Rekonstrukcija stadiona u BiH
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Kapacitet novog juga na Grbavici? Samo provjerene informacije, nemoguće da nema neko sa foruma koji je politički povezan sa ljudima tamo da dobije ovu informaciju.
Ovo ako bude kao na slici, izgleda strašno dobro.
Ovo ako bude kao na slici, izgleda strašno dobro.
- akisarajevo92
- Postovi: 19189
- Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
- Kontakt:
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ma na you tube ima ova verzija i ona s ravnim krovom kao na sjeveru i istoku..A sad koja je prava verzija to necemo saznati dok izgleda ne zavrse sveakisarajevo92 je napisao/la: ↑19 jul 2025, 00:23Ne vjerujem da ce krov biti takav vec isti kao na sjeveru i istoku, krov svakako nije dio ovih radova
ali krajnje neozbiljno da jos nisu objavili sliku
ja ne bih imao nista protiv da takav krov bude pa da na Sjeveru poslije urade isto, odavno je zreo za rekonstrukciju
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Odlicno
- akisarajevo92
- Postovi: 19189
- Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
- Kontakt:
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
4968 je podatak prije par mjeseci, a v.d. direktora Tanovic maloprije rece da ce biti i preko 5000, takodjer i da ce biti dva semafora na obje strane iznad vatrogasnih prolaza, ni toga nema na sliciNeutral je napisao/la: ↑19 jul 2025, 18:45Odlicno![]()
Don't believe the hype.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ja bih volio 6000.
Uz onu jednu tribinu koja se treba uradit bit ce top stadion u BiH. Jedini konkurent Bilino, dok vidimo sta ce savez tu uraditi, kesirati, top potencijal ima.
Arenu sam previse puta komentarisao. Sav jad ove drzave je u toj Areni vidljiv, toliki potencijal a toliko losih odluka, jos usporen rad kao da se gradi santiago bernabe. Od reflektora, stubova, tribine koja ne moze nositi krov. Strasno, nova sezona,2025 i opet kada kisa padne kisobran nosis a toliko miliona sa budzeta
Grbavica i Bilino, ostali daleko od njih.
Uz onu jednu tribinu koja se treba uradit bit ce top stadion u BiH. Jedini konkurent Bilino, dok vidimo sta ce savez tu uraditi, kesirati, top potencijal ima.
Arenu sam previse puta komentarisao. Sav jad ove drzave je u toj Areni vidljiv, toliki potencijal a toliko losih odluka, jos usporen rad kao da se gradi santiago bernabe. Od reflektora, stubova, tribine koja ne moze nositi krov. Strasno, nova sezona,2025 i opet kada kisa padne kisobran nosis a toliko miliona sa budzeta
Grbavica i Bilino, ostali daleko od njih.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Pretjerujes sa stubovima. Postajes dosadan, da prostis na grubom izrazavanju.Neutral je napisao/la: ↑19 jul 2025, 20:31Ja bih volio 6000.
Uz onu jednu tribinu koja se treba uradit bit ce top stadion u BiH. Jedini konkurent Bilino, dok vidimo sta ce savez tu uraditi, kesirati, top potencijal ima.
Arenu sam previse puta komentarisao. Sav jad ove drzave je u toj Areni vidljiv, toliki potencijal a toliko losih odluka, jos usporen rad kao da se gradi santiago bernabe. Od reflektora, stubova, tribine koja ne moze nositi krov. Strasno, nova sezona,2025 i opet kada kisa padne kisobran nosis a toliko miliona sa budzeta
Grbavica i Bilino, ostali daleko od njih.
Bolan, uradis nove stubove s vanjske strane tribine i kraj nepotrebnoj filozofiji. Neces stubove, pa ima x drugih tipova konstrukcija.
I koja ti je potreba spominjati milione i budzet? Jel se vidi u sta je utroseno?
Kisobran velis? Eto iza gola ne treba, a uskoro jos jedna tribina.
Nemas ba potrebu bacat crnjake tamo gdje nema ama bas nikakvog razloga.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Sve stoji, a sta sa reflektorima.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ne ide ovaj jug sto je na slici ovo he greska opstinara sa sa ovim pano-om nego onaj najavljivaniakisarajevo92 je napisao/la: ↑19 jul 2025, 00:23Ne vjerujem da ce krov biti takav vec isti kao na sjeveru i istoku, krov svakako nije dio ovih radova
ali krajnje neozbiljno da jos nisu objavili sliku
ja ne bih imao nista protiv da takav krov bude pa da na Sjeveru poslije urade isto, odavno je zreo za rekonstrukciju



U zdenke idu dva nova semafora tako da ce kapacitet biti nekoliko stoja manji nego na sjeveru
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Greska kao i stubovi na dedari. Nije se razmisljalo o buducnosti. Stubove lakse i jeftinije rijesiti.
Mozda ce zvucati da branim nekoga iz tadasnje uprave, ali tu je savez krivac. Oni su uradili projekat i s njim obisli drzavu. Na isti kalup radili svima rasvjetu, a nije se razmisljalo da u npr. Gabeli nikad nece smetati a u Mostaru hoce.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Ta informacija je izasla ranije, mislim da su rekli na obracanju kluba i ministra Magode
Kapacitet nove južne tribine bit će 4.968 sjedećih mjesta.
Ukupan kapacitet stadiona Grbavice ce biti 15.301
Prava slika je ova sto je Tef objavio
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
- akisarajevo92
- Postovi: 19189
- Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
- Kontakt:
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
A onaj clan uprave za reprezentacija ba izjavio manje od 5000
Nema veze sto vise to bilje
Hvala na ispravci
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Zasto nece krov raditi odma na jugu Grbavice ? Opet projekti,tenderi,nece za 3 godine ga postaviti ako sad ne.
- LavoviGabela
- Postovi: 618
- Pridružen/a: 15 apr 2025, 11:31
- Kontakt:
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Zato što košta još dodatna 2 mil KM
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Nema šanse da će u zdenkama na jugu ostavljati ove rupe i prolaze, tako da ni ovaj render iznad ne valja. Nit imaju kud voditi, nit imaju smisla. Na sjeveru postoje jer se mora ostaviti ulaz za vozila različitih službi.
Ja vjerujem da će ovo jednostavno biti nastavak sjevera i juga, isti nivo, isti nagib, isto sve
Smisleno je jedino, u odnosu na sjever, smanjiti broj ulaza na sredini, a s obzirom da su broj ulaza i na istoku reducirali u odnosu na sjever, ne sumnjam da će na jugu biti ok.
I valjda se nekad sjete srediti ruglo na sjeveru u kontekstu eksterijera. S onim možeš nakalemiti Allianz Arenu i da joj je izgled užasan.
Ja vjerujem da će ovo jednostavno biti nastavak sjevera i juga, isti nivo, isti nagib, isto sve
I valjda se nekad sjete srediti ruglo na sjeveru u kontekstu eksterijera. S onim možeš nakalemiti Allianz Arenu i da joj je izgled užasan.
- LavoviGabela
- Postovi: 618
- Pridružen/a: 15 apr 2025, 11:31
- Kontakt:
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Dok god se stadioni prave od javnog novca nema tu dobra. Svi redom sišu javni novac Grbavica, Bilino polje, Bijeli brijeg, krmetnjak u Vrapčićima itd.
Zar nije bolje napraviti u svakome gradu ateltsku stazu, bazen, malu dvoranu da narod ima kakve koristi ovako samo **** iz klubova profitiraju
Zar nije bolje napraviti u svakome gradu ateltsku stazu, bazen, malu dvoranu da narod ima kakve koristi ovako samo **** iz klubova profitiraju
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"
- akisarajevo92
- Postovi: 19189
- Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
- Kontakt:
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
receno je da ce u oba coska biti prolazi za vatrogasce a iznad njih dva semafora
Don't believe the hype.
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Na Grbavici igraju mnoge kategorije repke i odrzavaju se razna sportska takmicenja svake godineLavoviGabela je napisao/la: ↑22 jul 2025, 12:37Dok god se stadioni prave od javnog novca nema tu dobra. Svi redom sišu javni novac Grbavica, Bilino polje, Bijeli brijeg, krmetnjak u Vrapčićima itd.
Zar nije bolje napraviti u svakome gradu ateltsku stazu, bazen, malu dvoranu da narod ima kakve koristi ovako samo **** iz klubova profitiraju
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH
Vala besmisleno. Postoji li igdje na svijetu stadion s 4 prolaza za hitne službe? Uglavnom su to dva, to je standard i normalno. Uostalom, fakat ni ne shvatam koji bi vatrogasci upadali na stadion s te strane, bezveze se narušava izgled, ali hajde. Na skoro svim novoizgrađenim stadionima postoje prolazi između glavne i bočnih tribina (recimo kao da na Grbavici budu na sjeverozapadu i jugozapadu), kako kamere ne bi gledale u te prolaze. Ok, kod Grbavice je glavna saobraćajnica i pristup sa sjevera, pa je to na sjeveru, nije strašno. Ali, praviti dva dodatna prolaza koji praktično idu u brdo, baš je besmisleno.akisarajevo92 je napisao/la: ↑22 jul 2025, 14:52receno je da ce u oba coska biti prolazi za vatrogasce a iznad njih dva semafora
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.



