FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2025/26. očekujem:

1. Borbu za titulu
79
18%
2. Borbu za Evropu
183
41%
3. Sredinu tabele
79
18%
4. Borbu za opstanak
103
23%
 
Ukupno glasova: 444

Avatar
mamonelafo
Postovi: 1132
Pridružen/a: 14 avg 2020, 21:11
Lokacija: Bulevar Ivice Osima 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mamonelafo » 16 jul 2025, 09:23

godrina je napisao/la:
16 jul 2025, 00:01
Bas maksimalno trebamo stavit fokus na sitne greske u odbrani. Precesto primamo gol em rano em na neke "sitnice", ocite greske.
Onaj lik ne moze valjda dvije u nizu onako dobro branit.
Što se tiče golmana, u zadnjih, pa sigurno 8-9 godina gotovo pa svaki golman koji brani protiv nas je spoj Casillasa, Kahna, Canizaresa, Cech i Neuera, i to u najboljim godinama. Nekad se stvarno s***** kad vidim kako brane pojedini golmani i šta izvlače, naročito na Grbavici. Bilo bi zanimljivo izvuči najbolje odbrane golmana u zadnjih X godina, kompilacija bi bila čudesna...
FK ŽELJEZNIČAR! MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!

Jači od ratova, režima i partija!

Avatar
godrina
Postovi: 4805
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 16 jul 2025, 10:18

mamonelafo je napisao/la:
16 jul 2025, 09:23
godrina je napisao/la:
16 jul 2025, 00:01
Bas maksimalno trebamo stavit fokus na sitne greske u odbrani. Precesto primamo gol em rano em na neke "sitnice", ocite greske.
Onaj lik ne moze valjda dvije u nizu onako dobro branit.
Što se tiče golmana, u zadnjih, pa sigurno 8-9 godina gotovo pa svaki golman koji brani protiv nas je spoj Casillasa, Kahna, Canizaresa, Cech i Neuera, i to u najboljim godinama. Nekad se stvarno s***** kad vidim kako brane pojedini golmani i šta izvlače, naročito na Grbavici. Bilo bi zanimljivo izvuči najbolje odbrane golmana u zadnjih X godina, kompilacija bi bila čudesna...
Jbg to im je pos'o
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil
Samo je jedan klub na dunjaluku optuzen javno na zvanicnoj stranici svoje navijačke grupe da namješta utakmice.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59818
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 16 jul 2025, 10:49

godrina je napisao/la:
16 jul 2025, 10:18
mamonelafo je napisao/la:
16 jul 2025, 09:23

Što se tiče golmana, u zadnjih, pa sigurno 8-9 godina gotovo pa svaki golman koji brani protiv nas je spoj Casillasa, Kahna, Canizaresa, Cech i Neuera, i to u najboljim godinama. Nekad se stvarno s***** kad vidim kako brane pojedini golmani i šta izvlače, naročito na Grbavici. Bilo bi zanimljivo izvuči najbolje odbrane golmana u zadnjih X godina, kompilacija bi bila čudesna...
Jbg to im je pos'o

S tim da trebate uračunati i to da mi već par godina imamo takvog golmana koji čini čuda i donosi nam bodove.

Samo uzmite tri derbija kao primjer gdje smo, bez pretjerivanja, trebali primiti 10 komada.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

TutanNodi
Postovi: 71
Pridružen/a: 01 jul 2025, 13:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la TutanNodi » 16 jul 2025, 11:10

Ne pretvaraju se golmani protiv nas u neke zaman golmane, vec nasi napadi 80% zavrsavaju sutem u golmana. To je do lose realizacije i nekvaliteta igraca, nista drugo.

Avatar
jestamaji
Postovi: 17748
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la jestamaji » 16 jul 2025, 11:36

NoDi80 je napisao/la:
15 jul 2025, 22:03
svrakino1921 je napisao/la:
15 jul 2025, 17:57



@NoDi bruda moj evo kako je nekad Grbavica izgledala
Najljepsa uvijek bila, a bice jos ljepsa
joj sjećam se ko da je juče bilo, veče prije padala grozna kiša, mi upoznali trojicu iraca u gradu i odveli ih u steleks, dj im puštao dublinerse i poguese :mrgreen: :D nezaboravno ... uneka doba se film prekida, nemam pojma kako i kada sam došao kući .... znam samo da sam jedva ustao sutradan, čak mi je bilo teško otići na utakmicu :mrgreen:
bio je vokri show :D "vokri mi da je vokri vokri" :mrgreen:

Avatar
Hrammm1921
Postovi: 1629
Pridružen/a: 08 jul 2025, 21:57
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrammm1921 » 16 jul 2025, 11:48

Bracoooo ko ide za Sloveniju?? Auu puca adrenalinnnnn

Avatar
mamonelafo
Postovi: 1132
Pridružen/a: 14 avg 2020, 21:11
Lokacija: Bulevar Ivice Osima 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mamonelafo » 16 jul 2025, 12:51

Virtu4l je napisao/la:
16 jul 2025, 10:49
godrina je napisao/la:
16 jul 2025, 10:18
mamonelafo je napisao/la:
16 jul 2025, 09:23

Što se tiče golmana, u zadnjih, pa sigurno 8-9 godina gotovo pa svaki golman koji brani protiv nas je spoj Casillasa, Kahna, Canizaresa, Cech i Neuera, i to u najboljim godinama. Nekad se stvarno s***** kad vidim kako brane pojedini golmani i šta izvlače, naročito na Grbavici. Bilo bi zanimljivo izvuči najbolje odbrane golmana u zadnjih X godina, kompilacija bi bila čudesna...
Jbg to im je pos'o

S tim da trebate uračunati i to da mi već par godina imamo takvog golmana koji čini čuda i donosi nam bodove.

Samo uzmite tri derbija kao primjer gdje smo, bez pretjerivanja, trebali primiti 10 komada.
Istna, istina. Nema šta. Upravu je i čovjek što reče, napad nam je šut u njega ili daleko od njega i gola...
FK ŽELJEZNIČAR! MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!

Jači od ratova, režima i partija!

ZeljeznicarUberAlles
Postovi: 442
Pridružen/a: 19 apr 2025, 19:00
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ZeljeznicarUberAlles » 16 jul 2025, 12:52

Pustite karte za Viking, Željo ovo uzima, nikad nisam bio optimističniji i bez straha isčekivao neku utakmicu.

Naravno da se svašta može desiti, ali vjerujem ovim momcima, vjerujem Adžemu, a nadglasat ćemo ih 100%, napravićemo od ove utakmice domaću.

Volim te Željo. 🇪🇪💙
Ja davno sam zakletvu dao, da voljeću vječno taj klub.

ZeljeznicarUberAlles
Postovi: 442
Pridružen/a: 19 apr 2025, 19:00
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ZeljeznicarUberAlles » 16 jul 2025, 12:55

mamonelafo je napisao/la:
16 jul 2025, 12:51
Virtu4l je napisao/la:
16 jul 2025, 10:49
godrina je napisao/la:
16 jul 2025, 10:18

Jbg to im je pos'o

S tim da trebate uračunati i to da mi već par godina imamo takvog golmana koji čini čuda i donosi nam bodove.

Samo uzmite tri derbija kao primjer gdje smo, bez pretjerivanja, trebali primiti 10 komada.
Istna, istina. Nema šta. Upravu je i čovjek što reče, napad nam je šut u njega ili daleko od njega i gola...
Ima i toga(Krpićev odbitak, Šošićev šut direktno u njega), ali nevjerovatno kakve je sve šuteve vadio, Danov pokušaj glavom u rašlje, Alićev slobodnjak u bližu stativu…

Sjetio sam se onog Muhe protiv Slovačke kad smo za SP kvalifikacije igrali..
Ja davno sam zakletvu dao, da voljeću vječno taj klub.

Avatar
Riquelme1921
Postovi: 1978
Pridružen/a: 29 jul 2024, 01:16
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Riquelme1921 » 16 jul 2025, 13:26

Što se tiče golmana i tih bodova Virto je u pravu, i nas je Vedo spašavao bruku puta.
Što se tiče golmana Kopera nisu to bile neke spektakularne intervencije, Šošić je 2 puta morao bolje šutirati, bio je onaj 1 šut iz daljine kad je njihov golman loše odreagovao odbio je Krpiću a ovaj sa 5 metara nije uspio pogodit neku stranu nego pogodio golmana...

Raja sretno svima koji idu u Sloveniju.
Grupa iznad svakog pojedinca.

Avatar
Levin
Postovi: 1773
Pridružen/a: 07 sep 2024, 16:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Levin » 16 jul 2025, 13:56

slika
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić

Avatar
Levin
Postovi: 1773
Pridružen/a: 07 sep 2024, 16:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Levin » 16 jul 2025, 13:58

slika
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59818
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 16 jul 2025, 14:28

50ak ulaznica je ostalo na sajtu Kopera, sektor iza gola.

Invazija. :opaopa:
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

CrazySouth1987
Postovi: 213
Pridružen/a: 14 jan 2022, 13:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la CrazySouth1987 » 16 jul 2025, 14:29

Jesu li sektor iza gola njihovi? Gdje im bude taj kop šatro?
Na tvoje uspjehe strpljivo čekamo!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59818
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 16 jul 2025, 14:31

CrazySouth1987 je napisao/la:
16 jul 2025, 14:29
Jesu li sektor iza gola njihovi? Gdje im bude taj kop šatro?
Vjerovatno. Naši su na suprotnoj strani.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Avatar
b00t
Postovi: 1006
Pridružen/a: 25 apr 2019, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la b00t » 16 jul 2025, 14:35

Hrammm1921 je napisao/la:
16 jul 2025, 11:48
Bracoooo ko ide za Sloveniju?? Auu puca adrenalinnnnn

slika


:bih:

Avatar
Hrammm1921
Postovi: 1629
Pridružen/a: 08 jul 2025, 21:57
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrammm1921 » 16 jul 2025, 14:51

b00t je napisao/la:
16 jul 2025, 14:35
Hrammm1921 je napisao/la:
16 jul 2025, 11:48
Bracoooo ko ide za Sloveniju?? Auu puca adrenalinnnnn

slika


:bih:

Gdje se nalazi plaza?

Avatar
b00t
Postovi: 1006
Pridružen/a: 25 apr 2019, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la b00t » 16 jul 2025, 14:53

Hrammm1921 je napisao/la:
16 jul 2025, 14:51
b00t je napisao/la:
16 jul 2025, 14:35
Hrammm1921 je napisao/la:
16 jul 2025, 11:48
Bracoooo ko ide za Sloveniju?? Auu puca adrenalinnnnn

slika


:bih:

Gdje se nalazi plaza?
Žustrena

Avatar
Hrammm1921
Postovi: 1629
Pridružen/a: 08 jul 2025, 21:57
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrammm1921 » 16 jul 2025, 14:57

b00t je napisao/la:
16 jul 2025, 14:53
Hrammm1921 je napisao/la:
16 jul 2025, 14:51
b00t je napisao/la:
16 jul 2025, 14:35



slika


:bih:

Gdje se nalazi plaza?
Žustrena

Ajde vidimo se u podne sutra :opaopa:

Avatar
MrAmarOsim
Postovi: 883
Pridružen/a: 03 maj 2023, 12:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MrAmarOsim » 16 jul 2025, 15:28

Gdje početi, a gdje završiti...
Jug, sa razlogom naša sveta strana, mjesto gdje smo svi mi počeli bolovati bolest zvanu Željo, i gdje smo mi svi postali dio plave lokomotive koja traje evo već jedno stoljeće. Mjesto gdje su mnogi od nas doživjeli najveće radosti, i one ne toliko sretne momente. Mjesto gdje sam ja lično, kod jugozapadnog reflektora, proveo godine i godine, skoro pa dvije i po decenije, od svojih osnovnoškolskih dana dolazeći sa starim, preko srednjoškolskih dolazeći ili sa rajom ili sa djevojkom, pa ovih "adolescentnijih" dolazeći opet sa zrelijom i zelenijom rajom :mrgreen:
Svako ima svoja iskustva, svako ima svoj žig koji mu je jug ostavio, ali ono što je zajedničko za sve nas, taj jug nas je ako ništa barem malo izoblikovao kao osobe.
Svega i svačega je iznjedrio taj jug, kojeg ćemo kroz neki period zvati starim, ali nadam se da će i taj neki "novi" jug, nastaviti stvarati neku novu raju, sa nadom da budu barem malo od nas starih dalabu.
Što se Europe tiče, manje više sve rečeno, ali nada zadnja umire, samim tim i nadanja za prolaz ostaju. Vidim na nas kvota 5.3, znači nekim čudom smo opet totalni autsajderi, ali hajde, nek im bude. Kad se lokomotiva zahukta u Sloveniji, nema te sile koja će nas zaustaviti.
Raji koja je tamo želim lijep provod, bez problema i incidenata, i da naše poguraju do prolaza dalje. A mi koji smo ovdje, lagana kafanica, lagano pive jedna za drugom i udri!
Naprijed Željo sve do pobjede, u boj kad krenemo, sve pred sobom rušimo!
Zadnja izmjena: MrAmarOsim, dana/u 16 jul 2025, 16:52, ukupno mijenjano 1 put.
"Ovi igrači za koje se plaćaju enormne sume novca su prije svega životinje fizički."
Najtrofejniji trener PLBiH - Amar Osim

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: CCMuHa87, Pact1921 i 31 gost.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []