Realno ovo je samo formalnost prije rekonstrukcije pa Bilino Polje je već 31 godinu u praksi nacionalni stadion.
DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE:
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA

Hardzavi
Postovi: 784
Pridružen/a: 19 dec 2016, 05:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hardzavi » 08 jun 2025, 12:30

convict35 je napisao/la:
07 jun 2025, 22:43
denza je napisao/la:
07 jun 2025, 22:15
Samo se nadam da rekonstrukcija nije u smislu da se malo nadogradi i to je to nego totalno brisanje trenutni tribina i postavljanja novi, pored svega ostalog. A ne da započnu pa onda ne zna se koji dio je je rekonstrukcija a koji nije 😂. Nadam se samo da ne počnu nešto pa onda skontaju da je jeftinije bilo praviti stadion iz nova kompletno.
Sve tribine idu iz temelja jedna po jedna ,jug i sjever prvo to su iza golova pa ide istok pa zadnji zapad

Sporazum! Dakle ne ugovor, sve je još u domenu naučne fantastike i vrlo lako može biti da je ovo šuplja...

Avatar
rishovski
Postovi: 5017
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 08 jun 2025, 12:43

Hardzavi je napisao/la:
08 jun 2025, 12:30
Sporazum! Dakle ne ugovor, sve je još u domenu naučne fantastike i vrlo lako može biti da je ovo šuplja...
Neće biti šuplja jer ce izgradnju stadiona pratiti grad i uložit milione,dio će dati i savez.
Tako se pričalo i za Arenu pa se napravila za 36 miliona..svi se smijali za zatvoreni olimpijski bazene,došli ljudi do fasade,vrijednost preko 20 miliona i to bez kredita.
Atletski stadion najbolji u državi,trening kamp izgrađen i proširit ce se jos...
Zenica je dokazala da može i dokazat ce i na Bilinom...sve ostalo su šuplje priče oko Sarajeva,koje je imalo šansu za stadion,ali draže je prodat nekom strancu iz pustinje zemljiste nego dati besplatno za stadion.
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
jestamaji
Postovi: 17748
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 08 jun 2025, 13:15

ko i uvijek kad je u pitanju bih, živi bili pa vidjeli
koliko sam skontao plan je da se počne nekad dogodine, tribina po tribina.

nisam siguran kakva su pravila uefe i fife, može li se igrati na stadionu dok je u rekonstrukciji …… da nam se ne desi da se nešto gradi i na grbavici i u zenici a da reprezentacija nema gdje igrati

Avatar
rishovski
Postovi: 5017
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 08 jun 2025, 13:49

jestamaji je napisao/la:
08 jun 2025, 13:15
ko i uvijek kad je u pitanju bih, živi bili pa vidjeli
koliko sam skontao plan je da se počne nekad dogodine, tribina po tribina.

nisam siguran kakva su pravila uefe i fife, može li se igrati na stadionu dok je u rekonstrukciji …… da nam se ne desi da se nešto gradi i na grbavici i u zenici a da reprezentacija nema gdje igrati
Pa zavisi kako su zamislili gradnju. Mozda ce graditi u onom periodu kad je najveca pauza između utakmica reprezentacije,jer svakako se gradi tribina po tribina. Pa da uspiju završavat tribinu do utakmice bar na grubo i onda samo zatvoris tu tribinu,ostale normalno rade.
Čelik može igrat na atletskom stadionu u Zenici,ovdje svakako igra kad treba sacuvati teren za reprezentaciju.
slika
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

convict35
Postovi: 629
Pridružen/a: 25 dec 2017, 19:40
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la convict35 » 08 jun 2025, 14:09

rishovski je napisao/la:
08 jun 2025, 12:43
Hardzavi je napisao/la:
08 jun 2025, 12:30
Sporazum! Dakle ne ugovor, sve je još u domenu naučne fantastike i vrlo lako može biti da je ovo šuplja...
Neće biti šuplja jer ce izgradnju stadiona pratiti grad i uložit milione,dio će dati i savez.
Tako se pričalo i za Arenu pa se napravila za 36 miliona..svi se smijali za zatvoreni olimpijski bazene,došli ljudi do fasade,vrijednost preko 20 miliona i to bez kredita.
Atletski stadion najbolji u državi,trening kamp izgrađen i proširit ce se jos...
Zenica je dokazala da može i dokazat ce i na Bilinom...sve ostalo su šuplje priče oko Sarajeva,koje je imalo šansu za stadion,ali draže je prodat nekom strancu iz pustinje zemljiste nego dati besplatno za stadion.
Kanton ce uvestvovat u dobroj mjeri,to ce ja mislim bit nesto kao npr jug gradi grad,sjever kanton istok savez i uefa fifa a zapad federacija drazava

Avatar
rishovski
Postovi: 5017
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 08 jun 2025, 14:23

convict35 je napisao/la:
08 jun 2025, 14:09
rishovski je napisao/la:
08 jun 2025, 12:43
Hardzavi je napisao/la:
08 jun 2025, 12:30
Sporazum! Dakle ne ugovor, sve je još u domenu naučne fantastike i vrlo lako može biti da je ovo šuplja...
Neće biti šuplja jer ce izgradnju stadiona pratiti grad i uložit milione,dio će dati i savez.
Tako se pričalo i za Arenu pa se napravila za 36 miliona..svi se smijali za zatvoreni olimpijski bazene,došli ljudi do fasade,vrijednost preko 20 miliona i to bez kredita.
Atletski stadion najbolji u državi,trening kamp izgrađen i proširit ce se jos...
Zenica je dokazala da može i dokazat ce i na Bilinom...sve ostalo su šuplje priče oko Sarajeva,koje je imalo šansu za stadion,ali draže je prodat nekom strancu iz pustinje zemljiste nego dati besplatno za stadion.
Kanton ce uvestvovat u dobroj mjeri,to ce ja mislim bit nesto kao npr jug gradi grad,sjever kanton istok savez i uefa fifa a zapad federacija drazava
Ma kako god,ja vjerujem da ce se to izgraditi u naredne 3 ili 4 godine... Fudo je rekao za 3,ali eto vidjet cemo..
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
FliX
Postovi: 3501
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 08 jun 2025, 22:54

rishovski je napisao/la:
07 jun 2025, 13:23
Neutral je napisao/la:
07 jun 2025, 13:14
Ima li neko iz katastra da nam pokaze obim parcele Bilino polje, po tome cemo vidjeti koliko ce se moci prosiriti.

Jug tesko, sjever ima dosta prostora i odlicno za gostujuce navijace prilaz i sve. Istok se moze povecati, zapad tesko.

20.000 idealno bi bilo i krajnje realno, potajno se nadam 22-25.000 a to granici sa iluzijom.
Ma nemas sta gledati parcelu ide se na 17.000 i to je to... To je vec rečeno... Sve će tribine biti u istoj visini...
Stadion kao Stožice u Sloveniji i to je taj model i kapacitet...
A prostora ima za 30.000 i taj plan je bio prije 11 godina al se odustalo...
A na jugu bi se napravio isto veći prostor da je bila prihvaćena opcija od 30.000,rušila bi se ona stara zgrada iza juga i bilo bi top..
slika
Kolko se sjecam sad je kapacitet stadiona 13800. Ukoliko sve tribine podignu na visinu zapada, onda mi nema logike da takav stadion poveca kapacitet za samo 3200 stolica?
Cim u prvoj etapi podignu jug i sjever na visinu zapada, ode ti kapacitet na preko 18000.
Posto svaki novi red stolica ce biti siri od prethodnog zbog hajmo reci "oblika romb" tribina, ja bi rekao da ce samo prosirivanje juga i sjevera stadion otici na blizu 20.000. Kad se jos istok poveca nece biti zime za karte.

Avatar
rishovski
Postovi: 5017
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 08 jun 2025, 23:26

FliX je napisao/la:
08 jun 2025, 22:54
Kolko se sjecam sad je kapacitet stadiona 13800. Ukoliko sve tribine podignu na visinu zapada, onda mi nema logike da takav stadion poveca kapacitet za samo 3200 stolica?
Cim u prvoj etapi podignu jug i sjever na visinu zapada, ode ti kapacitet na preko 18000.
Posto svaki novi red stolica ce biti siri od prethodnog zbog hajmo reci "oblika romb" tribina, ja bi rekao da ce samo prosirivanje juga i sjevera stadion otici na blizu 20.000. Kad se jos istok poveca nece biti zime za karte.
Visina zapadne tribina nije mjerilo za kapacitet juga i sjevera.. Iz prostog razloga što će se sve tribine srušit do temelja i graditi ponovo,nista neće ostati od sadašnjeg Bilinog Polja... To će biti potpuno nov stadion i sve tribine pokrivene. Dakle čim se izgradi jug i sjever imat cemo nešto po čemu se možemo ravnati.
Zapad jeste najveća tribina ali ona ne posjeduje ništa od onoga što uefa zahtjeva,tako da će se i ona rušiti i gradit ce se onako kako treba...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

GG3
Postovi: 4184
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la GG3 » 08 jun 2025, 23:31

Prvih 5-6 Redova na Zapadu nije funkcionalno. Prodaju sd karte i ako se sa tog mjesta ne vidi utakmica.
Barbine Barbike vole Tika-taku 🚨🚨

Avatar
FliX
Postovi: 3501
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 08 jun 2025, 23:58

Hajd vidjet cemo kad bude projekat gotov, mada ako cemo pravit stadion nek se pravi sa vecim kapacitetom. San Marino rasprodo nam stadion.
Ovo za prvih par redova zapada. Treba onu ogradu izbit i napravit "malu simbolicnu", a i klupu za rezervne igrace ukopat.

Avatar
rishovski
Postovi: 5017
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 09 jun 2025, 00:07

FliX je napisao/la:
08 jun 2025, 23:58
Hajd vidjet cemo kad bude projekat gotov, mada ako cemo pravit stadion nek se pravi sa vecim kapacitetom. San Marino rasprodo nam stadion.
Ovo za prvih par redova zapada. Treba onu ogradu izbit i napravit "malu simbolicnu", a i klupu za rezervne igrace ukopat.
Ma to je stara gradnja..prvi red ti u visini terena zato se i ne vidi nista ni iz 4 reda...
Ma ograda na Zapadu neće biti problem,jer vise nece biti ni Zapada a kamoli ograde... Sve to ide u historiju...
Idejni projekat već postoji.. Sad ce izrada glavnog i to ide svojim tokom..
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
Neutral
Postovi: 36473
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Neutral » 09 jun 2025, 00:58

Idealno mjesto.

Kosevo atletsku ima, bez krova, ispod terena kosti.
Grbavica previse uska, prilaz nikakav.
Tuzla atletska, tribina odmaknuta kilometar.

Bilino idealno po historiji i po svemu.

18.000 idealno za nas.

Avatar
tuitamo
Postovi: 503
Pridružen/a: 08 jul 2024, 14:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la tuitamo » 09 jun 2025, 12:21

Nama ni ne treba novi stadion, samo livada okolo terena za teferiČ :rol: :rol:
slika

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6657
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 09 jun 2025, 16:50

Ako nedostaje prostora za sjever/jug ovako se moze rjesiti. S tim da postoje savremenija rjesenja da se izbjegnu ovi stubovi

slika
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

convict35
Postovi: 629
Pridružen/a: 25 dec 2017, 19:40
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la convict35 » 09 jun 2025, 17:07

JavierBosnia je napisao/la:
09 jun 2025, 16:50
Ako nedostaje prostora za sjever/jug ovako se moze rjesiti. S tim da postoje savremenija rjesenja da se izbjegnu ovi stubovi

slika
Ma ima prostora no sikiriki kad je bilo prostora za onaj od 30000 mjesta ima onda za ovaj glat.
Ovo je ruglo od tribine

Avatar
avenija
Postovi: 10834
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 09 jun 2025, 17:35

Iza sjeverne tribine je prije 10- tak dana zavrsen i novi trg tako da su sada prilazi stadionu sa sve 4 strane izuzetno reprezentativni.


slika

Ono što je zanimljivo su brojke za vikend iz Zenice.
Bazna stanica mobilne telefonije sa releja Lisac je u petak uvečer registorovala 166 110 aktivnih mobilnih uređaja u gradu Zenica dok je drugi dan Bajrama kada je igrana utakmica BiH- San Marino u 18:30 registrovala 178 450 aktivnih mobilnih jedinstvenih uredjanja u gradu Zenica. :ljepota:
DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE:
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA

Avatar
rishovski
Postovi: 5017
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 09 jun 2025, 21:58

convict35 je napisao/la:
09 jun 2025, 17:07
JavierBosnia je napisao/la:
09 jun 2025, 16:50
Ako nedostaje prostora za sjever/jug ovako se moze rjesiti. S tim da postoje savremenija rjesenja da se izbjegnu ovi stubovi

slika
Ma ima prostora no sikiriki kad je bilo prostora za onaj od 30000 mjesta ima onda za ovaj glat.
Ovo je ruglo od tribine
Ma neće faliti prostora,ljudi se ovdje ravnaju po Zapadnoj trbini i maštaju o nekim brojkama... Realnost je skroz drugacija,sve se ruši,ide se na 17.000 maksimalno 18.000... A ljudi odmah pišu pa kad se digne jug i sjever na visinu Zapada to je preko 20.000... A to niko živ nigdje nije rekao.. Imat cemo 4 tribine iste visine u prosjeku to dođe malo jače od 4 hiljade po tribini.. Ali dzaba ljudima pisat da se ruši i zapad koji ima 6800 stolica a oni to odmah kontaju ide 25.000 stadion bez problema...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []