Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
DamirT
Postovi: 31040
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la DamirT » 12 jun 2025, 13:51

tuitamo je napisao/la:
12 jun 2025, 13:24
请建造 Koševo 爱中国 Xi JinPing :bih:
slika
Kad za 30 i kusur godina nismo u stanju novi stadion napraviti, mozda bi i mi trebali ovako nesto pokusati :mrgreen:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

bosnas_
Postovi: 4455
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la bosnas_ » 17 jun 2025, 08:12

Sta sve podrazumjeva izgradnja juzne tribine na Grbavici, je li se odmah postavlja i krov i grade li se u sklopu toga odmah i zdenke?
Hvala.
Zadnja izmjena: bosnas_, dana/u 17 jun 2025, 09:18, ukupno mijenjano 2 puta.

DeeWa
Postovi: 2489
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la DeeWa » 17 jun 2025, 08:31

rishovski je napisao/la:
11 jun 2025, 13:44
avenija je napisao/la:
11 jun 2025, 13:38
Ako si gledao ugovor vidio si da već postoje novci za sjever i jug. Ovaj bolesnik Fudo nije dao da premijer Kantona prisustvuje potpisivanju sporazuma iako će kanton odmah iduce godine odvojiti sam sredstva za jednu tribinu. Bit će potpisivanje ugovora posebno do kraja godine i izmedju kantona i saveza. Sredstva imaju za obje tribine iza golova odmah i bit će čudo ako gradnja ne krene kada se usvoje budzeti za 2026.
Ma ja mislim da ce nastat belaj kad se bude odlucivalo o upravljanju stadionom i koja ce biti pozicija Čelika u svemu tome... Mislim neminovno je da će Čelik igrati na Bilinom ali kako ce se rastalit po pitanju poslovnih prostora,uzimanje love za izdavanje istih... Da ne bude da neki klub preskače Čelik i pita Fudu da im renta stadion ko Mušija za Mladost,pa na kraju noga iz lige...

Što bi nastao belaj? Ja mislim da neće biti velike razlike u odnosu na trenutni sistem rada. Ovo neće biti novi stadion nego će biti rekonstrukcija starog koji je i prije bio nacionalni, samo što će sada biti zvanično nacionalni. Uz to, koliko vidim, u ulaganju novca će savez samo jedan dio novca dati, ostalo će se sa drugih strana novac prikupljati, pretežno političkih. Tako da ne vidim ni razlog zašto bi savez preuzimao u nekoj većoj mjeri ulogu u svemu tome. Da je u pitanju novi stadion ili nešto tako, razumio bih.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

macak_
Postovi: 473
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la macak_ » 17 jun 2025, 09:00

Ovo će biti praktično potpuno novi stadion, a od starog bi trebala ostati samo betonska konstrukcija zapada i teren, ostalo sve se ruši i mijenja.
Pravda za flash-a!!!

Avatar
rishovski
Postovi: 5013
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 17 jun 2025, 11:40

DeeWa je napisao/la:
17 jun 2025, 08:31
rishovski je napisao/la:
11 jun 2025, 13:44
avenija je napisao/la:
11 jun 2025, 13:38
Ako si gledao ugovor vidio si da već postoje novci za sjever i jug. Ovaj bolesnik Fudo nije dao da premijer Kantona prisustvuje potpisivanju sporazuma iako će kanton odmah iduce godine odvojiti sam sredstva za jednu tribinu. Bit će potpisivanje ugovora posebno do kraja godine i izmedju kantona i saveza. Sredstva imaju za obje tribine iza golova odmah i bit će čudo ako gradnja ne krene kada se usvoje budzeti za 2026.
Ma ja mislim da ce nastat belaj kad se bude odlucivalo o upravljanju stadionom i koja ce biti pozicija Čelika u svemu tome... Mislim neminovno je da će Čelik igrati na Bilinom ali kako ce se rastalit po pitanju poslovnih prostora,uzimanje love za izdavanje istih... Da ne bude da neki klub preskače Čelik i pita Fudu da im renta stadion ko Mušija za Mladost,pa na kraju noga iz lige...

Što bi nastao belaj? Ja mislim da neće biti velike razlike u odnosu na trenutni sistem rada. Ovo neće biti novi stadion nego će biti rekonstrukcija starog koji je i prije bio nacionalni, samo što će sada biti zvanično nacionalni. Uz to, koliko vidim, u ulaganju novca će savez samo jedan dio novca dati, ostalo će se sa drugih strana novac prikupljati, pretežno političkih. Tako da ne vidim ni razlog zašto bi savez preuzimao u nekoj većoj mjeri ulogu u svemu tome. Da je u pitanju novi stadion ili nešto tako, razumio bih.
Ljudi 100% rekli da se gradi sve iz temelja i pojedinci opet pisu o nekoj rekonstrukciji. To što se gradi tribina po tribina ne znaci da će se krpit i dograđivat. Ovaj stadion se i gradi zbog toga sto ne mozes nista dogradit na sadasnje tribine,jer sve osim istoka koji ispunjava jedva minimalne uslove,sve ostalo je zrelo za rušenje.To što nas Uefa godinama mazi i gleda kroz prste je neka druga priča..
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
rishovski
Postovi: 5013
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 17 jun 2025, 11:44

macak_ je napisao/la:
17 jun 2025, 09:00
Ovo će biti praktično potpuno novi stadion, a od starog bi trebala ostati samo betonska konstrukcija zapada i teren, ostalo sve se ruši i mijenja.
Od starog stadion nece ostati ništa što se tiče tribina a i travnjak je upitan,jer je i on zreo za mijenjane. Ako se sve zavrsi za 4 godine morat ce se i teren da bi sve bilo ok..
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
DamirT
Postovi: 31040
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la DamirT » 17 jun 2025, 12:07

rishovski je napisao/la:
17 jun 2025, 11:44
macak_ je napisao/la:
17 jun 2025, 09:00
Ovo će biti praktično potpuno novi stadion, a od starog bi trebala ostati samo betonska konstrukcija zapada i teren, ostalo sve se ruši i mijenja.
Od starog stadion nece ostati ništa što se tiče tribina a i travnjak je upitan,jer je i on zreo za mijenjane. Ako se sve zavrsi za 4 godine morat ce se i teren da bi sve bilo ok..
Daj Boze za 4 godine. Travnjake, koji se mogu postaviti za 2 sedmice su radili 10 mjeseci. Ovo ocekujem makar 7 godina da rade...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

macak_
Postovi: 473
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la macak_ » 17 jun 2025, 13:19

rishovski je napisao/la:
17 jun 2025, 11:44
macak_ je napisao/la:
17 jun 2025, 09:00
Ovo će biti praktično potpuno novi stadion, a od starog bi trebala ostati samo betonska konstrukcija zapada i teren, ostalo sve se ruši i mijenja.
Od starog stadion nece ostati ništa što se tiče tribina a i travnjak je upitan,jer je i on zreo za mijenjane. Ako se sve zavrsi za 4 godine morat ce se i teren da bi sve bilo ok..
travnjak svakako treba mijenjati, jer se on u normalnim ligama mijenja čak na godišnjem nivou, ili nakon odigranih 50 utakmica. Ali teren se neće mijenjati jer teren podrazumijeva i drenažu, sprinklere, grijače itd.

Ostat će konstrukcija zapada, i ona će se nadograđivati. Idejnim projektom će biti definisano šta će biti s krovom zapada. Ali, obzirom da se zapad radi zadnji, to će sigurno zavisiti i od finansija. Kako god, ostale se tribine ruše i idu od nule.
Pravda za flash-a!!!

Avatar
rishovski
Postovi: 5013
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 17 jun 2025, 13:39

macak_ je napisao/la:
17 jun 2025, 13:19
rishovski je napisao/la:
17 jun 2025, 11:44
macak_ je napisao/la:
17 jun 2025, 09:00
Ovo će biti praktično potpuno novi stadion, a od starog bi trebala ostati samo betonska konstrukcija zapada i teren, ostalo sve se ruši i mijenja.
Od starog stadion nece ostati ništa što se tiče tribina a i travnjak je upitan,jer je i on zreo za mijenjane. Ako se sve zavrsi za 4 godine morat ce se i teren da bi sve bilo ok..
travnjak svakako treba mijenjati, jer se on u normalnim ligama mijenja čak na godišnjem nivou, ili nakon odigranih 50 utakmica. Ali teren se neće mijenjati jer teren podrazumijeva i drenažu, sprinklere, grijače itd.

Ostat će konstrukcija zapada, i ona će se nadograđivati. Idejnim projektom će biti definisano šta će biti s krovom zapada. Ali, obzirom da se zapad radi zadnji, to će sigurno zavisiti i od finansija. Kako god, ostale se tribine ruše i idu od nule.
Pa i mislio sam na travnjak da ce se mijenjati samo.. jer urađeno je sve ranije.
Zapada sto se tiče ja sam čitao da se on zadnji ruši. E sad ako se ruši to valjda to znači do temelja... U suprotnom pisalo bi rekonstrukcija.
Ovaj trenutni zapad nema nikakvog sadržaja za navijače,nista ti ne pruža kad dođeš na utakmicu.. Zato vjerujem da ce ga rušiti,jer nista nema osim tih poslovnih prostora da pruži. A tamo stoji da će graditi i sobe na stadionu za igrače,pa cemo vidjeti..
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

macak_
Postovi: 473
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la macak_ » 17 jun 2025, 13:58

na osnovu visine i nagiba zapada ce se raditi ostale tribine, najvjerovatnije, tako da nema potrebe da se rusi konstrukcija ako je funkcionalna. Tako da ce se vjerovatno ojacati, nadograditi i sl.
Ne znam da li si bio na platou zapada, ali ondje ima sve za navijace, samo to treba srediti i preurediti, naravno uz dodatno renoviranje.
Pravda za flash-a!!!

Avatar
rishovski
Postovi: 5013
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 17 jun 2025, 14:13

macak_ je napisao/la:
17 jun 2025, 13:58
na osnovu visine i nagiba zapada ce se raditi ostale tribine, najvjerovatnije, tako da nema potrebe da se rusi konstrukcija ako je funkcionalna. Tako da ce se vjerovatno ojacati, nadograditi i sl.
Ne znam da li si bio na platou zapada, ali ondje ima sve za navijace, samo to treba srediti i preurediti, naravno uz dodatno renoviranje.
Ma znam bio sam na Zapadu x puta.. Zapad ima preko 6000 kapacitet,ne znam sad ako bi se islo na tu visinu to bi islo preko 20.000 a oni žele 17 ili maksimalno 18.000...Ja opet vjerujem da tek kad se jug ili sjever izgrade,da ce to biti visina i da ce se po tome ravnati,jer su rekli ista visina i sve pod krovom.Ali pitanje je samo koja ce tribina biti koristena za novinare,televiziju,lože.. Da li istok ili zapad,iako tamo piše da će i Zapad rušiti.. Dok ne pokazu glavni projekat mozemo samo nagađat😁
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

macak_
Postovi: 473
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la macak_ » 17 jun 2025, 14:24

zapad sada ima preko 7000 stolica. Svlačionice, loze, novinari i sve sto ima veze s tim ide na istok, a ta tribina se pravi druga i sa njenom izgradnjom će stadion već dobiti sve potrebne kategorije. Zato istok nece imati isti kapacitet kao zapad. Mislim da ce biti omjer: 7k zapad, 6k istok, 3,5k sjever jug sa zdenkama. Planirani kapacitet je oko 20k.
Pravda za flash-a!!!

Vorovus
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13 feb 2025, 18:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Vorovus » 17 jun 2025, 15:03

Znaci rusi se najbolji stadion u BiH da bi se napravio jos veci i moderniji na istom mjestu.
Bolje da se islo na varijantu rusenja nekog rugla kojem nema pomoci: Koseva ili Tusnja i da su tu napravi pravi fudbalski stadion za reprezentaciju i Sarajevo/Slobodu.
Postojece Bilino polje da se usminka i da se tu igraju neke manje utakmice reprezentacije.

Lijepo je za Zenicu sto ce dobiti novi stadion, ali steta starog Bilinog. Dok srusiti Kosevo ili Tusanj ne bi bilo steta.
Nacionalni stadion ce biti prevelik za Celik, Robijasi ce na novoj tribini izgledati kao zrno pijeska u Sahari. Za Sarajevo ne bio prevelik, mozda i taman.
Umjesto da BiH ima dva top stadiona u dva grada, imace samo jedan.

convict35
Postovi: 629
Pridružen/a: 25 dec 2017, 19:40
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la convict35 » 17 jun 2025, 15:38

Vorovus je napisao/la:
17 jun 2025, 15:03
Znaci rusi se najbolji stadion u BiH da bi se napravio jos veci i moderniji na istom mjestu.
Bolje da se islo na varijantu rusenja nekog rugla kojem nema pomoci: Koseva ili Tusnja i da su tu napravi pravi fudbalski stadion za reprezentaciju i Sarajevo/Slobodu.
Postojece Bilino polje da se usminka i da se tu igraju neke manje utakmice reprezentacije.

Lijepo je za Zenicu sto ce dobiti novi stadion, ali steta starog Bilinog. Dok srusiti Kosevo ili Tusanj ne bi bilo steta.
Nacionalni stadion ce biti prevelik za Celik, Robijasi ce na novoj tribini izgledati kao zrno pijeska u Sahari. Za Sarajevo ne bio prevelik, mozda i taman.
Umjesto da BiH ima dva top stadiona u dva grada, imace samo jedan.
Trenutno ce tako izgkedat ali akB kad se ustabilimo u udzemo u PL imacemo sta da pokazemo ,sigurno uz Zelju da cemo imat najbolji prosjek

Avatar
tuitamo
Postovi: 502
Pridružen/a: 08 jul 2024, 14:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la tuitamo » 19 jun 2025, 17:45

Danas je u Federalnom ministarstvu kulture i športa upriličeno svečano potpisivanje ugovora s korisnicima Kapitalnog transfera – Izgradnja športske infrastrukture, a među njima je i ugovor o sufinanciranju projekta „Unapređenje športske infrastrukture nadogradnjom južne tribine stadiona Mokri Dolac“. Potpisan ugovor u vrijednosti od 350.000,00 KM za natkrivanje južne tribine stadiona Mokri Dolac

slika

Avatar
LavoviGabela
Postovi: 618
Pridružen/a: 15 apr 2025, 11:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la LavoviGabela » 20 jun 2025, 08:15

tuitamo je napisao/la:
19 jun 2025, 17:45
Danas je u Federalnom ministarstvu kulture i športa upriličeno svečano potpisivanje ugovora s korisnicima Kapitalnog transfera – Izgradnja športske infrastrukture, a među njima je i ugovor o sufinanciranju projekta „Unapređenje športske infrastrukture nadogradnjom južne tribine stadiona Mokri Dolac“. Potpisan ugovor u vrijednosti od 350.000,00 KM za natkrivanje južne tribine stadiona Mokri Dolac

slika
Šta će natkriti za 350.000Km bgt?, mogu betonski dio stupove i to oslonce, ali krov nema šanse
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

Avatar
tuitamo
Postovi: 502
Pridružen/a: 08 jul 2024, 14:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la tuitamo » 20 jun 2025, 18:23

LavoviGabela je napisao/la:
20 jun 2025, 08:15
tuitamo je napisao/la:
19 jun 2025, 17:45
Danas je u Federalnom ministarstvu kulture i športa upriličeno svečano potpisivanje ugovora s korisnicima Kapitalnog transfera – Izgradnja športske infrastrukture, a među njima je i ugovor o sufinanciranju projekta „Unapređenje športske infrastrukture nadogradnjom južne tribine stadiona Mokri Dolac“. Potpisan ugovor u vrijednosti od 350.000,00 KM za natkrivanje južne tribine stadiona Mokri Dolac

slika
Šta će natkriti za 350.000Km bgt?, mogu betonski dio stupove i to oslonce, ali krov nema šanse
Ja bih rekao da je u pitanju "poticaj" a da bi ostalo mozda trebala opcina/klub? Nesto slicno kao kod nas na Kosevu, dobilii milion, sto je jedan sa naseg foruma rekao, ne moze se ni asfalt oko stadiona za to uradit, ali eto, bolje ista nego nista. :bih:

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 19228
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la akisarajevo92 » 20 jun 2025, 18:33

Znaci idu prema ovome :mrgreen:

slika

Evo i Borac najavljuje neke radove sto se tice istocne i juzne tribine
btw jel ovaj neki braco od Vice :kafa:
Don't believe the hype.

Avatar
DamirT
Postovi: 31040
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la DamirT » 20 jun 2025, 18:40

akisarajevo92 je napisao/la:
20 jun 2025, 18:33
Znaci idu prema ovome :mrgreen:

slika

Evo i Borac najavljuje neke radove sto se tice istocne i juzne tribine
btw jel ovaj neki braco od Vice :kafa:
Mislim da je brat ili rodjak od naseg Vicka :mrgreen:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 19228
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la akisarajevo92 » 20 jun 2025, 18:42

DamirT je napisao/la:
20 jun 2025, 18:40
Mislim da je brat ili rodjak od naseg Vicka :mrgreen:
Bice da je brat, haman isti glas i faca :mrgreen:

bosnas_ je napisao/la:
17 jun 2025, 08:12
Sta sve podrazumjeva izgradnja juzne tribine na Grbavici, je li se odmah postavlja i krov i grade li se u sklopu toga odmah i zdenke?
Hvala.

U ovoj fazi ce se graditi tribina sa zdenkama i stolicama, nece se raditi krov niti stavljati stubovi, to ce ici u nekoj iducoj fazi te ce trebati nove financije

Mozda ga budu radili sljedece godine a a mozda za 3-4 godine, ko zna
Don't believe the hype.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []