Prva Liga FBiH 2025/26

Moderator/ica: GracanicaAA

Skver
Postovi: 7243
Pridružen/a: 03 feb 2013, 22:19
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la Skver » 16 sep 2025, 20:41

Threeplanetrees je napisao/la:
16 sep 2025, 20:24
Skver je napisao/la:
16 sep 2025, 19:53
Iza Borca stoji politika, tako isto za Zrinski mada razlika izmedju Borca i Zrinskog je ta sto je Zrinski puno organizovaniji na sportskom planu, Velezu Niksic daje kao da je vlada federacije njegova babovina......Sarajevo vode sportski amateri, a Zeljo je zaduzen kao i Slobode , samo sto ga guraju navijaci i lokalna zajednica i ne smije ga niko tuziti.......Sloga igra PL, nema reflektora a Mladost Kakanj nije dobio licencu jer nema reflektora, a stoji cenjenica da su Celik i Sloboda sami sebe unistili......politika je te kako umijesana, savez je sacinjen od kriminalaca.
Vlada FBIH nije dala Veležu i Zrinjskom za funkcionisanje nego dvije tranše po 1,5 miliona za infrastrukturu. Od ta 3 miliona ja govorim isključivo za nas Velež je napravio tribinu. Za one preko puta ne znam vidim samo nekoliko stubova i par šperploča
Na osnovu cega vam je dao i ko je on da dijeli tudji novac za tribine, to mu babo ostavio da daje ili? Gdje su ostali? Da se snalaze sami?

Avatar
Threeplanetrees
Postovi: 1787
Pridružen/a: 11 jul 2025, 13:11

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la Threeplanetrees » 16 sep 2025, 20:47

Skver je napisao/la:
16 sep 2025, 20:41

Na osnovu cega vam je dao i ko je on da dijeli tudji novac za tribine, to mu babo ostavio da daje ili? Gdje su ostali? Da se snalaze sami?
Ako Velež nije zaslužio nakon svega da dobije od Vlade pare za izgradnju i ako neko normalan ima nešto protiv toga omda stvarno ne znam kakvi smo postali. Evo neka Tušanj ili Bihać budu sljedeći nemam nikakav problem. Te su pare isključivo za infrastrukturu i ne mogu se u druge svrhe koristiti. Neka se svako bori za svoj klub. Većina ih se bori da ih u džep strpa. Mi smo napravili stadion i hvala svim ljudima koji su vodili klub i to izbili od države

Skver
Postovi: 7243
Pridružen/a: 03 feb 2013, 22:19
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la Skver » 16 sep 2025, 20:53

Threeplanetrees je napisao/la:
16 sep 2025, 20:47
Skver je napisao/la:
16 sep 2025, 20:41

Na osnovu cega vam je dao i ko je on da dijeli tudji novac za tribine, to mu babo ostavio da daje ili? Gdje su ostali? Da se snalaze sami?
Ako Velež nije zaslužio nakon svega da dobije od Vlade pare za izgradnju i ako neko normalan ima nešto protiv toga omda stvarno ne znam kakvi smo postali. Evo neka Tušanj ili Bihać budu sljedeći nemam nikakav problem. Te su pare isključivo za infrastrukturu i ne mogu se u druge svrhe koristiti. Neka se svako bori za svoj klub. Većina ih se bori da ih u džep strpa. Mi smo napravili stadion i hvala svim ljudima koji su vodili klub i to izbili od države
Ekstra, ko ce kome, nego svom svome..... :bih:

Avatar
Threeplanetrees
Postovi: 1787
Pridružen/a: 11 jul 2025, 13:11

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la Threeplanetrees » 16 sep 2025, 20:56

Skver je napisao/la:
16 sep 2025, 20:53
Threeplanetrees je napisao/la:
16 sep 2025, 20:47
Skver je napisao/la:
16 sep 2025, 20:41

Na osnovu cega vam je dao i ko je on da dijeli tudji novac za tribine, to mu babo ostavio da daje ili? Gdje su ostali? Da se snalaze sami?
Ako Velež nije zaslužio nakon svega da dobije od Vlade pare za izgradnju i ako neko normalan ima nešto protiv toga omda stvarno ne znam kakvi smo postali. Evo neka Tušanj ili Bihać budu sljedeći nemam nikakav problem. Te su pare isključivo za infrastrukturu i ne mogu se u druge svrhe koristiti. Neka se svako bori za svoj klub. Većina ih se bori da ih u džep strpa. Mi smo napravili stadion i hvala svim ljudima koji su vodili klub i to izbili od države
Ekstra, ko ce kome, nego svom svome..... :bih:
Kaže jedna pesma "Uzmi sve što ti život pruža, danas si cvet sutra uvela ruža" :mrgreen:

BosnianRahatluk
Postovi: 470
Pridružen/a: 01 jun 2025, 17:28
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la BosnianRahatluk » 16 sep 2025, 21:06

Nerko zvani Njiva , inace "omiljen" u Krajini
Eto oni koji su dobili su zasluzili , oni koji nisu naravno nisu ni zasluzili :D

Avatar
LavoviGabela
Postovi: 618
Pridružen/a: 15 apr 2025, 11:31
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la LavoviGabela » 16 sep 2025, 21:54

Skver je napisao/la:
16 sep 2025, 18:48
LavoviGabela je napisao/la:
16 sep 2025, 16:55


Sve jasno, isto kao što je Azmir radio prošli put.
Sta misliš hoce li i ove godine?
Na stranu sve imate za ovu ligu jaku ekipu
Ove sezone ce to puno teze ici, ne pita se samo Sloboda, zavisi sta Lujo planira, mada vidim napravio je krov, pravi restoran, hotel za igrace, planira i novu tribinu a znamo da je majstor ove igrice a ima i prijatelje koji su mocni, jaci je od federalnog saveza, nasuprot ima Azmira koji nije ni malo naivan a sve zavisi hoce li mu pomoci kanton i grad Tuzla, puno je pretpostavki......tako da sto se tice ove lige Lujo i Azmir su daleko najjaci igraci, ko zna mozada su se oni i sta dogovorili da ne bacaju obojica novac, mada kod Luje moze i na teku :)......a pretpostavljam da ce Azmir pojacati jos igracki kadar koliko to bude trebalo, a Lujo ce isto pojacati ali da proda kojeg igraca ali ne da bi ove sezone isao na PL, tako da ostali mislim da nemaju puno sansi.....tesko da mogu sa Azmirom i Lujom, nemaju taj novac i to iskustvo ili nemaju uvjete za PL.....moje skromno misljenje.

Lujo se zaletio sa izjavama kako je cilj prvo mjesto izričito. Mislim jest cilj, ali nije imperativ. Ekipa je jako mlada. Fali nam par igrača a i dali smo treneru da se uči. Lujo je operativac glavni a novac dolazi od dva glavna financijera iz Zg. Ljudi koji žive i vole svoj rodni kraj. Mi od politike nemamo ama.bas nista. Dosta se novca dalo na infrastrukturu. Jos je u planu hibrid, tribina preko puta, novinarski boxevi itd.
Ove sezone ako se na pola bude blizu prvog mjesta ili prvi, onda ce se dati gasa, ako ne, nikome nista.

Lijepo vidjeti na ss.ba Liga prvaka u Gabeli :bih:
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

Avatar
LavoviGabela
Postovi: 618
Pridružen/a: 15 apr 2025, 11:31
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la LavoviGabela » 16 sep 2025, 22:01

Threeplanetrees je napisao/la:
16 sep 2025, 20:47
Skver je napisao/la:
16 sep 2025, 20:41

Na osnovu cega vam je dao i ko je on da dijeli tudji novac za tribine, to mu babo ostavio da daje ili? Gdje su ostali? Da se snalaze sami?
Ako Velež nije zaslužio nakon svega da dobije od Vlade pare za izgradnju i ako neko normalan ima nešto protiv toga omda stvarno ne znam kakvi smo postali. Evo neka Tušanj ili Bihać budu sljedeći nemam nikakav problem. Te su pare isključivo za infrastrukturu i ne mogu se u druge svrhe koristiti. Neka se svako bori za svoj klub. Većina ih se bori da ih u džep strpa. Mi smo napravili stadion i hvala svim ljudima koji su vodili klub i to izbili od države

Bili na.vlasti crveni ili zeleni vi redovito dobivate novac kao i susjedi vam sa svih razina. Politički klubovi.
Prošle godine vam je 80% proračuna sa Državne sise.
Pavijane jedan podveleski nista vi zaslužili niste i niste vi napravili stadion nego vam je država napravila, a i to pripada gradu koliko znam.
Gosk je jedini napravio stadion svojim parama :bih:
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

Skver
Postovi: 7243
Pridružen/a: 03 feb 2013, 22:19
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la Skver » 16 sep 2025, 22:09

LavoviGabela je napisao/la:
16 sep 2025, 21:54
Skver je napisao/la:
16 sep 2025, 18:48
LavoviGabela je napisao/la:
16 sep 2025, 16:55


Sve jasno, isto kao što je Azmir radio prošli put.
Sta misliš hoce li i ove godine?
Na stranu sve imate za ovu ligu jaku ekipu
Ove sezone ce to puno teze ici, ne pita se samo Sloboda, zavisi sta Lujo planira, mada vidim napravio je krov, pravi restoran, hotel za igrace, planira i novu tribinu a znamo da je majstor ove igrice a ima i prijatelje koji su mocni, jaci je od federalnog saveza, nasuprot ima Azmira koji nije ni malo naivan a sve zavisi hoce li mu pomoci kanton i grad Tuzla, puno je pretpostavki......tako da sto se tice ove lige Lujo i Azmir su daleko najjaci igraci, ko zna mozada su se oni i sta dogovorili da ne bacaju obojica novac, mada kod Luje moze i na teku :)......a pretpostavljam da ce Azmir pojacati jos igracki kadar koliko to bude trebalo, a Lujo ce isto pojacati ali da proda kojeg igraca ali ne da bi ove sezone isao na PL, tako da ostali mislim da nemaju puno sansi.....tesko da mogu sa Azmirom i Lujom, nemaju taj novac i to iskustvo ili nemaju uvjete za PL.....moje skromno misljenje.

Lujo se zaletio sa izjavama kako je cilj prvo mjesto izričito. Mislim jest cilj, ali nije imperativ. Ekipa je jako mlada. Fali nam par igrača a i dali smo treneru da se uči. Lujo je operativac glavni a novac dolazi od dva glavna financijera iz Zg. Ljudi koji žive i vole svoj rodni kraj. Mi od politike nemamo ama.bas nista. Dosta se novca dalo na infrastrukturu. Jos je u planu hibrid, tribina preko puta, novinarski boxevi itd.
Ove sezone ako se na pola bude blizu prvog mjesta ili prvi, onda ce se dati gasa, ako ne, nikome nista.

Lijepo vidjeti na ss.ba Liga prvaka u Gabeli :bih:
Ma kapa do poda, drzava vam marke nije dala a toliko toga ste napravili....svaka cast za Luju i ekipu. :bih:

Avatar
Threeplanetrees
Postovi: 1787
Pridružen/a: 11 jul 2025, 13:11

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la Threeplanetrees » 16 sep 2025, 22:20

LavoviGabela je napisao/la:
16 sep 2025, 22:01

Bili na.vlasti crveni ili zeleni vi redovito dobivate novac kao i susjedi vam sa svih razina. Politički klubovi.
Prošle godine vam je 80% proračuna sa Državne sise.
Pavijane jedan podveleski nista vi zaslužili niste i niste vi napravili stadion nego vam je država napravila, a i to pripada gradu koliko znam.
Gosk je jedini napravio stadion svojim parama :bih:
Gunjašu bolje bi vam bilo da ste proširili onaj jednosmjerni most da se ne mora čekati ako neko iz suprotnog smijera izlazi iz te selendre. I svaka čast što ste isprosili za krov jer će nam Gabela valjati kao zamjenski stadion kada opet budemo mijenjali hibrid. Možeš i ti kao prošli put konobarisati sa onim kartonom na kojem si nosao pive i sokove. Jesi ćukno bakšiša pseto malo nisi na paprikama nikad onoliko zaradio :rol:

BosnianRahatluk
Postovi: 470
Pridružen/a: 01 jun 2025, 17:28
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la BosnianRahatluk » 16 sep 2025, 22:36

LavoviGabela je napisao/la:
16 sep 2025, 22:01
Threeplanetrees je napisao/la:
16 sep 2025, 20:47
Skver je napisao/la:
16 sep 2025, 20:41

Na osnovu cega vam je dao i ko je on da dijeli tudji novac za tribine, to mu babo ostavio da daje ili? Gdje su ostali? Da se snalaze sami?
Ako Velež nije zaslužio nakon svega da dobije od Vlade pare za izgradnju i ako neko normalan ima nešto protiv toga omda stvarno ne znam kakvi smo postali. Evo neka Tušanj ili Bihać budu sljedeći nemam nikakav problem. Te su pare isključivo za infrastrukturu i ne mogu se u druge svrhe koristiti. Neka se svako bori za svoj klub. Većina ih se bori da ih u džep strpa. Mi smo napravili stadion i hvala svim ljudima koji su vodili klub i to izbili od države

Bili na.vlasti crveni ili zeleni vi redovito dobivate novac kao i susjedi vam sa svih razina. Politički klubovi.
Prošle godine vam je 80% proračuna sa Državne sise.
Pavijane jedan podveleski nista vi zaslužili niste i niste vi napravili stadion nego vam je država napravila, a i to pripada gradu koliko znam.
Gosk je jedini napravio stadion svojim parama :bih:
To Lujo , pardon Lave
Nek si mu rekao

Avatar
LavoviGabela
Postovi: 618
Pridružen/a: 15 apr 2025, 11:31
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la LavoviGabela » 16 sep 2025, 22:42

Threeplanetrees je napisao/la:
16 sep 2025, 22:20
LavoviGabela je napisao/la:
16 sep 2025, 22:01

Bili na.vlasti crveni ili zeleni vi redovito dobivate novac kao i susjedi vam sa svih razina. Politički klubovi.
Prošle godine vam je 80% proračuna sa Državne sise.
Pavijane jedan podveleski nista vi zaslužili niste i niste vi napravili stadion nego vam je država napravila, a i to pripada gradu koliko znam.
Gosk je jedini napravio stadion svojim parama :bih:
Gunjašu bolje bi vam bilo da ste proširili onaj jednosmjerni most da se ne mora čekati ako neko iz suprotnog smijera izlazi iz te selendre. I svaka čast što ste isprosili za krov jer će nam Gabela valjati kao zamjenski stadion kada opet budemo mijenjali hibrid. Možeš i ti kao prošli put konobarisati sa onim kartonom na kojem si nosao pive i sokove. Jesi ćukno bakšiša pseto malo nisi na paprikama nikad onoliko zaradio :rol:

Gunjaša većih od podvelezaca nema sigurno. Krov nije isprosen kao kod vas, već je financiran vlastitim sredstvima jbo li vam seljacina salem maric mamaru a i onaj cigos uz opina alis. Vedre vam i oblace
Pseto mi imamo kategorizaciju uefe,a vi nećete imati ni kad završite taj krmetnjak.
Normalno platite i dobit ce te stadion u rentu kao i prošli put, samo ovaj put vi snosite troškove deratizacije da se očisti tribina.
Heh Bogu hvala nisam konobar, a i sad se priča po Gabeli kako vas se petero skupilo da skuca 3km za pivu :urnebes:
E brnjasi
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

Avatar
VivaLaStella
Postovi: 2312
Pridružen/a: 29 jun 2023, 08:41
Lokacija: Petoria
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la VivaLaStella » 16 sep 2025, 23:27

Kad vam dođu momci iz Tbilisija i sudije iz Poljske.. Tek će oni citirati Tzavellasa :mrgreen:
fīat iūstitia ruat cælum

vperyod, nikak nazad

DaDi88
Postovi: 283
Pridružen/a: 27 dec 2016, 14:33
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la DaDi88 » 17 sep 2025, 05:55

Hvala Bogu da se konacno na temi pise i o drugim klubovima i temama, osim Čelika i Slobode, pa da ovaj pdf ima smisla.
Ponosni smogovac!

Avatar
LavoviGabela
Postovi: 618
Pridružen/a: 15 apr 2025, 11:31
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la LavoviGabela » 17 sep 2025, 08:12

VivaLaStella je napisao/la:
16 sep 2025, 23:27
Kad vam dođu momci iz Tbilisija i sudije iz Poljske.. Tek će oni citirati Tzavellasa :mrgreen:
ali mi jesmo selo jaruga :mrgreen: :mrgreen:
Aj pošteno reci, koje selo ima bolji stadion?, osim Širokog :mrgreen:
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

Avatar
VivaLaStella
Postovi: 2312
Pridružen/a: 29 jun 2023, 08:41
Lokacija: Petoria
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la VivaLaStella » 17 sep 2025, 09:01

LavoviGabela je napisao/la:
17 sep 2025, 08:12
VivaLaStella je napisao/la:
16 sep 2025, 23:27
Kad vam dođu momci iz Tbilisija i sudije iz Poljske.. Tek će oni citirati Tzavellasa :mrgreen:
ali mi jesmo selo jaruga :mrgreen: :mrgreen:
Aj pošteno reci, koje selo ima bolji stadion?, osim Širokog :mrgreen:
Je li kod Širokog uopšte bolji? Ne računajući kapacitet. Nisam bio ni u Gabeli ni Širokom od možda 2010. Ne znam da su nešto bog zna ulagali, a vi ste se poprilično izgradili od tad
fīat iūstitia ruat cælum

vperyod, nikak nazad

Zvornicka
Postovi: 278
Pridružen/a: 16 dec 2022, 18:10
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la Zvornicka » 17 sep 2025, 09:37

Kakva je ono brojka Robijasa protiv Buducnosti? Nije ih 70 u kopu bilo

convict35
Postovi: 629
Pridružen/a: 25 dec 2017, 19:40
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la convict35 » 17 sep 2025, 10:49

Zvornicka je napisao/la:
17 sep 2025, 09:37
Kakva je ono brojka Robijasa protiv Buducnosti? Nije ih 70 u kopu bilo
Svaki onaj dio na jugu prima po 500 ljudi a ima ih 5 a srednji je bio skoro pa popunjen tako da je minimalno bilo 400 ljudi.
Nije Bilino polje neki seljacki mali stadion pa da 400 ili 500 ljidi izgleda ono wau

Avatar
Quartararo
Postovi: 789
Pridružen/a: 02 jul 2025, 11:55
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la Quartararo » 17 sep 2025, 11:25

Dajte slike, čuj 500. :rol:

Avatar
LavoviGabela
Postovi: 618
Pridružen/a: 15 apr 2025, 11:31
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la LavoviGabela » 17 sep 2025, 11:48

VivaLaStella je napisao/la:
17 sep 2025, 09:01
LavoviGabela je napisao/la:
17 sep 2025, 08:12
VivaLaStella je napisao/la:
16 sep 2025, 23:27
Kad vam dođu momci iz Tbilisija i sudije iz Poljske.. Tek će oni citirati Tzavellasa :mrgreen:
ali mi jesmo selo jaruga :mrgreen: :mrgreen:
Aj pošteno reci, koje selo ima bolji stadion?, osim Širokog :mrgreen:
Je li kod Širokog uopšte bolji? Ne računajući kapacitet. Nisam bio ni u Gabeli ni Širokom od možda 2010. Ne znam da su nešto bog zna ulagali, a vi ste se poprilično izgradili od tad
Bolji je realno, al ako nastavimo ovim tempom sve je moguće :D

convict35 je napisao/la:
17 sep 2025, 10:49
Zvornicka je napisao/la:
17 sep 2025, 09:37
Kakva je ono brojka Robijasa protiv Buducnosti? Nije ih 70 u kopu bilo
Svaki onaj dio na jugu prima po 500 ljudi a ima ih 5 a srednji je bio skoro pa popunjen tako da je minimalno bilo 400 ljudi.
Nije Bilino polje neki seljacki mali stadion pa da 400 ili 500 ljidi izgleda ono wau
ma 3000 minimalno :crazy:
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

Avatar
LavoviGabela
Postovi: 618
Pridružen/a: 15 apr 2025, 11:31
Kontakt:

Re: Prva Liga FBiH 2025/26

Post Postao/la LavoviGabela » 17 sep 2025, 13:35

Quartararo je napisao/la:
17 sep 2025, 11:25
Dajte slike, čuj 500. :rol:
slika
:mrgreen:
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Marokanci58 i 3 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []