San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

soko
Postovi: 5164
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la soko » 07 sep 2025, 05:00

Micron je napisao/la:
07 sep 2025, 01:24
Vasilj
Dedić Barisic Tarik Gazibegovic
Memic Sunjic Basic Alajbegovic
Gigovic
Demirovic

Nista vise ne tražim
To je to. Jos kad se Seo vrati :bih:
Eto onaj blento Anel je mogao tu upasiti i bili bi jos bolji.

Avatar
Sheyi
Postovi: 13894
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la Sheyi » 07 sep 2025, 07:10

harixs je napisao/la:
07 sep 2025, 04:35
Koji debili bi stavili ovu djecu protiv Aus za koju igra pola Bundes lige. Bravo genijalci

Ne primit go do 75 sa iskusnijim i polako uvodit mladiće.
Nula ko brdo
Slazem se, bolje staviti Gigovica na lijevo krilo, aHajradinovica na desno pa ih vadit na poluvremenu. :
:mrgreen:

harixs
Postovi: 1751
Pridružen/a: 15 sep 2014, 18:29
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la harixs » 07 sep 2025, 08:22

Sheyi je napisao/la:
07 sep 2025, 07:10
harixs je napisao/la:
07 sep 2025, 04:35
Koji debili bi stavili ovu djecu protiv Aus za koju igra pola Bundes lige. Bravo genijalci

Ne primit go do 75 sa iskusnijim i polako uvodit mladiće.
Nula ko brdo
Slazem se, bolje staviti Gigovica na lijevo krilo, aHajradinovica na desno pa ih vadit na poluvremenu. :
:mrgreen:
Barbu u odbranu ako zatreba…

vidi se da barataš šalama i pošalicama kao i većina znalaca na ovoj temi. :mrgreen:

HeavyBassBlues
Postovi: 156
Pridružen/a: 08 jul 2025, 08:23
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la HeavyBassBlues » 07 sep 2025, 08:25

Zaboravljate da nas je mali ofsajd spasio penala i to sa igračem vise. Uopste ne volim predikcije tipa šbb kbb, ali bi taj penal sigurno odveo utakmicu u drugom pravcu.
Mi smo sinoć pobijedili SM isključivo na fiziku. Nikakve taktike zamisli i strategijske postavke nisu nimalo doprinijele pobjedi. Tacno se vidjelo da su oni pali nakon našeg drugog gola. Svaka im čast, dobro su i izdržali sa desetoricom.
Na osnovu čega neko misli da će tako biti i u slijedećim utakmicama?
Po mome mišljenju, ovo su zadnji bodovi koje smo osvojili. Možda uzmemo još jedan negdje usput do kraja kvalifikacija i to je to.
Sinoć se tacno vidjelo ko igra u ozbiljnijim klubovima i koliko.
Austrijski stoperi će raznijeti Dzeku, vidi se da je istrošen.
Jedino ko ce im moći parirati jesu Alajbegovic i Demirovic bez obzira na lošu utakmicu ovog potonjeg.
Ako bi tu uz njih dvojicu bili Dedic, Kolasinac i Ahmethodzic, uz Sunjica i naravno preiskusnog Dzeku za zadnjih 20min., onda bi se čovjek i mogao nečemu nadati.
Ovako, daj bože da griješim, al mensečini, hurčina.

Avatar
Beduin
Postovi: 19472
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la Beduin » 07 sep 2025, 08:45

hurem je napisao/la:
07 sep 2025, 02:06
Zašto Gazibegovic u startnih 11?!
Nisam ni mislio da se neki razumiju u fudbal ali evo da odgovorim prostim odgovorom:
Pa zato sto je desni bek i dobio poziv umjesto povrijeđenog desnog beka. Da se nije povrijedio, Malic bi startao jer stručni štab želi odmoriti Dedica za Austriju a i ne rizikovati žuti karton.
Nemaš trećeg desnog beka u timu.
Druga stvar, Gazibegovicu su prijeko potrebne minute.

Usput rečeno, Gazibegovic je nažalost odigrao lošu utakmicu. Još jedna u nizu, ali eto nije Tahirovic pa se ne pljuje toliko.
Čini mi se glavni krivac za poništeni pogodak Demirovica (ako se dobro sjećam - mrsko mi sad provjeravati).

Da recimo nema Dedica protiv Austrije, a da su zdravi i Malic i Gazibegovic - Malic bi zasluženo bio starter na desnom beku.
Gazibegovic mora čim prije početi pokazivati ozbiljnije partije, nije on novak nego neko ko ima 20+ utakmica u dresu A-reprezentacije.
To da je bolje partije pružao na lijevoj strani - od koga li ste to čuli?! Hmmm.
______________________________
- Alajbegovic igracina.
- Memic TOP reprezentativac. Jedan od najzahvalnijih igraca koje imamo.
- Bazdar - zaslužio je ovaj pogodak za koji se sam izborio. Drago mi je da je ugasio neznalice.
- Dzeko klasa.
- Bajraktarevic ništa posebno za poluvrijeme ali bit ce to vremenom sve bolje. Mozda vec protiv Austrije iskoristi priliku s klupe.
- Kospo na nestoperskoj poziciji pa ne bih plaho komentarisao. Najvažnije da je dobio minute i kaparisan. Premekan u pas igri.
Itd., da ne nabrajam sve. Neki su odigrali solidno, neki ispod nivoa.
______________________
- Tahirovic
- Alajbegovic
- Bazdar
- Mujakic
Četiri igrača koji su postigli prvijence na jednoj utakmici. Čestitke.
______________________
Sreća Ragnicku pa nije selektor Bosne i Hercegovine. Bio bi popljuvan samo tako nakon loše partije protiv Kipra na domaćem terenu. S jednom Austrijom jedva protiv Kipra na domaćem terenu.

U utorak samo borbeno i rastrcano, pa sta bude, a mi se nadamo najboljem.
U sastav se vraćaju Dedic, Sunjic, Gigovic. Nadam se da ce i Memic startati. Vidjet ćemo ko ce biti stoperski dvojac i lijevi bek. Ostalo je sve jasno.
A nas vrli Diadora se kao pita da mu neko objasni otkud Jufus igra na beku a pozvan naknadno. 🤣
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Kapetan
Postovi: 934
Pridružen/a: 10 jul 2012, 14:01
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la Kapetan » 07 sep 2025, 08:45

HeavyBassBlues je napisao/la:
07 sep 2025, 08:25
Zaboravljate da nas je mali ofsajd spasio penala i to sa igračem vise. Uopste ne volim predikcije tipa šbb kbb, ali bi taj penal sigurno odveo utakmicu u drugom pravcu.
Mi smo sinoć pobijedili SM isključivo na fiziku. Nikakve taktike zamisli i strategijske postavke nisu nimalo doprinijele pobjedi. Tacno se vidjelo da su oni pali nakon našeg drugog gola. Svaka im čast, dobro su i izdržali sa desetoricom.
Na osnovu čega neko misli da će tako biti i u slijedećim utakmicama?
Po mome mišljenju, ovo su zadnji bodovi koje smo osvojili. Možda uzmemo još jedan negdje usput do kraja kvalifikacija i to je to.
Sinoć se tacno vidjelo ko igra u ozbiljnijim klubovima i koliko.
Austrijski stoperi će raznijeti Dzeku, vidi se da je istrošen.
Jedino ko ce im moći parirati jesu Alajbegovic i Demirovic bez obzira na lošu utakmicu ovog potonjeg.
Ako bi tu uz njih dvojicu bili Dedic, Kolasinac i Ahmethodzic, uz Sunjica i naravno preiskusnog Dzeku za zadnjih 20min., onda bi se čovjek i mogao nečemu nadati.
Ovako, daj bože da griješim, al mensečini, hurčina.
4/4 prijatelju :bih: :bih: :bih:

Avatar
ArtVandelay
Postovi: 1169
Pridružen/a: 25 mar 2019, 16:44
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la ArtVandelay » 07 sep 2025, 09:20

Previše euforije. Zaboravljate da smo igrali protiv picmajstora.
Zar ćeš vjeru i naciju
pogazit k’o staru modu,
zar ćeš rađat’ tamo negdje
dušmanine svome rodu?

Nemoj sestro, ja te molim
ne daj da ti ponos gaze,
nemoj gledat’ kratkoročno
razmišljaj na duge staze!

zeljovolimte
Postovi: 3775
Pridružen/a: 31 okt 2022, 20:12
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la zeljovolimte » 07 sep 2025, 09:23

Veze mi s vezom nemamo.

San Marino je amaterska reprezentacija koja je igrala sa igracem manje. I u jednom momentu na terenu ravnopravno stajala.

Izmjene su nama bolje od prve postave gdje pola igraca ni krivo ni duzno ispasta zbog budale na klupi.
Haris Hajradinovic nije desno krilo.
Demirovic nije 10ka, a ni lijevo krilo..
Burnic ne treba uopste biti pozivan, ali vise zasluzuje poziv nego sto je lijevi bek (u karijeri nije igrao).

Sve u svemu lijep rezultat, ali dok je ovaj kriminalac ublehas na klupi ne mozemo bolje.

Bajraktarevic, Memic, Alajbegovic, Dedic su nase zlatne koke!

babino
Postovi: 8022
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la babino » 07 sep 2025, 09:30

Ghuraba je napisao/la:
07 sep 2025, 02:19
babino je napisao/la:
06 sep 2025, 08:10
Ghuraba je napisao/la:
06 sep 2025, 07:56

:mrgreen:

Ma jok, ide petarda veceras, selektor San Marina najavio da imaju problema s povredama. To bi nas moglo pogurati. :mrgreen:
mene je isto ohrabrilo to sto im fale ti blizanci:-)
E moj Babinac, umalo da pogodim i pocetni sastav i konacan rezultat. :mrgreen:

Covjece, do cega smo dosli za samo par mjeseci, hvala Bogu dragom. Od reprezentacije koja nema krilo ni za lijeka, dosli smo do trojice odlicnih (jos su i mladi). :ljepota:
pa dobro, ofulo si dvojicu, a da Dzeko nije igrao i da ovi nisu crkli sa igracem manje, bio bi jedan pogodak van 16, nije kerim, ali jeste tahir-:)

Odlicni su svi novi na krilu, Kerim najbolji svakako, ko god ga je pogledao jednu tekmu u salzburgu, sve mu je jasno. Momak je strasan igrac i veliki moodonja.
Memic zna sta moze, to i radi odlicno. Ono sto je on uradio kod asistencije, tesko da Esmir moze, ali zato ono sto je Esmir uradio u prvom kontaktu sa loptom, Memic ne zna.
Da trebam birati, ne znam koga bih stavio u prvih 11, Memica ili Esmira, strah me da ce obojica ostati na klupi.
Kerima bi vec bila velika steta ostaviti na klupi, a sve je moguce i realno.
Bas je belaj i za napad da li krenuti sa Dzekom i Demirom, vjerujem da ni Barba ne zna sta ciniti u utorak i da sigurno ima nekoliko dilema.

Sto se tekme tice, ne bih ja previse hvalio, igrali smo sa najlosijom repkom na svijetu i sa igracem vise do 70. minute se prilicno patili. Nekoliko igraca je bas nerviralo, npr Jusuf i Ermedin, tacno da se covjek zapita otkud oni u ligi 5:-).
Nadam se da je Haris sinoc odigrao svoje i da ce ostale tekme gledati sa hoklice.

Mene bas interesuje rasplet u ovoj grupi, potajno se nadam 1. mjestu i direktnom plasmanu na svjetsko, o barazu necu ni da mislim, nije to za nas.
S druge strane imamo strasno teske tekme do kraja i u to 1. mjesto bih bas poceo ozbijno vjerovati ako ove svabe mlatnemo nekako u utorak.

Avatar
jestamaji
Postovi: 17731
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la jestamaji » 07 sep 2025, 09:54

sad sam tek vidio penal koji je sudija poklonio austriji … :o

71% posjeda, pretpostavljam da nije nezaslužno ali ovo sa penalom je strašno
Zadnja izmjena: jestamaji, dana/u 07 sep 2025, 09:55, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
dedo26
Postovi: 639
Pridružen/a: 19 sep 2022, 12:56
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la dedo26 » 07 sep 2025, 09:55

Nevjerovatno mi je da ljudi koji su na ovom forumu vjerovatno i prate repku vec godinama i sve, a toliko plitko razmisljaju i ne poznaju fudbal.
Gazibegovic kao desni bek; Katastrofa je bio svakako, ali jeste uopste primjetili da je igrao bez desnog krila i da lik nije imao s kim ni razigravati desno. Kad god je dobio loptu imao je opciju da vrati samo u sredinu ili da centrira. To je stvar lose odluke trenera.
Kad je Esmir usao odma se osjetilo kolko ima vise energije desno, jer imas s kim razigravat, dva igraca su desno. Tako da je Juka bio sasvim prosjecan u drugom poluvremenu na toj poziciji. Igraci San Marina su ga takticki pustali desno jer znaju da nije kreator i nema s kim igrati.
Eh onda dalje; Neki govore da bi penal San Marina promjenio sve. Valjda to i jes poenta ofsajda koji je golem bio, da dobro postavis odbranu da ne mogu dat gol. A cak i da su dali, vjerovatnob i peticu primili u mrezi.
Igra protiv San Marina jest bila losa prvo poluvrijeme, ali to je iskljucivo zbog desne strane gdje se najvise igralo, a plus i dva klasicna spica koja nemaju taj kreativni faktor u igri. Cim sam vidio da ulaze Kerim, Esmir, Memic, odma sam znao da ce se nesto dobro desit. Ovo nek mu bude lekcija za buduce utakmice, ali San Marino je ekipa na kojoj imas slobode da testiras dosta toga, bas kao da je prijateljska. Plus valja istaci i ono najvaznije da nam je falila citava odbrana i vezni red, tj : Dedic, Muharemovic, Katic, Kolasinac, Gigovic, Sunjic koji ce vjerovatno od prve minute protiv Austrije.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 6109
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la Ghuraba » 07 sep 2025, 09:56

babino je napisao/la:
07 sep 2025, 09:30
pa dobro, ofulo si dvojicu, a da Dzeko nije igrao i da ovi nisu crkli sa igracem manje, bio bi jedan pogodak van 16, nije kerim, ali jeste tahir-:)

Odlicni su svi novi na krilu, Kerim najbolji svakako, ko god ga je pogledao jednu tekmu u salzburgu, sve mu je jasno. Momak je strasan igrac i veliki moodonja.
Memic zna sta moze, to i radi odlicno. Ono sto je on uradio kod asistencije, tesko da Esmir moze, ali zato ono sto je Esmir uradio u prvom kontaktu sa loptom, Memic ne zna.
Da trebam birati, ne znam koga bih stavio u prvih 11, Memica ili Esmira, strah me da ce obojica ostati na klupi.
Kerima bi vec bila velika steta ostaviti na klupi, a sve je moguce i realno.
Bas je belaj i za napad da li krenuti sa Dzekom i Demirom, vjerujem da ni Barba ne zna sta ciniti u utorak i da sigurno ima nekoliko dilema.

Sto se tekme tice, ne bih ja previse hvalio, igrali smo sa najlosijom repkom na svijetu i sa igracem vise do 70. minute se prilicno patili. Nekoliko igraca je bas nerviralo, npr Jusuf i Ermedin, tacno da se covjek zapita otkud oni u ligi 5:-).
Nadam se da je Haris sinoc odigrao svoje i da ce ostale tekme gledati sa hoklice.

Mene bas interesuje rasplet u ovoj grupi, potajno se nadam 1. mjestu i direktnom plasmanu na svjetsko, o barazu necu ni da mislim, nije to za nas.
S druge strane imamo strasno teske tekme do kraja i u to 1. mjesto bih bas poceo ozbijno vjerovati ako ove svabe mlatnemo nekako u utorak.
Ma najbitnije iz ove utakmice je da smo popravili gol razliku i da se niko nije povrijedio. Bilo je segmenata gdje smo se bas patili, ali nebitno je to sad. Meni je samo zao sto Pjanic prerano zavrsi s fudbalom ili sto nije par godina mladji. On umjesto Tahirovica + zdrav Kolasinac i daj nam Brazil. :mrgreen: Definitivno nam treba veznjak koji igra i razmislja brze od Benje. Momak je dobar, igra sasvim korektno, ali nerijetko u samom startu ugusi dobar dio akcija.

Ja bih Memica od prvih 11 u utorak. Treba nam neko ko moze i hoce trcati, a i ko ima odgovornosti defanzivno. I Alajbegovic mora poceti. Mozemo mi sad pricati, mlad, neiskusan, odigrao svih 90' sinoc i ostale gluposti, ali mali je neuporedivo kvalitetniji od svih tih igraca iz reprezentacije s kojima bi se kao mogao uporediti, a kvalitet mora biti iznad svega. Nisam bas siguran da li i Barbarez razmislja tako. Meni je Dzeko idealan za zadnjih 30 minuta - da tad nekad udju on i Bajrakterevic, a da od prvih 11 krene klasicnu 4-3-3, s Kerimom, Demirom i Memijom u napadu.

Na lijevom beku smo bas kilavi. Samo se nadam da ponovo nece zavaliti Dedica na tu stranu. Ako se to ne daj Boze desi, postaje mi najomrazenija osoba u bh sportu. :mrgreen:

Avatar
coelho41
Postovi: 15704
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la coelho41 » 07 sep 2025, 10:00

Ovo je jedna snimka ekrana sa Fejsbuka, vezana je za košarkašku reprezentaciju, a otprilike oslikava naš odnos prema sportu općenito i vrlo dobro se može uporediti sa našim komentarima ovdje nakon prvog i nakon drugog poluvremena ili jednostavno nakon prve utakmice protiv San Marina i nakon druge utakmice protiv San Marina.
slika
A ja vam garantujem da bi i ona prva utakmica protiv San Marina vrlo lako završila na 5-0 samo da nam je ušlo par onih prilika na početku, pa da momci igraju malo opuštenije na 2 razlike. Sinoć isto prije nego što će Džeko zabit ona dva gola čuje se s tribina "vico ****", "savez napolje", "igrajte pi.cke" itd itd, a igrači to sve osjete i u jednom trenutku se nervoza mogla rezati nožem, a to uporno javnost ne želi da vidi.

Avatar
invincible1921
Postovi: 11401
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la invincible1921 » 07 sep 2025, 10:05

Nasa odbrana sinoc:

Krene Berardi u napada a Radeljic i Barisic sami u odbrani

Burnic zamalo nije dobio crveni cuvajuci vodoinstaltere
=\_1921_/=

Benko123
Postovi: 791
Pridružen/a: 20 feb 2021, 13:33
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la Benko123 » 07 sep 2025, 10:08

Vasilj
Dedic Barisic Muharemovic Gazibegovic
Tahirovic Sunjic Gigovic
Memic Demirovic Alajbegovic

Ja se iskreno nadam ovih prvih 11. Bez Sunjica ne smijemo zamisliti prvih11 u utakmicama gdje nismo favoriti. Memicu prednost u odnosu na Bajraktarevica a i Hajradinovica jer vjerujem da bar jendom/dva puta moze pobjeci Austrijancima i napraviti veliki problem. Kerim mora biti u prvih 11 mada ne bih bio iznenadjen da Demira gurne na njegovu poziciju a Dzeku u vrh napada. Demirovic kako god da je sinoc odigrao, tekme kao sto su u utorak su kao stvorene za njega i vjerujem da ce odigrati vrhunsku utakmicu.

Sve u svemu, mislim da je 9 od 11 igraca sigurno, jedino pitanje je:

Gazibegovic ili Burnic
Alajbegovic ili Dzeko/Demirovic

Avatar
Zglavkar
Postovi: 1210
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la Zglavkar » 07 sep 2025, 10:12

Nakon viđenog na jučerašnjoj utakmici, protiv Austrije bih izveo:

Džeko
Alajbegović, Gigović, Memić/Esmir
Bašić, Šunjić
Gazibegović, Muharemović, Barišić/Katić, Dedić
Vasilj

Eventualno Demirović da starta pa da ga svjež Džeko zamijeni u drugom poluvremenu.

Kad sam prije par dana postavljao sastav, definitivno nisam računao da je Alajbegović već sad ovoliko koristan, i ne bi mi palo na pamet da je Bašić bolji od Tahirovića u organizaciji tranzicije prema napadu. Mislio sam i da bi Hajradinović bio korisniji kad igra s krilima ali sinoć je vrlo malo pokazao.

Avatar
coelho41
Postovi: 15704
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la coelho41 » 07 sep 2025, 10:28

Memić nije balavac, Memić mora igrati. Ulazi u ozbiljne fudbalske godine, ima iskustva i u Evropi, nevjerovatno kako se momak nametnuo isključivo zalaganjem na terenu. Bez ikakvih priča van terena, došao tiho na mala vrata, a mogao bi nam biti samo takva prevaga protiv Austrije.

Kaunas
Postovi: 13506
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la Kaunas » 07 sep 2025, 10:29

Nisam gledao utakmicu ni citao komentare sad samo malo bacio pogled ovdje pa jel realno da je skocio hype nakon pobjede protiv amatera sta vam je ljudi :rol:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

HeavyBassBlues
Postovi: 156
Pridružen/a: 08 jul 2025, 08:23
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la HeavyBassBlues » 07 sep 2025, 10:39

dedo26 je napisao/la:
07 sep 2025, 09:55
Nevjerovatno mi je da ljudi koji su na ovom forumu vjerovatno i prate repku vec godinama i sve, a toliko plitko razmisljaju i ne poznaju fudbal.
Gazibegovic kao desni bek; Katastrofa je bio svakako, ali jeste uopste primjetili da je igrao bez desnog krila i da lik nije imao s kim ni razigravati desno. Kad god je dobio loptu imao je opciju da vrati samo u sredinu ili da centrira. To je stvar lose odluke trenera.
Kad je Esmir usao odma se osjetilo kolko ima vise energije desno, jer imas s kim razigravat, dva igraca su desno. Tako da je Juka bio sasvim prosjecan u drugom poluvremenu na toj poziciji. Igraci San Marina su ga takticki pustali desno jer znaju da nije kreator i nema s kim igrati.
Eh onda dalje; Neki govore da bi penal San Marina promjenio sve. Valjda to i jes poenta ofsajda koji je golem bio, da dobro postavis odbranu da ne mogu dat gol. A cak i da su dali, vjerovatnob i peticu primili u mrezi.
Igra protiv San Marina jest bila losa prvo poluvrijeme, ali to je iskljucivo zbog desne strane gdje se najvise igralo, a plus i dva klasicna spica koja nemaju taj kreativni faktor u igri. Cim sam vidio da ulaze Kerim, Esmir, Memic, odma sam znao da ce se nesto dobro desit. Ovo nek mu bude lekcija za buduce utakmice, ali San Marino je ekipa na kojoj imas slobode da testiras dosta toga, bas kao da je prijateljska. Plus valja istaci i ono najvaznije da nam je falila citava odbrana i vezni red, tj : Dedic, Muharemovic, Katic, Kolasinac, Gigovic, Sunjic koji ce vjerovatno od prve minute protiv Austrije.
Samo u dijelu gdje spominješ ofsajd/penal za SM;
Uopste se ne radi da li to, ili nije, poenta ofsajda. Radi se o tome da nas je SM sa igračem manje stisnuo da nas je pola metra livade dijelilo od mogućeg izjednačenja, nakon kojeg bi išlo poluvrijeme, a onda ko zna kakva bi se nervoza uvukla u redove i ko zna kako bi Barbarez reagirao.
Poenta je da se to ne smije dozvoliti, a Austrija i Rumunija će iskoristiti takve nedostatke u igri i dok se mi dohavizamo i Barbarez skonta sta cemo i kako ćemo, već smo tricu primili.
Uostalom, prošli ciklus je bio jasan pokazatelj kako malo ozbiljnije reprezentacije koriste naše crne rupe.

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1217
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: San Marino - BiH 06.09.2025. | BiH - Austrija 09.09.2025.

Post Postao/la RacioEmocionalan » 07 sep 2025, 10:50

coelho41 je napisao/la:
07 sep 2025, 10:28
Memić nije balavac, Memić mora igrati. Ulazi u ozbiljne fudbalske godine, ima iskustva i u Evropi, nevjerovatno kako se momak nametnuo isključivo zalaganjem na terenu. Bez ikakvih priča van terena, došao tiho na mala vrata, a mogao bi nam biti samo takva prevaga protiv Austrije.
Memic je covjek zadatka sa izuzetnim motorickim sposobnostima, slabija verzija Lulica, uprkos tome, nama nasusno potreban u ovom momentu gdje je konkurencija na svim pozicijama skoro pa nikakva. Za mene bi poceo protiv Austrije gdje nam je potreban igrac koji igra u dva pravca. Bajraktarevic to jos uvijek nije.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

DEBUG SSO: [] | STATUS: []