Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
phillies
Postovi: 2382
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la phillies » 09 jun 2025, 23:41

Malo sam se bavio matematikom, baziranom na trenutnom kapacitetu i brojem redova na tribinama. Po mojoj racunici, za kapacitet od oko 18.000 gledalaca, tribine koje su iste velicine trebale bi sadrzavati po cirka 22 reda. s tim da bi zapadna i istocna primale po 5.000 gledalaca, a juzna i sjeverna po 3.900.

Druga stvar, kad pocnu radovi na stadionu, mislim da to automatski znaci da repka nece moci igrati svoje utakmice u Ze? Eto Grbavici domacinstva bar tri godine :D svrakino, vrati se na temu :D :D

Avatar
rishovski
Postovi: 5016
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 10 jun 2025, 01:19

phillies je napisao/la:
09 jun 2025, 23:41
Malo sam se bavio matematikom, baziranom na trenutnom kapacitetu i brojem redova na tribinama. Po mojoj racunici, za kapacitet od oko 18.000 gledalaca, tribine koje su iste velicine trebale bi sadrzavati po cirka 22 reda. s tim da bi zapadna i istocna primale po 5.000 gledalaca, a juzna i sjeverna po 3.900.

Druga stvar, kad pocnu radovi na stadionu, mislim da to automatski znaci da repka nece moci igrati svoje utakmice u Ze? Eto Grbavici domacinstva bar tri godine :D svrakino, vrati se na temu :D :D
Ne znači to da neće igrati,posto se gradi tribina po tribina,jednu tribinu uvijek možeš zatvoriti... Jedino će morati biti brzi kad se bude radila glavna tribina da li ce to biti zapad ili istok vidjet cemo. A i Grbavica najavljuje gradnju tako da ni ona mozda neće biti u opciji...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
FliX
Postovi: 3501
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 10 jun 2025, 02:07

Ja jos ne mogu pojmit da ce se rusit sve tribine da bi se "izravnale" i povecao kapacitet za tri ipo hiljade.
Nista nismo dobili. Opet ce olako biti rasprodan stadion, ista kategorija stadiona. Po mom misljenju totalno neisplativa zapravo bezpotrebna investicija.

Avatar
rishovski
Postovi: 5016
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 10 jun 2025, 03:51

FliX je napisao/la:
10 jun 2025, 02:07
Ja jos ne mogu pojmit da ce se rusit sve tribine da bi se "izravnale" i povecao kapacitet za tri ipo hiljade.
Nista nismo dobili. Opet ce olako biti rasprodan stadion, ista kategorija stadiona. Po mom misljenju totalno neisplativa zapravo bezpotrebna investicija.
Kako je neisplativa kad nam ni glavni grad nema stadion na kojem možeš igrati grupe nekog europskog takmičenja.. To sto Uefa zažmiri kad naši klubovi igraju u Europi je nešto drugo ali je realnost da ce ti doci dan kad ce ti lijepo reci nemaš stadion,ne možeš ni igrati.
Koševo se raspada..Grbavica se neće završiti ni za 20 godina...

Ako je Sloveniji dovoljan stadioni od 12 ili 16 hiljada,ne vidim zasto nama ne bi bio. Na njemu normalno igra reprezentacija,igrala se grupna faza lige prvaka.
Treba biti realan i znati da mi nemamo love da održavamo neki veliki stadion koji ce se napunit jednom godisnje ili ni jednom.
Koševo je bilo puno protiv Danske i jednom Željo protiv Newcastle-a napunio i to je to.
Maksimir i Poljud su ti najbolji pokazatelj kad se ne održava kako treba na što stadioni liče...
I Hrvatska je igrala sinoc protiv Češke na stadionu od 13.000...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

convict35
Postovi: 629
Pridružen/a: 25 dec 2017, 19:40
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la convict35 » 10 jun 2025, 06:58

FliX je napisao/la:
10 jun 2025, 02:07
Ja jos ne mogu pojmit da ce se rusit sve tribine da bi se "izravnale" i povecao kapacitet za tri ipo hiljade.
Nista nismo dobili. Opet ce olako biti rasprodan stadion, ista kategorija stadiona. Po mom misljenju totalno neisplativa zapravo bezpotrebna investicija.
I meni je to glupo,da je bar 20 do 22 000 mjesta,jbt dok ti 10% uzme za goste dok ti savez svoje karte i pozivnice i sl opet ne ostaje mnogo za obican narod.
Top bi bilo 22 000 mjesta ,das mjera.
Treba to povecavat max ipak ce to finansirat grad ,kanton savez drzava ,danas sutra mozes se kajat zbog kapaciteta a sad malo dodas i top stadion

Avatar
avenija
Postovi: 10834
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 10 jun 2025, 12:57



Ali nevjerovatno da na istom mjestu gdje se danas okupljaju desetine hiljada građana BiH i bodre svoju nacionalnu selekciju Bosnu prije stotina i stotina godina i vijekova je upravo na istom mjestu potvrđena opstojnost Bosne, održan najveci zbor stanovništva, potpisana jedna od najvažnijih izjava u historiji države Bosanske. Vjerovatno historijski top 3 lokacije Bosanske države u historiji od prvog spominjanja rijeci Bosna.
DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE:
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA

Avatar
Neutral
Postovi: 36471
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Neutral » 10 jun 2025, 14:48

Bilinopoljska izjava po drugi put.

babino
Postovi: 8030
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la babino » 10 jun 2025, 15:47

meni nikako ne ide u glavu da ce zapad rusiti i ubijedjen sam da nece:-)
kakvi mi i 4 nove tribine, to za 10 god ne bi izgradili:-)

Avatar
avenija
Postovi: 10834
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 10 jun 2025, 17:49

Neutral je napisao/la:
10 jun 2025, 14:48
Bilinopoljska izjava po drugi put.
Samo mi Zeničani ne znamo iskoristiti ekstremno potencijalnu turističku lokaciju. Medjutim kako vidim i to se mijenja kako se zatvara prljava crna metalurgija, rudnici itd.
Hvala Bogu.


slika

Veliki Rade Šerbedžija :kafa:
DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE:
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA

Avatar
FliX
Postovi: 3501
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 11 jun 2025, 01:10

rishovski je napisao/la:
10 jun 2025, 03:51
FliX je napisao/la:
10 jun 2025, 02:07
Ja jos ne mogu pojmit da ce se rusit sve tribine da bi se "izravnale" i povecao kapacitet za tri ipo hiljade.
Nista nismo dobili. Opet ce olako biti rasprodan stadion, ista kategorija stadiona. Po mom misljenju totalno neisplativa zapravo bezpotrebna investicija.
Kako je neisplativa kad nam ni glavni grad nema stadion na kojem možeš igrati grupe nekog europskog takmičenja.. To sto Uefa zažmiri kad naši klubovi igraju u Europi je nešto drugo ali je realnost da ce ti doci dan kad ce ti lijepo reci nemaš stadion,ne možeš ni igrati.
Koševo se raspada..Grbavica se neće završiti ni za 20 godina...

Ako je Sloveniji dovoljan stadioni od 12 ili 16 hiljada,ne vidim zasto nama ne bi bio. Na njemu normalno igra reprezentacija,igrala se grupna faza lige prvaka.
Treba biti realan i znati da mi nemamo love da održavamo neki veliki stadion koji ce se napunit jednom godisnje ili ni jednom.
Koševo je bilo puno protiv Danske i jednom Željo protiv Newcastle-a napunio i to je to.
Maksimir i Poljud su ti najbolji pokazatelj kad se ne održava kako treba na što stadioni liče...
I Hrvatska je igrala sinoc protiv Češke na stadionu od 13.000...
Ma za'ebi to. Nista bez barem cvaje. :lol:

Avatar
rishovski
Postovi: 5016
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 11 jun 2025, 01:31

babino je napisao/la:
10 jun 2025, 15:47
meni nikako ne ide u glavu da ce zapad rusiti i ubijedjen sam da nece:-)
kakvi mi i 4 nove tribine, to za 10 god ne bi izgradili:-)
Šta ti ne ide u glavu...Zapad je tribina koja nema nikakav sadržaj,osim onih poslovnih prostora... Sve sto utiče na kategorizaciju stadiona strpano je na istočnu tribinu.. Gradit ce se i sobe za odmor igrača... Stadion je star preko 50 godina,zapadna tribina je otvorena sa svih strana,kisne,mrzne..konstrukcija ima svoj vijek trajanja.. Sutra da se nešto desi morao bi neko odgovarat,a vrlo je moguće da dođe do toga s obzirom kako se održava Bilino...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

babino
Postovi: 8030
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la babino » 11 jun 2025, 07:16

rishovski je napisao/la:
11 jun 2025, 01:31
babino je napisao/la:
10 jun 2025, 15:47
meni nikako ne ide u glavu da ce zapad rusiti i ubijedjen sam da nece:-)
kakvi mi i 4 nove tribine, to za 10 god ne bi izgradili:-)
Šta ti ne ide u glavu...Zapad je tribina koja nema nikakav sadržaj,osim onih poslovnih prostora... Sve sto utiče na kategorizaciju stadiona strpano je na istočnu tribinu.. Gradit ce se i sobe za odmor igrača... Stadion je star preko 50 godina,zapadna tribina je otvorena sa svih strana,kisne,mrzne..konstrukcija ima svoj vijek trajanja.. Sutra da se nešto desi morao bi neko odgovarat,a vrlo je moguće da dođe do toga s obzirom kako se održava Bilino...
znam ja kakav je zapad i sta nosi kategorizaciju BP, gledam ga svaki dan:-)
samo, preoptimistican si mi, ovo je bosna, fudo, vicko...pa sami potpis tog nekakvog 'sporazuma' nije prosao bez trzavica na relaciji fudo-sda.
Iz milion razloga me strah da ja i ti necemo docekati to sto ti zamisljas, a siguran sam da to nece biti za te 3-4 godine koje spominjete. Pred nama je...

Avatar
avenija
Postovi: 10834
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 11 jun 2025, 09:59

rishovski je napisao/la:
11 jun 2025, 01:31
babino je napisao/la:
10 jun 2025, 15:47
meni nikako ne ide u glavu da ce zapad rusiti i ubijedjen sam da nece:-)
kakvi mi i 4 nove tribine, to za 10 god ne bi izgradili:-)
Šta ti ne ide u glavu...Zapad je tribina koja nema nikakav sadržaj,osim onih poslovnih prostora... Sve sto utiče na kategorizaciju stadiona strpano je na istočnu tribinu.. Gradit ce se i sobe za odmor igrača... Stadion je star preko 50 godina,zapadna tribina je otvorena sa svih strana,kisne,mrzne..konstrukcija ima svoj vijek trajanja.. Sutra da se nešto desi morao bi neko odgovarat,a vrlo je moguće da dođe do toga s obzirom kako se održava Bilino...
Da ti brat tvoj kaže, najvece ulaganje u Bilino Polje ikada i najskuplje je upravo konstrukcija i novi krov zapada prije 13 godina otprilike kada je konstrukcija sredjena i zamijenjen potpuno krov koji je bio od betona i siporeksa i 400 puta teži nego danasnji novi krov koji ima garanciju 100 godina. Radila ga je firma RM-LH. Nemam puno vremena o detaljima da pisem nego samo me čudi da ti to ne znas. Tribina je kao nova, kap kiše ne pada na nju, ni okolo, ni na podest iza..


slika
DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE:
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA

Avatar
rishovski
Postovi: 5016
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 11 jun 2025, 12:53

avenija je napisao/la:
11 jun 2025, 09:59
rishovski je napisao/la:
11 jun 2025, 01:31
babino je napisao/la:
10 jun 2025, 15:47
meni nikako ne ide u glavu da ce zapad rusiti i ubijedjen sam da nece:-)
kakvi mi i 4 nove tribine, to za 10 god ne bi izgradili:-)
Šta ti ne ide u glavu...Zapad je tribina koja nema nikakav sadržaj,osim onih poslovnih prostora... Sve sto utiče na kategorizaciju stadiona strpano je na istočnu tribinu.. Gradit ce se i sobe za odmor igrača... Stadion je star preko 50 godina,zapadna tribina je otvorena sa svih strana,kisne,mrzne..konstrukcija ima svoj vijek trajanja.. Sutra da se nešto desi morao bi neko odgovarat,a vrlo je moguće da dođe do toga s obzirom kako se održava Bilino...
Da ti brat tvoj kaže, najvece ulaganje u Bilino Polje ikada i najskuplje je upravo konstrukcija i novi krov zapada prije 13 godina otprilike kada je konstrukcija sredjena i zamijenjen potpuno krov koji je bio od betona i siporeksa i 400 puta teži nego danasnji novi krov koji ima garanciju 100 godina. Radila ga je firma RM-LH. Nemam puno vremena o detaljima da pisem nego samo me čudi da ti to ne znas. Tribina je kao nova, kap kiše ne pada na nju, ni okolo, ni na podest iza..


slika
Ja ne pričam o krovu da propušta... A sjecam se toga kad su padale one ploče sa krova na same stolice i sreća nije bila tekma,neko bi pogin'o. Ja ti govorim o tome da je tribina otvorena sa vanjske strane,dakle ne mozes nista napravit iznad poslovnih prostora da bi pomoglo kategorizaciji.. Cisto imas kao terasu i wc... A ovako ako se sve uradi na novo imat ces više prostora i za ono sto Uefa trazi a i za nove poslovne prostore,samim tim i više love jer ces izdavat više kvadrata...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
rishovski
Postovi: 5016
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 11 jun 2025, 12:58

babino je napisao/la:
11 jun 2025, 07:16
rishovski je napisao/la:
11 jun 2025, 01:31
babino je napisao/la:
10 jun 2025, 15:47
meni nikako ne ide u glavu da ce zapad rusiti i ubijedjen sam da nece:-)
kakvi mi i 4 nove tribine, to za 10 god ne bi izgradili:-)
Šta ti ne ide u glavu...Zapad je tribina koja nema nikakav sadržaj,osim onih poslovnih prostora... Sve sto utiče na kategorizaciju stadiona strpano je na istočnu tribinu.. Gradit ce se i sobe za odmor igrača... Stadion je star preko 50 godina,zapadna tribina je otvorena sa svih strana,kisne,mrzne..konstrukcija ima svoj vijek trajanja.. Sutra da se nešto desi morao bi neko odgovarat,a vrlo je moguće da dođe do toga s obzirom kako se održava Bilino...
znam ja kakav je zapad i sta nosi kategorizaciju BP, gledam ga svaki dan:-)
samo, preoptimistican si mi, ovo je bosna, fudo, vicko...pa sami potpis tog nekakvog 'sporazuma' nije prosao bez trzavica na relaciji fudo-sda.
Iz milion razloga me strah da ja i ti necemo docekati to sto ti zamisljas, a siguran sam da to nece biti za te 3-4 godine koje spominjete. Pred nama je...
Ma ne znam kad ce biti ali vjerujem i optimistican sam zbog Arene,atletskog stadiona,kampa reprezentacije pa eto i taj zatvoreni bazen dobro ide... Znaci sve sto se počelo i završilo se bez obzira ko je bio na vlasti... Tako da vjerujem da i ovo može uz podršku grada i kantona...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
avenija
Postovi: 10834
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 11 jun 2025, 13:38

Ako si gledao ugovor vidio si da već postoje novci za sjever i jug. Ovaj bolesnik Fudo nije dao da premijer Kantona prisustvuje potpisivanju sporazuma iako će kanton odmah iduce godine odvojiti sam sredstva za jednu tribinu. Bit će potpisivanje ugovora posebno do kraja godine i izmedju kantona i saveza. Sredstva imaju za obje tribine iza golova odmah i bit će čudo ako gradnja ne krene kada se usvoje budzeti za 2026.
DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE:
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA

convict35
Postovi: 629
Pridružen/a: 25 dec 2017, 19:40
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la convict35 » 11 jun 2025, 13:44

rishovski je napisao/la:
11 jun 2025, 12:58
babino je napisao/la:
11 jun 2025, 07:16
rishovski je napisao/la:
11 jun 2025, 01:31


Šta ti ne ide u glavu...Zapad je tribina koja nema nikakav sadržaj,osim onih poslovnih prostora... Sve sto utiče na kategorizaciju stadiona strpano je na istočnu tribinu.. Gradit ce se i sobe za odmor igrača... Stadion je star preko 50 godina,zapadna tribina je otvorena sa svih strana,kisne,mrzne..konstrukcija ima svoj vijek trajanja.. Sutra da se nešto desi morao bi neko odgovarat,a vrlo je moguće da dođe do toga s obzirom kako se održava Bilino...
znam ja kakav je zapad i sta nosi kategorizaciju BP, gledam ga svaki dan:-)
samo, preoptimistican si mi, ovo je bosna, fudo, vicko...pa sami potpis tog nekakvog 'sporazuma' nije prosao bez trzavica na relaciji fudo-sda.
Iz milion razloga me strah da ja i ti necemo docekati to sto ti zamisljas, a siguran sam da to nece biti za te 3-4 godine koje spominjete. Pred nama je...
Ma ne znam kad ce biti ali vjerujem i optimistican sam zbog Arene,atletskog stadiona,kampa reprezentacije pa eto i taj zatvoreni bazen dobro ide... Znaci sve sto se počelo i završilo se bez obzira ko je bio na vlasti... Tako da vjerujem da i ovo može uz podršku grada i kantona...
Da je rahmetli Smaljovic gradonacelnik ja bi vjerovao,ovom vakufskom lazovu nista nevjerujem,taj kad oci otvori ujutru odma pocbe lagat

Avatar
rishovski
Postovi: 5016
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 11 jun 2025, 13:44

avenija je napisao/la:
11 jun 2025, 13:38
Ako si gledao ugovor vidio si da već postoje novci za sjever i jug. Ovaj bolesnik Fudo nije dao da premijer Kantona prisustvuje potpisivanju sporazuma iako će kanton odmah iduce godine odvojiti sam sredstva za jednu tribinu. Bit će potpisivanje ugovora posebno do kraja godine i izmedju kantona i saveza. Sredstva imaju za obje tribine iza golova odmah i bit će čudo ako gradnja ne krene kada se usvoje budzeti za 2026.
Ma ja mislim da ce nastat belaj kad se bude odlucivalo o upravljanju stadionom i koja ce biti pozicija Čelika u svemu tome... Mislim neminovno je da će Čelik igrati na Bilinom ali kako ce se rastalit po pitanju poslovnih prostora,uzimanje love za izdavanje istih... Da ne bude da neki klub preskače Čelik i pita Fudu da im renta stadion ko Mušija za Mladost,pa na kraju noga iz lige...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
FliX
Postovi: 3501
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 12 jun 2025, 11:36

rishovski je napisao/la:
11 jun 2025, 13:44
avenija je napisao/la:
11 jun 2025, 13:38
Ako si gledao ugovor vidio si da već postoje novci za sjever i jug. Ovaj bolesnik Fudo nije dao da premijer Kantona prisustvuje potpisivanju sporazuma iako će kanton odmah iduce godine odvojiti sam sredstva za jednu tribinu. Bit će potpisivanje ugovora posebno do kraja godine i izmedju kantona i saveza. Sredstva imaju za obje tribine iza golova odmah i bit će čudo ako gradnja ne krene kada se usvoje budzeti za 2026.
Ma ja mislim da ce nastat belaj kad se bude odlucivalo o upravljanju stadionom i koja ce biti pozicija Čelika u svemu tome... Mislim neminovno je da će Čelik igrati na Bilinom ali kako ce se rastalit po pitanju poslovnih prostora,uzimanje love za izdavanje istih... Da ne bude da neki klub preskače Čelik i pita Fudu da im renta stadion ko Mušija za Mladost,pa na kraju noga iz lige...
Nema se tu sta odlucivat. Stadion ostaje kao i sad u vlasnistvu grada. Reprezentacija ima prioritet u koristenju stadiona, a potom Celik. Poslovni prostori kao i stadion ostaju u vlasnostvu grada.

Avatar
tuitamo
Postovi: 502
Pridružen/a: 08 jul 2024, 14:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la tuitamo » 12 jun 2025, 13:24

请建造 Koševo 爱中国 Xi JinPing :bih:
slika

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []