FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2025/26. očekujem:

1. Borbu za titulu
79
18%
2. Borbu za Evropu
183
41%
3. Sredinu tabele
79
18%
4. Borbu za opstanak
103
23%
 
Ukupno glasova: 444

Avatar
1921boy
Postovi: 7414
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 10 jan 2026, 19:50

StrikeWarzone je napisao/la:
10 jan 2026, 19:09
Ma nije ovo malverzacija, necemo sad od crnog praviti bijelo...
Ni prvi ni posljednji koji je potpisao amaterski zbog trening kompenzacija.
slika
Brko iz druge galaksije!

Avatar
Orvel
Postovi: 1829
Pridružen/a: 10 mar 2024, 16:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Orvel » 10 jan 2026, 19:57

Ferroviere1987 je napisao/la:
10 jan 2026, 19:27
slika
Evo babuke
:tokralju:

Avatar
gegenpressing
Postovi: 739
Pridružen/a: 28 apr 2023, 20:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la gegenpressing » 10 jan 2026, 20:10

1921boy je napisao/la:
10 jan 2026, 19:50
StrikeWarzone je napisao/la:
10 jan 2026, 19:09
Ma nije ovo malverzacija, necemo sad od crnog praviti bijelo...
Ni prvi ni posljednji koji je potpisao amaterski zbog trening kompenzacija.
slika
Ama morao si amaterski(da ne plaćamo naknadu) potpisati,uz dogovor obe strane,za još jednu godinu.Ljetos su mu poboljšali uslove,sve uz dogovor.
Možda nas je ispalio,o tom ni riječi.
I ne znam šta se sekirate uopšte,uživajte,ima sad ko da misli.
Brohra ribo se...

Kajkutenjoyer
Postovi: 752
Pridružen/a: 17 apr 2025, 18:43
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Kajkutenjoyer » 10 jan 2026, 20:11

Ferroviere1987 je napisao/la:
10 jan 2026, 19:27
slika
Evo babuke
Ide 6 golova i 5 asistencija
nek crknu dusmani, najjaci smo

NoDi80
Postovi: 19029
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la NoDi80 » 10 jan 2026, 20:15

Nek je Mirvic dosao s ovim ljudima, eto kakvi su bili prije kad su lagali svoje navijace i javnost oko ugovora
To je bas porazavajuce cuti, jer nas klub ne zasluzuje takve ljude koji nas blate i sramote
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆

GavranBeli
Postovi: 1096
Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GavranBeli » 10 jan 2026, 20:25

Na stranu sto Dan ide, ubuduce se onaj seljakluk skidanja dresova i mafijanja se treba prekinuti. Niti jedan mlad igrac nema ambiciju da se razvija u takvom okruzenju. Ubuduce mozes imati kvalitetnijeg decka koji ce zbog takvih stvari ici tamo gdje ce se normalno razvijati. Uzmi navijaj, pa I kritikuj nikakav problem al onaj seljakluk se treba prekinuti.

A sto se tice Dan-a nikakv igrac. Prava bedevija.

Avatar
Lokomotifa
Postovi: 673
Pridružen/a: 23 feb 2025, 12:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Lokomotifa » 10 jan 2026, 20:35

S obzirom da je Slaviša ekspert za prekide i to jedan od najboljih u Europi za taj segment igre, šteta je što smo Lagumdžiju izgubili. Ali nažalost, to je jedini segment igre gdje bi ga mogli iskoristiti. U ostalim segmentima igre je bio totalno loš. Naći ćemo mi bolje rješenje, bez brige.

Što se tiče skidanja dresova, papanluk bez presedana od strane naših najvatrenijih navijača, nadam se da grupa to više nikada neće raditi. Sve lafo pričamo mi gospodski klub, urbana gradska raja, a ponekad se ponašamo ko pijačari sa juga. Moramo na djelima pokazati da smo drugačiji od ostalih.
"19.09.1921. Sarajevski podsavez je prihvatio novi klub u svoje okrilje i uvrstio ga u takmičarski kalendar za sezonu 1921/1922. Kao tada jedini radnički klub među nacionalno orijentisanim klubovima FK Željezničar se susreo sa mnogim teškoćama."

tiagofaria25
Postovi: 540
Pridružen/a: 01 jul 2024, 16:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la tiagofaria25 » 10 jan 2026, 20:44

Pejiću, Koningsu i Rakiću su trebali dati papire kad su krenuli kući, da ih ne gledamo nikako više.

Avatar
RajvoSA03
Postovi: 987
Pridružen/a: 19 jan 2023, 13:53
Lokacija: La Bombonera
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la RajvoSA03 » 10 jan 2026, 21:04

92:48 - La Decima

"Dan bez nogometa je izgubljen dan." - Ivica Osim

Avatar
mavi
Postovi: 1034
Pridružen/a: 21 mar 2008, 18:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mavi » 10 jan 2026, 21:05

Lokomotifa je napisao/la:
10 jan 2026, 20:35
S obzirom da je Slaviša ekspert za prekide i to jedan od najboljih u Europi za taj segment igre, šteta je što smo Lagumdžiju izgubili. Ali nažalost, to je jedini segment igre gdje bi ga mogli iskoristiti. U ostalim segmentima igre je bio totalno loš. Naći ćemo mi bolje rješenje, bez brige.

Što se tiče skidanja dresova, papanluk bez presedana od strane naših najvatrenijih navijača, nadam se da grupa to više nikada neće raditi. Sve lafo pričamo mi gospodski klub, urbana gradska raja, a ponekad se ponašamo ko pijačari sa juga. Moramo na djelima pokazati da smo drugačiji od ostalih.
Da nije malo pretenciozno napisano?
Ima li ova tvrdnja neko uporište? OK, dobar trener, ali, baš da je među najboljim u Evropi za prekide...

Pact1921
Postovi: 1089
Pridružen/a: 05 mar 2024, 19:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pact1921 » 10 jan 2026, 21:17

GavranBeli je napisao/la:
10 jan 2026, 20:25
Na stranu sto Dan ide, ubuduce se onaj seljakluk skidanja dresova i mafijanja se treba prekinuti. Niti jedan mlad igrac nema ambiciju da se razvija u takvom okruzenju. Ubuduce mozes imati kvalitetnijeg decka koji ce zbog takvih stvari ici tamo gdje ce se normalno razvijati. Uzmi navijaj, pa I kritikuj nikakav problem al onaj seljakluk se treba prekinuti.

A sto se tice Dan-a nikakv igrac. Prava bedevija.
Skidali su se dresovi kad smo bili bod od titule. A ti bi njih da hvalis kad su 18 bodova od prvog mjesta nakon 19 utakmica. Ti ako ne mozes igrati u ovakom klubu fino noga iz kluba. Ja bi rekao jedno da smo mi skinuli dresove na polusezoni 2009/10 kad su bili 5 ali su bili od prvog mjesta udaljeni 7 bodova . Naravno tu sezonu smo osvojili titulu ali ti igraci su davali srce na terenu sablja ti bio kapiten ginuo kao primjer kako treba ginuti . Ali ti ove sezone nisi nista pokazao ni borbu ni tehniku ni nista nego bol u k i jos bruka na derbiju brukaju nas ljudi sa 4-0 . Ovih zadnjih 5 godina treba se uzeti kao primjer kako ne igrati za plave boje naravno cast pojedincima.
Simpatizer najtrofejnijeg kluba u drzavi
Furam se na renana oliveiru ne smijem kod frizera ici

GavranBeli
Postovi: 1096
Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GavranBeli » 10 jan 2026, 21:24

Zato ti nijedan igrač nece htjeti doci u klub. Ti igrači se nisu sami doveli u klub, ima neko ko ih doveo. Pa se nijednom nisu kosulje skidale upravi. Tako da po mom misljenju to je klasični seljakluk. A tebi ako je to cool odlicno. A to vrijeme koje ti spominjes tad su se skidali dresovi a i Boga mi tjerale uprave. Sto sad vec dugo nije praksa iako nemas 10 godina pomaka.

Avatar
SG1921
Postovi: 52
Pridružen/a: 10 nov 2025, 15:55
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la SG1921 » 10 jan 2026, 21:39

Moramo poraditi na članstvu više. Iako je broj učlanjenih u ovom kratkom periodu od desetak dana dobar i već smo blizu 4500 članova, ja ipak mislim da moramo puno ozbiljnije raditi na ovome.

Jedan primjer Hajduka u jednom Tomislavgradu dovoljno govori. Mjesto koje ima stanovnika otprilike koliko sjeverna tribina na Grbavici ima oko 1500 članova. Naravno, nije se to desilo preko noći nego je rezultat dugogodišnje svijesti da je članstvo obaveza a ne opcija. Kod njih se podrazumijeva da ako navijaš za klub onda si i član. Kod nas se to još uvijek doživljava kao nešto što se može ali i ne mora.

Ne kažem da moramo imati 50 000 članova. Ali s obzirom na to da smo klub sa najviše navijača u državi i jednom od najvećih baza u regionu, realna i dostižna očekivanja su brojke oko 20 000 članova i to u prvim mjesecima godine.
The South will rise again

Avatar
GrbavicaHrammm
Postovi: 1652
Pridružen/a: 13 dec 2025, 19:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GrbavicaHrammm » 10 jan 2026, 21:39

Dan je imao itekako dobrih utakmica, ima u njemu nesto sigurno.

Povrede vuce stalno neke, nije nam od pomoci bio, ali je sigurno dobar igrac, Zrinjski to zna

Pact1921
Postovi: 1089
Pridružen/a: 05 mar 2024, 19:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pact1921 » 10 jan 2026, 21:48

GavranBeli je napisao/la:
10 jan 2026, 21:24
Zato ti nijedan igrač nece htjeti doci u klub. Ti igrači se nisu sami doveli u klub, ima neko ko ih doveo. Pa se nijednom nisu kosulje skidale upravi. Tako da po mom misljenju to je klasični seljakluk. A tebi ako je to cool odlicno. A to vrijeme koje ti spominjes tad su se skidali dresovi a i Boga mi tjerale uprave. Sto sad vec dugo nije praksa iako nemas 10 godina pomaka.
Zato ti kad uspijes u Zelje tebe ce se uvijek sjecati . Sad kad bi rekao daj mi zeljinu ekipu iz sezone 2012/13 i ekipu zrinjskog iz 2013/14 obje ekipe su sampionske . Iz te ekipe zrinjskog nemas 5 igraca kojih se neko nesto posebno sjeca najpoznatiji je Mile Pehar koji je pokusao podapeti igracu veleza kad su ulijetali Ultrasi na teren . Ali iz ekipe zeljeznicara uvijek ce se sjecati kapiten Svrake , Kerla ,Bogicevic , Bekric , Antolovic , Kvesic , Adilovic , Selimovic ... Naravno puno se trazi od igrace ali ti kad uspijes u Zelji ti ces biti vise slavljen nego u ostalim klubovima. Zato ko igra preko k fino noga iz kluba ti nemas sta traziti .
Simpatizer najtrofejnijeg kluba u drzavi
Furam se na renana oliveiru ne smijem kod frizera ici

Argentina
Postovi: 3827
Pridružen/a: 20 avg 2011, 18:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Argentina » 10 jan 2026, 21:51

Dan je dobar igrac, ali negdje drugo. I bit ce odlican u Zrinjskom. Kod nas nema sanse da se razvije jer nakon dva deranja s tribina, on se izgubi. Dole nema pritiska. Nama na treningu vise ljudi dodje, nego njima na tekmu.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)

Avatar
Lokomotifa
Postovi: 673
Pridružen/a: 23 feb 2025, 12:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Lokomotifa » 10 jan 2026, 21:51

mavi je napisao/la:
10 jan 2026, 21:05
Lokomotifa je napisao/la:
10 jan 2026, 20:35
S obzirom da je Slaviša ekspert za prekide i to jedan od najboljih u Europi za taj segment igre, šteta je što smo Lagumdžiju izgubili. Ali nažalost, to je jedini segment igre gdje bi ga mogli iskoristiti. U ostalim segmentima igre je bio totalno loš. Naći ćemo mi bolje rješenje, bez brige.

Što se tiče skidanja dresova, papanluk bez presedana od strane naših najvatrenijih navijača, nadam se da grupa to više nikada neće raditi. Sve lafo pričamo mi gospodski klub, urbana gradska raja, a ponekad se ponašamo ko pijačari sa juga. Moramo na djelima pokazati da smo drugačiji od ostalih.
Da nije malo pretenciozno napisano?
Ima li ova tvrdnja neko uporište? OK, dobar trener, ali, baš da je među najboljim u Evropi za prekide...
Ne pišem nikad napamet. Ko god prati evropski fudbal ovo zna. Zahvaljujući vrhunskim prekidima osvajao je titule sa Domžalama i Crvenom Zvezdom. Te godine kad je Zvezda bila prvak nakon dugo vremena dominacije Partizana Nenad Milijaš mu je zahvaljujući prekidima donio bruku bodova.
"19.09.1921. Sarajevski podsavez je prihvatio novi klub u svoje okrilje i uvrstio ga u takmičarski kalendar za sezonu 1921/1922. Kao tada jedini radnički klub među nacionalno orijentisanim klubovima FK Željezničar se susreo sa mnogim teškoćama."

Avatar
1921boy
Postovi: 7414
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 10 jan 2026, 22:07

mavi je napisao/la:
10 jan 2026, 21:05
Da nije malo pretenciozno napisano?
Ima li ova tvrdnja neko uporište? OK, dobar trener, ali, baš da je među najboljim u Evropi za prekide...
Zacudit ces se al nije.Sam je prizno jednom novinaru ranije u jednom intervjuu.Kad nema angazman kao trener radi analize i pripreme za prekide nekim jakim ekipama u ligama5.Skoro je govorio da je radio analizu prekida sa utakmice City Real za uefu.

Ne mogu se sjetit ko al neko je stavljo neki opsiran opis njegove karijere i bas se dotako prekida.Ako neko ima nek okaci ponovo.
Brko iz druge galaksije!

Avatar
AhmedNurudin
Postovi: 550
Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AhmedNurudin » 10 jan 2026, 22:13

svemalim1 je napisao/la:
30 dec 2025, 11:51
prenosim, uz dopustenje autora, jedan presjek karijere naseg novog sefa struke. odvojite par minuta i procitajte.
Znajući od ranije da je prvi izbor nove strukture u klubu upravo gospodin Stojanović. Odlučio sam da odradim detaljnu analizu trenerskog profila istog. Stojanović je trenersku karijeru počeo 2000. godine u ekipi ljubljanskog Slovana. Sa 28/29 godina je odlučio da završi fudbalsku karijeru zbog niza povreda, u jako kratkom periodu slomio je lijevu ruku, lijevo stopalo i čak tri puta je izbacivao rame. Odlučio je da se posveti fakultetu i da ga završi u cijelosti. Kako sam kaže, trener je postao slučajno, na nagovor njegovog bivšeg trenera. Pozvao ga je da u četvrtak da dođe u klub, u njegovu kancelariju gdje su obojica radili i igrali. On je došao u klub, nije uopšte znao zašto, izveo ga je na teren, pred ekipu kadeta Slovana i samo je rekao ovo je vaš novi trener. On ga je natjerao da postane trener. U toj ekipi su bili Samir Handanovič i Zlatan Ljubijankič. Prije toga je zbog vakuuma u klubu, nedostatka osoblja, rentao licencu i bio trener-igrač iako sam kaže da nije znao kako da se ponaša i šta da kaže igračima. Godinu dana kasnije nakon rada sa omladincima preuzeo je ekipu Ivančne Gorice, odnosno nekadašnjeg Livara, kluba u drugoj slovenskoj ligi, koji je nosio naziv po istoimenoj tvrtki, velikom i generalnom sponzoru kluba.

2002. godine kao 33-godišnji trener, prihvata se izuzetno teškog zadatka na klupi Domžala, u drugom rangu slovenačkog fudbala. Domžale je sezonu prije te ispalo u drugu ligu. Stojanović, ekspresno vraća ekipu Domžala u elitni rang tamošnjeg prvenstva i radi čudo. U svojoj prvoj sezoni u elitnom rangu ekipa Domžala zauzima solidno osmo mjesto. Vrijedi istaći da je u toj, povratničkoj sezoni, Stojanović u timu imao Samira Handanoviča, legendu milanskog Intera, zatim Zlatana Ljubijankiča, Dalibora Stevanovića, te našeg nekadašnjeg igrača, Muamera Vugdalića. Već u drugoj sezoni postaje viceprvak Slovenije, dijeleći drugo mjesto sa Celjem. Godinu dana kasnije, već kreće Evropska priča, Domžale je zaustavljeno u prvoj rundi prvog kruga Intertoto kupa, gdje ih je izbacio slavni njemački Stuttgart. U gostima su poraženi 2:0, dok su kod kuće slavili sa minimalnim rezultatom. Prije toga su oni izbacili ekipe Domagnanoa i Ashdoda. Baš kao i prošle godine Domžale ponovo postaje viceprvak. U četvrtoj sezoni, Domžale konačno uzima titulu i to dominantno, sa čak +17 bodova prednosti u odnosu na viceprvaka. U sezoni 2007/08. Domžale ponovo postaje prvak, ponovo uvjerljivo, sa čak +12 u odnosu na prvog pratitelja. U istoj sezoni je osvojen i superkup Slovenije. Vrijedi istaći da je Stojanović tri godine zaredom proglašavan najboljim trenerom Slovenije. U ovom periodu, bio je redovan na stažiranjima u Barceloni. Drži rekord od 32 utakmice bez poraza.

Nakon te sezone dolazi poziv Crvene Zvezde i legendarnog Zdeneka Zemana. Zvezda je planirala da imenuje Stojanovića kao pomoćnika, te kad Zeman odluči da napusti Zvezdu, da on samostalno preuzme kormilo ekipe. Nakon jednog sastanka i nekih dešavanja na istom, u jednom beogradskom restoranu Stojanović je ipak odlučio da neće postati trener u stručnom štabu Zvezde. Promijenio je mišljenje i odbio je mjesto pomoćnika, jer mu je cilj bio da nastavi rad na mjestu šefa stručnog štaba, zbog toga je prihvatio ponudu Celja.

Sezone, 2008/09. postaje trener Celja. Klub je vodio samo jednu sezonu, nažalost, nije uspio da ispuni cilj, da osigura plasman u Evropska takmičenja i smijenjen je. Bio je četvrti na tabeli, Evropa mu je pobjegla za dva boda samo.

Samo nekoliko dana nakon smjene, postaje pomoćnik Srečku Katanecu u reprezentaciji Ujedinjenih Arapskih Emirata. Na toj poziciji ostaje sve do 2011. godine do trenutka kada je savez odlučio da smijeni Kataneca i Stojanovića, nakon dva uzastopna poraza u trećoj rundi kvalifikacija.

2011. godine postaje selektor reprezentacije Slovenije. Na tom mjestu ostaje malo duže od godinu dana. Kako sam kaže, bio je to jako turbulentan period za njega, gdje stvari u savezu nisu funkcionisale baš najbolje, gdje je od prvog dana kada je imenovan, dobijao razne vrste prijetnji, od pisama u poštanskom sandučiću, mailova, anketa na društvenim mrežama i tako dalje. Na kraju je odlučio da je najbolji potez da se sam povuče sa mjesta selektora.

2013. godine dolazi vjerovatno njegov najteži i najuspješniji mandat. 2013. godine postaje trener Crvene Zvezde. Sam angažman u Zvezdi je za njega bio najstresniji u karijeri. Ni približno situacija nije bila kao danas, kako sam kaže, od financijskog dijela, trening centra, terena, fitnessa i svega ostalog što je bilo potrebno da se napravi uspjeh. U Zvezdu je došao kad je ekipa već 10-14 dana bila u fazi priprema. Zanimljiva je anegdota da su mediji u Srbiji upoređivali fotografije Stojanovića u trenutku kada je došao u Zvezdu, markantan sa crnom kosom, a otišao bijel i sijed. Te sezone ekipa je imala samo jedan cilj a to je bila tit-ula. Ekipa je bila izuzetno karakterna, nije ih zanimalo ima li para ili nema, jedina želja je bila da se podigne titula nakon sedmogodišnje dominacije ljutog rivala Partizana. O kakvom teškom periodu se radilo, najbolje će reći činjenica da je od kluba dobio Škodu, staru, gdje je morao paziti kako otvara vrata, jer je samo isčekivao trenutak kada će mu ostati u ruci i da je gorivo sipao samo do pola, ako bi nasuli više od toga, gorivo bi mu curilo po putu. U tom jesenjem dijelu puno se stvari dešavalo, od skandiranja Stojanoviću odlazi, skidanja dresova pa do lupanja automobila ispred stadiona. Na klupi Zvezde debitovao je porazom u Ivanjici. Na početku navijači nisu imali povjerenja ni u njega ni u ljude koji su ga doveli, ali su svojim zalaganjem, pobjedama, vratili vjeru navijačima, tako da su u drugom dijelu sezone imali nevjerovatnu podršku, kako na domaćim, tako i na gostujućim utakmicama, da su im sa svih strana pristizale poruke, kako se čeka i očekuje titula, da navijači su navijači ponosni i tako dalje. Na vlastiti zahtjev i na njegovo lično ime, doveo je Pečnika, Pavićevića, Kelhara, Mrđu i Ninkovića. Epilog na kraju sezone bila je titula, dugo čekana i dugo željena. Interesantno, da mu je pomoćnik na klupi Zvezde bio naš nekadašnji trener, Miloš Kostić. Zbog toga sam spomenuo da je jedini cilj bila tit-ula. Mnogima je čudno kako je trener koji je donio titulu nakon toliko godina čekanja odlučio da napusti klub nakon samo jedne sezone. Kaže da nije osjećao tu energiju, snagu, da je svako vukao na svoju stranu, niko ga nije zvao da popričaju o prodajama igrača, pojačanjima, planu priprema i prozivke. Zbog toga je odlučio da napusti Zvezdu. Spominje često, da mu dominacija sa Domžalama nije pomogla u karijeru toliko kao što je ova titula sa Zvezdom. Tek prave ponude i ozbiljnije su počele da stižu nakon angažmana u Beogradu. Mrđa koji je došao na nagovor Stojanovića postigao je rekordnih 19 pogodaka u prvenstvu i bio je jedan od ključnih igrača ekipa zajedno sa Ninkovićem i kapitenom Milijašom. 21-4-2. To je jako bitno za daljnju priču. Ove brojeve ću elaborirati na kraju. Vrijedi istaći da je u toj sezoni Zvezda imala niz od čak 15 uzastopnih pobjeda.

Nakon Zvezde bio je trener Liersea, prva liga Belgije. Nije to bio baš uspješan mandat, početak je bio idealan, tri pobjede, dva remija i jedan poraz. Međutim, na kraju je ispao fijasko. Klub je na kraju sezone bio ubjedljivo zadnji, imali su samo 22 boda. Stojanović je osvojio 14 od 22, nakon veoma dugog niza bez pobjede, odlučio je da podnese ostavku.

Poslije Belgije, 2016. godine, na red je došla Kina, Stojanović je preuzeo ekipu Changchun Yatai-ja, vjerovatno u najvećoj ekspanziji kineskog fudbala i enormnih ulaganja. Bio je trener na samo sedam utakmica, kada su Kinezi odlučili da ga smijene.

2017. godine, na prijedlog jednog njegovog bivšeg igrača, Riga ga angažuje kao trenera do kraja godine, jedni cilj je bio da osigura Evropska takmičenja pa da onda pregovaraju o novom ugovoru. Njemu je to odgovaralo i postao je trener Rige. Riga je osigurala Evropska takmičenja, bio je i finalista kupa ali nažalost nije ga osvojio. Zbog financijskih razloga nisu nastavili saradnju iako je odradio posao zbog kojeg je doveden.

2018. godine je bio trener Levskog, bili su tu solidni rezultati, Levski je bio u vrhu tabele, međutim zbog promjene rukovodstva, predsjednika kluba i upravnog odbora, Stojanović je smijenjen. Interesantan je jedan članak koji se pojavio u srbijanskim medijima u tom periodu.
Vojnički režim Slaviše Stojanovića: Pljušte novčane kazne, Obertan trčao kilometar za autobusom!

Igrači nemaju pravo da zakasne nijedan minut na ručak, večeru ili trening, a pored toga nemaju pravo ni da budu u šorcevima i japankama kada se odlazi u restoran. Nekadašnji trener Crvene zvezde Slaviša Stojanović uveo je izuzetno strog režim igračima Levskog, koji su do sada očigledno imali ozbiljnih problema sa disciplinom. Tako se dogodila i jedna više nego komična situacija sa najvećom zvezdom tima Gabrijelom Obertanom. Nekadašnji prvotimac Mančester junajteda zakasnio je na trening jer je čekao na pogrešnom mestu ispred hotela, pa je tako Stojanović naredio vozaču da krene, pošto Francuza nije bilo u autobusu. Kada je primetio autobus kako odlazi Obertan je gotovo kilometar trčao za njim, a njegovi saigrači to zapanjeno gledali. Odlični fudbaler se potom odmah izvinio Stojanoviću rekavši da mu se više neće ponoviti ista greška.
2019. godine dolazi na klupu Latvije/Letonije. U Letoniju ga je doveo njegov nekadašnji igrač iz Rige, koji je u međuvremenu postao jedan od čelnika ili čak možda predsjednik saveza. Ekipu je vodio jedan kvalifikacijski ciklus, deset utakmica, u tom periodu je ostvario samo jednu pobjedu i čak devet poraza. Tu pobjedu, upisali su protiv reprezentacije Austrije. U grupi su još bili Slovenija, Poljska, Izrael i Sj. Makedonija. Problem nisu bili rezultati, jer je potpisan trogodišnji ugovor. Desio se puč u savezu, navijači su smijenili predsjednika i generalnog sekretara, tako da je on bio sljedeći na redu.

Nakon Letonije, dolazi druga prilika u Levskom, koja je bila jako kritična. U jeku korone, zbog prijatnog rastanka prošli put, Stojanović je odlučio da dođe ponovo u Levski i da ih spasi jer su bili zapali u krizu, kako financijsku tako i rezultatsku. Međutim, tu nastaje haos. Vodio je ekipu nekoliko utakmica. Tu ga je zadesila korona. Prije nego što su otkrili da je pozitivan na koronu, on je vodio dvije utakmice po snijegu, zatim je iskoristio slobodne dane koje je dao ekipi da posjeti staru kuću i da obilježi godišnjicu smrti njegovog oca. Boravio je u kući neko vrijeme. Kako u kući niko ne živi godinama, bila je hladna. Kada se vratio u Bugarsku, dobio je temperaturu, kašalj, na kraju su mu ustanovili da je pozitivan na koronu. 18 dana je bio na kisiku. Jedva se izvukao. Bio je na liječenju do kraja sezone. Klub je u međuvremenu odlučio da imenuje novog trenera i da se njemu zahvali na saradnji.

Nakon tog perioda oporavka, bio je savjetnik uprave Domžala.

Prije dolaska u Koper, na stolu je bila ponuda U-21 reprezentacije Srbije. Pored toga, dok je bez angažmana bio je na stažiranju u akademiji Citya. Kaže da nije bilo prilike da priča sa Pepom, ali ga dobro poznaje sa stažiranja, 2008. kad je bio u Barceloni.

Zadnji angažman mu je bio u Koperu gdje je nakon nešto lošiji rezultata dobio otkaz. Bio je u finalu kupa, nažalost, Celje je bilo uspješnije. Vidjelo se znanje i njegov pečat kad smo nadigrani u Koperu. U Koperu mu je pomoćnik bio njegov nekadašnji igrač, kojeg je on lično doveo u Zvezdu, Pavićević Savo.

Njegovo najjače oružje su prekidi. Sa razlogom je prozvan doktor za prekide. Osim što njegove ekipe razvaljuju sa prekidima kada je on tu, angažovan je kao vanjski saradnik u velikom broju klubova i reprezentacija gdje se upravo bavi analizom prekida, pravi akcije, igrice, kretnje i sve ostalo potrebno da se taj segment popravi. Kaže da ga je na taj sistem podstakla analiza dok je bio na stažiranju. Efektivno stanje igre je 58-62 minuta. Znači prosjek je 60. Stanje prekida je 28-32. Prosjek je 30 minuta. Znači jedna trećina utakmica su prekidi, aut, penal, korner, faul. Sad da se vratim na brojke, 21-4-2. To su brojke dok je on bio trener Zvezde. Analizirajući ligaške utakmice u periodu dok je bio trener Zvezde, otkrio sam gore spomenute brojke. Zvezda je postigla 76 pogodaka, a primila je 33. 21 pogodak su postigli upravo preko prekida. Tu ubrajamo samo kornere i slobodne udarce, direktne slobodne udarce i neke uigrane akcije. Uz prekide realizirali su 4 penala, te su postigli dva gola nakon akcije poslije izvedenog auta. Gledajući jedan podcast gdje je bio gost, preporučujem da pogledate, Wish&Gol - doktor za prekide, osvrnuo se na odigranu utakmicu Citya i Reala, gdje je City imao samo 16 kornera na utakmici. Na računajući prekide. Pozvao se na te situacije, gdje kaže, da samo 3 od tih 16 bude opasno, da ide u okvir, procentualno je ogromna šansa da će jedna od tri lopte završiti u mreži protivnika. Osim prekida, još jedno od jačih oružja mu je tranzicija. Gledajući nekoliko tekmi i analizirajući ove podatke, nestvarno je kako su mu lako igrači dolazili u šanse i realizirali kontre 3 na 5. U Zvezdi su toj sezoni, dobili 5 ili 6 utakmica golovima upravo nakon prekida. U Domžalama, za dvije sezone, on tvrdi da su osvojili između 25 i 30 bodova isključivo golovima na prekidima.
Malo ko se sjeća da je upravo Stojanović trebao postati trenerom Želje, na kraju je odabran Krčmarević.

Stojanovićevo ime se dovodilo u vezu i sa Željezničarom. Bojan Selesković i Momo Gačić su ga preporučili, a pregovarao je sa tadašnjom “alfom i omegom” kluba Senadom Misimovićem, ali umjesto njega posao je na kraju dobio Slobodan Krčmarević.

“Za interes Željezničara sam naprije saznao od ljudi iz Crvene Zvezde. Navodno se neko iz Željezničara raspitivao za mene kod njih, znate kako to ide. Bili su to dosta ozbiljni pregovori. Bio sam spreman da dođem i žao mi je što se na kraju ta priča nije realizovala. Zapelo je oko nekih sitnica. Nisam sad zahtjevao neke enormne svote, tu je bio problem oko hiljadu-dvije eura, ali to je sada iza mene. Imao sam i ranijih godina kontakte sa klubovima iz BiH.”

U Crvenoj zvezdi i Lierseu ‘desna ruka’ mu je bio, ni manje ni više, nego Miloš Kostić. Trener koji se baš i nije proslavio na Grbavici.

“Nismo nikada pričali o toj temi, mada čuo sam da je škakljiva i nezgodna, da ima raznih varijanti kako se to odvilo. Očito nije bilo slavno. Ne bih ni puno ulazio u to. Svako bira svoj put, svoj odnos prema poslu, ljudima, fudbalu. Ja kao trener se zalažem uvijek da to bude na nivou.”
Uvijek ističe da je jako bitan trougao - predsjednik, trener, sportski direktor i uzajamno povjerenje.
Evo tog posta o Slavišinim prekidima. Lošije izvodit ne možemo.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙

Avatar
mavi
Postovi: 1034
Pridružen/a: 21 mar 2008, 18:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mavi » 10 jan 2026, 22:29

Lokomotifa je napisao/la:
10 jan 2026, 21:51
mavi je napisao/la:
10 jan 2026, 21:05
Lokomotifa je napisao/la:
10 jan 2026, 20:35
S obzirom da je Slaviša ekspert za prekide i to jedan od najboljih u Europi za taj segment igre, šteta je što smo Lagumdžiju izgubili. Ali nažalost, to je jedini segment igre gdje bi ga mogli iskoristiti. U ostalim segmentima igre je bio totalno loš. Naći ćemo mi bolje rješenje, bez brige.

Što se tiče skidanja dresova, papanluk bez presedana od strane naših najvatrenijih navijača, nadam se da grupa to više nikada neće raditi. Sve lafo pričamo mi gospodski klub, urbana gradska raja, a ponekad se ponašamo ko pijačari sa juga. Moramo na djelima pokazati da smo drugačiji od ostalih.
Da nije malo pretenciozno napisano?
Ima li ova tvrdnja neko uporište? OK, dobar trener, ali, baš da je među najboljim u Evropi za prekide...
Ne pišem nikad napamet. Ko god prati evropski fudbal ovo zna. Zahvaljujući vrhunskim prekidima osvajao je titule sa Domžalama i Crvenom Zvezdom. Te godine kad je Zvezda bila prvak nakon dugo vremena dominacije Partizana Nenad Milijaš mu je zahvaljujući prekidima donio bruku bodova.
Nemojmo pretjerivati, niti glorificirati nikoga...
Kad i ako zasluzi rezultatima, dizati ga u nebesa.
Mi svakog čim dođe u klub odmah počinjemo uzdizati u nebesa, a na kraju kad usere motku, ko miševi se usutimo.
Prošle godine 7 komada primio od Vikinga, na više mjesta dobijao otkaze.
Polahko, ljudi, neka mu rezultati sude.
Da je dobar trener, jeste, ima našu maksimalnu podršku.
Teren je mjerilo.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: b00t, bvsic, MukiBek, ristagrad i 24 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []