Sticajem okolnosti odgođena je jedna..što ne znači da je Sarajevo npr.prošlo da bi bilo 99% odgođeno dok god se igra...e tu gubiš kontinuitet igranja.Vežem se na voditelja kada spomenu kontinuitet igranja...ne znam kako smo onda ovako fizički inferiorni..neuigrani...ali to druže traje 30 godina,pa za 30 god.valjda bi skontali šta ne valja,ode Evropa,odoše ispred nas i egzotične države,mi tapkamo...pitara je napisao/la: ↑31 jul 2025, 22:15Hajde intelektualac objasni šta je odgođeno?
Objasne ti ljudi da je odgođena utakmica sa Zrinjskim jer nije bilo moguće da se igra, šta se još odgodilo?
Navalio lik ko da nam je liga počela prije mjesec pa se odgodilo 6 utakmica
BH klubovi u Evropi 25/26
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Namucili smo ih
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Sigurno 500+, bilo je jos raje na tribini iza klupa. Ti ovo samo mozes sanjati jer ti je vrhunac poslat sliku iz kortea
- TylerBurey
- Postovi: 66
- Pridružen/a: 26 jun 2025, 21:54
- Kontakt:
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Bio je zabranjen. Okrenimo se sadašnjosti, prvak zajedničke nam države je jedini preostali klub u Europi.Lik je napisao/la: ↑31 jul 2025, 22:14E keru jadni, daj nam neke podatke o Svinjskom iz npr 60,70,80-tih godina??TylerBurey je napisao/la: ↑31 jul 2025, 22:02Spominjali su se jutros kao ''naš'' klub.
Bit ćeš opet prvak čest - nasmijao me humor u tvom potpisu.![]()
Raduje li te ta činjenica?
Mene da.
- feniksptica
- Postovi: 19096
- Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
- Kontakt:
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Nemoj rec
Pa sto vas Tobejarabi dusmani zabranise
Pa sto vas Tobejarabi dusmani zabranise
Plavo oko plakalo je.
BOT (ponude u inbox)
BOT (ponude u inbox)
-
HercegovinaCali
- Postovi: 191
- Pridružen/a: 22 jul 2025, 09:36
- Kontakt:
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Porediti Slovan s Koperom,Santa Colomom i Univ. Craoviom je smiješno. Slovan je sezonu 24/25 igrao LP, sezone 21/22,22/23,23/24 igrao Konferenciju, sezonu 19/20,14/15 Europsku ligu. Šestu godinu zaredom prvak Slovačke.
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Jedna od gorih sezona sto se tiče koeficienta. Bas smo ga srozali.
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Evo desno mi mudo vibrira za jedinim preostalim klubom u Evropi, jel I tebi? Ili lijevo?TylerBurey je napisao/la: ↑31 jul 2025, 22:39Bio je zabranjen. Okrenimo se sadašnjosti, prvak zajedničke nam države je jedini preostali klub u Europi.Lik je napisao/la: ↑31 jul 2025, 22:14E keru jadni, daj nam neke podatke o Svinjskom iz npr 60,70,80-tih godina??TylerBurey je napisao/la: ↑31 jul 2025, 22:02
Spominjali su se jutros kao ''naš'' klub.
Bit ćeš opet prvak čest - nasmijao me humor u tvom potpisu.![]()
Raduje li te ta činjenica?
Mene da.
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Ovog ljeta, bh. klubovi su ponovo potvrdili ono što već godinama vidimo talent postoji, ali manjak kontinuiteta, mentalne stabilnosti i sistemske discipline ih redovno košta iskoraka u Evropi.
Kone su protiv Universitatee Craiova odigrale dva potpuno različita poluvremena. U prvom dijelu izgledali su kao ozbiljna ekipa, kompaktna, disciplinovana, sa jasnom idejom i gardom tima koji zna šta hoće. Međutim, drugo poluvrijeme je donijelo raspad sistema nedostatak koncentracije, loša postavka, pad intenziteta i kao da je neko drugi izašao na teren. To je bilo manjeg intenziteta u prvom meču. Sličan obrazac ponovio se i u revanšu. U oba meča, Sarajevo je bilo veoma ozbiljno 45 minuta, ali u modernom fudbalu to jednostavno nije dovoljno.
Željo je protiv Kopra, paradoksalno, bio bolja ekipa veći dio obje utakmice. Kontrola igre, više posjeda, više izrađenih šansi, ali kao da upadnu u crnu rupu od 10-15 minuta koja ih košta svega dobrog što su napravili. Gubi se fokus, koncentracija pada, a s njom i rezultat. Takve stvari ne smiju se dešavati ekipama koje pretenduju na iskorak. Uzmimo u obzir i činjenicu da je Koper slabije rangirana ekipa od Universitatee, ali ko zna, da je Željo igrao sa Rumunima, a Sarajevo sa Slovencima, možda bi im bolje legli takvi protivnici.
Šira slika pokazuje da su svi naši klubovi žrtve istog problema nedostatka kontinuiteta u igri, fokusa i jasnog cilja na terenu. I kada postoji kvalitet, on se rasipa zbog slabe mentalne pripreme i loše interne discipline. U klubovima koji pretenduju na vrh, svaki igrač mora biti fokusiran od prve do posljednje minute, sa jasnim timskim ciljem. I ne samo to, nego da čitavu sezonu posmatra kao veliki projekat od životnog značaja i da sa tim osjećajem liježe i budi se. Nažalost, kod nas često djeluje da su ciljevi nejasni i da igrači vrlo često odluče da budu pametniji od onih koji im zadaju zadatke.
Poseban problem jeste rukovodstvo klubova, koje vrlo često pokazuje nedosljednost u sprovođenju discipline i hijerarhije. Pojedinci unutar ekipa osjete tu slabost sistema, što otvara prostor za stvaranje "klanova", gubljenje autoriteta i narušavanje jedinstva u svlačionici. Takvi problemi posebno su izraženi u Želji, barem meni tako izgleda. Skoro pa očito postoje unutrašnje podjele koje se reflektuju na terenu kroz lošu komunikaciju, manjak ideje i nepostojanje kontinuiteta i ako nema individualca koji će sretno ili spretno napraviti neki trzaj za buđenje, utakmica na kraju bude nekakva nedorečena, navijači se raduju minimalnoj pobjedi, a često se zaboravi d asu mnoge pobjede ostvarene kroz nekakvu patnju.
Na sve to, treba dodati i stalni pritisak neregularnosti u domaćem prvenstvu. Sudijske lakrdije, zakulisne igre i 'pomoć za zelenim stolom' ne pogađaju samo sportsku pravdu, već utiču i na mentalitet igrača i trenera. Kako očekivati ozbiljnost i kontinuitet kad se liga često odlučuje van terena?
Borac i Zrinjski nominalno djeluju kao stabilnije ekipe, ali to je više rezultat sistemske podrške i privilegije nego neke veće mentalne snage. I pored tog vjetra u leđa, oni ne uspijevaju napraviti značajniju bodovnu razliku u odnosu na "nestabilne" rivale, što dovoljno govori o nivou domaće lige.
Dok se ne riješi mentalitet improvizacije, dok klubovi ne izgrade ozbiljan sistem rada, dok rukovodstva ne pokažu autoritet i dosljednost, i dok igrači ne nauče igrati svih 90 minuta kao tim evropski rezultati će ostati samo sporadične epizode, a ne pravilo.
Kone su protiv Universitatee Craiova odigrale dva potpuno različita poluvremena. U prvom dijelu izgledali su kao ozbiljna ekipa, kompaktna, disciplinovana, sa jasnom idejom i gardom tima koji zna šta hoće. Međutim, drugo poluvrijeme je donijelo raspad sistema nedostatak koncentracije, loša postavka, pad intenziteta i kao da je neko drugi izašao na teren. To je bilo manjeg intenziteta u prvom meču. Sličan obrazac ponovio se i u revanšu. U oba meča, Sarajevo je bilo veoma ozbiljno 45 minuta, ali u modernom fudbalu to jednostavno nije dovoljno.
Željo je protiv Kopra, paradoksalno, bio bolja ekipa veći dio obje utakmice. Kontrola igre, više posjeda, više izrađenih šansi, ali kao da upadnu u crnu rupu od 10-15 minuta koja ih košta svega dobrog što su napravili. Gubi se fokus, koncentracija pada, a s njom i rezultat. Takve stvari ne smiju se dešavati ekipama koje pretenduju na iskorak. Uzmimo u obzir i činjenicu da je Koper slabije rangirana ekipa od Universitatee, ali ko zna, da je Željo igrao sa Rumunima, a Sarajevo sa Slovencima, možda bi im bolje legli takvi protivnici.
Šira slika pokazuje da su svi naši klubovi žrtve istog problema nedostatka kontinuiteta u igri, fokusa i jasnog cilja na terenu. I kada postoji kvalitet, on se rasipa zbog slabe mentalne pripreme i loše interne discipline. U klubovima koji pretenduju na vrh, svaki igrač mora biti fokusiran od prve do posljednje minute, sa jasnim timskim ciljem. I ne samo to, nego da čitavu sezonu posmatra kao veliki projekat od životnog značaja i da sa tim osjećajem liježe i budi se. Nažalost, kod nas često djeluje da su ciljevi nejasni i da igrači vrlo često odluče da budu pametniji od onih koji im zadaju zadatke.
Poseban problem jeste rukovodstvo klubova, koje vrlo često pokazuje nedosljednost u sprovođenju discipline i hijerarhije. Pojedinci unutar ekipa osjete tu slabost sistema, što otvara prostor za stvaranje "klanova", gubljenje autoriteta i narušavanje jedinstva u svlačionici. Takvi problemi posebno su izraženi u Želji, barem meni tako izgleda. Skoro pa očito postoje unutrašnje podjele koje se reflektuju na terenu kroz lošu komunikaciju, manjak ideje i nepostojanje kontinuiteta i ako nema individualca koji će sretno ili spretno napraviti neki trzaj za buđenje, utakmica na kraju bude nekakva nedorečena, navijači se raduju minimalnoj pobjedi, a često se zaboravi d asu mnoge pobjede ostvarene kroz nekakvu patnju.
Na sve to, treba dodati i stalni pritisak neregularnosti u domaćem prvenstvu. Sudijske lakrdije, zakulisne igre i 'pomoć za zelenim stolom' ne pogađaju samo sportsku pravdu, već utiču i na mentalitet igrača i trenera. Kako očekivati ozbiljnost i kontinuitet kad se liga često odlučuje van terena?
Borac i Zrinjski nominalno djeluju kao stabilnije ekipe, ali to je više rezultat sistemske podrške i privilegije nego neke veće mentalne snage. I pored tog vjetra u leđa, oni ne uspijevaju napraviti značajniju bodovnu razliku u odnosu na "nestabilne" rivale, što dovoljno govori o nivou domaće lige.
Dok se ne riješi mentalitet improvizacije, dok klubovi ne izgrade ozbiljan sistem rada, dok rukovodstva ne pokažu autoritet i dosljednost, i dok igrači ne nauče igrati svih 90 minuta kao tim evropski rezultati će ostati samo sporadične epizode, a ne pravilo.
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Pa dobro Slovan jeste jaci, ali realno previse ste se mucili sa Virtusom iz San Marina u prvom pretkoluHercegovinaCali je napisao/la: ↑31 jul 2025, 22:52Porediti Slovan s Koperom,Santa Colomom i Univ. Craoviom je smiješno. Slovan je sezonu 24/25 igrao LP, sezone 21/22,22/23,23/24 igrao Konferenciju, sezonu 19/20,14/15 Europsku ligu. Šestu godinu zaredom prvak Slovačke.
Ko zna da li bi vi prosli Koper i Craiovu u ovom trenutku
Vidjet cemo vas protiv Breidablika i narednih protivnika
Sretno svakako da nam donesete sto vise bodova, ali bilo bi mi svjedni zbog drugih stvari da ispadnete i da ne uzmete 10,15 miliona
Zadnja izmjena: NoDi80, dana/u 31 jul 2025, 23:06, ukupno mijenjano 1 put.
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Bice bolje nagodinu
- Quartararo
- Postovi: 789
- Pridružen/a: 02 jul 2025, 11:55
- Kontakt:
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
PIŠAJ MALO SARAJ'VO!
-
19vendetta87
- Postovi: 10264
- Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
- Kontakt:
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Ima ih 700. Ako racunamo i domace navijace u donjem desnom uglu slike.
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎
-
nastrojeni21
- Postovi: 1267
- Pridružen/a: 21 jul 2023, 00:28
- Kontakt:
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Jel istina da komentator i dalje tvrdi da nije ofsajd kod prvog gola
- avalPacidoroP
- Postovi: 3893
- Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:24
- Kontakt:
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Hajmo Sarajvo i Novi Pazar
Joj kakvi ste vi šabani
Bravo naši
Joj kakvi ste vi šabani
Bravo naši
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Nažalost , još 1 neuspjeh.Jednostavno kao što je neko gore rekao nemamo taj karakter i mentalitet da prolazimo ovakve ekipe , koje bi se po svemu morale proći.Žali bože čitave godine , zbog 2 sedmice Europe.
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★★
YNWA <3
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★★
YNWA <3
Re: BH klubovi u Evropi 25/26
Sky9 je napisao/la: ↑24 jul 2025, 23:33Bez ljutnje, navijam da prođete, iskreno...
Ali opet se pokazalo da naše ekipe žive max. do 60-e minute.
Sekunda je falila za 2 2, i sad bi se skroz druga priča pričala.
Ovako, pobijedili ste, ali ljudi imaju više snage. To će pokazati u revanšu.
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.





