Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
hurem
Postovi: 10146
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la hurem » 07 sep 2025, 16:54

Raonffa je napisao/la:
07 sep 2025, 16:36
Pa vidi realno lakše je dobiti na lotu nego predvidjeti Barbarezovih početnih 11. Mislim da do sada nikada nije izveo istih početnih 11 i eto, interesantno, nikada mu se to nije obilo o glavu a svakako je suštinski dobro jer se isprobava više i igrača i mogućih kombinacija, pa to djeluje skroz prihvatljivo sve dok rezultat u konačnici ne trpi.

Sinoć sam čini mi se vidio da je poslije tekme izjavio kako su probali "novu formaciju" i pokušavajući analizirati tu izjavu (koje je isto tako veoma teško shvatiti), nekako mi je najlogičnije da je time možda najavio da će protiv Austrije igrati u drugoj formaciji, jer ono što smo mi sinoć igrali je 4231 u osnovi i to nije nikakva nova formacija za nas.

Ja očekujem i mislim da je najbolja opcija za utorak 352 ili 3412 gdje će na stoperima biti Barišić, Katić i Muharemović, desni wb Dedić, lijevo Burnić, sredina Tahirović i Šunjić, malo ispred Giga i naprijed Džeko i Demirović. To bi mi bilo nekako najlogičnije u ovom momentu, pa se to lako da transformisati u formaciju sa krilima ako bude potrebe.
Zato i kažem da se ne bih iznenadio kada bi krenuo s tri stopera nazad jer bi se najlakše posložila ekipa. Da li je to pametno uraditi u petoj utakmici kvalifikacija, ne bih smio nista garantovati.

Važno je da imamo igrače za različite postavke na terenu i shodno rezultatu možemo reagovati.

DeeWa
Postovi: 2492
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DeeWa » 07 sep 2025, 17:14

hurem je napisao/la:
07 sep 2025, 16:22
U biti, sinoć jedina pogreška koja mu se može zamjeriti jeste sto nije počeo s Memicem na krilu umjesto s Hajradinovicem.
Eh sad, da li planira Memica u prvih 11 protiv Austrije (nadam se da planira) pa ga zbog toga odmarao, to je druga stvar i donekle opravdan razlog.
I opet bi bilo smislenije da je možda Demirovica stavio vise desno u toj nekoj napadačkoj opciji, a Hajradinovica na ofanzivnog veznog, kada govorimo o sinosnjem sastavu.

Protiv Austrije će vjerovatno posložiti ekipu 10 od 11 pozicija da valja. Jedino će Gigovic biti zavaljen, vjerovatno na lijevo krilo ako Memic počne desno.
Mišljenja sam da Alajbegovic nije spreman da starta jednu ovakvu utakmicu gdje je potrebna velika disciplina cijelo vrijeme i veliki rad u defanzivi. Vise će nam koristiti drugo poluvrijeme.
Da ima Kolasinca iza sebe na beku, to bi bila druga priča.

A možda nas SS iznenadi protiv Austrije, ništa novo. Samo se nadamo ovaj put u pozitivnom smislu.
Ne očekujem tu formaciju, ali ne bih isključio opciju da krenemo u 352 formaciji s obzirom da nemamo Kolasinca na lijevom beku, da iznenadimo Austrijance, a potom u drugom poluvremenu uvođenjem Alajbegovica i druge napadačke opcije vratiti se u postavku s 4 nazad.
Kažem, ne očekujem, ali ne bih se iznenadio jer bi se lahko skuckala ta ekipa na terenu.


Ja mislim da ce Mujakic i Dedic igrati po bekovima. U veznom redu ce biti Sunjic, Tahirovic i Gigovic, a da ce po krilima biti Demirovic i Hajradinovic i u napadu Dzeko. Ne kazem da tako treba. Ja prvi to ne bih radio i Hajradinovica bih iskljucivo koristio kao desetku. Ali barbarez je barbarez.

Ne vjerujem da je Memica odmarao, jer Memic niti jednu bitnu utakmicu nije odigrao mnogo minuta. On je odmarao vjerovatno Dedica, Sunjica, Muharemovica i malkice Dzeku i Demirovica.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Avatar
jasmin10
Postovi: 14964
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la jasmin10 » 07 sep 2025, 17:18

3-5-2 ili 5-3-2 ne odgovara našim trenutno najboljim igračima, Dedicu i Alajbegovicu. Ako ce opet Dedica furati na neko krilo, ili wing bek onda neka odmah zapali trenersku licencu.

pama
Postovi: 36
Pridružen/a: 28 maj 2014, 08:35
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la pama » 07 sep 2025, 17:22

Ima li negdje snimak utakmice?

Iceplayer
Postovi: 2208
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Iceplayer » 07 sep 2025, 17:25

pama je napisao/la:
07 sep 2025, 17:22
Ima li negdje snimak utakmice?
Na mojoj tv možeš vratiti do 7 dana unazad program i pogledati :bih:

pama
Postovi: 36
Pridružen/a: 28 maj 2014, 08:35
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la pama » 07 sep 2025, 17:29

Iceplayer je napisao/la:
07 sep 2025, 17:25
pama je napisao/la:
07 sep 2025, 17:22
Ima li negdje snimak utakmice?
Na mojoj tv možeš vratiti do 7 dana unazad program i pogledati :bih:
Nemam jbg.Ima li negdje na netu

Avatar
DamirT
Postovi: 31120
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DamirT » 07 sep 2025, 17:35

pama je napisao/la:
07 sep 2025, 17:22
Ima li negdje snimak utakmice?
Upravo na BHT1.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Avatar
Raonffa
Postovi: 25966
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Raonffa » 07 sep 2025, 17:38

jasmin10 je napisao/la:
07 sep 2025, 17:18
3-5-2 ili 5-3-2 ne odgovara našim trenutno najboljim igračima, Dedicu i Alajbegovicu. Ako ce opet Dedica furati na neko krilo, ili wing bek onda neka odmah zapali trenersku licencu.
Šta fali Dediću na wingbeku?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Arvid
Postovi: 24137
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Arvid » 07 sep 2025, 17:45

3-5-2 ne odgovara Dediću zato što ne može igrati lijevo krilo u toj formaciji.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
jasmin10
Postovi: 14964
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la jasmin10 » 07 sep 2025, 17:51

Raonffa je napisao/la:
07 sep 2025, 17:38
jasmin10 je napisao/la:
07 sep 2025, 17:18
3-5-2 ili 5-3-2 ne odgovara našim trenutno najboljim igračima, Dedicu i Alajbegovicu. Ako ce opet Dedica furati na neko krilo, ili wing bek onda neka odmah zapali trenersku licencu.
Šta fali Dediću na wingbeku?
Fali sto je pokušao to igrati u Marseille pa je nogiran. Igra fudbal života na desnom beku . sramota i ludost je igraca u najboljoj formi staviti na drugu poziciju.

Avatar
Raonffa
Postovi: 25966
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Raonffa » 07 sep 2025, 17:58

jasmin10 je napisao/la:
07 sep 2025, 17:51
Raonffa je napisao/la:
07 sep 2025, 17:38
jasmin10 je napisao/la:
07 sep 2025, 17:18
3-5-2 ili 5-3-2 ne odgovara našim trenutno najboljim igračima, Dedicu i Alajbegovicu. Ako ce opet Dedica furati na neko krilo, ili wing bek onda neka odmah zapali trenersku licencu.
Šta fali Dediću na wingbeku?
Fali sto je pokušao to igrati u Marseille pa je nogiran. Igra fudbal života na desnom beku . sramota i ludost je igraca u najboljoj formi staviti na drugu poziciju.
Koliko znam, u Marseju je mahom igrao na lijevoj strani, a tu glupost je u reprezentaciji je i prije Marseja radio Barbarez. Dedića na desnom wingbacku se sjećam iz baraža protiv Ukrajine i bio je odličan.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
jasmin10
Postovi: 14964
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la jasmin10 » 07 sep 2025, 18:04

Nije bitna strana. Momak ne može dati maksimum na toj poziciji. To sto on igra dobro i u napadu, ne znaci da je wingbek. Momak je desni bek, koji je do reprezentacije, u klubu igrao i stopera.
Ostale igrače možeš pomjerati ali trenutno najboljeg ne diraš.

Avatar
armando
Postovi: 3882
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la armando » 07 sep 2025, 18:18

jasmin10 je napisao/la:
07 sep 2025, 18:04
Nije bitna strana. Momak ne može dati maksimum na toj poziciji. To sto on igra dobro i u napadu, ne znaci da je wingbek. Momak je desni bek, koji je do reprezentacije, u klubu igrao i stopera.
Ostale igrače možeš pomjerati ali trenutno najboljeg ne diraš.
Nisam znao da je igrao stopera, baš se začudio. Previše je on plemenit i plahovit za tu poziciju. Mišljenja sam da ako već igra beka, taj može pokrivati cijelu stranu.
Pa tvoj zemljak Hasan je to najbolje potvrdio.
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
Raonffa
Postovi: 25966
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Raonffa » 07 sep 2025, 18:19

Okej, nećemo dalje :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Beduin
Postovi: 19505
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Beduin » 07 sep 2025, 18:30

Neutral je napisao/la:
07 sep 2025, 10:19

I danas ovog kockara neko brani koji je fudbalska legenda, meni jedan od najdrazih igraca ali k od trenera. Sreca sudija nas pogura sa kartonom. Prvi trenerski angazman u 50oj godini a bit ce mu ujedno i posljednji.
Na stranu sve, samo me zanima kako nas je sudija pogurao kad je ono skolski primjer direktnog crvenog kartona?

Protiv Rumunije se moze reci da nas je pogurao nesviranjem penala za njih, ali ono sinoc de objasni kako?
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
jasmin10
Postovi: 14964
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la jasmin10 » 07 sep 2025, 18:30

armando je napisao/la:
07 sep 2025, 18:18
jasmin10 je napisao/la:
07 sep 2025, 18:04
Nije bitna strana. Momak ne može dati maksimum na toj poziciji. To sto on igra dobro i u napadu, ne znaci da je wingbek. Momak je desni bek, koji je do reprezentacije, u klubu igrao i stopera.
Ostale igrače možeš pomjerati ali trenutno najboljeg ne diraš.
Nisam znao da je igrao stopera, baš se začudio. Previše je on plemenit i plahovit za tu poziciju. Mišljenja sam da ako već igra beka, taj može pokrivati cijelu stranu.
Pa tvoj zemljak Hasan je to najbolje potvrdio.
Samo sto je Hasan kao i drugi zemljak Lulic, i u klubu igrao i to dobro igrao krilo. Nisu ih sutali nakon 4 utakmice jer nisu pokazali ništa na toj poziciji.
Imamo mi drugih igrače koji će krpiti druge pozicije. Ipak da pustimo najbolje da igraju ono gdje su najbolji.

Avatar
Sveti
Postovi: 10130
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sveti » 07 sep 2025, 18:38

Raonffa je napisao/la:
07 sep 2025, 16:09
Zanimljivo mi je da je u 3 od 4 kvalifikacione utakmice fulao sa početnim sastavom, pa se morao vaditi na poluvremenu. Indikativno je da su u pitanju utakmice gdje smo igrali protiv ekipa koje su slabije od nas. E sad, ima onaj dio da nije do njega a rekao bih da je to ovaj segment sterilnih i nemaštovitih veznjaka koji apsolutno nemaju vic u igri da bi probili defanzivnu postavku protivnika i taj problem nas prati već godinama i nije se promijenio ni sa dolaskom novih momaka (Tahir, Denis, Gigović i ekipa).

Sinoć recimo Tahirović i Bašić ako su imali 200 pasova (karikiram), 180 njih je bilo besmisleno. I nije da ih pljujem, to je njihov limit i tačka, sa tim što Benjo nekada zna bljesnuti sa nekom inteligentnom loptom u prostor ali premalo je toga.

Ono što je do Barbareza jesu uporne greške stavljanja igrača na krilne pozicije, a ljudi uopšte nisu krila. Naprimjer Hajradinović na krilu je zločin za fudbal. Jedan takav igrač dovoljan je da uspori i uništi svaku fluidnost ekipe koja pokušava probiti dupli blok. Druga stvar je Demir kao neka desetka u ovakvoj utakmici... ne znam zaista šta je poenta i šta je mislio dobiti od njega na toj poziciji.

To može proći u utakmicama gdje smo mi u podređenom položaju, pa igramo na nekakvu tranziciju, kao recimo u Rumuniji gdje mi nemamo toliko loptu u nogama da vidimo svu besmislenost i nemoć Hajradinovića na desnom krilu i recimo Gigovića na lijevom krilu.

To su stvari koje mu najviše zamjeram uz seljakanje Dedića sa pozicije na poziciju i konstantno rotiranje stoperskog para. Dakle krila koja nisu krila, mijenjanje štopera i Dedić na neprirodnim pozicijama su mi tri najveća minusa u ovim kvalifikacijama. Ovo ostalo je manje više okej, nije on kriv što Baždar fula zicere ili recimo što gura Tahirovića u svakoj utakmici jer taj Tahirović koliko god bio loš, a loš je, manje je loš od nekih drugih igrača koji bi tu mogli igrati.

Sve u svemu dok ima rezultat besmisleno je toliko kritikovati čovjeka, pogotovo jer smo ekipa koja još uvijek sama od sebe ima neke evidentne limite.
Mislim da je generalno formacija sa cetvoricom u sredini u liniji besmislena i sterilna, i zato i gledamo dvojcu veznih na tim pseudokrilnim pozicijama, jer to nisu klasicne krilne pozicije.

Ono sto je pored same formacije jako lose u toj formaciji je to sto gubis sav ofanzivni arsenal jer imamo strasno potentna krila (ne mogu da vjerujem da je doslo vrijeme da ovo kazem). Okej, defanzivno to radi dva bloka izgleda mozda i dobro, ali protivniku treba samo jedan dobar igrac koji se zna kretati medju blokovima s loptom da ti u dva poteza izbaci i zadnju i srednju liniju.

Za austriju ocekujem 352 sa dedicem i burnicem na wbackovima, jer cemo se od pocetka postaviti izrazito defanzivno, ali se onda mora vidjeti kakvi cemo biti u tranziciji. Ne bi me iskreno cudilo da mu dedic krene lijevo a memic desno upravo radi brzine

Ne znam, strucni stab ima nekoliko opcija kako da odigra ovu utakmicu, ali mislim da je najbezbolnija i pragmaticnija opcija igrat na x u ovom trenutku
naprijed rejal

Avatar
Raonffa
Postovi: 25966
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Raonffa » 07 sep 2025, 18:58

Sveti je napisao/la:
07 sep 2025, 18:38
Raonffa je napisao/la:
07 sep 2025, 16:09
Zanimljivo mi je da je u 3 od 4 kvalifikacione utakmice fulao sa početnim sastavom, pa se morao vaditi na poluvremenu. Indikativno je da su u pitanju utakmice gdje smo igrali protiv ekipa koje su slabije od nas. E sad, ima onaj dio da nije do njega a rekao bih da je to ovaj segment sterilnih i nemaštovitih veznjaka koji apsolutno nemaju vic u igri da bi probili defanzivnu postavku protivnika i taj problem nas prati već godinama i nije se promijenio ni sa dolaskom novih momaka (Tahir, Denis, Gigović i ekipa).

Sinoć recimo Tahirović i Bašić ako su imali 200 pasova (karikiram), 180 njih je bilo besmisleno. I nije da ih pljujem, to je njihov limit i tačka, sa tim što Benjo nekada zna bljesnuti sa nekom inteligentnom loptom u prostor ali premalo je toga.

Ono što je do Barbareza jesu uporne greške stavljanja igrača na krilne pozicije, a ljudi uopšte nisu krila. Naprimjer Hajradinović na krilu je zločin za fudbal. Jedan takav igrač dovoljan je da uspori i uništi svaku fluidnost ekipe koja pokušava probiti dupli blok. Druga stvar je Demir kao neka desetka u ovakvoj utakmici... ne znam zaista šta je poenta i šta je mislio dobiti od njega na toj poziciji.

To može proći u utakmicama gdje smo mi u podređenom položaju, pa igramo na nekakvu tranziciju, kao recimo u Rumuniji gdje mi nemamo toliko loptu u nogama da vidimo svu besmislenost i nemoć Hajradinovića na desnom krilu i recimo Gigovića na lijevom krilu.

To su stvari koje mu najviše zamjeram uz seljakanje Dedića sa pozicije na poziciju i konstantno rotiranje stoperskog para. Dakle krila koja nisu krila, mijenjanje štopera i Dedić na neprirodnim pozicijama su mi tri najveća minusa u ovim kvalifikacijama. Ovo ostalo je manje više okej, nije on kriv što Baždar fula zicere ili recimo što gura Tahirovića u svakoj utakmici jer taj Tahirović koliko god bio loš, a loš je, manje je loš od nekih drugih igrača koji bi tu mogli igrati.

Sve u svemu dok ima rezultat besmisleno je toliko kritikovati čovjeka, pogotovo jer smo ekipa koja još uvijek sama od sebe ima neke evidentne limite.
Mislim da je generalno formacija sa cetvoricom u sredini u liniji besmislena i sterilna, i zato i gledamo dvojcu veznih na tim pseudokrilnim pozicijama, jer to nisu klasicne krilne pozicije.

Ono sto je pored same formacije jako lose u toj formaciji je to sto gubis sav ofanzivni arsenal jer imamo strasno potentna krila (ne mogu da vjerujem da je doslo vrijeme da ovo kazem). Okej, defanzivno to radi dva bloka izgleda mozda i dobro, ali protivniku treba samo jedan dobar igrac koji se zna kretati medju blokovima s loptom da ti u dva poteza izbaci i zadnju i srednju liniju.

Za austriju ocekujem 352 sa dedicem i burnicem na wbackovima, jer cemo se od pocetka postaviti izrazito defanzivno, ali se onda mora vidjeti kakvi cemo biti u tranziciji. Ne bi me iskreno cudilo da mu dedic krene lijevo a memic desno upravo radi brzine

Ne znam, strucni stab ima nekoliko opcija kako da odigra ovu utakmicu, ali mislim da je najbezbolnija i pragmaticnija opcija igrat na x u ovom trenutku
Ako govoriš o 442 formaciji slažem se, mada ne mislim da mi igramo tu formaciju jer meni ono više liči na 4231 s obzirom da Alajbegović i Hajradinović sinoć nisu bili baš u liniji sa Tahirovićem i Bašićem.

Uglavnom kako god da igramo sa krilima, ako na terenu nisu prava krila to izgleda užasno u našem slučaju. Da mi imamo neke vrhunske veznjake možda bi se mogle zamaskirati mane jednog Hajradinovića na desnom krilu, ali ovako je to nemoguće.

Recimo drugi gol sinoć, kako je Memić startao iz mjesta i uletio u šesnaesterac kao brzi voz i onda lagani tap in za Džeku. E to je, između ostalog, ono što nama treba na krilima a što sa Hajradinovićem, Gigovićem i sličnim ne možemo dobiti ni u ludilu.

Za Austriju ćemo vidjeti jbg, kažem opet preteško je bilo šta prognozirati sa Barbarezom, da je zdrav Kolašinac pretpostavljam da bi igrali sa četiri nazad kao i u Rumuniji, a ovako nisam siguran.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
hurem
Postovi: 10146
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la hurem » 07 sep 2025, 19:06

Raonffa je napisao/la:
07 sep 2025, 17:58
jasmin10 je napisao/la:
07 sep 2025, 17:51
Raonffa je napisao/la:
07 sep 2025, 17:38


Šta fali Dediću na wingbeku?
Fali sto je pokušao to igrati u Marseille pa je nogiran. Igra fudbal života na desnom beku . sramota i ludost je igraca u najboljoj formi staviti na drugu poziciju.
Koliko znam, u Marseju je mahom igrao na lijevoj strani, a tu glupost je u reprezentaciji je i prije Marseja radio Barbarez. Dedića na desnom wingbacku se sjećam iz baraža protiv Ukrajine i bio je odličan.
Protiv Islanda također kada je i odigrao možda svoju najbolju utakmicu u dresu reprezentacije.
On je generalno u medjuvremenu pao s formom (Salzburg desni bek, Marsej lijevi krilni bek) i sada se diže u klubu kao sto je Benfica - to je posebno okruženje.
Pozicija desnog krilnog beka uopće nije daleko od pozicije desnog beka, pogotovo za igrača koji je ofanzivno dobar. Zavisi mnogo i od momentuma.
Dakle, ispravno je staviti Dedica i na desnog beka i na desnog krilnog beka, zavisno od preferirajuce formacije na terenu. Sve mimo te dvije pozicije je pogrešno.

Pitanje je samo da li su u SS dovoljno hrabri da u petoj utakmici kvalifikacija startaju s 352 i tako promijene sistem (442) koji im je donio ovih 12 bodova?! Iako i u Rumuniji su igrali odredjeni dio utakmice s 3, odnosno 5 pozadi kada smo čuvali rezultat.

Ako krenu s 352 i izgubimo, bit će priča zašto su mijenjali sistem.
Ako krenu opet 442, bit će manje kenjanja u slučaju poraza. :)
Bit će zanimljivo vidjeti za sto su se odlučili.

Ragnick sigurno očekuje 442!

Coolpanda24
Postovi: 3197
Pridružen/a: 09 sep 2024, 19:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Coolpanda24 » 07 sep 2025, 21:29

Vrlo rado čitam postove mnogih ovdje, volim zdravu i argumentovanu diskusiju. Ne volim ni pretjerano veličanje ni pljuvanje svega, živjela zlatna sredina :D

Barba ima 4/4 i svaka čast na tome. Puno toga dobrog je donio zajedno sa svojim stručnim štabom. Ko to ne vidi i ne priznaje, slijep je pored očiju. Međutim, isto tako, jasno je da grešaka ima.
Mnogo toga mu i sam zamjerim. U nekim momentima pokazuje veliku tvrdoglavost, a opet pokaže i da je svjestan grešaka i reaguje na vrijeme, što me raduje.

Ono što meni bode oči:
Nail Omerović je bio prvi izbor, dakle nalazio se na glavnom spisku. Momak je krilo, ne bek. Dok si ga pozvao, imao si neke vizije s njim, takav se zaključak izvodi, međutim on tog istog Naila šalje na tribine.
Esmir Bajraktarević je dobio naknadni poziv i dao si mu 45 minuta da odigra. Dakle, nerezonske odluke. Prvi izbor tribine, naknadni poziv poluvrijeme.

Druga stvar, ne znam da je i u jednoj utakmici (sem Rumunije možda) ubo sa sastavom. Uvijek promaši i uvijek mora na poluvremenu mijenjati. To je pozitivno, što uviđa greške i reaguje, ali je isto tako zabrinjavajuće da iz utakmice u utakmicu izvodi pogrešnih prvih 11. Igrače guši zavaljujući ih na neprirodne pozicije samo da bi startali, a onda ih izvede nakon 45 minuta jer vidi da ne valja. Pa yebiga, ti si ih ukanalio.

Što se tiče utakmice protiv Austrije, očekujem sa nas pozitivno iznenade pripremom utakmice, kao što su i protiv Rumunije. Lopta je okrugla, sve je moguće. Vjerujem da su svi svjesni koliki je ulog i da će dati maksimum. U sinoćnjim izjavama nakon SM svaki je rekao idemo po 3 boda u utorak. I njima se osladilo :D


Da poentiram, dok ima rezultat, besmisleno ga je kritikovati. Neosporno je da boljeg u ovom momentu ne bismo mogli naći. Ali isto tako, ohanite pojedini i dozvolite da se prokomentarišu i stvari koje ne valjaju. Nemojmo se lagati da ih nema.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

DEBUG SSO: [] | STATUS: []