Druga stvar, kad pocnu radovi na stadionu, mislim da to automatski znaci da repka nece moci igrati svoje utakmice u Ze? Eto Grbavici domacinstva bar tri godine
Rekonstrukcija stadiona u BiH
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Malo sam se bavio matematikom, baziranom na trenutnom kapacitetu i brojem redova na tribinama. Po mojoj racunici, za kapacitet od oko 18.000 gledalaca, tribine koje su iste velicine trebale bi sadrzavati po cirka 22 reda. s tim da bi zapadna i istocna primale po 5.000 gledalaca, a juzna i sjeverna po 3.900.
Druga stvar, kad pocnu radovi na stadionu, mislim da to automatski znaci da repka nece moci igrati svoje utakmice u Ze? Eto Grbavici domacinstva bar tri godine
svrakino, vrati se na temu

Druga stvar, kad pocnu radovi na stadionu, mislim da to automatski znaci da repka nece moci igrati svoje utakmice u Ze? Eto Grbavici domacinstva bar tri godine
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ne znači to da neće igrati,posto se gradi tribina po tribina,jednu tribinu uvijek možeš zatvoriti... Jedino će morati biti brzi kad se bude radila glavna tribina da li ce to biti zapad ili istok vidjet cemo. A i Grbavica najavljuje gradnju tako da ni ona mozda neće biti u opciji...phillies je napisao/la: ↑09 jun 2025, 23:41Malo sam se bavio matematikom, baziranom na trenutnom kapacitetu i brojem redova na tribinama. Po mojoj racunici, za kapacitet od oko 18.000 gledalaca, tribine koje su iste velicine trebale bi sadrzavati po cirka 22 reda. s tim da bi zapadna i istocna primale po 5.000 gledalaca, a juzna i sjeverna po 3.900.
Druga stvar, kad pocnu radovi na stadionu, mislim da to automatski znaci da repka nece moci igrati svoje utakmice u Ze? Eto Grbavici domacinstva bar tri godinesvrakino, vrati se na temu
![]()
![]()
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ja jos ne mogu pojmit da ce se rusit sve tribine da bi se "izravnale" i povecao kapacitet za tri ipo hiljade.
Nista nismo dobili. Opet ce olako biti rasprodan stadion, ista kategorija stadiona. Po mom misljenju totalno neisplativa zapravo bezpotrebna investicija.
Nista nismo dobili. Opet ce olako biti rasprodan stadion, ista kategorija stadiona. Po mom misljenju totalno neisplativa zapravo bezpotrebna investicija.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Kako je neisplativa kad nam ni glavni grad nema stadion na kojem možeš igrati grupe nekog europskog takmičenja.. To sto Uefa zažmiri kad naši klubovi igraju u Europi je nešto drugo ali je realnost da ce ti doci dan kad ce ti lijepo reci nemaš stadion,ne možeš ni igrati.FliX je napisao/la: ↑10 jun 2025, 02:07Ja jos ne mogu pojmit da ce se rusit sve tribine da bi se "izravnale" i povecao kapacitet za tri ipo hiljade.
Nista nismo dobili. Opet ce olako biti rasprodan stadion, ista kategorija stadiona. Po mom misljenju totalno neisplativa zapravo bezpotrebna investicija.
Koševo se raspada..Grbavica se neće završiti ni za 20 godina...
Ako je Sloveniji dovoljan stadioni od 12 ili 16 hiljada,ne vidim zasto nama ne bi bio. Na njemu normalno igra reprezentacija,igrala se grupna faza lige prvaka.
Treba biti realan i znati da mi nemamo love da održavamo neki veliki stadion koji ce se napunit jednom godisnje ili ni jednom.
Koševo je bilo puno protiv Danske i jednom Željo protiv Newcastle-a napunio i to je to.
Maksimir i Poljud su ti najbolji pokazatelj kad se ne održava kako treba na što stadioni liče...
I Hrvatska je igrala sinoc protiv Češke na stadionu od 13.000...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
I meni je to glupo,da je bar 20 do 22 000 mjesta,jbt dok ti 10% uzme za goste dok ti savez svoje karte i pozivnice i sl opet ne ostaje mnogo za obican narod.FliX je napisao/la: ↑10 jun 2025, 02:07Ja jos ne mogu pojmit da ce se rusit sve tribine da bi se "izravnale" i povecao kapacitet za tri ipo hiljade.
Nista nismo dobili. Opet ce olako biti rasprodan stadion, ista kategorija stadiona. Po mom misljenju totalno neisplativa zapravo bezpotrebna investicija.
Top bi bilo 22 000 mjesta ,das mjera.
Treba to povecavat max ipak ce to finansirat grad ,kanton savez drzava ,danas sutra mozes se kajat zbog kapaciteta a sad malo dodas i top stadion
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ali nevjerovatno da na istom mjestu gdje se danas okupljaju desetine hiljada građana BiH i bodre svoju nacionalnu selekciju Bosnu prije stotina i stotina godina i vijekova je upravo na istom mjestu potvrđena opstojnost Bosne, održan najveci zbor stanovništva, potpisana jedna od najvažnijih izjava u historiji države Bosanske. Vjerovatno historijski top 3 lokacije Bosanske države u historiji od prvog spominjanja rijeci Bosna.
DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE:
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Bilinopoljska izjava po drugi put.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
meni nikako ne ide u glavu da ce zapad rusiti i ubijedjen sam da nece:-)
kakvi mi i 4 nove tribine, to za 10 god ne bi izgradili:-)
kakvi mi i 4 nove tribine, to za 10 god ne bi izgradili:-)
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Samo mi Zeničani ne znamo iskoristiti ekstremno potencijalnu turističku lokaciju. Medjutim kako vidim i to se mijenja kako se zatvara prljava crna metalurgija, rudnici itd.
Hvala Bogu.

Veliki Rade Šerbedžija
DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE:
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ma za'ebi to. Nista bez barem cvaje.rishovski je napisao/la: ↑10 jun 2025, 03:51Kako je neisplativa kad nam ni glavni grad nema stadion na kojem možeš igrati grupe nekog europskog takmičenja.. To sto Uefa zažmiri kad naši klubovi igraju u Europi je nešto drugo ali je realnost da ce ti doci dan kad ce ti lijepo reci nemaš stadion,ne možeš ni igrati.FliX je napisao/la: ↑10 jun 2025, 02:07Ja jos ne mogu pojmit da ce se rusit sve tribine da bi se "izravnale" i povecao kapacitet za tri ipo hiljade.
Nista nismo dobili. Opet ce olako biti rasprodan stadion, ista kategorija stadiona. Po mom misljenju totalno neisplativa zapravo bezpotrebna investicija.
Koševo se raspada..Grbavica se neće završiti ni za 20 godina...
Ako je Sloveniji dovoljan stadioni od 12 ili 16 hiljada,ne vidim zasto nama ne bi bio. Na njemu normalno igra reprezentacija,igrala se grupna faza lige prvaka.
Treba biti realan i znati da mi nemamo love da održavamo neki veliki stadion koji ce se napunit jednom godisnje ili ni jednom.
Koševo je bilo puno protiv Danske i jednom Željo protiv Newcastle-a napunio i to je to.
Maksimir i Poljud su ti najbolji pokazatelj kad se ne održava kako treba na što stadioni liče...
I Hrvatska je igrala sinoc protiv Češke na stadionu od 13.000...
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Šta ti ne ide u glavu...Zapad je tribina koja nema nikakav sadržaj,osim onih poslovnih prostora... Sve sto utiče na kategorizaciju stadiona strpano je na istočnu tribinu.. Gradit ce se i sobe za odmor igrača... Stadion je star preko 50 godina,zapadna tribina je otvorena sa svih strana,kisne,mrzne..konstrukcija ima svoj vijek trajanja.. Sutra da se nešto desi morao bi neko odgovarat,a vrlo je moguće da dođe do toga s obzirom kako se održava Bilino...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
znam ja kakav je zapad i sta nosi kategorizaciju BP, gledam ga svaki dan:-)rishovski je napisao/la: ↑11 jun 2025, 01:31Šta ti ne ide u glavu...Zapad je tribina koja nema nikakav sadržaj,osim onih poslovnih prostora... Sve sto utiče na kategorizaciju stadiona strpano je na istočnu tribinu.. Gradit ce se i sobe za odmor igrača... Stadion je star preko 50 godina,zapadna tribina je otvorena sa svih strana,kisne,mrzne..konstrukcija ima svoj vijek trajanja.. Sutra da se nešto desi morao bi neko odgovarat,a vrlo je moguće da dođe do toga s obzirom kako se održava Bilino...
samo, preoptimistican si mi, ovo je bosna, fudo, vicko...pa sami potpis tog nekakvog 'sporazuma' nije prosao bez trzavica na relaciji fudo-sda.
Iz milion razloga me strah da ja i ti necemo docekati to sto ti zamisljas, a siguran sam da to nece biti za te 3-4 godine koje spominjete. Pred nama je...
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Da ti brat tvoj kaže, najvece ulaganje u Bilino Polje ikada i najskuplje je upravo konstrukcija i novi krov zapada prije 13 godina otprilike kada je konstrukcija sredjena i zamijenjen potpuno krov koji je bio od betona i siporeksa i 400 puta teži nego danasnji novi krov koji ima garanciju 100 godina. Radila ga je firma RM-LH. Nemam puno vremena o detaljima da pisem nego samo me čudi da ti to ne znas. Tribina je kao nova, kap kiše ne pada na nju, ni okolo, ni na podest iza..rishovski je napisao/la: ↑11 jun 2025, 01:31Šta ti ne ide u glavu...Zapad je tribina koja nema nikakav sadržaj,osim onih poslovnih prostora... Sve sto utiče na kategorizaciju stadiona strpano je na istočnu tribinu.. Gradit ce se i sobe za odmor igrača... Stadion je star preko 50 godina,zapadna tribina je otvorena sa svih strana,kisne,mrzne..konstrukcija ima svoj vijek trajanja.. Sutra da se nešto desi morao bi neko odgovarat,a vrlo je moguće da dođe do toga s obzirom kako se održava Bilino...

DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE:
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ja ne pričam o krovu da propušta... A sjecam se toga kad su padale one ploče sa krova na same stolice i sreća nije bila tekma,neko bi pogin'o. Ja ti govorim o tome da je tribina otvorena sa vanjske strane,dakle ne mozes nista napravit iznad poslovnih prostora da bi pomoglo kategorizaciji.. Cisto imas kao terasu i wc... A ovako ako se sve uradi na novo imat ces više prostora i za ono sto Uefa trazi a i za nove poslovne prostore,samim tim i više love jer ces izdavat više kvadrata...avenija je napisao/la: ↑11 jun 2025, 09:59Da ti brat tvoj kaže, najvece ulaganje u Bilino Polje ikada i najskuplje je upravo konstrukcija i novi krov zapada prije 13 godina otprilike kada je konstrukcija sredjena i zamijenjen potpuno krov koji je bio od betona i siporeksa i 400 puta teži nego danasnji novi krov koji ima garanciju 100 godina. Radila ga je firma RM-LH. Nemam puno vremena o detaljima da pisem nego samo me čudi da ti to ne znas. Tribina je kao nova, kap kiše ne pada na nju, ni okolo, ni na podest iza..rishovski je napisao/la: ↑11 jun 2025, 01:31Šta ti ne ide u glavu...Zapad je tribina koja nema nikakav sadržaj,osim onih poslovnih prostora... Sve sto utiče na kategorizaciju stadiona strpano je na istočnu tribinu.. Gradit ce se i sobe za odmor igrača... Stadion je star preko 50 godina,zapadna tribina je otvorena sa svih strana,kisne,mrzne..konstrukcija ima svoj vijek trajanja.. Sutra da se nešto desi morao bi neko odgovarat,a vrlo je moguće da dođe do toga s obzirom kako se održava Bilino...
![]()
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ma ne znam kad ce biti ali vjerujem i optimistican sam zbog Arene,atletskog stadiona,kampa reprezentacije pa eto i taj zatvoreni bazen dobro ide... Znaci sve sto se počelo i završilo se bez obzira ko je bio na vlasti... Tako da vjerujem da i ovo može uz podršku grada i kantona...babino je napisao/la: ↑11 jun 2025, 07:16znam ja kakav je zapad i sta nosi kategorizaciju BP, gledam ga svaki dan:-)rishovski je napisao/la: ↑11 jun 2025, 01:31Šta ti ne ide u glavu...Zapad je tribina koja nema nikakav sadržaj,osim onih poslovnih prostora... Sve sto utiče na kategorizaciju stadiona strpano je na istočnu tribinu.. Gradit ce se i sobe za odmor igrača... Stadion je star preko 50 godina,zapadna tribina je otvorena sa svih strana,kisne,mrzne..konstrukcija ima svoj vijek trajanja.. Sutra da se nešto desi morao bi neko odgovarat,a vrlo je moguće da dođe do toga s obzirom kako se održava Bilino...
samo, preoptimistican si mi, ovo je bosna, fudo, vicko...pa sami potpis tog nekakvog 'sporazuma' nije prosao bez trzavica na relaciji fudo-sda.
Iz milion razloga me strah da ja i ti necemo docekati to sto ti zamisljas, a siguran sam da to nece biti za te 3-4 godine koje spominjete. Pred nama je...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ako si gledao ugovor vidio si da već postoje novci za sjever i jug. Ovaj bolesnik Fudo nije dao da premijer Kantona prisustvuje potpisivanju sporazuma iako će kanton odmah iduce godine odvojiti sam sredstva za jednu tribinu. Bit će potpisivanje ugovora posebno do kraja godine i izmedju kantona i saveza. Sredstva imaju za obje tribine iza golova odmah i bit će čudo ako gradnja ne krene kada se usvoje budzeti za 2026.
DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE:
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Da je rahmetli Smaljovic gradonacelnik ja bi vjerovao,ovom vakufskom lazovu nista nevjerujem,taj kad oci otvori ujutru odma pocbe lagatrishovski je napisao/la: ↑11 jun 2025, 12:58Ma ne znam kad ce biti ali vjerujem i optimistican sam zbog Arene,atletskog stadiona,kampa reprezentacije pa eto i taj zatvoreni bazen dobro ide... Znaci sve sto se počelo i završilo se bez obzira ko je bio na vlasti... Tako da vjerujem da i ovo može uz podršku grada i kantona...babino je napisao/la: ↑11 jun 2025, 07:16znam ja kakav je zapad i sta nosi kategorizaciju BP, gledam ga svaki dan:-)rishovski je napisao/la: ↑11 jun 2025, 01:31
Šta ti ne ide u glavu...Zapad je tribina koja nema nikakav sadržaj,osim onih poslovnih prostora... Sve sto utiče na kategorizaciju stadiona strpano je na istočnu tribinu.. Gradit ce se i sobe za odmor igrača... Stadion je star preko 50 godina,zapadna tribina je otvorena sa svih strana,kisne,mrzne..konstrukcija ima svoj vijek trajanja.. Sutra da se nešto desi morao bi neko odgovarat,a vrlo je moguće da dođe do toga s obzirom kako se održava Bilino...
samo, preoptimistican si mi, ovo je bosna, fudo, vicko...pa sami potpis tog nekakvog 'sporazuma' nije prosao bez trzavica na relaciji fudo-sda.
Iz milion razloga me strah da ja i ti necemo docekati to sto ti zamisljas, a siguran sam da to nece biti za te 3-4 godine koje spominjete. Pred nama je...
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ma ja mislim da ce nastat belaj kad se bude odlucivalo o upravljanju stadionom i koja ce biti pozicija Čelika u svemu tome... Mislim neminovno je da će Čelik igrati na Bilinom ali kako ce se rastalit po pitanju poslovnih prostora,uzimanje love za izdavanje istih... Da ne bude da neki klub preskače Čelik i pita Fudu da im renta stadion ko Mušija za Mladost,pa na kraju noga iz lige...avenija je napisao/la: ↑11 jun 2025, 13:38Ako si gledao ugovor vidio si da već postoje novci za sjever i jug. Ovaj bolesnik Fudo nije dao da premijer Kantona prisustvuje potpisivanju sporazuma iako će kanton odmah iduce godine odvojiti sam sredstva za jednu tribinu. Bit će potpisivanje ugovora posebno do kraja godine i izmedju kantona i saveza. Sredstva imaju za obje tribine iza golova odmah i bit će čudo ako gradnja ne krene kada se usvoje budzeti za 2026.
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Nema se tu sta odlucivat. Stadion ostaje kao i sad u vlasnistvu grada. Reprezentacija ima prioritet u koristenju stadiona, a potom Celik. Poslovni prostori kao i stadion ostaju u vlasnostvu grada.rishovski je napisao/la: ↑11 jun 2025, 13:44Ma ja mislim da ce nastat belaj kad se bude odlucivalo o upravljanju stadionom i koja ce biti pozicija Čelika u svemu tome... Mislim neminovno je da će Čelik igrati na Bilinom ali kako ce se rastalit po pitanju poslovnih prostora,uzimanje love za izdavanje istih... Da ne bude da neki klub preskače Čelik i pita Fudu da im renta stadion ko Mušija za Mladost,pa na kraju noga iz lige...avenija je napisao/la: ↑11 jun 2025, 13:38Ako si gledao ugovor vidio si da već postoje novci za sjever i jug. Ovaj bolesnik Fudo nije dao da premijer Kantona prisustvuje potpisivanju sporazuma iako će kanton odmah iduce godine odvojiti sam sredstva za jednu tribinu. Bit će potpisivanje ugovora posebno do kraja godine i izmedju kantona i saveza. Sredstva imaju za obje tribine iza golova odmah i bit će čudo ako gradnja ne krene kada se usvoje budzeti za 2026.
Online
Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 1 gost.



