Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
Neutral
Postovi: 36468
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Neutral » 19 jul 2025, 16:39

Kapacitet novog juga na Grbavici? Samo provjerene informacije, nemoguće da nema neko sa foruma koji je politički povezan sa ljudima tamo da dobije ovu informaciju.

Ovo ako bude kao na slici, izgleda strašno dobro.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 19189
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la akisarajevo92 » 19 jul 2025, 16:48

Neutral je napisao/la:
19 jul 2025, 16:39
Kapacitet novog juga na Grbavici? Samo provjerene informacije, nemoguće da nema neko sa foruma koji je politički povezan sa ljudima tamo da dobije ovu informaciju.

Ovo ako bude kao na slici, izgleda strašno dobro.
4968

Izgradnjom nove južne tribine, kapacitet stadiona Grbavica će se povećati za više od 2.500 sjedećih mjesta i donijeti značajna unapređenja, ne samo u pogledu komfora i sigurnosti, već i u funkcionalnosti.

Projekat obuhvata izgradnju natkrivenog parking prostora i požarnog puta ispod tribine, zatim multifunkcionalne prostore za navijače, sanitarne čvorove i pristup za osobe s poteškoćama u kretanju, kao i modernizovane sigurnosne i servisne pristupe stadionu.
Don't believe the hype.

Avatar
rishovski
Postovi: 4995
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 19 jul 2025, 16:53

akisarajevo92 je napisao/la:
19 jul 2025, 00:23
Ne vjerujem da ce krov biti takav vec isti kao na sjeveru i istoku, krov svakako nije dio ovih radova

ali krajnje neozbiljno da jos nisu objavili sliku

ja ne bih imao nista protiv da takav krov bude pa da na Sjeveru poslije urade isto, odavno je zreo za rekonstrukciju
Ma na you tube ima ova verzija i ona s ravnim krovom kao na sjeveru i istoku..A sad koja je prava verzija to necemo saznati dok izgleda ne zavrse sve😃
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
Neutral
Postovi: 36468
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Neutral » 19 jul 2025, 18:45

akisarajevo92 je napisao/la:
19 jul 2025, 16:48
Neutral je napisao/la:
19 jul 2025, 16:39
Kapacitet novog juga na Grbavici? Samo provjerene informacije, nemoguće da nema neko sa foruma koji je politički povezan sa ljudima tamo da dobije ovu informaciju.

Ovo ako bude kao na slici, izgleda strašno dobro.
4968

Izgradnjom nove južne tribine, kapacitet stadiona Grbavica će se povećati za više od 2.500 sjedećih mjesta i donijeti značajna unapređenja, ne samo u pogledu komfora i sigurnosti, već i u funkcionalnosti.

Projekat obuhvata izgradnju natkrivenog parking prostora i požarnog puta ispod tribine, zatim multifunkcionalne prostore za navijače, sanitarne čvorove i pristup za osobe s poteškoćama u kretanju, kao i modernizovane sigurnosne i servisne pristupe stadionu.
Odlicno :thumbup:

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 19189
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la akisarajevo92 » 19 jul 2025, 19:57

Neutral je napisao/la:
19 jul 2025, 18:45
akisarajevo92 je napisao/la:
19 jul 2025, 16:48
Neutral je napisao/la:
19 jul 2025, 16:39
Kapacitet novog juga na Grbavici? Samo provjerene informacije, nemoguće da nema neko sa foruma koji je politički povezan sa ljudima tamo da dobije ovu informaciju.

Ovo ako bude kao na slici, izgleda strašno dobro.
4968

Izgradnjom nove južne tribine, kapacitet stadiona Grbavica će se povećati za više od 2.500 sjedećih mjesta i donijeti značajna unapređenja, ne samo u pogledu komfora i sigurnosti, već i u funkcionalnosti.

Projekat obuhvata izgradnju natkrivenog parking prostora i požarnog puta ispod tribine, zatim multifunkcionalne prostore za navijače, sanitarne čvorove i pristup za osobe s poteškoćama u kretanju, kao i modernizovane sigurnosne i servisne pristupe stadionu.
Odlicno :thumbup:
4968 je podatak prije par mjeseci, a v.d. direktora Tanovic maloprije rece da ce biti i preko 5000, takodjer i da ce biti dva semafora na obje strane iznad vatrogasnih prolaza, ni toga nema na slici
Don't believe the hype.

Avatar
Neutral
Postovi: 36468
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Neutral » 19 jul 2025, 20:31

Ja bih volio 6000.

Uz onu jednu tribinu koja se treba uradit bit ce top stadion u BiH. Jedini konkurent Bilino, dok vidimo sta ce savez tu uraditi, kesirati, top potencijal ima.

Arenu sam previse puta komentarisao. Sav jad ove drzave je u toj Areni vidljiv, toliki potencijal a toliko losih odluka, jos usporen rad kao da se gradi santiago bernabe. Od reflektora, stubova, tribine koja ne moze nositi krov. Strasno, nova sezona,2025 i opet kada kisa padne kisobran nosis a toliko miliona sa budzeta👌

Grbavica i Bilino, ostali daleko od njih.

ljevak
Postovi: 1184
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ljevak » 19 jul 2025, 23:08

Neutral je napisao/la:
19 jul 2025, 20:31
Ja bih volio 6000.

Uz onu jednu tribinu koja se treba uradit bit ce top stadion u BiH. Jedini konkurent Bilino, dok vidimo sta ce savez tu uraditi, kesirati, top potencijal ima.

Arenu sam previse puta komentarisao. Sav jad ove drzave je u toj Areni vidljiv, toliki potencijal a toliko losih odluka, jos usporen rad kao da se gradi santiago bernabe. Od reflektora, stubova, tribine koja ne moze nositi krov. Strasno, nova sezona,2025 i opet kada kisa padne kisobran nosis a toliko miliona sa budzeta👌

Grbavica i Bilino, ostali daleko od njih.
Pretjerujes sa stubovima. Postajes dosadan, da prostis na grubom izrazavanju.

Bolan, uradis nove stubove s vanjske strane tribine i kraj nepotrebnoj filozofiji. Neces stubove, pa ima x drugih tipova konstrukcija.

I koja ti je potreba spominjati milione i budzet? Jel se vidi u sta je utroseno?
Kisobran velis? Eto iza gola ne treba, a uskoro jos jedna tribina.

Nemas ba potrebu bacat crnjake tamo gdje nema ama bas nikakvog razloga.

Avatar
Neutral
Postovi: 36468
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Neutral » 20 jul 2025, 07:58

Sve stoji, a sta sa reflektorima.

Avatar
TefalTava
Postovi: 1072
Pridružen/a: 20 mar 2024, 10:43
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la TefalTava » 20 jul 2025, 10:08

akisarajevo92 je napisao/la:
19 jul 2025, 00:23
Ne vjerujem da ce krov biti takav vec isti kao na sjeveru i istoku, krov svakako nije dio ovih radova

ali krajnje neozbiljno da jos nisu objavili sliku

ja ne bih imao nista protiv da takav krov bude pa da na Sjeveru poslije urade isto, odavno je zreo za rekonstrukciju
Ne ide ovaj jug sto je na slici ovo he greska opstinara sa sa ovim pano-om nego onaj najavljivani




slika

slika

slika


U zdenke idu dva nova semafora tako da ce kapacitet biti nekoliko stoja manji nego na sjeveru

ljevak
Postovi: 1184
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ljevak » 20 jul 2025, 10:55

Neutral je napisao/la:
20 jul 2025, 07:58
Sve stoji, a sta sa reflektorima.
Greska kao i stubovi na dedari. Nije se razmisljalo o buducnosti. Stubove lakse i jeftinije rijesiti.

Mozda ce zvucati da branim nekoga iz tadasnje uprave, ali tu je savez krivac. Oni su uradili projekat i s njim obisli drzavu. Na isti kalup radili svima rasvjetu, a nije se razmisljalo da u npr. Gabeli nikad nece smetati a u Mostaru hoce.

NoDi80
Postovi: 18947
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la NoDi80 » 20 jul 2025, 11:18

Neutral je napisao/la:
19 jul 2025, 16:39
Kapacitet novog juga na Grbavici? Samo provjerene informacije, nemoguće da nema neko sa foruma koji je politički povezan sa ljudima tamo da dobije ovu informaciju.

Ovo ako bude kao na slici, izgleda strašno dobro.
Ta informacija je izasla ranije, mislim da su rekli na obracanju kluba i ministra Magode

Kapacitet nove južne tribine bit će 4.968 sjedećih mjesta.

Ukupan kapacitet stadiona Grbavice ce biti 15.301


Prava slika je ova sto je Tef objavio

TefalTava je napisao/la:
20 jul 2025, 10:08




slika

slika

slika


U zdenke idu dva nova semafora tako da ce kapacitet biti nekoliko stoja manji nego na sjeveru
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 19189
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la akisarajevo92 » 20 jul 2025, 20:32

NoDi80 je napisao/la:
20 jul 2025, 11:18

Ta informacija je izasla ranije, mislim da su rekli na obracanju kluba i ministra Magode

Kapacitet nove južne tribine bit će 4.968 sjedećih mjesta.
Don't believe the hype.

NoDi80
Postovi: 18947
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la NoDi80 » 20 jul 2025, 20:57

akisarajevo92 je napisao/la:
20 jul 2025, 20:32
NoDi80 je napisao/la:
20 jul 2025, 11:18

Ta informacija je izasla ranije, mislim da su rekli na obracanju kluba i ministra Magode

Kapacitet nove južne tribine bit će 4.968 sjedećih mjesta.
A onaj clan uprave za reprezentacija ba izjavio manje od 5000
Nema veze sto vise to bilje
Hvala na ispravci
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆

061657451
Postovi: 609
Pridružen/a: 03 jul 2018, 23:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la 061657451 » 20 jul 2025, 22:36

Zasto nece krov raditi odma na jugu Grbavice ? Opet projekti,tenderi,nece za 3 godine ga postaviti ako sad ne.

Avatar
LavoviGabela
Postovi: 618
Pridružen/a: 15 apr 2025, 11:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la LavoviGabela » 21 jul 2025, 00:07

061657451 je napisao/la:
20 jul 2025, 22:36
Zasto nece krov raditi odma na jugu Grbavice ? Opet projekti,tenderi,nece za 3 godine ga postaviti ako sad ne.
Zato što košta još dodatna 2 mil KM :pray:
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

zaostrog
Postovi: 1791
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zaostrog » 21 jul 2025, 01:46

Nema šanse da će u zdenkama na jugu ostavljati ove rupe i prolaze, tako da ni ovaj render iznad ne valja. Nit imaju kud voditi, nit imaju smisla. Na sjeveru postoje jer se mora ostaviti ulaz za vozila različitih službi.

Ja vjerujem da će ovo jednostavno biti nastavak sjevera i juga, isti nivo, isti nagib, isto sve :D Smisleno je jedino, u odnosu na sjever, smanjiti broj ulaza na sredini, a s obzirom da su broj ulaza i na istoku reducirali u odnosu na sjever, ne sumnjam da će na jugu biti ok.

I valjda se nekad sjete srediti ruglo na sjeveru u kontekstu eksterijera. S onim možeš nakalemiti Allianz Arenu i da joj je izgled užasan.

Avatar
LavoviGabela
Postovi: 618
Pridružen/a: 15 apr 2025, 11:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la LavoviGabela » 22 jul 2025, 12:37

Dok god se stadioni prave od javnog novca nema tu dobra. Svi redom sišu javni novac Grbavica, Bilino polje, Bijeli brijeg, krmetnjak u Vrapčićima itd.
Zar nije bolje napraviti u svakome gradu ateltsku stazu, bazen, malu dvoranu da narod ima kakve koristi ovako samo **** iz klubova profitiraju
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 19189
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la akisarajevo92 » 22 jul 2025, 14:52

zaostrog je napisao/la:
21 jul 2025, 01:46
Nema šanse da će u zdenkama na jugu ostavljati ove rupe i prolaze, tako da ni ovaj render iznad ne valja. Nit imaju kud voditi, nit imaju smisla. Na sjeveru postoje jer se mora ostaviti ulaz za vozila različitih službi.
receno je da ce u oba coska biti prolazi za vatrogasce a iznad njih dva semafora
Don't believe the hype.

NoDi80
Postovi: 18947
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la NoDi80 » 22 jul 2025, 15:20

LavoviGabela je napisao/la:
22 jul 2025, 12:37
Dok god se stadioni prave od javnog novca nema tu dobra. Svi redom sišu javni novac Grbavica, Bilino polje, Bijeli brijeg, krmetnjak u Vrapčićima itd.
Zar nije bolje napraviti u svakome gradu ateltsku stazu, bazen, malu dvoranu da narod ima kakve koristi ovako samo **** iz klubova profitiraju
Na Grbavici igraju mnoge kategorije repke i odrzavaju se razna sportska takmicenja svake godine
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆

zaostrog
Postovi: 1791
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zaostrog » 22 jul 2025, 15:28

akisarajevo92 je napisao/la:
22 jul 2025, 14:52
zaostrog je napisao/la:
21 jul 2025, 01:46
Nema šanse da će u zdenkama na jugu ostavljati ove rupe i prolaze, tako da ni ovaj render iznad ne valja. Nit imaju kud voditi, nit imaju smisla. Na sjeveru postoje jer se mora ostaviti ulaz za vozila različitih službi.
receno je da ce u oba coska biti prolazi za vatrogasce a iznad njih dva semafora
Vala besmisleno. Postoji li igdje na svijetu stadion s 4 prolaza za hitne službe? Uglavnom su to dva, to je standard i normalno. Uostalom, fakat ni ne shvatam koji bi vatrogasci upadali na stadion s te strane, bezveze se narušava izgled, ali hajde. Na skoro svim novoizgrađenim stadionima postoje prolazi između glavne i bočnih tribina (recimo kao da na Grbavici budu na sjeverozapadu i jugozapadu), kako kamere ne bi gledale u te prolaze. Ok, kod Grbavice je glavna saobraćajnica i pristup sa sjevera, pa je to na sjeveru, nije strašno. Ali, praviti dva dodatna prolaza koji praktično idu u brdo, baš je besmisleno.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []