Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,KK_Bosna

Avatar
invincible1921
Postovi: 11428
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la invincible1921 » 01 dec 2025, 01:08

MikiPirs je napisao/la:
01 dec 2025, 01:04
galia95 je napisao/la:
01 dec 2025, 00:59
Tramvaji29877 je napisao/la:
01 dec 2025, 00:50
Delegacija iz Srbije je redovna na obilježavanju 9. januara, iako je to Ustavni sud BiH proglasio neustavnim.

I to ne dolaze neki nebitni članovi vlade, vec najvažniji ljudi u toj vladi.
"U Banjaluci, u prepunoj Sportskoj dvorani Borik, počela je Svečana akademija povodom obeležavanja 9.januara, Dana Republike na kojoj prisustvuju premijer Srbije Miloš Vučević, predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić i brojna delegacija Vlade Srbije."

Da zanemarivo sve druge stvari, samo ovo bi bilo dovoljno da se zvizdi njihovoj himni i generalno da imaju buran docek.
Predsjednik Srbije pod istragom u slučaju Snajperisti iznad Sarajeva. Predsjednik Srbije i kompletan državni vrh Srbije (dakle pričamo o Srbiji, ne o entitetu RS) i dalje negiraju genocid, negiraju učešće Srbije u agresiji na Bosnu i Hercegovinu, veličaju ratne zločince i slave 9. januar kad je formirana teroristička paratvorevina RS. I šta sad treba, da im aplaudiramo, možda da im razvijemo crveni tepih??? 😅

Večerašnji komentari i ovo zgražavanje forumskih moralista zbog navijanja u Skenderiji savršeno oslikavaju stanje u kojem se nalaze Bošnjaci, Bosanci Hercegovci, patriote ove države. Anestezija, samo nek ne puca, budimo dobre komšije, rat je završio prije 30 godina, generalizacija, relativizacija...
Ne, nego cemo ostati u periodu 92-95 i unistiti sebi i ovo malo zivota sto nam je ostalo, zivjecemo u svadji, zadojeni mrznjom i fasizmom, sta ima veze bitno je da j… jedni drugima sve po redu a to sto je hljeb 2KM a plata 900KM to nista, rad je zavrsio prije vise od 30godina, veciba ucesnika ovog foruma nije ni zivjela u tom periodu i ne zna ni kakavo je to zlo, al eto zna j… cetnicku/ustasku/balijsku majku jer eto tako treba… umrite u mrznji!!!
Odgovorno trvdim da su svi ljudi kao Bosnjaci, svijet bi bio pet puta bolje mjesto
...dakle zbog proslosti i sadasnjosti, nas i njih, tada i sada...mi ne smijemo sebi dozvolit da se pravdamo i za sta..jer oni to nisu zasluzili

Nakon 30 godina iz te iste srbije stizu poruke da i
je zao, ali ne jer su to uradili nego jer nisu uspjeli pa se nadaju da iduci put hoce...jel i to radi nas?
=\_1921_/=

Vaya
Postovi: 1206
Pridružen/a: 24 dec 2015, 11:32
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la Vaya » 01 dec 2025, 01:08

MikiPirs je napisao/la:
01 dec 2025, 01:04
galia95 je napisao/la:
01 dec 2025, 00:59
Tramvaji29877 je napisao/la:
01 dec 2025, 00:50
Delegacija iz Srbije je redovna na obilježavanju 9. januara, iako je to Ustavni sud BiH proglasio neustavnim.

I to ne dolaze neki nebitni članovi vlade, vec najvažniji ljudi u toj vladi.
"U Banjaluci, u prepunoj Sportskoj dvorani Borik, počela je Svečana akademija povodom obeležavanja 9.januara, Dana Republike na kojoj prisustvuju premijer Srbije Miloš Vučević, predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić i brojna delegacija Vlade Srbije."

Da zanemarivo sve druge stvari, samo ovo bi bilo dovoljno da se zvizdi njihovoj himni i generalno da imaju buran docek.
Predsjednik Srbije pod istragom u slučaju Snajperisti iznad Sarajeva. Predsjednik Srbije i kompletan državni vrh Srbije (dakle pričamo o Srbiji, ne o entitetu RS) i dalje negiraju genocid, negiraju učešće Srbije u agresiji na Bosnu i Hercegovinu, veličaju ratne zločince i slave 9. januar kad je formirana teroristička paratvorevina RS. I šta sad treba, da im aplaudiramo, možda da im razvijemo crveni tepih??? 😅

Večerašnji komentari i ovo zgražavanje forumskih moralista zbog navijanja u Skenderiji savršeno oslikavaju stanje u kojem se nalaze Bošnjaci, Bosanci Hercegovci, patriote ove države. Anestezija, samo nek ne puca, budimo dobre komšije, rat je završio prije 30 godina, generalizacija, relativizacija...
Ne, nego cemo ostati u periodu 92-95 i unistiti sebi i ovo malo zivota sto nam je ostalo, zivjecemo u svadji, zadojeni mrznjom i fasizmom, sta ima veze bitno je da j… jedni drugima sve po redu a to sto je hljeb 2KM a plata 900KM to nista, rad je zavrsio prije vise od 30godina, veciba ucesnika ovog foruma nije ni zivjela u tom periodu i ne zna ni kakavo je to zlo, al eto zna j… cetnicku/ustasku/balijsku majku jer eto tako treba… umrite u mrznji!!!
Tako je...
Slijedeci put Vucicu kada opet bude dolazio u Sarajvo prostrite mu crveni tepih u Begovoj dzamiji neka udje u cipelama opet i pokrijte mu carsafom onu tablu na Vijecnici, da se ne osjeca ugrozeno... :roll:

mirsad993
Postovi: 820
Pridružen/a: 18 dec 2013, 01:45
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la mirsad993 » 01 dec 2025, 01:09

Ghuraba je napisao/la:
01 dec 2025, 00:57
Gledam statistiku po 86. put, Gutic i Arslanagic u paketu odigrali 20 minuta i za to vrijeme 0 poena, 0 asistencija i 1 skok. To doslovno znaci da si pola utakmice bio s igracem manje, ili jos gore - s igracem koji ti vise steti nego koristi.
Zbog toga sam i rekao da selektor očito nije stigao da isprati i uprati sve momke pa mu je neko rekao da ovi trebaju da igraju i biti će mi veoma drago ako selektor skonta a mislim da hoće pa nijednog više nikad ne stavi na spisak taman za neko sljedeće okupljanje imali još slabiji izbor igrača.
Šta misliš kojih par igrača bi mogao do februara/jula da iskopa i da im šansu ja mislim da se Čampari nije nikad isto dala prava šansa nešto slično kao sa Penavom kako u KK Bosna tako ni u A reprezentaciji, isto tako Sikiraš u Belgiji valjda isto ima jako dobre brojke (ne nužno toliko loša liga), Durmo, Mutić, Manjgafić nekako mislim da nam se roster treba proširiti sa igračima koji imaju poene u svojim rukama i u svojim klubovima imaju jednu od uloga lidera pa taman ta ekipa bila i slabija generalno gledano. Dosta mi je V.Ilića, Arslanagića, Gutića, Polutaka, Lončara, Sejfića i tako nekih igrača koji ni u ekipi gdje igraju nemaju 10 poena u rukama (jedino ako je neka baš jaka ekipa pa onda i ok da imaju i slabiju statistiku)

Avatar
Ghuraba
Postovi: 6135
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la Ghuraba » 01 dec 2025, 01:10

Vaya je napisao/la:
01 dec 2025, 01:05
Ghuraba je napisao/la:
01 dec 2025, 00:57
Gledam statistiku po 86. put, Gutic i Arslanagic u paketu odigrali 20 minuta i za to vrijeme 0 poena, 0 asistencija i 1 skok. To doslovno znaci da si pola utakmice bio s igracem manje, ili jos gore - s igracem koji ti vise steti nego koristi.
Pa morao je staviti na klupu malo Xaviera da predahne...frajer igra u prosjeku 5 minuta u Unicaji, tako da ove 2 utakmice sto je igrao po 30 minuta je cudo...

A onaj delegat da je imao jos jednu celiju sive mozdane mase igrao bi kompletnu 4/4, a ne bi Gutic ili Arslanagic tu uskakali...
Ma ne kazem da je on tu nesto previse pogrijesio. Tacnije, jeste, morao ih je drzati malo manje na parketu, ali i Atic je poremetio dosta toga. Opet kazem, ja bih prije Hrelji dao sansu umjesto Gutica. Gledam ih obojicu redovno ove sezone i znam sto to govorim, ali se Djerdja vjerovatno vodio time da je ovaj 5 godina stariji i da nije bez razloga u rosteru jednog abaligasa. Hvala i Campari sto je danas dao 33 poena Slaviji, pa nije stigao doci na ovu utakmicu. :puke:

MikiPirs
Postovi: 1833
Pridružen/a: 15 apr 2025, 16:02
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la MikiPirs » 01 dec 2025, 01:16

invincible1921 je napisao/la:
01 dec 2025, 01:08
MikiPirs je napisao/la:
01 dec 2025, 01:04
galia95 je napisao/la:
01 dec 2025, 00:59


Predsjednik Srbije pod istragom u slučaju Snajperisti iznad Sarajeva. Predsjednik Srbije i kompletan državni vrh Srbije (dakle pričamo o Srbiji, ne o entitetu RS) i dalje negiraju genocid, negiraju učešće Srbije u agresiji na Bosnu i Hercegovinu, veličaju ratne zločince i slave 9. januar kad je formirana teroristička paratvorevina RS. I šta sad treba, da im aplaudiramo, možda da im razvijemo crveni tepih??? 😅

Večerašnji komentari i ovo zgražavanje forumskih moralista zbog navijanja u Skenderiji savršeno oslikavaju stanje u kojem se nalaze Bošnjaci, Bosanci Hercegovci, patriote ove države. Anestezija, samo nek ne puca, budimo dobre komšije, rat je završio prije 30 godina, generalizacija, relativizacija...
Ne, nego cemo ostati u periodu 92-95 i unistiti sebi i ovo malo zivota sto nam je ostalo, zivjecemo u svadji, zadojeni mrznjom i fasizmom, sta ima veze bitno je da j… jedni drugima sve po redu a to sto je hljeb 2KM a plata 900KM to nista, rad je zavrsio prije vise od 30godina, veciba ucesnika ovog foruma nije ni zivjela u tom periodu i ne zna ni kakavo je to zlo, al eto zna j… cetnicku/ustasku/balijsku majku jer eto tako treba… umrite u mrznji!!!
Odgovorno trvdim da su svi ljudi kao Bosnjaci, svijet bi bio pet puta bolje mjesto
...dakle zbog proslosti i sadasnjosti, nas i njih, tada i sada...mi ne smijemo sebi dozvolit da se pravdamo i za sta..jer oni to nisu zasluzili

Nakon 30 godina iz te iste srbije stizu poruke da i
je zao, ali ne jer su to uradili nego jer nisu uspjeli pa se nadaju da iduci put hoce...jel i to radi nas?
Jedan od glavnih sponzora KS BiH je Srbijanska firma: MaxBet. O cemu pricas?

Vaya
Postovi: 1206
Pridružen/a: 24 dec 2015, 11:32
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la Vaya » 01 dec 2025, 01:17

Ghuraba je napisao/la:
01 dec 2025, 01:10
Vaya je napisao/la:
01 dec 2025, 01:05
Ghuraba je napisao/la:
01 dec 2025, 00:57
Gledam statistiku po 86. put, Gutic i Arslanagic u paketu odigrali 20 minuta i za to vrijeme 0 poena, 0 asistencija i 1 skok. To doslovno znaci da si pola utakmice bio s igracem manje, ili jos gore - s igracem koji ti vise steti nego koristi.
Pa morao je staviti na klupu malo Xaviera da predahne...frajer igra u prosjeku 5 minuta u Unicaji, tako da ove 2 utakmice sto je igrao po 30 minuta je cudo...

A onaj delegat da je imao jos jednu celiju sive mozdane mase igrao bi kompletnu 4/4, a ne bi Gutic ili Arslanagic tu uskakali...
Ma ne kazem da je on tu nesto previse pogrijesio. Tacnije, jeste, morao ih je drzati malo manje na parketu, ali i Atic je poremetio dosta toga. Opet kazem, ja bih prije Hrelji dao sansu umjesto Gutica. Gledam ih obojicu redovno ove sezone i znam sto to govorim, ali se Djerdja vjerovatno vodio time da je ovaj 5 godina stariji i da nije bez razloga u rosteru jednog abaligasa. Hvala i Campari sto je danas dao 33 poena Slaviji, pa nije stigao doci na ovu utakmicu. :puke:
Pičić mali...J*** li ga u one zdepaste pačije noge...

Sani nam se naljutio sto Adis izabrao Arslu za 12 igraca na EB...bu bu...

Kako mi nemamo osjecaja odgovornosti i lojalnosti prema nekim visim ciljevima...

Avatar
TripleThreat
Postovi: 2412
Pridružen/a: 19 feb 2025, 03:00
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la TripleThreat » 01 dec 2025, 01:18

Ne prestajem da razmišljam koliko je situacija mogla biti drugačija, samo da su se neke stvari drugačije odradile.

Par forumaša je još u septembru sugerisalo da su ovi prozori jako bitni da se integriše što više igrača koji bi mogli biti od koristi u ovim prozorima. Između ostalog, i Nihad Đedović.

Eto noćašnja utakmica, gdje nakon Atićevog faula ostajemo na jednom i po iskoristivom beku. Bez Gegića, Atića, hajde recimo i Kondića - kakva bi premija bila imati smirenog veterana, koji je trenutno u najboljoj formi od našeg tria iz Unicaje?

Kako tako te "trivijalne" stvari mogu koštati utakmice, a vrlo moguće i plasmana na MB.

Savez da je pokazao trunku inicijative sa bržim dovođenjem selektora i sa samostalnim pokretanjem povratka papira Đedoviću još u septembru, mogli smo računati na još jednog dostojnog beka, a ne da smo natjerani bili gledati Gutićeve i Arslanagićeve minute.
"Your favorite player's favorite player" - MB

Tramvaji29877
Postovi: 229
Pridružen/a: 27 jan 2025, 15:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la Tramvaji29877 » 01 dec 2025, 01:20

invincible1921 je napisao/la:
01 dec 2025, 01:03
Tramvaji29877 je napisao/la:
01 dec 2025, 00:50
Delegacija iz Srbije je redovna na obilježavanju 9. januara, iako je to Ustavni sud BiH proglasio neustavnim.

I to ne dolaze neki nebitni članovi vlade, vec najvažniji ljudi u toj vladi.
"U Banjaluci, u prepunoj Sportskoj dvorani Borik, počela je Svečana akademija povodom obeležavanja 9.januara, Dana Republike na kojoj prisustvuju premijer Srbije Miloš Vučević, predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić i brojna delegacija Vlade Srbije."

Da zanemarivo sve druge stvari, samo ovo bi bilo dovoljno da se zvizdi njihovoj himni i generalno da imaju buran docek.
Kao sto rekoh..iskljucivo njihovom zaslugom, apsolutno ali ni mrvu postovanja nemam ni prema toj drzavu niti narodu..cast izuzecim
Zvizdalo se Srbiji kao državi koja radi protiv nas, i koja ne postuje nase institucije, npr. Ustavni sud BiH., ne znam stvarno kako je to nekima sporno.

Ovo preostalo navijanje i nije moralo ali eto desilo se i to je to. U svakom slučaju razumljivo je da ce odredjeni dio navijača burno reagirati, protiv otvorenog neprijatelja.

Takodjer ta relativizacija od nekih da smo sad isti kao oni, nema smisla, jer mi smo napadnuti i jos nas napadaju i ne pokazuju zelju da prestanu s napadima. Sta trebamo sve fino kulturno, a ovamo se negira institucionalno presudjeni genocid.

Avatar
invincible1921
Postovi: 11428
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la invincible1921 » 01 dec 2025, 01:21

Tramvaji29877 je napisao/la:
01 dec 2025, 01:20
invincible1921 je napisao/la:
01 dec 2025, 01:03
Tramvaji29877 je napisao/la:
01 dec 2025, 00:50
Delegacija iz Srbije je redovna na obilježavanju 9. januara, iako je to Ustavni sud BiH proglasio neustavnim.

I to ne dolaze neki nebitni članovi vlade, vec najvažniji ljudi u toj vladi.
"U Banjaluci, u prepunoj Sportskoj dvorani Borik, počela je Svečana akademija povodom obeležavanja 9.januara, Dana Republike na kojoj prisustvuju premijer Srbije Miloš Vučević, predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić i brojna delegacija Vlade Srbije."

Da zanemarivo sve druge stvari, samo ovo bi bilo dovoljno da se zvizdi njihovoj himni i generalno da imaju buran docek.
Kao sto rekoh..iskljucivo njihovom zaslugom, apsolutno ali ni mrvu postovanja nemam ni prema toj drzavu niti narodu..cast izuzecim
Zvizdalo se Srbiji kao državi koja radi protiv nas, i koja ne postuje nase institucije, npr. Ustavni sud BiH., ne znam stvarno kako je to nekima sporno.

Ovo preostalo navijanje i nije moralo ali eto desilo se i to je to. U svakom slučaju razumljivo je da ce odredjeni dio navijača burno reagirati, protiv otvorenog neprijatelja.

Takodjer ta relativizacija od nekih da smo sad isti kao oni, nema smisla, jer mi smo napadnuti i jos nas napadaju i ne pokazuju zelju da prestanu s napadima. Sta trebamo sve fino kulturno, a ovamo se negira institucionalno presudjeni genocid.
Mogu na dnevnoj bazi nac 10 opravdanih razloga za taj dan da im zvizidm i skandiram..a ne generalno...
=\_1921_/=

zaostrog
Postovi: 1791
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la zaostrog » 01 dec 2025, 01:35

MikiPirs je napisao/la:
01 dec 2025, 01:04
Ne, nego cemo ostati u periodu 92-95 i unistiti sebi i ovo malo zivota sto nam je ostalo, zivjecemo u svadji, zadojeni mrznjom i fasizmom, sta ima veze bitno je da j… jedni drugima sve po redu a to sto je hljeb 2KM a plata 900KM to nista, rad je zavrsio prije vise od 30godina, veciba ucesnika ovog foruma nije ni zivjela u tom periodu i ne zna ni kakavo je to zlo, al eto zna j… cetnicku/ustasku/balijsku majku jer eto tako treba… umrite u mrznji!!!
Bijedničke i izmetu ljudski, jesi li svjestan da 99,99% tvog naroda negira genocid u Srebrenici? Dakle, nema nazad, desilo se, usrali, ok. Ne bi li prvi korak da se "ne ostane u periodu 92-95" trebao biti da se kaže "**** ga, zasrali smo, izvinite, hajmo dalje"? Jesi li svjestan da 99,99% tvog naroda štiti zločince i ljudski otpad, diže se kuka i motika da se odbrani najveći ljudski šljam?

Bijedniče, priznaješ li ti genocid u Srebrenici? Bijedniče, buniš li se ti protiv negiranja bosanskog jezika, ili i to nije bitno, jer **** ga, to imate pravo?
Bijedniče, je li isto sasvim uredu konstantno uplitati se u pitanja Bosne i Hercegovine i podržavati separatizam? Ne bi li "život izvan 92-95" bio da malo Srbija ohane od toga?
Bijedniče, je li shvataš da je tebi i tvojima problem da neko nosi staru ZVANIČNU zastavu Bosne i Hercegovine, hapse takve, ganjaju?
Bijedniče, jesi li svjestan da je ta ista Srbija napravila izmišljeni spisak 9000+ ljudi koje je na silu optužila za ratni zločin, iako su neki tada imali 12 godina, i pravi im probleme na svakom koraku?

Sve je vrlo jednostavno, ljudski izmetu. Da ta ista Srbija samo postavi stvari na način: "**** ga, ne možemo nazad, zasrali su naši prije nas, hajmo sad drugačije + Srbi u BiH, tu smo vazda za vas, ali Sarajevo je vaš glavni grad i gradite BiH zajedno.", večeras bi u Skenderiji bio aplauz i na početku i na kraju.

Uostalom, činjenica da se himni R Hrvatske nije zviždalo i da su ispraćeni kako dolikuje pokazuje neke stvari. I nije da Hrvatska nema svojih aferima, ima itekako, ali na BiH ipak gledaju kao državu, na Bošnjake kao narod, a ne kao prekodrinska ****.

Himna Srbije u Zagrebu? Salve zvižduka.
Himna Srbije u Sarajevu? Salve zvižduka.
Himna Srbije u Prištini? Salve zvižduka.
Himna Srbije u Tirani? Salve zvižduka.
Himna Srbije u Skoplju? Salve zviždula.
Himna Srbije u Budimpešti? Salve zvižduka.
Zadnja izmjena: zaostrog, dana/u 01 dec 2025, 01:40, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 6135
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la Ghuraba » 01 dec 2025, 01:35

mirsad993 je napisao/la:
01 dec 2025, 01:09
Ghuraba je napisao/la:
01 dec 2025, 00:57
Gledam statistiku po 86. put, Gutic i Arslanagic u paketu odigrali 20 minuta i za to vrijeme 0 poena, 0 asistencija i 1 skok. To doslovno znaci da si pola utakmice bio s igracem manje, ili jos gore - s igracem koji ti vise steti nego koristi.
Zbog toga sam i rekao da selektor očito nije stigao da isprati i uprati sve momke pa mu je neko rekao da ovi trebaju da igraju i biti će mi veoma drago ako selektor skonta a mislim da hoće pa nijednog više nikad ne stavi na spisak taman za neko sljedeće okupljanje imali još slabiji izbor igrača.
Šta misliš kojih par igrača bi mogao do februara/jula da iskopa i da im šansu ja mislim da se Čampari nije nikad isto dala prava šansa nešto slično kao sa Penavom kako u KK Bosna tako ni u A reprezentaciji, isto tako Sikiraš u Belgiji valjda isto ima jako dobre brojke (ne nužno toliko loša liga), Durmo, Mutić, Manjgafić nekako mislim da nam se roster treba proširiti sa igračima koji imaju poene u svojim rukama i u svojim klubovima imaju jednu od uloga lidera pa taman ta ekipa bila i slabija generalno gledano. Dosta mi je V.Ilića, Arslanagića, Gutića, Polutaka, Lončara, Sejfića i tako nekih igrača koji ni u ekipi gdje igraju nemaju 10 poena u rukama (jedino ako je neka baš jaka ekipa pa onda i ok da imaju i slabiju statistiku)
Slazem se da se Campari nije dala prava sansa (bas kao sto kazes - nesto slicno kao s Penavom), ali je ovaj bio strpljiv i istu je sacekao, a Sani ocito nije htio da ceka. Mogao je i on u ovim utakmicama pokazati da ima neki kvalitet da doprinese reprezentaciji. Misljenja sam da bi on veceras mogao dati solidnih 10-15 minuta, ali je sam odlucio da ne dodje i da glumi uvrijedjenu mladu jer nije isao na prvenstvo. Opet ponavljam, po meni neopravdano nije isao, ali sad je novi trener tu i kreces ispocetka.

Sto se tice ostalih koje si spomenuo, tesko da je ijedan bolji od ovih koji su vec (bili) tu. Odnosno, Sikiras i Manjgafic nisu bolji od Penave i Marica, Durmo vjerovatno nije bolji od Vrabca (mada bih ga ja nenormalno volio vidjet bar jednom), Mutic nije bolji od Lazica (ali ga treba zamijeniti ako ovaj definitivno odluci da se vise ne odaziva). Problem je sto se neki od tih momaka totalno zapostavljaju i ne budu ni na spisku od 24 igraca, a onda kad nam roster spadne na 6 i po igraca, ti nemas jednog Mutica ili Durme da odigraju kvalitetnih 15-ak minuta. Zato na kraju uvijek spadnemo na to da nam Sejfic, Loncar, Gutic, Arslanagic i slicni budu dio rotacije i da nas skupo kostaju... Teoretski se i u Turskoj i veceras odredjeno vrijeme moglo igrati s Adinom na 2, Muticem/Durmom na 3 i da se bar muski potuces za svaku loptu. Neko ce reci 'ok, ali tu nema suta', pa jesmo li ga mi veceras kroz cijelih 40 minuta imali?!

MikiPirs
Postovi: 1833
Pridružen/a: 15 apr 2025, 16:02
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la MikiPirs » 01 dec 2025, 01:40

zaostrog je napisao/la:
01 dec 2025, 01:35
MikiPirs je napisao/la:
01 dec 2025, 01:04
Ne, nego cemo ostati u periodu 92-95 i unistiti sebi i ovo malo zivota sto nam je ostalo, zivjecemo u svadji, zadojeni mrznjom i fasizmom, sta ima veze bitno je da j… jedni drugima sve po redu a to sto je hljeb 2KM a plata 900KM to nista, rad je zavrsio prije vise od 30godina, veciba ucesnika ovog foruma nije ni zivjela u tom periodu i ne zna ni kakavo je to zlo, al eto zna j… cetnicku/ustasku/balijsku majku jer eto tako treba… umrite u mrznji!!!
Bijedničke i izmetu ljudski, jesi li svjestan da 99,99% tvog naroda negira genocid u Srebrenici? Dakle, nema nazad, desilo se, usrali, ok. Ne bi li prvi korak da se "ne ostane u periodu 92-95" trebao biti da se kaže "**** ga, zasrali smo, izvinite, hajmo dalje"? Jesi li svjestan da 99,99% tvog naroda štiti zločince i ljudski otpad, diže se kuka i motika da se odbrani najveći ljudski šljam?

Bijedniče, priznaješ li ti genocid u Srebrenici? Bijedniče, buniš li se ti protiv negiranja bosanskog jezika, ili i to nije bitno, jer **** ga, to imate pravo?
Bijedniče, je li isto sasvim uredu konstantno uplitati se u pitanja Bosne i Hercegovine i podržavati separatizam? Ne bi li "život izvan 92-95" bio da malo Srbija ohane od toga?
Bijedniče, je li shvataš da je tebi i tvojima problem da neko nosi staru ZVANIČNU zastavu Bosne i Hercegovine, hapse takve, ganjaju?
Bijedniče, jesi li svjestan da je ta ista Srbija napravila izmišljeni spisak 9000+ ljudi koje je na silu optužila za ratni zločin, iako su neki tada imali 12 godina, i pravi im probleme na svakom koraku?

Sve je vrlo jednostavno, ljudski izmetu. Da ta ista Srbija samo postavi stvari na način: "**** ga, ne možemo nazad, zasrali su naši prije nas, hajmo sad drugačije + Srbi u BiH, tu smo vazda za vas, ali Sarajevo je vaš glavni grad i gradite BiH zajedno.", večeras bi u Skenderiji bio aplauz i na početku i na kraju.

Uostalom, činjenica da se himni R Hrvatske nije zviždalo i da su ispraćeni kako dolikuje pokazuje neke stvari. I nije da Hrvatska nema svojih aferima, ima itekako, ali na BiH ipak gledaju kao državu, na Bošnjake kao narod, a ne kao prekodrinska ****.
Procitao sam prve tri rijeci ovog ogavnog posta, reciu ti sljdece: “napasi mi se guznih dlaka” - Sportski pozdrav!!! Seljacino bolesna ;)

huupmil
Postovi: 392
Pridružen/a: 25 jun 2018, 21:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la huupmil » 01 dec 2025, 01:44

Ovo nekom ide na ruku.
Srbija je ozbiljan sistem i drzava, za razliku od Bosne i tamo BIA uredjuje navijacku kulturu prema potrebi drzave. Cak i kod očiglednih stvari kao sto je protest protiv Vucica, celicna ruka na tribina kontrolise da se ne cuje ono sto svi misle, aparat nasilja i organizacije vlada. Sada, ne znam o Bosni puno, kakvo je ogranizovano navijanje i ko to vodi i kako i da li to ima strateski pravac. Uglavnom u ozbiljnim sistemima kakve tribine mogi implementirati, za neki glas naroda nema mjesta.

Uglavnom, misljenja sam, ovo je pusteno jer nekom ide na ruku, ili je toliko nebitno pa se pustila narodna spontanost.

Avatar
TripleThreat
Postovi: 2412
Pridružen/a: 19 feb 2025, 03:00
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la TripleThreat » 01 dec 2025, 01:46

Uz poštovanje Saniju što se odazivao godinama za reprezentaciju, ali nije tačno da mu se nije davala šansa.

Ko ga je gledao za reprezentaciju (i ne bazirao stav na osnovu klupskog učinka), momak je kupio dribling na centru. Probijanje perimetarske odbrane misaona imenica. U odbrani također iskoristiv kao Arslanagić. Pa i taj šut za kojeg se toliko proziva je za reprezentaciju redovno nepostojan bio, sem par utakmica izuzetaka. Tu je i statistika ako se nećemo voditi eye-testom, crno na bijelo na vidjelu da je u posljednje 2 godine reprezentativnih prozora u kojima jeste dobijao 15-ak minuta u prosjeku - bio ispod nivoa. Još pričamo o konkurenciji slabijoj od ove iz trenutnog prozora.
"Your favorite player's favorite player" - MB

Avatar
alemsa
Postovi: 16974
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la alemsa » 01 dec 2025, 01:47

Steta za ovaj kiks, jer stvarno jeste kiks. Bez 3 pobjede nemamo sta traziti nakon krizanja. Bila jedinstvena prilika da skupimo sto vise bodova da bi imali prostora za poraz u Italiji ili Litvaniji

Avatar
galia95
Postovi: 3871
Pridružen/a: 23 maj 2023, 00:42
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la galia95 » 01 dec 2025, 01:59

zaostrog je napisao/la:
01 dec 2025, 01:35
MikiPirs je napisao/la:
01 dec 2025, 01:04
Ne, nego cemo ostati u periodu 92-95 i unistiti sebi i ovo malo zivota sto nam je ostalo, zivjecemo u svadji, zadojeni mrznjom i fasizmom, sta ima veze bitno je da j… jedni drugima sve po redu a to sto je hljeb 2KM a plata 900KM to nista, rad je zavrsio prije vise od 30godina, veciba ucesnika ovog foruma nije ni zivjela u tom periodu i ne zna ni kakavo je to zlo, al eto zna j… cetnicku/ustasku/balijsku majku jer eto tako treba… umrite u mrznji!!!
Bijedničke i izmetu ljudski, jesi li svjestan da 99,99% tvog naroda negira genocid u Srebrenici? Dakle, nema nazad, desilo se, usrali, ok. Ne bi li prvi korak da se "ne ostane u periodu 92-95" trebao biti da se kaže "**** ga, zasrali smo, izvinite, hajmo dalje"? Jesi li svjestan da 99,99% tvog naroda štiti zločince i ljudski otpad, diže se kuka i motika da se odbrani najveći ljudski šljam?

Bijedniče, priznaješ li ti genocid u Srebrenici? Bijedniče, buniš li se ti protiv negiranja bosanskog jezika, ili i to nije bitno, jer **** ga, to imate pravo?
Bijedniče, je li isto sasvim uredu konstantno uplitati se u pitanja Bosne i Hercegovine i podržavati separatizam? Ne bi li "život izvan 92-95" bio da malo Srbija ohane od toga?
Bijedniče, je li shvataš da je tebi i tvojima problem da neko nosi staru ZVANIČNU zastavu Bosne i Hercegovine, hapse takve, ganjaju?
Bijedniče, jesi li svjestan da je ta ista Srbija napravila izmišljeni spisak 9000+ ljudi koje je na silu optužila za ratni zločin, iako su neki tada imali 12 godina, i pravi im probleme na svakom koraku?

Sve je vrlo jednostavno, ljudski izmetu. Da ta ista Srbija samo postavi stvari na način: "**** ga, ne možemo nazad, zasrali su naši prije nas, hajmo sad drugačije + Srbi u BiH, tu smo vazda za vas, ali Sarajevo je vaš glavni grad i gradite BiH zajedno.", večeras bi u Skenderiji bio aplauz i na početku i na kraju.

Uostalom, činjenica da se himni R Hrvatske nije zviždalo i da su ispraćeni kako dolikuje pokazuje neke stvari. I nije da Hrvatska nema svojih aferima, ima itekako, ali na BiH ipak gledaju kao državu, na Bošnjake kao narod, a ne kao prekodrinska ****.

Himna Srbije u Zagrebu? Salve zvižduka.
Himna Srbije u Sarajevu? Salve zvižduka.
Himna Srbije u Prištini? Salve zvižduka.
Himna Srbije u Tirani? Salve zvižduka.
Himna Srbije u Skoplju? Salve zviždula.
Himna Srbije u Budimpešti? Salve zvižduka.
:salut: :bow: ⚜️ :bih:

napapijri1987
Postovi: 1111
Pridružen/a: 16 okt 2019, 23:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la napapijri1987 » 01 dec 2025, 02:20

huupmil je napisao/la:
01 dec 2025, 01:44
Ovo nekom ide na ruku.
Srbija je ozbiljan sistem i drzava, za razliku od Bosne i tamo BIA uredjuje navijacku kulturu prema potrebi drzave. Cak i kod očiglednih stvari kao sto je protest protiv Vucica, celicna ruka na tribina kontrolise da se ne cuje ono sto svi misle, aparat nasilja i organizacije vlada. Sada, ne znam o Bosni puno, kakvo je ogranizovano navijanje i ko to vodi i kako i da li to ima strateski pravac. Uglavnom u ozbiljnim sistemima kakve tribine mogi implementirati, za neki glas naroda nema mjesta.

Uglavnom, misljenja sam, ovo je pusteno jer nekom ide na ruku, ili je toliko nebitno pa se pustila narodna spontanost.
Ne pokazuje to da je srbija ozbiljna drzava nego da je obicna ojebina kao i sjeverna koreja. Vama jos samo fali da vam predsjednik odlucuje koliko puta cete dnevno ici u wc i kakve frizure smijete imati i eto vas sjeverna koreja Evrope.

MikiPirs
Postovi: 1833
Pridružen/a: 15 apr 2025, 16:02
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la MikiPirs » 01 dec 2025, 02:36

Kako navijati za BiH kada si Srbin iz BiH kada ovakvih bolesnika ima koji etiketiraju sve redom? Zasto se onda cudite da momci ne zele igrati za tu istu BiH… bolesnici ostaju zivjeti u 95toj i dzaba

Avatar
Ghuraba
Postovi: 6135
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la Ghuraba » 01 dec 2025, 02:39

TripleThreat je napisao/la:
01 dec 2025, 01:46
Uz poštovanje Saniju što se odazivao godinama za reprezentaciju, ali nije tačno da mu se nije davala šansa.

Ko ga je gledao za reprezentaciju (i ne bazirao stav na osnovu klupskog učinka), momak je kupio dribling na centru. Probijanje perimetarske odbrane misaona imenica. U odbrani također iskoristiv kao Arslanagić. Pa i taj šut za kojeg se toliko proziva je za reprezentaciju redovno nepostojan bio, sem par utakmica izuzetaka. Tu je i statistika ako se nećemo voditi eye-testom, crno na bijelo na vidjelu da je u posljednje 2 godine reprezentativnih prozora u kojima jeste dobijao 15-ak minuta u prosjeku - bio ispod nivoa. Još pričamo o konkurenciji slabijoj od ove iz trenutnog prozora.
Tako je, davala mu se sansa i imao je 15-ak minuta u prosjeku u Adisovom periodu.

Eurobasket 2025. - nije ni poveden

Kvalifikacije za Eurobasket 2025. - ogromnih 15-ak minuta u prosjeku. Evo i slika kao dokaz:
slika
Predkvalifikacije za Olimpijske igre 2024. - nije ni poveden

Kvalifikacije za Mundobasket 2023. - ogromnih 15-ak min u prosjeku. Evo i slika kao dokaz:
slika
Eurobasket 2022. - ogromnih 15-ak min u prosjeku. Evo i slika kao dokaz:
slika
Sigurno je zahvalan selektoru Beciragicu sto mu je za svog mandata od moguce 34 utakmice dao priliku u 2. Odnosno, od mogucih 1360 minuta, on je dobio 31. Puno, sto jest-jest. :kafa:

Kajkutenjoyer
Postovi: 752
Pridružen/a: 17 apr 2025, 18:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za MundoBasket 2027

Post Postao/la Kajkutenjoyer » 01 dec 2025, 02:43

MikiPirs je napisao/la:
01 dec 2025, 02:36
Kako navijati za BiH kada si Srbin iz BiH kada ovakvih bolesnika ima koji etiketiraju sve redom? Zasto se onda cudite da momci ne zele igrati za tu istu BiH… bolesnici ostaju zivjeti u 95toj i dzaba
slazem se i gadi mi se danas sto sam gledao sa tribine, umjesto da pokazes da si covjek, domacin prije svega, fer i sportsko navijanje, ne ti uzmes i ko sljam najveci se ponasas, ali hajde da je neko to od ovih njihovih 15 igraca zaslužio ili strucnog štaba, jedino sto mi je prihvatljivo jest ono sa Vucicem i transparentom, ali ovo sve ostalo gnjusno i gadi mi se. Sad ce neko doci i rec pa isto ce nam napravit, nek naprave mi smo trebali bit ljudi a ne 4 hiljade seljadije pola naroda doslo jer je protiv Srbije, frajer iza mene ne zna sta su koraci, al nek se psuje majka cetni cka itd....
Poslije ovog nijedan Srbin iz BiH ne treba bit kritikovan za to kako ne zeli igrat za BiH, stvarno neljudski i gleda Onaj gore sve, skandiranje nam je bespotrebno. FUJ
nek crknu dusmani, najjaci smo

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []